Gólman Hrubec už v rámci oslav vítězství dosurfoval na své hrubé holi, a tak se s vámi rozloučím i já. Děkuji vám za pozornost, na online přenosy z Tipsport extraligy se můžete těšit zase v úterý a pátek. Třinec se v pátek představí na ledě největšího rivala z Vítkovic, Pardubice budou v těžkém utkání v tentýž den hostit lídra tabulky, tedy pražskou Spartu. Já vám přeji hezký zbytek večera a úspěšný vstup do nového týdne. Někdy příště na počtenou!
Statistiky utkání:

Střely: 44 – 22,
vyhraná vhazování: 37/63 – 26/63,
úspěšnost na vhazování: 59% – 41%,
hity: 12 – 9.
Nejlepší hráči utkání:

Radek Bonk – TRI (0+2), Václav Benák – PCE (0+0).
Je konec a Třinec vítězí popáté v řadě. Ve třetí třetině se hrál vcelku otevřený hokej a šance měly oba týmy. Ty největší zahodili domácí Rákos a hostující Sýkora. V 59. minutě využili Oceláři potřetí v utkání přesilovou hru a definitivně rozhodli. Polák přihrál před odkrytou klec Martinu Růžičkovi, a ten se nemýlil. V závěru to Pardubice zkoušely v šesti, ale na výborného Hrubce si nikdo nepřišel. Perníkáři tedy prohráli potřetí za sebou a v tabulce se možná budou propadat. Naopak Oceláři slaví popáté v řadě a měli by jít nahoru.
60:00
59:44
Neskutečný Hrubec! Pořádný závar vytvořili Pardubičtí před jeho bránou, ale ani natřikrát se jim nepovedlo skórovat! Hrubec nejdříve vyčapal Endála a o chvilku později i Tybora, jenž měl před sebou prázdnou bránu!
59:08
Východočeši to zkoušejí se šesti bruslaři v poli. Hrají dvojnásobnou přesilovku šest na čtyři!
59:07
Poslední šance pro hosty. Daniel Rákos (TRI) usedá za katr na dvě minuty za nedovolené bránění.
58:46
Třinec právě vstřelil branku!
V další situaci si oba hráči své role vyměnili a znamená to čtvrtý gól domácího celku! Polák poslal na hůl MARTINA RŮŽIČKY milimetrově přesný pas a z takovýchto pozic se střelec kvalit Martina Růžičky prostě nemýlí! Stačilo trefit odkrytou bránu – 4:2! Asistence: Vojtěch Polák, Radek Bonk.
58:29
Polákovi byl dopřán takový luxus, že si mohl přihrávku Martina Růžičky dokonce zpracovat mezi kruhy. Přesto nezacílil přesně.
57:56
Akci na jeden dotek zakončoval po přihrávce Bonka Martin Růžička, ale vysoko přestřelil. Třinec zůstává vepředu.
57:16
Třinečtí spouštějí velmi rozvážně svůj útok a pokus o usazení se před Hudáčkem.
56:59
To je komplikace pro hosty z Pardubic. Jiří Vašíček (PCE) musí pykat za nedovolené bránění a staví před svém mužstvo velkou překážku v cestě za body z dnešního souboje.
56:34
Polanský tečoval střelu od modré čáry v poslední chvíli, ale Hudáček dokázal pohotově reagovat a drží Pardubice nad vodou.
56:09
Polanský házenkářským způsobem získal kotouč ve středním pásmu a předal Adamskému. Jeho střelu vyrážel Hudáček už poněkolikáté betony.
55:35
Cetkovský si odstavil Peterka tvrdým zásahem a vybojoval puk pro svůj tým. Později se ke střele dostal Sýkora, ukázal divákům v Třinci svůj pověstný příklep, avšak mířil přímo doprostřed Hrubcovy výstroje.
55:03
Bonk vyhrál buly pro Linharta, ale třinecký obránce napálil puk jen do změti těl před sebou.
54:59
Orsava dostal přihrávku od svého spoluhráče přesně na hůl, taky vystřelil, ale jeho střela na gól pomýšlet nemohla. Hudáček puk udržel a Orsava atakován pardubickými beky zboural bránu hostí.
54:30
Hrubec zachytil Benákovo vyhození a okamžitě posunul kotoču na Adamského. Adamský ale kotouč při snaze vystřelit pořádně netrefil a přišel o něj.
54:13
Dnešní utkání sleduje 4156 diváků.
54:04
Rákos svou dnešní smůlu nezlomil ani v poslední situaci. Potáhl si Ďalogu na střed a když už se ho zbavil, vypálil. Jenomže bránu netrefil.
53:26
Oba týmy hrají v plném počtu. V útoku zůstávají Pardubice. Zohorna to zkoušel z úhlu, na Hrubce si nepřišel.
52:52
Všichni třinečtí fanoušci si zhluboka oddechli, když gólman Ocelářů Hrubec s vypětím všech svých sil zastavil nepříjemnou střelu Somíka. Hrubec si zákrokem vůbec nebyl jistý, ale nakonec nalezl kotouč pod svým tělem.
52:34
Galvas svým vyhozením dokonce vyslal do úniku Martina Růžičku, ten si poradil s Píšou a předložil puk D. Noskovi. Jeho ránu Hudáček vytěsnil.
51:42
Hosté sice hrají v útočném pásmu, ale nestřílejí. Když už se o to pokusil Zohorna, trefil jen domácího Bonka a Orsava vyhodil.
50:52
Endál si šikovně udělal prostor a natáhl puk na osu hřiště. Užuž se dostával do vyložené šance, ale byl zahákován Martinem Adamským (TRI). Pardubice si zahrají přesilovou hru.
50:41
Polanský hledal před brankou Adamského, ale nahrávka na místo určení nedoputovala.
49:53
Radil se protáhl po levém křídle a vyslal hodně štiplavou ránu! Hrubec rukávem vyrazil těsně vedle!
49:13
Třinečtí museli rozehrávat nadvakrát, ale ani podruhé nebyli přesní. Galvasovu těžkou přihrávku nezachytil Peterek.
48:42
Nahodilův pokus vyrazil Hrubec raději až do ochranné sítě. Hraje se nahoru a dolů, gól může dát kdokoliv.
48:04
Adamský byl v posledním střídání velmi aktivní. Nejprve jeho snahu brzdil zasahující Hudáček, o pár vteřin později trefil třinecký kanonýr kotouč ze vzduchu a zalahodil očím diváků. Rána však zamířila vedle.
47:33
Radilův útok si vytvořil zajímavou příležitost, Hrubec zasáhl úspěšně.
47:00
Jemná teč Rothova nahození se Peterkovi na sto procent nezdařila, a tak můžou jít dopředu Východočeši.
46:29
Po delší době zase možnost Pardubic. Korimovu bombu schytal Krejčí. Tvrdý projektil by v opačném případě nejspíš Hrubce hodně potrápil.
45:38
Martin Růžička měl v útoku dvě možnosti, a to přihrávku na Polanského nebo na D. Noska. Vybral si tu druhou variantu, ale svůj záměr neprovedl zrovna nejpřesněji.
44:53
Linhartovu střelu bez přípravy zablokoval nohou Endál a pořádně ho to zabolelo. Pokud chtějí hosté pomýšlet na úspěch, musí se ubránit tlaku domácích.
44:39
Smolař dnešního zápasu Rákos se znovu objevil v dobré příležitosti, ale ani teď nedotlačil puk za ležícího Hudáčka.
44:07
Třinečtí se, stůj co stůj, snaží o čtvrtou branku, která by notně ovlivnila vývoj utkání. Střílí z každé pozice jako teď Galvas. Slovenský brankář ve službách Pardubic byl pozorný.
43:12
Zničehonic mohlo být vyrovnáno! Z menší skrumáže před Hrubcem vyjel puk přímo k mezikruží, tam stál Sýkora a jen o pár decimetrů minul třineckou branku!
42:54
Váhajícího Sýkoru obral o puk Linhart a umožnil střelu Polanskému. Hudáček zasáhl levým betonem.
42:29
Porci štěstí měli hráči Východočechů, kteří se musí i nadále bránit. Hudáček znovu v obtížném zásahu udržel kotouč z hole Adamského.
41:40
Obrovská šance Třince! S pokusem D. Noska měl Hudáček značné potíže a dorážet do prázdné brány mohl Rákos! Rákosovi se však puk postavil na hranu a třinecký útočník jej nedokázal správně usměrnit! Květoň střílel o něco později, ale pardubický gólman v nehokejové pozici zasáhl snad zády!
41:06
Linhartova rána zablokována, Bonk odevzdává puk hostům a jede vystřídat.
40:23
Po nabídce od Martina Růžičky pálil Adamský těsně vedle. Střela se mu příliš nepovedla a ani v případě přesnosti by Hudáčka nejspíš nepotrápila.
40:01
Statistiky druhé třetiny:

Střely: 13 – 4,
vyhraná vhazování: 9/17 – 8/17,
úspěšnost na vhazování: 52% – 48%,
hity: 4 – 4.
Oceláři na začátku druhé třetiny bez problémů přečkali dlouhé oslabení a pak se okamžitě vrhli do útoku. Trápící se Pardubice hrály téměř pořád v obranném pásmu a koledovaly si o inkasovanou branku. Ve 34. minutě trefil Martin Růžička po průjezdu pardubickým pásmem tyč. 37. minuta už znamenala zatím rozdílový gól domácích. Dobře sehraná kombinace v přesilovce skončila šťastnou střelou Rotha, po níž puk doskákal až za Hudáčka. Východočeši se přece jenom trochu probrali v závěru druhého dějství, a tak se těšme na třetí periodu. Uhájí Oceláři vítězství nebo hosté utkání ještě zdramatizují?
Další třetina začne přibližně v 16:45.
40:00
39:46
Do zajímavé šance se ještě dostal T. Nosek, ale Hrubec vyrazil špičkou betonu.
39:37
Hrabal nezachytil puk na útočné modré a měl co dělat s napadajícím Moučkou. Kotouč nakonec doputoval k Benákovi, jehož pokus Hrubec nadvakrát zkrotil.
39:06
Martin Růžička vybízel k teči Polanského, ten ale na kotouč nedosáhl.
38:48
Tybor v záblesku pardubické šance prošel přes Orsavu, ale pádem pod nohy ho zastavil obětavý Galvas.
37:35
Oceláři pokračují v aktivní hře. Další příležitost měl na holi agilní Rákos, ale nedal.
36:48
Nakonec se hráči z města perníku neubránili a potřetí v utkání inkasují! Puk se po trase Polanský – Martin Růžička dostal až k VLADIMÍRU ROTHOVI v mezikruží a Roth se štěstím prostřelil pardubického Hudáčka – 3:2! Asistence: Martin Růžička.
36:16
Rothovo nahození si zpracoval clonící Polanský, ale v těžké pozici následně o puk přišel a Pardubice se poprvé osvobodily.
35:59
Oceláři kombinují a drží Východočechy pod zámkem. D. Nosek se ujal i dalšího pokusu, puk ovšem zůstal v Hudáčkově výstroji. Orsava se k dorážce nedostal.
35:26
D. Nosek na úvod přesilovky otestoval Hudáčkovu pozornost.
35:20
Velký tlak Třineckých by měl pokračovat. Aleš Píša (PCE) byl totiž vyloučen na dvě minuty za podražení.
35:16
Bonk přistrčil touš Orsavovi, a ten se užuž obtáčel kolem Korima a dělal si prostor. Bek Pardubic ho čistým způsobem srazil k ledu.
34:24
Polanskému sjel v rozhodujícím okamžiku puk z hole, a tak se ke střele nedostal. Kotouč ovšem získal zpátky, stejně tak jako útočnou třetinu.
33:57
Zvoní tyč! Domácí Martin Růžička vpálil do útočné třetiny a jeho ráně scházely ke gólovým parametrům centimetry! Puk totiž zacinkal o levou tyčku Hudáčkovy brány!
32:48
Rákosovu nebezpečnou přihrávku na najetého Květoně hosté dokázali zablokovat.
31:52
Ďaloga rukavicí minul nahození domácích a nadělal problémy Benákovi, jemuž se na záda přilepil dravý Polák. Nakonec dopadlo pro hosty vše dobře.
31:05
Martin Růžička udělal vše správně, ale celou dobu s ním dokázal bruslit Gregorc a nakonec to byl právě slovinský zadák, kdo kanonýrovi Slezanů z minulé sezony znemožnil zakončení.
30:17
Adamský pozdravil Hudáčka lehkým nahozením a později řádně dohrál mladého útočníka Moučku.
29:43
Pardubicím schází klidná a přesná rozehrávka. Téměř neustále jsou u puku domácí.
28:57
Cetkovský nemohl do útočného pásma kvůli postavení Semoráda mimo hru. A tak se rozhodl pouze nahodit, jenomže trefil ochrannou síť.
28:10
Krejčímu přistál puk na čepeli po úspěšném vhazování Třineckých a mladý obránce ani na chvíli neváhal. Napřáhl a nadělal problémy pardubickým bekům, kteří taktak uhlídali dorážejícího Bonka.
28:04
Polanský se procpal přes Vašíčka až k zakončení, ale tomu už scházela potřebná razance. O poznání tvrději pálil po několika sekundách Adamský, ovšem těsně nad.
27:19
Kolářovo zaváhání v obraně napravil Somík a získal kotouč. O chvilku později už byly Pardubice v útoku a Radilovu ostrou ránu vyrážel Hrubec ramenem.
26:02
Po delší době se ke střele dostali také hráči ČSOB Pojišťovny. Na Zohornův pokus od modré čáry Hrubec nedosáhl, ale ani nemusel. Střela totiž šla vedle.
25:41
Orsava ve střední třetině nezachytil pas Poláka, ale i přesto se domácí dokázali usadit před Hudáčkem. Linhart si připravil puk na modré čáře, ale branku netrefil ani on.
24:31
Polanský vybojoval kotouč za bránou hostí a nabil parťákovi Adamskému. Rána nejlepšího střelce Ocelářů jen těsně minula cíl.
24:08
Po skončení oslabení se Oceláři ihned vrhají do útoku. D. Nosek prozkoušel pozornost Hudáčka svým nahozením a získal pro Třinec buly v útočném pásmu.
24:01
Peterek s Martinem Růžičkou nemohli dorážet, neboť jeden z nich stál v brankovišti a překážel gólmanovi Pardubic.
23:45
Nakonec se Pardubice usadily v útočné třetině, ale nedokázali si vypracovat žádnou šanci. Hraje se v pěti na obou stranách.
22:56
Linhartovo vyhození nezachytil T. Nosek a Rákos se znovu dostal do podobné střelecké pozice. Tentokrát musel Hudáček naplno předvést své umění.
22:11
Přesilovky dnes zatím trápí pardubické borce. Nyní se budou Východočeši muset dokonce bránit, a to poté co vyhodili puk přes všechny čáry.
21:26
Píša neudržel útočné pásmo a navíc nestihl zastavit rozjetého Rákose. Rákos naštěstí pro hosty střílel z těžkého úhlu.
20:50
První pětce perníkářů se nedaří usadit se v útočné třetině. Nyní vyhazoval Hrabal.
20:20
Sýkoru Třinečtí obrali o kotouč a Galvasem se osvobozují.
20:01
Statistiky první třetiny:

Střely: 15 – 7,
vyhraná vhazování: 16/24 – 8/24,
úspěšnost na vhazování: 67% – 33%,
hity: 6 – 1.
První třetina nám nabídla rychlý a ofenzivní hokej s množstvím šancí. Padly také čtyři branky. Skóre otevřeli už ve 2. minutě domácí, když pohlednou akci zakončoval Orsava. O tři minuty později dokázaly Pardubice vyrovnat po obtočení Zohorny kolem Hrubcovy branky. V 10. minutě využili Oceláři svou přesilovou hru a podobným způsobem jako Zohorna se prosadil Polanský. Už o minutu nato bylo znovu vyrovnáno. Korekci skóre zařídil Nahodil, jenž ujel obraně Slezanů a zavěsil. Do druhého dějství vstoupí Pardubice s výhodou téměř čtyřminutové přesilové hry.
Další třetina začne přibližně v 15:55.
20:00
19:43
Na závěr první části se ještě vylučuje. Jan Peterek (TRI) je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl.
19:27
Střelu rozjetého Rákose vyrazil Hudáček s problémy nad sebe, naštěstí pro hosty se k dorážce nedostal Květoň.
18:37
Sýkora podle názoru rozhodčích nahození Gregorce netečoval, a proto se píská zakázané uvolnění. Vhazuje se před Hudáčkem.
17:52
Hudáček podcenil ránu Martina Růžičky z dálky a puk mu pod betony proskákal těsně vedle brány.
17:29
Ďalogovu střelu Hrubec bez potíží schoval a slovenský obránce Pardubic pak třineckého gólmana ještě sekl. Ale včas se stihl omluvit.
16:32
Domácí jsou nyní mírně lepším týmem a sklízejí potlesk za pěknou hru.
15:47
Roth nadělal svým vysoký obloučkem dopředu spoustu starostí Gragorcovi s Vašíčkem. Tito dva marně stíhali rozjetého Adamského, ale nakonec mu jeden z hostí zakončení znemožnil.
15:19
Pardubicím se přesilovka vůbec nedaří, do dalšího zakončení pustili Orsavu. Endálova střela na druhé straně zamířila mimo.
14:21
S kotoučem však zatím hrají hlavně domácí a v obrovské šanci se nyní octl Martin Růžička! Ten se otočil na levém kruhu a jeho pokus jen těsně minul Hudáčkovu svatyni!
13:52
Nyní mají o jednoho hráče navíc Východočeši. Tvrdý projektil z hole Zohorny zastavil Linhart a Květoň vyhodil přes všechny čáry.
13:22
Přesilová hra domácích končí, Radek Bonk (TRI) je vyloučen za sekání.
13:18
Krejčího nepovedená střela se nakonec došourala až k volnému Bonkovi na hranici brankoviště, ale třinecký kapitán byl značně zaskočen a nedokázal dobře zakončit.
12:40
Endál odvezl kotouč do rohu v útočné třetině Pardubic a našetřil důležité sekundy.
12:11
Slezané jsou nastěhováni v útoku, ale šanci ještě neměli. Martin Růžička trefil v pádu jen Hudáčka.
11:24
Orsava se tlačil dlouhým blafákem před bránu Hudáčka, ale byl podražen Jiřím Cetkovským (PCE). To znamená druhou přesilovku pro Třinec.
10:47
Pardubice právě vstřelily branku!
Gólů zatím padá požehnaně! Pardubice okamžitě vyrovnávají! Východočeši získali kotouč, ladně přešli středním pásmem a Tybor pak vyslal do samostatného úniku LUKÁŠE NAHODILA! Nahodil zakončil nekompromisně do pravého horního rohu – 2:2! Asistence: Radoslav Tybor, Marek Ďaloga.
09:30
Oceláři hru v početní výhodě bleskově využívají! Adamského střela mířila těsně vedle, ale puk se odrazil přímo k JIŘÍMU POLANSKÉMU, který téměř totožným způsobem jako před ním pardubický Zohorna posílá Třinec do vedení 2:1! Asistence: Martin Adamský, Vladimír Roth.
09:15
Třinečtí nejprve zastavili svižnou pardubickou akci, když Galvas zachytil nepřesnou přihrávku Gregorce a v útoku pak vybojovali první přesilovku. Václav Benák (PCE) totiž zahákoval Varaďu.
08:17
Rákos projel s pukem šikovně až do útočné třetiny, ale tam tvrdě narazil na tělo pardubického zlého muže Vašíčka. Střelu Květoně Hudáček kryl.
07:32
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale probíhá bez větších příležitostí.
06:45
Hrabal zvládl těžkou situaci a rozehrál na Polanského. Toho však tvrdě odstavil Ďaloga a získal puk pro své mužstvo.
06:31
První formace Východočechů zatápěla domácím v jejich obranném pásmu, ale pak si vzal puk do své správy Adamský, pláchl po levé straně a jeho pokus musela zastavit až hůl obránce Ďalogy.
05:30
Květoň obral o puk chybujícího Gregorce a ranou příklepem potrápil pardubického gólmana! Ten kotouč vykopl betonem jen před sebe, kde si jej do vlastní brány div nesrazil Tybor!
04:32
S nepříjemnou střelou Poláka si Hudáček poradil a dokázal puk vytěsnit mimo tři tyče.
04:07
Pardubice se na minutu usadily v útočné třetině a nakonec se jim podařilo srovnat! Korimovu střelu Hrubec ještě vyrazil, ale pak se puk postupem času dostal k TOMÁŠI ZOHORNOVI, který obkroužil Hrubcovu svatyni a zavěsil – 1:1! Asistence: Tomáš Nosek.
03:11
Roth tvrdým nástřelem od červené čáry protáhl Hudáčka a k puku se dostal Peterek. Peterka však odzbrojili pardubičtí beci a s kotoučem nyní hrají hosté.
02:44
Po několika nepřesnostech zahráli Oceláři na zakázané uvolnění, a buly tak proběhne před Hrubcem.
01:52
T. Nosek přiklepl bezprostředně po vyhraném vhazování puk Zohornovi, jenž svou ranou z mezikruží trefil jen Hrubce! Pardubice mohly rychle vyrovnat!
01:47
Benákovo nahození Hrubcovi nejprve vypadlo, a tak se rozhodl skrýt kotouč v lapačce a přerušit hru.
01:15
Tak to byla nádhera v podání Třineckých, kteří zahajují první domácí utkání v roce více než skvěle! Hrabal se projel s pukem po pravém křídle, přistrčil jej Bonkovi, a ten za sebou našel ještě volného JAKUBA ORSAVU, který povedenou akci zakončil střelou do horního rohu – 1:0! Asistence: Radek Bonk, Josef Hrabal.
00:22
Vše v pořádku, jdeme na to. Na vhazování byli úspěšnější hosté a T. Nosek zavezl puk do útočného pásma, nabil Benákovi, ale tomu rána vůbec nesedla.
00:01
Úvodní buly bude o pár minut opožděno, a to kvůli problémům s ledem u jednoho z mantinelů.
Na úvod se bude držet minuta ticha za legendu českého a československého hokeje Karla Guta.
Třinečtí udělali oproti minulému zápasu v Brně jedinou zásadní změnu. Brankáře Hamerlíka dnes totiž nahradí Šimon Hrubec. Na sestavu dopsali Slezané dvojici mladíků, a sice zadáka Michaela Foltýna a útočníka Marka Růžičku.

U kádru Východočechů zaznamenáváme největší změnu ve druhé obranné dvojce, kde místo Zdráhala nastoupí Karol Korim. Dále došlo k přeházení několika jmen v pardubických útocích. Lukáš Radil bude hrát v druhém útoku a jeho místo v elitní formaci zaujme Petr Sýkora. Třetí formaci opustil zase Lukáš Nahodil, jenž se dnes vystřídá s centrem posledního útoku Jiřím Cetkovským.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, D. Nosek, Foltýn – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), Květoň – Rufer, Matuš, Hrňa – Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák (A), Korim, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, T. Nosek, Sýkora (C) – Somík (A), Radil, Kolář – Tybor, Nahodil, Endál – Semorád, Cetkovský, Moučka. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Hodek, Husička – Flegl, Štofa.
Vzájemné zápasy:

Poprvé v sezoně se oba dnešní soupeři střetli v rámci 12. kola v Třinci. Oceláři tehdy surfovali na vítězné vlně a zápasem proti Východočechům natáhli svou vítěznou sérii už na pět zápasů. Slezané byli v první třetině lepším mužstvem a svůj dobrý výkon dokázali vyjádřit i góly. V 10. minutě se trefil Matuš a v 19. minutě navýšil třinecké vedení střelec Adamský. Ve druhé třetině Pardubice srovnaly krok a vyrovnaly se třineckému tempu, avšak branku nevstřelily. To se potřetí podařilo Třineckým, jmenovitě Polanskému ve 34. minutě. Výsledkem 3:0 zápas také skončil, neboť domácí brankář Hrubec dokázal udržet čisté konto a ve třetí části se na ledě jiskřilo spíše v osobních soubojích než v situacích před brankami.

V Pardubicích hráli Oceláři 29. kolo a dlouho to vypadalo, že se domácí hokejisté proti Třinci gólově neprosadí ani podruhé v sezoně. Od 14. minuty totiž Oceláři vedli brankou Polanského a hubený náskok drželi. Druhé dějství příliš hokejové krásy a šancí nepřineslo, a tak se šlo do kabin za výsledku 0:1. Ve třetí třetině už se Pardubice ujaly útočné iniciativy a měly herně navrch. Třinečtí však mohli o svém vítězství definitivně rozhodnout z protiútoků, ale své akce často zbytečně překombinovávali. Trest pro ně přišel v 59. minutě, kdy se po závaru před Hrubcem puk objevil v síti a za střelce byl označen Radil. Východočechy vyrovnávací branka nakopal a po krásné individuální akci Radila rozsekl zápletku prodloužení Nosek. Pardubice zvítězily nad Třincem 2:1 po prodloužení.
Zajímavosti:

Nejproduktivnějším třineckým hráčem je už pěkně dlouhou dobu útočník Jiří Polanský (11+21). Na vstřelený gól však tento centr čeká právě od posledních zápasu s Pardubicemi, tedy už třináct zápasů. V celkovém pořadí extraligového kanadského bodování se Polanský drží na 9. místě. Mezi desítku nejlepších střelců soutěže patří Martin Adamský (16+10), jemuž patří 8. příčka. V Třinci platí za druhého nejproduktivnějšího hráče. Obránce Vladimír Roth (7+11) je na 5. místě bodového hodnocení extraligových obránců.

Třinečtí si nemohou stěžovat na početnou marodku, neboť jim už několik týdnů schází ze zdravotních důvodů pouze jediný hráč. Jedná se o zadáka Lukáše Zíba, který stále není po zranění hlavy a nosu schopen zasáhnout do hry.

Oceláři hýřili v posledních týdnech aktivitou na hráčském trhu a ulovit se jim podařilo tři nové posily. Ty se všechny poprvé v této sezoně představí třineckému publiku právě v zápase s Pardubicemi. Řeč je o útočnících Vojtěchu Polákovi a Eriku Hrňovi, kteří se v rámci třech venkovních zápasů už stihli bodově prosadit, a dále pak o ofenzivním obránci Davidu Noskovi, jenž pod Javorový zamířil z Brna. Všichni tři hráči v Třinci již působili.

Pardubice táhnou trochu překvapivě mladé pušky a v čele klubového bodování stojí útočník Tomáš Nosek (14+19). Mladý útočník je v konkurenci dalších extraligových borců o bod před třineckým Polanským na 8. místě. Velmi produktivní jsou v kádru ČSOB Pojišťovny také Tomáš Zohorna (13+14) a Lukáš Radil (12+12). Větší příspěvek se naopak čekal od ostrostřelce Petra Sýkory (11+7), někdejšího nejlepšího střelce extraligy. Obránce Václav Benák (6+14) je zase vůbec nejproduktivnějším bekem celé ligy, a logicky tak ovládá také hodnocení pardubických obránců.

Pardubice přišly na konci roku 2013 o reprezentačního útočníka Roberta Kousala, který se na spolupráci dohodl s ruským Čechovem. V kádru perníkářů však zůstávají další dva hráči národního týmu, a to Tomáš Nosek a Lukáš Radil. Zajímavostí je rozhodně fakt, že Pardubice mají ve svém týmu také hráče, který se zúčastní olympijských her v Soči. Je to slovinský obránce Blaž Gregorc, který je jedním z pěti hráčů Tipsport extraligy, kteří se na nejprestižnější mezinárodní turnaj podívají.

Pardubicím chyběl v minulém zápase obránce a kapitán Václav Kočí, a tak jsme zvědavi, jestli se bez něj budou muset obejít i v Třinci. Uzdravil se naopak nejproduktivnější obránce soutěže Václav Benák a disciplinární trest vypršel Tomáši Sýkorovi.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Východočechům se ročník 2013/14 zatím nedaří podle představ a určitě si nepředstavovali, že budou muset tvrdě bojovat o každý bod v pásmu mezi 6. a 10. příčkou. Ale je tomu tak, a tak budou perníkáři muset hrát až do posledního kola. V posledních zápasech se potýkají s kolísavou formou, když dva zápasy na přelomu let 2013 a 2014 získali, v dalších dvou kolech však bez bodu padli. V tabulce najdeme ČSOB Pojišťovnu na 8. místě se ziskem pětapadesáti bodů, na Třinecké Oceláře ztrácí Pardubice čtyři body. Od desátého Litvínova jsou vzdáleny rozdílem pouhých tří bodů, a tak nejsou moc daleko od pozic zajišťujících pouze účast v play-out. Zápas v Třinci bude pro oba soupeře velice důležitý.

Na konci prosince ukázaly Pardubice nevídaný obrat, když v Chomutově prohrávaly s Piráty už 3:0 a nakonec zvítězily 3:4. Toto vítězství potvrdily i v následujícím domácím střetnutí s Libercem, ve kterém vstřelily čtyři góly a jejich soupeř pouze jeden – 4:1. V Plzni tahali Východočeši téměř celých šedesát minut za kratší konec a v poslední minutě se zmohli na pouhou kosmetickou úpravu skóre. Indiáni zvítězili 2:1. Dosud poslední zápas Pardubic měl v souboji s karlovarskou Energií znamenat vítězství, ale Západočeši překvapili a pardubickou ČEZ Arénu vyloupili. Karlovy Vary byly pořád o krok vepředu a zápas dovedly ke třem bodům po vítězství 1:4.

Do utkání s Karlovými Vary naskočil po disciplinárním trestu zkušený útočník Sýkora a navlékl dres s kapitánským céčkem kvůli absenci Kočího. Ale ani Sýkora Pardubicím k vítězství nepomohl. První třetina byla na šance chudá a když už se nějaká příležitost vyskytla, úřadovali brankáři. To ve druhé části už góly přišly, ten první v 22. minutě. Tehdy se poprvé v zápase trefil karlovarský Pohl. Tentýž hráč přidal nádhernou ranou od modré čáry druhou branku v 35. minutě a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. V 45. minutě využil chyby v pardubické rozehrávce Zaťovič a ve vlastním oslabení zvýšil po kličkované na 0:3. Naději vykřesal pro Východočechy Somík, jenž snížil na 1:3. V závěru se domácí snažili smazat dvoubrankovou ztrátu pomocí hry bez brankáře, ale neúspěšně. Naopak tím pomohli k hattricku hostujícímu Pohlovi, který se třikrát v zápase prosadil už podruhé v řadě.
HC Oceláři Třinec:

Oceláři si prošli mírnou předvánoční a vánoční krizí, kdy se jim nedařilo střílet góly, a to především venku, kde ztráceli zápas za zápasem s nulou na kontě vstřelených branek. Vše se v dobré začalo obracet těsně před koncem starého roku 2013, kdy Třinečtí doma po boji zdolali Karlovy Vary 4:3 a začali čtyři zápasy trvající sérii vítězství. V pořadí extraligy díky těmto úspěchům poskočili na 6. místo, mají devětapadesát bodů a povážlivě se vzdálili od nebezpečných pozic kolem 10. příčky. Slezané mají stejně bodů jako pátý Zlín a na čtvrtou Kometu Brno ztrácejí jen tři body, naopak na desátý Litvínov shlíží svěřenci trenéra Kalouse ze vzdálenosti sedmi bodů.

Úspěšná ocelářská série začala tedy výhrou proti Karlovým Varům a pokračovala třemi zápasy na cizích kluzištích, kde přitom v prosinci nezískali Třinečtí ani bod. V Kladně se Třinec představil i se dvěma staronovými posilami a díky vítěznému nájezdu jedné z nich zvítězil 1:2 po samostatných nájezdech. V neděli 5. ledna se Oceláři představili před rekordní návštěvou v Praze, kde se utkali s tamní Slavií. Ocelářům se vydařil vstup do utkání a v jeho dalším průběhu vývoj kontrolovali a vyhráli 1:4. Skvělý výkon podali Slezané i v dalším venkovním utkání před bouřlivou kulisou. V Brně hráli se čtvrtou Kometou a v prvních dvou částech svého soupeře jasně přehrávali. Do třetí části šli s tříbrankovým náskokem, ten však v posledním dějství téměř prohospodařili. Kometa mocně stahovala, ale nakonec na Třinec nestačila a prohrála 3:4.

V Brně hráli Třinečtí už se svou další novou akvizicí, příchozí právě z Komety. Obránce David Nosek se zařadil do třetí řady a byl na ledě při prvním vstřeleném gólu. Ten zařídilo v 8. minutě třinecké mládí a puk za Čiliaka dostrkal Hrňa. O čtyři minuty později to bylo pro hosty ještě veselejší, trefila se další posila – Polák. Kometa se však z této sprchy rychle oklepala a už o pětašedesát vteřin později snížil Novotný. Ve druhé části se čekal nápor domácích, ale když trestné střílení neproměnil brněnský Němec, prosadil se na druhé straně šikovnou tečí Adamský. Do tříbrankového trháku šli Oceláři ve 40. minutě, kdy střelu Galvase znovu jemně lízl Martin Růžička. Kometa se vzchopila až ve třetím dějství, ve 46. minutě snížil T. Svoboda a o minutu později už to bylo jen o gól. Slavila se branka Zohorny. V závěru hráli hosté pod velkým tlakem Komety, ale dokázali se ubránit a z Brna odvezli důležité tři body za vítězství 3:4.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Přeji vám příjemné nedělní odpoledne a jedním dechem vás vítám u sledování textového online přenosu z 38. kola Tipsport extraligy. Třetí čtvrtina naší nejvyšší hokejové soutěže vrcholí a před olympijskou přestávkou má každý bod dvakrát větší cenu. Dnes se už potřetí v sezoně střetnou týmy HC Oceláři Třinec a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, které se oba nacházejí v natěsnaném pásmu mezi 6. a 10. místem tabulky. Pokud si nenajdete cestu přímo na třinecký stadion, sledujte náš přenos a výkon vašeho oblíbeného mužstva! Důležité utkání začíná už v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.