Pro dnešek je to ode mě vše, mějte krásný zbytek neděle a brzy opět napočtenou.
Stále ještě úřadující Mistři přerušili vítěznou vítkovickou sérii, když zvítězili po samostatných nájezdech 3:2. Jak jsme již v úvodu uvedli, branky Plzně mají proti Vítkovicím klesající tendenci, a dnes se to potvrdilo. V normální hrací době vstřelili už jen dvě branky, domácí si své dvě branky – které dávají v zápasech s Plzní – dnes také uhráli. Vítkovice se dnes museli sklonit před svým soupeřem, ale už za dva dny je čeká další utkání, ve kterém si můžou spravit náladu. Do Ostravy přijedou na rytířský souboj hráči Kladna.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Filip Šindelář
HC Škoda Plzeň – Lukáš Mensator
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
Plzeňský MARTIN STRAKA zajišťuje svému týmu prémiový bod, jeho blafák nad ležícím Šindelářem prošel – 2:3.
Třetí domácí – Ondrej Šedivý – teď musí branku dát, pokud chtějí vítkovičtí pomýšlet na úspěch. Šedivý se rozjel na Mensatora, ale nastřelil jen jeho beton – 0:1.
Třetím plzeňským hráčem v řadě Ondřej Kratěna – jeho střela mezi Šindelářovy betony neprošla – 0:1.
Za vítkovické se staví Roman Szturc, jeho pokusu chybělo zvednutí puku – 0:1.
Jako druhý plzeňský hráč je připraven Martin Straka, jeho blafák nad ležím Šindelářem prošel – 0:1.
Za vítkovické jede Petr Kolouch, ten si najel na branku, ale kotouč mu sjel – 0:0.
Jako první se k puku staví Ján Sýkora, najel si zeširoka, ale zastavil u Šindeláře příliš blízko na nějakou akci – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Hosté měli k vítězné brance v tomto prodloužení mnohem blíže, ale Šindelář si klec pohlídal a zbytek zařídili jeho spoluhráči nebo plzeňská nepřesnost. Po krátké úpravě ledu se dočkáme prvních letošních nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Huna s Romanem si najížděli na branku, Huna byl ale odstaven ze hry, a tak přihrávka nenašla svého adresáta.
64:17
Hra na opačné straně, ale zdá se, že Plzeň je rozhodnuta si výsledek pohlídat.
63:51
Plzeňští znovu v pásmu, vítkovičtí ale bojují dobře.
63:06
Svačina si dobře najel na branku, ale nezakončil.
62:49
Ze hry mají zatím více hosté.
62:18
Vítkovičtí se nemohou dostat k brance.
61:59
Obrovská šance Vlasáka, odkrytou klec ale s osamoceným kotoučem netrefil dost důrazně.
61:24
Kotouč létá u domácí klece, do branky si ale cestu nenašel.
60:59
Plzeň zpět u Šindeláře.
60:34
Vítkovice na skok v pásmu.
60:20
Prudký nájezd hostů do pásma, Šindelářova maska odrazila puk do bezpečí.
60:03
Vhazování vyhráli Indiáni.
60:01
Ve třetí třetině gól nepadl, vítkovičtí sice byli třikrát vyloučeni, ale hosté toho nedokázali využít. Čekání na chybu soupeře a snaha o to, neudělat chybu jako první své ovoce nepřineslo, a tak budeme svědky prodloužení.
59:04
Vítkovice mají puk pod kontrolou, čekají na vystřídání hráčů.
58:48
Hra u domácí klece.
58:41
58:11
58:02
Nebezpečně skákající kotouč u domácí branky, ale vítkovičtí jej dokázali vyhodit.
57:56
Plzeň se dostala tentokrát i do zakončení, ale Šindelář je pozorný.
57:41
Vítkovičtí si hlídají svou modrou jako pes kost, znovu vyhazují.
56:40
Hosté musejí opět rozehrát od své branky.
56:16
Vítkovičtí se uvolňují vyhozením.
56:11
Za podražení je vyloučen domácí Sloboda.
56:11
Schleiss vystartoval na branku, v pásu se dostal i do zakončení, ale nepřesného.
55:50
Vítkovičtí kontrolují puk a snaží se ohrozit plzeňskou branku.
55:02
54:46
Plzeň usazena v pásmu.
54:17
Vítkovicím se podařilo vyhodit.
54:02
Od modré tvrdě pálil Mozík, jeho spoluhráči se naštěstí pro domácí před brankou nezorientovali včas.
53:56
Domácí nenechávají Indiány příliš střílet, ale ani se jim nedaří vyhodit.
53:02
Hosté mají šanci zvýšit, Szturc bude pykat za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
52:35
Probíhá komerční přestávka.
52:35
Vítkovická pětice se nahrnula do pásma, Szturc nastřelil břevno!!
52:18
Plzeňská střídačka se chytá za hlavu, jeden z hostujících hráčů nezakončil ve stoprocentní šanci.
52:00
Slovák nahodil puk do pásma a odjel střílet.
51:38
Vítkovice se vymotali ze svého pásma a útočí.
51:17
Lapačka hostujícího gólmana zareagovala včas na pokus Húževky.
50:51
Prudká přihrávka na Barinku málem skončila v moci Dudy..
50:10
Puk míří za Mensatorovu klec, stejně jako hráči.
49:51
Domácí nabrali rychlost, konkrétně Valčák, vystřelil hned za modrou, ale je odpískán ofsajd.
49:23
Kotouč v pásmu před Mensatorem, vítkovičtí se dostávají do hry.
49:00
Plzeňská "přesilovka" pokračuje..
48:42
48:36
Vítkovičtí na zemi, ale puk je vyhozen.
48:03
Nečekanou přihrávku dokázal Vlasák zpracovat, na Šindeláře ale nevyzrál, protože se mu do cesty postavil bránící hráč.
47:34
Další vyhození kotouče.
47:19
Vítkovice vyhazují až k Mensatorovi.
47:04
Hosté se drží v pásmu, Šindelář toho moc nevidí.
46:42
Domácí se musejí mít na pozoru, za podražení odjíždí z ledu Burger.
46:26
Pěkná souhra Húževky a Šedivého se neujala.
46:15
46:15
46:10
Kotouč pod velením plzeňského celku.
45:48
Plzeňští jsou u branky nebezpeční, ale Šindelář je ve střehu.
45:24
Hosté se dostali k puku a míří do pásma.
44:44
Pro kotouč si do mezikruží sjel Kovář, ale nastřelil jen Mensatora.
44:31
Vítkovičtí před Mensatorem, Huna dostal přesnou přihrávku, vypálil mezi gólmanovy betony, ten chvíli nevěděl, kde má puk.
43:38
Hra ve středním pásmu.
43:18
Na opačné straně v šanci Szturc, z otočky ale nemířil přesně.
42:49
Závar u Šindeláře, Kucsera přišel o hokejku, ale fotbalově odkopl vystřelený puk do středního pásma.
42:25
Domácí před brankou hostů, Vandas se snažil protlačit puk do branky, ale marně.
42:01
Hosté v pásmu, Kratěna si najel až k brance a nikým nehlídán zakončil do Šindeláře.
41:45
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Mensator lapá kotouč ze vzduchu.
41:08
41:06
Roman zkusil střelu švihem přes obránce, ale nastřelil jen Mensatora.
40:49
Vítkovičtí musejí rozehrát od Šindeláře.
40:35
Domácí znovu v pásmu.
40:18
Hosté vyhazují.
40:01
Domácí mají k dispozici ještě 1:07 minut trvající přesilovku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:46.
Vítkovičtí srovnali stav a nedovolili svému soupeři zvýšit. Druhá část této třetiny už nebyla tak akční, oba týmy stojí tento zápas spoustu sil. Kdo jí najde více do třetí třetiny, se ukáže už za chvíli.
40:00
39:57
Ještě poslední střela této třetiny, Mensator zasahovat nemusel.
39:44
Od modré se napřáhl Barinka, Mensator kotouč ukrývá na své výstroji.
39:08
Za držení protihráče je vyloučen Lev.
39:08
Huna se obral hostujícího beka o puk a vyrazil do pásma, najíždějící Svačina se k ničemu nedostal, protože Huna byl faulován.
38:15
Vítkovičtí si málem dali vlastní branku, Šindelář ale projevil i proti vlastním hráčům připravenost.
38:07
37:46
Domácí usazeni v pásmu.
37:09
Ukázkový semafor předvedl Mensator proti střele Koloucha.
36:55
Duda sražen za brankou k zemi Slobodou, publikum tento počin kvituje s nadšením.
36:40
Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.
36:31
Ofsajd pro plzeňské hráče.
36:08
Vítkovicím přesilovka vůbec nevyšla, Moravčík sprintuje na střídačku.
35:38
Szturc se dostal až před Mensatora, v pozici klečícího střelce pálil nad.
35:15
Kratěna blokuje Barinku, který se snaží o rozehrávku.
34:55
Vítkovičtí rozehrávají od své branky, zdá se, že mají čas.
34:13
Slovák se vrací do hry.
34:08
Za hákování je vyloučen plzeňský Moravčík.
34:08
Odpískán faul na Burgera, ale nikomu z hostujících hráčů se na trestnou nechce.
33:49
Hosté se osvobozují.
33:28
Přesná přihrávka na Slobodu, ale Mensator jeho střelu viděl.
33:08
Hosté hrají ve čtyřech.
32:55
Vítkovičtí mají pár-vteřinovou přesilovku 5 na 3.
32:50
Straka s Kratěnou v přečíslení dva na jednoho, vítkovický bek se ale natáhl na led a puk se k adresátovi nedostal.
32:17
Hosté vyhazují až k Šindelářovi.
32:13
32:13
Slovák je vyloučen za podražení, domácí mají přesilovku 4 na 3.
32:02
Mensator měl štěstí, Vítkovice jej zatlačili do branky, ale puk zůstal mimo.
31:35
Vítkovičtí v pásmu, Svačina s Romanem se drali kupředu, Svačina ale nastřelil jen tyč.
31:08
Kašpařík svým hákováním srovnává síly na ledě.
30:55
Přísné vyloučení domácího Húževky, který se provinil vysokou holí.
30:29
Vítkovice právě vstřelily branku!
Krásná kombinace domácí čtvrté lajny předcházela vyrovnávací brance- Němec za modrou nahrál na Koloucha, ten mu nahrál zpět, Němec poslal puk na Kucseru, který vystřelil, ale Mensator stačil zakročit holí, PETR KOLOUCH si však sjel pro puk a dopravil ho do branky – 2:2. Asistence: Lukáš Kucsera, Erik Němec.
30:20
Domácím tragicky nevycházejí přihrávky...
29:56
Ofsajd pro hosty.
29:45
Duda u puku, Valčák jej honí obraným pásmem Plzně.
29:29
Zakázané uvolnění hostů.
29:23
Plzeňští v plném počtu, Mensaor příliš práce neměl.
28:59
Domácí rozjeli přesilovkový kolotoč.
28:33
Vítkovičtí padají v pásmu jako hrušky, hosté nemají moc práce.
28:04
Lev slušně šetřil vteřiny v útočném pásmu, poradili si s ním až tři domácí hráči.
27:35
27:23
Za držení protihráče je vyloučen hostující Marcel a domácí mají první přesilovku.
27:23
Od modré pálil Húževka, jeho střela byla sražena mimo hrací plochu.
27:01
Vítkovický hráč na ledě, ale sudí mlčí.
26:40
Hra u plzeňské klece je přerušena pro vysokou hůl.
26:12
Huna dostal dobrou nahrávku, ujížděl do pásma, nahrával na rychlejšího Svačinu, ale k tomu už puk přes bránící hokejky nedorazil.
26:01
26:01
Odpískán ofsajd pro Indiány.
25:03
Z mezikruží to zkusil Tomáš Sýkora, ale neuspěl.
24:46
Hosté u puku a míří do pásma, Kašpařík se obtočil kolem své osy a o puk přišel.
24:12
Němec se dostal ve středním pásmu k puku a přenáší hru před Mensatora.
23:20
Obrovská hrubka domácích, ale Stehlík ji stačil včas napravit a vyvézt kotouč pryč.
23:09
Vhazuje se ve středovém kruhu, mezi fanoušky se zvedá vlna emocí.
22:42
Výborná šance pro Hunu, který sprintoval na branku, byl ale tísněn, jeho přihrávka na dojíždějícího Svačinu neprošla.
22:28
Vhazování před vítkovickým obranným pásmem.
22:06
Burger se rozjel na branku, Šedivý ale kotouč nemohl v mumraji trefit.
21:49
Vítkovičtí zpracovali kotouč a mohou rozjet útok.
21:20
Hosté v situaci dva na dva, ale Duda se k puku nedostal.
21:00
Kratěna stál přímo před Šindelářem, ale puk se k němu nedostal.
20:43
Hosté dostali puk pod kontrolu a míří do pásma.
Další třetina začne přibližně v 15:50.
První třetina dopadla lépe pro hosty, kteří beze zbytku potrestali dvě vyloučení Vítkovic. Domácí měli několik dobrých příležitostí, ale ujala se až střela Svačiny pět minut před první sirénou. Dnes se hraje rychlý hokej na obě strany, určitě se ještě máme na co těšit.
20:00
19:58
Protiútok hostů, velkou šanci měl Tomáš Sýkora, ale Šindelář byl přesně tam, kde měl být.
19:50
Vítkovičtí se drží u branky, ale ne a ne ji zdolat.
19:29
Domácí před Mensatorem, zkoušejí střílet, ale nemíří přesně.
19:12
Šindelář v pohotovosti.
18:39
Hosté se musejí vrátit a znovu rozehrát.
18:24
Hra u vítkovické klece, domácí se ale dostali k puku.
17:50
Nápor domácích, prudkou přihrávku nemohl v rychlosti Hruška umístit..
17:16
Plzeňský Marcel za svou brankou s pukem, probíhá všeobecné střídání.
16:55
Vítkovice by rády rozehrály, ale nedaří se jim.
16:22
Plzeňští si hlídají střední pásmo, dál se domácí nedostali, hra zpátky u Šindeláře.
15:49
Zakázané uvolnění domácího mužstva.
15:34
Hosté kombinují středním pásmem.
14:55
Sloboda v obranném pásmu posunul puk na Šedivého, který křižnou přihrávkou přes celé střední pásmo vyzval k sólu VLADIMÍRA SVAČINU, a ten se nemýlil – 1:2. Asistence: Ondrej Šedivý, Karol Sloboda.
14:26
Plzeňští se dostali k puku a jedou ohrozit vítkovickou klec.
14:02
Vítkovičtí bojují v útočném pásmu.
13:22
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté využívají i druhou přesilovku! Od modré vystřelil Slovák, puk jen trefil Šindeláře, odražený kotouč pak do jeho protipohybu umístil VÁCLAV PLETKA – 0:2. Asistence: Tomáš Slovák, Radek Duda.
13:10
Duda kličkuje na pětníku, pásmo je zachráněno.
12:58
Mozík od modré protáhl Šindeláře, jeho střela šla ale těsně nad.
12:37
Kotouč putuje k Mensatorově kleci.
12:14
Stehlík je po menší roztržce u mantinelu vyloučen za nedovolené bránění. Hosté si zahrají přesilovku.
12:14
12:00
Vítkovičtí honí svého soupeře po ledě, ten se zastavuje až v útočném pásmu.
11:41
V ofsajdu se tentokrát ocitají hosté.
11:28
Průnik Schleisse je zastaven těsně za modrou.
11:05
Roman vydoloval u mantinelu puk a nahodil na Mensatora, ten rozehrává.
10:45
Ofsajd pro vítkovické barvy.
10:33
Domácí se osvobodili.
10:18
Obrovský závar u domácí branky, Šindelář neví, kam dřív skočit.
09:44
Vítkovickým se nedaří vyjet z obranného pásma.
09:20
09:00
Plzeňští usazeni před brankou, od modré tvrdě vypálil Slovák, puk se odrazil od Šindeláře, Pletka v dorážce neuspěl.
08:34
Vandas byl vyslán na branku, ale Mensator měl dobrý výhled.
08:15
Hra ve středním pásmu, domácí se snaží uzmout kotouč soupeři.
07:49
Vítkovice v nájezdu do pásma, Mensator se štěstím chytá.
07:30
Vítkovičtí zůstávají v pásmu, od modré to zkoušel Barinka, ale jen do gólmana.
07:06
Vítkovičtí v útoku, na branku se rozjel Šedivý, ale ani následně Húževka nemířil přesně.
06:47
Burgerova přihrávka zpět na spoluhráče nevyšla, k puku se natlačil MIROSLAV INDRÁK, obešel bránícího hráče a zavěsil k tyči – 0:1. Bez asistence.
06:13
Němec vystřelil z kruhu, ale nepřesně.
06:05
Domácí mají puk na svých hokejkách.
05:30
05:17
Szturc vydoloval puk hned po vhazování, ale nastřelil gólmana, Vandas mohl dorážet, ale střela mu nesedla a Mensator přikrývá puk lapačkou.
05:10
Vhazování po pravici Mensatora.
05:04
Domácí znovu dostávají puk daleko od branky.
04:46
Další úspěšné vyhození vítkovických.
04:21
Vítkovice vyhazují.
04:02
Vítkovice vyhazují a Vandas ujíždí za pukem.
03:54
Hosté se nepříjemně tlačí do branky a zakrývají Šindelářovi výhled.
03:30
Za sekání je vyloučen domácí Burger.
03:15
Od modré pálil Lev, u tyče byl připraven Straka, ale puk netrefil.
02:55
Vítkovicím je pískán ofsajd.
02:50
Rozehrávku Indiánů za jejich klecí narušuje celkem zdatně Burger.
02:19
Hosté vytvořili u branky závar, ale vítkovičtí se dokázali osvobodit.
02:03
Domácí gólman raději kotouč přikryl, bude se vhazovat po jeho levici.
01:51
Šindelář se musí mít na pozoru, hosté se tlačí do branky.
01:32
Vhazování u plzeňské branky.
01:17
Obrovská hrubka v plzeňské rozehrávce, sám na Mensatora se řítil Svačina, ale plzeňský gólman jej vychytal.
01:02
Vítkovičtí v útoku, ale puk mezi diváky.
00:52
Vlasák se pokusil dostat do pásma, ale domácí jsou proti.
00:36
Puk stále u plzeňské branky.
00:13
Hosté zakládají útok.
00:01
Vzájemné zápasy letošní sezóny vyznívají zcela ve prospěch Indiánů, vítkovičtí ve všech vstřelili jen dvě branky (2:5; 2:4; 2:3). Jak je vidět, góly plzeňských měli klesající tendenci, dopadne dnešní utkání poměrem 2:2? Nebo se svezou vítkovičtí na vítězné vlně a porazí tohoto těžkého soupeře? Budou právě západočeši, kteří Vítkovicím přistřihnou křidélka? Pusťte si náš onlajn a uvidíte.
Ondřej Roman je stále nejproduktivnějším hráčem domácích s osmatřiceti body (11+27), Rudolf Huna sice v minulém utkání žádnou branku nepřidal, přesto je nejlepším střelcem (17+13). Karola Slobodu s šestnácti body (7+9) zatím nikdo jiný z obránců nedohnal. Titul nejtrestanějšího hráče drží obránce Milan Hruška, který si u časoměřičů odseděl již 48 minut. Gólman Filip Šindelář chytil svou šanci za pačesy a vylepšil své statistiky – průměr branek 2,58 a úspěšnost 91,58%.

V čele kanadského bodování Plzně je Radek Duda s osmadvaceti body (13+15) a zároveň je také se čtyřiadevadesáti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Nejvíce branek nastřílel Václav Pletka – 17 – celkem pak nasbíral sedmadvacet bodů (17+10). Nejlépe si mezi obránci vede Jiří Hanzlík s jedenácti body (3+8). Z dvojice gólmanů je vytíženější Matěj Machovský s průměrem 1,81 a úspěšností 93,37%.
Vítáme Vás u sledování 40. kola Tipsport extraligy, ve kterém utkají rozjeté Vítkovice, které se budou snažit prodloužit svou vítěznou sérii proti Plzni.

Vítkovičtí se výbornými výsledky po Novém roce vyšvihli už na čtvrté místo aktuální tabulky, kdy o skóre předběhli brněnskou Kometu. Na plzeňské, kteří jsou v tabulce o místo před nimi, ztrácejí čtyři body. Západočeši letos hrají dobře, čemuž odpovídá také jejich postavení v tabulce, v předchozím kole však nestačili na Mountfield HK, když na jejich ledě nevstřelili ani gól a prohráli 0:3. Toto zaváhání budou chtít dnes odčinit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.