Poslední třetina také skončila nerozhodně, ale protože si plzeňští vypracovali dvoubrankový náskok již v první části, jsou vítězi. Vítkovičtí se ve třetí třetině znatelně zlepšili, ale to nestačilo. Tři body tak putují za západ Čech zcela zaslouženě.

My Vám z ostravské arény přejeme krásný zbytek víkendu, a budeme se těšit u dalších onlajnů, třeba již v úterý, napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel: PETR STRAPÁČ
HC Škoda Plzeň: JOSEF STRAKA
60:00
59:56
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté se přece jen dočkali gólu do prázdné klece, VOJTĚCH MOZÍK vyhodil puk z pásma přesně – 2:4. Bez asistence.
59:52
Hosté se brání výborně, domácí nemohou najít skulinku v jejich hradbě.
59:39
Vítkovičtí v pásmu, ostřelují Mensatora, zatím marně.
58:30
Barinka nahodil puk do pásma, vítkovičtí se usazují.
58:16
Vítkovickým se podařilo poslat puk na zakázané uvolnění.
57:58
Oddechový čas pro domácí.
57:58
Za zdržování hry – vyhození puku z hrací plochy je vyloučen hostující Slovák.
57:44
Přesun hostů do pásma zmařil Sloboda.
57:21
Šindelář se zapojil do hry, rozehrává puk.
56:39
Burger nahazoval před branku, jeden z vítkovických ale netrefil puk na teč.
56:27
Domácí v pásmu, ale váhají se střelou.
55:50
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
55:33
Kotouč zašlápnut u mantinelu, ale ještě se přerušovat nebude.
55:19
Domácí musejí rozehrát ze středního pásma.
55:00
Bude se hrát ve čtyřech. Hostující Duda se provinil podražením, domácí Roman zase nafilmovaným pádem.
54:55
Ján Sýkora si poklepáním řekl o přihrávku, ale nedostal jí.
54:08
Káňa stíhal hráče s pukem, až mu jej nakonec odebral, nahrál nazdařbůh na Húževku, ale na jeho pokus byl připraven bránící hráč.
53:56
Stehlík se protáhl až téměř k brance, ale bránící hráč zachytil kotouč, branka Indiánů je posunuta.
53:46
Vhazování u Šindeláře.
53:46
Probíhá komerční přestávka.
53:28
Vítkovičtí zkrotili puk a míří do pásma.
53:09
Svačina bohužel přihrál jen na hůl Mozíka, a tak může Plzeň do útoku.
52:53
Dnešní utkání sleduje 5 023 diváků.
52:26
Hosté na krátkém výletě v pásmu, hra je ale zpět u jejich klece.
51:56
Kudělka dostal puk na modrou, ale něž vystřelil, Mensator se postavil do správné pozice.
51:40
Zatím je to však spíše boj o kotouč než útok.
51:15
Vítkovičtí se přece jen propracovali do pásma.
50:43
Domácí se tlačí do pásma, ale v cestě jim stál Ján Sýkora.
50:12
Ihned po vhazování je puk odeslán k Šindelářovi.
50:09
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
49:55
Domácí bojují u branky Plzně, Roman dostal dobrou přihrávku, ale i díky bránícímu hráči nevystřelil podle představ.
49:33
Martin Straka nahodil puk na branku a odjel střídat.
49:02
Kotouč byl odehrán na modrou, Štencel si nabruslil do prostoru, puk proletěl klubkem hráčů, Mensatorova lapačka zasáhla na poslední chvíli.
48:54
Domácí se tlačí do pásma, hosté chtějí hru odeslat do bezpečných míst. Vandasova střela se neujala.
48:01
Mezi dva hráče se zkoušel prodrat Valčák, jeden z nich mu držel hůl, ale sudí se tváří nepřístupně.
47:23
Vítkovičtí se dostali od své klece, ale plzeňští mají puk pod kontrolou.
47:00
47:00
Dlouhá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.
46:39
Vítkovičtí v pásmu, kotouč se nebezpečně pohyboval u branky, ale hosté jej dokázali zkrotit.
46:01
Hra přerušena, Plzeň je vykázána z pásma, sudí až po dlouhé době přerušili boj o puk u mantinelu.
45:23
Vítkovičtí u Mensatora, ale nebyli nebezpeční.
44:57
Další nájezd hostů, Šindelář pokus Kratěny ustál.
44:28
Hosté se rychle přesunuli k vítkovické kleci, domácí je ale nenechali vystřelit.
44:00
Vítkovice právě vstřelily branku!
To bylo rychlé – Burger vyhrál vhazování, poslal puk k modré na JANA ŠTENCELA, který se mohutně napřáhl a Mensator ani nevěděl, kudy mu puk propadl do branky – 2:3. Asistence: Jiří Burger.
43:56
Zakázané uvolnění Plzně.
43:33
Probíhá všeobecné střídání, jen Káňa číhá na útočné modré.
43:04
Domácím se podařilo dostat do pásma, ale ne na dlouho, hra se přesouvá k vítkovické kleci.
42:34
Valčák nastřelil jen bránícího hráče.
42:13
Vítkovice u Mensatorovy klece, ale musejí bojovat o puk.
41:49
Domácí u puku, Szturc pálil do betonu.
41:26
Kratěna se mihnul u vítkovické branky, mířil mimo.
41:02
Vítkovičtí se nahozením dostali do pásma.
40:25
Domácí se stavili na krátkou návštěvu pásma, M. Straka už ale ujíždí zpět k Šindelářovi.
40:06
Vhazování vyhráli hosté a mohou rozehrávat.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:50.
Druhá část skončila nerozhodně 1:1. Vítkovičtí o něco zlepšili svůj projev, ale na dobře hrající Plzeň, která o sobě na ledě ví, to stále nestačí. Pokud chtějí domácí uvažovat o bodech, budou muset v nadcházející části ještě zabrat.
40:00
39:38
Plzeňští se pokoušejí atakovat Šindelářovu klec, ale ten je pozorný.
39:04
Hosté v protiútoku, Lev si najížděl s kolegou do situace dva na jednoho, ale Štencel se položil na led a zachytil puk..
38:50
Vítkovičtí se prodrali do pásma, Burger vystřelil zprava, Mensator vytěsnil puk nad branku, pot to zkoušel ještě Húževka, ale byl přistrčen.
38:21
Hosté dobře brání střední pásmo.
38:00
37:39
Valčák se rozjel na branku Mensatora, ale jeho střela ale nebyla z kategorie dělovek.
37:05
Domácí se snaží přejít přes střední pásmo..
36:39
Hosté podnikli výpad, Šindelář ale moc práce neměl.
36:05
Káňa za brankou vybojoval puk, vybruslil si do mezikruží, stále tísněn, přesto mu nikdo nepřišel na pomoc...
35:43
Vítkovičtí v pásmu.
35:33
Dudova střela ztečována do ochranné sítě.
35:20
34:59
Hra u Mensatorovy klece, Strapáč u branky nedosáhl na puk, aby jej případně mohl zasunout..
34:28
Kotouč u domácích, kteří jej vyvážejí do bezpečí.
34:08
Pletka měl prostor, ale nemířil dobře.
33:57
Hosté v pásmu.
33:39
Húževkovi se podařilo uzmout puk a vyvézt jej do středního pásma, na útočné modré číhal Burger, ale puk stihl jen tečovat do pásma.
33:20
Hosté mají k dispozici přesilovku, Stehlík odjíždí na trestnou lavici za hákování.
32:49
U puku byl ve středním pásmu rychlejší Lev a posílá jej k Šindelářovi.
32:25
32:17
31:50
Vítkovice využívají přesilovku! Barinka nahrával na Hunu, který od kruhu tvrdě vypálil, PETR STRAPÁČ před brankou tečoval puk za Mensatorova záda – 1:3. Asistence: Rudolf Huna, Michal Barinka.
31:50
Tak, sudí si to nejdříve řeknou mezi sebou...
31:50
I divákům už čekání připadá dlouhé.... začínají pískat.
31:50
Tak už se k veřejnému bruslení přidali i domácí hráči.
31:50
Po ledě krouží plzeňské mužstvo, domácí hráči na střídačce.
31:50
Puk se třepotá v Mensatorově kleci, sudí si vyžádali poradu s videorozhodčím.
31:36
Vítkovičtí nemají čas na přemýšlení, hosté k nim přistupují rychle.
31:06
Stehlík zkusil střelu do klubka hráčů, puk je odpálen k vítkovické kleci.
30:46
Hosté vyhazují k Šindelářovi.
30:38
Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě nechce nikdo odpykat – nakonec se obětuje Indrák.
30:06
Hosté jsou pro úmyslný ofsajd vykázáni ke své brance.
29:28
Vítkovickým se nedaří rozehrávka.
28:47
Hosté využívají přesilovku, když si JOSEF STRAKA vybruslil ke kruhu, kde dostal přihrávku od Hanzlíka, a čistě propálil horní část Šindelářovy klece – 0:3. Asistence: Jiří Hanzlík.
28:42
J. Straka zkusil střelu k tyči, ale nepřesně.
28:13
Plzeňští se propracovali do pásma.
27:42
Pětiminutový trest Plzně vypršel, hosté sehrají zkrácenou přesilovku.
27:27
27:10
Strapáč zkusil střelu na lapačku, ta byla tam, kde měla být.
26:51
Za hákování je tedy vyloučen domácí Roman, hraje se ve čtyřech.
26:51
Hosté ujeli, T. Sýkora nahrál do jízdy Frolovi, ten byl hákován, a tak nevystřelil podle představ.
26:20
Vítkovičtí usazeni v pásmu, ale nikdo nechce vzít zodpovědnost na sebe.
25:50
Nepřesné přihrávky přinutily Vítkovice vycouvat z pásma.
25:18
A puk znovu u Šindeláře...
25:02
24:34
Barinka vypálil od modré, puk končí za brankou.
24:15
Domácí u puku, ale hosté ve čtyřech je tlačí k Šindelářovi.
23:59
Další úspěšně odpálený puk hostujícím hráčem.
23:43
Hosté již potřetí v klidu vyhazují až k vítkovické kleci.
22:42
Tak to muselo bolet – plzeňský Hollweg teď vyfasoval trest na 5 + do konce za vražení Hlinky zezadu na mantinel.
22:27
Hosté se vymaňují od své branky a míří k Šindelářovi.
22:01
Vítkovičtí teď dobře, téměř minutu u plzeňské klece, Kovář přestřelil branku, vzápětí to zkoušel Strapáč, ale jeho střela těsně minula Mensatorvu klec, dále to zkoušel Valčák, ale ani on neuspěl.
21:04
Húževka si najel po pravém křídle na Mensatora, vystřelil bekhendem, ale plzeňský gólman byl ve střehu.
20:52
Hosté si opět nabruslili do pásma, ale stihli zachytit puk.
20:34
Kotouč mimo hrací plochu.
20:13
K puku se po vhazování dostal T. Sýkora a hosté jsou v pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:53.
První třetina je u konce. (Nejen) diváci (s výjimkou hrstky plzeňských fandů) konec této části přivítali. Vítkovičtí se v předchozích dvaceti minutách nezmohli na nic, a to měli k dispozici dvě trestná střílení. Mensator si prozatím musí myslet, že navštívil trénink žáčků, kteří k němu jen málokdy vůbec dobruslí. Indiáni mají zápas pevně pod kontrolou, a to nemusejí vynakládat ani nějak výraznou snahu. Nechme se překvapit, zda se ve vítkovické kabině strhne v pauze nějaká bouře, která by se projevila také na ledě.
20:00
19:37
Hra u Mensatora, ten se však nemusí příliš stresovat.
19:06
Hra ve středním pásmu.
18:35
Kotouč putuje podél mantinelu tam a zase zpátky.
18:13
Svačina se mihl útočným pásmem, Mensator byl na svém místě, o chvíli později to zkusil Strapáč, ale puk se k němu nedostal.
17:32
Šindelář si připisuje dobrý zákrok proti střele Pletky, který střílel zpoza obránce.
17:05
Domácí útočník byl ve své snaze osamocen, hosté se ujímají puku a přesunují se do pásma.
16:44
Odpálený puk putuje do rohu k Mensatorovi, Valčák jej zkouší dohnat.
16:02
Hosté si otevírají střelnici před domácí brankou, naštěstí pro domácí nemíří příliš přesně.
15:39
Plzeňští okupují prostor u Šindeláře.
15:18
Vítkovičtí v pásmu, Hunův dobrý pokus vytěsnil gólman betonem.
14:41
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale hosté je drží v dostatečné dálce od Mensatora.
14:06
Jan Káňa se rozjel a vyslal puk do prostoru Mensatorovy lapačky – Mensator mu se zadostiučiněním puk chytil.
14:06
Za Semanovo sekání je nařízeno trestné střílení.
14:06
Domácí se dostali do pásma, Káňa se dostával k zakončení, ale byl faulován.
13:59
Domácí u puku, ale k Mensatorovi se moc blízko nedostávají.
13:34
Plzeňští si připisují druhou branku, po nahrávce J. Sýkory se za modrou napřáhl TOMÁŠ SLOVÁK a s přispěním tyče zvyšuje plzeňský náskok – 0:2. Asistence: Ján Sýkora.
13:29
Ve středním pásmu se srazili vítkovický a plzeňský hráč.
13:22
13:22
Hra přerušena pro vysokou hůl.
13:02
12:38
Kotouč u domácí branky, Josef Straka si udělal okružní výlet kolem pásma.
12:18
Hosté se brání na výbornou, neustále vyhazují kotouče.
11:41
Další vhazování u plzeňské klece.
11:27
Vhazování u Mensatora vyhráli hosté a Kašpařík vyhazuje puk do bezpečí.
11:19
Burgerova střela byla sražena do ochranné sítě za brankou.
11:05
Kotouč putuje k Šindelářovi.
11:02
Domácí vyvinuli obrovskou snahu a zdrželi se v pásmu, hostující Mozík se ale provinil podražením a bude pykat.
10:34
Přihrávka hostů byla příliš rychlá, je z toho zakázané uvolnění.
10:02
Húževka se rozjel na Mensatora, ale jeho klička končí jen na gólmanovi.
10:02
Za faul Jeřábka je nařízeno trestné střílení.
10:02
Ve výborné šanci Húževka, ale byl zahákován.
09:50
Od modré pálil do chumlu hráčů Slovák, ale puk si cestu do sítě nenašel.
09:24
Zakázané uvolnění Vítkovic.
08:57
Rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
08:45
Jakoby si domácí pletli spoluhráče, posílají přesné přihrávky na plzeňské hokejky.
08:26
Vítkovičtí se sérií velmi zajímavých přihrávek a nahození chtěli dostat do pásma, hra je přerušena pro přihrávku rukou.
08:06
Zahraje si i Mensator, který rozehrává puk.
07:56
Kašpařík dlouze ujížděl podél modré, až se plzeňští dostali do ofsajdu.
07:35
Svačina dostal rychlou, ale nepřesnou přihrávku do pásma..
07:07
Kotouč v pásmu před Mensatorem, Roman jej zkouší dojet, ale hosté jsou u něj dříve.
06:58
06:58
Indiánům je odpískán ofsajd.
06:43
Hosté střídají, domácí rozehrávají od své klece.
06:05
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale do pásma se ne a ne dostat.
05:25
Novotnému utekl puk při rozehrávce, ujímají se jej domácí.
04:50
Vítkovičtí se pomalu přesunují vpřed, propagační střela Kováře od modré nemohla Mensatora vylekat.
04:19
03:50
Šindelář neví, kam dříve skočit, plzeňští domácí u branky neskutečně melou.
03:16
Burger rozehrává do středního pásma, kde nikdo jiný z vítkovických ale není.
02:58
Vítkovičtí se nemohou dostat přes střední pásmo.
02:04
Hosté se ve středním pásmu ujali puku, konkrétně Duda, který švihem vypálil na branku, Šindelář vytěsnil puk betony, JÁN SÝKORA puk dorazil do odkryt branky – 0:1. Asistence: Radek Duda, Vojtěch Mozík.
01:50
Šindelář se musel mít na pozoru, ale spoluhráči mu pomohli.
01:06
.. úspěšnější Plzeň a míří k Šindelářovi.
00:56
Domácí bojují v rohu u Mensatorovy klece o puk...
00:31
Pletka se ujímá puku a míří do útočné třetiny.
00:03
Vítkovičtí rozehrávají ze svého pásma.
00:01
Hráči jsou nastoupeni na modrých čarách, za chvíli začínáme, takže si udělejte pohodlí.
Rozhodčí již krouží po ledové ploše, čekáme jen na hráče.
Vítejte u – v pořadí druhého – domácího utkání Vítkovic. V tom prvním si fanoušci smlsli na moravskoslezském derby, které ale pro domácí nedopadlo. I když vítkovičtí vstřelili úvodní gól zápasu, a tím pomohli vyhrát sázku řediteli EVRAZu Vítkovice Steel – panu Dmitriji Ščukovi, třinečtí ještě před první sirénou srovnali, těsně před druhou sirénou zvýšili a jednobrankový náskok se jim podařilo udržet až do konce, a to i přesto, že Vítkovice téměř dvě minuty hrály bez brankáře.

Po utkání byli hráči hodně zklamaní, ale na regeneraci nebylo příliš času – je třeba se soustředit na další silný tým, který vítkovické prověří – a tím je Plzeň.

V prvním kole letošní sezóny odjížděli vítkovičtí ze západu Čech s prázdnou, když Indiánům podlehli 2:5. Dvěma góly se tenkrát prosadil Martin Straka.

Plzeňským patří v neúplné tabulce sedmé místo s dvaceti body, od Vítkovic je dělí pouhé tři body. Z poslední pěti zápasů si Indiáni připsali jen dvě výhry, v předchozím kole prohráli na ledě Mountfieldu HK.

Nejvíce bodujícím hráčem hostí je Václav Pletka s dvanácti body (5+7), nejvíce branek ale nastřílel vítkovickými fandy "oblíbený" Radek Duda (7+3). Nejlepším obráncem je v současnosti Jiří Hanzlík se šesti body (1+5). Hráčem s nejvyšším počtem trestných minut je útočník Radek Duda – 42.

Vítkovičtí mají z posledních pěti zápasů velmi solidní bilanci – 4 výhry, i když jedna je až po samostatných nájezdech. Jejich rozlet zastavili právě v předchozím kole třinečtí.

Ondřej Roman stále drží pozici nejproduktivnějšího hráče domácích se třinácti body (4+9), Jan Káňa je nejlepším střelcem (8+2). Z obránců se bodově daří Karolu Slobodovi (2+5). Martina Dudáše s 18 trestnými minutami zatím stále nikdo nepřekonal.

Zda domácí hodí za hlavu páteční prohru a načnou další vítěznou šňůru nebo jestli úřadující Mistři opět oberou Vítkovice o body, můžete společně s námi sledovat (netradičně) již od 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.