Dlouho to vypadalo, že mají tři body namířeno do Plzně. Hostující celek vedl do 49. minuty, ve které se po samostatném úniku prosadil Nosek. Domácí celek byl aktivnějším, a tím si tak pravděpodobně tři body zasloužil. Obrat zařídil domácím po šťastném odrazu Robert Kousal, který dával z bezprostřední blízkosti na 2:1. Pojistku domácím zajistil střelou do prázdné branky Benák.
60:00
59:52
Snad v poslední šanci utkání se na levé straně zjevil Jiří Vašíček. Prudkou ránu poslal jen do přesouvajícího se Mensatora.
59:37
Pardubice právě vstřelily branku!
Hostující výběr poté zariskoval a Mensator odjel z branky. Radil ještě v dobré pozici nečekaně minul, ale domácí tým se třetí branky přeci jenom dočkal. VÁCLAV BENÁK z pravé strany propálil hradbu těl a definitivně rozhodl o tom, že tři body zůstanou v ČEZ Areně. Bez asistence.
58:57
Sýkora po pěkné přihrávce hledal na levé straně najíždějícího Endála, ale ten odmítl definitivní pojistku tří bodů, když místo poloprázdné branky pálí mimo.
58:29
Kousal u zadního mantinelu ostře srazil v pravděpodobně v mezích pravidel Mozíka, který je notně otřesen. Po přivolání lékaře opouští ledovou plochu.
57:33
Zohorna nahrávku na Vlasáka do útočné třetiny tečoval, a tak se zapříčinil o ofsajd hostujícího celku. Po něm se vhazuje ve středním pásmu.
57:03
Kašpařík tečoval Hanzlíkovo nahození z pravé strany jen na zadní mantinel za brankou Júlia Hudáčka.
55:44
Domácí euforii mohl ještě zvýšit jeden z útočníků třetího útoku, ale z pravé strany pálil těsně nad branku.
55:27
Štěstí přeje připraveným. Nosek v těžké pozici dokázal projít od levého mantinelu až před branku, kde se puk snad třikrát odrazil o hokejek na volného ROBERTA KOUSALA, který neměl problém zakončit do odkryté branky! Asistence: Jiří Vašíček a Lukáš Radil.
53:56
Domácím se následně povedlo zahrát v přesilovce na zakázané uvolnění, po kterém následovalo po špatné nahrávce opuštění útočné třetiny.
53:05
Noskovo nahození z pravé strany hledalo volného Vašíčka. Puk se zvláštně odrazil od hole jednoho z hostů a končí mimo branku.
52:31
Gregorc od útočné modré našel Noska, jehož okamžité zakončení Lukáš Mensator bez problémů kryje.
52:03
Tybor faulován ve středu hřiště, a tak tu bude přesilovka pro domácí. Za podražení je vyloučen Jakub Lev.
51:38
Ohrožení domácí branky si přichystal Lev. Ten vypálil od levého mantinelu a jeho ráně chybělo jen pár centimetrů, aby se dostala za Hudáčka.
51:13
Nahození z levé strany odvrátil a vyvezl do střední třetiny Hollweg, a tak již hrají hosté v plném počtu.
50:32
Plzeň se ale brání na jedničku a nedovoluje domácím ohrozit Mensatorovu branku.
49:13
Pardubický nástup může ještě vylepšit přesilová hra. Tu si domácí tým zahraje za faul (nedovolené bránění) Vojtěcha Mozíka.
48:20
Domácí následně vyrovnávají na 1:1! Svoje sólo přetavil ve vyrovnání TOMÁŠ NOSEK, který bekhendem propálil bezmocného Mensatora. Domácí střelec branku odnesl tvrdým nárazem do konstrukce branky, a tak hřiště opouští v doprovodu lékaře. Asistence: Lukáš Radil a Blaž Gregorc.
48:07
Slovákovu dělovku z levé strany vyrazil Hudáček za svoji klec, odkud jeden z jeho obránců vyhazuje na zakázané uvolnění.
47:33
Kousal pěkně našel zpoza branky sjíždějícího Kočího, který však v ideální pozici netrefil puk.
46:19
Šance hostů. Na levé straně zakončoval v dobré pozici Pletka, jenže bohužel pro Plzeň pouze trefil Hudáčka.
45:19
Závar před Hudáčkem zakončoval Slovák pouze do klubka těl, a tak šli domácí do brejku. Ten ale Nosek nenahrál ideálně na Radila, který sice v těžké pozice ještě nahrál, avšak nepřesně.
44:14
Skvělý Hudáček! Kratěna navedl kotouč do rohu kluziště, odkud ideálně nahrál na Vlasáka. Zkušeného útočníka Plzně zastavil fantastický beton Júlia Hudáčka.
43:29
Plzeň dlouho operovala v útočné třetině, jenže hrála jen u mantinelů, a tak se do vážnějšího zakončení nepropracovala. Naopak domácí snahu mohl zakončit z druhé vlny Gregorc. Do rány mu však vložil hůl útočník Vlasák.
41:59
Na druhé straně se po nepovedené střele dostal k dorážce Dvořák, avšak Hudáček pomalý puk ukryl pod svou lapačku.
41:05
Domácí tým vypálil za první minutu na branku hostů snad pětkrát, ale Mensator musel zasahovat jen v jednom případě. Střela Somíka z levé strany totiž šla nad.
40:36
Průnik podél pravého mantinelu zakončil Endál bekhendem jen do připraveného Lukáše Mensatora.
40:01
Druhá třetina nabídla o poznání zajímavější hokejovou podívanou. Dlouho vyrovnaný stav nedokázal domácí tým změnit ani v přesilovce pěti proti třem, a tak se radovala Plzeň. Dokonce dvakrát. avšak v prvním případě sudí po zakončení Lva branku pro posunutou tyč neuznal. O necelou minutu později se však již stav měnil, když střelu Jeřábka od pravého mantinelu úspěšně tečoval Hollweg. Třetí třetina začne v ČEZ Areně přibližně v 19:42.
40:00
39:29
Plzeň právě vstřelila branku!
Hostující výběr Milana Razýma se přeci jenom dostává v závěru druhé třetiny do vedení 1:0! Jeřábkovo nahození z pravé strany dokázal chytře tečovat za Hudáčkova záda RYAN HOLLWEG. Asistence: Jakub Jeřábek a Tomáš Sýkora.
39:24
Plzeň se ještě v samotném závěru třetiny snaží o tlak a teď bude mít výhodu vhazování v útočné třetině. Kratěnovo nahození Hudáček schoval pod lapačku.
38:48
Překvapení v ČEZ Areně. Lev v úniku dvou na jednoho zakončil do sítě, ale sudí po kontrole videozáznamu gól neuznává, jelikož Hudáček při svém zákroku posunul bruslí branku!
38:10
Dvořák na útočné polovině udržel cenné vteřinky puk pro hosty a ani po jeho ztrátě nebezpečí nehrozí. Tybor totiž vjel do pásma moc rychle, a tak tu máme ofsajd.
37:40
Další přesilovkou kombinaci Pardubic zastavuje pro změnu ofsajd. Vhazuje se tak ve středním pásmu.
37:11
Plzeň už hrála ve čtyřech, když se do dobré pozice dostal Radil. Jeho ránu ale Mensator vyráží mimo svou klec.
36:34
Sedmnáct vteřin bude trvat domácí přesilovka 5/3. Dvě minuty totiž dostává za zdržování hry (vyhození puku mimo hřiště) Jakub Jeřábek.
36:14
Jenže Plzni se daří vyhazovat pokusy domácích celkem snadno.
35:50
Pardubický výběr se sice nastěhoval do útočného pásma, jenže Píša nahrávku z pravé strany neudržel na hokejce, a tak se musí domácí výběr pokusit o ohrožení branky o pár vteřin později.
34:52
Přesilová hra pro Pardubice. Lukáš Endál byl na pravé straně hákován Dominikem Boháčem, a tak tu máme dvě trestné minuty.
33:19
Dlouhou pasáž bez přerušení rozčísl až svým zakončením ze středu hřiště Kašpařík. Hudáček však byl připraven a chytá.
32:07
Ve druhé třetině je k vidění o poznání zajímavější podívaná. Po nahrávce zpoza branky Lukáše Mensatora to dokázal i Jiří Vašíček, jeho prudké zakončení nadělalo hostujícímu brankáři velké problémy.
31:00
Zajímavou příležitost teď měla i Plzeň. Kratěna našlápl k dobrému sólu, které ale sám před Hudáčkem nevyřešil ideálně, když střílí pouze do připraveného strážce domácího brankoviště.
30:52
Endálovo zakončení z levé strany se odrazilo pro Aleše Píšu, jenže ani on neuspěl, když pálí nad.
30:30
Nepovedené založení útoku v podání domácích symbolicky ukončuje přesilovou hru zakázaným uvolněním, po kterém se vhazuje před Hudáčkem.
29:51
Teď však mohla po nahrávce z pravé strany a zakončení Noska inkasovat. Tomáš Nosek ale z mezikruží napálil pouze připraveného Lukáše Mensatora!
29:26
Plzeň se ale v oslabení brání znamenitě, když vyhazuje z vlastní třetiny jeden puk za druhým.
28:31
Přesilovka pro Pardubice. Vojtěch Mozík dostává dvě minuty za hákování.
27:49
Nosek skvěle zapracoval v útočné třetině. Puk se dostal na na Kousala, který před brankou našel volného Radila, jenže jemu gólovou radost sebral fantastickým zákrokem Mensator! V pokračující akci Mensator zasáhl ještě jednou a znovu geniálně, když vyrazil Kousalovu teč!
26:29
Hostující tým domácí svírá v jejich obranném pásmu, ale do vážnějšího zakončení se nemůže dostat. Kratěna zpoza branky hledal před brankovištěm neobsazeného Pletku, jenž však bohužel pro Plzeň ve velké šanci netrefil.
25:38
Přesilovka pro Plzeň. Za držení je totiž vyloučen obránce Pardubic Jiří Vašíček.
25:12
Pitule našel mezi kruhy najíždějícího Dvořáka, který se ihned pokoušel zakončit, ale nepovedeně. Puk mu totiž ve slibné pozici sjel z hole.
23:58
Benák si najel na nahrávku zpoza brány a vypálil. Bohužel pro domácí míří z pravé strany hodně mimo Mensatorovu klec.
23:30
Následnou akci Pardubic zastavuje na útočné modré ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.
22:45
Následně musel Július Hudáček dvakrát zasahovat. Po prvním vhazování chytil ostrý puk do lapačky a při tom druhém posílá ránu Hanzlíka do ochranné sítě.
22:36
Vašíček se ve vlastní třetině zkušeně zbavil prudkým zastavením svého strážce a podél mantinelu hledal Noska, který by v případě zachycení kotouče mohl pádit sám na Mensatora. Tomáš Nosek ale bohužel pro domácí uklouzl, a tak je z toho pouze zakázané uvolnění.
21:02
Jeřábek po vyhraném vhazování nelenil a vyjel k mantinelu, odkud táhlou ranou vyzkoušel Hudáčkovu pozornost. Ten jeho pokus chytá do lapačky.
20:01
V samotném závěru ještě hledal Nosek před brankou spoluhráče, ale bez úspěchu, a tak tu máme konec první třetiny. Ta nenabídla atraktivní hokej. Domácí tým ji vyhrál na střely pouze 4:3, což o mnohém napovídá. ČEZ Arena tak může jenom doufat, že druhá část hry bude zajímavější. V Pardubicích začne pravděpodobně v 18:46.
20:00
19:38
Zohorna našel zadovkou mezi kruhy Somíka, avšak ten se bohužel pro domácí do zakončení nedostal.
19:19
Zakázané uvolnění dostane hru v závěru první třetiny před Hudáčka. Tam se bude vhazovat po pravici domácího brankáře, který zatím předvádí spolehlivý výkon.
18:12
V další velké šanci byl Petr Sýkora, který v závěru přesilovky ujížděl sám na Mensatora. Zkusil zakončit mezi betony, avšak neúspěšně. Mensator skvěle chytá.
18:00
Gregorc po dlouhé chvíli vyprodukoval nahrávku na volného Vašíčka, který ale ještě zbytečně nahrával, a tak se Plzeň ubránila.
16:25
Přesilovka pro domácí. Hostující Tomáš Sýkora dostává dvě minuty za podražení.
16:15
Petr Sýkora krásně prošel přes střední pásmo, když si prohodil puk mezi nohami a najížděl do útočné třetiny. V ní se rozhodl pro střelu, která skončila na tyči!
15:48
Rysovu chybu mohl potrestat střelou od pravého mantinelu zkušený Kratěna, jenže jeho bombu opět zneškodnil Hudáček.
15:01
Na druhé straně také zajímavý moment. Zpoza branky se puk dostal na volného Slováka, který střelou z jedničky vyděsil Hudáčka. Slovenský brankář však ale vyráží nad.
14:28
Do zajímavé pozice se dostal po dobré práci Rysa jeho kolega z útočné formace Moučka. Jeho ostrý projektil z pravého křídla vyráží Mensator mimo.
13:31
Pardubice jsou jasně aktivnějším celkem. Do vedení je mohl po nahrávce z levé strany dostat Radoslav Tybor, jenže jeho tečovaná rána končí bohužel pro domácí fanoušky nad brankou.
12:57
Rys pěkně kličkoval za brankou, ale po jeho nahrávce se bohužel pro domácí nikdo k zakončení nedostal.
12:18
Radil točil za brankou Mensatora obránce soupeře a předal na Kousala, jehož dobře mířenou nahrávku do brankoviště vyráží jeden z beků.
10:52
Pituleho pokus od levého mantinelu byl nepříjemně pro domácí tečován, ale Hudáček může pokus jen kontrolovat, jelikož končí vedle jeho klece.
09:48
Po nepovedené rozehře domácího útoku se puk přeci jenom dostal na Semoráda, který s ním vjel do útočné třetině a táhlou ranou mezi bruslemi obránce Plzně vypálil. Svižná rána jde těsně nad.
08:54
Přesilovka už byla minulostí, když se po nahrávce z levé strany dostával do dalšího ohrožení branky jeden z domácích borců. Mensator byl ale u puku rychlejší, a tak jej přikrývá pod svou lapačku.
08:12
Hostům z Plzně se nepovedla rozehrávka ve vlastní třetině, a tak z toho byla první větší šance utkání. Somík dostal puk na hůl, ale nezazmatkoval a našel volného Zohornu, jehož ránu zblokoval obránce soupeře mimo svou klec.
07:10
Domácí se ale zatím brání bez problémů, když vyhazují kotouč až před Mensatora.
06:41
Následně uvidíme první přesilovou hru utkání. Dvě minuty za podražení vidí domácí zadák Aleš Píša.
06:29
Endálova slabá rána od modré byla pro Mensatora snadným soustem. Brankář Plzně vyráží mimo svou klec.
05:49
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Hudáčka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
05:14
Zatím vidíme nepříliš hokejové představení. Oba celky hodně chybují v jednoduché rozehrávce, a tak o pěkné akce je zatím nouze.
03:50
Pěkná akce hostů. Vlasák ve středním pásmu posunul na Kratěnu, který vybídl k ráně Boháče. Jeho pokus ale Július Hudáček chytá do lapačky.
03:08
Endál udržel na zádech obránce Plzně a od pravého mantinelu se dostal až do zakončení. To však brankář Mensator v pohodě vyráží do rohu kluziště.
02:08
První nebezpečí přivezla až Plzeň. Mozík zpoza branky zkoušel Hudáčka prostřelit ranou na první tyč, avšak neúspěšně.
01:39
Nosek vybojoval za brankou hostí kotouč, ale jeho kolega z útoku Kousal se k zakončení ani teď nedostal.
00:44
Úvod utkání nabízí pouze nepřesnosti na obou stranách, a tak zakončení na branku nevidíme.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček – P. Sýkora, Marha, Endál – Tybor, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Nosek – Moučka, Rys, Semorád.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč, Marcel – J. Sýkora, Kašpařík, Lev – Kratěna, Vlasák, Pletka – Dvořák, T. Sýkora, Hollweg – Indrák, Pitule, Vlček.

Trenéři: Milan Razým, Michal Straka a Jaroslav Špaček

Rozhodčí: Šír, Mikula – Bryška, Lučan.
Hostujícímu výběru se však na domácí v poslední době nedaří, když poslední tři zápasy prohrál. V tom posledním na začátku října to pro Plzeň dlouho vypadalo dobře, ale Pardubicím se povedlo čtyřikrát vyrovnat a v nájezdech uzmout druhý bod.
Plzeň je na tom o lépe, když jí patří třetí místo. Tradičně silný výběr trenéra Razýma bral v posledních pěti utkáních hned třináct bodů, a tak se usadil v první trojce soutěže. V posledním utkání Plzeň i přes nepříliš povedený start porazila na domácím ledě Zlín, když o utkání rozhodla ve druhé třetině. V ní nejprve vyrovnal na 1:1 z přesilové hry Tomáš Slovák, aby branky Marcela a Lva znamenali dvoubrankové vedení, které už ani snížení Čecha nezhatilo.
Domácí celek se po velmi dobrém startu do sezony zastavil a výsledkovou mizérii dokázal přerušit až na domácím ledě s Chomutovem. Když na ni dokázal výběr trenéra Venery a Říhy navázat i výhrou v Liberci, tak se zdálo, že je pohoda zpět. To se ovšem vůbec nepotvrdilo v neděli v Karlových Varech. Tam se HC ČSOB Pojišťovně vůbec nevedlo a nová posila brankář Július Hudáček přihlížela jasné prohře 6:2. Dnes tak domácí hrají o udržení v top osmičce soutěže.
Ve 23. kole Tipsport extraligy uvidíme v Pardubicích duel osmých Pardubic se třetí Plzní. V ČEZ Areně utkání začne v 18:00.