Příjemný start do nového týdne Vám z pardubické ČEZ Areny přeje Marek Votke.
Utkání končí! Východočeši tuto urputnou bitvu zvládli a připsali si tak důležité tři body, které se jistě budou do vyrovnané tabulky hodit. Diváci viděli dohromady šest branek a z toho čtyři padly do vítkovické branky. Domácí převahu dokládá také ukazatel poměru střel na branku, který se zastavil na číslech 45:23.
Nejlepší hráči: Petr Sýkora a Ondřej Roman.
60:00
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:20
Hudáček nádherně zastavuje dvě rychle po sobě jdoucí střely Stehlíka!
59:11
Domácí vyhazují na další zakázané uvolnění.
59:01
Šindelář zůstává na střídačce, Vítkovice mají šest hráčů v poli!
59:01
Oddechový čas pro hosty.
58:55
Vítkovičtí se drží v útoku a snaží se zápas zdramatizovat. Pardubice raději vyhazují na zakázané uvolnění.
57:49
Na modré se ke kotouči dostal Tomáš Nosek, ale jeho střela letí nad vítkovickou branku.
57:35
Domácí hráči se už nikam neženou. Vytrvale brání a směřují pro důležité tři body do vyrovnané tabulky.
56:57
Po přihrávce Koláře mimo tři tyče pálí Jevgenij Mozer.
56:22
Zakázané uvolnění Pardubic.
55:36
Až teď na kruhu pro vhazování napřáhl Ondrej Šedivý, ale Blaž Gregorc mu jeho pokus zablokoval svou hokejkou.
55:02
Daleko více ze hry mají v těchto momentech Východočeši. Vítkovice se jen zřídka dostanou k založení útočné akce.
53:46
Trestné střílení bylo nařízeno po tom, co Michal Barinka rukou sevřel kotouč na brankovišti.
53:46
K jeho exekuci se rozjel Jevgenij Mozer, ale hodně přestřelil.
53:46
Nařízeno trestné střílení proti brance Šindeláře!
53:28
Domácí hráči se vytrvale drží v útočném pásmu, střelu Lukáše Radila vyráží Šindelář.
52:43
Vítkovický brankář znovu zasahuje a následuje komerční přestávka.
52:25
Petr Sýkora našlápl a jeho prudký pokus ze strany musí řešit Šindelář.
51:41
Utkání sleduje 8 842 diváků.
50:34
Ostrou střelu Petera Húževky vyráží Hudáček.
49:50
Sýkora vracel kotouč na Cetkovského, ale tomu černá pryž uskočila a hrají Vítkovice.
49:13
48:37
Rozjetý Tomáš Nosek šikovně přenechal kotouč Lukáši Radilovi, ale ten svou střelou trefil pouze betony Šindeláře.
47:46
Tvrdou střelu Koláře kryje Šindelář a Vítkovice vyhazují.
47:13
Lukáš Kucsera dostává dvě minuty za sekání a Pardubice budou hrát další přesilovku.
47:05
Před brankou stál volný Valentin Pianov, ale zakončil pouze do Šindeláře!
46:13
Tentokráte si už pardubický brankář na kotouč sáhl a přerušuje hru.
45:45
Do puku se tvrdě opřel Roman Szturc, ale jeho střela rozezvučela pouze plexisklo za Hudáčkem.
44:49
Pianov se pokusil o střelu přes obránce, ale kotouč k Šindelářovi neprošel.
44:33
Na útočné modré čáře Jiří Vašíček tvrdě, ale čistě atakoval Ondrej Šedivého, a ten je za doprovodu lékařů odveden na střídačku.
42:26
Vítkovice právě vstřelily branku!
Bezprostředně po gólu byl ale vyloučen Tomáš Zohorna a vítkovičtí taktéž svou přesilovku využili. Marek Svačina poslal zpoza branky kotouč na brankoviště, kde stál ONDŘEJ ROMAN a s přehledem snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Marek Svačina a Tomáš Kudělka.
42:07
Pardubice právě vstřelily branku!
Devětatřicet vteřin potřebovali Východočeši k tomu, aby nabídnutou převahu využili. PETR SÝKORA krásně projel skoro celé hřiště a nadvakrát rychle vyměnil kotouč s Jiřím Cetkovským. Po jeho přihrávce pardubickému rychlíkovi stačilo pouze vložit hůl do dráhy puku. Asistence: Jiří Cetkovský.
41:29
Patrik Valčák dostává dvě minuty za vysokou hůl a Pardubice budou hrát přesilovku.
41:29
Volný kotouč se klouzal po ledě v protisměru Petra Sýkory a pardubický snajpr jej tvrdě vyslal do Šindeláře!
41:12
Na začátku třetiny jsou domácí hodně aktivní. Jan Kolář nahazoval od modré kotouč na branku, ale vše řeší vítkovický brankař.
40:29
Tvrdý příklep vyprodukoval Petr Sýkora, ale Šindelář chytá.
40:01
Radoslav Tybor byl v závěru druhé třetiny opravdu ostře sražen Markem Svačinou, který mu vystavil svůj loket. Televizní záběry dokládají, že šlo o velehrubý zákrok a pardubický útočník chvíli snad ani nevěděl, že je na hokeji. Pár minut nehybně ležel na ledové ploše a poté byl za doprovodu lékaře a spoluhráčů odveden rovnou do kabiny. Vše nasvědčuje minimálně otřesu mozku, všichni věří, že bude v pořádku!
Ke svému konci dospěla i druhá třetina, ve které Východočeši přidali další dvě branky a zásluhou Noska a Somíka vedou 3:1. Střely na branku ve druhé třetině: 13:4. Poslední dějství začne zhruba v 16:47.
40:00
39:54
39:37
Tomáš Nosek našel před poloprázdnou brankou Valentina Pianova, ale mladý Rus netrefuje!
38:53
Rozhodčí se rozhodli tento tvrdý zákrok nepotrestat. Radoslav Tybor je v péči lékaře a hra pokračuje.
38:53
Za doprovodu týmového lékaře a hráčů je dopraven rovnou do kabiny.
38:53
V rohu hřiště byl loktem Marka Svačiny ostře sražen Radoslav Tybor a dlouho nehybně ležel na ledové ploše.
38:24
K ostrému příklepu napřáhl Petr Sýkora a kotouč se otřel o dres Dominika Haška, který je vyvěšen pod stropem pardubické ČEZ Areny!
38:00
Vítkovice vyhazují přes všechny čáry.
37:54
V tom samém čase inkasuje dvě minuty za sekání Jan Káňa a Pardubice budou hrát další přesilovku.
37:54
Vítkovice se dostaly dopředu a před brankou se Roman Szturc pokoušel vyprovokovat Blaže Gregorce, ale olympionik zůstal v klidu a drží nervy na uzdě.
37:26
Gregorcova střela míjí vítkovickou branku.
36:17
Jan Kolář šikovnou přihrávkou zpoza branky našel RADOVANA SOMÍKA, který se střelou zápěstím trefil z kruhu pro vhazování přesně pod víko! Asistence: Jan Kolář a Aleš Píša.
35:29
Dopředu se dostali Petr Sýkora s Tomášem Noskem a oba si navzájem dvakrát vyměnili kotouč, mladší z dvojice ale nakonec nezakončil.
34:34
Hráče Vítkovic při přechodu do útoku zastavuje ofsajd.
33:49
K tvrdé střele na modré čáře napřáhl Lukáš Kovář, ale jeho pokus minul pardubickou branku.
33:28
Burger nebezpečně z otočky nahazoval kotouč před branku, ale ve skrumáži před ní se nejlépe zorientoval Július Hudáček a kotouč zakryl svou lapačkou.
32:25
Vítkovická střela razítkuje tyč Hudáčkovy klece!
32:12
Rychlík Marek Ďaloga krásně projel přes několik hráčů až do útočného pásma, ale zde kotouč pouze nastřelil do obránce.
31:39
Tybor si opět sjížděl před branku, ale přihrávku nedostal, protože ji uzmul obránce v modrém.
30:57
Ostravané se drží v útočné třetině, ale rozhodčí píská postavení hráče v brankovišti.
29:53
Jiří Burger se pokoušel svou přihrávkou najít Ondreje Šedivého, ale druhý jmenovaný nezpracoval a kotouč letí do rohu hřiště.
29:04
Nosek zkoušel nahrát do mezikruží, kde stál Valentin Pianov, ale vítkovický obránce stihl vložit do přihrávky svou hůl a nic z toho nebylo.
28:46
Skákavý kotouč vyslal směrem na Šindeláře Radoslav Tybor, ale vítkovický brankář se nenechal rozhodit a chytá.
28:26
Nahození ze středního pásma kryje Šindelář a následuje komerční přestávka.
27:54
Krásnou přihrávku do jízdy od Lukáše Radila obdržel od TOMÁŠ NOSEK, dostal se před branku a přízemní střelou do bekhendu překonal Šindeláře! Asistence: Lukáš Radil a Jiří Vašíček.
27:09
Po střele Tomáše Zohorny se do kotouče tvrdě opřel Jiří Vašíček, ale branku minul. Domácí teď opravdu svého soupeře dostávají pod tlak.
26:13
Z první vyslal ostrou ránu Petr Sýkora, ovšem pouze do hrudi vítkovického gólmana.
25:04
Jiří Vašíček směřoval svou přihrávku před prázdnou branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů pas nevyzvedl a je po akci.
24:39
Od modré nebezpečně pálil Gregorc, ale ozval se pouze mantinel za brankou.
24:07
Vítkovičtí spěchali dopředu, ale na útočné modré čáře je zastavil ofsajd.
23:54
Radoslav Tybor opět svižně projel do útočného pásma, ale jeho střela končí v Šindelářově lapačce.
22:34
Čtvrtá řada domácích teď pěkně motá hlavu soupeři. O střelu z otočky se po Vašíčkově příklepu pokusil Radek Číp, ale Šindelář byl připraven.
21:44
Krásnou přihrávku na útočnou modrou dostal Tomáš Nosek, ale neprokličkoval se přes vítkovického obránce a žádné nebezpečí tak z jeho akce nehrozí.
21:03
Vítkovice se chvíli držely v útočném pásmu a Jaroslav Moučka raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:42
O střelu se pokusil Ondrej Šedivý, ale jeho projektil neprošel přes bránícího hráče.
20:01
Skončila první dvacetiminutovka, ve které měli výrazně více ze hry Východočeši. Svědčí o tom poměr střel na branku, který je 17:6. Oba brankáři lovili ze své sítě po jednom gólu. Obě branky padly v přesilovkách, když se příklepem prosadili Jiří Burger a Václav Benák. Druhá třetina začne zhruba v 15:49.
20:00
18:55
Milan Hruška se v útočném pásmu hostů dostal k ostrému příklepu, ale pardubický brankář jej zastavil betonem.
17:55
Vítkovice protečovaly kotouč do útočného pásma, zde jej ale za brankou sbírá Hudáček a vrací puk spoluhráčům.
17:03
Po přihrávce od Koláře se dopředu dostával Tybor, ale zpracování mu příliš nesedlo a celá akce se tak protáhla, čehož využili hostující obránci a šanci překazili.
16:39
Na druhé straně hřiště v pardubickém brankovišti operovaly Vítkovice, ale Hudáček zasahuje svou lapačkou.
16:15
Na kruhu pro vhazování se ke kotouči dostal Petr Sýkora, ale jeho střela netrefila branku.
15:12
Noskovi stačilo po přihrávce do druhé vlny pouze zvednout kotouč přes Šindelářův beton, ale vítkovický brankář chytá!
14:57
Ostrou střelu Jana Koláře kryje vítkovický gólman.
14:24
Gregorc vypálil od modré a Šindelář pouze vyrazil před sebe, ale volný kotouč nikdo z pardubických hráčů nezpracoval.
14:05
Marek Ďaloga se dostal ke střele i přes dotírajícího obránce a orazítkoval beton vítkovického brankaře.
13:18
U kotouče ale příliš dlouho nevydržely, znovu totiž úřaduje domácí celek a obrana Vítkovic se musí mít na pozoru.
12:47
Oba týmy střídají a od vlastní branky zahajují Vítkovice.
11:51
Přesilovka využita i na straně druhé, v mezikruží se ke kotouči dostal VÁCLAV BENÁK a nekompromisním příklepem pod víko nedal Šindelářovi šanci. Asistence: Tomáš Zohorna.
11:21
Pardubice se stále drží v útočném pásmu.
11:13
Po jedné ze střel si vítkovický brankář připisuje další zákrok.
11:03
Kotouč ležel osamocený na brankové čáře, ale Jiří Cetkovský jej nedokázal dostat do branky a Šindelář na poslední chvíli zasahuje!
10:27
Opět se vylučuje. Dvě minuty za hákování dostává vítkovický Ondřej Roman a je tu přesilovka pro Pardubice.
09:47
Ostravané se usadili v útočném pásmu a dostávají se do vedení. JIŘÍ BURGER napřáhl k ostrému příklepu a Hudáček se stačil pouze ohlédnout. Asistence: Ondřej Šedivý.
09:11
Ve vlastním oslabení ujel Petr Sýkora, ale nedokázal puk procpat do druhé vlny na najíždějícího spoluhráče!
08:53
Vítkovice si zahrají přesilovku. Tomáš Nosek dostává menší trest za podražení.
08:37
Pianov v další velké šanci! Odražený kotouč mu přišel na hůl před prázdnou branku, ale ruský útočník tísněn obráncem nedokázal zakončit.
08:17
Vítkovice už se ale opět dostávají do útočného pásma, alespoň se o to pokusily, zastavil je totiž ofsajd.
07:41
Pardubice se dostaly z vítkovického sevření v obranném pásmu a hra se přesunuje do středního pásma.
06:41
Ve veliké šanci se objevil Roman Szturc, který proklouzl před Hudáčka a podobně jako Pianov položil pardubického brankáře blafákem do bekhendu, ale gól nedává!
05:41
Ondřej Roman nahazuje kotouč za pardubickou branku a Ostravané se snaží udržet se v útočné třetině.
05:13
Radek Číp podél mantinelu proklouzl do útočného pásma a z poměrně velkého úhlu vypálil na Šindeláře, ten se nenechal překvapit a pokus pardubického plejera má ve své moci.
04:39
Za brankou Východočechů kotouč sbírá kapitán Václav Kočí a snaží se o založení útoku.
04:13
Ke kotouči se v útočném pásmu dostal Lukáš Kucsera, ale jeho střela minula pardubickou branku.
03:42
I po skončení přesilovky jsou domácí hodně aktivní, ale Šindelář svůj tým stále drží a chytá všechny pokusy soupeře.
03:38
03:13
Rozjetý Tybor si po vítkovickém vyhození najel do mezikruží, ale střelou zápěstím na Šindeláře nevyzrál.
02:36
Pardubice kombinují před vítkovickou brankou, ale obrana hostů odolává.
02:12
Vítkovice se osvobozují.
01:38
Karol Sloboda (VIT) dostává dvě minuty za sekání.
01:26
Východočeši měli první vážnější šanci zápasu! Jan Kolář viděl volného Pianova, který blafákem do bekhendu položil Šindeláře, ale minul!
00:34
Tybor nezpracoval skákavý puk na modré čáře a hraje se ve střední třetině.
00:16
Filip Šindelář si hned připisuje první zásah. Jiří Cetkovský se snažil dojet nahozený kotouč a vítkovický brankář jej raději přikryl svou lapačkou.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Somík – Kolář, Zohorna, Tybor – Radil, Nosek Pianov – Číp, Moučka, Mozer.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Štencel – Šedivý, Burger, Hůževka – Huna, Roman, Svačina – Káňa, Valčák, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Bláha, Kostka.
Vzájemné zápasy:
Co se týče vzájemných utkání, lépe jsou na tom Vítkovice, které dokázaly v dosavadních třech duelech vytěžit pět bodů oproti čtyřem pardubickým.

6. kolo pátek 27.9.2013 Vítkovice – Pardubice 6:5p (2:1, 2:3, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
2:12 Huna (Svačina, Roman), 9:40 Szturc (Húževka), 21:38 Stehlík (Valčák), 44:24 Svačina (Roman), 63:19 Káňa (Barinka, Valčák) – 8:06 Kousal (Radil, Ďaloga), 22:26 Sýkora, 26:36 Radil (Starý), 34:50 Kolář (Nosek, Zohorna), 48:21 Kousal (Starý).

19. kolo středa 13.11.2013 Pardubice – Vítkovice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
0:46 Nosek (Kousal) – 8:40 Szturc (Hlinka), 23:06 Vandas (Kucsera), 41:36 Huna (Svačina, Roman).

32. kolo pondělí 23.12.2013 Vítkovice – Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
55:34 Němec (Strapáč, Húževka) – 19:41 Benák (Sýkora, Radil), 22:12 Somík (Benák), 36:57 Kousal (Ďaloga, Benák), 48:17 Ďaloga (Nosek, Radil).
HC Vítkovice Steel:
Po návratu ze Spengler Cupu Ostravané výrazně zlepšili svou hru a aktuálně se nacházejí na posledním místě zaručujícím přímý postup do čtvrtfinále, tedy na místě šestém. Svěřenci trenéra Petera Oremuse v posledním kole vybojovali vítězství 3:2 v Karlových Varech. Celkově se potom v posledních pěti střetnutích podařilo Vítkovicím vybojovat dvanáct bodů z patnácti možných, když nestačili pouze na Plzeň a na vlastním ledě jí podlehli 2:3.

Ve vítkovické brance se možná představí brankář Daniel Dolejš, havlíčkobrodský odchovanec na začátku této sezony chytal také za Pardubice. Diváky tak určitě čeká zajímavý souboj.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Východočeši v poslední kole napravili zaváhání v úterním utkání proti Kladnu a ze Zlína si dovezli poměrně klidné vítězství 4:1. Minimálně v boji o předkolo ale Pardubice vůbec nemají nic jisté. Aktuálně hájí osmou pozici s tříbodovou ztrátou na sedmý Zlín, přičemž mají pouze čtyři body náskoku na desátou Slavii Praha.

Pardubickou družinu v posledních zápasech svými brankami podporuje Radoslav Tybor, jenž se prosadil pětkrát v posledních pěti utkáních. Celková bilance slovenského útočníka ve zmíněných utkáních je 5+3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.