Domácí celek tak v celkem pohodovém tempu smetl Litvínov 5:0 a připisuje si tak tři body do tabulky. Vše načal ve čtvrté minutě přesnou trefou Somík a do přestávky zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Sýkora. Po přestávce se prosadil po teči Kolář a když ještě před polovinou utkání zvýšil na 4:0 Zohorna, bylo prakticky rozhodnuto. Poslední tečku si připravil mladík Číp, který uzavřel na konečných 5:0. Nejlepší hráči utkání: Petr Sýkora (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice) – Viktor Hübl (HC Verva Litvínov).
60:00
59:25
Nosek se pěkně dostal z pravé strany až do zakončení, které však posílá před Fraňkem mimo branku Vervy Litvínov.
58:25
Nepřehlednou situaci v mezikruží zkoušel na Růžičku zakončit Kamil Piroš, jenže ani teď není úspěšný. Snad v páté jeho dnešní šanci jej opět vychytal Martin Růžička.
57:29
Tybor si v brejku narazil o Píšu, ale druhou nahrávku špatně zpracoval, a tak ani on další branku dnešního duelu nepřidá.
56:22
Černý i proti domácí přesile dokázal získat kotouč a z pravé strany odcentrovat do brankoviště. Tam si sjížděl Pšurný, který ale těsně nedosáhl, a tak z nadějné pozice není nic.
55:28
A nyní se již hraje v plném počtu. Litvínov tak nevyužil ani další možnost přesilové hry.
54:57
Další vyhození Pardubic z obranné třetiny, Verva tak začne až od Fraňka.
54:15
Naopak na straně druhé byl v permanenci Franěk. Proti němu to zkusil Petr Sýkora, který po kličce z levé strany na střed vypálil, ale brankář hostí úspěšně vyrazil.
53:51
Litvínov pokračuje ve své přesilovkové mizérii a Růžička zatím v brance Pardubic nemusel zasahovat.
53:28
Další přesilovka pro Pardubice. Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za faul kolenem.
53:20
Marhovu nabídku na teč pěkně využil Kolář, který však branku těsně netrefuje.
52:28
Domácí celek již hraje v plném počtu.
51:35
Verva sice domácí drží v jejich obranném pásmu, ale moc šancí si zatím nevypracovala. Od modré pálil obránce Pavlík, avšak branku netrefil.
50:25
Přesilovka pro hosty z Litvínova. Robert Kousal dostává za svůj krosček v obranném pásmu dvě minuty.
49:57
Pardubice právě vstřelily branku!
Tybor zkoušel odvážně projet od levého mantinelu až do zakončení, ale to se mu nepovedlo, když jej obránce Litvínova zastavil na hranici kruhu. RADEK ČÍP však byl velmi pohotový a volný kotouč bez přípravy poslal do horního rohu hostující branky! Krásná trefa znamená zvýšení náskoku na rozdíl pěti branek. Asistence: Radoslav Tybor.
49:20
Lukešova slabá rána od levého mantinelu končí na betonech připraveného Martina Růžičky.
48:19
Ďaloga nezahrál v defenzívě na jedničku, a tak se po nahrávce od Lukeše dostal ke střele Hübl. Z levé strany ale branku těsně netrefuje.
47:27
Domácí tým již hraje v plném počtu, ale mohlo tomu být i o pár vteřin dříve. Hanzl však ve výhodné pozici napálil znovu jen brankáře Pardubic.
46:42
Stříteského ostrý projektil od modré končí na připravené vyrážečce Martina Růžičky.
45:53
Přesilovka se ale hostům zatím vůbec nedaří. Bez střely ztrácejí v rohu kluziště kotouč, a tak se Pardubicím daří vyhodit.
45:15
To se však nestalo, a tak tu bude přesilovka Litvínova. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Blaž Gregorc.
45:15
Po rychlém zakončení hostů se zkoumá video. Je totiž možné, že ještě před odpískáním byl puk za brankovou čárou.
44:24
Pardubický Robert Kousal zůstal po souboji se soupeřem klečet za brankou Litvínova a až po delším čase odjíždí na lavičku. Krvavý šrám jej pro tuto chvíli vyřadil z pokračování v dnešním utkání.
43:53
Pšurný byl dalším hráčem Litvínova, který se snažil o první trefu hostů v dnešním utkání, jenže ani on neuspěl. Z pravé strany našel pouze lapačku brankáře Růžičky.
43:49
Oba celky již hrají v plném počtu.
43:06
Kamil Piroš našlápl ve vlastní třetině k pěknému sólu, kterým se dostal až před Růžičku. Sám před domácím brankářem však selhal, když jej napálil pouze do výstroje.
42:24
Kolář dobře navezl puk do útočné třetiny, kde jej přenechal pro Čípa. Jeho ránu švihem Franěk bez větších problémů chytá do lapačky.
41:34
Počet hráčů na ledové ploše se srovná velmi brzy. Robert Kousal totiž vidí stejně jako jeho soupeř dvě minuty za podražení.
41:08
Přesilovka pro Pardubice. Tomáš Pavelka totiž dostává dvě minuty za podražení unikajícího Tomáše Zohorny.
40:01
I ve druhé části se domácím povedlo přidat dvě branky, když se nejprve trefil ve 23. minutě Kolář, který dobře tečoval ránu Ďalogy, a poté obdobně skóroval po nahození Benáka Tomáš Zohorna. Hostující tým šance má, ale nedokáže je proměnit v branky. Nutno podotknout, že Martin Růžička dnes chytá ve velmi dobré formě. Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:44
Hosté hrají v plném počtu.
39:00
Zohornův ostrý projektil z pravé strany Franěk vyráží před sebe, načež je kotouč odpálen hosty do bezpečí.
38:09
Opět skvělý Růžička! Gerhát si rukavicí dobře zpracoval těžkou nahrávku od svého obránce a ujížděl sám na domácího brankáře. Jeho zakončení bekhendem Růžička vyráží nad branku!
37:42
Přesilovka pro domácí. Jiří Gula odpálil kotouč do zámezí, a tak dostává dvě minuty za zdržování hry.
37:11
Další slušná příležitost Litvínova! Hübl se prodral z levé strany až do zakončení, ale v něm jej skvěle vychytal jistý Růžička.
36:48
Gregorc dobře zastavil hostující útok a s velkým přehledem rozehrál na lépe postaveného obránce Pardubic. Ty jdou následně do útoku.
35:20
Hosté již hrají v plném počtu. A nyní dokonce budou bojovat v útočném pásmu o zakončení, když domácí zahrávají zbytečné zakázané uvolnění.
34:33
Šance Litvínova! Na pravé straně se objevil zcela osamocený Stříteský, který byl ve velmi dobré pozici, jenže Růžičkovu klec netrefuje! Šance na comeback se tak snižují.
33:26
Brejk Vervy táhl z pravé strany Hübl, který jej za útočnou modrou dokonce zakončil. Růžička proti ráně vytasil lapačku, od které se puk odráží do rohu kluziště.
33:07
Přesilovka pro domácí celek. Jakub Černý dostává dvě minuty za nedovolené bránění Radoslava Tybora.
32:47
Martynek vybídl z rohu kluziště Petra Chaloupku, jenže ten od modré našel pouze připraveného brankáře Růžičku, který touš pohodlně ukryl ve své výstroji.
31:19
Jan Veselý se už už radoval z páté trefy, jenže ta nemůže být uznána. Mladý forvard Pardubic ji totiž dosáhl vysokou holí, a tak hra pokračuje za stejného stavu.
30:38
Černý po zvláštním odrazu puku vypálil na domácí branku z otočky, jenže jeho dělovka ji netrefila. Do útoku se tak žene Venerova družina, která těsně za polovinou utkání vede o čtyři branky.
29:33
Těm se ale moc nevedlo, když zahrávají na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Martina Růžičky.
28:57
Lukešovu prudkou nahrávku Hübl bohužel pro hosty nezastavil, a tak z možného brejku není vůbec nic. U puku jsou domácí.
28:10
Pardubický celek pokračuje v útočné hře a tlačí se za další brankou. Tentokrát ale bez vážnějšího zakončení, a tak si Franěk na svůj premiérový zákrok bude muset počkat.
27:04
Změna v hostujícím brankovišti. Pavla Francouze nahradí Pavel Franěk.
27:04
Utkání v ČEZ Areně nabírá možná až překvapivě jasný směr. Po neproměněných šancích hostů totiž přichází čtvrtá branka do sítě Pavla Francouze. Nahození Václava Benáka od modré čáry efektně tečuje přímo mezi betony hostujícího brankáře TOMÁŠ ZOHORNA! Asistence: Václav Benák.
26:23
25:20
O pár vteřin později tu byla ještě větší šance! Rána Stříteského se prazvláštně odrážela v brankovišti z hokejky na hokejku, až se dostal na hůl Rostislava Martynka. Ten měl odkrytou skoro celou branku, jenže k jeho smůle mířil nepřesně! Pardubický tým se s velkým štěstím ubránil.
24:51
Ve velmi dobré pozici se objevil hostující útočník Pšurný, ale z pravé strany Růžičku propálit nedokázal!
24:21
Přesilovka pro Litvínov. Za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště je potrestán domácí útočník Tomáš Nosek.
23:21
Další slibnou možnost mohl v branku přetavit Veselý, který však z výhodné pozice ještě nahrával, a to byla chyba. Obránce Litvínova se stačil vrátit a přihrávku zblokoval. Další zakončení již nebylo povoleno, a tak hrají hosté.
22:40
Domácí již vedou o tři branky! Benákova zblokovaná rána se dostal zpět na útočnou modrou, kde si ji našel Ďaloga. Slovenský zadák vypálil bleskově a ideálně na hůl JANA KOLÁŘE, který povedenou tečí prostřeluje Pavla Francouze. Asistence: Marek Ďaloga a Jan Starý.
22:03
Černý objel branku a přízemním pokusem zkoušel ohrozit Martina Růžičku. Ten zasahovat nemusel, jelikož se rána mezi tři tyče nedostala.
21:11
Od pravého mantinelu to za útočnou modrou zkusil Píša, ale jeho prudký pokus končí po zásahu Pavla Francouze za brankou Vervy Litvínov.
21:04
20:16
Úvod druhé třetiny domácím nevychází. Při pokusu o založení útoku tu totiž máme zakázané uvolnění. Vhazuje se tak před Růžičkou.
20:01
A její začátek začne domácí výběr přesilovkou. Za krosček Juříka bude Litvínov pykat ještě minutu a tři sekundy.
Domácí se start do utkání povedl, když se ve čtvrté minutě prosadil po nahrávce od Sýkory Somík. Litvínov poté párkrát zahrozil, ale Růžička byl připraven. Pardubickým hráčům se v závěru povedlo svůj náskok navýšit, když se po samostatném úniku trefil Petr Sýkora. Druhá třetina začne v ČEZ Areně pravděpodobně v 18:53.
20:00
19:58
Posléze to zkoušel Zohorna, ale branku netrefil. V posledních vteřinách ještě vystřelil i Ďaloga, avšak ani on mezi tři tyče nezamířil.
19:24
Nepřesná nahrávka na Ďalogu vyhnala domácí hráče z útočného pásma.
19:04
Přesilovka pro domácí Pardubice. Dvě minuty dostává za krosček Ondřej Jurčík.
18:54
Velká příležitost domácích! Tybor zastavil útok hostů a z levé strany ujížděl sám na Francouze. Rozhodl se pro střelu, ale hostující brankář dokázal skvěle vyrazit!
18:13
Po Somíkově nahrávce pálil bekhendem z pravé strany Marha, ale obrana Litvínova puk na Francouze nepustila.
17:25
PETR SÝKORA dostal puk ve střední třetině a i přes počáteční problémy dokázal puk zkrotit a dostat se před svého strážce. Ani zakončení nevypadalo příliš jednoznačně, jenže nakonec to je úplně jedno. Domácí forvard se totiž střelou mezi betony prosazuje, a tak domácí celek vede 2:0. Francouz puk dlouho držel mezi betony, jenže nakonec se kotouč došoural do sítě. Asistence: Radovan Somík.
16:08
Verva se snaží o srovnání. Zeman solidně vypálil z levé strany, ale Růžička si poradil. Následoval tlak hostí, který však další vyloženou příležitost nevyprodukoval.
15:00
Hosté z Litvínova již hrají v plném počtu.
14:24
Pěkná přesilovková kombinace Pardubic šla z levé strany od Sýkory na Benáka, jenže jeho střelu příklepem vyrazil jistý Francouz.
13:54
Hosté už hrají ve čtyřech mužích. I tak se budou ještě skoro minut bránit v oslabení.
13:34
Po další střele od modré hledal Somík ve stoprocentní pozici stojícího Kousala, jenže ten letící puk netrefil u levé tyče netrefil!
13:09
Tlak Pardubic v útočném pásmu zatím bez úspěchu. Sýkora pálil dvakrát, ale Francouz si poradil.
12:51
Přesilovka Pardubic nabere ještě o něco vetší grády. Bude totiž dvojnásobná. Dvě minuty vidí za hákování Petr Chaloupka.
12:24
Ďaloga pálil z levé strany, ale Francouz si poradil. Vyražený kotouč nedokázal Cetkovský zamést do branky, a tak hosté vyhazují.
11:54
Pavlík dostává dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovka Pardubic v utkání.
10:44
Litvínovskou odpověď vezl podél levého mantinelu Jurčík a Růžička musel být v pohotovosti. Prudkou ránu vyráží mimo svou branku.
10:26
Další závar před Francouzem! Nejprve se z bezprostřední blízkosti neprosadil jeden z domácích forvardů, aby poté dopadl podobně po nahrávce od Marhy Starý.
09:36
Pasáž bez větší pozornosti ukončil po nájezdu z pravé strany Tomáš Nosek. Jeho svižnou ránu hostující brankář Francouz s přehledem vyráží.
07:53
Marha dobře zabojoval za brankou, posunul na Koláře, a ten rychle vracel kotouč do brankoviště. Zadák Pardubic ale nevypálil ideálně, a tak se musí rychle vracet.
07:08
Po vhazování v útočné třetině Pardubic pálil svižně Zohorna, jenže ani jeho pokus se do branky nedostal. Francouz měl štěstí, když pokus končí jen pár centimetrů od jeho klece. Na bleskovou střelu by pravděpodobně nestačil.
06:21
Trávníček navezl puk před útočnou modrou, kde posunul na Hanzla. Ten už z levé strany vystřelil, avšak mezi tři tyče se jeho pokus nevměstnal.
06:01
Na druhé straně měl Pavel Francouz opět plné ruce práce. Ránu kapitána Pardubic Václava Kočího vyráží holí do ochranné sítě. Následně se tak bude vhazovat po jeho pravici.
05:31
Kamil Piroš zkoušel vypálit od pravého mantinelu, jenže jeho pokus na branku nepustil dobře se vrátivší forvard Tybor.
04:21
Zohorna chybně nahrával v obranném pásmu, ale Lukeš jeho nabídku na šanci nevyužil, když puk nedokázal vrátit do brankoviště. Brejk Pardubic zakončil Cetkovský pouze do připraveného brankáře Vervy Litvínov.
03:31
Litvínov mohl napsat na brankový účet utkání první čárku, ale selhal, a tak přišla rázná odpověď. Rychlý vpád do útočného pásma domácích znamenal nahrávku Sýkory na rozjetého RADOVANA SOMÍKA, který sám před Francouzem nezaváhal a prudkou ranou mezi betony skóruje. Asistence: Petr Sýkora a Václav Kočí.
02:58
První příležitost vezl domácí první útok po pravé straně. Rychlou nahrávku na křídlo vypálil na branku Somík, ale Francouz byl připraven.
02:45
Jsou to zatím pouze hosté, kteří hrozí. Tentokrát to na Růžičku vyzkoušel zadák Gula, ale mířil přímo do středu branky, kde je strážce brankoviště Pardubic připraven.
01:50
Litvínov domácí dlouho nepustil do středního pásma, ale vážnější zakončení si nevypracoval. Piroš za brankou snadno ztratil puk, který mu odskočil od hole.
00:32
Jako první se o ohrožení branky snažil hostující forvard Lukeš. Rána od modré ale až Růžičku nedošla.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) – Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík, Stříteský, Zeman – Majdan, Hübl, Lukeš – Gerhát, Piroš, Černý – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Pšurný.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol

Rozhodčí: Šindler, Homola – Flegl, Štofa.
Domácí celek zahájil sezonu utkáním v Brně, kde jej čekala domácí Kometa. Vyrovnaný stav zlomil ve třetí třetině svojí brankou na 3:2 Hynek Zohorna a už se zdálo, že tři body zůstanou v Kajot areně. V čase 59:59 však z poslední možné akce udeřil Václav Benák, a tak se šlo do prodloužení. V něm se trefil domácí Kempný, což pro Pardubice znamenalo jeden bod do tabulky. Ani Litvínov nebral v úvodní kole tři body. Do cesty se mu postavil silný vicemistr z loňské sezony PSG Zlín. Verva dvakrát vedla po brankách Hanzla a Piroše, jenže Leška tři minuty před třetí sirénou vyrovnal na 2:2 a v nájezdech domácím uzmul domácím druhý bod rozhodující trefou Honejsek. Dnes tak v Pardubicích půjde oběma celkům o první výhru.
V Pardubicích začíná extraligová sezona až dnes v úterý, domácí HC ČSOB Pojišťovna přivítá HC VERVU Litvínov.