Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, budu se těšit u dalších onlajnů, třeba už zítra, napočtenou.
Dnešní zápas má svého vítěze. Pražská Sparta sehrála výborně úvod utkání, když po dvou minutách vedla již 2:0 a do konce první třetiny zvýšila svůj náskok na čtyři branky. Domácí nastoupili do druhé části o něco lépe, ale přesto se jim dlouho nedařilo překonat hostujícího gólmana. Do poslední třetiny vyrazili vítkovičtí s třígólovým mankem, pár minut po začátku však obdrželi další branku a nikdo by si na jejich další hru nevsadil ani pětník. Vítkovice však zmobilizovaly všechny své síly a i díky poněkud uspokojené Spartě dokázaly závěr ještě pořádně zdramatizovat. Páté, vyrovnávací, branky se ale diváci nedočkali, a proto si pražané vezou domů všechny tři body.
59:54
Hostům se podařilo ukořistit puk a poslat jej směrem na branku..
59:49
Vítkovický gólman Dolejš odjíždí na střídačku.
59:49
Vítkovičtí se nahrnuli před branku, Novotný skáče po puku a schovává ho pod lapačku!
59:42
Domácí trenéři si logicky berou oddechový čas, hala bouří.
59:42
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to je neskutečné!! Domácí snižují na rozdíl jediné branky – PETR STRAPÁČ se nadvakrát před Novotným přece jen prosadil – 4:5. Asistence: Jiří Burger.
59:32
Hosté jdou do tří, Divíšek je potrestán za podražení.
59:30
Vítkovičtí točí sparťanskou čtveřici.
59:13
Vítkovičtí mohou snížit, za hrubost putuje na trestnou lavici Švrček.
59:04
Sparta se dostala jen do středního pásma, vítkovičtí si berou kotouč.
58:35
Vítkovičtí se snažili vyzrát na sparťanského gólmana, ale povedlo se to až RUDOLFU HUNOVI, který nekompromisně poslal puk za gólmanova záda – 3:5. Asistence: Ondřej Roman.
57:58
Za podražení bude vyloučen Pech.
57:58
Novotný si proti němu vyjel a schoval puk v náručí.
57:55
Bude se vylučovat, do sóla si najíždí Roman.
57:48
Přesilovka hostům příliš nevyšla, Sloboda zpět na ledě.
57:05
Sparta rozehrává ze svého obranného pásma.
56:43
Hosté znovu usazeni v pásmu.
56:10
Od modré prudce vypálil Pilař, ale Strapáč mu střelu zblokoval tělem.
55:48
Bude se vylučovat jen na straně domácích, Sloboda se provinil faulem kolenem.
55:48
Kotouč zašlápnut v útočném pásmu Sparty u mantinelu, je z toho menší rozmíška.
55:28
Domácí prověřili Novotného ze střední vzdálenosti, neúspěšně.
54:47
Je tady rychlý útok hostů, ale Přibyl jako třetí v pořadí na kombinaci kotouč nedokázal zachytit.
54:00
Zmatek za sparťanskou klecí, kotouč putuje na vítkovickou branku.
53:35
Vítkovičtí kontrolují puk, ale potřebují se dostat od Dolejše.
53:08
Výborná šance, domácí se mohli dostat do sóla, je z toho ale jen zakázané uvolnění.
52:48
Vítkovičtí okupují prostor před Novotným, ale chybí jim přesnost.
52:27
Probíhá komerční přestávka.
52:07
Strapáč u sparťanské branky, Novotný si ale dokázal stáhnout puk pod lapačku.
51:40
Teď si dostatečně zachytal i domácí gólman, Sparta svůj náskok ale nenavýšila.
51:15
50:46
Domácí usazeni v pásmu, ale Novotný se ohání dobře.
50:17
Kotouč putuje k Dolejšovi.
49:57
Hosté vyhodili zatím jen jednou, vítkovičtí celkem zdatně ohrožují Novotného.
49:15
Rachůnek se provinil vražením na hrazení a bude po zásluze potrestán.
48:45
Roman si najížděl v dobré pozici na branku, ale střela mu nesedla.
48:18
Vítkovickým se nedaří poslat puk pryč a uklidnit hru, hosté jsou velmi aktivní.
47:57
Hosté se rozjíždějí na Dolejšovu branku.
47:41
Dnešní utkání sleduje 6 885 diváků.
46:51
Vítkovice ohrožují hostující branku, Novotný se musí mít na pozoru.
46:28
Zakázané uvolnění Sparty.
46:03
Menší závar u sparťanské klece a následná rozmíška – hra se přerušuje také kvůli komerční přestávky.
45:52
Hosté přebírají iniciativu, ale dostali se jen těsně za modrou čáru.
45:20
Domácí zkoušeli Novotného ostřelovat, ale nepodařilo se, puk se odrážel od sparťanského gólmana jako zrníčka popcornu od žhavé plotny – nakonec ale musel přece jen kapitulovat, a to po pohotové střele RUDOLFA HUNY – 2:5. Bez asistence.
44:41
Szturc měl na hokejce gólovku, ale Novotného nepropálil, o chvíli později se stejně vedlo Vandasovi.
44:02
Vítkovičtí bojují o prostor.
43:37
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté se natlačili před branku a tak dlouho to zkoušeli, až se do odkryté klece trefil PETR KUMSTÁT – 1:5. Asistence: Jan Buchtele.
42:58
Domácí si vypracovali ještě dvě pěkné šance, ale Novotného nepřekonali, Švrček na ledě.
42:27
Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.
42:18
Hosté vyhazují.
42:04
Novotný tečuje puk do ochranné sítě.
41:56
Od modré pálil Sloboda, vítkovický hráč před brankou tečoval jen do gólmana.
41:28
Kotouč ve středním pásmu.
40:58
Za hákování je tedy vyloučen Švrček.
40:58
Huna to zkusil znova, před branku si sjel i Sloboda, ale byl hákován.
40:51
Huna ujel po levém křídle, ale nikdo mu nenajížděl, a tak zkusil vystřelil.
40:39
40:34
Vítkovickým se podařilo bez větších potíží vyhodit puk.
40:01
Hosté mají ještě 38 vteřin dlouhou přesilovku.
40:01
Hosté si uhráli, co potřebovali, už v první třetině. Vítkovičtí se začali více tlačit do pásma, a tak se domácí fanoušci přece jen branky dočkali. Sparta si svou hrou může výsledek v klidu pohlídat, jen těžko odhadnout, zda se domácím podaří srovnat krok.
Další třetina začne přibližně v 17:46.
40:00
39:43
Dolejš je ve střehu, vítkovičtí vyhazují alespoň do středního pásma.
39:17
Domácí se zatím brání na jedničku.
39:00
Sparta usazena v pásmu.
38:39
Až teď se domácí dotkli kotouče, na trestnou lavici se odebírá Kudělka za podražení.
38:13
38:12
Bude se vylučovat na domácí straně, Novotný ujíždí na střídačku.
38:04
Jeden ze sparťanů vystřelil od modré, kotouč těsně minul vítkovickou tyč, odražený puk od zadního mantinelu chtěl umístit Pech, ale Dolejš jej vypíchl špičkou betonu.
37:50
Puk míří z vítkovického pohledu do bezpečí.
37:22
Hosté v pásmu, Dolejš má plné ruce práce.
36:55
Domácí Strapáč byl přidržen, takže se s pukem dostal až za branku, poté odjíždí střídat.
36:33
Vítkovicím se podařilo vyhodit, Strapáč následuje puk.
36:13
Za sekání bude vyloučen domácí Kolouch.
36:01
Sparta převzala iniciativu a míří k Dolejšovi.
35:50
Vítkovičtí v pásmu.
35:23
Je to tady! Od mantinelu na úrovni modré čáry poslal puk na branku Barinka, PETR STRAPÁČ zvedl hůl a tečoval kotouč do branky – 1:4. Asistence: Michal Barinka.
35:23
Vítkovickým se konečně podařilo překonat Novotného, ale rozhodčí se jdou poradit s videorozhodčím.
35:01
Kucsera si teď pěkně pohrál s jedním ze sparťanských hráčů, když na pětníku zabrzdil a stáhl si kotouč,poté vystřelil, ale Novotný byl připraven.
34:37
Boj o kotouč za sparťanskou klecí.
34:24
Stehlík poslal puk z hloubi svého pásma na Romana, ten vyzval přihrávkou ke zteči Svačinu, který byl vytěsněn ze střeleckého úhlu.
33:57
Domácí krouží pásmem, hosté ale kontrolují puk.
33:39
Vítkovičtí rozehrávají ze svého pásma.
33:13
Další vyhození domácích a bude komerční přestávka.
32:55
Sparta operovala v pásmu, ale Pilař nezachytil na modré puk.
32:18
32:01
Puk ve středním pásmu.
31:40
Vítkovičtí se snaží vymyslet recept na Novotného zatím marně.
31:04
Rachůnek s Hlinkou se dostali k puku a ujížděli na domácí branku, jejich nahrávky byly přerušeny včas.
30:42
Vítkovičtí se drží před Novotným, ten je ale pozorný.
30:18
Trestné střílení nařízeno není, Polášek bude pykat za sekání.
30:18
Vítkovický Húževka se dostal k puku a dostal se do nájezdu, ale byl seknut a tak nastřelil jen gólmana.
30:06
Dolejš v pohotovosti, sparťané usazeni před jeho brankou.
29:25
Valná hromada v rohu u domácí branky, kotouč míří ven z pásma.
28:41
28:34
A kotouč znovu putuje k hostující brance.
28:23
Hosté usazeni v pásmu.
28:04
Hra u sparťanské branky.
27:53
Vystřelit se rozhodl Hlinka, ale trefil puk špatně.
27:52
Sparta rozjíždí kolotoč.
27:09
Roman se Svačinou v šanci, Roman ale mířil mimo.
26:55
Kotouč u Novotného.
26:41
Domácí budou hrát v oslabení, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpykává Káňa.
26:32
Hosté u Dolejše, ale ten nemusí výrazněji zasahovat.
26:10
Vše je v pořádku, pokračujeme. Kucsera posílá puk do středního pásma.
26:02
Probíhá komerční přestávka a posunuté branky si stále nikdo nevšímá.
26:02
Dlouhé vteřiny se hrálo s posunutou vítkovickou klecí, ale nikdo tento fakt, mimo snad fanoušků, nezaregistroval.
25:54
25:39
25:14
Novotný ještě nebyl ve výrazném ohrožení.
24:58
Sparta znovu vyhazuje až k Dolejšovi.
24:35
Hosté vyhazují a odjíždějí zrychleně střídat.
23:54
Domácí si zahrají přesilovku, Ton odchází na trestnou lavici.
23:24
Hosté se zmocnili kotouče a okupují prostor před Dolejšem.
23:00
Vítkovičtí pokračují v útočném pásmu.
22:33
Kucsera ujel po levém křídle, neměl komu nahrát, a tak vystřelil – ne úplně přesně.
22:00
Od modré vypálil Szturc, ale Novotného hůl se zapojila včas.
21:41
Bude se vhazovat ve středím pásmu.
20:54
Druhá vítkovická formace si sjela k brance, ale Novotného beton byl na místě.
20:16
Hosté se dostali do pásma, ale Strapáč byl proti a poslal v pádu puk do středního pásma.
20:01
Tak takový úvod do zápasu snad nečekala ani samotná Sparta. Dva góly ve druhé minutě – v rozmezí pouhých osmnácti vteřin – vyhnaly z branky Šindeláře a na její obranu byl připraven mladý Dolejš. Ten poprvé kapituloval po polovině první třetiny, Sparta mu o chvíli později vsítila další branku, a tak jsou na tom oba vítkovičtí gólmani, co se počtu obdržených branek týká, stejně. V samotném závěru první třetiny dokázali vítkovičtí svého soupeře zatlačit k brance, ale i když měli dobré šance, Novotný svou branku uhájil.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
20:00
19:54
Domácí zatlačili Spartu k brance, snížit mohli postupně Svačina, z druhé strany pak Huna, Roman nebo Kudělka, ale Novotný vždy stihl skočit do správné části své klece.
19:39
Kotouč v pásmu u Dolejše, ale vítkovičtí u něj budou první.
19:17
Vítkovičtí ujíždějí na branku, ale hosté brání svou klec v pěti.
18:44
Také vítkovickým je odpískán ofsajd, nyní úmyslný.
18:30
Hosté v ofsajdu, domácí fanoušci se dožadují úmyslného.
18:18
Káňa dostal prudkou přihrávku před branku, ale nemohl s kotoučem udělat nic víc, než ho poslat do Novotného betonů.
17:50
Vítkovice před Novotným, ale dělovka Kucsery se svezla jen po plexiskle.
17:04
Kotouč se zastavil před vítkovickou brankou, dva domácí hráči se na něj vteřinu dívali, až poté jej odehráli do bezpečí.
16:42
Závar u Dolejšovy klece, rozhodčí přerušují hru.
16:22
Hra ve středním pásmu, ale hosté kontrolují kotouč.
16:09
Domácí hráči vyhazují puk na zakázané uvolnění.
15:25
Sparťané znovu u Dolejše, Divíškovi ale střela nesedla.
14:52
Po chybě domácích se od kruhu rozpřáhl PETR KUMSTÁT a hosté využívají přesilovku – 0:4. Asistence: Jan Buchtele.
14:35
Hosté jsou v pásmu, ale jejich přesilovka není nijak uspořádaná.
13:50
Vítkovičtí vyhazují do útočného pásma.
13:15
Domácí se ihned po vhazování vrhli do útoku, Strapáč si na branku sjížděl s Húževkou, ale Novotnému se podařilo celou akci ustát.
13:07
Sparta bude hrát přesilovku, hákováním se provinil Kovář.
13:07
12:40
Vítkovičtí se pokusili o kombinaci v pásmu, Novotný kotouč vypíchl a nahrál na spoluhráče.
12:15
Hosté okupují prostor u Dolejše.
11:34
Vítkovičtí v útočném pásmu, ale Roman mířil jen do gólmana.
10:50
Sparta si sjela k vítkovické kleci, MIROSLAV FORMAN poslal puk obloučkem do branky, Dolejš zvedl lapačku, ale puk mu proskočil do branky – 0:3. Asistence: Daniel Přibyl, Adam Polášek.
10:00
Vítkovičtí před brankou, Kucsera hledal někoho na přihrávku, ale byl příliš blízko k brance.
09:31
Druhá útočná formace Sparty zamotala hlavu domácím hráčům, ale puk přes Dolejše neprošel.
09:05
Němec s pukem za sparťanskou brankou, ale neměl komu nehrát.
08:34
08:25
Vítkovičtí před Novotným.
08:01
Hosté se dostali k puku, Simon se rozjel po levém křídle, nastřelil jen Dolejše.
07:43
Kotouč opět v útočném pásmu domácích.
07:29
Sudí píská – Húževka stál v brankovišti.
07:24
Puk ve středním pásmu, domácí se ale urychleně vracejí.
07:13
Stehlík pálil jen do brusle bránícího hráče.
06:56
Vhazování po levici Novotného.
06:44
Vítkovičtí zahajují od Dolejše.
06:34
Hostující Buchtele je vyloučen za hákování.
06:34
06:15
Tak teď měli domácí veliké štěstí, Rachůnkovi chyběl důraz.
06:11
Ne na dlouho, sparťané se tlačí před branku.
05:54
Domácím se podařilo uzmout kotouč a míří do pásma.
05:28
Vhazování pro hosty, Ton udělal tři kroky a rázem je hra u Dolejše.
05:21
Tečovaný puk končí v síti za Novotného brankou.
04:56
Hosté útočí z protiútoku, ale Dolejš vše viděl a měl čas se přichystat.
04:41
Kolouch v pásmu, přihrával na Káňu, ten byl ale trochu přistrčen a skončil na zemi.
04:08
Hosté čekají na střídání a drží puk za svou brankou.
03:34
Szturc protlačil puk do pásma, ale hosté si svou klec pohlídali.
03:06
Další útok hostů, Dolejš ale sklapl betony včas.
02:51
Sparťané vtrhli do pásma, málem bylo zle, ale vítkovickým pomohla sparťanská nepřesnost.
02:39
Technické problémy se sparťanskou brankou, na pomoc jdou rozhodčí.
02:28
Vhazování u domácí branky.
02:15
Vítkovice v útoku, Roman měl před sebou odkrytou klec, ale Novotný reagoval rychle.
01:40
Filip Šindelář opouští své místo v brance, vítkovickou klec teď bude hájit Daniel Dolejš.
01:40
Tak to byla rychlovka! Divíšek si také objel vítkovickou klec, přihrál ale před branku, kde našel hůl LUKÁŠE KLIMKA a ten dostal puk do branky – 0:2. Asistence: Tomáš Divíšek.
01:22
Krejčík objel vítkovickou branku, najel si zeširoka, přihrál do volného prostoru před kruhy na JANA BUCHTELEHO a ten prostřelil vše – 0:1. Asistence: Jakub Krejčík.
01:04
Domácí Šindelář si připisuje první zákrok.
00:56
Za vlastní brankou se ujímá puku Krejčík a rozehrává.
00:35
Domácí v ofsajdu, museli urychleně vycouvat.
00:13
Ač vyhráli vhazování domácí, puk končí na zakázaném uvolnění Sparty.
00:01

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Pastor, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Němec, Szturc – Kucsera, Kolouch, Káňa

HC Sparta Praha: Novotný (Málek) – Polášek, Pilař, Krejčík, Švrček, Piskáček, Philipp, Kubát – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek, Forman, Přibyl, Simon

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Bláha, Kostka.
Zapněte si od 17:00 náš textový onlajn a buďte u toho.
Ve třech vzájemných zápasech letošní sezóny se dařilo Vítkovicím. Dvakrát dokázaly zvítězit na ledě pražanů (6:4; 3:1), před svými fanoušky ale podlehly 2:5. Uvidíme, zda sparťané ovládnou led ve vítkovické ČEZ aréně i tentokrát nebo jestli na ně domácí vyrukují s nečekanou hrou.
Absolutně nejlepším hráčem kanadského bodování české extraligy a zároveň pražanů je s šestašedesáti body Petr Ton (35+31), pětatřicet branek mu zajišťuje také titul nejlepšího střelce. Nejlepším obráncem Sparty je Karel Pilař s devětadvaceti kanadskými body (8+21). Nejtrestanějším hráčem hostů je obránce Jan Švrček s 64 trestnými minutami. Sparta do svého kádru získala vítkovického gólmana Romana Málka, přesto je prozatím nejvytíženějším brankářem Tomáš Pöpperle, který má úspěšnost 93,84% a průměr 1,57.
Nejlepším hráčem Vítkovic dle kanadského bodování je Ondřej Roman s šestačtyřiceti body (13+33), což mu zajišťuje páté místo v bodování celé extraligy. Nejlepším střelcem je však Rudolf Huna, který nasázel už jednadvacet branek (21+14). Stálicí v obranných řadách domácích je i nadále Karol Sloboda s jednadvaceti body (9+12). Nejvíce trestných minut si prozatím vysloužil obránce Milan Hruška – celkem už 62. O něco lepším z dvojice gólmanů je Filip Šindelář, který dostává v posledních zápasech více prostoru – úspěšnost 91,43% a průměr branek 2,64.
Sparťané s velkým přehledem vedou extraligovou tabulku, na svém kontě má již 106 bodů, při impozantním skóre 200:88. Druhá Plzeň ztrácí na Spartu 17 bodů.

Vítkovičtí se (také díky poslední výhře nad Hradcem Králové) dostali na sedmou příčku tabulky, při skóre 153:134 mají na svém kontě devětasedmdesát bodů. To je přesně sedmadvacetibodová ztráta na dnešního soupeře.
Základní část Tipsport extraligy je ve svém finiši, do konce zbývá odehrát pouhá čtyři kola. V devětačtyřicátém kole se na vítkovické ledové ploše představí pražská Sparta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.