Dnešní derby mezi Zlínem a Kometou je u konce. Lepším celkem dnes byli hokejisté Brna a zaslouženě si odváží všechny body domů. Zlínští se ve třetí třetině marně snažili vstřelit další branku, obránci Komety v čele s výborným Čiliakem žádné větší drama nepřipustili. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek večera, napočtenou.
60:00
59:01
Zlín je kompletní a probíhá poslední minuta utkání.
58:29
Marušák vyhazuje přes všechny čáry, Kometa hraje ještě přesilovku pět proti čtyřem.
58:07
Kometa právě vstřelila branku!
TOMÁŠ SVOBODA nejspíše uťal veškeré zlínské naděje na body. Přesilovkový ťukec zakončil brněnský útočník bleskovou střelou z první. Asistence: Tomáš Žižka, David Nosek.
57:39
Sražená Noskova střela a Leškovo vyhození na Čiliaka. Kometa zakládá další protiútok.
57:06
Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za hákování. Kometa bude hrát minutu a 27 vteřin pět na tři.
57:06
Povedená stahovačka Čermáka a Brno bude hrát přesilovou hru pět na tři.
56:33
Zlínští to budou mít v závěru hodně obtížné. Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty za hrubost.
55:35
Zlínští zvládli tohle oslabení a hrají v plném počtu.
55:29
Horák se Zámorským se nedohodli na tom, kdo odehraje kotouč a do šance se málem dostal brněnský Hruška.
54:43
Blesková Kubošova střela po buly skončila na připraveném Kašíkovi.
54:22
Kempného střela skončila v Kašíkově lapačce. Kometa si v klidu kombinuje a nemá kam spěchat.
53:33
Pavel Kubiš (ZLN) 2+10 hrubost.
53:33
Jozef Kováčik (KOM) 2+10 hrubost.
53:33
Výhoda přesilové hry pro Brno. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hrubost.
53:33
Kováčik se chystal s Kubišem na šarvátku, rozhodčí však vše ukončili ještě dříve, než něco začalo.
52:58
Zohorna spálil obrovskou tutovku. Brněnský útočník netrefil prázdnou klec.
52:45
Kašík zazmatkoval v brankovišti a Zohornova dorážka málem skončila v síti.
52:30
Oba celky sehrály dlouhou pasáž bez přerušení, kterou ukončila až Čermákova svižná střela do Kašíkovy lapačky.
50:46
Novotný se protlačil do zakončení na přední tyči, Kašík byl ale na místě.
49:57
Zlín se čím dál častějí tlačí před Čiliaka, Kometa zatím odolává.
49:34
Leška chytře zpoza branky našel Balaštíka, který jen těsně minul horní růžek.
48:50
Marušák mohl na útočné modré tvrdě pálit, zlínský bek ale místo toho jemně nastřelil bránícího hráče Komety.
48:29
Střely Lešky končí sražena v ochranné síti. Hra se začíná hodně kouskovat. Buly u Čiliaka.
47:54
Další ofsajdová akce v podání domácích.
47:29
Protiútok žlutomodrých ukončil ofsajd.
47:10
Horákovo nahození a třetí icing Zlína, před tím ale ještě rozhodčí nechal hrát hráče Komety, kterému kotouč už přeskočil do středního pásma.
46:49
Další icing Zlína, buly u Kašíka.
46:45
Balaštík sprintoval podél mantinelu za pukem, ale kus černé gumy rychle změnil směr a to už zlínský útočník nestačil zareagovat.
46:31
Čermák to zkoušel žabičkou na přední tyč, kde měl Kašík přichystanou Lapačku.
45:37
Horák si svůj trest odpykal a může zpátky na led.
45:10
Dorážející Burian nevyzrál u levé tyče na pozorného Kašíka.
44:36
Leška se dostal v oslabení do zakončení a naspořil vteřinky v oslabení.
44:10
Kometa nedokázala překonat Kašíka z několika dorážek, Řezníček se dostal ke kotouči a vyhazuje před Čiliaka.
43:37
Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty sekání.
43:31
Zakončující Tomáš Svoboda inkasoval sekeru a Kometa bude hrát přesilovku.
43:28
Hanzlík vybídl do šance Zohornu, ten ale okamžitě o kotouč přišel.
43:01
Nosek vyhazuje kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění.
42:26
Čiliak vytěsnil pokus Holíka a výborně zasáhl i proti Melenovského dorážce.
41:47
Rozehrávka Viléma Buriana a odpískaný icing Komety.
41:40
Valentovi byl odpískán ofsajd, buly ve středním pásmu.
40:54
Čiliak vyrazil pokus Horáka a dorážející Čajánek mohl ještě ohrozit brněnskou branku. Obránci Brna se na něj ale sjeli hned dva a zabránili domácímu kapitánovi dorážet.
40:34
Kubiš sprintoval za odraženým kotoučem, ale bránící Kuboš byl u kotouče dřívě.
40:01
Je za námi čtyřicet minut a ve třetí části se budeme mít na co těšit. Kometa ve druhé třetině dvěma trefami navýšila své vedení a vedla 3:0. Přitom domácí nevyužili ani druhou přesilovku pěti proti třem. Navíc Burian se prosadil ve vlastním oslabení, když vymetl horní růžek. Zlínští se snažili snažili, ale dlouhou na výborného Čiliaka vyzrát nedokázali. Povedlo se to až ve 36. minutě, kdy se prosadil úspěšnou dorážkou Jaroslav Balaštík. Zlín po první vstřelené brance nabral na aktivitě a Kometa musela několikrát vyhodit na zakázané uvolnění. Uvidíme co nám tedy přinese třetina třetí, která začne zhruba v 17:21.
40:00
39:05
Poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Káňa svými kličkami zamotal na chvíli hlavu domácím obráncům. Povedené střídání zakončil brněnský útočník lehčím pokusem po ledě.
37:19
Branka, kterou hájí Libor Kašík byla ze svého postavení posunuta a muselo dojít na úpravu.
37:10
Okál tvrdým hitem poslal k ledu Kempného, ten se otřepal a pokračuje se ve hře.
36:41
Zlín se opět dostal před Čiliaka a Kometa podruhé vyhazuje na zakázané uvolnění. Zlín cítí šanci na další branku.
36:33
Zlín si vytvořil tlak a Kometa musí vyhodit kotouč na icing. Buly po levé ruce Čiliaka.
36:19
Uvidíme jestli domácí zavzpomínají na nedávný obrat se Spartou.
35:44
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští se přecijenom dočkávají snižující trefy. Kubišovu ostrou střelu Čiliak vyrazil pouze před JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který doklepl puk za klečícího Čiliaka. Zlínští jsou touhle trefou teoreticky ještě ve hře. Asistence: Pavel Kubiš, Petr Leška.
34:35
Kouč Zlína není zjevně spokojen s výkonem domácích hráčů a proto si vyžádal oddechový čas.
34:35
Němec roztočil před brankou Zlína kolotoč, který musel řešit až pozorný Kašík.
34:03
Komerční přestávka po které se bude vhazovat před brankou domácích. Zlín působí v této třetině jako opařený horkou vodou, Kometa je aktivnější a klid ji na hokejky dodává tříbrankový náskok.
33:37
Pěknou akci Komety zakončoval osamocený Tomáš Svoboda, Kašík se výborně stačil přesunout a zneškodnit tutovku brněnskému útočníkovi.
32:15
Kometa se ubránila a dokonce se v oslabení i střelecky prosadila.
31:51
Jozef Kováčik (KOM) 2 minuty hrubost.
31:51
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za sekání.
31:50
Čiliak netušil, kde se kotouč nachází a Kubiš se jej snažil holí někde zpod výstroje vypíchnout. Kováčik bleskově vystartoval po zlínském útočníkovi a budou se rozdávat tresty.
31:28
Marušákovu dělovku z první Čiliak vyrazil, Kováčik následně osvobozuje Kometu.
30:52
Brňané se střelecky prosazují i ve vlastním oslabení. VILÉM BURIAN byl na ledě z posledních sil a ještě stačil výstavní trefou do šibenice navýšit vedení Brna o tři branky. Bez asistence.
30:43
Kombinaci Zlína ukončil přesným vyhozením kotouče do útočné třetiny Vilém Burian.
30:15
Přesilovku si tentokrát zahrají domácí. David Nosek (KOM) 2 minuty za hákování.
29:36
Zlín se okamžitě dere dopředu, ale zakončení Kubiše bylo nepřesné.
29:09
Tuhle početní výhodu hosté už využívají. Plachtící střelu Kováčika dokázal do sítě tečovat JAN KÁŇA a hosté vedou již o dvě branky! Asistence: Jozef Kováčik, Vojtěch Němec.
29:00
Tomáš Svoboda spálil velikou šanci, když nedokázal poslat puk do odkryté branky.
28:45
Zlín byl úspěšnější na vhazování a Zámorský svůj celek rychle osvobozuje.
28:31
Jiří Marušák (ZLN si počínal nedovoleně a Kometu čeká přesilovka.
28:15
Kováčikova střela se odrazila před volného Hrušku, který si ještě chtěl kotouč stáhnout, ale to už v rychlosti nedokázal. Zlín nahazuje puk do útočného pásma.
27:43
Kotouč končí po odrazu od hole zlínského hráče v hledišti. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
26:55
Tvrdá, ale nepřesná střely z hole Tomáše Svobody.
26:35
Rozjetý Kubiš se řítil na branku Čiliaka. Útočník Zlína ale při veliké rychlosti nechal kotouč za sebou.
26:10
Burian se stačil rychle vrátit a vypíchnout kotouč unikajícímu Čechovi, ten byl posléze nachytán v ofsajdovém postavení.
25:45
Icing na straně domácích, hra se opět přesouvá ke Kašíkovi.
25:34
Zlínští jsou v plném počtu. Kometa také svoji přesilovku využít nedokázala.
25:14
Kašík neudržel v lapačce pokus Kuboše a vzápětí musel být obětavý, aby skákavý kotouč dokázal zkrotit.
24:50
Čiliak vytřepal puk z lapačky po střele Melenovského a hosté mohou opět před branku Kašíka.
24:32
Ofsajd Komety a následuje buly ve středním pásmu.
23:53
Zlín v oslabení pečlivě brání a potřetí za sebou vyhazuje puk k Čiliakovi.
23:27
Jan Hanzlík (KOM) 2 minuty hrubost. Kometa hraje přesilovou hru pět na čtyři.
23:27
Petr Holík (ZLN) 2+2 minuty za hrubost.
23:27
Domácí nedokázali využít ani druhou dvojnásobnou přesilovku. Rozhodčí nyní rozdávají tresty po menší rozmíšce.
23:27
Zlín v přesilovce dobře kombinoval, ale zlínští střelci si na výborného Čiliaka nepřišli.
23:15
Köhler ani podruhé nevyzrál z blízkosti na připraveného brankáře Komety. Hosté jsou kompletní.
22:54
Kometa se hodně dobře brání a může především děkovat výbornému Čiliakovi.
22:24
Čiliak fantastickým zákrokem vychytal u pravé tyče dorážejícího Köhlera.
21:56
Zámorského dělovka trefila pouze nohu Veselého, ten musí rychle střídat.
21:33
Marušákovu dělovku Čiliak vyrazil, Zlín opět kombinuje.
21:15
Minutu a půl bude hrát Zlín přesilovku pěti proti třem, jednu dnes domácí nevyužili, jak dopadne ta druhá?
21:15
Kometa se hodně zbytečným vyloučením dostává do tří. Jakub Koreis (KOM) 2 minuty za krosček. Brněnský hráč atakoval Veselého, který upadl hlavou přímo na tyčku brněnské branky.
20:36
Leška v signalizované výhodě a v přečíslení dvou na jednoho střílel pouze do dobře postaveného Čiliaka.
20:45
Zlín čeká přesilová hra. Vyloučen je Michal Kempný (KOM) 2 minuty za napadení.
20:16
Zlínští se dobře nachystali po vhazování na střelbu a Čiliak byl proti střele Köhlera pozorný.
20:09
Kometa vstoupila do prostřední části icingem, buly před Čiliakem.
20:01
Úvodních dvacet minut dnešního derby mezi Zlínem a Kometou máme za sebou. Úvod utkání byl v podání obou celků vlažnější, ale postupně se nám začaly rýsovat šance. Zlínští jich měli v úvodu zápasu více, ale scházelo jim přesné zakončení. Kometa vůbec na nic nečekala a první chybu domácích okamžitě potrestala. Zlínští nedokázali vyhodit kotouč ven z obranného pásma a Vondráčkova střela z mezikruží zapadla přesně k pravé tyči. Zlín si místama vytvářel slušné šance, ale Čiliak byl vždy na místě a nebo ho zaskočili připravení obránci. Zlín nedokázal využít ani dvojnásobnou přesilovku při vyloučení Žižky a Kuboše. Uvidíme co nám nabídne druhá perioda, která začne v 16:18.
20:00
19:41
Okál na prudký pas Zámorského nedosáhl a píská se icing.
19:35
Čech je na ledě, Kometa nedokázala využít první přesilovou hru.
19:33
Hanzlík se opřel do kotouče už po odpískaném ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
19:18
Leškova formace odvedla v oslabení dobrou práci a teď nastupují čerstvé síly obou celků.
18:56
Zlín se dostal ke kotouči a výbornou kombinací nepouští hosty vůbec ke kotouči.
18:30
Čermák je z buly vykázán, místo něj se na vhazování staví Hruška.
18:29
Branka za Kašíkem byla díky střetu dvou hráčů vychýlena ze svého postavení a opět se bude vhazovat u branky domácích.
18:19
Kašík vyrazil do rohu kluziště přizemní střelu Kováčika, Kometa stále bojuje o kotouč.
17:49
Čajánek vydoloval kotouč zpod brusle brněnského hráče a osvobozuje svůj celek.
17:33
První početní výhodu nabízí Kometě vyloučený Filip Čech (ZLN) 2 minuty za sekání.
17:28
Zlínští dlouho nedokázali obrat Kometu o kotouč, až Marušákovi se podařilo zachytit odražený puk.
16:45
Kašík vyrazil ramenem projektil Novotného. Kometa obléhá branku domácích.
16:23
Kometa má kotouč ve své moci a navíc má signalizovanou výhodu.
15:58
Horák zblokoval Vondráčkovo nahození do hlediště, buly ve středním pásmu.
15:34
Svižná střela Buriana z levého kruhu a parádní Kašíkův zákrok pravým betonem.
15:12
Odraženou rozehrávku Kempného Kašík pro jistotu přikryl pod lapačku.
14:43
Kometa drží kotouč na hokejkách a vypadá to, že se nikam nehrne.
14:06
Čechovo vyhození opustilo ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
13:28
V šancích brna se ocitli Vondráček se Zohornou a obránci Zlína museli být v pozoru. Střela prvně jmenovaného končí sražena v ochranné síti.
12:39
Ondráčkovu přihrávku Řezníček nezachytil a domácí se s kotoučem vrací před vlastní branku.
12:07
Zlínští si nějaké šance v přesilovce vytvořit dokázali, ovšem střelecky se prosadit nedokázali. Žižka je na ledě a Kometa je v plném počtu.
11:34
Veselého střela zápěstím byla sražena mimo branku, Zlín obléhá brněnskou branku.
11:13
Buly před Kašíkem se bude opakovat, Zlín zatím přesilovku nehraje zcela ideálně.
10:49
Po nepřesné rozehrávce Balaštíka se do šance dostal hostující Nosek a Kašík musel být proti jeho přizemní střele v pozoru.
10:34
Střela Zámorského byla sražena těsně vedle branky, Kometa je ve čtyřech. Zlín kombinuje ale příliš dlouho čeká se střelbou.
10:07
Hosté jdou do tří. Tomáš Žižka (KOM) poslal kotouč mimo hrací plochu a Zlín bude hrát 27 vteřin pět proti třem.
9:49
Kometě se poprvé v oslabení podařilo dostat kotouč do bezpečí.
9:25
Zámorského ukrytá střela prolétla jen těsně kolem pravé tyče brněnské branky.
8:59
Zlín stačil v přesilovce už dvakrát vystřelit, ale Čiliak je zatím pozorný.
8:34
Máme tu první vyloučení dnešního střetnutí. Petr Kuboš (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.
8:30
Novotného bekhendová dorážka končí mimo branku. Hosté jsou po vedoucí brance hodně nabuzení.
8:11
Zlínští nedokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma a Kometa to okamžitě trestá. TOMÁŠ VONDRÁČEK si sjel mezi kruhy a přesnou střelou k tyči posílá Kometu do vedení. Je to vůbec první trefa v extralize pro brněnského útočníka. Bez asistence.
7:44
Střelu Štěpána Novotného srazil obětavým zákrokem do hlediště Melenovský. Vhazuje se v blízkosti Kašíka.
7:16
Kašík neměl sebemenší potíže se svižným pokusem z hole Tomáše Svobody.
6:56
Zlínský ťukec na jeden dotek mohl zakončit v mezikruží nikým nehlídaný Řezníček, zlínský obránce ale zpětnou příhru nečekal a v pádu se mu zakončit nepodařilo.
6:28
Na ledě zůstal ležet jeden z rozhodčích, vše je ale v pořádku a po komerční přestávce se bude pokračovat.
5:49
Honejsek po šikovné stahovačce naservíroval puk mezi kruhy Zámorskému. Zlínskému obránci ale na poslední chvíli kotouč uskočil, mohli jsme vidět první vážnější šanci.
5:32
Slušný průnik Jana Hrušky a bezchybný Kašíkův zákrok. Kometa si stále drží útočné pásmo.
4:52
Pokus brněnského Vondráčka byl zblokován a na kotouči jsou domácí.
4:32
Zdlouhavý boj o kotouč ukončila sudího píšťalka, buly před Čiliakem.
4:19
Oba celky se soustředí především na defenzívu a oba brankáři jsou téměř bez práce.
3:38
Kováčik na útočné modré promáchl kotouč, Honejsek jeho zaváhání potrestat nedokázal.
3:14
Vůbec první vážnější pokus z hole brněnského hráče. Lehčí střela Čermáka z ostrého úhlu Kašíka nepřekvapila. Buly před brankou Zlína.
2:38
Kometa zatím hodně aktivně napadá zlínské hráče, ale do šance se hosté ještě neprotlačili.
2:29
Kašík musel opustit brankoviště a o zadní mantinel chytře rozehrál kotouč Marušákovi.
1:45
Nahození Hanzlíka zachytil Ondráček a dopředu mohou opět domácí.
1:19
Zlínští jsou zatím hodně často před Čiliakem, brankáře hostí ale zatím ani jednou neohrozili.
0:49
Honejsek se šikovně protlačil kolem brněnské branky, zakončit se mu však nepodařilo.
0:29
Marušák zachytil nahození podél mantinelu až za modrou čarou a zlínští ztrácejí útočné pásmo.
0:10
Úvodní buly skončilo výhrou pro domácí, kteří nahazují kotouč do útočného pásma.
00:01
Oba celky jsou již na ledě a za malinkou chvilinku jdeme na to.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) Urbanec, Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Řezníček – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Honejsek – Veselý, Čajánek, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Sedlák – Hruška, Čermák, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Zohorna, Vondráček.

Rozhodčí: Husička, Čech – Jindra, Skopal.
Vánoce jsou za námi a Tipsport extraliga pokračuje na druhý svátek vánoční. ZS Luďka Čajky dnes nabídne divákům po reprezentační přestávce přímý souboj o čtvrtou pozici. Na zlínský led přicestuje atraktivní soupeř s bouřlivou podporou fanoušků. Berani se představí v moravském derby proti Kometě Brno a to nasvědčuje tomu, že se bude servírovat kvalitní podívaná. Utkání začíná nezvykle dříve a to v 15:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.