Nejlepší hráči utkání: Josef Marha (Pardubice) – Tomáš Štůrala (Zlín).
Zápas doprovázela řada nepřesností, ale hosté ze Zlína dokázali skóre 1:2 uhlídat a zajistit si tak tři body. Pardubice poprvé doma padly. Za domácí se trefil Jan Starý za hosty pak Okál a Kubiš.
Víc se toho už ale nestane! Zlín vítězí výsledkem 1:2 po velice vyrovnaném utkání.
60:00
58:55
Domácí bez Růžičky v bráně!
58:30
Pardubice měly tlak, ale hosté se dokázali osvobodit a vyhodit puk .
56:43
Pozor! Petr Sýkora dostal trest dokonce utkání! Dvakrát si dovolil k rozhodčímu Polákovi víc než měl. Situace opět vznikla potom co Sýkora naštvaně sekl holí vedle čárového, který odpískal sporný ofsajd.
56:37
Zakázané uvolnění Pardubic.
55:36
55:21
Ďaloga vystřelil a puk prolítl Štůralovy mezi betony. Kotouč pouze o centimetry minul bránu! Neskutečné štěstí měl teď gólman Zlína!
54:13
Několik sporných zákroků na ledě. Rozhodčí však nevylučují.
53:36
Přesilovka pro domácí. Dvě minuty za podražení dostává Bedřich Köhler.
52:59
Štůrala reflexivně vykopl beton proti střele Somíka.
52:07
51:32
Po špatné přihrávce se obrali o útočnou třetinu Ševci.
51:00
Hráči Pardubic vyhazují puk přes celé hřiště.
50:37
Dnešní utkání sleduje 6923 diváků.
50:07
Pardubice měly velký tlak. To vše přerušil sudí Jeřábek, který uděluje trest za vysokou hůl Tomáši Zohornovi.
49:20
Holík se dokázal prokličkovat před gólmana domácích, vystřelil, ale jeho střela letěla pouze doprostřed brány a trefila brankáře.
49:07
Další icing.
48:59
48:02
Okál stál sám před Růžičkou, ale ke střele se nedostal!
47:25
Jiří Cetkovský řekl pravděpodobně nevhodná slova čárovému rozhodčímu a hlavní mu za to udělil deseti minutový osobní trest.
47:15
Střelu Cetkovského ze středního pásma musel Štůrala vyrazit betonem.
46:25
Výborná práce Petra Sýkory, který dokázal vybojovat puk a následně přihrát před klec Štůraly. Puk se motal pod nohami hráčů, nakonec skončil na holých Zlína.
45:36
Nosek sám před hostujícím brankářem dokázal jen strčit do kotouče, který letěl mimo!
44:44
Jan Starý teď minul těsně branku Štůraly.
44:07
43:21
Domácí dlouho kombinovali, nakonec je puk ve středním pásmu.
42:43
Střelu od modré vyslal Aleš Píša, Štůrala je připraven.
42:07
Zlín hrál v šesti a je také potrestán. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odsedět Antonín Honejsek.
40:24
Zlín právě vstřelil branku!
Balaštík nahodil kotouč před bránu, kde se ho zmocnil PAVEL KUBIŠ. Útočník Beranů dokázal překonat ležícího Růžičku a posílá tak Zlín do vedení. Asistence: Jaroslav Balaštík, Tomáš Valenta.
40:09
40:01
Osm sekund do návratu Cetkovského.
Obě mužstva jsou již na ledě.
Zásahy brankářů: Tomáš Štůrala 12 – Martin Růžička 10.
Zápas se nese ve vyrovnaném tempu, které doprovází řada nepřesností. Hosté dokázali trefit dvakrát tyč, nakonec se však do branky Růžičky dostala pouze střela Okála. O dvě minuty dříve vstřelil první branku utkání Jan Starý, který vymetl pavučinku Štůralovy klece. Další třetina začne přibližně v 19:43.
40:00
39:46
Brankář PSG Zlín musel zasahovat. Vhazuje se po jeho pravici.
39:06
Pardubice vyhazují puk do středního pásma.
38:21
38:09
Dvě minuty pro Jiřího Cetkovského. Ten zbytečně po odpískání najel na Štůralu. Pardubický hráč je potrestán za napadení.
37:45
Až nyní měli hokejisté Pardubic několik šancí. Nejprve Štůrala musel zasahovat hokejkou. Následně podržel puk u tyče. Hra přerušena, vhazovat se bude po jeho pravici.
37:16
Zatím mají pardubičtí problém přejít do pásma Ševců.
36:21
Dvě minuty dostává Pavel Kubiš. Verdikt rozhodčího zní – napadení.
35:33
ZDENĚK OKÁL kličkoval tak dlouho, až se dostal do dobré střelecké pozice a beckhendovou střelou překonal Martina Růžičku. Bez asistence.
35:10
Teď se zabydleli zlínští hokejisté v pásmu Pardubic.
34:03
33:02
33:03
Pardubice právě vstřelily branku!
Marha vyslal pas na JANA STARÉHO, který stál nikým neobsazený proti Štůralovy. Forvard červeno-bílo-červených vyslal nádhernou střelu do levého růžku branky Ševců! Jestli tam měl Štůrala pavučinky, tak teď už jistě ne. Asistence: Josef Marha.
32:27
A další tyčka! Tentokrát jí trefil Petr Holík!
32:03
Počet na ledě se srovná. Dvě minuty dostává hráčská lavice Pardubic – příliš mnoho hráčů na ledě. Tento trest odpyká Tomáš Nosek.
31:37
Zblokovaná střela Somíka končí na zadním mantinelu.
31:02
Další přesilovka pro Pardubice a stejný hráč jde za katr. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Jiřího Marušáka.
30:26
Marha teď po skvělé přihrávce netrefil poloprázdnou bránu! Tak to může domácí mrzet!
30:01
29:35
Ďaloga nahodil kotouč na Štůralu, ten nikdo netečoval. Brankář Zlína v klidu kryje.
28:54
Domácím se ale početní výhoda nedaří.
28:01
Přichází první přesilovka Pardubic. Dvě minuty za hákování dostává Jiří Marušák.
27:56
Nyní se do protiútoku hnal Jan Starý. Vystřelil technickou na Štůralu, ten jí však v pohodě chytá.
27:08
Nyní Byl odpískán ofsajd Petrovi Sýkorovi. Ten si šel celou věc vyjasnit s čarovým, protože to vypadlo, že Sýkorovi zůstala noha na modré čáře.
26:41
Melenovský dokázal vybojovat kotouč. Následně se dostal ke střele Okál, ale jeho ránu v pohodě chytá Růžička.
25:35
Nyní hosté šli do přečíslení, ale po špatné přihrávce se opět ke kotouči dostávají Pardubice.
24:50
Růžička nyní pustil hůl a skočil po puku rybičku, aby přerušil hru.
24:40
Balaštík teď dostal přihrávku přesně do mezikruží a vystřelil. Rána mu však nesedla a letěla hodně mimo.
23:51
Marek Melenovský trefil tyč!
23:22
Zákrok Martina Růžičky po střele Zdeňka Okála. Prvně jmenovaného trefil kotouč přesně do hrudě.
23:06
Teď hokej spíš připomíná plácanou.
21:58
Hosté se nemohou dostat z pásma. Pardubice výborně forčekují.
21:35
Střela Řezníčka letí vysoko nad bránu.
21:05
Ofsajd Pardubic.
20:34
První zákrok Štůraly, který si poradil se střelou Somíka.
20:01
Zásahy brankářů: Štůrala 10 – Růžička 12.
Po první třetině je stav stále vyrovnaný 0:0. Mírně lepším týmem jsou Pardubice, které už mohly jít do vedení. Ovšem brankář hostů zabránil vstřelení branky fantastickým zákrokem. Na druhé straně i Ševci si dokázali vytvořit šance, ale na druhé straně je jistý i Růžička. Zdá se, že dnešní zápas bude soubojem gólmanů.
20:00
19:57
Hosté jsou v pásmu domácích, ale víc asi nestihnou.
18:37
Nyní si Leška nevšiml, že má v obraném pásmu Pardubic spoluhráče a přejel modrou čáru. Ofsajd.
18:21
Další zakázané uvolnění Pardubic.
17:38
Lehkou střelu Valenty musel domácí gólman vyrazit před sebe. Následně Pardubice vyhazují na zakázané uvolnění.
16:35
Teď měli Pardubice opět štěstí! Ondřej Veselý těsně minul bránu. Následně vyslal tvrdou střelu Čajánek, ale Růžička vyrazil puk maskou do ochrané sítě.
15:45
Střelu Marhy z ostrého úhlu brankář Ševců vyráží.
14:28
Domácí teď měli štěstí. Brankovištěm Růžičky nebezpečně skákal puk. Naštěstí domácí beci vyhodil puk do středního pásma.
13:24
Štůrala si připisuje dva zákroky za sebou. Dvakrát vychytal Kousala.
13:09
Střela Petra Lešky skončila na hrudníku domácího brankáře. Následuje komerční přestávka.
12:11
Na druhé straně měl podstatné lehčí práci brankář Pardubic.
10:41
Fantastický zákrok hostujícího brankáře! Novojičinský odchovanec dokázal vychytat v leže Václava Benáka, který měl před sebou jen lapačku a prázdnou bránu.
10:25
Střela Somíka skončila přesně na hrudníku dobře postaveného Štůraly.
09:30
Střela Valenty byla zblokovaná a končí ve středním pásmu.
08:59
Štůrala zakryl kotouč. Před brankou se ještě snažilo pár hráčů protlačit kotouč za záda brankáře Ševců.
07:59
Domácí v plném počtu. Zlínu se přesilovka nepovedla.
07:43
Střelu Zámorského Růžička vyráží do rohu kluziště.
06:40
Domácí se zmocnili kotouče a hnali se ke Štůralovi! Somík dostal přihrávku a jen těsně netrefil bránu!
05:59
Jiří Vašíček je potrestán dvěmi minutami za hákování. Hosté budou hrát první přesilovku v dnešním zápase.
05:54
Gregorcovu střelu Štůrala nejprve zakryl, pak se však rozhodl k rychlé rozehrávce.
05:09
Nyní Filip Čech protáhl Růžičku! Ten musel vyrazit jeho dělovku betonem.
04:17
Domácí sice vybojovali bully, ale po špatné rozehrávce se dostává k puku Zlín.
03:37
Hosté se nyní dostali ke střele, ale jejich pokus však skončil na Růžičkovi.
02:49
Nyní Pardubice, při přechodu do obraného pásma soupeře, zastavil ofsajd.
02:41
Zákrok pardubického gólmana. Vhazuje se po jeho pravici.
02:15
Střela Čecha končí za bránou Růžičky. Následné se domácí dostávají ke kotouči a zakládají akci.
01:37
Domácí borci tlačí hned ze začátku. Štůrala zatím zasahovat nemusel.
00:33
Cetkovský stál mezi dvěma obránci a vystřelil. Střela však byla zblokovaná.
00:01
Pardubice vyhrály vhazování a hned nahodily kotouč do obraného pásma Zlína.
00:01
Rozhodčí Polák je připraven vhodit úvodní bully.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí (''C''), Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Číp, Špaček, Radil – Veselý

Trenér: Zdeněk Venera

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek (''C''), Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál

Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Polák, Jeřábek – Kájínek, Hejl.
Obě mužstva se na ledě rozcvičují. Za malý moment přineseme soupisky obou celků.
Pokud nahlédneme do tabulky ELH, tak se Pardubice naházejí na druhém místě. Zlín je na tom o šest příček hůř. Patří mu osmá pozice.
PSG Zlín v předchozím duelu porazil na svém ledě Karlovy Vary a zaznamenal tak vůbec svojí první výhru s plným počtem bodů. Branku jistí Tomáš Štůrala, který byl povolán ze Šumperka za zraněného Luboše Horčičku. Záda mu kryje Libor Kašík. V obraně hrají vynikající hráči jako veterán Radim Tesařík nebo reprezentant Petr Zámorský. V útoku pak prosperuje Petr Čajánek a nebo třeba mladí Honejsek s Holíkem.
V posledním zápase hokejisté Pardubic na svém ledě porazili Kladno výsledkem 4:0 a podruhé tak udrželi v ČEZ aréně čisté konto. Martin Růžička v brance je opravdu ve výtečné formě a hráči Zlína to budou mít těžké. V defenzívě Pardubic vyniká Václav Benák, který v předchozím zápase zaznamenal tři kanadské body za branku a asistenci. Hráči Zlína by si měli dát pozor především na formaci Somík – Kousal – Sýkora, která patří k těm nejsilnějším.
Pěkný den z Pardubic. Dnešní onlajn přenos pro vás bude komentovat Dominik Mihailescu.