Pardubice žádné větší drama v poslední třetině nepřipustily a zaslouženě si odvážejí ze Zlína plný bodový zisk. Zlín se v posledních dvaceti minutách snažil ještě s výsledkem něco udělat, ale Hudáčka už se jim překonat nepovedlo. Dnes je to všechno, pěkný zbytek pátečního večera.
60:00
59:50
Dnešní výhře Pardubic přihlíží 4303 diváků.
59:10
Utkání se již pouze dohrává, na puku jsou domácí.
58:45
Somíkovu kličkovanou přerušil odpískaný ofsajd.
58:15
O vítězi máme rozhodnuto, poslední dvě minuty dnešního utkání.
57:43
Pardubice právě vstřelily branku!
Kolářovi se trefit odkrytou klec trefit nepodařilo, ale následně pojistil vedení trefou do opuštěné klece TOMÁŠ ZOHORNA Asistence: Jan Kolář, Radoslav Tybor.
57:33
Pardubicím se povedlo dostat kotouč alespoň do středního pásma.
56:59
Kašík jde ven z branky a Zlín to zkusí v šesti. Vhazuje se před brankou Pardubic.
56:59
Domácí si vyžádali oddechový čas. Moc času na vyrovnání už domácím nezbývá.
56:50
Branka za Hudáčkem byla vychýlena ze svého postavení a hra je přerušena. Po jejím ukotvení se bude vhazovat před pardubickým brankářem.
56:31
Hudáček výborně zákrokem holí vypíchl kotouč za brankou kličkujícímu Čajánkovi.
55:52
Přečíslení dvou na jednoho zakončil prudkou střelou do Kašíka útočník Lukáš Radil. Pardubice si vynutily vhazování v blízkosti branky domácích.
55:42
Kotouč si to namířil do ochranné sítě a hra se přesouvá před branku Pardubic.
55:24
Kotouč po střele Marušáka poskakoval po brankovišti a Hudáček po něm musel skočit rybičku, aby jej schoval pod svoji lapačku.
54:21
Honejsek převzal kotouč za vlastní brankou a rozjel protiútok svého celku. Slušnou kombinaci žlutomodrých zakončoval sám zmiňovaný útočník do připraveného Hudáčka.
53:38
Komerční přestávka a po ní následuje buly v obranném pásmu hostů.
52:36
Zlín se ještě snaží něco udělat s výsledkem, ale Pardubice domácí nepouštějí do vážnější šance.
51:48
Ďaloga si nabruslil do slušné šance, když Kašík vyrazil jeho střelu a moc nechybělo k tomu, aby odražený puk uklidil do branky Somík.
51:36
Pardubičtí musejí řešit tlak domácích vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
50:57
Vašíček si svůj trest odpykal, Pardubice jsou v plném počtu.
50:47
Hudáček neudržel střelu Tesaříka a Balaštík se málem dopracoval k odraženému kotouči. Zlín obstřeluje pardubickou svatyni a obránci mají co dělat.
50:40
Zlínští mají v přesilovce drtivý tlak, Hudáček nejprve vyrazil pokus Lešky a poradil si i se střelou Marušáka.
50:27
Zmatky před brankou Pardubic řešil pozorným zásahem připravený Hudáček.
49:53
Holík si posunul kotouč rukavicí a našel před brankou volného Čajánka, kapitán domácích nedokázal zkrotit skákavý kotouč a v obrovské šanci tak selhal.
49:30
Pardubičtí špatně vystřídali a chvíli byli na ledě v pěti, rozhodčí si toho však nepovšimli.
48:57
Šance pro Zlín ještě něco udělat s nepříznivým výsledkem. Jiří Vašíček (PCE) 2 minuty za nedovolené bránění.
48:10
Hudáček lapí kotouč do své lapačky a buly před brankou Pardubic se bude opakovat.
47:26
Sprintující Kubiš byl pardubickým obráncem natlačen na branku Hudáčka, která vypadla z optimálního postavení. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranné třetině Pardubic.
46:46
Zlín roztočil před brankou Pardubic pořádný kolotoč, který ukončila až nepřesná Honejskova přihrávka na obránce Tesaříka.
46:25
Hudáček si připisuje další zákrok z kategorie úspěšných. Tentokrát si poradil s dorážkou Balaštíka.
45:50
Marušák si počkal na odražený puk od mantinelu a následně vystřelil dělovku na pardubickou branku. Tvrdá střela zlínského beka ale branku nezasáhla.
45:15
Píša vyslal na Kašíka od modré čáry jedovatou střelu. Zlínský brankář ji však stačil vyrazit.
44:29
Další úspěšný zákrok slovenského brankáře a další buly v předbrankovém prostoru Pardubic.
43:37
Holíkovo nahození z levého křídla Hudáček bez potíží chytá do výstroje. Buly v blízkosti pardubické klece.
42:48
Kotouč se po nahození Jiřího Marušáka otřel o břevno.
42:25
Köhler ukázal velikou bojovnost, když sebral kotouč vyvážejícímu pardubickému hráči a do šance se rázem dostal Leška. Střelu zlínského centra na poslední chvíli zblokoval obránce Ďaloga.
41:38
Nahozený kotouč Holíkem Hudáček neudržel a na Kubiše se usmívala zcela prázdná branka. Slovenský brankář ale fantasticky zasáhl a na poslední chvíli zneškodnil dorážku zlínského útočníka.
41:08
Hosté okamžitě proměnují přesilovou hru. Dělovka Petra Sýkory se odrazila od zadního mantinelu přímo na hokejku RADOVANA SOMÍKA pro kterého nebyl problém zasunout kotouč do odkryté branky. Asistence: Petr Sýkora, Aleš Píša.
41:03
Pardubice si zahrají přesilovku. Kapitán Zlína Petr Čajánek (ZLN) vyfasoval dvě minuty za napadení.
40:50
Zámorský si potáhl kotouč z rohu kluziště a už se chystal ke střele. Kotouč ho ale neposlechl a uskočil mu v ten nejnevhodnější moment.
40:33
Hudáček si poradil s nahozením Petra Lešky a Zlín si vynutil buly před brankou Pardubic.
40:23
Zlínští následně vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
40:18
Zlín špatně rozehrál a Somík se ocitl v nebezpečné šanci hostů. Střela slovenského útočníka byla včas sražena zlínským obráncem do bezpečí.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli lepší a rychlejší podívanou než v té předchozí. Vedení Pardubic pojistil druhou trefou ve 37. minutě dorážející Radoslav Tybor a vypadalo to, že Zlín se po druhé inkasované brance složí. Kdepak, domácí nenechali se snížením dlouhou čekat, když puk za Hudáčka poslal z dorážky Antonín Honejsek. Pardubice si ponesou do poslední dvacetiminutovky těsné vedení 2:1. V poslední třetině se určitě máme na co těšit, protože to bude ještě pořádný boj o všechny body. Třetí třetina začne v 19:13.
40:00
39:30
Hudáček skryl pod výstroj Čajánkovo nahození z ostrého úhlu.
39:16
Leška byl v útočném pásmu dříve než kotouč příhravaný Köhlerem a byl odpískán ofsajd.
38:52
Vašíček si dvakrát počkal na Ondráčka, kterého poslal k ledu. Stále se hraje bez vyloučení.
38:34
Publikum žene domácí hokejisty k vyrovnávací brance.
38:12
Zlín právě vstřelil branku!
Vypadá to, že se domácí rychle oklepali a přichystali si snížení. Hudáček stačil vyrazit ostrý pokus Řezníčka pouze před sebe, kde se kotouče ujal ANTONÍN HONEJSEK a poslal jej za záda pardubického brankáře. Asistence: Dalibor Řezníček.
37:45
Honejsek střílel v přečíslení hodně nad branku.
37:26
Zlín byl v těchto minutách lepším celkem, ale Pardubice dokázaly využít menší chybky v obraně domácích a už odskakují na dvougólový rozdíl. Uvidíme co to se Zlínem udělá.
36:42
Aktivita v předbrankovém prostoru se Pardubicím vyplatila. Vašíček našel před brankou RADOSLAVA TYBORA, který se štěstím prostřelil Kašíka mezi betony. Asistence: Jiří Vašíček, Radovan Somík
35:44
Noskova střela zápěstím se neujala a kotouč putuje zpět na hokejky domácích hráčů.
35:28
Čajánek v útočném pásmu ztratil kotouč a dopředu míří hosté.
34:48
Čajánek trochu zahákoval Noska, který se skácel k ledu. Rozhodčí ale signalizují, že se bude hrát bez vyloučení.
34:13
Zlín se usadil před Hudáčkem a povedenou minutku souhry domácích ukončil střelou do Hudáčkovy lapačky obránce Dalibor Řezníček. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pardubic.
33:38
Povedenou pasáž hry bez delšího přerušení zakončil pardubický Tomáš Nosek, který ostrou střelou po ledě nechal vyniknout zlínského brankáře.
31:36
Zdlouhavý souboj o kotouč před brankou Pardubic nakonec vyhrál Zámorský a Zlín se ještě drží zuby nehty v útočné třetině.
31:18
Václav Kočí rozjel prudkou přihrávkou protiútok hostí, který zakončoval nepřesnou střelou Aleš Píša. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a rozhodně se je na co dívat.
30:32
Rozjetého Ondráčka, který si to šněroval po pravém křídlě zastavil jeden z rozhodčích, který signalizoval ofsajd. Zlín má momentálně více ze hry a Hudáček si na nedostatek práce stěžovat nemůže.
29:51
Kotvanovi v ideální pozici na modré čáře uskočil kotouč a Zlín přichází o výhodu útočného pásma.
29:30
Hudáček se musel pořádně ohánět proti střele Veselého a tečované dorážce Petra Lešky. Zlínští jsou hladoví po vyrovnání.
28:20
Na druhé straně musel řešit chaotickou situaci Kašík, který v leže zastavil několikátou dorážku Parubic.
27:38
Hudáček neudržel v náručí pokus Holíka a k odraženému kotouči se rychle hrnul Kubiš. Druhý jmenovaný však nedokázal z dorážky přelstít slovenského brankáře, protože mu kotouč uskočil.
26:55
Berani nabrali na aktivitě, ale zastavila je nepřesné rozehrávka, která signalizuje odpískaný icing.
26:33
Zlínští sehráli povedené střídání, ťukec na jeden dotek zakončil svižnou střelou mezi Hudáčkovy betony střílející Čajánek. Brankář Pardubic si počínal dobře, ale kotouč udržet nedokázal.
26:00
Ďaloga chytře nahodil kotouč vzduchem na Kašíka, který mel obtížný výhled a musel být ve střehu, protože kotouč ještě v jeho dráze trošku změnil směr. Brankář Zlína vše zvládl na jedničku a následuje další buly v obranném pásmu domácích.
25:34
Hudáček s ledovým klidem přikryl kotouč pod lapačku před dojíždějícím Honejskem. Vhazuje se po levé ruce pardubického gólmana.
25:25
Nepřesná rozehrávka Zlína znamená odpískané zakázané uvolnění.
24:19
Köhler chtěl poslat prudkou přihrávkou do sólového úniku Balaštíka. Kotouč ale místo Balaštíka zachytil bránící Píša a žádné drama se tak nekonalo.
23:40
Pardubičtí Kašíka ohrozili jen sporadicky, Kubiš je zpátky na ledě.
23:20
Přesilovka se hostům krátí, Zlín je na kotouči.
22:50
Veselý obral o kotouč Sýkoru a žabičkou vyslal do šance Honejska, který na puk už nedosáhl. Každopádně pro domácí cenné vteřinky ve čtyřech.
22:30
Přesilovka se hostům zatím příliš nedaří, Pardubice mají potíže se udržet v útočné třetině na delší čas.
21:39
Pardubice budou mít výhodu přesilové hry. Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty podražení.
20:38
Berani se usídlili před Hudáčkem, ke střele se však nedostali a dopředou mohou Pardubice.
20:18
Zlínští nastoupili do prostřední části aktivně a Hudáček musel okamžitě zasahovat proti hbité střele Köhlera.
20:01
Pardubice vedou po dvaceti minutách ve Zlíně 1:0, když se pouhých šest vteřin před první sirénou prosadil při stejném počtu hráčů na ledě Tomáš Nosek. Pardubičtí byli po celou první třetinu lepším celkem a dá se říci, že vedou zaslouženě. Zlín se dostal k několika zajímavým šancím, ale Hudáčka překonat nedokázal. Druhá perioda bude mít začátek zhruba v 18:21.
20:00
19:54
Zlínští už byli v plném počtu, ale Pardubičtí to přecijenom stihli. TOMÁŠ NOSEK až na druhý pokus dorazil kotouč za Kašíkova záda po vyražené střele Tybora. Asistence: Radoslav Tybor.
19:34
Kubiš si nabruslil z kotoučem do útočného pásma a svižnou střelou zpoza obránce ohrozil Hudáčka.
19:19
Píšovu dělovku od modré čáry srazil obětavým zákrokem Kotvan. Zlínu se podařilo puk vyhodit do bezpečí.
18:48
Cetkovského střela do hrazení vedle zlínské branky byla už po odpískání ofsajdu.
18:30
Zohorna si svůj trest odpykal a Pardubicím začíná zkrácené přesilová hra pěti proti čtyřem.
18:05
Tyborovo nahození kotouče o mantinel si Kašík pohlídal lapačkou.
17:54
Libor Kašík (ZLN) 2 minuty za podražení.
17:54
Brankář Kašík vyjel pro kotouč za branku a málem se mu to stalo osudným. Dotírající Radil získal kotouč, ale do odkryté branky ho díky podražení zlínského brankáře dostat nestihl. Počet hráčů na ledě se na chvíli srovná.
17:10
Leška nahodil puk na modrou Tesaříkovi, kterému ale střela z první nesedla.
16:53
Vyražený puk Hudáčkem se odrazil před volného Lešku, který nastřelil pouze boční síťku.
16:30
Potrestán je Tomáš Zohorna (PCE) dvěma minutami za podražení.
16:10
Zlín si vynutil první přesilovou hru v utkání.
15:38
Čajánek využil přihrávky od Matějíčka a střelou zápěstím vybídl k teči Balaštíka. Zlínský střelec tečoval pokus zlínského kapitána pouze do Hudáčkova betonu.
14:27
Po delší odmlce se Zlín usadil před Hudáčkem a Leškova formace začíná přitápět pod kotlem.
13:48
Sedláček předložil puk v útočné třetině Melenovskému, který ale kus černé gumy nechal za sebou a Zlín přichází o útočné pásmo.
13:26
Kašík opět předvedl jeden ze zákroků z vyšší kategorie. Petr Sýkora si obehrál zlínskou obranu a měl před sebou odkrytou část zlínské branky. Pardubický útočník si stáhl kotouč na bekhend a při zakončen narazil na hbitý beton zlínského brankáře.
12:50
Sýkora přihrál od levého mantinelu puk Cetkovskému a Kašík parádně vyrazil kotouč pravým betonem do bezpečí.
12:24
Nosek posunul kotouč dozadu na Radila, jeho střela byla ale sražena do ochranné síťky. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranné třetině Zlína.
11:28
Tomáš Zohorna zachytil nepřesnou Leškovu rozehrávku, obešel si Matějíčka a Kašík jeho projektil vytěsnil do ochranné sítě.
10:48
Cetkovský našel příhrou z rohu kluziště na brankovišti osamoceného Petra Sýkoru. Pardubický střelec to zkoušel z první mezi Kašíkovy betony, kde ale neuspěl. Kašík si připisuje další z výborných zákroků.
10:16
Kotouč si to namířil po odrazu do hlediště a bude se opět vhazovat, tentokrát ve středním pásmu.
10:03
Kotvanova přihrávka přes půl hřiště na Kubiše byla nepřesná a kotouč získávají zpět na své hokejky hosté.
9:39
Nosek si chytře puk nastřelil kolem mantinelu, poté jej převzal a ostrou střelou na bližší tyč otestoval Kašíkovu pozornost. Další buly v blízkosti zlínské branky.
8:58
Kašík si může na chvíli oddechnout, vhazuje se po jeho pravé ruce.
8:52
Povedené střídání zakončil svižnou střelou na Kašíkovu lapačku Tomáš Zohorna.
8:38
Kašík se zaskvěl dvěma parádními zákroky proti střele Cetkovského a dorážce Petra Sýkory. Pardubice jsou stále na kotouči.
7:52
Leška našel příhrou zpoza branky na brankovišti Balaštíka, kterému kotouč jen těsně projel mezi oběma bruslemi. Tohle byla největší šance domácích.
7:36
Po delší době se Hudáček opět seznámil s kotoučem. Střela zápěstím od Pavla Sedláčka mu však žádné trable nezpůsobila.
7:10
Vhazuje se před brankou domácích. Pardubice mají zatím více ze hry.
6:39
Píša vyslal do jízdy rychlíka Noska, který zkusil proti Kašíkovi kličku mezi betony, kterou mu ale brankář domácích dokonale přečetl. Nosek je zatím nejaktivnějším hráčem Pardubic.
5:55
Honejsek se vyřítil zpoza branky a střelou po ledě zaměstnal trochu promrzlého Hudáčka. Pardubický brankář musel být připraven, protože Honejsek střílel chytře zpoza bránícího hráče Pardubic.
5:24
Cetkovský po vyhraném vhazování ukořistil kotouč, ale hosté se v útočném pásmu udržet nedokázali.
4:44
Cetkovský rychle a tvrdě dotíral na Kašíka, který pro jistotu skočil rybičku po kotouči a přerušil tak hru. Následuje buly po levici zlínského brankáře.
4:23
Pardubice se usadily před Kašíkem a zlínští obránci mají co dělat, aby se vůbec dostali ke kotouči. Hosté jim ho zatím nechtějí vůbec půjčit.
3:50
Tomáš Nosek se protáhl přes dva bránící zlínské hráče a svižnou střelou ještě protáhl Kašíka. Pochvala pro pardubického hráče za pěknou samostatnou akci.
3:28
Tybor dělovkou z levého kruhu nastřelil pouze clonícího Koláře před brankou domácích.
2:50
Oba týmy nastoupily do utkání ve vlažném tempu a snaží se především nechybovat v defenzívě.
2:39
Hudáček bez sebemenších potíží ukryl na svoji hruď dalekonosné nahození z hokejky Kotvana.
2:26
Moučku zastavil ve veliké rychlosti ofsajd. Hra se přesouvá do středního pásma.
1:48
Ondráček odevzdal zadovkou puk protihráči, ale konkrétně Nosek hrubky domácího útočníka využít nedokázal.
1:29
Zlínskou akci přerušil odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.
1:23
Honejsek se šikovně uvolnil a hledal mezi kruhy Čajánka. Bránící Ďaloga ale včas zareagoval a nahrávku domácích zneškodnil.
0:38
Útočník Pardubic byl z buly vykázán a buly před Hudáčkem se tak bude opakovat.
0:36
Také Hudáček si připisuje první úspěšný zákrok. Pardubický brankář si poradil se zakončením Balaštíka.
0:19
Somík si sjel mezi kruhy a svižnou střelou prověřil Kašíkovu pozornost.
00:01
Vše je připraveno ke vhození úvodního buly dnešního utkání.
Ještě před úvodním buly obdrží Jaroslav Balaštík a Radim Tesařík památné dresy, které jim připomenou počet utkání odehraných v naší nejvyšší soutěži. Dresy jim předají Roman a Martin Hamrlíkovi.

PSG Zlín: Kašík – Tesařík, Řezníček, Marušák, Matějíček, Urbanec, Zámorský, Kotvan – Köhler, Čajánek, Leška – Ondráček, Kubiš, Honejsek – Melenovský, Holík, Veselý – Okál, Sedláček, Balaštík.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, Nosek, Radil – Sýkora, Somík, Kolář – Tybor, Cetkovský, Moučka – Číp, Mozer, Pianov.

Rozhodčí: Kubuš, Baluška – Podrazil, Zavřel.
PSG Zlín: Berani po několika nezdarech na domácím ledě zlepšili svoji hru, do sestavy se vrátil obránce Tesařík a žlutomodrým to zase začalo šlapat. Z posledních čtyř utkání získali Valaši celkem devět bodů. V posledním duelu přišli o výhru na ledě Karlových Varů v poslední minutě třetí třetiny. Oslnivou formu chytá v brance talentovaný Libor Kašík, který se v procentuální úspěšnosti vyšplhal dokonce i přes Pavla Francouze či Tomáše Pöpperleho. Šediny ve vlasech ale přidělávají domácím trenérům zranění hráči. Zlínu nadále scházejí obránci Horák se Zámorským a útočník Filip Čech. Horák i Čech včera trénovali, ale jejich start je ještě nejistý. V případě startu Zámorského se rozhodne až těsně před utkáním. Dnešní duel bude mít speciální příchuť pro dva zlínské hráče. Jaroslav Balaštík dnes sehraje své 800. utkání v naší nejvyšší soutěži. Obránce Radim Tesařík dnes sehraje své tisící utkání, což je na zkušeného beka slušná porce zápasů. Berani dnes nebudou chtít Pardubicím žádné body nechat a tak se jistě máme na co těšit.

Statistické okénko:

Umístění: 7.

Poslední utkání: Karlovy Vary – Zlín 2:1

Nejproduktivnější hráč: Petr Leška (35)(5+30)

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (15)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (30)

Nejtrestanější hráč: Pavel Kubiš, Petr Zámorský 74 min

Úspěšnost brankářů: Libor Kašík 93,65%
Luboš Horčička 91,54%
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Pardubičtí hokejisté ztrácejí na dnešního soupeře šest bodů, cílem svěřenců Zdeňka Venery je snížit tuto ztrátu na polovinu. Hosté stejně jako domácí dnes udělají všechno pro plný bodový zisk, protože přestávka před Olympiádou se kvapem blíží. Parta kolem kapitána Petra Sýkory měla v průběhu sezony najít ideální složení útočných formací. Poslední výsledky Pardubic jsou jako na houpačce. Z posledních osmi duelů dokázali pardubičtí vyhrát pouze tři duely a cítí, že boj o play-offové příčky se rychle blíží. Trenér Venera přivítal v průběhu sezony několik posil. Do branky přišel slovenský brankář Július Hudáček a útok nedávno posílila ruská dvojice MozerPianov. Podaří se dnes Východočechům sebrat Zlínu všechny body?

Umístění: 8.

Poslední utkání: Kladno – Pardubice 4:3sn

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Nosek (34)(14+20)

Nejlepší střelec: Petr Sýkora (15)

Nejlepší nahrávač: Tomáš Nosek (20)

Nejtrestanější hráč: Tomáš Zohorna 90 min

Úspěšnost brankářů: Július Hudáček 91,55%
Dušan Salfický 92,45%
Hezký páteční podvečer ze Zlína. Tipsport extraliga pokračuje před olympijskou přestávkou v rychlém sledu. Na programu máme již 44. kolo, které nám nabídne utkání mezi Zlínem a Pardubicemi, kde se bude hrát o velmi důležité body. Zlín dýchá na záda brněnské Kometě a bude se chtít přiblížit reálné šanci na umístění v první šestce. Pardubičtí jsou naopak malinko za očekáváním a okupují osmou pozici. Pojďme si v krátkosti představit aktuální formu obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.