Pro dnešek je to tedy vše, příště opět na shledanou.
K výsledku není třeba příliš dodávat. Sparta byla lepší a zaslouženě vítězí. Holešovičtí rozhodli v první třetině, kterou vyhráli 5:0. Karlovy Vary dnes odjíždí po velkém direktu bez bodů. Každý tým v krizi ale občas podobnou prohru potřebuje, doufejme tedy, že si Karlovarští po dnešní ostudě vylepší své výsledky po reprezentační pauze.
Rekordní výsledek letošní ligové sezony je na světě. Sparta doma rozcupovala Karlovy Vary neuvěřitelným výsledkem – 11:0. Jedná se o vyrovnání ligového rekordu extraligy v tom případě, kdy má vítězný tým na kontě obdržených branek nulu.
Nejlepší hráče utkání ocení Pavel Richter:

Branislav Kubka (KVA)
Petr Ton (SPA)
60:00
59:50
Rozhodčí Šindler si dnes ještě jednou zapíská, Buchtele odchází na trestnou lavici za podražení.
59:34
Pech zahrává jen na icing.
59:00
Už jen minutu budou muset vydržet Karlovarští na ledové ploše.
58:32
Hlinkovu přihrávku na rozjetého Tona na poslední chvíli tečuje Schusser.
57:52
Icing hostujícího týmu.
57:30
Sparťané rozehrávají zpoza vlastní branky.
Dnešní exhibice v Holešovicích je sledována 6 035 diváky.
56:45
Další exhibiční akci Sparty zastavuje Habal. O pěkný pohled pro fanoušky se postarala trojice Klimek, Přibyl a Ivan Rachůnek.
56:24
Habal vyráží pohotové zakončení Klimka do rohu.
56:08
Ivan Rachůnek napřáhl k bombě z mezikruží, branku ale netrefuje.
55:08
Když se nedaří, tak se nedaří. Zaťovič v úniku dvou na jednoho zvolil střelu do vzdálenějšího horního rohu, trefil ale rameno připraveného Pöpperleho.
54:30
Energetici nepřestávají doufat v čestný úspěch, nyní vytvářejí tlak v útočném pásmu.
53:45
Zucker mohl trefit alespoň čestný úspěch Karlovarských, jeho volej z mezikruží jde ale těsně nad.
53:15
Hlinka rozjíždí další akci domácího týmu.
52:38
Nepřesností na straně Pražanů se dnes mnoho nenajde, nyní je tu ale icing.
52:25
Zakončení Pohla kontroluje Pöpperle, který puk raději podrží.
51:49
Buchtele mohl dát dalšího "fíka", Habal se ale výborně přesunul ke své pravé tyči a vyráží!
51:10
Sparta právě vstřelila branku!
Co má společného ukazatel skóre a PETR TON? Nemůže se zastavit. Domácí kanonýr trefuje od modré čáry pod břevno branky hostů. Domácí tým tak využívá další přesilovou hru. Asistence: Vladimír Sičák.
50:30
Zaťovič rychlým sprintem dojel vyhozený puk a získal pár sekund navíc.
50:21
Klimek se pokoušel tečovat puk v předbrankovém prostoru, Habal ale puk chytá.
50:00
Za hákování vyloučen bývalý sparťan Hovorka, Karlovarští se budou bránit v dalším oslabení.
49:15
Pohl ve velké šanci, jeho rychlé zakončení po ledu z mezikruží ale vyráží dnes výborný Pöpperle.
48:17
Habal má další zákrok, střelu Gřegořka od modré kontroluje v pohotové lapačce.
47:44
Simon vyloučen za hákování.
47:39
Švrčkovo nahození z levého kruhu chytá Habal.
46:58
Ve velké šanci se ocitl Přibyl na mezikruží, stav se ale nemění.
46:32
A domácí Sparta bude i nadále pokračovat v přesilové hře. Bičánek dostává dvě minuty za podražení.
46:06
Sparťané si se svým soupeřem hrají doslova jako kočka s myší. Na hře Karlovarských lze skutečně jen stěží hledat alespoň střípky pozitiv, dnes to zkrátka nevyšlo.
45:12
Hostům se daří vyhodit.
44:16
Doležal vyloučen za podražení.
43:54
Holešovickým se nakonec skutečně daří nadělit soupeři "desítku"! Přibyl nezištně našel volného TOMÁŠE RACHŮNKA na mezikruží, domácí útočník trefil přesně pod břevno! Asistence: Daniel Přibyl, Ivan Rachůnek.
43:28
Hra přerušena, bývalý sparťan, Michal Gulaši, nyní odkulhává na střídačku. Obránce Karlových Varů ocenili potleskem i domácí fanoušci.
43:17
Sparta v tlaku, tým hostů ve velké křeči.
42:54
Karlovarští zahrávají jen na icing.
42:23
Pech padá v útočném pásmu k ledu, sudí ale jasně naznačuje, že faul pískat nebude.
41:35
Za hrubost vyloučeni Tomáš Rachůnek a Adam Schusser.
41:07
Fanouškům by nyní stačil zřejmě už jen jeden gól... Po nahození Kubáta od modré se puk odrazil na hůl DOMINIKA SIMONA, který pohotovou střelou z první z mezikruží překonává nešťastného Habala. Asistence: Karel Kubát.
41:01
Habal si alespoň zlepšuje úspěšnost zákroků, po ráně Ivana Rachůnka hru raději přerušuje.
40:48
Icing hostů.
40:21
Sparťané v úvodním střídání naznačili, o co jim nyní jde – o desítku. Hlinka nasprintoval do útočného pásma, nahrál na Tona, ten prověřil svižnou střelou Habala v brance.
40:01
Třetí třetina začne cca v 18:46.
Pražané vedou nad výběrem Karlových Varů po dvou třetinách už 8:0. Ve druhé třetině navýšili holešovické vedení Kubát, Klimek a dvě vteřiny před koncem třetiny i kapitán Rolinek. Hosté přitom vstoupili do druhé periody aktivně s chutí hrát i za nepříznivého stavu, vidět byl především kapitán Zaťovič. Karlovarským ale elán výsledek korigovat nevydržel dlouho, prim hrála i ve druhé třetině Jandačova družina.
40:00
39:58
Když debakl, tak alespoň pořádný. Kapitán sparťanů TOMÁŠ ROLINEK si najel zpoza branky před Habala a zakončil po ledu. Gólman hostů puk vyrazil do skrumáže těl před sebou. Nejlépe se zorientoval Hlinka, který vtipnou nahrávkou našel volného Rolinka, který už jen zakončil do odkryté branky. Asistence: Jaroslav Hlinka.
38:56
Holešovickému výběru se daří využít další přesilovou hru a navýšit už tak dostatečně vysoké skóre. Po diváky oceněnou rozehrou sebevědomého Pöpperleho se do průniku na pravém křídle dostal aktivní Ivan Rachůnek, po jehož akci trefuje do prázdné LUKÁŠ KLIMEK! Asistence: Ivan Rachůnek, Vladimír Sičák.
38:49
37:37
Další přesilovka pro domácí. Karlovarští hráli v šesti.
37:05
Kubka opět v dobré střelecké pozici na mezikruží, jeho zakončení ale nebylo ani razantní, ani přesné. Ne že by to ale nebyla gólová pozice.
36:36
Piskáčkova střela od modré sražena do rohu.
35:42
35:32
Sičák pálí od modré těsně nad.
35:08
Po střele Gřegořka z levého kruhu puk opouští útočné pásmo.
34:24
Bičánek odchází na trestnou lavici, obránce Energie podrážel.
33:31
Ton našel brilantně na mezikruží volného KARLA KUBÁTA, který bekhendovou kličkou překonává Habala! Domácí obránce měl i trochu štěstí v zakončení, brankáři hostů nechybělo mnoho k úspěšnému zákroku. Asistence: Petr Ton.
32:54
Dlouhý z levého kruhu branku netrefuje.
32:44
Sudí Kalivoda viděl úmyslný ofsajd zelených dresů, vhazovat se tak bude před brankou Karlových Varů.
32:30
Střelu Bahenského z úhlu vyráží připravený brankář hostů.
31:47
Klimek se v rychlosti prokličkoval až před Habala, ten s vypětím všech sil vyráží zakončení domácího defenzivního křídelníka.
31:10
Karlovarský útok zastavuje ofsajd.
30:11
Sparťané teď pořádně zamotali hlavu Habalovi v brance, ten se po několika křižných přihrávkách Sparty poroučel k ledu. Domácí toho ale využít nedokázali.
29:42
Velké problémy měl Habal s nahozením od modré, nakonec puk ale krotí.
29:30
Pražané jsou už kompletní a v tlaku v útočném pásmu.
28:23
Bratři Rachůnkové nyní zaslouží velkou pochvalu, ve vlastním oslabení ohrozili soupeře a navíc našetřili celou řadu cenných sekund.
27:48
Philipp vyhazuje přes všechny čáry.
27:23
Kubka měl na holi první gól hostů, vynikající přihrávku na pravý kruh ale proměnil jen ve střelu do přesouvajícího se Pöpperleho. Vynikající zákrok teď předvedl domácí gólman!
27:11
Za sekání odchází na trestnou lavici Klimek.
26:36
Bičánek opět na ledové ploše, hosté kompletní.
26:02
25:45
Pech narýsoval krásnou přihrávku přes celé pásmo na Buchteleho, ten z první trefuje Habala!
24:36
Ukázkový hit předvedl Piskáček na Vlacha. Vylučovat se bude na druhé straně, Bičánek odchází na trestnou lavici za hákování.
24:09
Nyní ale jela do úniku dvojice Hlinka – Ton, akci ale zhatil Drtina.
23:46
Karlovarští evidentně nechtějí zápas jen dohrát. Domácí tým je pod mírným tlakem soupeře.
22:36
Zaťovič se opět snaží v útočném pásmu, zatím to ale vypadá, že je sám.
21:36
Sičákovi odpískán ofsajd.
21:02
Pech si užil kličkovanou přes útočné pásmo, následná střela Švrčka od pravého mantinelu končí na Habalovi.
20:27
Zaťovič rychle najel do útočné třetiny, spolupráce s Hruškou ale končí jen u pozorného Pöpperleho.
20:01
Hosté mění brankáře. Závorku nahrazuje Habal.
20:01
Druhá třetina začne cca v 17:54.
Sparta vede po první třetině nad Karlovými Vary 5:0. Průběh třetiny je tak evidentní. Postupně se trefili Krejčík, Klimek, Ton, Kubát a Pech. Hosté by měli pořádně zabrat, jinak jim hrozí ještě větší debakl.
20:00
19:45
Pražané stále nemají dost, Vary stále pod velkým tlakem.
19:12
Vhazuje se před Závorkou.
18:53
Domácí ochozy jsou celkem pochopitelně spokojeny, Sparta jasně ovládá první třetinu.
17:55
Domácí kanonáda nebere konce! Exkarlovarská dvojice Petr Kumstát – LUKÁŠ PECH ujela dva na jednoho, druhý jmenovaný trefuje střelou zápěstím! V Holešovicích se slaví pověstná "pátá", překvapení je ale to, že se tak děje již v první třetině. Asistence: Petr Kumstát.
17:32
Sparťané využívají i druhou přesilovku a soupeře doslova drtí. Hlinkovo nahození od modré tečuje KAREL KUBÁT! Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Ton.
16:55
Tonovu ránu z levého kruhu vyráží Závorka, hosté poté vyhazují.
16:49
Za nebezpečnou hru vysokou holí vyloučen Pohl.
16:15
Simon zkusil překvapit pohotovou střelou zápěstím z pravého kruhu na bližší tyč, maskovaný muž Karlovarské ale podržel.
15:36
Přibylovo nahození sráží do rohu Závorka.
15:05
Do brejku spěchá druhá lajna domácích.
14:10
Hlinka nejprve našel rozjetého Tona, ten trefil tyč Závorkovy branky. Akce ale rychle pokračovala, PETR TON dostal ideální pas k pravé tyči, odkud trefil do prázdné branky. Výbornou dvě přihrávky během jednoho střídání pro centra Hlinku, ta druhá byla gólová. Asistence: Jaroslav Hlinka.
13:52
Rolinek nestihl Tonovu dlouhou žabku, je z toho icing.
13:15
Sičák rozehrává zpoza vlastní branky.
12:24
Simon se vrací z trestné lavice, domácí jsou kompletní.
11:53
Drtinovi střela od modré nesedla, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:38
Pech vyhazuje za branku hostů.
11:12
Karlovarští dlouze kombinovali, nakonec vypálil Bičánek od modré. Pöpperleho ale nenachytal.
10:24
Za krosček vyloučen Simon.
10:05
Vachovec se dostal k pohotové střele z levé strany, branku ale netrefil.
09:22
Látalův průnik přes levé křídlo končí střelou do připraveného brankáře Holešovických.
09:04
A sám jí i zakončuje. Tvrdá golfová rána z mezikruží ale končí na plastronu Závorky.
08:49
Ton zakládá útočnou akci Sparty.
08:10
Jen hodně málo stačilo k tomu, aby se Hlinka prokličkoval až k samostatnému úniku. Obrana hostů ale na poslední chvíli dokázala domácího centra č. 1 zastavit.
07:05
Sparťané ale nemusí neproměněné šance příliš litovat. Přibylovu přihrávku před branku tečuje mezi betony Závorky LUKÁŠ KLIMEK! Asistence: Daniel Přibyl, Ivan Rachůnek.
06:53
Ivan Rachůnek jel po vtipném přiťuknutí Krejčíka sám na branku, blafák mu ale vychytal Závorka!
06:31
Pohl trefuje z úhlu tyč!
06:19
Po zásahu Pöpperleho následuje komerční pauza.
05:42
Rolinek zakončuje sám u pravé Závorkovy tyče, gólman hostů ale na poslední chvíli rychlým přesunem vyráží!
05:16
Ivanu Rachůnkovi v útočném pásmu utekl puk, do brejku tak spěchají hosté.
04:32
Vhazuje se před Pöpperlem.
04:10
Pražané využívají přesilovou hru, svou první v utkání, a jdou do vedení! Pech narýsoval přesnou přihrávku přes útočné pásmo na JAKUBA KREJČÍKA, který se z levého kruhu trefuje přesně pod horní tyč! Obránce Sparty tak dává svůj druhý gól v sezoně, poslední dal v pátečním duelu s Libercem. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát.
03:55
Pech střílí z voleje z pravého kruhu, Závorka vyráží betonem.
03:11
Ton vybojoval faul Kubky, obránce hostů hákoval.
02:29
Simon dal v útočném pásmu Bahenskému jen přihrávku do špeku, Karlovarští se tak dostávají ven z obranného pásma.
01:31
Philipp nezachytil gólovou přihrávku na mezikruží, puk utíká z útočného pásma až k Pöpperlemu.
01:14
Dlouhý prověřil Pöpperleho střelou od modré čáry, domácí gólman chytá.
00:52
Jako první okupují útočné pásmo sparťané, zatím ale beze střelby.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Král) – Piskáček, Kubát, Krejčík, Švrček, Philipp (A), Sičák, Gřegořek – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Přibyl, Klimek – Rachůnek T., Bahenský, Simon.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek (A), Schusser, Drtina, Kubka, Gulaši (A), Parýzek – Zaťovič (C), Hruška, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Doležal, Vlach, Hovorka – Kytnár, Kverka, Látal, Tomeček.

Rozhodčí: Kalivoda, Šindler – Bádal, Pouzar.
Souboj pražské Sparty s Karlovými Vary začíná v 17:00. Pokud nebudete ve slavné holešovické hale osobně, je pravě pro Vás připravena podrobná onlajn reportáž.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných ligových střetnutí má mírnou převahu Sparta. Ta vyhrála tři utkání, Energetici dvě. Poslední hraný duel se hrál 24. září v Karlových Varech, kde Sparta trápící se výběr domácích deklasovala v poměru 6:1. Poslední výhra Karlových Varů nad pražskou Spartou se datuje na 2. prosince 2012. Tehdy se Energetikům podařilo vykrást halu v Holešovicích výsledkem 4:1. Největší zásluhu na tomto výsledku měl tehdy Lukáš Pech (2+1). Ten však již dnes válí v dresu s "S" na prsou.
HC Energie Karlovy Vary – tuhý boj o předkolo play-off, který však v bodových ziscích často ztrácí energii

Jako se Pražanům daří, tak se Karlovarským nedaří. Tým má jen dvě výhry z posledních sedmi zápasů. Energetikům se podařilo porazit doma Slavii a překvapivě venku Hradec Králové. Naposledy hrál tým kapitána Martina Zaťoviče doma se Zlínem. Ten však jubilejní 1000. zápas Karlových Varů v nejvyšší soutěži zkazil, na západě Čech totiž vyhrál 4:3.
HC Sparta Praha – Budou mít Karlovarští dost energie zastavit rozjetý tank?

Spartě se daří. Tým je s pětibodovým náskokem na prvním místě extraligové tabulky, z deseti domácích zápasů vyhrál devět, z toho všechny za tři body. Prohrál jednou, 4:6 s Vítkovicemi. Pražané momentálně drží lichotivou sérii sedmi výher v řadě. Naposledy doma srazili vaz Nedvědovu Liberci, který si holešovického ledu odvezl nepříznivý výsledek 2:5. Tým z hlavního města v sezoně prohrál jen čtyřikrát. Na Jandačovu partu se podařilo vyzrát postupně Chomutovu, Liberci, Brnu a Vítkovicím. Podaří se Karlovým Varům navázat na hrstku statečných?
Příjemné odpoledne s Tipsport extraligou, čeká nás další atraktivní duel české nejvyšší hokejové soutěže. Tentokrát přivítá pražská Sparta na svém ledě tým Karlových Varů. Pojďme si k oběma sokům povědět pár slov...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.