Vyrovnané utkání ve svůj prospěch v samostatných nájezdech urvali hokejisté Zlína. V Pardubicích tak zůstává za těsnou prohru jeden bod. Z pardubického zimního stadionu se loučí Marek Votke.
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Robert Kousal neproměnil a za vítěznou trefu je tak označen pokus BEDŘICHA KÖHLERA. Bez asistence.
Bedřich Köhler ve druhé sérii proměňuje – 0:1.
Druhý nájezd za domácí provedl Tomáš Nosek, ale mezírku mezi betony Kašíka nenašel.
Za hosty se poprvé rozjel Petr Holík, ale ani on si na Hudáčka svým pokusem nepřišel. Po první sérii 0:0.
Jako první se k exekuci nájezdu rozjel Jan Kolář, ale neproměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Gól nepadl ani v prodloužení a diváci v ČEZ Areně i Vy doma u monitorů se můžete společně těšit na dovednostní soutěž zvanou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:27
Šikovný útočník Tomáš Nosek mířil před Kašíka, ale těsně za ním jel zlínský obránce a úmysly mu překazil.
63:56
Tomáš Zohorna hledal ve středním pásmu svou přihrávkou rozjetého Koláře, ten ale jeho nabídku nepřijal.
63:11
Radovan Somík uháněl na zlínského gólmana, ale dobrou obrannou práci odvedl Petr Zámorský a pardubický útočník se do zakončení nedostal.
62:36
Marek Ďaloga nedosáhl na přihrávku směřující před zlínskou branku.
62:10
Zdeněk Čáp tvrdou ranou míjí.
61:54
Ze souboje o puk za pardubickou brankou vyšli vítězně domácí a míří před Kašíka.
61:15
Obrana domácích vytvořila hradbu před Hudáčkem a Zlínu se tak nepodařilo zakončit.
60:42
Lukáš Radil zkusil za pomoci kličky obejít zlínského obránce, ale neúspěšně.
60:21
Pokus o dlouhou přihrávku do jízdy končí zlínským zakázaným uvolněním.
60:01
Základní hrací doba vítěze dnešního zápasu neurčila, a tak zhruba za tři minutky začínáme prodlužovat.
60:00
59:55
Jan Kolář přihrával před branku na zcela volného Tomáše Zohornu, ale pas překazil zlínský obránce!
59:20
Utkání, zdá se, směřuje do prodloužení.
58:48
Jan Kolář se obratně propracoval až do zakončení, ale to mu zřejmě kvůli nějaké nerovnosti na ledě vůbec nesedlo a Kašík zůstává v klidu.
58:01
Poslední dvě minuty základní hrací doby před námi.
57:58
Nepovedený pardubický pas přes půl hřiště znamená zakázané uvolnění.
57:21
Tvrdá rána Jiřího Marušáka míří mimo tři tyče.
56:51
Hra je přerušena pro zlínský ofsajd.
56:33
Tomáš Nosek svižnou střelou z otočky po přihrávce od Lukáše Radila řádně potrápil zlínského brankaře.
56:01
Zakázané uvolnění Zlína, hra se stěhuje před Kašíka.
55:21
Agilní Kolář jednou rukou posílal kotouč před branku pro spoluhráče, ale hraje Zlín.
54:41
Jan Kolář ostrou ranou těsně míjí!
54:11
Nosek přihrával před branku, ale zde kotouč uzmuli Zlínští.
53:31
Tomáš Nosek svou střelou protáhl Libora Kašíka.
53:18
Lukáš Endál dotíral na zlínského brankáře a rozhodčí přerušuje hru.
52:48
Jaroslav Balaštík zpracoval přihrávku před brankou, ale zakončení mu nesedlo a zákrok si připisuje Hudáček.
52:06
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté bleskurychle svou přesilovku využívají. PETR ZÁMORSKÝ se s ničím nepáral a ostrou ranou z první od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Holík.
51:49
Július Hudáček vyhazuje v obranném pásmu kotouč mimo hřiště a je tak vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Lukáš Nahodil.
51:49
Dnešní utkání sleduje 6552 diváků.
51:16
Zlín se drží v útočném pásmu, nebezpečnou přihrávku před branku zachytává pardubický obránce.
50:26
Volný Blaž Gregorc svou střelou sice rozvlnil síť zlínské brány, ovšem zvenčí!
49:27
Lukáš Radil se probil až před zlínskou branku, ale v rozhodující chvíli mu při zakončení kotouč sklouzl z hole.
48:40
Endál hledal před brankou své spoluhráče, ale ke kotouči se dostali hráči Zlína.
48:04
Prázdnou bránu měl před sebou Tomáš Zohorna a mohl vsítit pardubický a zároveň svůj druhý gól, ale nechtěně zvolil zakončení do dezorientovaného Kašíka.
47:33
Ďaloga nastřelil kotouč do útočné třetiny, ale za brankou Zlína jej uzmul Oldřích Horák.
47:13
Zakázané uvolnění Zlína.
46:54
46:04
Chybnou rozehrávku Zlína ve vlastním oslabení zachytil Tomáš Nosek, ale souboj tváří v tvář s Kašíkem prohrál.
45:41
Z otočky nepřesně pálil Dalibor Řezníček a Hudáček tak pouze očima kontroloval letící kotouč směřující mimo tři tyče.
45:09
Lukáš Endál se dostal až před Kašíka, ale střelou po zemi jej nepřekonal.
45:05
44:54
Deset vteřin se bude hrát čtyři na čtyři. Tomáš Zohorna dostává menší trest a oslabuje svůj tým.
44:52
Ke střele se dostal tísněný Jan Kolář a Dalibor Kašík se musí ohánět.
44:07
Kočí ze střední třetiny nahazuje kotouč do útoku.
43:28
Marek Ďaloga dostal přihrávku do druhé vlny před prázdnou branku, ale míjí!
43:05
Zákrok byl posouzen jako nedovolený a Ondřej Veselý dostává dvě minuty za faul kolenem.
43:05
Následně byl ten samý hráč ostře atakován a jen těžko odjíždí na střídačku za doprovodu spoluhráčů.
42:48
Radoslav Tybor se pokoušel dostat se přes obránce do útoku, ale byl odstaven.
42:07
Hudáček zasahoval proti střele ze zlínské hokejky, která byla hodně nepříjemná.
41:18
Zlín kombinuje ve vlastním obranném pásmu a pokouší se o útočnou akci.
40:51
Oba týmy v plném počtu.
40:22
Na úvod posledního dějství zasahuje Kašík.
40:01
Hra ve druhé třetině neubrala na tempu, oba týmy se urputně hnaly do útoku a jeden takový využil v přesilovce po střele Václava Kočího a Somíkově neúspěšném pokusu o dorážku Tomáš Zohorna. Třetí třetina startuje přibližně ve 20:02.
40:00
39:33
Patrik Urbanec pálí mimo.
38:58
Od modré tvrdě pálil Václav Benák, Kašík kontroluje betonem.
38:52
Tybor ovšem oplácel a současně je tak vyloučen on i zlínský Petr Leška.
38:49
Tybor se dostával před zlínskou branku, ale v zakončení vykoledoval faul.
38:19
Další ostrá rána z řad zlínských duní o mantinel.
37:42
37:26
Od modré tvrdě pálil Petr Zámorský, ale rozezněl se pouze mantinel za pardubickou brankou.
36:49
Zlínští se drží před Hudáčkem, ale pardubická obrana odolává.
36:32
Hráči se shlukli u mantinelu a nepřehlednou situaci svým hvizdem řeší rozhodčí.
36:06
Východočeši vyhazují přes všechny čáry.
35:42
Lukáš Endál inkasuje menší trest za vysokou hůl a Zlín bude hrát přesilovku.
35:10
Nepovedená přihrávka hostí znamená zakázané uvolnění.
34:50
Zámorský se přes řadu pardubických obránců proháčkoval až do útočné třetiny, kde se Zlín usazuje.
34:25
Od modré čáry tvrdě pálil Petr Leška a pardubický brankář vyráží kotouč do ochranné sítě.
33:55
Ostrou ránu vyprodukoval ze své hole Radoslav Tybor, Kašík je ovšem pozorný.
32:45
Zakázané uvolnění domácích.
32:18
Marek Ďaloga posunul kotouč na zcela volného Tomáše Noska, jenž uháněl sám na zlínského brankáře, ale zakončil hodně vysoko nad branku.
31:31
Ondřej Veselý obdržel přesný pas do jízdy, ale byl křižován pardubickým obráncem a nedokázal zakončit.
30:57
Střelu Petra Zámorského vyráží do rohu hřiště Július Hudáček.
30:35
Dopředu vyrážel Jaroslav Balaštík, ale na útočné modré čáře byl odstaven od kotouče.
30:19
30:12
Ďaloga nahazuje kotouč před branku, ale došel si pro něj pouze zlínský Libor Kašík.
29:36
Tomáš Zohorna z vrcholu kruhu pro vhazování těsně přestřeluje!
29:01
Lukáš Radil šikovně směřoval svůj pas přímo před branku, zde ale nikdo nebyl a kotouč tak vylétl ze třetiny.
28:36
Zlín vyhodil přes všechny čáry, ale Východočeši jsou zpět v útočném pásmu.
28:19
Pardubice budou hrát znovu přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává ex Pardubák Jiří Marušák.
28:09
Před brankou jen těsně mimo tečoval Robert Kousal!
28:00
Po další střele z pardubické hokejky zasahuje Libor Kašík.
27:29
Pardubice právě vstřelily branku!
Přesilovka využita! Václav Kočí z mezikruží napálil kotouč na Kašíka, tomu puk vypadl z výstroje a Somík se jej pokusil dorazit do prázdné branky. První pokus nevyšel, ale napodruhé byl úspěšný TOMÁŠ ZOHORNA. Asistence: Radovan Somík a Václav Kočí.
26:51
Zlín okamžitě vyhazuje až za Hudáčka.
26:46
Pardubice si zahrají přesilovku. Petr Zámorský dostává dvě minuty za hákování.
25:55
Dopředu vyrážel Jaroslav Moučka, ale nepovedl se mu přechod přes střední pásmo.
25:11
Ta ovšem končí před pardubickou brankou, kde puk berou obránci domácích.
24:57
Ve vlastním obranném pásmu kombinují hokejisté Zlína a zakládají útočnou akci.
24:32
Lukáš Endál zachytil po mantinelu letící kotouč a míří dopředu.
23:47
Ostrou střelu Kašík vyráží až ven ze třetiny.
23:14
Zohorna dlouhou přihrávkou hledal najíždějícího Somíka, ten ale kotouč nedokázal zpracovat.
22:40
22:36
Petr Čajánek dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
22:14
Přihrávku před branku obdržel Patrik Urbanec, ale kotouč mu nesedl a odlétl z čepele.
21:26
Ke střele se dostal Petr Zámorský, ale Hudáček kryje.
21:01
Hudáček se pokusil vyhodit kotouč ven ze třetiny, ale Zlín kotouč udržel na modré čáře.
20:40
Zlín si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování inkasuje Robert Kousal.
20:20
Ostrá střela Kousala letí mimo tři tyče.
20:01
První třetina končí. Dorazivší diváci mohli vidět urputný hokej. Oba brankáři svůj tým drží a stav je tak zaslouženě 0:0. Více ze hry měli Východočeši, kteří dokonce měli hned na úvod výhodu dvojnásobné přesilovky. Druhá třetina začne zhruba v 19:10.
20:00
19:19
Dopředu se tlačil Bedřich Köhler, ale pardubický obránce mu sáhl do zakončení.
19:01
Poslední minuta prvního dějství.
18:41
Nepříjemně po zemi pálil Robert Kousal, ale Kašík zasahuje.
17:33
Ondřej Veselý šikovně zpoza branky přihrával do volného prostoru před ni, zde byl ale jako první u kotouče Gregorc.
17:00
16:27
Tomáš Nosek uháněl podél mantinelu na zlínského brankáře, ale kotouč mu uzmul modro-žlutý obránce.
15:36
Zlín pouze nahazuje kotouč do své útočné třetiny, tam jej ale berou opět Pardubice.
15:04
Endál znovu operoval před zlínskou brankou a vše řeší svým zákrokem opět Libor Kašík.
14:49
Kašík si připisuje zákrok po střele Lukáše Endála.
14:15
Zohornova formace víří před Kašíkem. Kolářova přihrávka do volného prostoru ale nebyla nikým vyslyšena.
13:51
Pískán je zlínský ofsajd a následuje dnešní druhá komerční přestávka.
13:20
Tomáš Nosek nedosáhl na přihrávku do jízdy, která by jej poslala přímo do útočné třetiny.
12:23
Václav Benák byl tvrdě atakován u mantinelu. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat, což nelibě nesou domácí příznivci a dávají to hlasitě najevo.
11:43
Kousal s Urbancem bojují v rohu kluziště, na pomoc přijíždějí další spoluhráči.
11:33
11:17
Už se zdálo, že Radovan Somík překonal zlínského brankáře, ale ten kotouč zastavuje zřejmě na brankové čáře!
11:01
Nepříjemnou střelu přes obránce vyprodukoval Jan Kolář, ale Kašík byl pozorný.
10:27
Trest pro Řezníčka je v polovině, ale Východočeši zatím nic kloudného nevymysleli.
10:10
Zlín vyhazuje přes všechny čáry.
09:57
Od modré ostře pálí Václav Benák, Kašík zasahuje lapačkou.
09:33
Pardubice budou hrát další přesilovku. Dalibor Řezníček dostává trest za hákování.
09:17
Dopředu mířil Jan Kolář, ale nedokázal obejít zlínského obránce.
08:46
Tomáš Zohorna odpaluje do bezpečí volný kotouč z před pardubické branky.
08:07
Tomáš Nosek zachytil kotouč na modré čáře, proklouzl do útočného pásma a šikovně se pokoušel proháčkovat přes dva obránce. Prvního obešel, druhý mu ovšem jeho pokus překazil.
07:26
Radil se znovu vrhá do souboje s Čajánkem a tentokráte vítězně.
07:14
Ďaloga nahodil kotouč do útočné třetiny a spěchal za ním Lukáš Radil. Ovšem souběžně se zlínským obráncem a hra je po souboji u mantinelu přerušena.
06:50
Hudáček kontroluje nahození od mantinelu.
06:15
Blaž Gregorc dobře bránil svou modrou čáru a zabránil tak Ševcům v přechodu do útoku.
05:59
Zakázané uvolnění také na straně Zlína.
05:42
Ostrá rána Petra Lešky z kruhu pro vhazování míří mimo tři tyče.
05:01
Po souboji v rohu se ke kotouči dostal Zlín a hra se přesunuje do středního pásma.
04:22
Robert Kousal se dostal do útočné třetiny, ale jeho úmysl nahodit kotouč spoluhráčům před branku nevyšel.
04:12
Nepovedená pardubická přihrávka znamená zakázané uvolnění.
03:42
Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmů se není s to dostat do útočné třetiny.
03:15
02:51
Ďaloga v oslabení udržel útočné pásmo a nahodil kotouč na Kašíka, ale zde se puku ujímají Zlínští a hrajeme před Hudáčkem.
02:37
02:22
Ševci vyhazují přes všechny čáry.
02:07
Zlínští bránili svého brankáře a rozhodčí je nucen řešit drobnou rozmíšku za brankou.
01:50
Ostrá rána Aleše Píši byla zblokována.
01:31
Východočeši zaujímají přesilovkové postavení.
01:15
Lukáš Radil ovšem fauloval a bude se hrát čtyři na tři.
01:05
Puk už překonal Kašíka a mířil do odkryté klece, ale zlínský obránce jej včas odpálil!
00:37
Domácí se ihned na úvod usadili v útočném pásmu a vykoledovali faul. Dokonce dvojnásobný, když Veselý a Horák souběžně obdrželi dvě minuty a Východočeši budou hrát dvě minuty pět na tři!
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Čáp – Radil, Kousal, Nosek – Kolář, Zohorna, Somík – Endál, Nahodil, Tybor – Rys, Moučka, Semorád.
Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Řezníček, Valenta – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Holík, Čech – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Kubiš.
Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík
Vzájemné zápasy:
Zlínští dokázali v letošní sezoně pardubické hokejisty porazit dvakrát z dosavadních dvou pokusů. V pátém kole si z města perníku odvezli tři body za těsné vítězství 2:1 v základní hrací době a v kole osmnáctém Zlín před vlastními diváky Východočechy porazil 4:2.

5. kolo HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33:03 Starý (Marha) – 35:33 Okál, 40:24 Kubiš (Balaštík, Valenta).

18. kolo PSG Zlín – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20:31 Veselý (Leška, Balaštík), 36:37 Leška (Marušák), 41:43 Čech (Honejsek), 48:52 Čech z trestného střílení – 15:00 Zohorna (Sýkora), 26:24 Nosek (Kousal, Radil).
PSG Zlín:
"Ševci" aktuálně sídlí na pátém místě extraligové tabulky a na svého dnešního soupeře mají čtyřbodový náskok. Zlín má určitě v Pardubicích co napravovat vhledem k tomu, že v posledních dvou kolech vyšel bodově naprázdno. Nejprve těsně podlehl Třinci na jeho ledě 1:2 a poté doma okusil porážku 2:4 od Karlových Varů.

Berani se stále mohou spolehnout na duo Petr LeškaJaroslav Balaštík, které v dosavadních třiceti zápasech dohromady nastřádalo 47 bodů. (26+21).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Východočeši vstupují do druhého víkendového zápasu s jasným cílem – vytěžit maximum bodů, tedy šest, a přiblížit se tak pozicím, které zaručují přímý postup do čtvrtfinále play off.

Poslední zápas Pardubice sehrály v pátek proti Kladnu, které porazily 5:1 a na "šestku" ztrácejí jediný bod. Svůj první extraligový gól vstřelil Jaroslav Moučka a zvýšenou aktivitu po příchodu Jana Koláře zaznamenala druhá formace s Tomášem Zohornou na centru a Radovanem Somíkem na křídle.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.