Zlínští hokejisté si pojistili dnešní zaslouženou výhru gólem ve třetí části, kdy se dokázal prosadit Zdeněk Okál. Hosty dlouho držel brankář Melicherčík, ale ani on nedokázal zabránit porážce svého týmu. Tygři se nezmohli ani na jedinou trefu a Horčička si připisuje první nulu v letošní sezoně. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera. Budu se na vás těšit opět v neděli, napočtenou.
60:00
59:50
Diváci si užívají dnešní již jistou tříbodovou výhru zlínských hokejistů.
59:37
Leška v oslabení adresoval na Balaštíka dalekonosnou přihrávku, druhý jmenovaný ji však nestačil dobruslit.
59:24
Bulíř se natlačil do zlínského brankoviště a rozhodčí si toho okamžitě všimli a hru přerušují. Liberci se tato početní výhoda zatím moc nedaří.
58:39
Kotouč končí po teči jednoho z libereckých v hledišti a vhazuje se před brankou Tygrů.
58:33
Petr Holík si v oslabení troufl na menší výlet a Melicherčík musel chytat jeho nepříjemnou střelu, kterou ještě mírně přizvedl bránící Hunkes.
58:26
Holík dokázal zblokovat Vampolovu střelu.
58:02
Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty vysoká hůl.
57:53
Kotvan se za zlínskou brankou dostal do krížku s Filippim a bude se vylučovat.
57:26
Horčička vyráží Víškův pokus a zlínští mohou založit protiútok.
56:57
Zlínšti přesto, že mají dostatečný gólový náskok aktivně napadají liberecké hráče.
56:27
Dnešní utkání sleduje 3867 diváků.
56:01
Zlín právě vstřelil branku!
V přesilovce to domácím nevyšlo, ale teď už ano. Kotvanova střelu nejprve neúspěšně tečoval Kubiš, ale vzápětí puk do sítě dopravil ZDENĚK OKÁL. Asistence: Pavel Kubiš, Oldrich Kotvan.
55:15
Melenovský se předvedl v dobrém světle, když si obešel tři liberecké a ještě stačil zpoza branky zakončit.
54:32
Veselý přenechal puk na modré Tesaříkovi, tomu ale rána vůbec nesedla a do šance se tak dostal hostující Víšek. Liberecký útočník svojí střelou na Horčičku nevyzrál.
53:45
Čuttovi se asi po půl minutě povedlo Liberec na chvíli osvobodit od tlaku domácích.
53:14
Okál byl v útočném pásmu tvrdě sražen k ledu a Liberec bude hrát oslabení. 2 minuty za nedovolené bránění si odsedí kapitán Petr Nedvěd (LIB)
52:32
Filippi svůj parádní průnik zakončil střelou do připraveného Horčičky.
51:55
Leška nastřelil puk o mantinel a vybídl do šance Veselého. Ten převzal kotouč a ještě zadovkou hledal připravené spoluhráče. Na modré byl nachystaný Zámorský, ale tomu puk projel mezi bruslemi.
51:29
Horčička si poradil se střelou jednoho z libereckých hráčů.
50:37
Nedvěda nachytali rozhodčí při přechodu do útočného pásma v ofsajdu.
50:15
Horčička vyjel z branky a přihrávkou na Urbance rozjel akci Zlína.
49:33
Menší tlak Zlína ukončila až střela Urbance, tu dokázal liberecký brankář úspěšně zneškodnit.
48:58
Výtisk při rozehrávce zlomil hůl a puk zachytil Leška, Berani se stále drží v útočné třetině.
48:26
Pohlednou kombinaci Tygrů zakončil dorážkou bruslí Petr Nedvěd, branka by nejspíše neplatila, ale i tak Horčička kotouči dokázal zabránit v cestě do sítě.
47:51
Melicherčík vychytal střílejícího Honejska, liberecký brankář si počkal na správný moment a vystihl střelu zápěstím od zlínského útočníka.
47:27
Kotouč končí mimo hrací plochu. Po občerstvovací přestávce se bude vhazovat ve středovém kruhu.
46:36
Veselý ještě stačil zachytit kotouč v útočném pásmu a podařilo se mu také vystřelit. Melicherčík proti pokusu zlínského útočníka dobře zasáhl levým betonem.
46:01
Čajánek si svůj trest odpykal a může zpátky na led.
45:28
Melenovský se sotva dostal ke kotouči a hned svůj celek osvobozuje.
45:16
Holík se dostal do šance, když unikal po levém křídle. Pokus zlínského útočníka mířil mimo branku.
44:53
Jass přišel o kotouč a zlínští potřetí vyhazují.
44:27
Melenovský vyhrál silový souboj s Hunkesem a domácí opět vyhazují.
44:13
Leška získal kotouč a bekhendem ho nahazuje do útočného pásma.
43:54
Výhoda přesilové hry pro Tygry z Liberce. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za zdržování hry. Zlínský kapitán poslal puk do hlediště a je za to potrestán.
43:32
Honejsek se řítil po pravém křídle a povedlo se mu i zakončit. Puk se ale došoural těsně vedle liberecké klece.
43:07
Hunkes srazil střelu Veselého do ochranné sítě. Vhazuje se před Melicherčíkem.
42:44
Hra je přerušena, protože jeden z hráčů posunul kotouč nedovoleně rukou.
42:38
Nedvěd se ocitl zcela sám před odkrytou branku Zlína, ale liberecký kapitán nedokázal usměrnit bekhendem kotouč do sítě.
42:27
Melicherčík zkontroloval levým betonem přizemní střelu Melenovského.
41:39
Hra se stěhuje před Horčičku.
41:32
Urban srazil k ledu Zámorského, rozhodčí vylučovat nebudou.
40:48
Zámorský zblokoval střelecký pokus Urbana.
40:22
Zlínští se po vyhraném vhazování hrnuli před Melicherčíka. Balaštík ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč.
40:01
Prostřední dvacetiminutovka nám žádnou branku nepřinesla a zlínští si i do třetí části ponesou dvougólový náskok. Tygři byli v této třetině hodně aktivní, ale Horčičku ani jednou překonat nedokázali. Zlín často hrozil před Melicherčíkem, ale i ten v této části nepropustil za svá záda žádný kotouč. Uvidíme co nám přinese třetina číslo tři, ta začne zhruba v 19:13.
40:00
39:19
Liberec je stále na puku v útočném pásmu.
38:57
Horčička si položil levý beton rychle na led a zabránil tvrdé střele jednoho z hostujících hráčů.
38:29
Tygři se v závěru druhé třetiny často tlačí před Horčičku, nedaří se jim však dostat do zakončení.
37:54
Urban se proháčkoval přes dva zlínské hráče, jenže následně o kotouč v útočné třetině přišel.
37:29
Oba týmy začínají hrát více do těla a dohrávají se téměř všechny souboje.
36:56
Kubiš obral o puk Voráčka, ale zlínskému hráči zase sebral kotouč liberecký Urban.
36:22
Leška si fantasticky obešel dva protihráče a v závěrečné fázi přihrával mezi kruhy rozjetému Veselému. Druhý jmenovaný už se ke střele nedostal, protože byl včas odstaven obráncem Liberce.
35:13
Köhler opustil trestnou lavici a Zlín je kompletní.
35:16
Tygři se dostali do slušné šance, Horčička ale unikajícího Vampolu dokázal vychytat.
34:36
Bulíř se snažil tečovat střelu svého spoluhráče, ale Horčička byl včas na správném místě a dobře zasáhl proti pokusu libereckého útočníka.
33:56
Holík osvobozuje svůj tým v oslabení.
33:30
Bulík se snažil protlačit k odraženému kotouči na zlínském brankovišti. Zlínská defenzíva byla pozorná a včas tomu dokázala zabránit.
33:13
Domácí útočník je potrestán dvěma minutami za podražení.
33:10
Köhler se srazil v rohu kluziště s Jassem a bude se vylučovat.
32:38
Liberec tuhle početní výhodu využít nedokázal a stále má na svém kontě vstřelených branek nulu. Čajánek už se zapojil do hry.
32:20
Honejsek se dostal ke kotouči a bleskově ho vyhodil za branku Liberce. Zlín se v tomto oslabení dobře brání.
32:01
Pospíšil nedosáhl na přihrávku od Filippiho a píská se icing.
31:46
Tygři se nachytali v ofsajdové pasti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
31:26
Zlínu se podařilo zásluhou Zámorského vyhodit puk před Melicherčíka.
30:59
Leška nahazuje puk do útočného pásma a šetří cenné vteřinky při oslabení.
30:36
Čakajík opustil trestnou lavici a Libereci začíná přesilová hra.
30:30
Počet hráčů se nám na chviličku srovná, a následně bude Liberec hrát přesilovu hru pět na čtyři. 2 minuty za nedovolené bránění vyfasoval domácí kapitán Petr Čajánek (ZLN)
29:59
Víšek vyhazuje a osvobozuje svůj celek na pár vteřin.
29:37
Domácím se tato početní výhoda zatím vůbec nedaří, Tygrům se podařilo dvakrát za sebou osvobodit a zároveň obnovit čerstvé síly.
28:55
Kotouč se po nahození Marušáka dostal před osamoceného Veselého, zlínský útočník to zkoušel bekhendem, ale na Melicherčíka nevyzrál.
28:36
Obránce Petr Ulrych (LIB) vyfasoval 10. minutový osobní trest za nesportovní chování.
28:36
Okál byl na brankovišti faulován a Zlín si zahraje přesilovku. 2 minuty za sekání si odpyká Martin Čakajík (LIB)
27:34
Čajánek ovšem nahodil puk do útočného pásma a liberecký brankář jej musel ukrýt pod lapačku. Po menší přestávce se tak opět bude vhazovat před brankářem Bílých Tygrů.
26:34
Domácí se pokoušejí probít do útočné třetiny, ale Liberec v této fazí dobře brání střední pásmo a zlínští se moc před Melicherčíka nedostávají.
25:56
Fillipimu pří přečíslení tři na dva uskočil kotouč a protiútok Tygrů překazil ofsajd. Liberečtí se snaží dostat do šancí, ale ztroskotávají v koncovce.
25:20
Je tu další vyhození Tygrů na zakázané uvolnění.
24:56
Melenovský se ocitl v dobré pozici a zkoušel na Melicherčíka kličku do forhendu. Brankář Liberce ale výborně zasáhl pravým betonem.
24:38
Čajánek vybojoval kotouč za brankou a posílal jej před branku Kubišovi. Ten ačkoliv nebyl obsazený, nedokázal přihrávku zpracovat.
24:05
Hosté se chtějí vymanit z tlaku domácích a proto vyhazují na icing.
23:26
Zlínští se opět tlačí před Melicherčíka a obrana hostů na plné ruce práce.
22:48
Nejprve Výtisk a vzápětí Víšek si tvrdě vyšlápli na zlínského Sedláčka.
22:17
Filippi se snažil v přečíslení posunout puk na svého spoluhráče, toho ovšem včas a čistě odzbrojil od puku Valenta.
21:43
Brankář Bílých Tygrů si poradil i se střelou z hole Melenovského.
21:27
Dělovka Urbance končí Melicherčíkem sražena v ochranné síti.
20:46
Teď už jsou u kotouče domácí a zlínská pětice směruje do útočného pásma ohrozit libereckého brankáře.
20:32
Zámorský nedokázal vyhodit puk přes bránícího Voráčka a Tygři si nadále drží útočné pásmo.
20:14
Liberec jen co se dostal ke kotouči, tak se snažil ohrozit Horčičku. Výpad Nedvěda skončil na vyrážečce domácího brankáře.
20:01
V první třetině se hrálo většinu času před brankářem Liberce, kde si Melicherčík určitě na nedostatek práce stěžovat nemohl. Zlínu se naskytla přesilová hra, kterou využil po střílené přihrávce Honejska dobře postavený Radim Tesařík. Zanedlouho byl v šanci faulován Holík, a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný zlínský hráč dokázal proměnit trestné střílení a zajistil Zlínu dvougólové vedení. Liberečtí párkrat ohrozili Horčičku, jenže ten zatím drží čisté konto a nepřipustil hostům žádné větší drama. Druhá perioda začne zhruba v 18:23.
20:00
19:57
Ještě skrumáž před brankou Liberce, čas se nám ale chýlí ke konci.
19:39
Bulíř z otočky nepřekonal Horčičku, k dorážce se ještě dostal Pospíšil, ani ten však nepřelstil zlínského strážce svatyně.
19:14
Ofsajd libereckých a buly ve středním pásmu.
19:07
Probíhá poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:50
Podruhé za sebou se vhazuje v blízkosti liberecké klece.
18:39
Melicherčík si vyjel a zneškodnil slušný pokus Jaroslava Balaštíka.
18:10
Berani v přesilovce několikrát ohrozili brankáře Liberce, branku se jim však vsítit nepovedlo.
16:10
Zlínu se nabízí další přesilová hra pět na čtyři. Za hákování je potrestán dvěma minutami obránce Jakub Čutta (LIB)
15:40
Víšek puk doslova poslal Horčičkovy do jeho lapačky.
15:34
Tomáš Urban se dostal ke kotouči a lehoučkou střelou Horčičku nepřekvapil.
13:39
Vedení dodalo na hokejky domácích potřebný klid a domácí si před Melicherčíkem dělají co se jim zachce.
12:35
Nejprve to vypadalo, že se kotouč zastavil před brankovou čarou. Jenže pokus PETRA HOLÍKA prošel za brankovou čaru a domácí vedou již o dvě branky!
12:35
Po faulu na Petra Holíka bylo nařízeno trestné střílení.
12:30
Kotvan posunul podél mantinelu na Veselého, který posílá puk před Melicherčíka.
11:43
Vampolovu přihrávku nikdo z obránců nečekal a hosté se sami vystrnadili z útočného pásma, to je šance pro Zlín ke střídání.
11:20
Tygři jsou na kotouči a pokus Čutty jen těsně minul zlínskou klec.
10:55
Čutta neudržel nahození Melenovského a Zlín se v oslabení poprvé osvobozuje.
10:34
Tygry čeká první přesilová hra. Za nedovolené bránění je potrestán Patrik Urbanec (ZLN)
10:24
Zámorský objel branku a zkoušel Melicherčíka překvapit střelou na bližší tyč. Brankář Liberce ale výborně vykryl prostor u levé tyče.
9:59
Liberečtí téměř neohrozili Horčičku, naopak Melicherčík je neustále v zápřahu.
9:48
Hamerlík si poradil s lehkým pokusem jednoho ze zlínských obránců.
9:44
Vampola byl vykázán na buly, které se bude opakovat.
9:35
Sedláček se zpoza branky natlačil s kotoučem před Melicherčíka, který musel likvidovat dvě Köhlerovy dorážky.
9:16
Tygři mají možnost si na chvíli odpočinout, je tu komerční přestávka. Zlín zatím těží z maxima a neustále obstřeluje libereckou branku.
8:36
Hokejisté ve žlutých dresech zatím jasně dominují na ledové ploše. Melicherčík musel holí zasahovat proti Melenovského teči po střele Okála.
8:05
Hunkes je na ledě, Tygři mají tohle oslabení a sebou.
7:43
Leška vybojoval puk za libereckou brankou a předložil puk ke střele volnému Valentovi. Dělovka zlínského obránce orazítkovala pouze hrazení za brankou Liberce.
7:27
Hosté vyhráli vhazování ve středním pásmu a posílají kotouč před Horčičku.
7:17
Honejsek přiklepl puk mezi kruhy Tesaříkovi a ten otestoval pozornost libereckého brankáře. Střela domácího obránce si našla místečko v lapačce Marcela Melicherčíka.
6:58
Tygři se alespoň na malý moment osvobozují.
6:37
Leška se dostal do útočného výpadu, Melicherčík výborně vyrazil a podržel Liberec v oslabení.
6:19
Valentovu střelu dokázal ztlumit pádem pod nohy bránící Valský, Zlín je ale stále na kotouči.
6:03
Jiří Hunkes (LIB) zbytečně dohrál u střídačky zlínského Sedláčka a oslabuje svůj tým minimálně po dobu dvou minut. Liberecký obránce vyfasoval dvě minuty za faul loktem.
5:48
Urban převzal přihrávku od spoluhráče tehdy, až se ocitl v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
5:27
Zakázané uvolnění zlínských hokejistů.
5:09
PSG Zlín využívá první přesilovou hru. Na Honejskovu střílenou přihrávku si před brankou počkal RADIM TESAŘÍK, a dorážkou do odkryté části branky posílá svůj celek do vedení. Asistence: Antonín Honejsek, Petr Čajánek.
4:43
Zlínští se usadili v útočné třetině a rozjeli přesilovkovou kombinaci.
4:29
Marušák dlouho otálel se střelou a Tygrům se poprvé podařilo vyhodit puk ven z obranného pásma.
3:58
Balaštík tečoval pokus Marušáka a Melicherčík výborně zasahuje.
3:42
Petr Vampola (LIB) 2 minuty za sekání.
3:42
Vampola se dostal společně s Bartkem do útočného pásma, jenže prvně jmenovaný nechal kotouč za sebou a naděje na ohrožení Horčičky se zhatila.
3:24
Zlínští se dostali na delší dobu do útočné třetiny a Tygři to řeší vyhozením kotouče na icing.
2:39
Veselý stačil tečovat pokus Zámorského a Melicherčík musel být opět v pozoru.
2:17
Melenovského střela zápěstím končí v lapačce libereckého brankáře. Melicherčík si připisuje vůbec první ostrý zákrok.
1:59
Další icing zlínských.
1:51
Čakajík našel přesným pasem rozjetého Bulíře, který puk sice zpracoval, ovšem ho nedokázal dobruslit.
1:36
Zakázané uvolnění Zlína, buly po pravé ruce Horčičky.
1:10
Tygři se tlačili dopředu, zlínská defenzíva ale stačila včas odvrátit protiútok hostí.
0:37
Domácí se okamžitě hrnou před Melicherčíka. Naštěstí pro hosty střela Balaštíka mířila těsně vedle branky.
0:11
Tygři si neprozumněli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.
00:01

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Zámorský, Valenta, Tesařík, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Kubiš, Čajánek, Honejsek – Holík, Melenovský, Okál – Köhler, Sedláček, Ondráček.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čutta, Hunkes, Výtisk, Voráček, Čakajík, Ulrych, Šimek – Valský, Nedvěd, Urban – Bulík, Vampola, Bartek – Bulíř, Fillipi, Pospíšil – Víšek, Zacha, Jass.

Rozhodčí: Šír, Minář – Bryška, Barvíř.
PSG Zlín: Lonští vicemistři se letos trápí a zatím nepředvádí příliš oslnivé výkony. Vlachova parta se pohybuje v tabulce kolem desátého místa a zatím nepředvádí ideální hru, kterou zlínští předváděli v loňském play-off, kdy hráli především pečlivě z defenzívy. Kádr Zlína se ale v defenzívě omladil a letos je to znát. Odešel i brankář Sedláček a Zlín zatím nemá definitivně určeného brankáře číslo jedna. Poslední zápasy odchytal po zranění vracející se Luboš Horčička. Ševci v posledním domácím duelu zabrali, když zdolali Plzeň hladce 4:1. Ovšem v úterním duelu na Spartě naopak zlínští inkasovali čtyři branky a pouze jednu přidali. Berani letos zatím hledají ideální složení formací a tak se stále rotuje se sestavou. Na marodku navíc přibyl už druhým utkáním obránce Řezníček. Nejistý je také start Filipa Čecha. V případě, že by domácí útočník nenastoupil, jsou v záloze Ondráček s Pavlem Sedláčkem. Berani se budou chtít jistě před domácím publikem vytáhnout a dnes se tak jistě máme na co těšit.

Opory mužstva: Petr Leška, Antonín Honejsek, Petr Čajánek.

Poslední zápas: Sparta – Zlín 4:1

Nejlepší střelec Antonín Honejsek (4)

Nejlepší nahrávač Petr Leška (5)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský (36. min)

Aktuální umístění: 10.

Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 88,64 %
Libor Kašík 90,7 %
HC Bílí Tygři Liberec: Hokejisté Liberce před letošním ročníkem dost pozměnili složení hráčského kádru a snaží se o napravení z loňské sezony, kdy hráli baráž o udržení v extralize. Hráčskou kariéru si ještě o jeden rok prodloužil Petr Nedvěd. Letos ale kapitán Tygrů zažívá pomalejší start co se týka střílení branek. Na svém kontě má sice devět asistencí, jenomže v kolonce branek pouhé dva zásahy. Modrobílý dres letos oblékli: brankář Marcel Melicherčík, v obraně Jiří Hunkes s Tomášem Voráčkem, a v útoku jsou nově Martin Bartek, Koba Jaas, Jakub Valský a Petr Vampola. Tygrům se i přes několik změn v sestavě moc oslnivě nedaří. Hynkovi svěřenci se pohybují na dvanácté pozici a na Zlín mají ztrátu pouhých dvou bodů. Poslední dva zápasy skončily pro Tygry pouze s bodem. Jednou přišla prohra v prodloužení a jednou na samostatné nájezdy. Liberečtí mají pro dnešek o motivaci postaráno, hosté by si chtěli ze Zlína odvést nějaký bod, nejlépe všechny.

Opory mužstva: Petr Nedvěd, Marek Schwarz, Marek Čakajík, Martin Bartek

Poslední zápas: Liberec – Mountfield HK 6:7p

Nejlepší střelec: Martin Bartek (8)

Nejlepší nahrávač: Petr Nedvěd (9)

Nejtrestanější hráč: Petr Vampola (22. min)

Aktuální umístění: 12.

Úspěšnost brankářů: Marek Schwarz 90,74 %
Marcel Melicherčík 86,21 %
Hezký páteční podvečer ze Zlína. Zlínští hokejisté se po jednozápasové pauze opět představí domácím fanouškům. V dnešním duelu budou Berani hostit Bílé Tygry z Liberce. Pojďme si v krátkosti představit oba dnešní celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.