Pro dnešek je to vše, téměř 9 tisíci fanoušky zaplněná holešovická hala děkuje sparťanským hokejistům, kteří dnes Litvínovu nadělili pět branek. Fanoušci Vervy ale nemusí zoufat, Litvínov dnes nehrál špatně a nic nenaznačuje tomu, že by jeho stíhací jízda za elitní šestkou měla končit.
Nejlepší hráči utkání:

Filip Pavlík (LIT)
Petr Ton (SPA)
Sparta doma poráží Litvínov 5:1 a připisuje si další tři body do ligové tabulky. Litvínov vstoupil do zápasu dobře a dlouho trápil domácí kvalitním výkonem. Od stavu 4:1 hráli ale domácí ve velké pohodě a výhru si suverénně pohlídali.
60:00
59:19
Sparta právě vstřelila branku!
V Holešovicích odbila pátá! LUKÁŠ KLIMEK prostřelil z pravého kruhu Francouze střelou na levou tyč! Asistence: Jakub Krejčík.
59:00
Za ovací téměř 9 tisíc diváků se pomalu končí dnešní duel.
58:28
Philipp je k nevoli domácích hokejistů vyloučen, obránce Holešovických dostává osobní desetiminutový trest.
57:55
Krejčík vyhazuje přes všechny čáry, Litvínov už nepůsobí tak, jako v minulých minutách, už je zřejmě rozhodnuto.
57:10
Zeman neudržel útočné pásmo, je z toho ofsajd.
56:29
Klimek dostává dvě minuty za podražení, hosté mohou snížit v přesilové hře.
55:51
Velký závar před brankou hostů, domácí ale vynikajícího Francouze překonat nedokázali.
Souboj domácí Sparty s Litvínovskou Vervou sleduje 8 768 diváků.
55:35
Nepřesnost se vloudila na hole Vervy, je z toho jen icing.
55:00
300 sekund do konce třetiny, hosté jsou stále -3. Pražané jsou navíc už kompletní.
54:22
Francouz připisuje další zákrok, vhazovat se bude po jeho pravici.
53:41
Ton se tlačil do zakončení z mezikruží, Stříteský mu ale lepší střelu znemožnil včasným obranným zákrokem.
53:08
Obránce Sparty Philipp se ale přidává a odchází na trestnou lavici, provinil se nedovoleným bráněním.
52:41
Hosté nezvládají závěr zápasu a vlastní nedisciplinovaností se připravují o větší šanci na srovnání. Dalším z řady vyloučených je totiž Hübl pro hákování.
51:59
Pech přiťukl Kumstátovi v rychlém výpadu na střelu z první, snajpr pražského týmu ale puk netrefil dobře.
51:07
Litvínov je opět kompletní, po nepřesné sparťanské rozehrávce se navíc bude vhazovat před brankou Pöpperleho.
50:51
Vhazuje se ve středním pásmu.
50:25
Krejčík vystřelil od modré, jeho pokus ale neměl proti skvěle chytajícímu Francouzovi žádnou šanci.
49:52
Philipp nestihl zachytit vyhození soupeře, Verva se tak prozatím ubránila.
49:00
Posmyk je vyloučen za sekání, Litvínovští jdou opět do čtyř.
48:30
Litvínov oslabení dokázal ubránit, nyní se bude pokoušet o srovnání skóre.
48:09
Hlinka nabil zpoza branky Rolinkovi, který trefil z první špičku Francouzova betonu!
47:42
Verva dostává i další puk ven z vlastního pásma.
46:54
Holešovičtí jsou už kompletní a nyní hrají v přesilové hře.
46:24
Klimek si to v oslabení namířil mezi tři hráče soupeře a vybojoval si faul. Za podražení odchází na trestnou lavici Posmyk.
45:38
Domácím se ale daří vyhodit.
44:51
Kubát dostává dvě minuty za hákování, Litvínov dostává k dispozici přesilovou hru.
44:14
Pöpperle musí hru přerušit, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Holešovických.
43:48
Krejčík nyní musel skousnout hodně ostrý zákrok u mantinelu, hra ale pokračuje dál, vylučovat se nebude.
42:49
Zavřel se dostal k tvrdé střele z pravého kruhu, Pöpperle vyráží a kryje i následnou dorážku.
41:52
Skuhravý zklidnil hru ve středním pásmu, hosté puk ale vzápětí ztrácí.
41:19
Pöpperle chytá i nahození Gerháta od modré, vhazovat se tak bude po jeho levici.
40:11
Tak tohle byla přenádherná kombinace první sparťanské formace! Hlinka krásnou žabkou vyslal na levé straně kapitána Rolinka, který v úniku dvou na jednoho naservíroval milionovou přihrávku na kanonýra PETRA TONA. Ten se jak známo nemýlí a posílá domácí do tříbrankového vedení! Asistence: Tomáš Rolinek, Jaroslav Hlinka.
40:01
Tým z hlavního města vede po dvou třetinách 3:1. Ve druhé periodě se prosadili Forman a na druhé straně Skuhravý. Litvínovští hrají v Praze velmi houževnatě, šancí na druhý gól měli také dost. Jistě, v přesilovkách Sparty stálo při Vervě velké štěstí, to k hokeji ale patří a třetí třetina je tak stále otevřená.
40:00
39:27
Ručinský našel Hübla volného u pravé tyče domácí branky, zakončení zkušeného centra ale není důrazné, Pöpperle tak vyráží betonem!
38:37
Holešovickým se ale daří puk vyhodit až k brance Francouze.
37:29
Švrček dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Litvínov může snížit v přesilovce.
37:28
Bravurní zákrok předvedl Pöpperle, který si nyní může vychutnat ovace téměř 9 tisíc diváků. Po úniku dvou útočníků Vervy totiž sám vychytal Písaříka betonem! Pšurný se už radoval, Litvínovští mají protentokrát ale smůlu.
37:05
Hosté jsou opět v pěti. Verva to hned zkouší v útočném pásmu.
36:27
V další obrovské šanci se ocitl u levé tyče volný Ivan Rachůnek, puk jde ale nad branku! Při Litvínovských nyní stáli všichni svatí včetně papeže Františka.
36:16
Pilař vypálil z mezikruží, puk si poté zatancoval po břevně a padá za branku!
35:09
Černý ale dostává puk do středního pásma, Verva je nyní již ve čtyřech.
34:56
Stříteský dostává dvě minuty za vyhození puku. Sparťané tak budou hrát 6 sekund v pěti proti třem, poté klasickou přesilovku.
34:25
Holešovičtí musí založit další akci, pokouší se o ni bývalý obránce Litvínova Kubát.
33:49
Po střele Krejčíka od modré se hostům daří vyvézt puk do bezpečí, sparťané následně zahráli jen na icing.
33:13
Ton vypálil z levého kruhu, Francouz ale puk zkrotil na levém rameni. Sudí navíc odpískali postavení Hlinky v brankovišti.
33:02
Na trestnou lavici zamířil Kousalík za hákování.
32:54
Nebezpečné nahození před domácí branku, Pöpperle nakonec ale zasahovat nemusel.
31:57
Po nepřehledné situaci před Francouzem hru brankář hostů raději přeruší.
31:30
Hosté zahrávají jen na icing, vhazovat se tak bude před brankou Francouze.
30:51
Přibyl se dostal k tvrdému voleji z mezikruží, Francouz ale bravurně chytá! Vynikající práce od brankáře Vervy!
30:05
Bahenský narazil ve středním pásmu na Kousalíka, který ho tak připravil o puk. Hokejista Litvínova ale přílišnou radost nemá, na střídačku odjíždí s bolestivou grimasou.
28:50
Litvínov právě vstřelil branku!
Krásný gól se teď podařilo vstřelit hostům! Černý se nádherně prosmýkl před branku Pöpperleho a kličkou do forhendu zakončil. Domácí gólman ještě stihl zasáhnout betonem, proti dorážce agilního VÁCLAVA SKUHRAVÉHO už ale šanci neměl. Efektně využitá přesilová hra Vervy vede ke zdramatizování dnešního duelu. Asistence: Jakub Černý, Michal Trávníček.
28:22
A hosté jsou odměněni přesilovou hrou, Ivan Rachůnek byl vyloučen za držení.
27:55
Litvínovská Verva přidává na výkonu, je evidentní, že ani za současného nepříznivého stavu se hosté nevzdávají.
27:07
Pšurný našel na mezikruží nebráněného Jurčíka, který se ocitl ve velmi dobré střelecké pozici. Útočník Litvínova ale své zakončení uspěchal, Pöpperle tak v těžké pozici mohl obstát.
26:19
Francouz si připisuje snadný zákrok lapačkou, vhazovat se tak bude po jeho pravici. Litvínovští zatím nedokázali navázat na dobrý výkon z úvodu první třetiny, domácí Spartě zatím dovolují mnoho prostoru pro útočné kombinace.
25:38
Pilař z levé strany těsně míjí pravou tyč.
25:18
Po přihrávce Pilaře střílí Ivan Rachůnek z mezikruží nad.
24:55
Kombinace hostů k lepšímu zakončení nevedla, ve svém výpadu se neprosadil ani Pech s Kumstátem.
23:35
Pohledná kombinace Sparty končí třetím gólem. Tomáš Rachůnek zpoza branky pohledně našel MIROSLAVA FORMANA připraveného na levém kruhu, odkud z první překonal Francouze střelou na bližší tyč! Asistence: Tomáš Rachůnek.
22:59
Sparťané se dostali do velkého tlaku, litvínovský Zavřel ale hosty uchránil vyvezením puku do středního pásma.
22:18
Philipp rozehrál dlouhým pasem, nikdo na něj ale nedosáhl, píská se tedy icing.
21:42
Buchtele se dostal k nebezpečné teči před Francouzem, puk jde ale jen do ochranné sítě.
20:51
Pilař na Hlinku, Hlinka na Forman, Forman a pak už nic. Svou útočnou akci tak mohou založit hosté.
20:01
Druhá třetina začne cca v 19:20.
Sparta vede po první třetině 2:0, Francouze překonali Pech a Ton. Litvínovští přitom začali velmi dobře, v Holešovicích hráli dlouho naprosto vyrovnaný souboj. Po první brance Pecha se ale Verva dostala z role a soupeři dovolila několik dalších velkých šancí. Jednu z nich využila sparťanská legenda Ton, který tak upravil na současných 2:0.
20:00
19:35
Po nepřesné rozehrávce zahrávají domácí jen na icing.
19:00
Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.
18:11
Sparťané nemají dost a rozhozenému Litvínovu přidávají další kus. Do úniku dvou na jednoho se dostala dvojice zabijáků Hlinka – PETR TON. Druhý jmenovaný dostal ideální přihrávku na mezikruží, odkud se nejlepší střelec ligy nemohl mýlit. Francouze se nestihl rychle přesunout. Asistence: Jaroslav Hlinka.
17:25
Bahenský přihrával v úniku dvou na jednoho na Formana, ten ale na puk jen těsně nedosáhl! Kdyby se tak stalo, pravděpodobně by domácí útočník trefil prázdnou branku.
17:03
A gólman hostů si musí rychle připsat i další zákrok, Holešovičtí začínají gradovat svůj nápor v úvodní třetině.
16:34
Holešovičtí jdou za radosti téměř 9 tisíc diváků do vedení! Sparťané si v přesilové hře vytvořili velký tlak, jeho vyvrcholení ale přichází až při hře 5 na 5. Krejčík se ocitl volný na levém kruhu, jeho střelu dokázal ještě Francouz vyrazit před sebe. O dorážku do prázdné branky se postaral nebojácný LUKÁŠ PECH! Asistence: Jaku Krejčík, Jan Buchtele.
16:01
Kumstát tečuje Krejčíkovu střelu od modré, puk jde těsně vedle pravé tyče!
15:41
Posmyk vyhazuje puk do bezpečí přes všechny čáry.
15:04
Ton z dalšího voleje na levém kruhu pálí opět těsně nad!
14:47
Ton pálí z voleje z mezikruží, puk jde těsně vedle!
14:13
I Pražané budou hrát svou první přesilovku, Chaloupka je totiž vyloučen za hákování.
13:40
Litvínovští odrazili další sparťanský útok, pohotový zákrok si tak na druhé straně musí připsat Pöpperle.
12:19
Ani čtvrtá řada pražského týmu se nedokázala lépe prosadit, zkoušet to nyní jde ta třetí vedená Přibylem.
11:17
Závar před brankou Francouze, domácí ale nedokázali překonat důrazný obranný blok Vervy.
10:54
Holešovičtí jsou opět kompletní, první přesilovku soupeře přežili bez větších problémů.
10:29
Litvínovu se nedaří dostat se do pásma. Když se tak povedlo, radost hostům kazí domácí kapitán Rolinek, který po mantinelu puk vyhazuje do bezpečí.
09:42
Posmyk pálí z mezikruží tvrdě, puk jde ale nad.
09:31
Domácím se daří vyhodit přes všechny čáry.
08:54
Je tu první vyloučen, Hrbas dostává dvě minuty za držení.
08:07
Hübl zajel jen do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
07:22
Hraje se hodně svižně, málo se přerušuje. Rolinkovo nahození před branku nikdo ze sparťanů tečovat nedokázal.
06:41
Bahenský vyprášil Francouzovy betony, Klimek se poté ocitl v dobré pozici na dorážku, branku ale netrefil.
05:58
Je vidět, že se potkávají dva velmi dobře hrající soupeři, jak Sparta tak Litvínov působí velmi organizovaně.
04:59
Švrčkovi se nepovedla rozehrávka, Skuhravý tak mohl vystřelit na Pöpperleho. Ten je ale v klidu a hru přerušuje.
04:10
Rolinek to zkusil z pravého kruhu tahem přes obránce a nemířil vůbec špatně, puk jde jen těsně nad břevno.
03:35
Vhazovat se bude před domácí brankou.
03:05
Oba soupeři se snaží o ofenzivní hru, Pöpperle i Francouz ale na první těžší zákrok čekají.
02:09
Klimek málem našel Přibyla před brankou, Zeman ale domácího centra na poslední chvíli dokázal odstavit.
01:30
A po nepřesné rozehře domácího týmu se píská icing.
01:03
Kumstát aktivně napadal Kousalíka při rozehrávce, sparťané tak získávají kotouč.
00:28
Hübl to zkusil střelou přes beka, puk končí jen v ochranné síti za Pöpperlem.
00:01
V hledišti pražské haly je už nyní více jak 7 500 diváků, duel Sparty s Litvínovem tak zajisté bude mít velmi dobrou kulisu.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Hrbas, Pilař (A), Krejčík, Švrček, Philipp, Kubát – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Přibyl, Klimek – Rachůnek T., Bahenský, Forman – Chlapík.
Hlavní trenér: Josef Jandač

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Zeman, Stříteský, Chaloupka, Pavlík, Kousalík, Posmyk, Kokeš – Ručinský (A), Hübl (A), Martynek – Trávníček (C), Gerhát, Černý – Pšurný, Skuhravý, Písařík – Jurčík, Smolka, Zavřel – Válek.
Hlavní trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Pešina, Polák – Lhotský, Ondráček.
Souboj Sparty s Litvínovem začíná v 18:30, nenechte si tedy ujít podrobnou onlajn reportáž.
Sparťané dnes hrají doma a v Holešovicích se jim také velmi daří. Ze šestnácti zápasů vyhráli čtrnáct v základní hrací době. Jednou odešli bez bodu, jednou prohráli v prodloužení. Skóre Sparty z domácích zápasů je 72:22.

Venkovní zápasy Litvínova nejsou v poslední době vůbec špatné. Z posledních pěti zápasů venku vyhráli Litvínovští tři. Naposledy ale padli v Hradci 2:3. Ze šestnácti venkovních zápasů dokázala Verva vyhrát tři, celkem venku získala sedmnáct bodů.
HC Verva Litvínov

Litvínovští jsou sice až na osmé pozici, jejich forma z posledních zápasů je ale předurčuje k tomu, aby se tým vyšplhal daleko výše. Vždyť jejich manko na čtvrtou Plzeň je pouhých osm bodů. Verva se tak pod novými trenéry výrazně zvedá, především defenziva týmu funguje výborně. Vždyť z posledních pěti utkání dostali Litvínovští jen sedm branek. Překvapením tak určitě nebude i zmínka o vynikajícím gólmanu Francouzovi, který potvrzuje pozici kvalitního brankáře.
HC Sparta Praha

Po třiatřiceti zápasech jsou sparťané na prvním místě tabulky se sedmdesáti čtyřmi body. Holešovičtí neztrácejí dech, jejich forma je zhruba po celou dobu trvání základní části zhruba stejná. Z posledních pěti utkání vyhrál tým z hlavního města třikrát. V posledním zápase hráli Pražané v Kladně, kde po dvou třetinách prohrávali 0:4. Ve třetí třetině se ale Spartě podařilo srovnat, Kladenští tak vyhráli až v prodloužení.

Holešovické táhne nejproduktivnější hráč ligy a také její nejlepší střelec – Petr Ton.
Příjemný podvečer s Tipsport extraligou. Dnes přivítá lídr soutěže Sparta Praha na domácím ledě Vervu Litvínov. Pojďme si oba soupeře přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.