Kladnu se podařilo v poslední třetině vstřelit dva góly, ale ani na remízu to nestačilo. Zlínští byli po zbytek utkání lepším celkem a zaslouženě dnes všechny body zůstávají ve Zlíně. Nejlepší hráči byli vyhlášeni: Bedřich Köhler (ZLN) – Pavel Patera (KLA) Zlínští se po dnešní výhře posouvají na čtvrtou pozici. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:30
Kladno hraje opět power-play.
59:22
Vhazuje se ve středním pásmu, Cikánek je zpátky v brance.
59:22
Bekhend kladenského útočníka končí v hledišti, vylučovat se ale nebude.
59:19
Holík netrefil z hranice modré čáry odkrytou klec Kladna
58:54
Cikánek zůstal na střídačce, Kladno hraje power-play.
57:19
Kladno nahazuje kotouč do útočného pásma a pokouší se ještě zápas zdramatizovat.
56:40
Holík z otočky bekhendem minul odkrytou branku, mohlo být definitivně rozhodnuto.
56:26
Leška vybídl ke střele příhrou zpoza branky připraveného Řezníčka. Jeho dělovku stačil Cikánek vyrazit levým betonem.
55:44
Rytíří se snaží o vyrovnání, pokus Patery byl ale nepřesný.
55:32
Kladno právě vstřelilo branku!
Rytíři využívají tuhle přesilovou hru a jsou na dostřel jediné trefy! Střela MILANA DOUDERY od modré čáry se otřela o pravou tyčku zlínské klece a zapadla po ledě do branky. Asistence: Petr Tenkrát.
55:24
Tenkrátovi puk proskočil v předbrankovém prostoru mezi bruslemi. Kladno stále na puku.
54:49
Holík v oslabení provětral Cikánkovu lapačku. Kladno musí znovu zakládat protiútok.
54:32
Zmatek na zlínském brankovišti vyřešil až pozorný Horčička.
54:19
Čajánek vyhazuje a domácí střídají čerstvou formaci.
54:05
Kladno bude hrát další přesilovou hru. Ve třetí třetině už to bude jejich třetí. 2 minuty za podražení vyfasoval Petr Leška (ZLN)
54:01
Pokus zlínského útočníka končí v moci připraveného Cikánka. Po komerční přestávce se bude vhazovat v blízkosti brankáře Kladna.
53:34
Zlínští se několikrát tlačili do zakončení, ale Kladno si v závěru zápasu defenzivní činnost hlídá.
52:43
Rozjetého Čajánka zastavil na levém křídle bránící Rudovský.
52:09
Tohle oslabení už domácí zvládli a další gól neinkasovali.
51:25
Tenkrát promáchl do prázdna a kotouč vzápětí vyhazuje do bezpečí Veselý.
50:43
Zlínští hrají ve čtyřech a mají co dělat, aby ubránili tlak Kladna.
50:19
Hosté protrhli dnešní střeleckou smůlu a snižují na rozdíl dvou branek. Dvojnásobnou přesilovku využil rychlou dorážkou z brankoviště MILOSLAV HOŘAVA. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.
50:09
Kladno si na svoji přesilovou hru bere oddechový čas.
50:09
Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za vysokou hůl.
50:09
Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty za podražení.
50:09
Kladno bude hrát dvě minuty přesilovku pět na tři.
49:34
Horčička vyráží vyrážečkou pokus kladenského útočníka.
48:50
Kladno má opět signalizovanou výhodu, Kaberle v ní nedokázal trefit z úhlu zcela odkrytou branku.
48:20
Balaštík je na ledě, Kladno tuhle přesilovou hru nedokázalo využít.
48:25
Zlín vyhrál buly před Horčičkou a Marušák svůj celek osvobozuje.
47:54
Zlínští se dostali ke kotouči a konkrétně Čajánek alespoň na chviličku osvobozuje svůj celek v oslabení.
47:33
Zlínský brankář úspěšně kryje i Paterovo nahození.
46:57
Horčička výborně vychytal Rudovského i dorážku Kuchlera.
46:35
Horčička vyrazil ostrý pokus od Miloslava Hořavy, Rytíři stále obklopují zlínskou klec.
46:18
Rytíři mají výhodu přesilové hry. Vyloučen je Jaroslav Balaštík (ZLN) na 2 minuty za hákování.
46:08
Kladno bude hrát přesilovou hru.
45:38
Leškovu střelu tečoval jeden z kladenských obránců a kotouč náhle změnil směr. Cikánek ale na změnu kotouče dokázal reagovat a puk vytěstnil lapačkou. Hned poté byl zlínskému útočníkovi odpískán ofsajd.
44:29
Tenkrátova střela lízla Horčičkovu masku.
43:50
Rytíři ale moc dlouho kotouč neudrželi a Zlín, aby mohl vystřídat nahazuje kus černé gumy do středního pásma.
43:33
Střela Miloslava Hořavy byla sražena do plexiskla, Kladno je stále v útočné třetině.
42:28
Zámorský se snažil probít kolem levého mantinelu, ale na poslední chvíli ho dokázal zastavit bránící Kaberle.
41:42
Köhler slušnou střelou zápěstím z poměrně veliké dálky zaměstnal Cikánka.
41:14
Rytíři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
41:07
Holík v dobré šanci poslal puk ještě Kubišovi, který ve stoprocentní šanci trefil pouze Cikánka.
40:52
Kladenské zastavila sudího píšťalka, která odpískala ofsajd. Buly ve středním pásmu.
40:01
V prostřední části se hrál svižný hokej a moc se nepřerušovalo. Vedení žlutomodrých barev pojistil třetí brankou v letošním ročníku premiérový střelec Bedřich Köhler. Zlínský útočník v úniku vyzrál na Cikánka a díky jeho trefě vede Zlín již 3:0. Kladno mělo opět několik šancí ke snížení, ale Horčička byl vždy na místě. Poslední třetina začne v 19:10.
40:00
39:23
Poslední minuta druhé části.
38:43
Čajánek to přehnal s kličkováním a o kotouč následně přišel. Zachytil jej ale Tesařík, který kus černé gumy chytře obloučkem nahodil do útočného pásma.
38:25
Urbanec nezachytil lehkou přihrávku od Čecha a zlínští ztrácejí útočné pásmo.
37:42
Petr Hořava vyhodil kotouč podél mantinelu, který zachytil z trestné lavice unikajicí Lukáč. Střela slovenského útočníka zamířila mimo branku. Kladno se ubránilo a je kompletní.
37:03
Přihrávka Marušáka dolétla k brusli Řezníčka, odkud se odrazila do hlediště.
36:19
Čajánek našel dobrým pasem na modré Zámorského, který byl připraven na střelbu. Kotouč se mu ale na poslední chvíli postavil a útočník Zlína ani nevystřelil.
35:42
Čajánek tečoval Tesaříkovo nahození přímo do dobře postaveného Cikánka.
35:33
Michal Lukáč (KLA) 2 minuty za zdržování hry.
35:20
Tlak Zlína ukončilo až vyhození Lukáče do hlediště. Teď si přesilovku zahrají domácí.
34:31
Buly po levé ruce Luboše Horčičky.
34:31
Čajánek si odpykal svůj trest, Zlín se i podruhé dokázal ubránit.
33:28
Horčička si povyjel dopředu z brankoviště a úspěšně kryje pokus z hole Dragouna.
32:53
Zlín se zatím dobře brání ve čtyřech, Melenovský nahazuje kotouč za branku Cikánka.
32:26
Jan Hlaváč (KLA) 2+2 minuty za hrubost.
32:26
Oldřich Horák (ZLN) 2+2 minuty hrubost.
32:22
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za podražení.
32:26
V rohu kluziště za Horčičkovou brankou se strhla potyčka mezi zlínským Horákem a hostujícím Hlaváčem. Zlínský obránce povalil kladenského hráče na led a stal se vítězem této šarvátky. Oba aktéři už putují na trestnou lavici.
32:17
Zlín právě vstřelil branku!
BEDŘICH KÖHLER vlétl do útočného pásma a hbitou střelou zápěstím zvyšuje vedení Zlína již na 3:0! Střela zlínského útočníka přepadla přes Cikánkovu lapačku do sítě. Pro zlínského útočníka je to vůbec první trefa v sezoně. Asistence: Pavel Kubiš.
31:24
Procházka si odpykal svůj trest, Kladno hraje v plném počtu.
31:10
Tomáš Kaberle vybojoval v rohu kluziště puk a šetří vteřinky v oslabení.
30:57
Balaštíkovu dorážku Cikánek vyrazil před sebe, kde do kotouče plácl Procházka a zároveň svůj celek na chvíli osvobozuje.
30:26
Zámorského odraženou střelu od zadního mantinelu Cikánek ukryl pod výstroj.
30:13
Cikánek měl potíže udržet kotouč ve své moci po střele Petra Holíka. Nakonec vše brankář hostí včas vyřešil. Další buly před brankou Rytírů.
29:55
Půlminutovou přesilovkovou kombinaci zakončoval Řezníček dělovkou do Cikánka.
29:19
Libor Procházka (KLA) 2 +10 min za zásah do oblasti hlavy a krku.
29:10
Procházka si ve středním pásmu počkal na rozjetého Veselého, kterého následně tvrdým atakem poslal k ledu.
28:32
Tesařík nepřesně rozehrál, ale Dragoun chyby zlínského obránce nedokázal využít.
27:56
Cikánek viděl na poslední chvíli skrytou střelu Čajánka. I přesto dokázal brankář Rytířů reagovat svoji lapačkou.
27:32
Druhá třetina se hraje v rychlém tempu a skoro vůbec se nepřerušuje.
26:47
Pokus Kubiše přelétl kladenskou branku a orazítkoval plexisklo za brankou Cikánka.
26:20
Kladno strávilo před Horčičkou dobré dvě minuty. Hosté ale nebyli schopni pořádně ohrozit zlínského brankáře.
25:37
Kladenští stále kombinují v prostoru před zlínskou brankou. Chybí tomu ale finální zakončení.
25:19
Kladno se usídlilo před Horčičkou a domácí se nemohou vymanit z tlaku hostů.
24:34
Rytíři byli nachytáni v ofsajdové pasti. Vhazuje se ve středním pásmu.
23:50
Čech vybídl ke střele Kubiše. Jeho střela z první se otřela o levou boční část kladenské klece. Zlínští si pěkně rozebrali kladenskou obranu.
23:27
Hra se přesouvá před branku Horčičky, kde se bude nyní vhazovat.
22:26
Cikánek výborným zákrokem vyrazil nebezpečný pokus z hole Lešky.
21:43
Horák nastřelil pouze blokujícího Rudovského a dopředu mohou zase hosté.
21:29
Oba celky vstoupily do druhé části opatrně, zřejmě nechtějí udělat žádnou chybu, která by je mohla stát branku.
20:44
Lehké Dragounovo nahození si Horčička pohlídal, když ho ukryl pod lapačku.
20:01
Úvodní třetinu zvládli lépe domácí, kteří se dvakrát zapsali do listiny střelců. Skoré otevřel hned ve 3. minutě po Leškově přihrávce Jaroslav Balaštík. Kladno se snažilo o rychlé vyrovnání, ale chybělo jim k tomu potřebné štěstíčko. Zlínští tak podruhé trestali. Obránce Řezníček napřáhl na modré čáře a Cikánek puk uviděl až v síti. Nicméně zlínští nemají ještě nic vyhráno, protože Kladno bojovalo do poslední vteřinky první třetiny. Druhá perioda nám začne v 18:19.
20:00
19:57
Horčička musel být pozorný, protože Dragounova dorážka poskakovala u jeho pravé tyče.
19:41
Hořavovu tvrdou střelou srazil na poslední chvíli do bezpečí bránící Tesařík.
19:30
Kladno si vytvořilo souvislejší tlak a Berani vyhazují na zakázané uvolnění.
19:17
Horčička musel zasahovat maskou proti střele Rudovského, který pálil z ostrého úhlu.
18:37
Po menší odmlce si kotouč osahali také hokejisté Kladna, kteří míří do útočného pásma.
18:05
Zlínští se sami vyhnali z útočného pásma, když ztratili kotouč na útočné modré.
17:34
Cikánek úspěšně kryje střelu i následnou dorážku Pavla Kubiše. Zlínský útočník se natlačil do brankoviště a snažil se překvapit Cikánka. To se mu ale nepodařilo.
17:04
Dragoun vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Kladno je v plném počtu.
16:40
Zlínské zastavil v kombinaci odpískaný ofsajd.
16:15
Kladenští si mohou na chvíli oddechnout, Kaberle vyhazuje puk pryč z obranného pásma.
15:58
Řezníček svojí tvrdou střelou vyrazil Dragounovi hůl z ruky, ten si okamžitě přijel ke střídačce pro náhradní. Zlín nebezpečně kombinuje před Cikánkem.
15:27
Libor Procházka se dostal ke kotouči a bleskově ho posílá do útočné třetiny.
14:55
Marek Černošek (KLA) vyhodil kotouč do hlediště a bude za to pykat. Je tu první početní výhoda pro Zlín.
14:28
Zlínští následně vyhazují na icing. Buly před Horčičkou.
14:07
Berani se sotva ubránili a hned se ujímají dvougólového vedení. DALIBOR ŘEZNÍČEK se tvrdě opřel do kotouče a za pomocí pravé tyče puk skončil za bezmocným Cikánkem. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.
13:48
Horčička měl menší potíže s dorážkou Miloslava Hořavy. Zlínskému brankáři poskakoval kotouč po lapačce.
13:24
Tesařík je na ledě, Berani zvládli první oslabení na jedničku.
13:19
Zlín vyhrál buly a Marušák osvobozuje svůj celek v oslabení.
12:49
Doudera zachytil kotouč rukavicí, ale podle signalizace rozhodčího už to bylo v ofsajdovém postavení.
12:09
Zámorský vyhazuje a Zlín posílá na led čerstvé síly.
11:44
Kladno předvedlo parádní kombinaci na jejimž konci proletěl Hořavovi kotouč mezi bruslemi. Kladenský útočník by střílel do prázdné branky.
11:24
Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za hákování.
11:24
Kladenští byli v obrovské šanci. Tenkrát přihrával před odkrytou branku volnému Machačovi. Toho ale v zakončení fauloval obránce Tesařík a Kladno čeká první přesilová hra.
10:56
Domácí si při přechodu do útočného pásma přihráli rukou a hra je přerušena. Následuje buly ve středním pásmu.
10:15
Kladno se na chviličku dostalo před Horčičku, ale hostům se do zakončení dostat nepovedlo.
9:35
Ani Urbanec neudržel puk v útočném pásmu, naštěstí pro domácí jej ale stihl včas zachytit a poslat do vlastní třetiny Marušákovi.
9:04
Tesařík nezachytil na útočné modré kotouč a tím se do samostatného úniku dostal Jan Hlaváč. Kladenského útočníka ale čistým a obětavým pádem zastavil obránce Horák.
8:28
Zlín je opět na puku a momentálně kombinuje v útočném pásmu.
7:39
Kubiš zatáhl kotouč po pravém křídle do útočného pásma a vzápětí se snažil ohrozit Cikánka. Střela domácího útočníka byla zblokována do ochranné sítě. Buly před Cikánkem.
6:36
Zlínští jsou týmem, který je častěji na puku. Svoje šance ale zatím nedokáží hokejisté ve žlutých dresech proměnit.
5:56
Tesaříkova střela prolétla přes skrumáž těl jen těsně vedle Cikánkovy branky.
5:30
Pokus Bajarunse končí sražen v ochranné síti. Buly před Horčičkou.
5:21
Horčička vyrazil Hlaváčovu střelu zápěstím z hranice brankoviště. Kladenský útočník ale nedal do střely příliš razance.
4:43
Kombinaci Machače a Dragouna ukončil odpískaný ofsajd.
4:26
Po menší odmlce bez přerušení se vhazuje ve středovém kruhu.
3:51
Melenovský unikal za odraženým kotoučem, který směřoval na kladenskou branku. Cikánek ale vystihl správný moment, když vybruslil z branky a puk rychle odehrál do středního pásma.
3:34
Vůbec první vhazování v blízkosti Luboše Horčičky.
2:37
Zlínští se dostávají velice brzy do těsného vedení. Petr Leška se zastavil v mezikruží s kotoučem a následně adresoval přihrávku na pravé křídlo na JAROSLAVA BALAŠTÍKA. Zlínský střelec z voleje překonal přesunujícího se Cikánka. Asistence: Petr Leška, Ondřej Veselý.
2:18
Dalecký hledal svojí přihrávkou v předbrankovém prostoru Bajarunse. Horčička výborně hokejkou vypíchl přihrávku hostujícího útočníka.
1:45
Köhler promáchl kotouč a Zámorskému vzápětí nesedla střela od modré.
1:25
Čech našel přihrávkou zpoza branky mezi kruhy volného Kubiše, ten ale branku trefit nedokázal.
0:43
Zlínští mohli po chybné kladenské rozehrávce unikat sami na Cikánka, ale Balaštíkova přihrávka na ujíždějícího Veselého byla na poslední chvíli zastavena bránícím hráčem Kladna.
0:15
Po vyhraném zlínském buly se dostal ke kotouči Patrik Urbanec. Zlínský obránce okamžitě otestoval pozornost Lukáše Cikánka střelou od modré čáry.
00:01

PSG Zlín: Horčička (Štůrala) – Horák, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Köhler, Čajánek, Melenovský – Sedláček, Okál.

Rytíři Kladno: Cikánek (Exner) – Kaberle, Růžička, Černošek, Hořava, Procházka, Doudera, Kolařík – Kuchler, Patera, Hořava – Machač, Dragoun, Tenkrát – Hlaváč, Dalecký, Bajaruns – Havlíček, Lukáč, Rudovský.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Gebauer, Lederer.
PSG Zlín: Berani se v posledních kolech rozjeli, když doma famózním obratem porazili z nepříznivého stavu 1:4 Spartu a utkání dotáhli úspěšně do vítězného konce. Poté Berani sehráli dvojutkání na ledě soupeře. Nejprve v Liberce uspěli za tři body, a ve druhém duelu v Litvínově vydřeli alespoň bod. Domácí Verva totiž byla úspěšná na samostatné nájezdy a vyhrála 1:0. Hlavního kouče Valachů ale trápí rozsáhlá marodka. Mimo hru je brankář Kašík, obránci Kotvan s Matějíčkem a nejistý je start u dvojice útočníků Honejsek, Ondráček. Naopak připraven do duelu by měl být bojovník Zdeněk Okál. Čajánkova parta se nachází na pátém místě a dnes bude mít o motivaci postaráno. Berani totiž letos nedokázali Kladno ani jednou porazit. V prvním duelu prohráli na samostatné nájezdy. Ve druhém dostali branku v poslední vteřině prodloužení.

Opory mužstva: Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Petr Zámorský, Antonín Honejsek

Poslední zápas: Litvínov – Zlín 1:0sn

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (12)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (18)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský (60. min)

Aktuální umístění: 5.

Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 91,7%
Libor Kašík 94,07%
Tomáš Štůrala 93,59%
Rytíří Kladno: Rytíři v letošním ročníku poněkud tápou, a nachází se až na dvanácté pozici. V jednu dobu to dokonce vypadalo, že Rytíři budou muset uskutečnit nějaké trejdy. K tomu ale nakonec nedošlo a Kladno věří, že po domácí výhře nad Slavii 3:1 naváže na dobré výkony. V brance podává spolehlivé výkony Jan Chábera. Bodování Rytířů vévodí Pavel Patera, který do své sbírky přidal celkem 16. asistencí a pět branek. Nejlepším střelcem Kladna je francouzský útočník Sacha Treille, kterého stíhá o pouhé dvě trefy Petr Tenkrát. Kladno jede do Zlína s cílem odvést si nějaké body.

Opory mužstva: Pavel Patera, Jan Chábera, Petr Tenkrát, Sacha Treille

Poslední zápas: Kladno – Slavia 3:1

Nejlepší střelec: Sacha Treille (11)

Nejlepší nahrávač: Pavel Patera (16)

Nejtrestanější hráč: David Růžička (56. min)

Aktuální umístění: 12.

Úspěšnost brankářů: Jan Chábera 91,13%
Lukáš Cikánek 87,10%
Vítejte u dnešního online přenosu. Extraliga pokračuje ve svižném tempu a dnes se na ZS Luďka Čajky proti domácím Beranům postaví Rytíři z Kladna. Hosté se letos krčí až na 12. příčce, ale Zlín v letošní sezoně dokázali v obou případech porazit. Pojďme si v krátkosti představit oba celky v momentální formě. Utkání začíná v 17:30.