Sparta doma poprvé v sezoně ztrácí body. Vítkovice si jako první celek letos odváží z Prahy všechny tři body. Hattrick se podařilo vstřelit hned dvěma hráčům. Byli to Jaroslav Hlinka a Petr Strapáč.

První třetina patřila jasně hostům, jejich vedení 0:3 ale vymazal Jaroslav Hlinka. Rozhodlo se ve třetí části, kdy byli Vítkovice šťastnější.

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
60:00
59:30
Tomáš Rachůnek zkusil bekhendem nahodit před branku, puk ale nikdo nedokázal tečovat.
59:14
Vítkovice právě vstřelily branku!
Do prázdné branky rozhoduje kapitán hostů JIŘÍ BURGER. Asistence: Karol Sloboda, Petr Strapáč.
59:00
Sparta kompletní, zbývá minuta do konce.
58:38
Sparťané vybojovali buly v útočném pásmu. Ještě 23 vteřin budou ale ve čtyřech.
57:53
Domácí to zkusili ve čtyřech, Málek uspěl.
57:01
Steelaři si berou oddechový čas.
57:01
Tříbrankový Hlinka vyloučen za podražení.
56:56
Vítkovice dostávají puk z obranné třetiny a šetří čas.
56:28
Puk končí za Málkem, sudí Pešina ale okamžitě ukazuje, že ho neuzná – padl po kontaktu domácího hokejisty vysokou holí.
55:40
Teď ale nebezpečná teč přímo před Málkem, puk jde jen těsně vedle levé tyče!
55:02
Vítkovice ale nepouští sparťany ani na dohled vlastního obranného pásma.
53:47
Buly ve středním pásmu, čeká nás pravděpodobný závěrečný tlak domácích.
53:20
Sparťané kompletní, stále však pod tlakem soupeře.
52:49
A domácí vyhazují.
52:38
Tato přesilovka se hostům výrazně podařila a stále trvá. Obránci Holešovických se podařilo puk ztečovat mimo pásmo.
52:00
Huna nadvakrát zakončuje přímo před Pöpperlem, ten drží domácí Spartu!
51:15
Domácí jdou ale do čtyř. Kubát vyloučen za krosček.
51:08
Pöpperle nadvakrát odmítá šestý gól Vítkovic, to když vyrazil jak pokus Hlinky, tak Romana.
50:54
Velký zmatek v obranném pásmu Steelařů, ti se uchýlili k bezpečnému icingu.
50:05
Vítkovice v pěti lidech.
49:26
Kubát se ocitl zcela sám s pukem na holi přímo před Málkem a poloprázdnou brankou, bránu ale domácí bek trestuhodně přestřelil!
49:05
Z té schází ještě minuta. Hosté vyhazují.
48:17
Sparta hraje ještě klasickou přesilovku v pěti proti čtyřem.
48:28
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané využívají dvojnásobnou přesilovku, dnes se tak děje již podruhé. PETR TON napřáhl z levého kruhu ke střele z první, puk končí za bezmocným Málkem! Asistence: Jan Piskáček.
48:11
Hlinka zakončuje bekhendem proti přesouvajícímu se Málkovy, ten ale dokázal puk vyrazit!
48:05
Barinka vyloučen za zdržování hry, jeho pokus o vyhození puku z obranné třetiny totiž končí na tribunách! Domácí si zahrají přesilovku 5 na 3, která bude trvat 1:45 minuty.
47:54
Dnešnímu utkání přihlíží v pražské Tipsport areně 5 066 diváků.
47:50
Sloboda háže sparťanům pomyslné lano, je totiž vyloučen za držení.
47:26
Vítkovice využívají přesilovou hru v pátý vstřelený gól a vedou o dvě branky! Pöpperle střelu od modré vyrazil jen na pravý kruh, odkud se bekhendovou dorážkou do odkryté branky postaral o vstřelení branky PETR STRAPÁČ. Ten, podobně, jako Jaroslav Hlinka, zaznamená hattrick. Asistence: Michal Barinka, Jiří Burger.
46:31
Vítkovice si zahrají přesilovku, na trestnou lavici totiž zamířil Kubát za faul loktem.
46:13
Přízemní střelu tahem Ivana Rachůnka vyráží Málek betonem.
45:38
Další puk končí pod kontrolou Málka.
45:17
Barinka zastavuje zakončujícího Buchteleho hodně hraničním zásahem.
44:48
Pech to zkusil nenápadně, avšak velmi cíleně na vzdálenější horní růžek branky, puk jde ale přeci jen kousek nad.
44:14
Kumstátovu střelu z levého kruhu kryje Málek.
43:22
Jako blesk z čistého nebe, takovým stylem jdou hosté do vedení. KAROL SLOBODA napřáhl ke střele od modré čáry, puk skončil v síti. Pöpperle měl výrazně ztížený výhled, i tak by ale podobné puky měl krýt. Asistence: Ondřej Roman.
41:27
A znovu Ivan Rachůnek, tentokrát o poznání tvrdší střelu golfem z levého kruhu vyráží Málek do ochranné sítě.
41:15
Z tohoto klidu nás ale vyvedl Ivan Rachůnek, jehož bekhendová střela z pravého kruhu skončila málem mezi betony Málka. Ten ale nakonec stihl zasáhnout.
40:55
Úvod třetí části zatím poklidný.
40:01
Hattrick Jaroslava Hlinky pomohl Spartě srovnat stav z krajně nepříznivého stavu pro domácí 0:3. Vítkovicím se třetina hodně nepovedla, přitom její úvod patřil jasně právě hostům. Pöpperle ale ukázal, proč si od něj sparťané obecně slibují konečně úspěch týmu a pražský celek výrazně podržel.

Holešovičtí poté herně přidali a soupeře třemi brankami zamáčkli pod led. Do třetí třetiny, která začne cca v 18:53, se tak bude vstupovat za nerozhodného stavu 3:3.
38:53
Vítkovice se vrací k úspěšné taktice napadání, Spartu teď pozdrželi v její obranné třetině.
37:54
Vítkovičtí ubránili další kombinaci Pražanů jen za cenu zakázaného uvolnění.
37:13
Po dlouhé době se hraje v obranném pásmu Holešovických. Po nahození z levé strany puk podržel Pöpperle.
36:18
Výbornou práci předvádí i třetí lajna Sparty. Simon zavezl puk do pásma, zakončení s pokusem procpat puk mezi Málkovy betony předvedl Tomáš Rachůnek. Po včasném zásahu gólmana Vítkovic se vhazuje před brankou hostů.
35:14
A je to hattrick! JAROSLAV HLINKA trefuje odkrytou branku díky fantastické přihrávce Tona z levé na pravou stranu! Asistence: Petr Ton, Tomáš Rolinek.
34:24
Pěkný průnik zaznamenal Ton, zakončil ale nad.
34:05
Svačina ušetřil vteřinky v útočném pásmu.
33:32
Pechova střela z první jde mimo, hosté vyhazují.
33:03
Sotva se hosté ubránili domácím přesilovkám, jdou do dalšího oslabení. Steelaři hráli v šesti a budou čelit pokračujícímu tlaku Sparty. Potrestán byla hráčská lavice Vítkovi, na trestnou lavici byl odeslán Huna.
32:33
Hlinka pálí tvrdě z pravého kruhu, puk jde kousek nad.
31:54
Sparta pokračuje v klasické přesilovce, Vítkovice pod tlakem v obranné třetině.
31:09
Holešovičtí dokázali využít dvojnásobnou přesilovku a dostávají se na kontakt se svým soupeřem. Prakticky všichni ostravští hokejisté včetně Málka doslova "sežrali" Tonovo naznačení střely z levého kruhu. Domácí sniper ale dokonale našel u levé tyče stojícího JAROSLAVA HLINKU, který překonal přesouvajícího se Málka! Asistence: Petr Ton, Daniel Přibyl.
30:42
Hostům se daří vyhodit.
30:37
Oddechový čas pro domácí.
30:37
Sparťané budou hrát 36 sekund přesilovku 5 na 3! Vyloučen byl Stehlík za hákování.
29:28
Unikajícího Svačinu na poslední chvíli dohnal Hlinka a jeho střelu ztečoval do ochranné sítě.
29:13
Húževka vyloučen za držení, domácí si zahrají přesilovku.
28:51
Icing Vítkovic.
28:39
Kubát střílí z levého kruhu, Málek krotí puk na betonech.
27:05
Pražané se konečně prosazují. Po vytvořeném tlaku přihrál Rolinek na mezikruží na JAROSLAVA HLINKU, který trefil z první odkrytou branku. Asistence: Tomáš Rolinek.
26:50
Další icing hostů.
26:11
Teď to Pilař přehnal – domácí obránce jel sám proti Málkovi z pravého kruhu, rozhodl se ale pro hodně zbytečnou přihrávku na pravý kruh, která akci zmařila.
25:45
24:55
Kumstát to zkoušel z otočky, potom i Sičák od modré – na Málka to je stále málo.
23:54
Švrček udělal hrubou chybu na vlastní modré čáře, Vítkovičtí tak mohli jít do dalšího přečíslení dvou na jednoho. Puk se dostal na mezikruží, odkud krásnou střelou tahem vymetl pavučinku PETR STRAPÁČ! Asistence: Roman Szturc, Michal Hlinka.
23:06
Sparťané opět v pěti.
22:45
Další série velkých šancí Vítkovic, tu největší měl z levého kruhu střílející Burger. Pöpperle dnes ale Spartu drží senzačními zásahy!
22:19
Stehlíkovo nahození od modré vyráží Pöpperle betonem těsně vedle levé tyče.
21:58
Další samostatný únik Vítkovic! Burger šel sám na Pöpperleho, ten ale bekhendový blafák opět vyráží!
21:48
Hostům začíná přesilová hra...
21:29
Nebezpečná teč v podání Kumstáta, Málek ale zasahovat nemusel.
20:58
Za sekání vyloučen Piskáček.
20:29
Strapáč hned z kraje druhé třetiny ujel všem sparťanům a jel sám na Pöpperleho, ten ho ale bravurně vychytal!
20:01
Vítkovice v Praze po první třetině zaslouženě vedou. O první branku se postaral Roman, v závěru třetiny posvětil Strapáčovu trefu videorozhodčí. Pražané budou muset přidat, ostravský tým totiž zatím hraje velmi organizovaně a neohroženě.
20:00
19:33
Barinka vyloučen za hákování.
19:06
A puk skončil skutečně v brance! PETR STRAPÁČ se trefil nad levé rameno domácího gólmana po střele z pravé strany. Asistence: Richard Stehlík, Roman Málek.
19:06
A tento útok může skončit gólem! Útočník Vítkovic zakončil sice z velkého úhlu, ale puk zazvonil na břevně! Sudí se jde podívat na video, jestli to skutečně bylo břevno...
19:00
Poslední minuta první třetiny, útok zakládají hosté.
18:19
Vítkovice zatím zaslouženě vedou, tentokrát zasahuje Pöpperle proti nahození soupeře od modré.
17:21
Hlinka zakončil svůj průnik střelou z levého kruhu, Málek opět bezchybný.
16:41
A ofsajd i na druhé straně.
16:10
Ofsajd čtvrté řady domácích.
14:27
Ostravský celek zatím výborně napadá ve středním pásmu, v útočném je zase nebezpečný. Vítkovičtí evidentně vědí o stoprocentní bilanci Sparty v domácích zápasech...
13:24
Tomáš Rachůnek vyřešil přečíslení tří proti dvěma střelou z pravého kruhu, na Málka si ale nepřišel.
12:46
Pech umě nahodil na branku, hosté ale dokázali dostat puk do bezpečí.
11:48
Na druhé straně opět pozorný Málek.
11:20
Svačina a Roman jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný ale žabku od Svačiny nezpracoval a hosté se tak připravili možná o druhý gól.
10:55
Huna ujížděl po rychlé akci hostů sám na branku Pöpperleho, ten ale stihl puk vypíchnout!
10:30
Simon to zkusil z levého kruhu z voleje, branku ale netrefil.
08:42
Ostravští se ujímají v Praze vedení. Po chybě Sparty ve středním pásmu sebral puk Svačina a z úhlu vypálil na Pöpperleho. Puk se odrazil na levý kruh, odkud z první puk do branky dorazil ONDŘEJ ROMAN. Asistence: Vladimír Svačina, Rudolf Huna.
07:49
Štencel to zkusil pohotově od modré, Pöpperle puk podrží.
07:20
Sičák trefil od modré jen prvního clonícího beka soupeře, Vítkovicím se tak daří zastavit tlak druhé formace pražského týmu.
06:38
Nebezpečná akce Vítkovic, následuje opětovné vhazování před domácí brankou.
06:03
Na druhé straně zasahuje pozorný Pöpperle.
05:28
Málek vyráží nebezpečnou střelu zápěstím, se kterou se vytasil Přibyl z mezikruží!
05:14
A nyní icing ze strany Sparty.
05:08
Ofsajd hostů.
04:15
Klimek po vyvedeném souboji vybojoval puk pro Tomáše Rachůnka na mezikruží, domácí štírek puk ale brzy ztratil a Vítkovice dostávají puk ven z pásma.
03:25
Sičák pod tlakem soupeře přihrál "malou domů" na Pöpperleho, který musí puk podržet.
02:48
Málek prokázal dobrou koncentraci při Piskáčkově střele od modré, gólman Vítkovic zasáhl levým betonem a puk vyrazil.
01:49
Ostravané zatím dobře napadají domácí rozehrávku a nedovolují tak Spartě přechod do útočného pásma.
01:02
Simon dlouhou přihrávku nezpracoval, je z toho domácí icing.
00:22
Hlinka to zkusil z pravého kruhu, domácí centr č. 1 ale zamířil nad.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Pilař (A), Kubát, Sičák, Krejčík, Švrček, Philipp – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Klimek, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Simon, Rachůnek T. – Buchtele, Přibyl, Pacovský.

HC Vítkovice Steel: Málek – Barinka (A), Štencel, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Húževka (A), Burger (C), Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Káňa – Šedivý, Valčák, Vandas.

Rozhodčí: Pešina, Hrubý – Kostka, Bláha.
HC Vítkovice Steel – Tým nabírající formu

Vítkovicím se první zápasy až tolik nepovedly, v poslední době ale tým z Ostravy nabírá formu. Ve velké přestřelce se doma podařilo přehrát silné Pardubice 6:5 v prodloužení. Poté přišla domácí prohra 0:2 s Chomutovem, následovala ale výhra na ledě loňského finalisty ze Zlína. Ve Vítkovicích se daří především tahounu Hunovi.
HC Sparta Praha – Produktivní ofenziva, druhá příčka v tabulce

Pražané mají velmi dobrou formu. Po čtyřech výhrách v řadě přišla prohra 1:2 v Brně. Před prohraným soubojem s tradičním soupeřem z Brna Sparta porazila Karlovy Vary, Třinec, Kladno i Litvínov. Po pěti odehraných domácích duelech mají sparťané patnáct bodů – maximum. To vše při průběžném skóre 26:7.
Příjemné odpoledne s hokejem, extraliga ledního hokeje je opět tu, Sparta dnes bude hostit Vítkovice. Favoritem budou domácí, každý zápas ale začíná od nuly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.