Z Třince je to pro dnešek všechno. Loučím se s vámi a přeji vám úspěšný vstup do pracovního týdne. Na online přenosy z Tipsport extraligy se můžete těšit zase v pátek. Na počtenou!
Nejlepší hráči zápasu:

Leoš Čermák (KOM – 0+0), Martin Růžička (TRI – 2+0).
Ve třetím dějství už branka nepadla a utkání se spíše dohrávalo. Trochu aktivnějším týmem byla brněnská Kometa, ale ani v jedné z mnoha šancí úspěšná nebyla. Ocelářům dnes skvěle zachytal Hrubec a udržel čisté konto. Velké šance měli v závěru utkání hlavně Jenyš a Zohorna. Třinec podruhé v řadě na domácím ledě vítězí, naopak Brno pokračuje ve výkonech jako na houpačce. Oceláři se díky dnešnímu zaslouženému zisku dostanou v tabulce právě před Jihomoravany.
60:00
59:49
Po krásné akci Čermáka se ve vyložené šanci octl Jenyš, ale ani napotřetí dnes nepřekonal vynikajícího Hrubce!
59:07
Brněnští rozehrávají jeden z posledních ataků dnešního zápasu.
58:56
58:07
Tíhu situace teď neunesl brněnský Kuboš, který tvrdě atakoval Orsavu u mantinelu a dohrával ho, i přestože už Ocelář dávno ležel na zemi. Vyloučen ale Kuboš není.
57:44
Žižka nestihl vyhození Rotha v útočném pásmu a musí obracet dozadu.
56:56
Za katr usedl Michael Foltýn (TRI) za nedovolené bránění. Brňané mají možná poslední šanci na vstřelení gólu.
56:51
A znovu to byl famózní Hrubec, kdo zastavil ránu Zohorny! Hrubec však těžký kotouč neudržel a dorážet mohl Holec, bránu netrefil ani on!
55:45
Zničehonic byl ve velké šanci Květoň. Rákosův bekhend doputoval přesně na Květoně, který jen nepatrnou tečí těsně minul Trvajovu svatyni.
55:13
Adamský ustál tvrdý nájezd Němce, ale nerozehrál přesně.
54:13
Utkání se bude nejspíš už jenom dohrávat. Brno se teď přece jenom snaží o aktivní hru a vstřelení čestné branky.
53:42
Dnešní utkání sleduje 3829 diváků.
53:42
Chybička se vloudila do třinecké rozehrávky a Brno mohlo trestat! Káňa předložil puk najetému Jenyšovi, ale ten trefil z levého kruhu znovu jen skvěle chytajícího Hrubce!
52:35
Květoň operoval dlouho s kotoučem na holi za Trvajovou bránou. Ve finální fázi zavezl puk před bránu, ale tam jej nikdo dorazit nedokázal.
52:09
Nepřesné rozehrávky Komety chtěl využít Rákos, ale ani jeho pas na Peterka přesný nebyl.
51:09
50:18
Velmi těžkou přihrávku adresoval Kováčikovi Hruška. Slovenský zadák si neporadil a sám se vyhnal z útočného pásma.
49:43
Hrubec vychytal i bekhendovou střelu Kuboše z mezikruží.
49:30
Hrubec povedeně sáhl do přihrávky na Němce. Svobodovi rána vůbec nesedla.
49:09
Vyloučen Jakub Orsava (TRI) za vysokou hůl. Třinec je ve třech.
49:09
Teď už to byla ovšem čistá gólová šance, ve které se octl Burian! Koreis mu puk přiklepl zpoza branky, ale Burian byl faulován a navíc trefil z bezprostřední blízkosti jen Hrubce!
48:28
Němec už byl v ideální střelecké pozici, ale ještě se snažil hledat spoluhráče Hrušku, ten byl ale obsazený.
48:00
Burian hledal před bránu najíždějícího Koreise, ten se však k nebezpečnému zakončení nedostal. Neujala se ani následná dělovka Dočekala od hrazení. Celá akce končí vyloučením Martina Lojka (TRI) na dvě minuty za napadení.
47:33
Vzruch a menší potyčka po zákroku Hrubce byly zbytečné, neboť bylo pískáno postavení mimo hru hráče Komety Brno.
47:03
Hned poté, co se Wasserbauer vrátil z trestné lavice, došlo k jeho dalšímu střetu s Květoněm. Tito hráči si stále něco vyříkávají.
46:43
Namísto tvrdé dělovky z první zlomil Krejčí hůl a do rychlého brejku se okamžitě cpal Svoboda. Svobodu však zakřižoval Kania a brněnskému útočníkovi nezbylo nic jiného než vyslat na Hrubce jen slabou střelu.
46:30
Dobrou minutu udrželi hráči Brna hru ve středním nebo útočném pásmu. Teď tento fakt přerušil Adamský, jenž svou ranou zaměstnal Trvaje, před kterým se bude vhazovat.
45:24
Varaďa našel Martina Růžičku v téměř nulovém úhlu, Růžička se přesto pokusil o střelu, kterou však Trvaj vyrazil.
44:46
V plném počtu hosté moc dlouho nevydrželi. Vyloučen je Jan Wasserbauer (KOM) na dvě minuty za vražení Květoně na hrazení.
44:16
Po delší době musel vytasit něco ze své dílny také Hrubec, ale Wasserbauerova střela pro něj byla spíš lahůdkou.
44:02
Obtížné oslabení nakonec přestála hostující Kometa bez úhony.
43:04
Do další šance se přiřítil Adamský, s jehož přízemním pokusem měl Trvaj také co dělat.
42:10
Slezané se dostali k několika šancím! Nebezpečně pálili Linhart nebo Roth, ale největší příležitost spálil Martin Růžička, ke kterému se puk odrazil těsně před Trvajem! Brněnský gólman vytáhl další exkluzivní zákrok!
41:28
Potrestána byla hráčská lavice brněnské Komety. Trest odpykává Pavel Jenyš (KOM).
41:28
Na pozoru se Trvaj musel mít i proti bombě Adamského, kterou dokázal vyrazit. Hned z protiútoku střílel z nadějné pozice Hruška, ale ani on si na Hrubce nepřišel.
40:39
Zábavu pro Trvaje obstaral Martin Růžička, ale gólman hostí si nechal změřit teplotu a udržel puk pod paží.
40:15
Bonk hned na úvod třetí části trochu zariskoval a vytáhl na Čermáka zajímavou kličku v obranném pásmu. Risk třineckému kapitánovi vyšel.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:45.
Máme za sebou už druhou část dnešního zápasu. V té jsme viděli o mnoho více šancí a zajímavých hokejových momentů. Ve 27. minutě zvýšil třinecké vedení přesnou střelou z kruhu Martin Růžička. Největší šanci Komety pak zahodil Čermák a domácí znovu trestali. V přesilovkách si vytvořili obrovský tlak a také příležitosti. Květoně vychytal brilantním způsobem Trvaj, který ovšem nemusel zasahovat proti nepřesné střele Martina Růžičky po přečíslení s Varaďou. Ještě v téže minutě se však Martin Růžička dočkal svého druhého gólu. Ve 37. minutě mohli Moravané snížit, ale Jenyšova střela, která prošla Hrubcovou výstrojí, skončila jen těsně vedle. Třinec vstoupí do třetího dějství s náskokem tří branek.
40:00
39:15
Peterkovu nabídku jemně tečoval Rákos a Brňané měli štěstí, že nebyl o pár desítek centimetrů přesnější.
38:40
Adamský poslal v dobré pozici puk jen do Trvaje, o pár vteřin později se ke střele dostal Krejčí, ale trefil jen zadní mantinel.
37:47
Na střelu Žižky Hrubec velmi dobře viděl a pro puk si také suverénně došel svou lapačkou.
36:55
Jenyšův pokus prošel Hrubcovou výstrojí a skončil opravdu o fous vedle třinecké brány!
36:39
Oceláři mohli přidat další gól. Rákos přihrál Květoňovi, který nejdříve bruslí navezl kotouč do Trvajova betonu, ale do sítě jej nedopravil ani hokejkou, kterou to zkoušel hned vzápětí.
35:24
Třinec právě vstřelil branku!
Své druhé branky v dnešním zápase se ale MARTIN RŮŽIČKA dočkal o chvilku později! Bonk udržel útočné pásmo, poté se k puku dostal Hrabal, obkroužil Trvajovu bránu a předal touš před Trvajem stojícímu střelci, který zvýšil na 3:0! Asistence: Josef Hrabal.
35:05
Další přečíslení Třince! Varaďa přihrál Martinu Růžičkovi a ten jen o decimetry minul Trvajovu klec!
34:52
Koreis si zpracoval nepovedené osvobození z hole Hrabala až ve středním pásmu, to dobře věděl také Burian, kterému byl po chvilce odpískán úmyslný ofsajd.
34:35
Po delší době se hraje v obranné třetině Třineckých. Čermákova pětka navíc vybojovala další vhazování před Hrubcem.
34:00
Hráči Brna se nyní strachovali, zdali nepůjdou do čtyř znovu. Nosek totiž poslal puk mimo hřiště, naštěstí pro hosty to bylo s dotekem tvrzeného skla.
33:34
Troufám si říct, že Oceláři dnes hrají snad nejlepší přesilovky za celou sezonu. Kometa v čele se skvělým Trvajem nyní odolává soustavnému tlaku.
32:27
Kvalitní pokus vyslal na branku Roth, ale Trvaj byl připraven.
32:25
Polanský hledal Peterka stojícího před prázdnou brankou, ale puk přeskočil hůl třineckého matadora.
32:04
Po nacvičené třinecké akci schytal střelu Martina Růžičky Burian.
31:51
Třinec bude hrát v pěti proti třem. Vyloučen byl Leoš Čermák (KOM) za hrubost.
31:28
Konečně se Brno dokázalo osvobodit a trochu ulevit svým obráncům.
30:56
Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu, ale nic nemohli vymyslet. Až nakonec Hrabal vyslal nádhernou přihrávku přes celou třetinu na Květoně, před nímž se objevila odkrytá brána! Květoň si skákavý puk nejdříve zpracoval a pak jej poslal do lapačky fantastického Trvaje!
30:19
Lojkovo vyhození si zpracoval Matuš a ujel Kubošovi, který ho ve finále musel zahákovat. Třinečtí si žádali trestné střílení, ale rozhodčí vyloučili Petra Kuboše (KOM) na dvě minuty za hákování.
29:53
Po hlavě skočil do střely Kuboše třinecký Orsava, nakonec se mu to vyplatilo.
29:01
Brno se usadilo v útočném pásmu a hned to bylo velice nebezpečné! Bombu Noska Hrubec vyrazil jen k Čermákovi, který ho ale nedokázal překonat, přestože byl ve velmi dobré pozici! Hrubec si poradil i s nepříjemným pokusem Káni!
28:17
Nosek na modré čáře zachytil nedůrazné Bonkovo vyhození, ale pomohl si vysokou holí. Hra jde před Trvaje.
28:08
Celé střídání však končí právě vyloučením Radima Matuše (TRI) na dvě minuty za podražení.
27:42
Rozjetého Matuše nejprve přibrzdil Kempný, ale třinecký mladík se po tuhém boji dostal ke dvěma střeleckým pokusům.
27:18
Vzápětí se ve vyložené pozici objevil Květoň. Květoň dostal v přečíslení dva na jednoho přihrávku od Rákose, ale trefil pouze Trvajovy betony!
26:39
Jen co Slezané zavezli puk do útočného pásma, byl z toho gól! Beci předali kotouč MARTINU RŮŽIČKOVI, ten si sjel do střelecké pozice na pravém kruhu a propasíroval puk až do sítě – 2:0! Asistence: Josef Hrabal, Vladimír Roth.
26:23
Linhartovu nahrávku si nedokázal zpracovat Martin Růžička a sám pak musel pracně získávat kotouč zpět.
25:44
Třineckým se přesilovka zatím vůbec nedaří a potýkají se s nepřesností přihrávek.
25:13
Hodně rozezlen odjíždí na trestnou lavici hostující David Nosek (KOM), který byl vyloučen za držení protihráče.
24:49
Na jedné straně střílel po dlouhém manévrování Martina Růžičky nedůrazně Hrabal, na druhé musel Hrubec zasahovat po souhře Hrušky a střílejícího Svobody.
23:55
S nahozením Marka Růžičky neměli beci Komety Brno žádný větší problém a rozehrávají.
23:12
Burian byl v posledním střídání velice aktivní a šanci připravil také Noskovi mezi kruhy. Rána brněnskému bekovi příliš nesedla a navíc ji stihl zpacifikovat Linhart.
22:17
Burian se projel kolem Rotha a střelou tahem jen těsně minul Hrubcovu bránu.
21:42
Dezorientovaného Adamského obral v rohu kluziště o kotouč Kempný a následně přihlížel Čermákovu nahození.
21:16
Domácím začala zkrácená přesilová hra.
20:31
Druhou část zahájil prudkou ranou vedle Martin Růžička, na druhé straně se v souboji jeden na jednoho octli Hrabal a Nosek a třinecký obránce pokus Brňana zablokoval.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:50.
První třetina je minulostí. Na začátku se oba soupeři rozehrávali a větší šance k vidění nebyly. Hned z první příležitosti pak padla první branka. V 8. minutě našel Krejčí rozjetého Rákose, který tvrdou ranou propálil Trvaje. V druhé desetiminutovce se přidalo i Brno a zajímavé šance měli Němec nebo Hruška. Hrubec zůstal nepokořen a do druhého dějství půjdou domácí s nejhubenějším vedením.
20:00
20:00
Zcela zbytečně dohrál Adamského u mantinelu Tomáš Žižka (KOM) a odsedí si dvě minuty za krosček. Ve druhé části začnou oba týmy ve čtyřech.
19:45
Oceláři začali s oslabením dobře, Bonk vyhodil.
19:14
Z brněnského tlaku vyústilo vyloučení na straně domácích. Daniel Krejčí (TRI) zahrál vysokou holí a odpyká si dvouminutový trest.
18:48
Teď Brňané značně zatápěli třinecké defenzivě a mačkali ji před Hrubcem! Dobré šance měli na brankovišti Němec nebo Hruška, ale třinecký gólman nátlaku útočníků hostí vždy se štěstím odolal!
17:47
Kováčik svou střelou pořádně potrápil Hrubce, ale Hrubec úspěšně vyrazil. Hruška se k dorážce neprocpal.
17:17
Adamský zatáhl kotouč do útočného pásma a zpětně hledal Polanského. Přihrávku přečetl Kempný.
16:54
Linhartův pokus šel zase těsně kolem šibenice.
16:27
Trvaj v rozštěpu dokázal vyrazit Rothovu štiplavou ránu vedle.
15:54
Brno jde znovu do čtyř, vyloučen Tomáš Svoboda (KOM) za podražení.
15:02
Nebezpečné nahození Noska skončilo těsně vedle Hrubcovy brány. Útočníci Komety clonili znamenitě, ale střela Noska byla nepřesná.
14:49
Žižka obral o puk Polanského a založil rychlý brejk Komety, s unikajícím Zohornou měl problémy Kania, ale nakonec byl úspěšný.
13:35
Rothův pokus nemohl Trvaj dobře vidět, neboť mu zacláněl Varaďa, ale na poslední chvíli dokázal brankář hostí zasáhnout.
13:10
Varaďa dobře viděl najetého Bonka, jeho střelu ale zablokoval Kempný.
12:45
Prvním potrestaným hráčem je Vojtěch Němec (KOM), který dostal dvě minuty za vysokou hůl.
12:02
Martin Růžička by postupoval sám na Trvaje, kdyby Kuboš nezkrotil puk vkleče na červené čáře.
11:15
Varaďa zkoušel štěstí také hned po dalším vhazování, tentokráte bránu Komety o kousek netrefil.
10:56
V posledních minutách se obě mužstva patřičně rozehrála a vidíme velké množství střel. Pokus rozjetého Varadi skryl Trvaj do lapačky.
10:10
Odražený puk se dostal k brněnskému Svobodovi, který byl asi na pěti metrech od třinecké brány, Hrubce ale nepřekonal.
09:10
Akci na jeden dotek předvedla druhá útočná formace Třince. Orsava zakončoval po křižném pasu Polanského, ale Trvaj dokázal puk vyrazit.
08:40
Kometa mohla hned odpovědět, ale střela Holce byla zablokována a Kováčik následně zkoušel Hrubcovu pozornost z ostrého úhlu.
07:56
Máme tady první branku utkání! Pas od Krejčího dosedl přímo na hůl rozjetého DANIELA RÁKOSE, jenž svižnou ranou přes obránce Noska otevírá skóre – 1:0! Asistence: Daniel Krejčí, Jakub Kania.
07:10
Adamský mezi kruhy dostal nabídku od Polanského, ale nedokázal trefit puk. Třinec rozjíždí další útok.
06:45
Varaďa se nadvakrát dostal přes Kováčika, přesnou přihrávku na Martina Růžičku už však nepřidal. Po zakázaném uvolnění hostí se vhazuje před Trvajem.
06:12
Kempného nahození od modré čáry Hrubec raději podržel v lapačce.
05:31
V rámci dalšího útočného snažení hledal Peterek před bránou stojícího Rákose, ale hostující obrana si znovu poradila.
04:48
Průnikovou přihrávku našel Roth rozjetého Orsavu, který se probíjej až před Trvaje, na poslední chvíli ho zastavil až obránce Kováčik.
03:31
Po akci Varadi pálil od modré čáry Galvas a Trvajovu klec těsně minul.
02:24
Kometa zůstala nastěhována v útočném pásmu, před bránou se na chvilku octl osamocen Koreis, ale nedokázal zakončit.
01:33
Hrubce na druhé straně poprvé řádně protáhl Hruška, jehož střelu vyrážel třinecký gólman betony.
00:59
Do první šance se tlačil Polanský, který převzal puk od Orsavy a obkroužil bránu. Možná měl přihrávat lépe postavenému, toho ale nepostřehl.
00:18
Týmy se na úvod seznámily s kotoučem a ledem, první nahození vyslal na branku Brna Hrabal, Trvaj byl připraven.
00:01
V sestavě Třineckých došlo k jedné interní změně a Daniela Rákose dnes uvidíme ve třetí pětce. Naopak Adam Rufer bude hrát ve čtvrté formaci. To Kometa Brno jde do zápasu s jednou zásadní změnou, do branky se totiž postaví Jiří Trvaj, Marek Čiliak zůstane na střídačce.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk (C), Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Marek Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák (C), Jenyš – Hruška, Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Holec, Zohorna. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Husička, Polák – Flegl, Štofa.
Vzájemné zápasy:

V zápasech Třince a Brna již tradičně padá velké množství branek a nejinak tomu bylo také v první čtvrtině letošního ročníku. Po pěti výhrách v řadě začali Oceláři dobře také 11. kolo v Kajot aréně, kde už ve 2. minutě proměnil trestné střílení Rákos. Za dvě minuty Brno vyrovnalo T. Svobodou. Ve druhé části poslal Slezany do vedení Adamský, ale pak už přišly velké chvíle domácího mužstva. Po brankách Dočekala, Němce, J. Hrušky a znovu Němce vedla Kometa 5:2. Hosté nesložili zbraně a jiskřičku naděje vykřesal na konci druhého dějství Hrabal. To však bylo z pohledu Třineckých vše, v 51. minutě ještě inkasovali z hole Kuboše a Brno oslavilo vítězství 6:3 v zajímavé přestřelce.

V loňské sezoně se ve vzájemných zápasech obou soupeřů zrodila vyrovnaná bilance. Lépe začala Kometa, která zvítězila v Třinci 2:4 a na domácím ledě 5:3. V druhé polovině už měli lepší slinu Oceláři a dvakrát jasně zvítězili. Doma to bylo v poměru 5:2 a v Brně ještě o gól aktivněji 3:7. Doufejme, že se pravidlo o gólových hodech v zápasech Třince a Brna potvrdí i dnes a znovu uvidíme atraktivní utkání.
Zajímavosti:

Nejproduktivnější Ocelář Jiří Polanský (10+18) připravil proti Slavii Praha jeden gól pro Orsavu a díky této asistenci se na čele kanadského bodování Tipsport extraligy znovu bodově dotáhl na sparťanského rutinéra Tona. V neprospěch Polanského hraje jen menší počet vstřelených branek. V počtu asistencí je Polanský vůbec nejlepší v celé soutěži, společně s vítkovickým Romanem. Kanonýr Martin Adamský (14+8) vstřelil sešívaným zase dva góly, oba v oslabení, v tabulce střelců se posunul na 2. příčku za zdánlivě nepřekonatelného Tona.

Brankář Peter Hamerlík je po svém dlouhodobém zranění klíční kosti už zase připraven chytat. V utkání proti Pražanům už kryl Hrubcovi záda ze střídačky. V sobotu se objevil v druhé nejvyšší soutěži v dresu Havířova, kterému vychytal vítězství na nájezdy v Berouně. S absentujícím obráncem Lukášem Zíbem ještě realizační tým počítat nemůže.

Kometa ve svém kádru podobné individuality jako je Polanský s Adamským nemá, ale na rozdíl od Ocelářů se může naplno spolehnout na bodový příspěvek všech svých hráčů. Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem Brna je zatím Tomáš Svoboda (9+5), ale na záda mu dýchají Vojtěch Němec (7+5), obránce Petr Kuboš (4+8) nebo další zadák Tomáš Žižka (2+8).

V bráně Komety Brno zatím svými výkony příjemně překvapuje mladý Slovák Marek Čiliak, který z pozice jedničky vytlačil zkušeného Trvaje a podává senzační výkony. Čiliak už vychytal tři čistá konta a v procentuální úspěšnosti mu mezi gólmany soutěže patří 4. pozice.

V letošní sezoně celkově přibývá zápasů, které startují už v odpoledních hodinách. Tento projekt má na stadion přivést více rodin s mladými ratolestmi. V Třinci se bude v utkání proti Kometě Brno takto experimentovat poprvé. Navíc fanoušci, kteří dorazili na páteční střetnutí s pražskou Slavii ať už s pravým, anebo uměle vytvořeným knírem, obdrželi volné vstupenky právě na zápas s Brnem.
HC Kometa Brno:

Kometa Brno zatím prožívá velmi povedenou sezonu. Zatímco v minulém ročníku hráli Brňané neustále na rozmezí 10. místa, letos se jim daří o poznání lépe. Od začátku soutěže si udržují stabilní výkony, ve kterých převažují vítězství a Kometa patří k nejlepším týmům hlavně na domácím ledě. Lepší v tomto ohledu je už pouze suverénní Sparta Praha. Venku už to taková sláva není, ale tragédie na druhou stranu také ne. Díky všem těmto faktorům patří Kometě Brno těsně před polovinou základní části solidní 3. příčka, kde si Brno hoví se ziskem devětatřiceti bodů. Oproti Třinci má jeden zápas k dobru a náskok jednoho bodu.

V posledních zápasech střídají Moravané vítězství a porážky. V Plzni sice svěřenci kouče Kýhose uspěli v první třetině, ale zbytek zápasu už jim tak nesedl a prohráli 4:1. Poté následovalo domácí vítězství nad nejlepším týmem na cizích hřištích – Hradcem Králové, a to celkem jednoznačné 3:0. A přestože si na Kometu nepřišel silný Mountfield, papírově slabší Litvínov si body z Brna o tři dny později odvezl. Verva v Brně zvítězila těsně 2:3.

Už po pěti minutách se v zápase proti Litvínovu měnilo skóre poprvé. Byl to Ručinský, kdo poslal hosty do vedení. Kometa dokázala vyrovnat ve 27. minutě, kdy se prosadila velká brněnská jistota letošní sezony T. Svoboda. Jakmile se zápas přelil do své druhé poloviny, roztrhl se s góly pytel. Litvínovu vrátil náskok Jánský, ale za Brno vzápětí odpověděl J. Hruška. Ani remízový stav však nevydržel déle než minutu a Verva šla nakonec do rozhodujícího trháku gólem Hübla. V dalším průběhu už branka nepadla, Litvínov vyhrál 2:3 a přerušil brněnskou sérii šesti domácích vítězství v řadě.
HC Oceláři Třinec:

Po menším propadu a stagnaci v extraligové tabulce se Oceláři po vítězství se Slavií Praha posunuli zase vpřed. Po třech prohraných zápasech se pohybovali na 7. pozici, po porážce sešívaných se posunuli právě před tým z Prahy na 6. místo. Slezané tak v současné době, tři kola před koncem první poloviny základní části, uzavírají první šestku pořadí, která bude mít po skončení základní části jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Oceláři si vítězstvím s pražskou Slavií zvedli sebevědomí a na svém kontě mají nyní osmatřicet bodů, na svého dalšího soupeře z Brna, který drží 3. příčku, ztrácejí pouhý bod, což svědčí o vyrovnanosti této části tabulky. Naopak na 10. mužstvo Kladna má Třinec náskok devíti bodů.

V posledním týdnu stihli Oceláři odehrát už tři utkání a celý nabitý sedmidenní úsek uzavřou právě soubojem s Kometou. Před týdnem prohráli v Karlových Varech 3:1 a prohloubili tak svou menší krizi. V té pokračovali i v úterý, kdy doma podlehli dalšímu týmu ze suterénu tabulky – Kladnu 2:3. Naposledy si už však Slezané chuť spravili a v televizním zápase rozstříleli Slavii Praha 5:2.

Souboj se sešívanými začal pro domácí hokejisty parádně a už v 9. minutě otevřel skóre střelec Adamský, který ujel ve vlastním oslabení. Husarský kousek dokončil tentýž hráč v poslední minutě prvního dějství, kdy se znovu v oslabení Třince řítil sám na Furcha a prostřelil ho i podruhé. Slavia Praha začala ve druhé třetině kousat o něco více a ve 36. minutě se po dorážce V. Růžičky radovala ze zaslouženého snížení. O pár desítek vteřin později už však mohli Pražané znovu smutnit, Ocelářům vrátil dvougólové vedení Orsava. Ve třetí části zvýšil na 4:1 Peterek, ale parta okolo kapitána Kadlece okamžitě kontrovala Klhůfkem. Definitivní hřebíček do slávistické rakve přibil Květoň, který v 57. minutě upravil na konečných 5:2.
Krásné nedělní odpoledne ve společnosti našeho textového online přenosu z hokejové Tipsport extraligy. Rozjetá soutěž míří ke své polovině a dnes má na programu kompletní 24. kolo. V tomto přenosu se zaměříme na utkání, které začíná ze všech nejdříve, a to už v 15:00. Půjde o střetnutí dvou mužstev z první šestky, HC Oceláři Třinec totiž hostí tým HC Kometa Brno. Nenechte si toto zajímavé utkání ujít a sledujte náš online přenos. Jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.