Berani ještě stačili v závěrečné power-play šesti proti čtyřem snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Liberec dnes přijel do Zlína dobře připraven a odváží si po dobrém výkonu všechny body. Berani tak opět nedokázali prolomit nepříznivou bilanci na domácím ledě. Pro dnešek je to vše, budu se na vás těšit v neděli, kdy Zlín bude v rámci 85 let zlínského hokeje hostit celek Litvínova.
60:00
59:33
Buly před Schwarzem, Zlín v závěru tlačí a je možné, že se dočkáme vyrovnávací trefy.
59:33
Marušák nepřesne rozehrál na hůl Čakajíka, který vyhazuje na icing.
59:10
Zlín vyhrál buly a hraje opět v šesti.
59:06
Horčička je zpět v brance, ale čeká na pokyn a opět půjde na střídačku.
58:48
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín se prosazuje při power-play. Berani využívají převahu 6 proti 4 a snižují v samotném závěru na rozdíl jediné branky. ONDŘEJ VESELÝ se nejlépe zorientoval po Čajánkově dorážce a doklepl puk za Schwarze. Asistence: Petr Čajánek, Filip Čech.
58:49
Čech z voleje minul branku, Zlín znovu zakládá protiútok.
58:16
Také hosté sahají po oddechovém čase.
58:16
Ránu Matějíčka brankář Schwarz s ledovým klidem chytá.
57:43
Veselý z levého kruhu netrefil prázdnou klec za přesouvajícím se Schwarzem.
57:17
Zlín si bere oddechový čas a Horčička zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti proti čtyřem.
57:17
Dnešní duel sleduje 3984 diváků.
57:17
Nahození Lešky s klidem Schwarz chytá do lapačky.
56:33
Honejskovi přeskočil kotouč na útočné modré a Zlín ztrácí výhodu útočného pásma.
56:18
Valský zabojoval v oslabení a dokázal udržet kotouč v útočném pásmu.
55:56
Čajánek je na ledě, Zlín hraje přesilovou hru pět na čtyři.
55:21
Zdeněk Okál (ZLN) – Ondřej Vitásek (LIB) oba 2+2 minuty za hrubost.
55:21
Na ledě se do sebe pustili drobnější Okál a obrovitý obránce Vitásek. Pěstní souboj dopadl vítězně pro Vitáska, který povalil zlínského útočníka na led.
55:10
Matějíčkova povedená rána končí v moci Schwarze.
54:51
Ledaři musejí z ledu odstranit krvavé stopy po zásahu holí do obličeje Pavla Kubiše.
54:51
Počet hráčů na ledě se na chvíli srovná a poté bude hrát Zlín přesilovou hru. Vyloučen je Michal Bulíř (LIB) trestem 2+2 minuty za vysokou hůl.
54:01
Kubiš tečoval nahozený kotouč na střídačku. Buly před Horčičkou.
53:56
Tygrům se nabízí další početní výhoda. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hákování.
53:50
Čajánek poslal kotouč z mezikruží nad Schwarzovu branku.
53:10
Čajánek už je na ledě, Zlín je kompletní.
53:02
Zlínští bojují, ale chybí jím štěstíčko ke vstřelení kontaktního gólu.
52:33
Urbanec se v oslabení dostal ke střele, překonat Schwarze však nedokázal.
51:59
Matějíček opustil trestnou lavici, Zlín je ve čtyřech.
51:44
Valenta s Kotvanem špatně rozehráli a málem to potrestal Bulík. Pokus útočníka Liberce byl ale hodně nepřesný.
51:20
Leška vyhrál vhazování na Marušáka, který okamžitě vyhazuje kotouč do bezpečí.
51:02
Přísné vyloučení pro domácího kapitána. Liberec bude hrát přesilovou hru pěti proti třem a to 57 vteřin. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za sekání.
49:59
Tygři si opět zahrají početní výhodu. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty naražení ze zadu.
49:55
Ondráček je zpátky na ledě, Zlín je v pěti.
49:43
Bulík netrefil z voleje odkrytou Horčičkovu klec. Tygři stále na kotouči.
49:12
Martin Bartek protáhl svoji střelou lapačku Luboše Horčičky.
48:53
Domácí sehráli dobrou pasíž před Schwarzem. Čajánek a hned po něm ani Okál nedokázali v pádu překonat dobře vyjetého brankáře Tygrů.
48:25
Leška zachytil přihrávku Vitáska a vzápětí vyhazuje kotouč přímo na Schwarze.
47:53
Jiří Ondráček (ZLN) 2 minuty za podražení.
47:50
Koba Jass si šikovnš obešel Urbance a v zakončení byl podražen. Liberec bude hrát přesilovou hru.
47:17
Tygrům bylo odpískané zakázané uvolnění.
46:48
Okál našel chytrou příhrou na brankovišti nikým nehlídaného Pavla Kubiše. Zakončení z první mezi betony si Schwarz pohlídal.
46:28
Okálovo zakončení mezi Schwarzovy betony bylo bohužel pro Zlínské ofsajdové. Okál už střílel po odpískání. Poté se domácí útočník omluvil Schwarzovi a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:50
Zlínští se zjevně trápí, Liberec se drží v útočné třetině a domácí se nemohou vymanit z jejich tlaku.
45:16
Horčička konečkem betonu vyrazil Filippiho dorážku z mezikružního prostoru.
44:29
Gřegořek si prokličkoval celé hřiště a pohotovou střelou mezi betony zaměstnal Horčičku.
43:45
Jeden z libereckých útočníků sevřel kotouč na delší chvíli do rukavice a hra je přerušena.
42:38
Čajánka dvakrát po sobě poslal k ledu Vitásek, rozhodčí pouze přihlíželi a naznačili, že se vylučovat nebude.
42:10
Kica se protlačil do bekhendového zakončení. Horčička měl svůj beton pevně postavený na ledě a nebezpečný pokus libereckého útočníka zvládl vytěsnit.
41:33
Výtisk tečoval Čajánkovo nahození do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
40:55
Marušákovu střelu stačil Schwarz vyrazit a hosté hrají zase v plném počtu.
40:25
Zlínští dohrávají přesilovou hru pět na čtyři při vyloučení Bulíka.
40:01
Tygři byli v prostřední třetině lepším celkem a z remízového stavu dokázali zápas otočit ve svůj prospěch s dvoubrankovým náskokem. Nejprve se prosadil Tomáš Urban, který následně u další trefy asistoval Jaroslavu Vlachovi. Zlín měl k dispozici několik přesilovek, které využít nedokázal. Poslední třetina začne v 19:17.
40:00
39:58
Balaštík posunul zadovkou kotouč k levé tyči Leškovi, kterému v tutovce sjel kotouč z čepele.
39:40
Balaštík neuspěl proti Schwarzovi zcela sám u levé tyče.
39:32
Kotvanovo nahození skončilo těsně nad břevnem.
39:15
Kotvan a následně i Marušák stříleli od modré čáry nepřesně.
38:50
Tomáš Bulík (LIB) 2 minuty za sekání.
38:41
Berani si vytvořili souvislejší tlak a Liberec bude hrát oslabení.
37:28
Zakončujícího Melenovského čistě odstavil tělem liberecký Víšek.
36:53
Schwar si nebyl jistý, kde se puk po Matějíčkově nahození nachází. Pozorný Výtisk si jej včas všiml a odehrál na svého spoluhráče.
36:29
Vampola a ani Řezníček neuspěli se svoji rozehrávkou.
35:50
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec navyšuje své vedení už o dvě branky! Na Urbanovu přihrávku si sjel mezi kruhy JAROSLAV VLACH a šťastnou tečí překonává Horčičku. Asistence: Tomáš Urban, Petr Vampola.
35:40
Vitásek úspěně vyhodil kotouč do útočného pásma a Liberec přečkal tuhle přesilovou hru Zlína bez obdržené branky.
34:58
Řezníčkovu rozehrávku nikdo z jeho spoluhráčů nečekal a je odpískán icing.
34:30
Skákavý kotouč posunul chytře pod sebe Leška, kde si sjížděl Marušák nachystaný na střelu. Jeho ostrá střela však zamířila mimo branku Schwarze.
33:47
Kotouč se přizvedl po Veselého tečovaném nahození do ochranné sítě a buly před Schwarzem se bude opakovat.
33:31
Jan Výtisk (LIB) podrazil za vlastní brankou Melenovského a domácí si zahrají přesilovou hru.
33:17
Čech stačil tečovat přizemní Matějíčkovu střelu do Schwarzova betonu. Liberecký brankář si poradil i s dorážkou Čecha. Tygři hrají v plném počtu.
32:30
Marušák při své střele zlomil svoji hůl na dvě půlky a měl štěstí, že odražený puk včas zachytil jeho parťák v obraně Oldrich Kotvan. Kotvanovu střelu výborně tečoval před Schwarzem Balaštík, Schwarz byl ale pozorný.
31:56
Kotvanovi střela příliš nesedla, ale ta následná od Marušáka porádně protáhla Schwarzovo levé rameno.
31:35
Liberci se ihned podařilo dostat kotouč do útočného pásma.
31:13
Jiří Říha (LIB) 2 minuty za nedovolené bránění.
30:48
Melenovský a následně ani Čech nedokázali v signalizované výhodě překonat výborného Schwarze.
30:05
Zlín se dostal v oslabení do zajímavé šance. Leška zatáhl puk do útočného pásma a poté vybídl zadovkou ke střele obránce Marušáka. Schwarz jeho pumelici ukryl na hrudi.
29:18
Valentovi se podařilo vyslat prudký pas do středního pásma, který hráč Liberce neudržel a hosté tak musí z útočné třetiny ven.
28:38
Marušák podél mantinelu vyhazuje kotouč až před branku Schwarze.
28:09
Liberec bude hrát přesilovu hru. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za hákování.
27:54
Urbanec zachytil rozehrávku Tygrů a upaloval ve veliké rychlosti na Schwarze. Jelikož byli domácí v přečíslení, tak zlínský obránce ještě hledal chytrou zadovkou volného Balaštíka. Urbanec ale rozehrál kotouč zády nepřesně a Tygři jej stačili vyhodit do bezpečí.
27:29
Horčička musel být v pozoru proti nebezpečné Vitáskově teči. Liberecký obránce dnes hrajě hodně ofenzivně.
26:54
Liberec se ani v této početní převaze nedokázal střelecky prosadit. Matějíček je na ledě a domácí jsou zase v plném počtu.
26:18
Bulíř tečoval kotouč z prostoru brankoviště těsně nad horní tyčku.
25:50
Liberec zaváhal v rozehrávce a domácí to mohli potrestat. Čajánek ale raději pro jistotu kotouč vrátil zpět do vlastního pásma, aby našetřil cenné vteřinky v oslabení.
25:18
Čajánkovi se povedlo získat kotouč a následně i bekhendem vyhodit do bezpečí.
24:55
Lehký pokus z hole libereckého hráče končí v nastavené Horčičkově lapačce. Tygři zatím neví co v přesilovce vymyslet.
24:37
Liberec si vynutil přesilovou hru pět na čtyři. Obránce Martin Matějíček (ZLN) vyfasoval dvouminutový trest za držení protihráče.
24:29
Gřegořek v ideální pozici netrefil odkrytou část zlínské branky.
23:48
Kubiš s Holíkem v zakončení neuspěli a do šance se tak následně propracoval hostující Filippi. Střelu libereckého útočníka Horčička viděl a uschoval ji do lapačky.
22:25
Liberečtí se na chvíli natlačili před Horčičku a nakonec musel kotouč nahodit za zlínskou klec obránce Vitásek.
21:48
Na opačné straně si vybruslil do nadějné šance Petr Holík, ale Schwarz fantasticky zasáhl levým ramenem.
21:24
Hosté se ujímají vedení v utkání. Horčička vyrazil Vitáskovu střelu pouze před sebe, kde byl pohotový TOMÁŠ URBAN a rychlou dorážkou překonává zlínského brankáře. Asistence: Ondřej Vitásek, Jakub Valský.
21:00
Schwarz kryje do lapačky pohotovou střelu Ondřeje Veselého. Buly po levé ruce libereckého brankáře.
20:52
Veselý nezachytil přihrávku od svého spoluhráče a píská se zakázané uvolnění Zlína.
20:14
Zlínští vyhráli vhazování a následně se ke střele propracoval Marušák. Liberecký brankář jeho střelu vyrazil pouze před branku, kde už Veselý na vyražený kotouč nedosáhl.
20:01
V úvodních dvaceti minutách jsme viděli hned čtyři branky! Dvě na straně domácích a dvě na straně hostí. Zlín nastoupil do zápasu aktivně, ale do vedení se dostali překvapivě hosté. Lehké Vampolovo nahození z rohu kluziště propadlo Horčičkovi mezi tyčkou a betonem do sítě. Ještě před tím nebyl domácím uzkán gól Čecha, protože brankář Schwarz posunul branku. Domácí ale dokázali v početní převaze odpovědět zásluhou Matějíčka, který překonal Schwarze i s notnou dávkou štěstí. Zlínští po vstřelené brance nabrali na aktivitě a zaslouženě se dostali do vedení. Dalibor Řezníček překonal Schwarze střelou mezi betony a domácí rázem vedli. Liberec se s tímto výsledkem ale spokojit nechtěl. Hostům se podařilo v 17. minutě zásluhou Valského srovnat na 2:2. Druhá třetina začne asi v 18: 25.
20:00
19:35
Zlínští se ještě tlačili do zakončení, kotouč ale Marušákovi v zakončení uskočil.
19:15
Kotouč po Čechově odražené střele skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:38
Urban našel pěknou přihrávkou na brankovišti osamoceného Vlacha, který Horčičku nedokázal překonat svižnou střelou po ledě.
18:10
Tygři se dlouho drželi před Horčičkou, kotouč ale nakonec ztratili a dopředu mohou domácí.
17:28
Liberec otestoval Horčičku několika nebezpečnými pokusy, hosté si navíc vynutili vhazování před zlínskou brankou.
16:50
Hosté jsou po vyrovnávací trefě hodně nabuzení, Horčička se má v brance co ohánět.
16:24
Tygři se v přesilové hře prosadit nedokázali, ale vzápětí se jim to daří při stejném počtu hráčů na ledě. JAKUB VALSKÝ se rychle obtočil kolem zlínské klece a zasunul kotouč za Horčičkova záda. Asistence: Tomáš Urban, Martin Čakajík.
16:18
Tygři se v přesilovce prosadit nedokázali, výsledkem byla pouze jediná střela v závěru z hokejky Valského.
15:32
Leška zachytil kotouč a vrací ho do vlastního pásma, Zlín tohle oslabení zvládá na jedničku.
14:52
Tygři se v početní výhodě ještě nedostali ke střele.
14:38
Filip Čech předvedl kvalitní práci ve vlastním oslabení. Zlínský útočník dvakrát zachytil kotouč a na konec jeho povedeného střídání se mu ho povedlo zavést před Schwarze.
14:15
Liberec si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za držení.
13:48
Tvrdá střela Čakajíka prolétla nad břevnem zlínské branky. Tygři se nadále drží před Horčičkou.
13:23
Vampola zatáhl kotouč do útočného pásma a vzápětí jej nahodil za branku, protože už nemel dostatek sil, aby vystřelil.
12:51
Tygrům byl odpískán úmyslný ofsajd, hra se přesouvá před brankáře Marka Schwarze, který si dobrých pět minut odpočinul.
12:43
Po delší jsme viděli zase pořádnou šanci. Víšek převzal kotouč v prostoru mezi kruhy a Horčička jeho střelu výborně vyrazil pravým ramenem do ochranné sítě.
10:50
Oba celky se nemohou momentálně protlačit do vážnější šance a tempo hry tomu odpovídá.
10:34
Čajánek dlouho bojoval s Jassem o kotouč u hrazení. Kotouč nakonec vypíchl jeden z domácích hráčů a nahodil jej do středního pásma.
9:39
Bartel nastřelil kotouč o zadní mantinelu a Vampola jej následně zcela sám před Horčičkou promáchl do prázdna.
9:19
Bartek ale zachytil příhru na Balaštíka a teď jsou v šanci naopak hosté.
8:38
Matějíček podržel kotouč za vlastní brankou, Zlín vystřídal a konkrétně Melenovský zatáhl kotouč do útočného pásma, kde domácí kombinují.
8:13
Liberečtí se dostali ve vlastním oslabení do útočného pásma, kde kotouč podržel Bartek a vyloučený Vampola už je na ledě.
7:43
Schwarz vyráží střelu Marušáka do rohu kluziště, kde se kotouče chopí Balaštík a domácí kombinují.
7:26
Zlínští hokejisté jsou nabuzení díky druhé trefě a rychle se přesouvají do útočného pásma.
7:05
Zlínští využívají přesilovou hru pěti proti třem a dostávají se do vedení! Čajánek nabil na modré DALIBORU ŘEZNÍČKOVI a jeho střela po ledě prošla mezi betony Schwarze až do sítě. Asistence: Petr Čajánek.
6:28
Tygři získali kotouč a vyhazují ho do útočného pásma.
6:09
Petr Vampola (LIB) 2 minuty za sekání. Zlín bude hrát minutu a jedenáct vteřin pět proti třem.
6:09
Schwarz předvedl fantastický zákrok lapačkou proti dělovce Jiřího Marušáka. Zlín bude hrát přesilovou hru pět na tři.
6:19
Kotouč se od zadního mantinelu odrazil před Marušáka, zlínskému obránci ale střela nesedla.
5:57
Schwarz si poradil s další střelou Oldricha Kotvana.
5:41
Schwarz toho před sebou moc neviděl, ale i přesto si poradil s nahozením Kotvana.
5:20
Domácí bleskově v přesilové hře odpovídají. Střela MARTINA MATĚJÍČKA prošla Schwarzovy mezi betony a doklouzala se za brankovou čaru. Asistence: Filip Čech.
4:47
Liberec se ve vlastním oslabení ujímá vedení. Brankář Horčička si vybral slabší chvilku, když mu propadl kotouč v mezírce mezi betonem a pravou tyčkou po střele ROMANA VLACHA. Bez asistence.
4:41
Hosté vyhráli vhazování na své hokejky a Gřegořek okamžitě vyhazuje kotouč do útočné třetiny.
4:34
Zlínští mají k dispozici druhou početní výhodu. Tomáš Urban (LIB) je vyloučen čtyřmi minutami za hru vysokou holí.
4:28
Tygři už jsou v plném počtu a Horčička musel několikrát zasahovat proti ostrým pokusům nejlepšího střelce hostí Martina Barteka.
3:50
Honejsek byl obrán o kotouč Bartkem a zlínský útočník skončil vzápětí na ledové ploše. Rozhodčí se pouze ohlédli a vylučovat se nechystají.
3:30
Sotva se domácí dostali do tlaku, tak jim rozhodčí odpískali ofsajd.
2:48
Čajánek našel zpoza branky připraveného Matějíčka ke střele, ten jen těsně minul pravou tyč Schwarzovy branky.
2:26
Tygři se zatím pečlivě brání a podruhé v řadě se jim povedlo vyhodit kotouč do bezpečných pozic.
1:51
Koba Jass (LIB) 2 minuty za zdržování hry. Schwarz posunul branku a jeho spoluhráč teď musí za něj odpykávat dvouminutové vyloučení.
1:51
Zakončení Filipa Čecha nebylo po konzultaci s videorozhodčím uznáno jako regulérní. Branka Liberce již byla posunutá. Vhazuje se po levé ruce Schwarze.
1:15
Průnik Jakuba Valského přerušila sudího píšťalka, která signalizovala předchozí hru vysokou holí. Hra se přesouvá před Schwarze. Oba brankáři na první zákrok zatím čekají.
0:36
Vampola otočen zády k brance nedokázal přesně zakončit.
0:17
První buly ve prospěch hostů, kteří zakládají akci z vlastního pásma.
00:01

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Kotvan, Marušák, Valenta, Řezníček, Urbanec, Matějíček- Veselý, Leška, Balaštík – Kubiš, Čajánek, Holík – Melenovský, Honejsek, Köhler – Okál, Ondráček.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vaněček) – Derner, Čakajík, Gřegořek, Vitásek, Výtisk, Voráček, Říha – Bulíř, Vampola, Zacha – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Kica, Filippi, Jass.

Rozhodčí: Hribik, Šír – Bryška, Štolfa.
PSG Zlín: Zlínský fanoušek neprožívá zrovna šťastné období a samotní hráči jsou na tom podobně. Jak Berani vstoupili do roku 2014 tou správnou nohou, tak v posledních duelech se jim vůbec nedaří. Třízápasovou šnůru výher vystřídala řada prohraných utkání a v kolonce získaných bodů nepřibyl žádný. Zlínští naposledy zvítězili 5. ledna v Hradci Králové a od té doby se trápí. Hokejisté žlutomodrých barev navíc nevyhráli na domácím ledě už čtyři utkání, naposledy získali tři body 6. prosince proti Kladnu. Zlínské navíc trápí marodka a trenér Vlach pro dnešní utkání zamíchal sestavou. Po nemoci se vrací útočník Marek Melenovský a mezi tyče by se měl postavit po delší době Luboš Horčička. Hlavnímu kouči Beranů ale budou nadále scházet obránci Řezníček a Tesařík, start je nejistý v případě Petra Zámorského, který nedohrál poslední duel s Vítkovicemi.

Statistické okénko:

Postavení v tabulce: 7.

Poslední utkání: Zlín – Vítkovice 0:3

Nejproduktivnější hráč: Petr Leška (31) (5+26)

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (15)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (26)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský 74 min

Úspěšnost brankářů: Libor Kašík 93,44 %
Luboš Horčička 91,88%
Tomáš Štůrala 93,59%
HC Bílí Tygři Liberec: Smečka Bílých Tygrů se pohybuje v tabulce na desátém místě a Tygry čeká boj o příčky play-off. Hosté dnes přicestovali do Zlína bez kapitána Petra Nedvěda, což by domácím mohlo hrát do karet. Zlínská defenzíva si ale bude muset dát pozor na ostrostřelce Martina Barteka, kterému to v Liberci náramně střílí. Slovenský útočník prozatím nasbíral 26 gólu a 16 asistencí. Tygři před nedávnem přivítali ve svém kádru obránce Petra Gřegořka, který sem přesoupil z celku vedoucí Sparty. V brance by se měl představit slovenský brankář Marcel Melicherčík, který v letošním ročníku podává solidní výkony a navíc vychytal již čtyři čistá konta! Oba týmy dnes potřebují body jako sůl a jistě se máme na co těšit.

Postavení v tabulce: 10.

Poslední utkání: Slavia – Liberec 5:6sn

Nejproduktivnější hráč: Martin Bartek (43) (26+17)

Nejlepší střelec: Martin Bartek (26)

Nejlepší nahrávač: Petr Nedvěd (23)

Nejtrestanější hráč: Petr Nedvěd 93 min

Úspěšnost brankářů: Marcel Melicherčík 91,06 %
Marek Schwarz 90,17%
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Zlínské hokejisty čekají celkem tři duely v řadě na domácím ledě a právě dnes sehrají svěřenci Rostislava Vlacha druhý duel. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se představí celek HC Bílí Tygři Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.