Litvínovští se hnali po kontaktní trefě Viktora Hübla hnali za vyrovnáním, ale plány jim překazily dva rychle po sobě jdoucí fauly. Pardubice tak v klidu došly pro vítězství. Z Pardubic příjemný víkend přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: Tomáš Nosek – Kamil Piroš.
Utkání tedy dospělo do svého konce. Východočeši uhájili těsné vedení 3:2 a v dnešním zápase tak získali všechny tři body.
60:00
59:52
Tomáš Zohorna přihrával před branku na volného Roberta Kousala, ten ale jeho pas vzduchem nezpracoval.
59:21
Zbytek utkání si Pardubice zahrají dokonce přesilovku dvojnásobnou. Robin Hanzl se provinil nedovoleným bráněním a dostává taktéž dvě minuty.
59:13
Signalizován je další trest pro Litvínov!
58:59
Poslední minutu ale Východočeši stráví v přesilovce. Peter Jánský dostává menší trest za držení.
58:33
Pardubičtí se nechtějí v závěru zápasu dopustil chyby, která by mohla znamenat litvínovské vyrovnání a spíše nahazují kotouč na Francouze.
57:53
Po souboji ve středním pásmu kotouč vylétl ze hřiště a hra je přerušena.
57:42
Hudáček kryje střelu ze strany.
56:42
Viktor Hübl uviděl před brankou zcela volného Petera Jánského! Tomu se ale střela nepovedla a puk mu v rozhodujícím momentu uskočil od hole.
56:06
Francouz kontroluje střelu ze strany. Následně hru přerušuje ofsajd, když kotouč vylétl ze třetiny.
55:04
Kamil Prokš zpoza branky vybídl přihrávkou své kolegy, ale nikdo jeho nabídku nepřijal.
54:58
54:27
Severočeši stále drží útočnou třetinu, Hudáček teď vyrazil kotouč do rohu.
53:54
Marek Posmyk tvrdě vypálil od modré, ale trefil pouze před sebou stojícího pardubického beka.
53:38
Robert Kousal se ale dostal k puku a vyhodil přes všechny čáry.
53:18
Hosté zaujímají přesilovkové postavení.
52:58
Litvínov má před sebou další přesilovku. Jan Semorád usedá na dvě minuty za nedovolené bránění.
52:52
Benák musel hodně rychle směřovat pro volný kotouč, který si za svůj cíl vybral litvínovský útočník. Obránce Pardubic ale šanci překazil.
52:40
Situace jako přes kopírák. Rozhodčí je opět nucen přerušit hru.
52:35
Nepovedená přihrávka Východočechů znamená zakázané uvolnění.
52:30
52:20
Pardubice opět vyhazují.
52:01
Robin Hanzl se dostal s kotoučem až před pardubického brankáře, kterého ale trefil do hrudi a Hudáček si tak připisuje další zásah.
51:37
Utkání sleduje 6676 diváků.
51:14
Ale ne na příliš dlouho, domácím se podařilo vyhodit.
50:53
Chaloupka udržel útočné pásmo a vrací puk za Hudáčkovu branku.
50:41
Július Hudáček kryje střelu Petra Chaloupky.
50:30
Litvínov si zahraje v početní výhodě. Jaroslav Moučka odsedí dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
49:46
Lukáš Endál zaváží kotouč do rohu hřiště v útočné třetině a domácí kombinují před Francouzem.
49:02
Robert Kousal se řítil na Francouze, ale přestřelil.
48:00
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté snižují přesně ve 48. minutě na rozdíl jediné branky! Peter Jánský přesným pasem našel před brankou stojícího VIKTORA HÜBLA a ten doklepl kotouč za Hudáčka. Asistence: Peter Jánský a Martin Ručinský.
47:39
Lukáš Endál operoval s kotoučem za brankou, kterou následně objel a zakončil do Francouze.
47:18
47:10
Hudáček si připisuje další zákrok po přesilovkové střele.
46:36
V obrovské šanci Litvínov! Na brankové čáře stačilo černožlutému útočníkovi doklepnout kotouč do odkryté branky, ale pardubický obránce černou pryž včas odpálil!
45:52
Domácí po půl minutě oslabení vyhazují kotouč přes všechny čáry.
45:18
Radovan Somík dostává dvě minuty za držení a Litvínov bude hrát přesilovku.
45:08
Další veliká šance! Před Francouzem se objevil zcela volný Petr Sýkora, měl mnoho času na zakončení, ovšem jeho bekhend končí mimo jako při posledním pokusu!
44:21
Robert Kousal trefuje z mezikruží Francouze!
43:36
Jiří Vašíček na útočné modré dojížděl kotouč souběžně s litvínovským obráncem. Pokusil se o příklep, ale kotouč byl tečován hodně mimo.
43:24
Vhazuje se před Hudáčkem.
42:51
Litvínovští operují před Hudáčkem. O střelu se pokoušel Kamil Prokš, ale byl zastaven pardubickým obráncem.
41:00
Domácí opět v útočném pásmu, ke střele se napřáhl Jan Zdráhal, ale trefil litvínovského obránce.
40:34
Pozadu nechtěl zůstat ani Litvínov a pokusil se vyrazit před Hudáčka. Zastavil jej ale ofsajd.
40:18
40:16
Pokračujeme pardubickou přesilovkou a Robert Kousal ihned zaváží kotouč do útoku.
40:01
Ke svému konci došla i třetina druhá. Na góly byla podstatně bohatší než předchozí část, když diváci viděli hned tři branky. Dvě do sítě Litvínova, o které se postarali Tomáš Zohorna a Robert Kousal. Na druhé straně jednou kapituloval Hudáček po tvrdé střele Marka Posmyka. Poslední třetina začne zhruba v 19:48.
40:00
39:45
Závar před brankou řeší Pavel Francouz. Rozhodčí následně musejí řešit drobnou rozmíšku mezi Tomášem Zohornou a jedním litvínovským plejerem.
39:19
Matěj Stříteský dostává dvě minuty za držení a Pardubice si v závěru druhé třetiny zahrají přesilovku.
38:55
Pardubice právě vstřelily branku!
Rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím ukazuje směrem na středový kruh a gól platí! Tomáš Nosek objel branku a předložil kotouč na tísněného ROBERTA KOUSALA, jenž překonává Francouze a domácí opět vedou o dvě branky. Asistence: Tomáš Nosek.
38:43
38:32
Domácí jsou opět zahnáni až k vlastní brance a přesilovka pomalu končí.
38:08
Pardubice už jsou ale zpět před Francouzem! Velikou šanci měl Tomáš Nosek, ale tváří v tvář litvínovskému brankáři nedokázal zakončit.
37:37
Přihrávku ale na modré čáře zachytil Kamil Piroch a pomalu vyrazil před Hudáčka, čímž šetří čas.
37:11
Pardubice se stěhují do útočného pásma.
36:43
Tentokráte už je hra přerušena a Marek Posmyk na dvě minuty usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění.
36:29
Domácí jsou ve výhodě při signalizovaném trestu a vytvářejí tlak na litvínovské hráče.
35:48
Nepříjemná střela teď vylétla z hole litvínovského hráče od modré čáry! Hudáček ji na poslední chvíli spatřil a vyrazil do rohu.
35:22
Hru přerušuje pardubické zakázané uvolnění.
34:31
34:25
Před Lukášem Radilem se otevřel prostor, pardubický hráč volí nahození za Francouze.
33:31
Domácí ale oslabení zvládají, dokonce se drží v obranném pásmu Litvínova a hosté tak přišli o velkou část přesilovky.
32:57
Litvínov se zpět před Hudáčkem a snaží se srovnat.
32:39
Při oslabení ovšem ujel Lukáš Radil podpořen spoluhráčem ve druhé vlně! Rozhodl se ale pro individuální zakončení a vypálil hodně nepřesně.
32:31
Jan Semorád dostává menší trest za hrubost a soupeř bude hrát další přesilovku.
32:11
Nakonec se ale přece jen podařilo hostům snížit. Od modré čáry tvrdě vypálil MAREK POSMYK a kotouč trefil Hudáčka do ramena přes které se převalil do pardubické branky. Asistence: Jakub Černý a Robin Hanzl.
31:30
Litvínov se drží před pardubickou brankou, ale obrana i brankář Hudáček odolávají.
31:17
První střelu v přesilovce kryje brankář Hudáček.
30:59
Pardubický útočník Tomáš Nosek dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Litvínov si zahraje přesilovku.
30:36
Krásná spolupráce! TOMÁŠ ZOHORNA si před litvínovskou brankou rychle vyměnil kotouč s Jiřím Vašíčkem, jenž mu černou pryž předložil přímo před prázdnou klec a pro pardubického útočníka nebyl problém zakončit. Asistence: Jiří Vašíček.
30:16
30:04
V závěru přesilovky se ke střele dostal Aleš Píša. Zakončení mu ale nesedlo a pálí mimo.
29:30
Stejnou práci odvádí o pár chvil později i Jiří Zeman a Pardubicím se nedaří založit útok.
28:35
Sotva se domácí usadili v útočném pásmu, jedna nepovedená přihrávka znamená jejich vyhoštění do vlastní obranné třetiny.
28:16
Pardubice si zahrají další přesilovku. Robin Hanzl inkasuje menší trest za hákování.
27:39
Akce Petra Sýkory, jakou všichni dobře znají! Doslova prolétl středním i útočným pásmem a dostal se až před Francouze, blafák do bekhendu se mu ale nepovedl a pardubický expres zakončil mimo tři tyče.
26:18
Nosek vyhrál buly a krásným pohybem se dostal před litvínovského hráče. Pokusil se přihrát kotouč do druhé vlny na Kousala, ten byl ale obsazený a na puk nedosáhl.
25:43
Martin Ručinský jedovatě vystřelil od modré čáry, ale Hudáček se nachytat nenechal, naopak kotouč pochytal do své výstroje.
24:56
Oba týmy dobře brání střední pásmo a brankáři tak spíše pouze přihlížejí aktuálnímu dění.
23:54
Za brankou Litvínova vybojoval kotouč Jaroslav Moučka a vyrazil před Francouze, rychlým pohybem do středu hřiště jej ale nepřekvapil a litvínovský brankář opět chytá.
23:24
Francouz si připisuje další zásah a hra je přerušena.
22:41
Velikou šanci navýšit vedení měl Robert Kousal! Nejprve Lukáš Radil elegantním pohybem setřásl dva litvínovské beky a předložil kotouč svému spoluhráči přímo před Francouze, Kousal ale nestihl zakončit, protože litvínovský gólman se mu vrhl pod nohy.
22:13
Dopředu vyrazil Jaroslav Moučka snažíc se přesunout kotouč do druhé vlny na najíždějícího spoluhráče, jeho pokus byl ale zastaven.
21:33
21:22
Další nepříjemná střela ze strany, Hudáček opět zasahuje.
20:40
Pardubice teď zachránil před vyrovnáním krásným zásahem Julius Hudáček. Od zadního mantinelu se puk odrazil přímo na hůl Petera Jánského, jenž už zakončoval do prázdné branky, ale pardubický brankář nádherně kotouč zastavil svou lapačkou!
20:14
Do druhé dvacetiminutovky Litvínov vstupuje s přesilovou hrou v zádech.
20:01
Těsně před začátkem druhé třetiny pardubický útočník Petr Sýkora přebírá dres s číslem 600. Tato číslovka značí počet jeho odehraných utkání v ELH včetně toho dnešního.
Litvínov si ale žádnou větší šanci připravit nestihl, protože končí první dvacetiminutovka, po které vedou domácí Pardubice po aktivní hře a brance Tomáše Noska 1:0. Další třetina začne zhruba v 18:51.
20:00
19:34
První přesilovka pro Litvínov. Jiří Vašíček dostává dvě minuty za držení.
19:26
Lukáš Endál se objevil v dobré příležitosti, ale stihl jej litvínovský bek a znevýhodnil jeho postavení v zakončení.
18:44
Juraj Majdan uháněl podél mantinelu a v útočném pásmu zkusil vystřelit na Hudáčka, pomoci mu ale přijel pardubický obránce a projektil zablokoval.
17:33
Ručinský svou přihrávkou hledal rozjetého Petera Jánského, ale tomu se do cesty postavil Lukáš Radil a jeho šanci zhatil.
17:18
Na druhé straně si poklidný zásah připisuje Pavel Francouz po nahození ze středního pásma.
17:07
Litvínov se pokoušel rychle dostat před Hudáčka, ale zastavil jej ofsajd.
16:49
16:03
Kousal se svou formací se usadil v útočném pásmu, ale jen na chvíli – Litvínov vyhazuje.
15:20
Volný Radovan Somík dostal přihrávku přesně na hůl přímo před Francouze! Střelou bez přípravy ale orazítkoval pouze jeho hruď a skóre se nemění.
14:56
Svižnou střelu Francouz vyráží do rohu.
14:49
Pardubice budou hrát další přesilovku. Tomáš Zohorna byl cestou na Francouze podražen Jiřím Zemanem a ten dostává dvě minuty.
14:27
Stejná situace o pár chvil později, tentokráte po střele Kamila Piroše.
14:08
Hudáček znovu přerušuje hru svým zásahem a bude se tedy vhazovat po jeho levici.
13:42
Středním pásmem se šikovně prosmýkl Martin Ručinský a dostal se následně až do zakončení. Pardubický brankář ale v pohodě chytá.
13:26
Respektive Pavel Francouz, když svým dalším zásahem přerušuje hru.
12:59
Jeho přihrávku před branku ovšem nikdo z pardubických hráčů nevyzvedl a hraje Litvínov.
12:34
Lukáš Radil za litvínovskou brankou vzdoruje obráncům soupeře, úspěšně.
11:46
Tomáš Zohorna pěknou přihrávkou našel znovu Somíka, ten ale tísněn obráncem tentokráte nezakončil vůbec.
10:54
Domácí se usazují v obranném pásmu Litvínova. Nepovedenou střelu vyslal Radovan Somík.
10:38
Gólman v černožlutém trikotu si připisuje pohodový zákrok po nahození ze střední třetiny.
09:53
Šikovně to nyní zkoušel Lukáš Endál, jenž se svižně otočil kolem branky Litvínova a snažil se překonat Francouze. Toho ale rychlým manévrem nepřekvapil a gól tak vstřelit nemohl.
09:12
Do útočné třetiny se sice dostaly, zde se ale k puku dostal Litvínov a hra se přesunuje zpět před Hudáčka.
08:54
Pardubice zakládají útok od vlastní branky.
08:13
Kamil Piroš se efektivně vyhnul pardubickému obránci a chtěl vyrazit před Hudáčka, do cesty se mu ale připletl druhý a na toho už byl litvínovský centr krátký.
07:57
Tentokráte hru přerušil uspěchaný přechod domácích do útoku, tudíž ofsajd.
07:41
Po komerční přestávce se vhazuje před Francouzem.
07:41
Nepovedenou přihrávkou se hokejisté Litvínova dostávají do zakázaného uvolnění.
07:31
06:52
Tvrdě teď vypálil Petr Sýkora, Francouz ovšem kryje betonem!
06:24
Pardubicím se nedaří usadit se v útočné třetině, Litvínov tak šetří cenné vteřinky.
05:45
Hosté ve čtyřech.
05:40
Litvínov se ale ubrání, vyhazuje za Hudáčka.
05:31
Dvojnásobná přesilovka pro domácí! Rostislav Martynek dostává dvě minuty za podražení.
05:13
Píša dlouho přihrávku hledal připraveného Petra Sýkoru, tomu ale pas nesedl a puk odskočil mimo dosah pardubického útočníka.
04:38
Ke střele se dostal Václav Benák, ale Francouz ji vyrazil nad branku.
04:15
Domácí zaujímají klasické přesilovkové postavení.
03:59
Litvínov ihned vyhazuje přes všechny čáry.
03:45
Domácí mají před sebou první přesilovku. Martin Ručinský dostává dvě minuty za hákování.
03:23
Vpředu jsou už ale zase Pardubice, konkrétně Petr Sýkora, který operuje s pukem v rohu hřiště.
03:07
Pokus o odpověď zakládá Litvínov od vlastní branky.
02:39
Domácí jdou dnes hodně rychle do vedení! TOMÁŠ NOSEK zpracoval přesnou přihrávku, projel mezi dvěma litvínovskými obránci a střelou po zemi nedal Francouzovi šanci. Asistence: Václav Benák a Lukáš Radil.
01:35
Blaž Gregorc nastřeluje kotouč do útočného pásma Pardubic, zde jej ale kontroluje Litvínov a vyráží na Hudáčka.
00:18
Lukáš Radil hned na začátku zápasu prováhal velikou příležitost! Přímo před něj a prázdnou bránu se odrazil volný kotouč, jenž ovšem pardubický borec nedokázal usměrnit do branky!
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček, Čáp – Radil, Kousal, Nosek – Sýkora, Zohorna, Somík – Semorád, Moučka, Endál – Rys, Číp, Voženílek.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Hanzl, Trávníček – Majdan, Piroš, Černý – Písařík, Jurčík, Pšurný.

Rozhodčí: Čech, Polák – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy:
jelikož sezona již vstoupila do své druhé poloviny, Pardubice a Litvínov na sebe narazí letos už po třetí.

První zápas (17.9.2013) vyzněl zcela jasně pro tehdy domácí Pardubice, když zvítězily přesvědčivě 5:0.

Druhé střetnutí (25.10.2013) taktéž skončilo vítězně pro domácí celek, a to vítězstvím Vervy 5:1.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Východočeši stále hledají tu správnou vítěznou notu. V pátek doma podlehli Spartě Praha 3:5 a v posledním kole nechali tři body v Brně, kde sice vedli 3:1, ovšem Kometa rychle vyrovnala a v závěru získala utkání na svou stranu.

Na jihu Moravy se opět dařilo Kousalově formaci, která si připsala dohromady pět bodů a výrazně tak znovu promluvila do statistik.
HC VERVA Litvínov:
tým dokazující, že v posledním období se s ním rozhodně musí počítat. Družina trenérů Radima Rulíka a Miloslava Hořavy vzkvétá, od prvního listopadu sehrála Verva jedenáct utkání a hned v osmi případech vyšla ze zápasu jako vítěz.

Ve zmíněných mačích se hned šestkrát rozhodovalo v nadstavbě při litvínovské úspěšnosti 50 %. V posledních dvou případech Litvínov porazil svého soupeře 1:0 po nájezdech. Jmenovitě Slavii Praha a PSG Zlín.