I druhé domácí utkání v sezoně Pardubicím vychází dokonale. Výhra 4:0 znamená druhé čisté konto v ČEZ Areně pro Martina Růžičku, který opět předvedl jistý výkon. V úvodní třetině byl aktivnější soubor Zdeňka Venery, ale branka ještě nepadla. To se změnilo až po změně stran, kdy se ve 24. minutě prosadil v přesilové hře Zohorna. Když na něj navázal po pěkné akci Marha a sedm minut před koncem druhé části i Nosek, zdálo se, že je rozhodnuto. Kladno ve třetí třetině nekladlo větší odpor, a tak ještě vítězství Pardubic zkrášlil přesilovkou trefou od modré Václav Benák. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Nosek (PCE), Sascha Treille (KLA).
60:00
59:54
Do zakončení se ještě dral Sýkora, ale nakonec nevystřelil.
59:47
Kladno si nedokázalo vyhovět, a tak třináct vteřin před koncem utkání se bude vhazovat po pravici brankáře Cikánka.
59:26
ČEZ Arena se zvedá jako jeden muž a ve stoje aplauduje skvělému představení Pardubic.
59:08
Jenže to se zatím nedaří, a tak hrají domácí hráči.
58:49
Teď bude mít po domácím zakázaném uvolnění šanci ohrozit Růžičku.
58:44
Kladno se snaží alespoň o jednu branku, ale v útočné třetině se nemůže dostat do zakončení.
58:00
Pardubice právě vstřelily branku!
Třetí využitá přesilová hra večera dostává domácí celek již do čtyřbrankového vedení, které bude z největší pravděpodobností znamenat tři body do extraligové tabulky. Zohorna na útočné modré posunul puk na pravou stranu pro VÁCLAVA BENÁKA, jehož prudká rána končí přesně u levé tyče! Asistence: Tomáš Zohorna a Tomáš Nosek.
57:34
Nahození z velké dálky raději Lukáš Cikánek v brance Rytířů schoval pod lapačku. Následně se tak bude vhazovat po jeho pravici.
57:10
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty za podražení dostává Ivan Majeský.
54:52
Podobně je na tom na druhé straně i Martin Růžička. Ten si poradil se zakončením z levé strany.
54:40
Hostující tým již hrál v plném počtu, když se po nájezdu Ďalogy dostal k zakončení Tomáš Zohorna. Cikánek byl úspěšný a chytá.
53:50
Sýkora se zkusil prodrat středem hostující obrany, ale až k zakončení to nevyšlo. Somík následně pěkně našel Noska, jehož střelu Cikánek chytá do lapačky.
53:08
Repete se stejným výsledkem. I teď Petr Sýkora po nahrávce z pravé strany pálí nad branku.
52:34
Píša našel od pravého mantinelu Sýkoru, jehož pumelice končí jen těsně vedle branky Kladna. I tak pokračuje domácí tlak v útočném pásmu.
52:06
Máme tu další vyloučení. Opět je potrestán hráč Kladna, tentokrát Patrik Machač. Ten vidí dvě minuty za sekání.
51:30
Majeský už byl na ledě, když se k ráně dostal Petr Sýkora. Jeho ránu tečuje Radovan Somík do připravené lapačky Lukáše Cikánka.
50:25
Domácím se sice v přesilové hře zatím nedaří, ale i tak nikam nespěchají. Pohodlný tříbrankový náskok jim dává klid do závěrečné části třetí třetiny.
49:31
Ďalogovu ránu po vhazování v útočné třetině brankář Cikánek bezpečně chytá do lapačky.
49:27
Přesilovka pro družinu Zdeňka Venery. Za hákování Marka Ďalogy je vyloučen na dvě minuty Ivan Majeský.
48:52
Další obrovská příležitost domácího celku! Somík našel zpoza branky zcela osamoceného Petra Sýkoru, jenže ten byl až příliš překvapen z dobré pozice, a tak napálil pouze Lukáše Cikánka v brankovišti Rytířů!
47:30
Tlak Pardubic neuťal ani vracející se Doudera, který však mohl být na ledě již o něco dříve. Starý dobře zpracoval těžkou nahrávku a nahrával do brankoviště na Koláře. Útočník Pardubic však odkrytou branku netrefil, když vůbec netrefil kotouč.
46:41
Marha našel přesnou nahrávkou z druhé vlny si sjíždějícího Jana Koláře, kterému však při snaze o zakončení ujel puk do rohu hřiště.
46:14
O pár vteřin později střílel od modré Ďaloga, ale i teď Cikánek skvěle chytá.
45:50
Zohornovu dělovku z pravé strany Cikánek vyráží tak dobře, že se Kladno následně může osvobodit z tlaku a vyhodit.
45:17
Doudera nejdříve velmi dobře vypálil od modré, ale Růžička jeho pokus vyrazil a celek Pardubic šel do brejku. V něm prvně jmenovaný hráč Kladna podrazil Zohornu, a tak dostává dvě minuty.
44:20
Obě mužstva již hrají v plném počtu.
44:11
Jenže o pár okamžiků později tu byla šance Rytířů. Po nájezdu z pravé strany zakončil do břevna Ondřej Havlíček!
43:49
Kladno se v přesilovce nedokáže prosadit a domácí hráči tak vyhazjí puk za pukem.
42:43
Brejk domácích táhl z levé strany Somík, kterému však nevyšlo zakončení ani nahrávka, a tak může být alespoň rád, že Cikánek přikryl volný kotouč a přerušil tak hru.
42:19
Majeského bomba od modré končí na připraveném brankáři Pardubic, který vyráží holí.
42:14
Přesilovka pro Kladno. Dvě minuty za podražení dostává Radek Číp.
41:53
Tenkrát vysunul na pravé křídlo Lukáče, který se ještě snažil najít spoluhráče, ale jeden z domácích beků dobře přečetl situaci a zakončení odvrátil.
41:13
Dragoun pálil z ostrého úhlu, ale svoji střelu pouze otřel o boční síť. Vhazuje se po pravici Martina Růžičky.
40:42
Rychlý brejk Kladna zastavil rukou Ďaloga, když zastavil puk letící na Treilleho. Sudí přerušuje hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
40:01
Pardubický celek nakročil do druhé třetiny dobře a po čtyřech minutách šel do vedení. Noskovu ránu doklepl do sítě pohotový Zohorna. Hned za tři minuty se náskok o jednu branku navýšil, když se po pěkné individuální akci prosadil v oslabení Josef Marha. Aby toho nebylo málo, tak se domácí publikum radovalo po polovině utkání i potřetí. Ďalogovu ránu z levé strany umně tečoval Nosek, a tak jdou Pardubice do třetí třetiny s pohodlným vedením o tři branky. Kladno zatím nedokáže najít recept na dobře chytajícího Růžičku, který v nové sezoně v ČEZ Areně ještě neinkasoval. Nulu drží již rovných pět třetin. Třetí část duelu začne přibližně v 18:43.
40:00
39:45
Kladno v útočné třetině po zakázaném uvolnění Pardubic nezahrozilo, a tak se druhá část utkání dohraje ve středním pásmu.
39:21
Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice již hraje v plném počtu.
38:50
Pěkně rozehraná přesilovková kombinace hostů hledala zpoza branky připraveného Petra Tenkráta. Ten však bohužel pro Kladno z palebné pozice netrefil.
37:56
Domácí celek se zatím brání velmi dobře a už podruhé se mu povedlo vyhodit z vlastní třetiny až za branku Lukáše Cikánka.
37:15
V dobré pozici se teď před brankou Pardubic objevil Machač, jenže zakončit nedokázal. Sudí Hribik viděl nedovolený zákrok Benáka, a tak si Kladno alespoň zahraje přesilovou hru. Benák dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
37:05
A další ohrožení domácí branky. Martin Růžička ale chytá v dobré formě a zakončení z pravé strany končí v jeho připravené lapačce.
35:49
Treille mohl z pravé strany odrazit volný kotouč za Martina Růžičku, jenže netrefil. Domácí brankář již ležel v brankovišti a šanci zakročit by měl malou. Francouzský útočník ale vypálil mimo branku.
34:13
Nahození Davida Růžičky ze střední vzdálenosti neznamená pro brankáře Martina Růžičku vážnější ohrožení, když ránu chytá do výstroje.
32:44
Domácí celek využívá druhou přesilovou hru a po polovině utkání již utíká hostům z Kladna na rozdíl tří branek! Benák poslal z pravé strany puk na Ďalogu, jehož táhlou ránu od levého mantinelu dokázal do sítě dostat tečí TOMÁŠ NOSEK! Asistence: Marek Ďaloga a Václav Benák.
31:41
Hořava následně hosty z Kladna oslabuje. V rohu kluziště totiž fauluje viditelně loktem, a tak dostává dvě minuty.
31:11
Petr Hořava to na Růžičku zkusil střelou od modré, avšak znovu slaví úspěch domácí brankář. Ten tentokrát chytá ránu do výstroje.
30:51
Nahození z pravé strany v podání jednoho z hostů Martin Růžička chytá bezpečně do lapačky.
30:17
Nepřehledná situace před Růžičkou mohla přinést snížení. Doudera ale znovu pálil pouze mimo domácí klec.
29:37
Pardubický celek vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat až před Růžičkou. Konkrétně po pravici domácího brankáře.
29:11
Již se hrálo v plném počtu na obou stranách, když se do šance dostal hostující Doudera. Ten si sjel mezi kruhy a bleskově zakončil, jenže Martin Růžička skvěle chytá.
28:22
Na druhé straně musí být v pozoru i Cikánek. Táhlou ranou jej zkoušel překvapit Josef Marha, avšak neúspěšně.
27:29
Nebezpečně vypálil z pravé strany hostující Petr Tenkrát a Růžička může být jen a jen rád, že jde rána mimo jeho klec. Na dělovku zkušeného útočníka Rytířů by totiž pravděpodobně neměl.
27:03
Sudí opět vylučují na obou stranách. Za domácí odchází na trestnou lavici Robert Kousal (sekání), za hosty Ivan Jankovič (hrubost).
26:43
Brejk domácích dva na jednoho vzal pod svá křídla JOSEF MARHA, který se rozhodl pro individuální řešení situace a udělal velmi dobře. Zkušený útočník navezl puk od pravého mantinelu na střed, odkud prudkou ranou prostřeluje Lukáše Cikánka! Asistence: Jan Starý.
26:14
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost jsou vyloučeni hostující Treille a za stejný prohřešek i Marek Ďaloga z Pardubic.
24:41
Výhodu přesilové hry teď bude mít výběr Rytířů Kladno. Dvouminutový trest totiž obdržel Jan Veselý, který se provinil hrou vysokou holí.
23:58
Mise přesilovka? Splněno, 1:0! Benákovu ránu od modré dokázal ze vzduchu stáhnout Nosek, který ihned pálil znovu. Cikánek jeho dělovku sice vyrazil, avšak bohužel pro něj pouze na hůl zcela osamoceného TOMÁŠE ZOHORNY, který neměl problém zavěsit. Asistence: Tomáš Nosek a Václav Benák.
23:34
Přesilovka pro domácí HC ČSOB Pojišťovnu. Ivan Jankovič dostává dvě minuty za držení protihráče,
23:25
A další šance Pardubic. Z levé strany střílel Somík, jenže ani on branku netrefuje. Domácí celek i tak pokračuje v tlaku a Kladno nepustí do středního pásma.
22:37
Kolář odpálil puk do útočné třetiny a nikdo nečekal, že jej Marha dokáže zpracovat. Domácí veterán však těžký pas zkrotil a ujížděl sám na Cikánka. Sám před hostujícím brankářem ale neuspěl, když pálí z dobré pozice mimo!
21:23
V souboji Růžičků teď hostující David ze strany zkoušel překvapit Martina. Prvně jmenovaný ale kličku až příliš protáhl, a tak zakončil mimo.
20:27
Kladno začalo třetinu v útočném pásmu a Růžička musel být v pozoru. Odražený puk proskákal jeho brankovištěm a jen se štěstím jej nikdo z hostů nedorazil.
20:01
Pardubický celek měl v první třetině jasnou převahu, ale zatím ji nedokázal přetavit v branku. V největší šanci netrefil puk Tomáš Nosek, před kterým zívala prázdná klec. Kladno sice hrálo dvě přesilovky, ale Růžička v brance domácích zatím vážněji zasahovat nemusel. Druhá třetina začne v ČEZ Areně přibližně v 17:47.
20:00
19:50
Domácí tým již hrál v plném počtu a jel do posledního útoku. Zakončoval jej Blaž Gregorc, avšak Cikánek si poradil.
19:12
A další přesilovkovou kombinaci Rytířů zastavuje Somík, který ihned vyhazuje až za Cikánka.
18:12
Kaberle vypálil po nahrávce od Tenkráta bez okamžitě přemýšlení a Růžička v brance Pardubic měl co dělat, aby dělovku mířící k levé tyči vyrazil.
17:37
Po vhazování se do útoku dostal Petr Sýkora, jehož střelecký pokus z levé strany je zblokován do ochranné sítě nad brankou.
17:29
Přesilová hra číslo dvě znovu pro Kladno. Za sekání je vyloučen Václav Benák.
17:26
Tyborovu nepřesnou nahrávku mohl potrestat Jankovič, jenže ten v brejku netrefil při snaze o zakončení puk.
16:13
V dobrém světle se ukázal hostující Eberle. Po převzetí puku ve střední třetině najel rychle do útočné, kde s ním zamíchal a prudce vypálil. Martin Růžička v brance Pardubic musel ránu zastavit lapačkou u své levé tyčky.
15:06
Po rozehrávce domácích obránců se k puku dostal ve středním pásmu Kousal. Neměl však velkou rychlost, a tak pouze nahodil na Cikánka, který puk raději pozdržel v lapačce, což znamená vhazování po jeho pravici.
13:42
V dobré pozici se objevil domácí útočník třetí formace Číp, jenže ani on se z branky neraduje, když napálil pouze stojícího obránce Rytířů z Kladna.
13:07
Hostující Rudovský dobře zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde přenechal po vyjetí zpoza branky pro Dragouna. Ten ale kotouč netrefil dobře, a tak hrají Pardubice.
12:54
Již se hrálo v plném počtu na obou stranách, když se k ráně z pravého křídla dostal Petr Sýkora. Prudká rána skončila po zákroku Lukáše Cikánka v ochranné síti.
12:22
Jankovič netrefil puk, což znamenalo, že se k němu dostal Radovan Somík. Ten s velkým přehledem rozehrál o vlastního obránce, a tak pozdržel přesilovku Rytířů.
11:27
Zakončení si připravil i zadák Doudera. Člen přesilovkového komanda pálil z mezikruží, jenže Růžička na střelu viděl, a tak ji bez větších potíží i chytá.
10:45
Dragoun nebezpečně vypálil z levé strany, jenže branku těsně přestřelil. K jeho smůle se puk následně dostává z útočné třetiny, a tak Kladno začne svůj další útok až od své branky.
10:32
Přesilovka pro Kladno. Prvním vyloučeným hráčem utkání je domácí útočník Tomáš Zohorna, který se provinil podražením.
09:11
Nahrávku vzduchem do útočného pásma Pardubic skvěle zpracoval Tybor, který však v následném zakončení selhal, když z dobré pozice napálil jen Lukáše Cikánka.
08:18
Nahození hostů ze středního pásma raději Martin Růžička v brance Pardubic ukrývá do výstroje. Následně se vhazuje po jeho pravici.
07:30
Rudovský hledal zpoza branky Dragouna, který sice puk dobře netrefil, ale i tak jej posunul na Treilleho. Francouzský legionář mohl u pravé tyče zavěsit, jenže mu puk sjel z hole, a tak z toho nic nebezpečného nebylo.
06:24
Petr Sýkora našel od levého mantinelu volného Kousala, který stál sám před Cikánkem. Ve velmi dobré pozici ale brankáře Kladna nepřekonal. Prudkou ránu brankář Rytířů vyráží do zámezí ČEZ Areny.
06:01
Kladno teď bylo snad poprvé delší časový úsek v útočné třetině, jenže bohužel pro ně to bylo opět bez zakončení. Růžička tak může být v klidu.
04:14
Zohornova rána z pravé strany se po teči odrazila před odkrytou klec pro Tomáše Noska, který však bohužel pro Pardubice puk netrefil! Velká příležitost tak nebyla využita.
03:01
První útok Pardubic si v krátkém intervalu vytvořil řadu možností pro zakončení, jenže ani v jednom nebyl úspěšný. Po centru Somíka z pravé strany tečuje Petr Sýkora mimo Cikánkovu klec.
02:41
Odvážně to zkusil mladík Čáp, který z levé strany navezl podél mantinelu kotouč do útočného pásma a vypálil. Prudkou ránu brankář hostů udržel mezi betony.
01:35
Pardubický výběr se do soupeře opravdu pustil a hned od prvních vteřin se snaží o úvodní branku utkání. Z pravé strany střílel z dobré pozice útočník Tomáš Nosek, avšak ani on na Cikánka nevyzrál.
00:28
Domácí ihned v útočné třetině. Kousal navezl touš do pásma, kde posunul na Kočího, jehož ránu tečoval Sýkora. Cikánek v brance hostů připraven.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) – P. Hořava, Jankovič, Černošek, Kaberle, Majeský, Doudera, D. Růžička – Havlíček, Kuchler, Eberle – Dalecký, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Lukáč, Machač, Strnad.

Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Barvíř, Jindra.
Kladno ve třech kolech jednou prohrálo a hned ve dvou případech zvítězilo na samostatné nájezdy. V posledním kole hrál tým Rytířů na domácím kluzišti proti Vítkovicím. První třetinu po brankách Treilleho a Dragouna vyhrál 2:0 a zdálo se, že jde pevně za třemi body. Prostřední část se sice změnila ve velkou přestřelku a Kladno po jejím konci vedlo 4:3, jenže hostům se povedlo ve třetí části dvakrát dotáhnout náskok a trefa Huny znamenala prodlouženou. Ta dospěla až do samostatných nájezdů, kde domácím zabezpečil druhý bod muž utkání Sacha Treille,
Domácí celek Pardubic sice v pátečním utkání na Slavii nevyhrál, když podlehl v nájezdech, jenže opět to znamenalo alespoň bod. Celek Zdeňka Venery navázal na bod z Brna a jasnou domácí výhru 5:0 proti Litvínovu. V Praze se hrál v pátek pěkný hokej, avšak branek bylo i přes velkou snahu málo. Slavii poslal do vedení ve 4. minutě Vladimír Růžička ml. Odpověď Pardubic přišla po polovině utkání, když se prosadil zkušený Marha.
Nejvyšší hokejová soutěž Tipsport extraliga pokračuje svým 4. kole a nás bude především zajímat duel mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a Rytíři z Kladna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.