Ode mě je to vše, loučím se s vámi a přeji příjemný nedělní večer.
Je tu konec a z vítězství se radují domácí, kteří díky gólu Tomáše Vlasáka poráží Spartu, neohroženého lídra tabulky. Plzeň díky tomuto vítězství prodloužila svoji vítěznou sérii v domácí prostředí, když dokázala postupně porazit všechny extraligové týmy! Posledním, kdo totiž porazil Plzeň na jejím vlastním ledě, byla právě pražská Sparta.
60:00
59:53
Domácí rychle vyhazují.
59:46
Zakázané uvolnění Plzně. Bude se tedy vhazovat před Machovským, domácí navíc nemohou střídat.
59:27
Hosté vyhráli buly ale domácí vyhazují. Sparta stále v šesti.
59:16
Oddechový čas pro hosty.
59:16
Machovský předvedl jistý zákrok lapačkou a drží puk.
58:27
Domácí se ubránili a posílají kotouč zase mezi modré čáry.
58:09
Hosté mají puk ve svém obranném pásmu.
57:37
Straka se protáhl mezi dvěma obránci, na zakončení už ale neměl klid a Pöpperle puk vyrazil mimo svoji branku.
57:13
Sýkora dostal puk do jízdy, byl ale sám proti trojici.
56:40
Rozhodčí vylučuje na obou stranách – Duda (PLZ) a Krejčík (SPA) si posedí dvě minuty na trestné lavici, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
56:31
Domácí jsou v tlaku, Jeřábek si sjel skoro až do rohu a nahodil na Pöpperleho, kterému puk vypadl, k dorážce se ale nikdo nedostal.
55:44
Lev šel se Strakou proti jedinému obránci, nezvládl ale propasírovat puk na svého kapitána, který by zakončoval zcela osamocen.
55:29
Rozhodčí singalizoval postavení mimo hru a Pletka pokračoval ve hře, hra se tak stěhuje až před hráčskou lavici Škody.
54:46
Machvoský vyjel za branku, puk se k němu ale nedostal, jenže hosté si nezvládli nahrát, natož zakončit.
54:29
Domácí po buly jen vyhazují puk a ten mají hosté.
54:10
Kumstát dostal puk do jízdy a natlačil se před obránce, provedl kličku a bekhendem mířil puk nad Machovského nohu, plzeňský brankář ale kotouč chytil do rukavice! Důležitý zákrok plzeňského gólmana, který udržel svůj tým ve vedení.
53:27
Oba týmy jsou v plném počtu a hra bez přerušení pokračuje dál, puk mají domácí hokejisté.
52:39
Domácí si možná až lehkovážně hrají s pukem a užívají si prostoru, který na ledě mají. Duda se nakonec musel vrátit až za vlastní branku.
52:00
Domácí ubránili útok Sparty, sami ale jen nahazují puk na Pöpperleho a střídají.
51:25
Domácím ale početní výhoda vydržela celé tři vteřiny – hned po buly fauloval Kašpařík (PLZ) a síly na ledě se srovnají.
51:22
Tomáš Sýkora měl další dobrou šanci, jenže na puk před brankou nedosáhl. Domácí ale budou alespoň hrát další přesilovou hru, na trestnou totiž usedl Karel Pilař (SPA).
50:29
Frolo rozehrál na Vlasáka, který dnes hraje s chutí a ve velké formě, domácí se ale do útočné třetiny s pukem nedostali.
49:59
Domácí jsou na koni a dál pokračují v útočení.
48:51
Plzeň právě vstřelila branku!
Je tu první regulérní gól a plzeňská ČEZ Aréna bouří, protože se prosadili domácí! Ti sehráli při signalizovaném vyloučení parádní pasáž hry, kdy hosty doslova drtili a vytvořili si hned několik střeleckých pozic. Na konci poslední akce stál trošku netradičně na modré čáře TOMÁŠ VLASÁK, který trefil přesně pravý horní růžek Pöpperleho branky. Asistence: Martin Straka, Jakub Jeřábek.
47:46
47:36
A domácí po buly vyhazují přes všechny čáry.
47:23
Ofsajd zastavuje další ofenzivní snahu pražského týmu.
47:16
Teď se o paśmo připravili hosté sami nepřesnou nahrávkou, domácí rychle střídají.
46:58
Domácí dvakrát mohli vyhodit, vždy ale puk zůstal v obranném pásmu.
46:17
Domácí vyhazují.
45:46
Ve stejném čase byl vyloučen Jakub Lev (PLZ), hosté tak mají přesilovou hru.
45:46
Hosté vstřelili při signalizovaném vyloučení branku, jenže ta po kontrole na videu nebyla uznána, zřejmě pro posunutou branku domácího týmu!
45:14
Domácí seice vyhráli buly, ale přišli o pásmo. Hosté střídají, což je velká úleva pro Hlinku s Rachůnkem, kteří byli na ledě přes minutu a půl.
44:49
Obrovská mela před Pöpperlem a obránci raději rychle odpálili puk na icing.
44:28
Hosté nahodili puk za branku Plzně, nepodařilo se jim ho ale vybojovat zpět. Útok domácích také příliš nevyšel.
42:29
Puk opustil hřiště a vhazuje se ve středovém kruhu.
42:19
Puk mají hostující obránci, musí se ale bránit plzeňskému napadání.
41:10
Rolinek se dostal do zajímavého úniku, byl sice blokován obráncem, ale stihle vystřelit a Machovský musel zasahovat.
40:16
Domácí začínají v početní výhodě, ale Sparta vyhazuje puk.
40:01
Třetí třetina začne za tři minuty.
Čtyřicet minut je za námi a stále jsme v Plzno v souboji úřadujícího mistra s neohroženým lídrem tabulky gól neviděli. V první polovině druhé části byli aktivnější domácí, pak naopak hosté branku z toho ale nevytěžili. Nejblíže jí byl z týmu Sparty Buchtele, který v přesilové hře střílel z pravého rohu, ale jeho pokus Machovský v společně s obránci zlikvidoval. Na druhé straně mohl skóre otevřít Jakub Lev, jenže při svém úniku trefil tyč.
40:00
39:59
Pletka zkusil v poslední vteřině střelu od modré, Pöoperle měl ale opět dobrý výhled a puk skončil neomylně v jeho rukavici.
39:41
Straka se rozhodl, že objede branku a zkusí nahrát, byl ale faulován a vybojoval tak pro svůj tým přesilovou hru. Potrestán byl menším trestem Ivan Rachůnek (SPA).
38:46
Pitule nechal v tandemu puk Tomášovi Sýkorovi, jeho střela ale byla zablokována obráncem a puk končí v rohu.
38:00
Přerušená hra, na ledě zůstal po souboji ležet Tomáš Rachůnek, už se ale zvedá a podle všeho nejde o žádné zranění, které by mu mělo zabránit v pokračování v zápase.
37:51
Mozík vleže vypíchl puk jednomu z útočníků, který už vymýšlel nahrávku do předbrankového prostoru.
37:33
Frolo po buly střílel, jenže před ním nestál nikdo kromě gólmana, který tak měl nerušený výhled a puk v klidu lapil.
37:16
Domácím se nedařilo vyhodit a Straka musel spěchat do obrany, aby svým obráncům pomohl, nakonec celou situaci vyřešil.
36:29
Lev byl v gólové šanci, dostal nahrávku z obranné třetiny až na útočnou modrou, v rychlosti vystřelil a orazítkoval jednu z tyčí branky hostí!
35:30
Kratěna najížděl z pravé strany, mohl i nahrávat ale volil střelu k tyči, Pöpperle ale jeho úmysl přečetl.
35:08
35:08
Straka nahrál Lvovi a ten z nenápadné pozice protáhl Pöppeleho.
34:31
A znovu, kotouč je u Pöpperleho.
34:09
Domácí vyhazují puk.
33:39
Buchtele po přenesení hry nebezpečně střílel, Machovský se nestíhal přesouvat, do dráhy puku ale vložil hůl jeden z bránících hráčů!
33:08
Pletka (PLZ) si při bránění pomohl podržením soupeře, se kterým skončil na ledě. Sparta bude hrát v početní výhodě.
33:03
Zakázané uvolnění Plzně, evergreen posledních minut v podání domácího celku.
32:25
Machovský holí zastavil nahozený puk za svoji brankou a rozehrává na obránce.
31:37
Frolovi na modré utekl puk a místo střely z toho tak je jen nahození, jeho spoluhráči ale musí vyklidit útočnou třetinu.
31:05
Machovský má puk ve svém držení a domácí střídají.
30:58
Další icing indiánů. Těm se nedaří dostat se z obranného pásma.
30:17
Pilař chtěl zřejmě vystřelit, jenže puk se mu zvláštně namotal na hokejku a sparťanský obránce tak kotouč jen odevzdal.
30:04
Další zakazané uvolnění Plzně.
29:45
Domácí chtěli vyhodit, jenže puk se od mantinelu moc neodrazil a je z toho icing. Unavená pětice Plzně se bude muset ještě chvíli bránit.
29:00
Mozík měl problémy za vlastní brankou, puk nakonec posunul na spoluhráče a domácí se vymanili z tlaku.
28:10
Ivan Rachůnek střelou z ostrého úhlu možná trošku překvapil gólmana Plzně, puk ale branku nakonec poměrně výrazně minul.
27:54
Buly před hráčskou lavicí Sparty..
27:34
Plzeň vstřelila branku, jenže ta neplatí! Rozhodčí už totiž před střelou pískal postavení útočícího hráče v brankovišti, takže hra tak byla zastavená.
27:09
Nahozený puk míří na Pöpperleho, který jej musí podržet pod rukavicí.
26:46
Domácí měli sice drtivý tlak, jenže jej nedokázali přetavit v nějakou stoprocentní šanci.
26:34
26:10
Domácí drží puk, o střelbu se zatím starají obránci.
25:16
Ne, že by Kumstát měl někdy v Plzni mnoho fanoušků, dneska si ale rozhodně žádné další nepřidělal. Nyní míři Kumstát (SPA) po potyčce s Dudou (PLZ) na dvě minuty na trestnou lavici, dále se hraje v pěti proti čtyřem.
25:05
Mozík tvrdě vystřelil, ale Pöpperle puk vykopl do rohu. Hosté vyhazují.
24:34
Plzeň bude hrát v početní výhodě, k časoměřičům totiž usedl Tomáš Rachůnek (SPA).
24:12
Lev si neporadil s Hlinkou a puk ztratil.
23:26
Dvořák dostal u mantinelu pořádně naloženo, puk ale udržel a Tomáš Sýkora nakonec střelou z levého kruhu zaměstnal Pöoperleho.
22:27
Tomáš Rachůnek behkendem prověřil plzeňského gólmana a ten měl s pukem nakonec víc starostí, než to původně vypadalo. Kotouč kon%cí za brankou.
21:36
Domácí šli dva na jednoho, poslední hráč Sparty ale situaci vyřešil na výbornou a uchránil svého gólmana od další střely. Na druhé straně si Machovský připsal jednoduchy zákrok, ale musel podržet kotouč.
20:40
Straka zkusil střelu z levé strany z prudké jízdy a teď už Pöoperle zasahovat musel.
20:20
Lev byl před brankovištěm ale promáchl a Pöpperleho neohrozil.
20:01
Hrácí se vracejí zpátky na led, druhá třetina bude zahájena cca za dvě minuty.
První třetina je za námi a gól jsme zatím neviděli. Oba týmy jsou si vědomi předností soupeře a tak velice pozorně brání, takže se žádné gólové hody zatím nekonají, a nejspíš ani konat nebudou. Zřejmě největší plzeňskou šanci měl hned v první minutě Pletka, jenže na Pöpperleho nevyzrál. Machovský na druhé straně žádnou podobně zapeklitou situaci řešit nemusil, i když hosté hráli dvě přesilové hry. Plzeňský gólman má za úvodních dvacet minut na svém kontě jen tři zásahy.
20:00
19:55
Zablokovaná střela na druhé straně končí v ochranné síti, takže ještě vhazování na druhé straně.
19:38
Straka zatáhl puk do pásma a po následné střele zasahuje Pöoperle, takže se ještě jednou bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.
19:11
Puk mají na holích škodováci a zakládají útočnou akci.
18:31
Hraje se ve velkém tempu, domácí se po ubráněném oslabení vydali do útoku, jenže hosté vždy dokázali zablokovat finální nahrávku.
17:48
17:42
Domácí ddvakrát vyhazují.
17:11
Frolo obětavě padl do střely a podařilo se mu puk vyrazit až do středního pásma.
16:29
Teď šli indiáni dokonce ve třech proti dvěma, Lev nakonec volil střelu, ale tu Pöpperle bez problémů vyrazil.
16:05
Domácí vyhazují puk až za branku hostí.
15:48
Hlinka se zjevil s pukem u pravé tyčky domácí branky a Schleiss (PLZ) si při jeho bránění údajně pomohl faulem – přesilová hra pro hosty.
15:22
Dlouhá pasáž bez přerušení, do útoku se nakonec dostali i domácí a ti už vystřelili, Pöpperle musel být v pozoru a drží puk.
14:47
Pražané jsou znovu nastěhovaní v útočném pásmu, jenže ani teď se jim nedaří vyslat na Machovského nějakou střelu.
13:55
Buly před plzeňskou brankou.
13:39
Domácí se brání pod tlakem, zatím jsou ale schopni držet útočníky Sparty mimo střelecké pozice a Machovský zasahovat nemusí.
12:41
Série zvláštních odrazů za Machovského brankou vyústila v šanci Pilaře, který se dostal ke střele před brankovištěm, jenže puk poslal hodně nahoru a branku vůbec netrefil.
11:56
Tomáš Vlasák předvedl, že v české extralize není mnoho lepších bruslařů. Elegantní otočkou se zbavil napadajícího útočníka a nakonec se dostal až do útočné třetiny, při pokusu o zakončení mu ale puk sjel z hole. Přesto Pöpperle kotouč musel chytat.
11:14
Lvovi na vrcholku kruhů nesedla střela a puk spíš jen poslal k obráncům pražského celku.
11:01
P)opperle musel být po delší době ve střehu, bude se naví vhazovat po jeho levici.
10:37
Hraje se mezi modrými čárami, ani jeden z týmů si teď nebyl schopný přesně nahrát a puk často mění majitele.
10:05
Icing Plzně.
09:59
Domácím se teď daří držet puk a rychle jej získat zpět po ztrátě.
09:25
Duda se zkoušel vytoči zpoza branky, jenže obránci na něj byli dva.
08:50
Domácí získali puk, i když stále byli pod tlakem, a uklidňují hru.
08:28
08:01
Machovský se musel rychle přesouvat a i když střelu jen vyrazil, puk rychle našel ve své rukavici.
07:03
Straka se dostal v oslabení do úniku, ale byl ze strany dojet obráncem a musel volit střehu z mezikruží, puk ale mířil vedle pravé tyčky!
06:41
Škoda vyhazuje puk z pásma.
06:28
Obrovská chyba domácích a Kašpaříkovi (PLZ) nezbylo než zahákovat soupeře. Logicky tak míří na dvě minuty na trestnou lavici.
06:21
První sparťanský útok se dostal do útočné třetiny a točil domácí obranu, sražený puk ale bez problémů ve svém brankovišti našel Matěj Machovský, který hru přerušil.
05:49
05:25
Hosté znovu vyhazují a střídají.
04:43
Straka udrzel na mantinelu puk a poslal jej na Mozíka, který ještě vylepšil pozici pro spoluhráče na druhé straně, jenže puk trefil síť branky jen ze strany.
04:13
Hosté rychle vyhazují puk do střední třetiny.
03:49
Domácí si zahrají přesilovou hru. Lukáš Pech (SPA) si počínal podle rozhodčích nedovoleným způsobem a už sedí na trestné lavici.
03:20
Indiáni vyhráli buly před Machovským, ve středním pásmu ale o puk přišli.
02:55
Straka za brankou soupeře vybojoval puk, vyjel a hledal nahrávkou jednoho z obránců, tomu ale střela nesedla a puk letěl mimo branku, domácí jsou ale dál u kotouče.
02:22
Sičák nahazoval puk, ten ale nemířil na branku a domácí jej tak můžou vyvézt do středního pásma a střídat.
02:13
Další zakázané uvolnění Plzně, která se tak sama dostává pod tlak.
01:58
Machovský si připisuje první zákrok, se střelou od modré ale neměl problém a puk schoval v rukavici.
01:52
Icing domácích.
01:12
Domácí hned od úvodních minut aktivně napadají rozehrávku soupeře a Pöpperle si musil připsat další zákrok proti střele z ostrého úhlu.
00:45
Václav Pletka mohl přidat 251. gól, v jasné šanci po přiťuknutí od Dudy ale Pöpperleho nepřekonal! Domácí mohli hned v úvodu jít do vedení, sparťanský gólman ale svůj tým podržel.
00:16
Jeřábek nezvykle za brankou hostí, proti přesile ale neuspěl.
00:01
Potlesku se hned na úvod dočkal Václav Pletka, který v zápase s Libercem vstřelil svůj 250. gól v extralize a reprezentaci.
Ohlušující hvizd znamená, že na led právě vjeli hostující hráči. Hvizd se postupně mění v potlesk, protože tunelem z šatny už na ledovou plochu míří i domácí hokejisté.
Do úvodního buly zbývá posledních pár minut, čekáme na hráče, kteří jsou zatím ještě v útrobách stadionu.
Václav Pletka vs. Petr Ton
Ve všech vzájemných zápasech v této sezóně se dokázali prosadit dva střelci. Na straně Plzně mířil do černého vždy Václav Pletka, který v posledním kole vstřelil svůj 250. gól a vstoupil do Klubu hokejových střelců, na druhé straně byl stejně úspěšný Petr Ton, který už má na svém kontě v této sezóně 31 gólů.
Hráči obou týmů už za sebou mají rozbruslení a pomalu se trousí z ledu zpět do kabin. Do začátku dnešního zápasu zbývá přibližně dvacet minut.

HC Škoda Plzeň: Machovský – Boháč, Jeřábek, Moravčík, Slovák, Frolo, Mozík, Holý – Straka, Lev, Kratěna, Pletka, Vlasák, Duda, Schleiss, Kašpařík, Indrák, Pitule, Sýkora T., Dvořák, Sýkora J.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Krejčík, Pilař, Švrček, Sičák, Kubát, Philipp, Polášek – Rachůnek T., Hlinka, Ton, Buchtele, Pech, Kumstát, Rachůnek I., Rolinek, Klimek, Froman, Přibyl, Simon

Rozhodčí: Pavlovič, Turčan – Bádal, Charvát.
Vzájemné zápasy v této sezóně: V dosavadním průběhu sezóny se úřadující mistr s neohroženým lídrem letošního ročníku základní části extraligy zatím utkal třikrát, vždy se z vítězství radovali hráči a fanoušci Sparty. Na body ze vzájemných utkání zatím pražský celek vede 8:1, na Plzni tak je, aby svého rivala poprvé v sezóně porazila.

20. 9. 2013 – HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 3:1
První zápas dvou tradičních hokejových klubů se odehrál v Praze a domácí si s přehledem dokráčeli pro vítězství za tři body. Skóre otevřel Ton, následovali ho Kumstát a Buchtele. Za Plzeň odpovídal jen Václav Pletka, jehož branka nemohla na body z Prahy stačit.

27. 10. 2013 – HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 1:2sn
Domácí zápas ze všech vzájemných střetnutí vyšel Plzni výsledkově nejlépe, i přesto se z vítězství opět radovala Sparta. Za Plzeň opět skóroval Pletka, skóre pak ve třetí části vyrovnal Kumstát a rozhodující nájezd proměnil Ton.

7. 12. 2013 – HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 4:2
Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci oslav 110 let Sparty a domácí oslavy okořenili dalším tříbodovým vítězstvím i přesto, že hosté po gólech Pletky a Kratěny dvakrát vedli. Zbytek zápasu se ale lépe vydařil domácím, kteří góly Tona, Pecha a dvěma zásahy Rolinka zápas otočili.
HC Sparta Praha: I pražský tým je na vítězné vlně. Předposlední zápas sice rovněž prohrál v Hradci Králové, kromě toho ale vyhrál čtyři z posledních pěti utkání. Zvláště pozoruhodná byla domácí kanonáda s nešťastným Chomutovem, který si do Prahy přijel pro devítigólový příděl. Sparťané tak ještě zvýraznili rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami, který činí už neuvěřitelných 95 gólů! Pražané totiž v odehraných zápasech vstřelili 173 branek, sami jich obdrželi jen 78. Pro porovnání, Plzeň má na třetím místě tabulky skóre 107:96.
HC Škoda Plzeň: Domácí tým je v dobré pohodě, z posledních šesti zápasů prohrál jen jednou, a to na ledě Mountfieldu. Jinak dokázal všechna utkání vyhrát, včetně prodlužovaného zápasu ve Vítkovicích, které tak přišly o svoji vítěznou sérii. Co je ale ještě zajímavější, to je vítězná série Plzně v domácím prostředí. V plzeňské ČEZ Aréně domácí tým naposledy podlehl právě Spartě – bylo to už 27. 10. 2013 a Sparta zvítězila 2:1 po samostatných nájezdech. Od té doby Škoda vyhrála 12 domácích zápasů v řadě za tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.