Zápas s dramatickou zápletkou v samotném závěru normální hrací doby rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější vítkovičtí hráči a do tabulky si připsali dva body. Hosté mohou být zklamaní, od poloviny druhé třetiny byli přece jen lepším týmem a utekli vítkovickým dokonce o dvě branky. Hokej, a nejen on, se však hraje až do posledního hvizdu, a vítkovičtí tento fakt dnes jednoznačně potvrdili. I takový je sport.

Z Ostravy Vám přejeme příjemný večer a budeme se těšit příště zase napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Jan Štencel
HC Bílí Tygři Liberec – Marek Schwarz
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel. Autorem branky je ONDŘEJ ROMAN.
Třetím vítkovickým hráčem je Ondřej Roman – jeho střela pod břevno na Schwarze platila – 2:1.
Liberecký Pospíšil se rozjel na Málka, jeho střela pod břevno prošla – 1:1.
Ondra Šedivý se rozjel hodně zeširoka, ale jeho pokus mezi betony nezapadl – 1:0.
Petr Nedvěd se rozjel zeširoka, ale ani jemu klička nevyšla – 1:0.
Jan Káňa zkušeně posílá puk do branky s přispěním břevna – 1:0.
Jass se rozjel na Málkovu klec, ale jeho kličkovaná na Málka neuspěla – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Rolba upravuje nezbytný pruh směrem na domácí branku.
Nájezdy začne hostující tým.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Střela Hunkese od modré se ocitla v Málkově lapačce, Vampola okamžitě před Málkem zvedá ruce, aby bylo vidět, že jej nechce atakovat.
64:40
Hráči obou mužstev jsou evidentně unaveni...
64:09
Ofsajd pro hosty.
64:01
Na opačné straně Málek vystihl pokus Nedvěda.
63:24
Húževka si sjel před branku, ale puk se k němu nedostal.
62:42
Tygři se přesunuli k vítkovické brance, Málek je však na svém místě.
62:18
Domácí znovu u Schwarze, ale ten je v brance jistý.
61:42
Liberečtí se stáhli k brance, dobrá šance pro Bulíře, ale Málek jej vychytal.
61:33
Domácí jsou usazeni v pásmu, ale jejich pokusy velmi nepřesné.
60:59
Liberečtí v pásmu, ale Málek je pozorný.
60:23
Vítkovičtí rozehrávají ze středního pásma.
60:01
Hosté dvěma brankami strhli vedení na svou stranu, a domácí začali zmatkovat. Málokdo z domácích fanoušků věřil ve výhru nebo aspoň srovnání. Ale neskutečné se stalo, a tak dnešní zápas dospěl až do prodloužení.
60:00
59:50
Vítkovice právě vstřelily branku!
Neuvěřitelné! Je vyrovnáno!! Vítkovičtí se stále snažili natlačit do branky, puk se dostal k Romanovi, který si všiml osamělého JANA ŠTENCLA, nahrál mu do prázdného prostoru a než stihl Schwarz zaujmout postoj, mladičký bek Vítkovic posílá domácí do prodloužení – 5:5. Asistence: Ondřej Roman.
59:27
Za nesportovní chování je vyloučen na deset minut liberecký ČUTTA.
59:04
Vítkovičtí sou v pásmu, ale Schwarz stále odolává.
58:44
Vítkovický Málek ujíždí na střídačku.
58:11
58:01
Burger v dobré pozici neproměnil tutovku..
57:38
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
57:19
Rychlé přihrávky, puk létá kolem brankoviště, Svačina dvakrát ve výborné pozici nastřelil boční síťku!!
57:18
Do hry se může zapojit Bulík.
56:56
Postavení mimo hru..
56:44
Liberečtí posílají puk za Málkovu klec, ten bere rozehrávání do svých rukou.
56:15
Hosté vyhráli vhazování a svorně se téměř všichni zbytečně vrhli na Voráčka s pukem.
56:11
Oddechový čas pro domácí.
56:11
Hosté půjdou do tří, za hru vysokou holí je potrestán hostující Hunkes.
56:11
Húževka poslal puk do mezikruží na Káňu, který chtěl vystřelit z otočky, ale byl zpacifikován Čakajíkem.
55:45
Domácí zkoušejí najít prostor od mantinelu, Húževka byl natlačen do brankoviště, a tak je hra odeslána do středního pásma.
55:18
Vítkovičtí se vřítili do pásma, Svačina byl ve svém nájezdu na branku faulován, a tak si Bulík připisuje hattrick na trestné lavici, tentokrát za hákování.
54:51
Oddechový čas pro hosty.
54:51
Při signalizovaném trestu snižují vítkovičtí na jednobrankový rozdíl – Štencel si nabruslil do mezikruží, odtud vyslal přihrávku na JANA KÁŇU, který si stáhl puk a do odkryté klece snížil – 4:5. Asistence: Jan Štencel.
54:37
Zakázané uvolnění Liberce.
54:21
Domácí vyhazují kotouče do středního pásma, kde se jej ujímají hosté a přenášejí hru zpět před Málka.
53:23
Huna se už už chytal do úniku, ale přihrávka se k němu nedostala.
53:05
Dnešní utkání sleduje 3 682 diváků.
52:42
Propagační střelu poslal na Schwarze Húževka.
52:15
Vhazování po levici Schwarze, domácí by chtěli dát gól, ale asi už chtějí přespříliš..
52:11
Probíhá komerční přestávka.
51:57
Vítkovičtí jsou rozebraní..
51:28
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se dostali do přečíslení dva na jednoho, Nedvěd na sebe stáhl vítkovického hráče, nahrál do zcela prázdného prostoru na TOMÁŠE URBANA, který jasnou šanci proměnil – 5:3. Asistence: Petr Nedvěd, Martin Čakajík.
50:56
Tygři si u branky dělali, co chtěli, nikdo jim v tom příliš nebránil.
50:29
Hosté se přesunují k Málkovi.
49:45
Strapáč se dostal do několika gólových šancí za sebou, když to nešlo z jedné strany, objel si branku a zkusil to z druhé, Schwarz se ale stíhal vždy zorientovat včas.
49:24
Sloboda byl přišpendlen k mantinelu, po chvíli se ztěžka zvedá a odjíždí s pomocí na střídačku.
49:00
Vhazování u Schwarze.
48:28
Štencel poslal puk Burgerovi k liberecké brance, ale Schwarz si tento úsek pohlídal.
47:43
Vítkovičtí se prodrali do pásma, ale Szturc namířil puk jen do bránícího hráče.
47:28
Před dotírajícím Zachou přikryl Málek puk pod svou lapačkou.
46:55
Domácí rozehráli od Málka, ve středním pásmu ale přišli o kotouč.
46:33
Burger na kolenou na své obranné modré, ale stihl nahrát puk na hokejku spoluhráče.
46:18
46:10
46:01
Roman vybojoval v rohu puk, ale byl v pásmu sám, nakonec si k brance sjel Stehlík, ale nedosáhl na Romanovu křižnou přihrávku.
45:49
Málem měl zakrytý výhled, liberečtí toho nevyužili.
45:15
Ofsajd odpískán domácím hráčům.
44:59
Málek zasahuje a snaží se zkorigovat své spoluhráče.
44:38
Vítkovičtí jsou jakoby v útlumu, liberečtí se stahují k brance.
43:31
Snaha Tygrů se přetavila v gól, Bartek vystřelil zleva, Málek puk vyrazil, obráncům se nepodařilo jej dostat mimo liberecké hokejky, a tak JAKUB ČUTTA trefuje víko vítkovické klece – 3:4. Asistence: Martin Bartek, Petr Vampola.
43:03
Valský si vybruslil zpoza Málkovy klece, ale zamést puk do branky se mu nepovedlo.
42:49
Vítkovičtí v protiútoku, Huna napálil zadní mantinel.
42:32
Teď Málek nic neviděl, puk vytěsnil spíše instinktivně.
41:18
Hosté nahodili puk do pásma, Bartek jej ale nedobruslil.
40:58
Málek v pohotovosti, nakonec zasahovat nemusel.
40:32
Vítkovičtí zkoušejí rozehrát hru od své branky.
40:02
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:48.
23:34
Pět branek mohli diváci vidět ve druhé části utkání. Tři padly v rychlém sledu po sobě za záda Melicherčíka, který díky tomu přenechal své místo kolegovi Schwarzovi v liberecké kleci. Hostům se v závěru třetiny podařilo srovnat stav, při přesilovce v samotném závěru třetiny měli několik výborných šancí, ale Málka překonat a tím přetáhnout vedení zpět na svou stranu se jim nepodařilo.
40:00
39:57
Infarktový závěr třetiny, nejdříve se kotouč, vyslaný do zadního mantinelu odrazil zpět před branku a málem mohl zvýšit Pospíšil, následně měl před sebou prázdnou branku Filippi, ale zblízka mířil vedle!!
39:45
Kotouč putuje k liberecké brance, za útočnou modrou číhá Húževka, ale puk jej minul.
39:18
Domácí se prozatím brání dobře, hosté se nemohou v pásmu pořádně usadit.
39:00
Kotouč míří ke Schwarzově kleci.
38:40
Puk ve středním pásmu.
38:27
Hosté nažhaveni v pásmu, začíná přesilovkový kolotoč.
38:02
Za hákování je vyloučen domácí Štencel.
37:37
Je srovnáno! Po rychlé akci se hosté přesunuli do pásma, Hunkes nahrál na TOMÁŠE BULÍKA, který vystřelil a srovnal. Málek, jeho spoluhráči ani diváci netuší (a to ani z opakovaného záběru), jak přesně se puk do branky dostal – 3:3. Asistence: Jiří Hunkes.
37:12
Dobrá šance pro domácí, ale Schwarz byl připraven.
36:56
Tygři se dostali do pásma, ale hned se musejí vracet.
36:28
Strapáč si nahodil puk do pásma, obránci u liberecké klece trochu zmatkovali, a tak se Schwarz rozhodl povyjet a přikrýt kotouč.
36:05
Hosté se v protiútoku dostali do ofsajdu.
35:57
Vítkovičtí v útoku, Káňa prudce vystřelil, ale nepřesně, další pokusy Schwarz pochytal.
35:15
Liberečtí se dostali do pásma, ale puk kontrolují domácí.
34:57
Roman založil útok, Svačina převzal puk, nahrát na Húževku už ale nestačil.
34:40
Kotouč končí mezi diváky.
34:24
34:05
Štencel se pokoušel dostat puk do bezpečí, ale byl ve své snaze osamocen.
33:35
Puk končí na střídačce Tygrů.
33:30
Ale ne na dlouho, hosté jsou zpět před Málkem.
33:13
Vítkovičtí se vymanili z pásma.
32:58
32:58
Liberečtí si nabruslili před Málka, ten pokus Bartka kryje.
32:20
Domácí u hostující branky, ale nerozuměli si.
31:54
Krásnou akci předvedli hosté, Voráček vyslal do sóla TOMÁŠE URBANA, který neměl před sebou nikoho kromě Málka a čistě jej prostřelil – 3:2. Asistence: Tomáš Voráček.
31:38
Liberec se po vyhraném bully točil v pásmu, ale Burger nakonec vystihl přihrávku a odesílá puk do bezpečí.
31:18
Zakázané uvolnění domácího celku.
30:49
Zacha se i s pukem prokličkoval před Málka, tam byl ale zastaven.
30:13
Szturc sám u liberecké klece, dostal dobrou přihrávku, ale přes duchaplného beka Tygrů nezamířil přesně.
29:41
Dlouhé přihrávky domácím nejdou, hosté se ujali puku, rozehrávají od své klece.
29:22
Sloboda vypálil od modré, skákavý puk Schwarz zkrotil.
29:09
Vítkovičtí vtrhli do pásma, Strapáč nahrál na Húževku, ale Schwarz sklapl betony právě včas.
29:00
29:00
Ofsajd odpískán hostujícímu týmu.
28:16
Szturc zvolil střelu místo přihrávky na Káňu, liberecký gólman si s ní poradil.
28:03
Hraje se od branky k brance..
27:19
Boj o puk za Málkovou klecí vyhráli domácí.
26:51
Hra se přesouvá ke Schwarzovi.
26:18
Vampola se snažil prodrat až k Málkovi, ale neuspěl.
25:56
Další zakázané uvolnění z hokejek Tygrů.
25:28
Hosté se brání, domácí si ale nechali uniknout puk do středu.
24:56
Zakázané uvolnění hostů.
24:28
Schwarz vytěsnil pokus Húževky.
24:00
Domácí teď ve svém obranném pásmu dost riskovali, ale vyšlo jim to a mohou se vydat do útoku.
23:45
Bulík ani Bartek na Málka nevyzráli.
23:06
Liberečtí u Málka, ten má plné ruce práce.
22:39
Vítkovičtí chtějí využít faktu, že je liberecký gólman nerozchytaný, ten ale odolává.
21:48
Melicherčík přenechává své místo v kleci kolegovi, do hry nastupuje Marek Schwarz.
21:48
Domácí tým je v laufu, stejně jako fanoušci. Szturc nahrál přes brankoviště na JANA KÁŇU, který mohl zamířit do zcela odkryté klece – 3:1.Asistence: Roman Szturc.
21:12
Další využitá přesilovka. Puk putoval po ose Sloboda – Roman – VLADIMÍR SVAČINA, který se napřáhl a propálil Melicherčíka – 2:1. Asistence: Ondřej Roman, Karol Sloboda.
20:52
Další přesilovka pro domácí, exvítkovický Voráček bude zpytovat svědomí za sekání.
20:43
Vítkovičtí využívají přesilovku! Puk létal mezi libereckými hokejkami, JIŘÍ BURGER se ujal puku, nabruslil si do mezikruží a nekompromisně srovnal – 1:1. Bez asistence.
20:25
Melicherčík se musí mít na pozoru.
20:14
Domácí se dostávají do pásma.
20:01
Vítkovičtí mají před sebou 1:55 dlouhou přesilovku, kterou dohrávají z první části.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Domácí byli opticky aktivnější, ale před Melicherčíkem hodně nepřesní. Tygři si vypracovali šancí méně, o to ale nebezpečnější a podle známého hesla: "nedáš-dostaneš" teď vedou brankou Jasse nejtěsnějším možným výsledkem.
20:00
19:55
Bartek se provinil sekáním a jde za katr.
19:25
Bartek dobře narušoval vítkovickou rozehrávku, ale byl za brankou sám.
18:49
Série několika dobrých pokusů Vítkovic, ale všechny končí buď na bránících hráčích nebo na Melicherčíkovi.
18:04
Burgerův pokus se odrazil od soupeřovy brusle až ven z pásma.
17:46
Strapáč se prohnal do pásma, ale byl ve své snaze osamocen.
17:18
Vítkovičtí se drží před Málkem, hosté kontrolují puk.
16:58
Vampolovu střelu Málek vystihl s přehledem.
16:48
16:37
Vhazovalo se po levici Málka, domácí okamžitě vyhazují.
16:12
Málek hlídá svou klec jako ostříž.
15:49
Málek lapil dobrý pokus Bulíka.
15:28
Liberečtí v pásmu, Voráčkova střela šla mimo.
15:04
Vítkovičtí vyhazují až k Melicherčíkovi.
14:48
Za podražení bude pykat domácí Svačina.
14:42
14:38
Několik dobrých zásahů si připisuje domácí gólman, Nedvěd ani Voráček se radovat nemohli.
14:18
Závar před Málkem přežili domácí bez úhony.
13:58
Tygři usazeni v pásmu.
13:28
Domácí se brání úspěšně, hosté se zatím k ničemu nedostali.
12:42
Za podražení bude pykat Pastor a hosté si zahrají přesilovku.
12:42
12:15
Domácí v pásmu, ale hosté jim sebrali puk.
11:48
Liberečtí v pásmu, ale domácí je k brance nechtějí pustit.
11:13
Aktivní Szturc si nabruslil do výborné pozice, vystřelil zblízka, ale Melicherčíkova lapačka mu srovnávací gól uzmula!
11:02
Domácí to zkoušejí ze všech stran, ale liberecká klec je jako zakletá.
10:38
Vítkovičtí nevěší hlavu a znovu se derou do pásma.
10:00
Hosté se ujímají vedení, když si z pravé strany nabruslil KOBA JASS a puk propadl za Málkova záda – 0:1. Bez asistence.
09:14
Protiútok domácích zastavili hosté těsně za modrou, a okamžitě přešli také do protiútoku, Filippi ani Bulíř puk do sítě nedostali.
08:58
Po levém křídle si sjel k brance Filippi, Málek jeho střelu vyrazil.
08:27
Vítkovičtí neúnavně posílají puky do pásma, hosté se snaží bránit.
07:53
Další pokus Svačiny končí na bránícím hráči.
07:44
Svačina poslal puk přes brankoviště, ale přihrávka nenašla žádného adresáta.
07:20
Probíhá všeobecné střídání, Tygři mají puk pod kontrolou.
06:50
Bartek se mihl u Málka, střela mu ale nesedla.
06:26
Vítkovičtí pořádají nájezdy do pásma, ale zatím jim chybí přesnost.
05:49
Svačinova střela se otřela o kovovou konstrukci Melicherčíkovy klece.
05:30
05:13
Rychlou přihrávku domácích vystihl Nedvěd a odesílá puk do bezpečí.
04:42
Roman dobře zpoza branky, ale puk nikdo z vítkovických nezachytil – rozehrávat bude nejspíš Málek.
04:10
Puk u Málka.
04:05
Burger pálil přes padajícího hráče mimo, liberecký gólman ale nic neviděl.
03:37
Melicherčík si připisuje zákrok, tlumí puk v náruči.
03:30
Bulík na ledě dlouho nepobyl, je vyloučen za podražení.
03:02
02:50
Melicherčík si prozatím nepřipsal v tomto svém oslabení ani jeden zákrok.
02:19
Domácí na skok v pásmu, ale hosté odehrávají puk do středního pásma.
02:03
Vítkovičtí se dostali do ofsajdu.
01:50
Liberečtí vyhazují.
01:18
Domácí v pásmu, bojují u branky, ale Melicherčíka ještě výrazně neohrozili.
01:02
První vyloučení si vykoledoval hostující Bulík, který nedovoleně bránil.
00:39
Vítkovičtí jsou u Melicherčíka.
00:25
Hra byla v rohu u Málkovy klece přerušena pro hru rukou.
00:05
Hosté vyhráli vhazování a mohou rozehrát útok.
00:01
Vítkovičtí jsou nabuzeni a už téměř minutu čekají na ledě na své soupeře. Ti ale mají ještě něco kolem minuty a půl čas k nástupu..
Domácí tým se díky posledním dvěma zápasům vyšvihl v neúplné tabulce na deváté místo, které jim před dvěma dalšími týmy se stejným počtem bodů zajišťuje lepší skóre.
Liberečtí Tygři jsou jedním z těchto dvou týmů, které mají stejný počet bodů, díky skóre jim však patří 11. příčka. Hosté v poslední kole vyhráli doma nad Chomutovem 4:2, ale ani jim prozatím sezóna nevychází podle představ, dokázali si však poradit s celky zvučných jmen – Třinec (4:1), Sparta (6:5) nebo Slavia (2:1 sn).

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je stále Rudolf Huna s deseti body (5+5), nejlepším střelcem pak Jan Káňa se šesti góly (6+0). Mezi obránci je nejproduktivnější Karol Sloboda s pěti body (2+3). Nejtrestanějším mužem vítkovického celku je Martin Dudáš s osmnácti trestnými minutami.

Nejproduktivnějším hráčem Tygrů je Petr Nedvěd s devíti body (2+7), nejlepším střelcem je však se sedmi góly Martin Bartek (7+0). Mezi obránci nasbíral tři body Martin Čakajík (0+3). Nejvíce trestných minut – 22 – nasbíral útočník Petr Vampola.
Vítkovičtí v posledním domácím zápase nehráli vůbec dobře, jejich projev byl neslaný, nemastný a Chomutov si po právu odvezl tři body. Poté čekaly hráče rytíře Vítka dva těžké zápasy, a to jak na ledě Zlína, tak na ledě pražské Sparty. Oba zápasy vítkovičtí dokázali vyhrát, a to k nemalému překvapení nejen svých fanoušků. Na ledě Sparty vedli ve druhé části už 3:0, ale pražané dokázali do konce této třetiny ještě srovnat stav na 3:3, takže třetí třetina byla velmi napínavá, a z celé zápletky vyšli vítězně právě Ostravané výsledkem 6:4. Hattrickem se dokonce blýskl Petr Strapáč (ale také sparťanský Jaroslav Hlinka). Teď už by domácí potřebovali tyto body potvrdit v domácím utkání, které je právě před námi.
Krásný den Vám přejeme z Ostravy, kde na ledě Vítkovic proběhne duel 11. kola Tipsport extraligy, ve kterém se vítkovičtí utkají s libereckými Tygry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.