Vítkovice v závěrečné třetině nasbíraly několik hodně výrazných brankových šancí. S pomocí pevné obrany a bezchybného Furcha ale slávisté opět odolali a připsali si další výhru.

Po dvou dvoubodových kořistech sešívaní doma získali první vítězství za plný počet bodů. Ostravané nepodali špatný výkon, především v poslední části v určitých pasážích Pražany hodně přitlačili. Po další porážce však zůstávají kousek ode dna tabulky. Z pěti utkání tak Vítkovice mají jednu jedinou výhru.

Na napsanou u dalšího onlajnu. Loučí se Alžběta M. a David M.
60:00
59:53
Vítkovicím se daří Slavii dostat pod tlak ale bez vyrovnání.
59:20
V obrovské šanci se ocitl před Furchem Sloboda, který využil zmatku v brankovišti, puk však za domácího brankáře nepropasíroval.
58:58
A hosté to zkouší bez brankáře.
58:58
Ostravané si vyžádali oddechový čas.
57:57
Konec zápasu se blíží a Vítkovicím se stále nedaří dostat Furcha pod tlak.
55:58
S lehčím nahozením od Žejdla měl Šindelář překvapivé potíže.
54:59
Valčák je zpátky na ledě.
54:38
Slavii se na rozdíl od Vítkovic přesilovka nedaří. Dělá jim problém se vůbec usadit v útočném pásmu.
53:46
Domácí jsou kompletní.
52:59
Valčák (VIT) si jde odsedět dvě minuty za sekání Dominika Furcha. Útok na brankáře si šel s hostujícím hráčem vyřídit Štich, potyčka ale většího rozsahu nenabyla.
52:54
O slovo se přihlásil Jiří Burger, který pálil prudkou střelou z vrcholu levého kruhu.
52:13
Vítkovicím se daří zatlačit Slavii do klasického postavení v oslabení, chybí tomu ale zatím střela.
51:46
Krenželok (SLA) sekl nepříjemně Káňu a jsou z toho dvě minuty.
50:43
Slávisté nahozením na Šindeláře vybojovali útočné pásmo, nic z toho ale nevytěžili.
49:45
Štencel se probojoval před Furcha, jeho střelu tečoval domácí obránce do ochranné sítě.
48:44
Vandas je zpět na ledě.
48:20
Jelínek nahrával z levého rohu do šance osamocenému Krenželokovi, ten minul.
47:26
Kudělka prověřil Furchovu připravenost střelou z mezikruží.
46:44
Přílišný důraz v brankovišti domácích si jde odsedět Vandas (VIT). Dvě minuty za podražení.
44:58
Dnešní utkání navštívilo 2533 diváků.
44:12
Kapitán domácích Kadlec mohl zvyšovat. Po přihrávce Růžičky si najížděl před branku, Šindelář ho ale vytlačil do úhlu, následná střela už byla spíše platonická.
42:50
Teď se slávisté hodně zapotili. Nejprve prověřil Furcha Vandas, jehož střelu zachytil domácí brankář lapačkou. Posléze ještě Kovář střílel z mezikruží těsně nad.
42:02
Szturc přijmul přihrávku přes celé hřiště, Furch jeho střelu vytěsnil levým betonem.
40:50
Vítkovice jsou v plném počtu.
40:40
Do šance se probojoval Jiří Burger, Furch si prostor u tyče pohlídal.
40:01
Jestliže první třetina patřila spíše domácím, druhou opanovali hosté. Většinu času měli puk na svých hokejkách, nedokázali si však vypracovat vyloženě gólové šance. Dařilo se jim však dobře napadat slávistickou rozehrávku a domácí byli dlouho bezmocní. Poměr střel byl v druhém dějství poměrně překvapivě 14:12. Závěrečná část začne přibližně v 20:03.
40:00
38:50
Kovář (VIT) ošklivě srazil Poletína jde si odsedět dvě minuty za faul kolenem.
38:50
A na druhé straně měl plné ruce práce Furch. Káňa obdržel přihrávku přímo do brankoviště a nechybělo málo a skóroval podruhé v zápase. Domácí brankář však jeho střelu vytěsnil.
37:54
A další velká šance Slavie. Po hrubce vítkovické obrany se dostal k puku Jelínek a v úniku nadvakrát nepřekonal hostujícího Šindeláře.
36:55
Klhůfkovi se nejprve zamotal puk pod nohy, pak ale zpracoval a nebezpečně vypálil z pravého kruhu. Šindelář puk vytěsnil do levého rohu.
36:23
K Jelínkovi se odrazil puk ve středním pásmu, najel s ním do mezikruží, pak ale branku hostů přestřelil.
34:23
Kolařík pálil tvrdě od modré, střela byla ale ztečovaná mimo.
34:05
Ani domácí svou přesilovku nevyužívají, Káňa je zpět na ledě.
33:15
Krenželok byl ve velké šanci před Šindelářem, přihrávku zpoza branky ale střelil pouze do připraveného Šindeláře.
32:35
Domácí jsou kompletní a zahrají si přesilovku.
32:05
A počet hráčů na ledě se opět srovná. Za držení Kadlece jde na trestnou lavici Jan Káňa (VIT).
31:39
Jakoby se Vítkovicím hrálo v početní výhodě hůře, slavisté úspěšně vyhazují.
30:35
Micka (SLA) posílá svůj tým do oslabení a jde si odsedět dvě minuty za sekání.
29:51
Strapáč se probil až před Furcha, jeho střelu z levé strany však slávistický brankář vyrazil.
28:58
Oba týmy hrají v plném počtu.
28:27
Obraz hry se během hry 4 na 4 příliš nezměnil. I teď je hra spíše pod taktovkou Ostravanů, jejich střely ale končí vždy před brankovou čarou.
26:58
Valčák (VIT) si jde odsedět dvě minuty za sekání na Sklenáře (SLA), ten si jde odsedět simulovaný pád. Oba týmy tak hrají ve stejném počtu.
26:33
Vítkovice operují v obranné třetině Slavie, k vážnější příležitosti se jim ale nedaří propracovat.
26:01
Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu.
25:07
Slávisté se po dlouhé době dostali do pásma soupeře. Dlouho se tam ale neohřáli a hra je zpátky na jejich polovině.
24:38
Svačina pálil od mantinelu, Furch si s jednoduchou střelou poradil.
24:23
Další vhazování ve slávistickém pásmu.
23:52
Hostující Kolouch vyzkoušel Furchovu pozornost střelou z levého kruhu, brankářova lapačka však byla na správném místě.
23:00
Slávistům se vůbec nedaří dostat puk pod svou kontrolu.
22:31
Strapáč vyzkoušel Furcha z další pozice. Tentokrát pálil z mezikruží, domácí brankář jeho střelu vytěsnil do rohu.
22:09
Svačina nahodil puk před branku, dorážka se ale už nepovedla a Furch úspěšně zasáhl.
21:31
Slavii se podařilo na okamžik vymanit ze sevření, brzy ale opět puk ztrácí.
20:56
Štich za brankou ztratil puk a dostal svůj tým do potíží, Vítkovice dobře napadají.
20:16
Vítkovice od modré neškodně nahazují na Furcha, ten chytá a buly je tak v obranném pásmu Slavie.
20:01
Po pomalém úvodu domácí tým postupně převzal iniciativu. I když kanonýr Bednář nevyužil trestné střílení, dostala se Slavia do dvoubrankového vedení. Závěrečné snížení Vítkovic bylo spíše výsledkem štěstí než souvislého tlaku. Druhá třetina začne přibližně v 19:10.
20:00
19:34
Domácí jsou před Šindelářem a znovu ho ohrožují.
19:01
Vítkovice právě vstřelily branku!

Hosté se vymanili z tlaku domácích a přece jen snižují. Trefil se JAN KÁŇA, který vyjel od zadního mantinelu před Furcha a puk poslal za jeho záda střelou mezi betony. Bez asistence.
17:26
Žejdl od modré napálil Šindelářovy betony. Brankář hostů proti nepříjemné střele pohotově zasáhl.
16:40
Domácí jsou opět před Šindelářem, zatím ale jen jezdí s pukem po mantinelech.
15:50
Vítkovice se nemohou ze spárů svých soupeřů dostat, slávisté jsou všude dřív.
14:40
Sešívaní zcela kontrolují hru a nadechují se k dalšímu útoku.
14:32
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí korunují svou aktivitu další brankou! Bednář v přesilové hře přihrál Krenželokovi na levý kruh, ten vypálil, načež Šindelář jeho střelu betonem vyrazil, ale přímo na hůl PETRA JELÍNKA, který zakončil do odkryté klece. Asistence: Lukáš Krenželok, Jaroslav Bednář.
14:15
Přesilovka pro domácí. Strapáč (VIT) jde za svůj krosček na dvě minuty na trestnou.
12:5O
Domácí nepolevují a nadále vítkovickou branku aktivně ohrožují.
12:17
Tak se domácí dočkali! Klhůfek vybojoval puk za brankou, poslal ho před ní na najíždějícího Žejdla, který sice Šindeláře neprostřelil, odraženého puku se ale zmocnil MICHAL POLETÍN a dorazil ho do prázdné branky. Asistence: Lukáš Žejdl, Pavel Klhůfek.
12:10
Růžička ujel v tandemu s Mickou do úniku 2 na 1. Nakonec zakončil sám, trefil ale jen Šindelářovu lapačku.
11:33
11:05
Hosté se přece jen dostali před Furcha. Nijak významně ho ale za půl minuty neohrozili.
10:44
Vítkovice se ne a ne dostat do přesilovkového rozestavení, slávisté jim své pásmo nechtějí dát zadarmo.
10:11
Slávisté se hned zkraje svého oslabení osvobozují vyhozením.
09:33
Skokan (SLA) byl při přechodu do pásma soupeře moc "hrr" a dopustil se útočného faulu. Za sekání dostal dvě minuty.
08:43
Červenobílí opět dotírají na vítkovickou branku. Šindelář raději pokryl puk.
07:41
Ostravané se ale hned osvobodili a když se Slavia chtěla dostat zpět do útočného pásma, puk jí jen utekl na icing.
07:15
Domácí pokračují ve své útočné náladě. Nyní je čeká vhazování před vítkovickým brankářem.
06:20
Slavia je při chuti. Před Šindelářem její útočníci předvedli nevídanou melu, rozhodčí ale domácí pro postavení v brankovišti vykázal z pásma.
06:06
Bednář trefil při své svižné střele jen levou tyč Šindelářovy branky! Stav se tedy nemění.
06:06
Slávista Bednář byl v samostatném úniku seknut Stehlíkem, a přestože zakončil, pojede trestné střílení!
05:35
Kromě počátečního "úletu" Ostravanů toho moc z útočné fáze v utkání zatím vidět nebylo.
04:35
Slavia dobře brání střední pásmo. Zatím se tak týmy vzájemně eliminují.
03:25
Hosté jsou hodně opatrní a zezadu hrají opravdu zodpovědně.
03:10
Další nepřesná rozehrávka sešívaných končí na zakázaném uvolnění.
02:36
Slavia se snažila rozehrát, Vítkovice však domácí hráče ve středním pásmu dobře pokryly.
01:50
Na druhé straně se k útoku osmělik Krenželok, jeho bekhendová střela však zamířila jen do ochranné sítě za Šindelářem.
01:30
Hosté jsou zatím aktivnější a kontrolují hru.
00:28
Vítkovice se ženou za prvním útokem. Jeden z Ostravanů nebezpečně pálil z mezikruží, slávisté však puk zblokovali.
00:01

HC Slavia Praha: Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Žejdl, Stránský

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, L. Kovář, Pastor – Káňa, Burger, Valčák – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Strapáč – Szturc, Kolouch, Kucsera.
HC Slavia Praha:

Sešívaní zažívají asi jeden z nejlepších vstupů do sezóny za několik posledních let. Největší zbraní slávistů je pevná obrana, která vytvořila společně s fantastickým Dominikem Furhchem téměř nepropustnou hráz. Pražané totiž inkasovali zatím jen třikrát, což znamená, že mají průměr na zápas méně než jeden obdržený gól. Nejvíce se na tom ale přičinil Furch, který chytá skvěle. Přestože se Slavia drží na čele tabulky, není s výkony týmu Bednář spokojen. "Vítězíme, protože máme v brance Dominika, který nás zachraňuje. Na jeden vstřelený gól se ale dlouhodobě vyhrávat prostě nedá,“ myslí si kanonýr.
HC Vítkovice Steel:

Vítkovice řeší po prvních čtyřech kolech poměrně nezáviděníhodnou situaci, dokázaly totiž porazit jen Karlovy Vary a z Kladna si odvezly bod. Jinak vyšly naprázdno a se čtyřmi body jsou až u dna tabulky. Trenér Peter Oremus uvedl, že od svých svěřenců bude očekávat disciplinovanější hru a větší touhu po vítězství. Vítkovičtí se zatím nemohou spolehnout ani na brankáře, za svá záda totiž Málek se Šindelářem propustili už patnáct puků, to je o dvanáct více než domácí Slavia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.