Třinečtí vítězí zcela zaslouženě. O třech bodech rozhodli třemi góly v prostředním dějství. Na všech se podílela Polanského formace s navrátilci Orsavou a Adamským. Z Třince vám přeji krásný večer.
60:00
59:30
Linhart zachytil pokus Novotného, na druhé straně hosté zblokovali střelu Adamského.
59:01
Třinec je kompletní.
58:33
5/5
57:34
Třinečtí přežili střelu Semana od modré a zbylé vteřiny oslabení si už užívají za ovací tribun.
57:07
Dnešní utkání sleduje 4086 diváků.
56:27
Lukáš Zíb, Třinec, 2 min. – hákování.
Jak se rychle domácí dostali do pěti hráčů, tak zase budou ve čtyřech.
55:04
Květoň se snažil dostat kličkovanou do zakončení, ale u Mensatora neuspěl.
54:20
Jiří Polanský, Třinec, 2 min. – vysoká hůl. Hrát se bude ve čtyřech.
53:49
Hosté jsou u kotouče.
52:49
Jakub Lev, Plzeň, 2 min. – krosček.
52:44
Adamský s Orsavou jeli dva na jednoho, Adamský volil střelu mezi betony, ale neuspěl.
52:03
Duda dostal přihrávku od Josefa Straky, ale jeho pokus srazil vysoko nad bránu dojíždějící Rákos.
51:00
Třinečtí jsou častěji u kotouče, jejich problémem je dostat se ke střele, ale oproti první třetině vidíme zajímavý hokej.
50:11
Květoň se protáhl po levé straně přihrál Varaďovi, ale ten z otočky neprostřelil clonícího soupeře.
48:28
Seman z pravého kruhu vyzkoušel připravenost gólmana Hrubce, když střelu poslal mezi clonícími hráči. Třinecký gólman puk vyrazil.
48:05
Už při hře v plném počtu se Rákos zmocnil na obranné modré kotouče, vjel po levé straně do útočného pásma, aby se pokusil předložit luxusní přihrávku Polanskému před odkrytou bránu, ale Polanského kotouč o kousek minul.
47:32
Třineckým se podařilo dvakrát vyhodit.
47:05
Duda zkoušel úspěšnou nahrávku ještě jednou zopakovat, ale puk po odrazu o brankovou síť končí pod lapačkou Šimona Hrubce.
46:18
Duda našel přihrávkou zpoza brány mezi kruhy nekrytého Kašpaříka, ten míjí třineckou klec!
45:53
Daniel Rákos, Třinec, 2 min. – sekání.
Plzeňští mají výhodu přesilové hry. Dnes jich moc neměli, i proto prohrávají o tři góly.
45:22
Tečované nahození Foltýna Mensator vyrazil před sebe, puk skákal mezi kruhy, až se k němu dostal opět Foltýn, ale druhou dělovkou netrefil bránu.
44:19
co nejde hostům, to ukázal Jiří Polanský. Svou elegancí se protáhl až před Mensatora, plzeňského gólmana donutil jít na zem, jenže tísněný už nedokázal odeslat puk do opuštěné brány.
43:44
Roth s přehledem vyhodil puk obloučkem do plzeňské třetiny a hosté zase musejí vymýšlet něco nového dopředu.
42:39
Třinečtí mají nahráno a tak nechávají kouzlit Plzeňské. Jejich čáry jsou však na přechod do útočného pásma zatím neúčinné.
41:20
Na durhé straně musel zasahovat Mensator proti nájezdu domácích. Plzeňský brankář se po přestávce vrátil do branky.
40:37
Prvním střelcem třetí části se stal extřinecký obránce Seman, jeho nahození od modré chytá Hrubec.
40:01
Oceláři druhou třetinu ovládli a zaslouženě vedou 3:0. Skóre otevřel navrátilec po zranění Adamský, druhý gól přidal jeho parťák Polanský a účet druhé třetiny uzavřel šťastnou střelou obránce Roth. Po druhé třetině Třinec vede 3:0.

Střely na branku: 33:16 (2. tř: 22:6)

Třetí třetina začne v 18:58.
40:00
39:44
Ani další háčkování domácích před plzeňskou bránou nekončí čtvrtým gólem.
39:20
Růžička v dalším svém pokusu z levého kruhu míjí plzeňskou bránu.
38:20
Třinec právě vstřelil branku!
VLADIMÍR ROTH proklouzl od pravého mantinelu až k bližší tyči Machovského brány a poté bekhendem našel téměř neviditelnou skulinu, přes kterou prošel puk do plzeňské brány. Asistence: Jiří Polanský – 3:0.
38:02
Roth našel krásně od modré u levé tyče zcela volného Martina Růžičku. Snajpr, který toto s přehledem trefoval v předchozích sezónách, tentokrát netrefil. Puku se zmocnil plzeňský brankář.
37:21
Zagrapan se protančil středem hřiště až před bránu, kde kotouč přenechal lépe postavenému Bonkovi, ten z první střely Machovského nepřekonal. Z dorážky se to nepovedlo ani Zagrapanovi. Machovský zatím drží.
35:56
Hrabal měl napřaženo k dělovce, ale těsně před střelou mu puk sebral jeden z hráčů v modrém dresu.
35:12
Machovský testuje kotouč po Adamského nahození z poloviny hřiště.
34:36
Plzni se po domácí hře po mantinelech podařilo vyhodit.
34:09
Je to tak, do branky nastupuje za Mensatora Matěj Machovský. Uvidíme na jak dlouho.
34:09
Nějaké problémy má brankář Mensator, nejspíš bude střídat.
34:09
Růžičkovu střelu z voleje srazil do ochranné sítě Hanzlík.
33:50
Štěpán Novotný, Plzeň, 2 min. – nedovolené bránění.
33:47
Na opačné straně končí pokus Kašpaříka v Hrubcově lapačce.
33:23
Tečovaná střela Linharta od modré minula plzeňskou branku.
32:32
Zajímavou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou zpoza levého kruhu Martin Růžička, Mensator kotouč vyráží ke spoluhráčům.
32:22
Další útočnou akci zakončil dvojitou střelou Martin Růžička z pravé strany, Mensator se potřetí překonat nenechal.
31:07
Květoň s Varaďou byli v přečíslení dva na jednoho, Květoň si polořil obránce Mozíka, najel si do středu a vystřelil, Mensator kotouč nachází v lapačce.
30:25
Třinec drží otěže zápasu ve svých rukách. Nejprve od modré zahrozil Zíb, Mensator vyrazil, poté zkoušel téměř z nulového úhlu protlačit kotouč Květoň, plzeňský gólman odolal i ve druhém případě.
30:06
Plzeň si vzala oddechový čas.
30:06
Rákos našel krásnou ulicí mezi plzeňskými hráči JIŘÍHO POLANSKÉHO, ten ukázal Západočechům záda, položil si Mensatora a s chladnou hlavou vstřelil druhou branku. Asistence: Daniel Rákos – 2:0.
29:54
Polanský vyslal přihrávkou podél mantinelu do úniku Adamského, ten ještě přihrávkou k druhé tyči našel Rákose, jenž míjí odkrytou bránu.
29:38
Další nahození z levé strany v podání Radka Dudy končí v lapačce třineckého brankáře.
29:13
Na druhé straně zkoušel štěstí střelou zápěstím z levého kruhu Kratěna, Hrubec nachází kotouč ve výstroji.
28:20
Třinec mohl rychle vést o dvě branky. Peterek sebral v levém kruhu puk jednomu z plzeňských hráčů, vybruslil si před Mensatora a bekhendem poslal puk nahoru, avšak bylo to příliš.
27:44
Orsava zpoza brány přihrál do levého rohu Polanskému, ten udělal krok k bráně, naznačil střelu a poté přihrál k druhé tyči MARTINU ADAMSKÉMU, který uklízel kotouč do prázdné brány. Asistence: Jiří Polanský, Jakub Orsava – 1:0.
27:30
V podobné šanci jako Růžička byl Orsava, ale ani on neproměnil.
27:01
Martin Růžička byl po přihrávce Polanského zpoza brány sám před plzeňskou klecí. I když se mu puk zatoulal mezi brusle, dokázal vystřelit – Mensator kryje.
26:22
Zagrapan si pustil kotouč středem hřiště, aby ho před Mensatorem ještě tečoval. Mensator se na teč připravil a puk vyrazil.
26:05
Hosté v pohodě odpalují kotouč k třinecké brance.
25:40
Martin Straka, Plzeň, 2 min. – podražení.
Květoně na modré čáře podrazil Martin Straka, čímž Třinci nabízí další přesilovku.
24:10
Plzeň v plném počtu před třineckou brankou. Mensator se otáčel před pokusem Straky, ale ten netrefil kotouč. Ještě předtím se před třineckou branku proháčkoval z levé strany Kratěna, ale bekhendem nepřekonal třineckého Hrubce.
23:38
Mensator trefil při odehrání kotouče hokejkou do tváře Orsavu, sudí Lacina jeho nedovolené počínání neviděl.
22:44
Peterek našel zpoza brány Zagrapana, ten byl úplně sám před Mensatorem a jen zázrakem nedostal kotouč do plzeňské brány.
22:11
Peterek uháčkoval na modré Frola s Kašpaříkem, bohužel při návratu do útočného pásma ztratil puk.
21:41
Vše je v pořádku, přesilovka Třince za malou chvíli začne.
21:41
Na stadionu je nějaký problém s ledovou plochou, nejspíš tam vznikla rýha, kterou se snaží čároví rozhodčí odstranit.
21:41
Radek Duda, Plzeň, 2 min. – nedovolené bránění.
Radek Duda fauloval na obranné modré Adamského a jde si na dvě minuty odpočinout.
21:16
Orsavovu prudkou přihrávku zpoza brány nezachytil ani Polanský, ani Adamský, jinak by se dostali do obrovské příležitosti.
20:25
Plzeňská rozehrávka v úvodu druhé třetiny končí zakázaným uvolněním. Vhazování po pravici Mensatora.
20:01
V první třetině se skóre mezi Třincem a Plzní neměnilo, neboť moc důvodů ke změně nebylo. Vzhruch před oběma brankami způsobili pouze pokusy Květoně nebo Martina Růžičky na jedné straně, popřípadě střela do tyče v případě plzeňského kapitána Martina Straky.

Střely na bránu: 11:10.

Druhá třetina začne v 17:57.
20:00
19:17
Velmi dobrá příležitost Dudy po přihrávce Mozíka. Duda střílel z druhé vlny, Hrubec schoval puk někde pod výstroj, naštěstí pro třineckého brankáře rozhodčí přerušili hru rychleji, než plzeňský útočník dojel k puku.
17:30
Nahození Galvase od mantinelu vyráží Mensator vedle sebe.
17:14
Zatímco Třinečtí vsadili na agresivitu, hosté si v útočném pásmu zakombinovali a Hrubec měl co dělat s nepříjemnou střelou Novotného z mezikruží.
16:16
Adamský sestřelil Dudu za plzeňskou brankou, za což ho diváci odměnili velkými ovacemi. Duda bez přilby odjíždí na střídačku.
15:44
Kotouč u Mensatora a Linhartovi končí poslední sekundy trestu.
15:00
Plzeň v pěti, domácí ve čtyřech.
14:48
Martin Straka si najel před kruhy a střelou zápěstím orazítkoval tyč Hrubcovy brány!
14:11
Po Pletkově křížné přihrávce měl odkrytou bránu Josef Straka, ale trefil jen Hrubce.
13:52
Marek Zagrapan, Třinec, 2 min. – podražení.
Zagrapan na obranné modré poslal k zemi Martina Straku a nabízí Plzni výhodnou přesilovku čtyři na tři, která může trvat 58 sekund.
12:50
Radek Duda, Plzeň, 2 min. – držení protihráče.
Tomáš Linhart, Třinec, 2 min. – hrubost.
Květoň si sjel s pukem po pravé straně, nahodil před bránu, kde se snažil puk tečovat dojíždějící Linhart, ale kotouč končí u Mensatora. Mezitím se pustili do potyčky Linhart s Dudou. Po oboustranném vyloučení hrají oba týmy ve čtyřech.
12:15
Mozík po buly nestihl kotouč v útočné třetině, jeho následná střela už byla zbytečná.
12:07
Vlasák se prokličkoval z vlastní třetiny středem hřiště až před kruhy, odkud vypálil technickou střelu na třineckou klec, Hrubec kotouč chytá.
11:20
Plzeňští v končící třinecké přesilovce vyhazují puk ke Hrubcovi.
11:02
Na ledě Polanského formace, jenže sám centr udělal před modrou kličku, kterou nečekal jeden ze spoluhráčů a dostal se do offsidu.
10:13
Po přihrávce Martina Růžičky natáhl ke střele od modré Roth, ale mezi ním a bránou nikdo kromě Mensatora nebyl. Plzeňský gólman měl na puk krásný výhled a kotouč s přehledem chytil do lapačky.
09:51
Hosté se dostali ze své třetiny, navíc při dalším třineckém ataku vystavili Oceláře do offsidu.
09:23
Vojtěch Mozík, Plzeň, 2 min. – podražení
Rákos byl před plzeňskou brankou faulován a Ocelářům se naskytla druhá možnost přesilové hry.
09:17
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Jelikož jsou v pěti, je z toho zakázané uvolnění a vhazování v útočném pásmu Ocelářů.
08:58
Zíbova dělovka od modré končí pouze nárazem do mantinelu za Mensatorovou bránou.
07:46
Martin Růžička byl po křížné Peterkově přihrávce u levé tyče sám, ale prostor mezi Mensatorem a tyčkou z první netrefil.
06:55
Josef Straka, Plzeň, 2 min. – vysoká hůl
Varaďa se ocitl sám u pravé tyčky, ale kotouč nad ležícího Mensatora zvednout nedokázal. Třinečtí nakonec vytěžili aspoň přesilovou hru po faulu Josefa Straky.
06:24
Galvas ujížděl se spoluhráči do rychlého protiútoku, z pravé strany hledal mezi kruhy Zagrapana, ale puk skončil u druhého mantinelu a celou akci zakončil nepříliš důraznou střelou od modré kapitán Radek Bonk.
05:42
Květoň se nejprve na modré srazil se Strakou, pak založil po levé straně útočnou akci, ale s neuspěšným koncem. Domácí nedokázali ani vystřelit.
04:27
Orsava s Polanským v situaci dva na jednoho, první jmenovaný hledal Polanského u vzdálenější tyče, ale puk k třineckému útočníkovi nedoklouzal.
03:46
Nepodařené ofenzivní počínání čtvrté třinecké řady ukončuje nahozením od modré plzeňský obránce Jeřábek, puk končí v lapačce Hrubce.
02:42
Hrabal vyslal do situace dva na dva Martina Růžičku, ten byl podle čárového sudího v offsidu – přerušeno.
01:25
Orsava byl sám mezi kruhy, bekhendem vystřelil a Mensator kotouč s problémy vyrazil nad sebe.
00:52
Třinečtí vyhráli úvodní buly a zahájili útočnou akci, který dlouhého trvání neměla. Na druhé straně vyslal první střelu zápasu od mantinelu Pletka, třinecký gólman Hrubec nezůstal překvapen a bezbrankové skóre stále svítí na světelné tabuli.
00:01
Oba týmy i čtveřice rozhodčích je již na ledě a za malou chvíli vše vypukne.
Poprvé se po návratu ze zahraničí představí třineckému publiku obránce Daniel Seman, který byl jedním z klíčových obránců Třince v mistrovské sezóně. Dnes se představí v dresu Západočechů.
Do třinecké sestavy se po dvouzápasové absenci vrátil nejlepší střelec Martin Adamský, který dnes nastoupí se svým tradičním parťákem Jiřím Polanským a navrtilcem po zranění Jakubem Orsavou.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Trenčan) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn – Zagrapan, Bonk, Marek Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Varaďa, Peterek, Květoň – Rufer, Rákos, Matuš – Marek Růžička.

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Frolo, Mozík, D. Růžička – J. Straka, M. Straka, Indrák – Pletka, Lev, Kratěna – Vlasák, Kašpařík, Duda – Petruška, Sýkora, Novotný..
Příjemný podvečer už z třinecké WERK Arény. Chybí nám více než dvacet minut do začátku utkání, oba týmy jsou někde v polovině svého rozbruslení. Domácí útočník Jiří Polanský na něj nastoupil v netradičním zeleném dresu, které za několik dní půjde do dražby.
Třinečtí Oceláři si po dvou porážkách na své konto připsali výhru. V nedělním duelu šestnáctého kola zavítali Slezané na led Zlína, kde v samostatných nájezdech vystřílel dva body Jan Peterek. Dvoubodový zisk udržel hráče s dráčkem na prsou na šestém místě tabulky, tři body před sedmým Zlínem.
Plzeňské Škodovce se po zisku titulu mistra republiky daří i v letošní sezóně navazovat na kvalitní výkony. Západočeši v dosavadním průběhu extraligy zůstali jen v pěti případech bez bodů, díky pravidelnému sběru bodů se indiáni drží na pátém místě s sedmadvaceti body. Naposledy se Plzenští postavili vedoucí Spartě, té podlehli v nájezdech.
Tipsport extraliga napíše v pátek své sedmnácté pokračování. Třinečtí Oceláři se představí na vlastním ledě, od pátečních sedmnácti hodin budou hostit úřadujícího mistra – Škodu Plzeň. V tabulce oba soupeře dělí jen lepší skóre Plzně, můžeme tedy očekávat velmi zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.