Dnešní duel měl zajímavý průběh, kdy to místama vypadalo, že by se Piráti mohli dotáhnout na těsný rozdíl a závěr utkání zdramatizovat, ale domácí nic nepřipustili a zaslouženě dnes vítězí v poměru 6:3. V dalším utkání se Berani představí už v pátek, kdy na domácím ledě budou hostit celek Hradce Králové. Dnes je to ze Zlína všechno, hezký zbytek úterního večera, napočtenou.
60:00
59:33
Melenovský a na opačné straně ani Straka nedokázali v zakončení trefit brankové zařízení.
58:35
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
58:35
Jaroslav Svoboda (CHM) 2 minuty za hrubost.
58:35
Na ledě se do sebe pustili Petr Čajánek a Jaroslav Svoboda. Šarvátku obou aktérů ukončili rozhodčí, kteří oba hráče roztrhli od sebe.
57:10
Zlín právě vstřelil branku!
Ťukec dvou zlínských hráčů zakončil střelou z voleje JIŘÍ ONDRÁČEK. Vypadá to, že v závěru už nás žádné drama nečeká. Asistence: Marek Melenovský.
56:29
Jaroslav Svoboda objel zlínskou klec a snažil se rychlou střelou po ledě zasunout puk za ležícího Kašíka. Brankář Zlína se ale roztáhl na ledě a zabránil veliké šanci chomutovského útočníka.
56:46
Dnešní zápas sleduje 3013 diváků.
55:41
Honejsek dostal pobídku od Čajánka, ale v zakončení nedokázal trefit branku a druhou trefu v dnešním duelu nepřidal.
54:29
Růžička i přes pět inkasovaných branek působí v brance jistým dojmem. Brankář Pirátů nejprve zneškodnil střelu Ondráčka, a vzápětí lapil pokus Köhlera.
53:52
Po menší odmlce se zase do šance protlačili hosté a Kašík si na své konto připíše další úspěšný zásah.
53:10
Honejsek si prodloužil pobyt na ledě a tím se do šance dostal střílející obránce Řezníček. Zlínský bek ale branku ke dvěma dnešním asistencím nepřidal.
52:25
Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu. Tempo hry se nám necelých 7 minut před koncem třetí části poměrně zklidnilo.
51:26
Jass se dostal ke kotouči a rychlou střelou protáhl Libora Kašíka.
50:56
Dorážka Šagáta zlínského brankáře v žádném případě nerozhodila.
50:38
Berani vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Kašíka.
49:58
Piráti právě vstřelili branku!
Deset minut před koncem třetí třetiny to vypadá, že by se mohl závěr zápasu ještě zdramatizovat. První pokus ONDŘEJE KAŠE byl zblokován, ale podruhé už to útočníkovi Pirátů vyšlo a z dorážky bekhendem překonává zlínského brankáře. Bez asistence.
49:23
Melenovského svižná střela z velikého úhlu končí v lapačce chomutovského brankáře.
48:48
Chomutov kromě střely Straky snad v početní převaze branku Kašíka neohrozil. Berani hrají v plném počtu.
48:32
Josef Straka na druhé straně nevyužil chybné rozehrávky domácích a v ideální pozici napálil kotouč mimo odkrytou klec.
47:50
Čajánek unikal v oslabení v přečíslení dvou na jednoho s Ondřejem Veselým, ale druhý jmenovaný nevyužil parádní přihrávky od svého spoluhráče. Veliká šance domácích tak zůstala neproměněna.
47:26
Zlín se zatím brání bez potíží, Zámorskému se velice rychle podařilo vyvést kotouč do útočného pásma.
46:48
Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty za podražení.
46:29
Piráti se po menší odmlce nastěhovali před Kašíka a jeden z útočníků dokonce nastřelil tyčku zlínské klece.
45:10
Stehlík už je na ledě a Piráti jsou kompletní.
44:34
Holík se prosadil do zakončení, ale jeho svižná střela mířila dobrý metr vedle Růžičkovy branky.
43:59
Lukáš Pulpán (CHM) 2 minuty za krosček.
43:59
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hrubost.
43:48
Petr Čajánek neudržel emoce na uzdě a ručně si něco vyřizoval s chomutovským Lukášem Pulpánem (CHM) Oba aktéři už putují na trestnou lavici.
43:10
Branka za Růžičkou se musí ještě upravit, protože je vychýlena ze svého obvyklého postavení.
43:10
Veselý byl v zakončení podražen a Zlín bude hrát opět početní výhodu. Jakub Stehlík (CHM) 2 minuty za podražení.
42:46
Kombinace domácích končí v moci pozorného Růžičky.
42:15
Druhé oslabení ve čtyřech už hosté přežili bez inkasované branky a Bomersback může zpátky na led.
41:29
Chomutov si v oslabení troufl na protiútok a vynutil si buly u Kašíka.
40:45
Piráti se ještě brání ve čtyřech a Pulpán tak na nic nečekal a kotouč rychle nahodil na branku domácích.
40:26
Zlínu dnes vstupy do třetin vychází opravdu na jedničku. Ve dvojnásobné početní výhodě se kotouč po střele Petra Lešky odrazil od brusle Bedřicha Köhlera přímo k levé tyči, kde stál osamocený JAROSLAV BALAŠTÍK a ten dorážkou do prázdné branky zvyšuje na 5:2. Asistence: Bedřich Köhler, Petr Leška.
40:15
Berani budou hrát 26 vteřin přesilovku pět na tři. Kanadský útočník Mark Bomersback (CHM) vyhodil kotouč do hlediště a bude za to pykat.
40:01
Prostřední třetina skončila remízou 2:2, ale vedení je stále příznivější pro hokejisty PSG Zlín. Chomutovu se sice podařilo dotáhnout stav zápasu na rozdíl dvou gólů, ale Zlín působí na ledě klidnějším dojmem a s tímto náskokem bude začínát také třetí třetinu. Uvidíme co nás čeká v poslední třetině, která začne zhruba v 19:16.
40:00
39:47
Ostrá střela Radima Tesaříka skončila sražena v ochranné síťi. Ještě stihneme minimálně jedno buly před brankou Martina Růžičky.
39:21
Pulpán si pohrál s kotoučem na čepeli a vzápětí svůj celek osvobozuje vyhozením puku za branku domácích.
38:48
Dorážka Köhlera byla nepřesná a skončila v ochranné síti. Hra se přesouvá do středního pásma.
38:40
Luboš Bartečko (CHM) srazil k ledu dorážejícího Zdeňka Okála a Zlínu se tak v závěru prostřední části nabízí další početní výhoda.
38:10
Holík hledal přihrávkou zpoza branky volného Okála, ale adresovaný pas na druhého jmenovaného byl zblokován obráncem Jassem.
37:56
Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Pirátů.
37:27
Chomutovští se nasídlili před Kašíka, ale Balejova formace žádné rušno před brankou domácích nezpůsobila.
36:43
Balaštíkovu střelu z pravé strany si Růžička pohlídal a ukořistil ji do připravené lapačky.
36:28
Piráti nahazují kotouč do útočného pásma a mezitím mohou poslat na led čerstvé síly.
35:42
Kombinaci domácích zakončil svižnou střelou do Růžičky střílející Pavel Kubiš.
35:15
Chomutovští jsou díky snižující brance opět ve hře a to se Zlínu samozřejmě nelíbí. Berani se s kotoučem přesouvají do útočného pásma.
34:20
MARK BOMERSBACK se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru, odkud tečoval za Kašíkova záda nahození obránce Pulpána. Asistence: Lukáš Pulpán, Josef Straka.
Bartečko se tlačil z levého křídla do zakončení. Slovenský útočník zakončil svůj průnik střelou pouze do boční síťky zlínské branky.
33:27
Chomutovští vstoupili do ofsajdové pasti a hra se přesouvá do středního pásma.
33:16
Přesilovka pro hosty. Jiří Ondráček (ZLN) sekl protihráče a rozhodčí jeho zákrok ocenil dvěma minutami.
32:56
Hra se přesouvá zpět před Martina Růžičku, kde se bude vhazovat.
32:34
Tohle neproměněné trestné střílení hostů může hosty později mrzet, protože Berani si nadále drží dvougólový náskok.
32:07
Kämpf naznačil střelu a jeho následný blafák skončil na pravé tyči zlínské klece.
32:07
David Kämpf byl v zakončení nedovoleně zastaven obráncem Zámorským a rozhodčí nařizuje trestné střílení.
31:28
Chomutovští působí hodně pasivním dojmem, ale po vstřelení jejich první branky to vypadalo s hosty nadějněji.
30:41
Berani opět využívají početní výhodu a klid na hokejky jim dodává tříbrankové vedení. ZDENĚK OKÁL si počkal na vyraženou Holíkovu střelu a pohotově z první dorazil kotouč za přesunujícího se Růžičku. Asistence: Petr Holík.
30:10
Růžička zneškodnil tvrdou ránu Petra Čajánka do lapačky a bude se vhazovat v obranném pásmu Pirátů.
29:53
Zlínští ztratili puk ve středním pásmu a Chomutov se opět osvobodil.
29:28
Marušák vyvezl kotouč do útočného pásma a Köhler si počínal dobře v zakončení před Růžičkou. Chomutovský brankář ale na poslední chvíli vyrazil pokus zlínského útočníka a následně se hostům podařilo dopravit puk daleko od vlastní branky.
28:45
Štěpán Hřebejk (CHM) 2 minuty za sekání.
27:42
Kubiš našel v dobré pozici zakončujícího Holíka, který byl faulován a Berani budou mít k dispozici přesilovou hru.
27:15
Hosty nabudila snižující trefa a podruhé za sebou se vhazuje v blízkosti Libora Kašíka.
26:27
Chomutovští skutečně přesilovou hru využívají a snižují na rozdíl již dvou branek. LUBOŠ BARTEČKO vypálil z voleje a střelou mezi betony překonal Kašíka. Asistence: Lukáš Pulpán
26:09
Chomutovští si vynutili v útočném pásmu faul a mají šanci ke snížení. Za podražení si odpyká dvouminutový trest Oldrich Kotvan (ZLN)
25:31
Pokus Filipa Čecha byl sražen bránícím Krstevem a do šance mohou jít hosté.
25:10
Bartejs je na ledě, Chomutov je kompletní.
24:48
Tesařík pálil z voleje od modré čáry a minul o kousíček levou tyč Růžičkovy branky.
24:29
Straka zblokoval ostrý pokus Zámorského a Piráti opět vyhazují puk do bezpečí.
23:55
Zlín vystřídal druhou přesilovkovou pětku a Piráti podruhé s ledovým klidem ve čtyřech vyhazují puk před Kašíka.
23:28
Zlínští se zdrželi půl minuty před Růžičkou, ale brankáře Pirátů za tuhle dobu ohrozit nedokázali.
23:06
Kubiš byl v zakončení nedovoleně zastaven Tomášem Bartejsem (CHM) a Zlínské čeká třetí početní výhoda v dnešním utkání.
22:34
Ševci si přihrávají z rohu do rohu a obránci Chomutova zažívají pořádný kolotoč.
21:48
Trefa Filipa Čecha, který se prosadil po dlouhodobém zranění nemůže být uznána, protože Zdeněk Okál překážel Růžičkovi v brankovišti.
21:25
Ševci vstupují parádně i do druhé třetiny. ANTONÍN HONEJSEK využil přihrávky Dalibora Řezníčka a v zakončení poslal Růžičku na opačnou stranu a kotouč pohotově poslal do sítě. Asistence: Dalibor Řezníček, Petr Zámorský.
20:41
Kašík si z kraje prostřední části připisuje dva úspěšné zásahy a Zlínští už jsou kompletní.
20:10
Piráti dohrávají přesilovou hru pěti proti čtyřem při vyloučení Honejska.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a stav na světelné tabuli je příznivější pro tým domácích. Střelecký účet zápasu otevřel už ve 3. minutě obránce Marušák, který si vyměnil kotouč s Petrem Leškou a nechytatelnou dělovkou prostřelil Růžičku. Chomutov se sotva otřepal z první branky a inkasoval podruhé. Řezníčkovu geniální přihrávku přes celé kluziště zachytil Marek Melenovský a bekhendem vyzrál na Růžičku. Piráti si v závěru vypracovali několik dobrých šancí v přesilové hře, ale Kašík zatím drží čisté konto.
20:00
19:41
Kašík vychytal z ostrého úhlu zakončujícího Bartečka a vzápětí ještě při potyčce v brankovišti přišel o masku. Brankář domácího celku je však v pořádku a může se vhazovat po jeho pravici.
19:34
Obránce Jass nahazoval kotouč na Kašíka, ale brankář Beranů si pohlídal prudké nahození hostujícího obránce, které mířilo mezi Kašíkovy betony.
19:17
Nepřesná střela jednoho z obránců Chomutova a následné úspěšné vyhození Bedřicha Köhlera.
18:40
Chomutovští se přecijenom dočkávají první početní výhody. Na lavici hříšníků už míří Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za hákování.
18:16
Vyhození z hole Zámorského bylo v souladu s pravidly a tak jsou protesty hráčů Chomutova zbytečné. Buly u Kašíka.
17:47
Köhler usnadnil práci Kašíkovi, když zblokoval slabší střelu Mrázka a ještě stačil chytře nahodit puk obloučkem do útočného pásma, aby domácí mohli obnovit síly.
17:28
Zdlouhavý souboj o kotouč v rohu kluziště za brankou Beranů mezi Hřebejkem a Melenovským musela ukončit až rozhodčího píšťalka.
16:53
Tesařík našel v útočném pásmu zakončujícího Kubiše, který ale Růžičku svoji střelou nezaskočil.
16:29
Tesařík zpoza vlastní branky zakládá novou akci Beranů.
15:43
Jass musel podržet kotouč za vlastní brankou po nebezpečné střele Bedřicha Köhlera, která byla tečována obráncem Pirátů těsně vedle levé tyčky.
15:15
Straka opustil dvířka trestné lavice a Chomutov je v pěti.
14:39
Druhá početní převaha se Zlínu příliš nedaří.
14:08
Leška přihrával zpátky na Köhlera, ale do přihrávky nedal příliš razance a tím se nabídla šance obránci Pulpánovi, který na nic nečekal a napálil kotouč na Kašíka.
13:42
Marušák se dostal do střele, ale Piráti se rychle dostali k odraženému kotouči a vyhodili ho daleko od vlastní branky.
13:11
Chomutov bude hrát druhé oslabení. Vyloučen je útočník Josef Straka (CHM) 2 minuty za hákování.
13:04
Okál vybojoval puk za brankou Chomutova, následně si vyměnil kotouč s kolegou Čechem a povedené střídání zakončil pohotovou střelou do brankáře Pirátů.
12:32
Zlínští dostali kotouč z vlastního pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Kašíkem.
12:19
Pokus Veselého se podařilo srazit obráncům Chomutova a Balej se může vydat do útoku.
12:06
Žlutomodří se usadili s kotoučem v útočném pásmu a začínají roztáčet kombinační kolotoč.
11:46
Piráti se dopustili zakázaného uvolnění a vhazovat se tak bude v blízkosti Martina Růžičky.
11:12
Kašík neměl žádné potíže s dalekonosným pokusem od chomutovského obránce.
10:37
David Hruška se probojoval s kotoučem na hokejce do útočné třetiny, kde ho ale dokázal čistým způsobem od kotouče odstavit bránící Köhler.
10:08
Růžička si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Chomutovský brankář si musel poradit s ostrou dorážkou Filipa Čecha a bude se vhazovat v obranné třetině Pirátů.
9:45
Růžička musel být opět v pozoru, protože Holíkova dělovka švihem mu pořádně protáhla lapačku.
9:21
Antonín Honejsek se z levého křídla protlačil do zakončení a Růžička musel ramenem zneškodnit jeho povedenou střelu.
8:44
Kotouč se po jednom z odrazů od hokejky zlínského hráče ocitl na střídačce Beranů. Opět se tak bue vhazovat ve středním pásmu.
8:25
Piráti se zdrželi dobrou minutku před Kašíkem v útočné třetině, zlínského brankáře ovšem nijak výrazně neohrozili.
7:41
Kubiš se propracoval do zakončení a zamířil jen těsně vedle levé tyče branky Chomutova.
7:18
Je tu zakázané uvolnění Pirátů a zároveň první komerční přestávka. Následně se bude vhazovat po levé ruce Martina Růžičky.
6:23
Čajánek vlétl do útočné třetiny a jeho bombu tečoval na poslední chvíli ještě Ondřej Veselý. Teč druhého jmenovaného však branku nezasáhla.
5:57
Chomutovští se snaží napadat zlínské beky při rozehrávce, ale zatím se jim moc kotoučů získat nepodařilo.
5:34
Protiútok Pirátů končí odpískaným ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
4:52
Zlínští se po vlažném začátku rychle rozkoukali a vedou už o dva góly! Pochvalu za geniální nahrávku přes celé kluziště za chomutovskou obranu si zaslouží Dalibor Řezníček. Autor gólu MAREK MELENOVSKÝ převzal kotouč kousek před útočnou modrou a v samostatném nájezdu vyzrál na Růžičku bekhendovým zakončením. Asistence: Dalibor Řezníček, Petr Zámorský.
3:41
Další výpad hokejistů Chomutova končí na pozorném Kašíkovi. Zlínský brankář si poradil s lehčím nahozením Kubinčáka.
3:25
Bartečko se dostal k odraženému kotouči, ale rychlý Kašík si trochu vybruslil z brankoviště a kotouč holí odpálil do bezpečí.
2:45
Kašík si připisuje první zákrok, hra se stěhuje před branku Zlína.
2:17
Zlínští vyhráli vhazování v útočné třetině a vzápětí našel Leška volného JIŘÍHO MARUŠÁKA, který dělovkou o tyčku otevírá skóré dnešního utkání. Asistence: Petr Leška
2:09
První vyloučení dnešního utkání a zároveň první přesilová hra pro Berany. Angel Krstev (CHO) 2 minuty za nedovolené bránění.
1:58
Oba brankáři jsou stále bez prvního zákroku. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale jakoby se oba celky nemohly dostat do ideálního tempa.
1:29
Formace vedená Zdeňkem Okálem se usadila před Růžičkou.
1:17
Zámorský přebírá kotouč za vlastní brankou a pokouší se zakládat protiútok.
0:42
Ani Chomutov nedokázal přejít s kotoučem do vážnější šance.
0:24
Leška zatáhl kotouč do útočné třetiny, ale tam ho rychle obral Bartečko a do šance se tak vydávají hosté.
00:01
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a zbývá pouze vhodit kotouč do středového kruhu.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Kotvan, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Ondráček, Melenovský, Kubiš.

Piráti Chomutov: Růžička (Dvořák) – Stehlík, Pulpán, Jass, Mrázek, Lojek, Krstev, Bartejs – Bartečko, J. Svoboda, Bomersback – Šagát, J.Straka, Kubinčák – Hruška, Račuk, Hřebejk – Balej, Kämpf, Kaše.

Rozhodčí: Souček, Šír – Jelínek, Pešek.
Hezký podvečer ze Zlína. Po třítýdenní olympijské přestávce je tu opět Tipsport extraliga. Extraligu čeká posledních pět kol. V těch se budou dnes domácí: PSG Zlín snažit probojovat do první šestky ,aby se vyhnul předkolu play-off. To hostující Piráti Chomutov mají úplně jiné starosti, se čtyřiadvaceti body jsou osamoceni na poslední pozici a už pár kol nazpět se připravují na play-out. V dnešním duelu nás čeká zajímavý souboj o body, protože oba celky je potřebují jako sůl.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÁ BILANCE HOVOŘÍ PRO ZLÍN 9.kolo CHM – 3:4sn – ZLN (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0) 22. kolo ZLN – 7:1 – CHM (2:1, 3:0, 2:0) 35. kolo CHM – 2:3sn – ZLN (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)

Na domácím kluzišti dokázali Piráti dvakrát v letošním ročníku vybojovat proti Zlínu jeden bod za prohru po nájezdech. Zato Zlín na domácím stadionu Pirátům nadělil debakl, výsledky tak drží střídající tendenci, jak tomu bude dnes s největší pravděpodobností v posledním letošním střetnutí těchto mančaftů?

POSTAVENÍ V TABULCE
5. Mountfield HK – 82 bodů
6. HC Vítkovice Steel – 77 bodů
7. PSG Zlín – 77 bodů

8. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – 73 bodů ...
13. Rytíři Kladno – 43 bodů
14. Piráti Chomutov – 24 bodů

Naopak Beranům se daří Zlínu se po novém roce krátce nedařilo, nejdříve sice zvítězil právě s Chomutovem 2:3 po samostatných nájezdech a následně 2:1 v Hradci Králové, tyto počáteční úspěchy vystřídal ale krátký nezdar. Čtyři zápasy za sebou nedokázali hráči PSG získat ani jeden bod – 2:4, 1:2, 0:3 a 3:4. Tato červená bilance ale nakonec hráče Zlína nakopla k lepším úspěchům a tak si zlínští nakonec z dalších osmi zápasů připsali hned sedm výher. Navážou na tuto šňůru i dnes?

Hrozivá šňůra Pirátů nekončí ... 1. 12. 2013, to je datum, kdy Piráti dokázali naposledy bodovat za tři body. Od té doby prohráli již dvacet zápasů v řadě, přičemž jeden bod brali v utkání proti Zlínu, Kladnu a Litvínovu. Chomutovu se v letošní sezóně nedaří sbírat body a to o přesto, že střílí góly. Dnes hostující hráči se tak v posledních pěti kolech musí snažit získat co nejvíce bodů, aby si svoji pozici v play-out, jenž pro ně začíná na venkovním kluzišti druhé březnové úterý, co nejvíce vylepšili.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.