Zvenčí se ozývá třesk pompézního ohňostroje, který si třinecký klub připravil na závěr roku pro své fanoušky, a tak je to ode mě z hokejového Třince všechno. Loučím se s vámi a přeji vám hodně zdaru v roce 2014. Užijte si Silvestra a do nového roku vstupte pravou nohou! Na počtenou!
V dalším kole se Třinec představí na ledě Kladna, a to v pátek 3. ledna. Karlovy Vary zahájí rok 2014 v tentýž den domácím soubojem proti Litvínovu.
Statistiky zápasu:

Střely: 53 – 19,
vyhraná vhazování: 45/68 – 23/68,
úspěšnost na vhazování: 66% – 34%,
hity: 18 – 11.
Nejlepší hráči zápasu:

Michal Vachovec – KVA (1+0), Václav Varaďa (1+0).
Je dobojováno, je hotovo! Krásné utkání je za námi. Do třetí části vstupovali hosté z dalekých Karlových Varů s jednogólovým vedením, to nakonec ztratili. Už ve 44. minutě vyrovnal na 3:3 třinecký Orsava, když tečoval Krejčího střelu. Za šest minut skóroval také Varaďa, jenž vydoloval puk za brankou a zasunul jej za Závorku. V závěru se Energie nezmohla k potřebnému náporu, Balán byl navíc vyloučen na pět minut plus do konce utkání. V posledních vteřinách sice zůstala karlovarská branka opuštěná, ale gólovou odezvu to nepřineslo. Třinec tímto vítězstvím protrhl dva zápasy trvající sérii porážek a navíc nasázel hned čtyři branky. Karlovy Vary bojovaly srdnatě, zápas nerozehrály dobře, avšak dokázaly reagovat na nepříznivý vývoj skóre. Přesto nakonec vítězství ztratily a v tabulce se nezlepší.
60:00
59:53
Hrubec vyřešil těžkou situaci za brankou a to už by mělo Ocelářům k vítězství stačit.
59:32
Linhart měl při střele od modré čáry v útočném pásmu pořádně vychýlenou mušku.
59:19
Adamský ujížděl sám na karlovarského brankáře, ale bekhendový blafák nedokázal proměnit v gól! V témže čase si hosté z Karlových Varů berou oddechový čas.
59:00
Domácí hrají v plném počtu. S nadějemi Energie to nevypadá dobře.
58:54
Varaďa zkušeně podržel kotouč a hraje Třinec.
58:03
Adamský střílel od modré čáry těsně vedle.
57:34
Energie se nemůže dostat do útoku tak, aby mohla odvolat Závorku.
57:00
Na trestných lavicích nakonec skončili domácí Matuš a hostující Koblasa. Stanislav Balán (KVA) byl totiž potrestán pěti minutami a trestem do konce utkání za vysokou hůl. Trest odpykává Koblasa. Matuš pyká za Vladimíra Rotha (TRI), jenž byl vyloučen na dvě minuty za držení hole, ale kvůli zranění odešel do šatny. Oba týmy hrají ve stejném počtu.
57:00
Stanislav Balán (KVA) v dosti nevhodné chvíli oslabuje své mužstvo. Po odpískání srazil k zemi Rotha, kterému museli z ledu pomoct spoluhráči. Vyloučen bude ale také někdo z domácí družiny.
56:36
Pohl si v souboji s Galvasem pomohl drobným háčkem, ale zvládl to v mezích pravidel.
55:42
Zničehonic mohlo přijít karlovarské vyrovnání! Vachovec se po pravé straně protáhl kolem Linharta a nenápadnou střelou trefil přímo spojnici Hrubcovy svatyně! Velká porce štěstí teď pomohla domácím.
54:40
Pohl dojel dlouhou přihrávku Balána a Karlovy Vary se pak několik desítek vteřin držely před třineckou bránou, avšak bez pokusu o zakončení.
54:06
Roth nedokázal udržet útočné pásmo, a tak raději odevzdává puk hostům, kteří mohou rozjet další snahu o vyrovnání.
53:14
Energie se tlačí do útoku a trochu už začíná otevírat svá zadní vrátka. Hrubce teď pořádně protáhl Vachovec.
52:37
Dnešní utkání sleduje 4445 diváků. Velmi solidní návštěva na třinecké poměry.
52:37
Vachovec uklouzl v plné rychlosti a boural do třineckého brankáře Hrubce. V komerční přestávce se dá vše do pořádku a může se pokračovat.
52:18
Na druhé straně se ke střele probíjel Kytnár, ale nakonec zůstalo jen u toho.
51:07
Orsavovy nabídky využil Roupec ke střele bez přípravy od modré čáry. Závorka měl problémy a kotouč vyrazil jen před sebe, naštěstí pro hosty si Slezané puk nenašli.
50:33
Trochu se štěstím se přes Varaďu dostal Dlouhý, ale k zakončení už se nedostal.
49:54
Martin Růžička jemně tečoval nahození Rotha, a tak se o zakázané uvolnění nejednalo.
49:11
Třinec právě vstřelil branku!
Skóre se znovu mění a jazýček na vahách je na straně Ocelářů! Tvrdou hrou u hrazení se Třinečtí udrželi v útočném pásmu, VÁCLAV VARAĎA sebral puk za Závorkovou bránou, sjel s ním před karlovarskou klec a dlouhým obloukem zasunul do sítě – 4:3! Asistence: Daniel Krejčí, Jakub Orsava.
48:30
Rothovi se rozehrávka vůbec nepovedla a puk se dostal na hůl Hovorky. Hovorka dlouho naznačoval střelu tahem a nakonec k ní opravdu dospěl. Hrubec připraven.
47:54
Karlovy Vary brání velice tvrdě, což předvedl v souboji s Rákosem Gulaši. V dalším ze soubojů u mantinelu upadl čárový rozhodčí Pešek, ale je v pořádku.
47:18
Třinec je nastěhován v obranném pásmu karlovarské Energie.
46:52
Po střele Linharta puk ze Závorky vypadl přímo před Orsavu, ale ten nedokázal dorazit do sítě.
46:41
Orsavovi znemožnil zakončení z vynikající střelecké pozice Drtina. Neujala se ani Hrabalova dorážka.
46:24
Roupec zkusil štěstí tvrdou ranou od červené čáry a vybojoval alespoň buly.
45:35
Polanský dostrkal před Závorkou puk před Martina Růžičku, ten ale nedokázal reagovat pohotově a nestihl dorážku.
44:38
Varaďovi sjel puk z čepele při pokusu o rychlou střelu po vhazování.
44:18
Po vstřelené brance domácích se tempo hry zklidnilo a hraje se převážně ve středním pásmu.
43:15
Třinec vyrovnává na 3:3 a využívá třetí přesilovku v zápase! S početní výhodou naložil nejlépe jak mohl! JAKUB ORSAVA jemně tečoval Krejčího střelu od modré čáry a začínáme nanovo – 3:3! Asistence: Daniel Krejčí, Radek Bonk.
42:34
Nadávky svých vlastních fanoušků musí poslouchat hráči a realizační tým Ocelářů. Přesto si vybojovali přesilovou hru, vyloučen je Stanislav Balán (KVA) za nedovolené bránění.
42:05
Polanský se propracoval do nadějné pozice, ale střely se zalekl a ze situace úplně vybruslil. O chvilku později nepřekonal ležícího Závorku Adamský.
41:35
Oceláři zůstávají stále v držení kotouče a snaží se dostat do útočné třetiny.
40:30
Bonk střílel také jen do závorky. Na tribunách jsou také neklidní fanoušci, kteří nyní buší na plexisklo třinecké střídačky a žádají si odvolání trenéra Kalouse.
40:25
Adamský nahodil z úhlu po ledě na Závorku a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
40:16
Karlovy Vary se pokusily vstoupit do třetí třetiny aktivně a přišly s prvním nátlakem.
40:01
Statistiky druhé třetiny:

Střely: 17 – 10,
vyhraná vhazování: 17/29 – 12/29,
úspěšnost na vhazování: 59% – 41%,
hity: 5 – 4.
Druhá třetina skončila a byla na góly mnohem bohatší, nežli ta první. Ve 23. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Ocelářů Roth a otevřel skóre. O minutu později se prosadil Martin Růžička a bylo to už o dvě branky. Karlovy Vary však nabudila přesilová hra proti třem, kterou sice nezužitkovaly, ale zůstaly v třineckém pásmu. Micka tečoval Rýglovu střelu od modré čáry a vyrovnání pak zařídil Balán. Aby toho nebylo málo, trefil se v téže minutě jako Balán také Vachovec a poslal Energii do vedení. Do třetí části jdou hosté s hubeným náskokem.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
40:00
39:42
Poslední střelu třetiny vyslal Adamský, ale jeho tvrdý příklep gólman Energie vyrazil.
39:13
Kotouč se ze vzduchu snesl před karlovarskou branku přímo před Varaďu, ten si jej zpracoval, ale nepokořil výborného Závorku!
39:03
Závorka zasáhl lapačkou pohotově i po ráně Orsavy bezprostředně po buly.
38:37
Rothovu střelu ukryl Závorka ve své lapačce.
37:49
Třineckým se nedaří usadit se v útoku.
36:49
Šance pro Třinec. Vyloučen Milan Kytnár (KVA) za hákování.
36:04
Polanský si vymíchal hostující beky, ale bekhendovou kličku přetáhl a trefil jen boční síťku odkryté brány!
35:36
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nedáš – dostaneš! Rákos mohl hned po inkasované brance poslat domácí do vedení, ale trefil jen beton Závorky! Rychlý protiútok vyřešili hosté skvěle, kotouč se dostal k MICHALU VACHOVCOVI, který napnul síť za Hrubcem potřetí! Karlovy Vary otáčejí vývoj skóre – 2:3! Asistence: Marek Hovorka, Jan Dresler.
35:10
A je vyrovnáno! Třinecký dvougólový náskok je ten tam! Zaťovič zavezl puk do útočného pásma, kde se postupem času dostal ke STANISLAVU BALÁNOVI v mezikruží! Balánovi střela ideálně nesedla, ale Hrubec ji nedokázal udržet – 2:2! Asistence: Petr Pohl, Martin Zaťovič.
34:38
Energie se snaží usadit v útočné třetině. Nyní se bude vhazovat po pravici Hrubce.
34:01
Tlak domácích končí vyloučením Davida Roupce (TRI) za držení protihráče. Přesilovku budou hrát Karlovy Vary.
33:18
Třinec se zakousl pořádně a v útoku ještě nadlouho zůstal. Varaďa s Bonkem si vyměnili kotouč, ale Závorku nepokořili. Linhartův pokus byl pak přizvednut do ochranné sítě za bránou.
32:23
Mladíci ze čtvrté formace domácích znovu pořádně rozproudili krev Ocelářů! Rufer objel branku a snažil se dotlačit puk za Závorku, ten však odolal! Linhart následně střílel z velmi dobré pozice mimo!
31:31
Pod tlakem napadajícího Micky vyhodil třinecký Galvas jen za cenu zakázaného uvolnění.
30:56
Rothův pokus prolétl bez povšimnutí útočníků Slezanů až do rohu kluziště.
30:24
Karlovy Vary jsou v současné době lepším týmem na ledě a nepříjemným napadáním třinecké rozehrávky dostávají svého soupeře do problémů.
29:29
Kontaktní gól nakonec doopravdy přichází! Rothovi se nepodařilo vyhodit a puk se dostal k obránci Rýglovi! Rýgl okamžitě nahazoval před branku a díky teči TOMÁŠE MICKY překonala jeho střela bezmocného Hrubce – 2:1! Asistence: Martin Rýgl.
29:16
Karlovy Vary jsou po přesilovce stále velice nabuzené a tlačí se za kontaktním gólem. Střelu Vlacha od mantinelu vyrážel Hrubec pomocí betonů.
28:45
Polanský tvrdě narazil na Gulašiho a tím třinecký útok skončil.
28:19
Oba týmy již hrají v pěti a na chvilku si mohou odpočinout díky komerční přestávce.
27:35
Nutno podotknout, že Energie hraje přesilovou hru skvěle, neboť měla další tutovku! Zaťovič po přihrávce Balána nepřehazoval ležícího Hrubce, ale rozhodl se ho objet a zasunout puk bekhendem do sítě! To se mu povedlo jen z poloviny, a přestože kotouč skákal po brankové čáře, Třinečtí jej dokázali odpravit pryč!
27:04
Další pokus Drtiny skončil s tečí v ochranné síti.
26:54
Drtina už z levého kruhu střílel mnohem nebezpečněji a jeho rána se otřela o konstrukci Hrubcovy brány!
26:36
Třinecká trojice zatím výborně brání a nepouští hosty do šancí. Gulašiho střela nebyla z kategorie nejpovedenějších a Hrubec kotouč ukryl ve výstroji.
25:53
A přesilovka to bude dokonce dvojnásobná. Pykat musí také Josef Hrabal (TRI) za vystřelení puku mimo hřiště.
25:48
Karlovy Vary se vzpamatovaly a po delší době se usadily před Hrubcem. Ten musel řešit nepříjemné nahození Schussera, ale s problémy si nakonec poradil. Vyloučen však byl Jiří Polanský (TRI) za nedovolené bránění a Energie si poprvé zahraje přesilovou hru.
25:21
Probudili se i domácí fanoušci a ženou své oblíbence dopředu.
24:06
Energie zůstává pod drtivým náporem, naposledy pálil do připraveného Závorky Rákos.
23:26
Slezané se prosazují i v následné přesilovce pěti proti čtyřem a odskakují do dvougólového trháku! Roth na modré čáře skvěle naznačil střelu, ale pokračoval ve hře. Z pravého křídla poslal lahůdkovou přihrávku pro MARTINA RŮŽIČKU, a ten se střelou do odkryté klece z úhlu nemýlil – 2:0! Asistence: Vladimír Roth.
22:40
Oceláři dvojnásobnou početní převahu bleskově využívají a jdou do vedení! Ihned po vyhraném vhazování se puk dostal k VLADIMÍRU ROTHOVI, jenž si jej zpracoval a trefil se přesně k tyči – 1:0! Bez asistence.
22:36
Třinečtí měli výhodu, ale přesto se rozhodli akci dohrát. Polanský přehodil hůl bránícího hráče hostí a Martin Růžička pálil z první do brankového prostoru. Závorka zasáhl. Karlovy Vary jsou ale do tří, Martin Rýgl (KVA) je vyloučen za hákování.
22:09
Vyloučen už podruhé v zápase Milan Gulaši (KVA) za vysokou hůl.
22:02
Látal s Kytnárem se dostali do dobré šance, ale druhý jmenovaný měl pozici ve finále velmi stíženou a Hrubec jeho pokus vyrazil vyrážečkou.
21:22
Po dalším přerušení hry se strhla menší potyčka mezi domácím Rákosem a dvěma energetiky.
21:15
Orsava si ve středním pásmu šikovně obhodil Drtinu a pak servíroval gólovou přihrávku před bránu na najetého Varaďu! Varaďa hledal skulinku mezi betony Závorky, ale marně!
20:30
Po střele Pohla se puk nepříjemně odrazil pod Hrubce, ale Balán nestihl včas dorazit.
20:01
Statistiky první třetiny:

Střely: 20 – 5,
vyhraná vhazování: 15/21 – 6/21,
úspěšnost na vhazování: 71% – 29%,
hity: 6 – 5.
Úvodní dějství je za námi a skóre je zatím bezbrankové. Lepším týmem jsou domácí Oceláři, ale stále nemohou gólově vyzrát na poctivou západočeskou defenzivu podpořenou skvělým výkonem brankáře Závorky. Nejaktivnějším hráčem byl domácí Adamský, který měl první dobrou šanci v 8. minutě. O šest minut později vytáhl Závorka parádní zákrok lapačkou proti dorážce Peterka a v 16. minutě ho po manévrech Polanského a Adamského musela dvakrát zachraňovat tyč. Druhá třetina začne za stavu 0:0.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:55
Peterek střílel příklepem od červené čáry do tvrzeného skla za Závorkou.
19:21
Orsava vymýšlel nahrávku mezi nohama na Bonka, ale obránci Energie tento úmysl přečetli.
19:05
Poslední minutu první části zahájil jistý zákrok Závorky proti tečovanému nahození Varadi.
18:51
Domácí se v posledních minutách sice drží v útočném pásmu, ale Karlovy Vary svědomitě brání. Nyní odpískán ofsajd Slezanů.
17:57
Gulaši ukázal své přednosti v souboji s Květoněm, kterého svým tělem nepustil do nebezpečné šance.
17:37
Roupcovo nahození Závorka zachytil a pohotově rozehrál na Gulašiho. Celá akce skončila nevyvedenou střelou Zaťoviče.
16:47
Ojedinělý protiútok hostí zakončoval tvrdou ranou z úhlu Micka, Hrubec puk vyrazil.
16:25
Třinečtí válcují svého soupeře v útočné třetině.
15:39
Neuvěřitelné! Dvakrát v krátkém sledu teď hosty zachránila pravá tyčka! Nejprve si zpoza brány vyjel Polanský a jeho bekhendový blafák skončil na tyči a poté pálil po přihrávce Rotha Adamský znovu do té samé tyčky!
15:15
Adamský nahazoval od hrazení na Závorku, jenž puk pouze vyrazil k Polanskému. Velmi rychle se ovšem stihl přemístit a další šanci Ocelářů vychytat.
14:55
Hovorkova přihrávka nedoputovala přes ležícího obránce domácích k Balánovi.
14:27
Krejčí obešel ve vlastním obranném pásmu Balána a kličku zkoušel i proti Pohlovi. Ten Krejčího čistě odzbrojil.
13:55
Květoň nahazoval puk před branku z levého rohu kluziště! Kotouč pak z nenadání vyplaval před neobsazeným Peterkem, ale znovu úřadovala rychlá lapačka gólmana Karlových Varů!
13:46
Energie vyhodila kotouč přes všechny čáry a vhazovat se bude před Závorkou.
12:43
Nepřesnosti na obou stranách. Ani jeden z týmů se svou útočnou snahou neuspěl.
12:07
Galvasův nenápadný pokus prošel až k Závorkovi, který tak měl při zákroku betony na poslední chvíli co dělat. Naštěstí pro energetiky bylo odpískáno postavení Polanského v brankovišti.
11:42
Hned po buly zkoušel pálit znovu agilní Adamský, Závorka byl však znovu připraven a bombu třineckého útočníka skryl do lapačky.
11:38
Adamský střílel téměř ze záporného úhlu, přesto Závorku trochu potrápil a gólman hostí následně puk raději podržel.
11:13
Na přetaženou přihrávku Balána nedosáhl Pohl a Energie musí znovu dozadu.
10:43
Karlovarský útok neměl dlouhého trvání a hrají znovu Třinečtí.
09:58
Rákos vyzrál na Gulašiho a získal pro Třinec útočné pásmo. Květoň mohl z tohoto faktu těžit o chvilku později, ale kotouč se mu při pokusu o střelu zamotal pod nohama.
09:15
Drtinovu střelu od modré čáry tečoval Vlacha těsně vedle. U puku ale zůstávají hosté.
08:41
Orsava byl při napadání Drtiny tak snaživý a důrazný, až posunul branku a vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:32
První větší příležitost měl na holi Polanský, který se octl sám před Závorkou, ale nedokázal ho pokořit! O pár vteřin později střílel z mezikruží Adamský, ale jeho střela byla zablokována!
07:12
Třinečtí se zmocnili puku a Roupec jej úspěšně nahodil za bránu.
06:29
První karlovarská pětka vybojovala vhazování před Hrubcem a na ledě ještě zůstane.
06:12
Už za normálního počtu hráčů na ledě pálil Roth vysoko nad bránu Západočechů.
05:53
Rýgl si zkušeně odstavil Orsavu a osvobodil hosty.
05:05
Martin Růžička nabil Linhartovi, který se do kotouče opřel vší silou. Ze zdrceného Závorky puk vypadl před Adamského, ale ten nedokázal kus černé gumy zkrotit, natož zakončit.
04:42
Třinec se stále drží v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.
04:19
Dvojice Adamský – Polanský se ochomýtala kolem karlovarské branky a vytvořila nepříjemný závar. Energie se zvládla ubránit.
03:55
Menší tlak Ocelářů končí prvním vyloučením. Na dvě minuty si odjel sednout Milan Gulaši (KVA) za hrubost.
03:28
Květoň nejprve nepřesně přihrál Peterkovi, ale Drtinova rozehrávka přesnost rovněž postrádala. Květoň dostal šanci na reparát, ale s jeho střelou si Závorka poradil a vyrazil ji.
02:22
Na druhé straně nepropustil jedovatou ránu z dálky v podání Rýgla Hrubec.
02:02
Polanský vydoloval kotouč z hokejek obránců Energie a nahrál Adamskému. Nejlepší třinecký střelec trefil z dobré pozice jen Závorku.
01:23
Ke slovu se dostávají Oceláři, Rákosova přihrávka do předbrankového prostoru však nepřesná.
00:41
Na vhazování byl úspěšnější Vachovec a Karlovy Vary se pak dlouhou dobu držely v útoku, ale nic kloudného nevymyslely.
00:17
Zaťovič vyzkoušel jako první Hrubcovu pozornost nahozením ze středního pásma.
00:01
Ještě před utkáním se bude držet minuta ticha za zemřelého třineckého fanouška.
Do třinecké sestavy se po zranění vrátil nejlepší střelec Ocelářů Martin Adamský a hrát bude v první pětce. Ze soupisky naopak vypadl útočník Rostislav Marosz.

Na soupisku Energie byl dopsán zadák Tomáš Dvořák.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, Roupec, Foltýn, Lojek – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Varaďa, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Marek Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Vlach, Látal – Koblasa, Hruška, Micka. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek.
Vzájemné zápasy:

Ocelářům se v soubojích proti Karlovým Varům dlouhodobě daří a potvrdili to i v prvním letošním vzájemném zápase. Energetici přijeli do Třince poprvé v rámci 8. kola a odjížděli s prázdnou. V první třetině gól nepadl, ve druhé části se trefili Varaďa a Zagrapan. Na jejich zásahy ovšem reagoval Hruška a Západočeši byli stále ve hře. V té se udrželi i ve valné části třetího dějství, až do té doby, než v 54. minutě skóroval Martin Růžička, který tehdy vstřelil svou první branku v sezoně a definitivně rozhodl o třineckém vítězství 3:1.

V listopadu oplatili Oceláři Karlovarským jejich návštěvu a v utkání 21. kola se představili v moderní KV Areně. Už tehdy byli ovšem Slezané v herní křeči, která se potvrdila i na ledě Energie. Hned v úvodu otevřel gólový účet utkání Kytnár a pak se na další branku dlouho čekalo. Diváci se dočkali až v 39. minutě, kdy napřáhl Gulaši a s nadějemi Ocelářů to vypadalo černě. Dvě minuty před koncem zápasu pak rozvlnil síť za Hrubcem ještě Vlach a bylo rozhodnuto. V poslední minutě zaznamenal čestný úspěch hostí Zagrapan a překazil tak gólmanovi Závorkovi čisté konto. Energie zvítězila nad Oceláři po třech letech, a to v poměru 3:1.
Zajímavosti:

Kanadské bodování třineckého týmu už ovládá pěkně dlouhou dobu šikula Jiří Polanský (11+19), ale v posledních kolech ztratil dobrou formu i on a vstřeleného gólu se v prosinci ještě nedočkal. Ubral také na asistencích a v celkovém bodování extraligy se propadl na 9. příčku. Nejlepším střelcem Ocelářů zůstává také i nadále Martin Adamský (15+8), který si ovšem v utkání s Chomutovem zranil prst na noze a chybět by měl do konce prosince. S patnácti přesnými zásahy patří Adamskému mezi nejlepšími střelci soutěže dělená 7. pozice.

Příčinu třineckého trápení nemůžeme hledat v početné marodce, jelikož o ní v Třinci nemůže být řeč. Dlouhodobě chybí pouze obránce Lukáš Zíb a v posledních týdnech se k němu po zlomenině prstu na noze přidal i střelec Martin Adamský. Třinecký kádr je však dostatečně kvalitní a s těmito dvěma ztrátami by si měl poradit. Nyní se mu to nedaří.

V Karlových Varech to, co se týče hry dopředu, není také žádná hitparáda a mužstvo táhne kapitán Martin Zaťovič (12+10), kterému však v konkurenci dalších extraligových tahounů patří až 24. místo. Zaťovič je s dvanácti trefami rovněž největším kanonýrem energetiků a mezi střelci z ostatních mužstvech je na 14. – 18. pozici. V klubovém bodování šlape Zaťovičovi na paty akorát Roman Vlach (11+11), jenž skóroval i v posledním utkání s Libercem.

Energie má dva své zástupce i na Mistrovství světa v ledním hokeji do 20 let ve švédském Malmö. Lázeňský klub reprezentují útočníci Vojtěch Tomeček a Jiří Fronk.

V domácí Werk Areně to sice z hlediska Ocelářů není žádná sláva, ale venku je to ještě mnohokrát horší. Střelecká nemohoucnost Třineckých na ledech soupeřů trvá neuvěřitelných 286 minut. Třinec neskóroval v Hradci Králové, Plzni, Praze, ani Litvínově. Doma pak v posledních zápasech vstřelil jediný gól Liberci a po dvou jich nasázel Zlínu a Chomutovu.

Karlovy Vary jsou v zápasech na cizích ledech vůbec jedním z nejhorších týmů soutěže. Horší je pouze Chomutov. Energie totiž v šestnácti venkovních zápasech získala jen 12 bodů.

Karlovy Vary musí k souboji s Třincem urazit 528 km a projet se napříč celou naší zemí. Jedná se o nejdelší vzdálenost mezi dvěma městy hrajícími extraligu.
HC Energie Karlovy Vary:

Karlovarská Energie pokračuje i v letošní sezoně v trendu posledních čtyř ročníků, kdy skončila hned ve třech případech před branami vyřazovacích bojů a jen jednou se dokázala dostat do předkola. Také letos začali Západočeši velmi špatně, ale po odvolání trenéra Žemličky, kterého nahradil jeho dosavadní asistent Mlejnek, se zvedli a počali také vítězit. Přesto v bilanci Karlových Varů převažují porážky a v pořadí se Energie pohybuje stále v jeho suterénu. Poslední dobou střídají energetici dobré výsledky s horšími a v tabulce jsou konkrétně na 12. pozici se čtyřiceti body. Na desátý Třinec tedy ztrácejí osm bodů, na třinácté Rytíře z Kladna si udržují náskok pěti bodů.

V polovině prosince se Karlovy Vary na domácím ledě střetly se soupeřem velice neoblíbeným. Pražská Sparta přijela na západ Čech v roli favorita, a to nejen protože celý extraligový peloton vede, ale i protože v posledních vzájemném utkání s Energií doma zvítězila 11:0. V KV Areně diváci sice tolik gólů neviděli, ale znovu byli svědky jednoznačného vítězství Pražanů 0:4. 26. prosince hrála Energie prestižní západočeské derby v Plzni a nezačala vůbec špatně. V přestřelce však nakonec byli lepšími domácí a slavili výhru 5:3. V dosud posledním utkání hrály Karlovy Vary doma proti Liberci, vývoj utkání otočily až ve třetím dějství a nakonec zvítězily 4:3.

Souboj Karlových Varů s Libercem začal rychlým gólem Bílých Tygrů, o nějž se postaral Bulíř. Ve 26. minutě už Liberečtí vedli o tři branky, když se trefili ještě Valský a Bartek. Gólem beka Bičánka se však domácí nadechli k nevídanému obratu a když ve 40. minutě přidal důležitý gól do šatny Balán, byla Energie na dostřel. Šest minut před koncem pobláznil domácí fanoušky vyrovnáním na 3:3 Vlach a to ještě nebylo všechno. V 59. minutě přišel Liberec o jakékoliv body z tohoto utkání, když se prosadil Kytnár. Karlovy Vary si tímto vítězstvím i nadále udržely reálnou šanci na play-off, ale bodovat musí i v Třinci.
HC Oceláři Třinec:

Třinečtí Oceláři nerozjeli sezonu zrovna ideálně, ale v jejím dalším průběhu se jejich výkony a výsledky začaly dostávat tam, kde by podle kvality kádru Slezanů měly být. Ale v posledních devíti zápasech získal Třinec jen sedm bodů a z míst zaručujících přímou účast v play-off se propadl na vratké 10. místo, které zastává s osmačtyřiceti body. Situace ale není pro partu kolem kapitána Bonka zas až tak kritická, neboť na šestou Slavii Praha ztrácí pouhé dva body. Jedenáctý Liberec zase k Ocelářům vzhlíží ze vzdálenosti zatím bezpečných pěti bodů.

Třinec nejenže v posledních utkáních téměř neboduje, ale zasekla se také pověstná ocelářská ofenzíva a přestaly padat góly. Loňské sněhy v podobě gólů Martina Růžičky jsou ty tam a po zranění Adamského není v současném kádru Třince nikdo, kdo by tyto kanonýry nahradil. Před reprezentačním podnikem v Rusku se Oceláři protrápili zápasem s posledním Chomutovem a tři body vybojovali až v hodině dvanácté. Zvítězili 2:1. Na Štěpána nastoupili Třinečtí v Holešovicích proti vedoucí Spartě Praha, od začátku působili velmi ustrašeným dojmem, v zápase neměli na úspěch sebemenší šanci a Pražanům zaslouženě podlehli 0:4. Gól nevstřelili hokejisté zpod Javorového ani o dva dny později v Litvínově, kde tamní Vervě stačila k tříbodovému vítězství jen jediná branka. Severočeši zvítězili 1:0 a v tabulce přeskočili právě Oceláře.

Od utkání 33. kola v Litvínově se čekal litý defenzivní boj a nakonec tomu tak opravdu bylo. Od úvodního hvizdu se hrál hokej bez větších šancí. Mírně lepšími byli v útoku hosté z Třince, ale v brance Vervy čaroval, tak jako v posledním vzájemném střetnutí obou soupeřů, brankář Francouz, který dokázal čelit i dvojnásobné početní výhodě Ocelářů v polovině utkání. Největší šance domácích měl zase třinecký odchovanec, obránce Pavlík. Ve 38. minutě už se mladý obránce ve službách Litvínova prosadil i gólově a Verva vedla. Třetí třetinu si Slezané komplikovali častými vyloučeními, ale přesto se jim v posledních minutách naskytla výborná možnost k vyrovnání. Ani podruhé v zápase však nevyužili přesilovku pěti proti třem a prohráli 0:1. Oba trenéři byli po skončení zápasu spokojeni s bojovným nasazením svých svěřenců, avšak třinecký kouč Kalous logicky žehral na střeleckou impotenci.
Zdravím vás při sledování textového online přenosu z hokejové Tipsport extraligy. Nejvyšší hokejová soutěž v České republice má dnes na programu své 34. kolo a nabídne celkem šest soubojů. Jelikož je 30. prosince, jedná se o poslední zápasy extraligy v kalendářním roce 2013. Po poslední reprezentační přestávce nabírá Tipsport extraliga znovu kvapíkové tempo, aby se stihly odehrát všechny potřebné zápasy před olympijským turnajem. Prostřednictvím tohoto přenosu můžete sledovat střetnutí týmů HC Oceláři Třinec a HC Energie Karlovy Vary. Domácí potřebují po posledních nezdarech konečně zvítězit a opustit nebezpečná patra tabulky, naopak hosté musí bodovat neustále, pokud ještě chtějí pomýšlet na účast ve vyřazovacích bojích. Důležité utkání začne v Třinci v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.