Loučím se s vámi z Plzně a přeji příjemný zbytek večera.
Je tu konec třetí třetiny i celého zápasu, z vítězství se zaslouženě radují domácí hokejisté. Ti po dvou třetinách vedli sice jen 1:0, nakonec ale svůj náskok po gólech Sýkory, Lva a Dudy navýšili až na rozdíl čtyř branek. O čisté konto přišli indiáni až minutu a půl před koncem, když nepohlídali dorážejícího Jana Stránského, který připravil Machovského o sedmou extraligovou nulu.
60:00
59:42
Hosté po buly vyhazují.
59:30
Bude se ještě vylučovat, přestože o výsledku zápasu už téměř nikdo nepochybuje. David Štich (SLA) odchází na trestnou lavici.
59:13
Indiáni ještě zkouší přidat pátý gól.
58:26
Slavia právě vstřelila branku!
Hostům se podařilo skórovat a připravit tak Machovského o sedmou nulu v sezóně. Poletín zatáhl puk po straně do pásma a nacpal se před Machovského, který puk vyrazil, ale zůstal dezorientován mimo branku. Ke kotouči se snadno dostal JAN STRÁNSKÝ a upravil na 1:4 z pohledu svého týmu.
Asistence: Michal Poletín.
57:52
Domácím už stačí jen vyhazovat puky a šetřit čas, což také předvádí.
57:26
Puk z obranné třetiny Plzně míří přímo na Furcha, který jen vyráží do strany.
56:48
Plzeň právě vstřelila branku!
Modrobílí trestají vyhození Pražanů a hned po buly se prosazují! RADEK DUDA se ihned po vhazování dostal k puku, prosmýkl se mezi dvěma obránci a střelou k bližší tyči překonal Furcha počtvrté! Asistence: Tomáš Vlasák.
56:45
Indiáni vyhazují z obranného pásma a hosté vzápětí zahráli icing.
56:04
Jelínek nahodil puk za branku a dobrým napadáním jej vybojoval zpět, předal jej Bednářovi, ten ale bekhendem Machovského nepřekonal.
55:28
Machovský teď podržel svůj tým, když se dobře přesunul proti Stránskému a chytil kotouč do rukavice.
55:06
Kyle Wharton zblokoval tvrdou střelu a mohl vyrazit do protiútoku, jenže puk odrazil příliš daleko před sebe a nestihl jej dojet.
54:17
Hosté teď dostali domácí pod tlak, s pukem ale hráli jen za brankou, odkud se góly střílejí blbě. Puk nakonec domácí vyhazují do středního pásma, kde se nakonec také bude vhazovat.
53:33
Oba týmy hrají v plném počtu.
52:53
Puk sice míří z pásma až k Machovskému, zůstanou u něj ale domácí.
52:36
Jeřábek nahodil do útočného pásma, kde se o puk pere Straka.
52:08
Duda chtěl odrazem o mantinel nahrát svému spoluhráči, puk se ale odrazil k Davidu Štichovi, který na nic nečekal a střílel. Machovský stál ale přímo proti střelci a nikdo mu neclonil, takže ani s prudkou ranou neměl větší problémy.
51:33
Síly na ledě se vyrovnají Ve chvíli, kdy ze Sýkorova trestu zbývá 121 vteřin, odchází na trestnou lavici Vladimír Růžička (SLA).
51:03
Indiáni znovu vyhazují, tentokrát ale jen do středního pásma.
50:31
Domácí dostali puk až téměř k Furchovi, pak jej ale hned zase poslali na své beky a šetří tak čas.
50:14
Po souboji v rohu se píská a bude se vhazovat v obranném pásmu bránící se Plzně.
49:38
Valach hned po buly střílel, ale Machovský byl na svém místě.
49:34
Tomáš Sýkora (PLZ) oslabuje svůj tým a hosté tak mají šanci dostat se zpět do hry. Plzeňský útočník fasuje celkem čtyři trestné minuty.
48:37
A v Plzni už to je o tři branky a s hosty to vypadá bledě! Domácí teď trestají hrubou chybu obrany. JAKUB LEV dostal puk od Indráka těsně za modrou a sám jel na Furcha, rychlou kličkou do forhendu jej oklamal a poslal puk pod jeho betony do branky! Asistence: Miroslav Indrák.
48:22
Furch zasahuje proti střele z levé strany a drží puk.
47:55
Ján Sýkora se snažil rychlostí předčit Valacha a natlačit se před obránce Slavie, ale Valach si jej pokryl a odclonil.
47:26
Puk ve středním pásmu, kde se teď vedou bitvy.
47:08
Icing Slavie.
46:47
Kadlec sice nahodil puk mimo, ale aspoň zachránil pro své spoluhráče útočné pásmo.
46:13
Na druhé straně se hnal do šance Duda, musel ale na modré počkat na puk kvůli ofsajdu a dojel jej obránce. Jeho střelu, kterou cpal do horního růžku, Furch viděl a chytil.
45:56
Bednář vystihl rozehrávku domácích a dostal se k zakončení, odražený puk hosté znovu nahodili a před brankou tečoval Petr Jelínek, puk ale usměrnil nad horní tyčku!
45:05
Štich nastřelil puk od modré hodně vedle, domácí se ale dostali sotva za modrou čárů a o kotouč přišli. Teď jim ale i to stačilo.
44:38
Machovský se jen otáčel v brankovišti a sledoval, odkud na něj může přijít střela. Puk se k němu naonec spíš jen odrazil od vlastního spoluhráče, a tak neměl plzeňský gólman problémy.
43:53
Domácí rozehrávají od vlastní branky.
43:19
A sotva se domácí ubránili, vyrazili do útoku a je z toho branka na 2:0! JÁN SÝKORA dostal nahrávku na dlouhou hůl, v pádu ale dokázal puk procpat pod Furchem do slávistické branky! Asistence: Martin Straka.
42:51
Další střela už tentokrát cíl našla, do střely si ale lehl jeden z plzeňských beků, který obloukem vyhazuje a celá domácí pětka střídá.
42:23
Indrák vyrazil blokovat Šenkeříkovu střelu, puk ale netrefil ani hráče Plzně, ani branku.
41:45
Nic z toho ale nebylo, hosté se ubránili a teď v klidu rozehrávají.
41:21
Frolo nahazuje opět za Furchovu branku.
40:34
Indiáni dostali puk až na druhous tranu, v rohu hřiště ale byli Pražané v přesile.
40:21
Hosté vybojovali buly před brankou Plzně.
40:01
Do začátku třetí třetiny zbývají dvě minuty.
Zazněla siréna a je tu konec druhé třetiny. I po té vedou domácí nejtěsnějším rozdílem, ve druhé části totiž gól nepadl. Viděli jsme přitom asi víc šancí, než v třetině první. Za hosty mohli srovnat Žejdl se Skokanem, ani jeden z nich si ale tváří v tvář Machovskému nevěděl rady. Na druhé straně Plzeň pohrdla přesilovou hrou pěti proti třem, která trvala přes minutu! Vlasák už měl gól na hokejce, jenže puk mu z čepele skouzl a zkušený útočník branku vůbec netrefil.

Střely ve druhé třetině: HC Škoda Plzeň – 9, HC Slavia Praha – 12.
40:00
39:22
Kadlec dojíždí dlouhé vyhození a icing se tak pískat nebude, druhá třetina směřuje rychle ke svému konci.
38:55
38:36
Slávisté vyhazují přes všechny čáry.
38:13
Hosté jsou ve čtyřech.
37:50
Pletka byl připraven na středu a dostal puk, jeho střelu ale zblokoval obránce.
37:32
Vlasák minul po křižné nahrávce zcela odkrytou branku!
37:19
Domácí si dlouho jen nahrávali po obvodu až se Mozík odhodlal ke střele, Furch měl ale výborný výhled a tvrdou střelu zkrotil.
36:55
Tak to je nepříjemná situace pro pražský tým, ten se teď totiž bude muset obejít bez Petra Kadlece (SLA), který si přisedl k Šenkeříkovi na trestnou lavici. Škodováky čeká dlouhá přesilová hra pěti proti třem!
36:40
Hostům se i tak podařilo vyhodit, už ale spěchají zpět do obranného pásma.
36:23
Domácí sice prohráli buly, ale mají puk.
36:13
Jenže to se změní, na trestnou lavici totiž míří Šenkeřík (SLA), Plzeň tak čeká hra v početní výhodě.
35:58
Domácí teď hrají hodne pasivně a nechávají hostům více prostoru.
35:21
Machovský vyhodil kotouč o mantinel až do útočného pásma svého týmu.
34:43
Kadlec trápuil domácí obránce, zadovkou ale před brankou nikoho nenašel a do útoku šli domácí, puk si ale chtěli nahrát lobem a přišli o něj.
34:03
Pražané nahazují do pásma, ale kvůli ofsajdu za pukem nemůžou.
33:45
33:03
Žejdl předal puk rozjetému Skokanovi a ten byl sám před Machovským, chtěl mu puk poslat mezi betony, ale plzeňský gólman včas sklapnul!
32:18
Modrobílým se podařilo zastavit další útok a opět poslat puk k Furchovi.
31:58
Domácí po buly vyhazují.
31:49
Mozík teď Bednářovi zblízka vysvětlil, že se má držet od Machovského dál.
31:44
Teď se rýsuje dobrá šance pro hosty. Tomáš Sýkora (PLZ) byl odeslán na trestnou lavici a Pražané budou hrát přesilovou hru.
31:33
Po delší době se dostali více do hry i hosté, teď ale přišli o pásmo a bude se vhazovat ve střední třetině, domácí navíc můžou vystřídat.
30:46
Žejdl v gólové šanci! Slávistický útočník se řítil sám na Machovského, nevymýšlel nic složité a volil střelu, plzeňský gólman tento úmysl ale vystihl a puk vyrazil mimo tři tyče!
30:37
Nahozený kotouč na Furcha vyrazil Straka.
30:27
Zakázané uvolnění Slavie.
29:46
Teď to vypadá už jako přesilová hra Plzně, Lev dvakrát nad kruhy dostal prostor ke střele a vyslal dvě dělovky, ani jednou ale netrefil branku!
29:09
Frolo donutil Furcha k dalšímu zákroku, nikdo ale nebyl připraven na dorážku. Indiáni mají stále puk.
28:54
Další šance domácích, tentokrát měl ale Furch pozici jednodušší a nahrávku ze strany sbírá ještě před útočníkem.
28:09
Pletka na modré ťukl Vlasákovi puk do jízdy, Vlasák zasekl obránce a přes jeho nohy prudce vystřelil, puk ale těsně minul levou tyč Furchovy branky!
27:33
Martin Straka nabral na středu hřiště obrovskou rychlost a už se probíjel mezi dvěma obránci. Po kontaktu s prvním z nich šel k zemi, rozhodčí ale nepískají, je z toho ale aspoň vhazování v útočném pásmu pro Plzeň.
27:10
Ofsajd na druhé straně hřiště.
26:46
Tempo zápasu oproti první třetině výrazně opadlo a příliš zajímavý hokej nesledujeme. V útoku jsou teď domácí, ale opět to na velkou šanci nevypadá.
26:05
Hoelc chytrou nahrávkou z otočky poslal puk do jízdy Pitulemu, ten byl sám proti obránci, zatáhl kotouč do strany a z otočky vystřelil, kotouč ale trefil jen oblouk branky.
25:17
Už to vypadalo, že se Bednář dostane do úniku, ale puk se ještě jednou odrazil a zamířil mimo jeho dosah, I tak měl útočník Pražanů k puku blíž, příliš toho ale nevymyslel.
24:37
Radek Duda se rychlým přechodem přes modrou dostal do šance, kolem obránce vystřelil nekhendem, ale Furch byl na jeho pokus připraven u tyče a zasáhl.
24:18
Puk mají na svých holích hráči Slavie, ale rozehrávka se jim nedaří.
23:45
Pohotovou ruku a dávku štěstí předvedl Machovský, který chytil do lapačky střelu hned po vhazování. Puk byl tečován, ale ani tak plzeňského gólmana nezaskočil.
23:23
Puk znovu za plzeňskou brankou, teď už ale hrají obránci.
22:58
Machovský za brankou předvedl perfektní hru holí, nelekl se Žejdla a rozehrál kolem napadajícího útočníka Slavie.
22:03
Kolařík se ve středním pásmu až přiliš soustředil na puk a jeden z prothráčů jej tvrdě ale čistě poslal k zemi. Puk mají ale dál hosté.
21:19
Hosté vyhazují opět hodně daleko, zakázané uvolnění to ale tentokrát nebude.
21:15
Icing Slavie, buly před Furchem.
20:50
Vlasák rozehrával riskantně přes bránícího hráče, který puk srazil bruslemi, u kotouče byl ale jako první obránce Plzně.
20:28
Domácí podnikli první útok, nahozený puk Jánem Sýkorou ale nikdo ze spoluhráčů nedojel a hra se stěhuje rychle na druhou stranu.
20:01
Hostujícím hráčům se podařilo zašlápnout puk ve vlastním pásmu tak, že už se nepískalo a zbývající čas první třetiny doběhl. Je tak za nám první třetina, kterou ovládli díky jedné přesilovkové brance indiáni. Prosadil se totiž jen obránce Jakub Jeřábek, který v první přesilové hře Plzně v zápase dokázal překonat brankáře Furcha. Hosté byli brance nejblíže při šanci Poletína, který v nepřehledné situaci namířil puk jen do tyče. Jinak ale byli aktivnější domácí, a i když nepřidali druhý gól, můžou být se svým výkonem v první části spokojeni.

Střely v první třetině: HC Škoda Plzeň – 11, HC Slavia Praha – 5.
20:00
19:46
Buly před brankou Slavie.
19:35
Vladimír Růžička z pravého kruhu po delší době otestoval Machovského, ten ale bez problémů pravým betonem puk vyrazil do bezpečí.
18:42
Martin Straka se hnal do útoku a diváci už jej vybízeli ke střele, plzeňský kapitán ale ještě hledal jednoho ze spoluhráčů, ke kterému ale puk nedoputoval.
18:08
Lev se dostal po rychlém průniku do útočného pásma, za modrou zasekl a nahodil puk na branku, kotouč ale skončil v postranní síti a bude se tak znovu vhazovat před Furchem.
17:50
Až teď přichází na řadu druhá komerční přestávka, tak dlouho se zde nepřerušovalo.
17:40
Radek Duda je na ledě a hned to je vidět. Sám při napadání několikrát důrazně zajel do protihráčů a ti si ho hned na ledě našli, aby mu oplatili stejnou mincí.
16:32
Domácí nakonec jen vyhodili, Valach ale kotouč ještě stihl ve hře a tak se pokračuje. Hraje se už několik minut bez přerušení.
15:57
Teď se hraje pro změnu kolem plzeňské branky, Machovský zatím hru ale může jen pozorovat.
15:03
Duda šikovně našel rozjetého spoluhráče na modré, do zakončení se nakonec dostal Tomáš Vlasák, puk měl ale na dlouhou hůl a zakončit nezvládl.
14:17
Dlouho se bojovalo o puk v obranné třetině Slavie, ke kotouči se nakonec dostal plzeňský Lev, ale při kličce jej ihned ztratil.
13:23
Domácí se teď s pukem zavřeli za vlastní brankou, poradili si ale s nedůsledným napadáním a puk uchránili.
12:32
Petr Jelínek znovu prověřil Machovského pozornost střelou přes ruku z ostrého úhlu, ani teď ale plzeňský brankář zasahovat nemusel.
11:47
Hosté v plném počtu. Plzni tato početní výhoda příliš nesedla.
11:13
Duda hledal před brankou Pletku, Furch ale dobře zasáhl a puk vykopl do bezpečí. Pletka by byl jinak sám před prázdnou brankou.
10:25
Mozík se sice nalepil na mantinel, puk mu ale stejně projel pod tělem a domácí tak musí znovu dobývat útočné pásmo.
09:56
Hostům se podařilo hned po buly vyhodit.
09:47
Duda se chtěl kličkou vyhnout Štichovi (SLA), ten jej ale podrazil, a tak je tu další přesilová hra pro Škodu.
09:24
Doležal zkusil střelu od mantinelu, měl to ale přes ruku a jeho pokus Machovského neohrozil. Puk proletěl před brankovištěm na druhou stranu do rohu, kde jej sebrali domácí.
08:34
Ján Sýkora prodloužil Slovákaovo nahození do pásma, hosté ale ihned posunují puk do střední třetiny.
08:15
Puk zamířil mezi střídačkami přes mantinel, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
07:42
Pletka napadal křivolakou rozehrávku hostí a skoro se k puku dostal, Šenkeřík si ale kotouč nakonec pokryl.
07:01
Plzeňští vyhráli buly v útočném pásmu, z jednoho rohu se ale posunuli jen do toho dalšího a hosté znovu vyhazují, tentokrát ale nejde o icing.
06:22
Do útoku se teď pustili červenobílí, ale tak úspěšní nebyli. Puk už zase mají na holích obránci Škody.
05:39
A indiáni první početní výhodu bleskově využívají! Domácí se dostali do tlaku, hosté se stáhli na brankoviště a JAKUB JEŘÁBEK nakonec dostal puk za Furchova záda! Na první pohled už to vypadalo, že slávistický gólman puk drží, ten se ale k radosti domácích vykutálel za ním a zamířil za brankovou čáru. Asistence: Václav Pletka.
05:02
Jelínek (SLA) vyloučen a přesilovku si zahrají domácí.
04:49
Šenkeřík měl velké problémy a málem přišel o puk v nebezpečném místě, situaci se mu ale podařilo zažehnat. Domácí se sice ke střelám nakonec dostali, pokusy Frola a Mozíka od modré ale mířily mimo.
03:50
Hosté vyhráli buly v útočné třetině a Poletín tečoval nahozený puk tak, že kotouč přeskočil Machovského beton a odrazil se od tyčky!
03:45
Icing domácího týmu.
03:22
Domácí v plném počtu. Pletka navíc zavezl puk do útočné třetiny.
02:56
Puk opět za brankou Pražanů.
02:27
Nepovedená kombinace hostí končí ztrátou puku, domácí okamžitě vyhazují a střídají.
02:06
Šenkeřík napřahoval na střelu, ale nakonec puk jen vrátil do rohu.
01:43
Straka s Kašpaříkem ale dostali puk rychle z obranného pásma.
01:22
Vzápětí tu je ale vyloučení. Radek Duda (PLZ) si vykoledoval menší trest a jeho tým se bude bránit.
01:01
Teď už ale bylo Furchovi pořádně horko! Ján Sýkora totiž těsně před ním tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů, Furcha překonal, ale puk projel těsně vedle pravé tyčky branky hostí!
00:11
Domácí úvodní buly vyhráli a Furch si hned připsal první zákrok, se střelou ze středního pásma ale neměl problémy a puk vyrazil do rohu.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě a za malou chvíli tak začne samotný zápas.
ČEZ Arénou už zní plzeňská hokejová hymna a hráči by měli každou chvílí vjet na ledovou plochu.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – J. Sýkora, Straka "C", Kratěna "A", Pletka, Vlasák "A", Duda, Lev, Kašpařík, Indrák, Pitule, T. Sýkora, Holec.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Kadlec "C", Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Knot – Tomica "A", Jelínek, Bednář "A", Sklenář, Růžička, Skokan, Doležal, Langhammer, Krenželok, Poletín, Žejdl, Stránský.

Rozhodčí: Minář, Polák – Gabauer, Lederer.
Vladimír Růžička: Nejdiskutovanější jméno pražského celku je v poslednich hodinách a dnech zcela jistě jméno trenéra Růžičky. Ten byl spolu s trenérem Sparty Jandačem pasován médii mezi možné adepty na post kouče národního týmu. Dosavadní trenér Alois Hadamczik navíc v úterý skutečně na svoji pozici rezignoval. Všechno nyní nasvědčuje tomu, že Vladimír Růžička po středeční schůzi s vedením sešívaných převezme roli trenéra české reprezentace.
Vzájemné zápasy: Úterní setkáni je vcelku logicky posledním vzájemným střetnutím obou týmů v základní části. V předchozich třech zápasech byli zatím úspěšnější indiáni, kteří zatím mají na svém kontě dvě výhry a jednu porážku. Na body tedy vedou 6:3. Slávisté se z jediné výhry radovali v domácím prostředí, naopak škodováci ochutnali vítěznou radost i venku. Mimo jiné tak navázali na výkony z loňského semifinále, z posledních pěti vzájemných utkání tak mají na svém kontě čtyři vítězství spoluhráči Martina Straky.

35. kolo Slavia – Plzeň 3:1

12. kolo Plzeň – Slavia 4:2

9. kolo Slavia – Plzeň 0:2
HC Slavia Praha: Pražané zatím bojují na druhé straně fronty a místo snahy o získání co nejlepší výchozí pozice v play-off se soustředí hlavně na to, aby se vůbec podívali do předkola vyřazovací části.Slavii sice patří desátá příčka, jedenáctý Liberec má ale stejně bodů, pouze horší skóre. Zápas v Plzni je ale pro pražský celek posledním výjezdem v rámci základní části, účast v předkole tak mají Pražané ve svých rukou.
HC Škoda Plzeň: Domácí přišli sice před zimní olympiádou o svoji domácí sérii vítězství, když podlehli Kometě, v posledním utkání před přestávkou si ale výsledkově spravili chuť po vítězství na Kladně. Domácímu výběru aktuálně patří druhá pozice v extraligové tabulce, za sebou má ale Plzeň trojici pronásledovatelů s odstupem maximálně čtyř bodů. Pozitivní zprávou pro trenéra Razýma je fakt, že se po dlouhé době vyprazdňuje marodka, a kromě Ryana Hollwega, který už letos Plzni nepomůže, by měli být k dispozici všichni hráči.
Po olympijské přestávce se vrací zpět extraligový hokej, na který jsme se všichni těšili! V repríze loňského semifinále se střetne Škoda Plzeň s pražskou Slavií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.