Poslední třetina byla bezbranková a zápas tak dopadl vítězně pro hosty z Plzně. Po celou dobu vyrovnané utkání dopadlo lépe pro Škodovku, která se nenechala zastrašit zlínským vyrovnáním a dvěma rychlými trefami si zajistila důležité tři body do tabulky. Berani tak po třech výhrách v řadě na soupeřově kluzišti doma prohrávají. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera, napočtenou.
60:00
59:29
Zdeněk Okál (ZLN) 5 min + trest do konce utkání za napadení.
59:29
Radek Duda (PLZ) 2 hrubost + 2 minuty za nedovolené bránění.
59:29
Fanoušci vyprovázejí plzeňského útočníka na trestnou lavici bouřlivým pískotem.
59:29
Duda zbytečně srazil k ledu Zdeňka Okála, který si to vzápětí nenechal líbít a zaútočil na plzeňského útočníka.
58:10
Plzeň se stále dobře brání, Zlínu moc času na srovnání nezbývá.
57:46
To byla akce! Duda našel Vlasáka, který zadovkou vybídl ke střele Martina Straku. Plzeňský kapitán ve stoprocentní šanci netrefil odkrytou klec.
57:19
Veselý to zkoušel přes hromadu těl, jeho pokus ale branku netrefil.
56:45
Svižná střela obránce Zámorského končí v pohotové lapačce Machovského.
55:24
Leška dlouhou držel puk na hokejce, až po dobré minutě se podařilo obránci Plzně mu jej odpálit z hokejky.
54:37
Škodovka dobře střeží své vlastní pásmo a domácí se moc do šancí nedostávají.
54:01
Filip Čech si kličkou obešel bránícího obránce Plzně a povedlo se mu ještě prudkou střelou zaměstnat Machovského.
53:39
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka a poté vhazování v blízkosti Machovského.
53:20
Zlín tohle oslabení přečkal bez inkasované branky a Okál může zpátky do hry.
52:26
Duda hledal u pravé tyče volného Pletku. Přihrávku odvrátil bránící Marušák.
51:41
Kašík se stačil přesunout proti tvrdé Strakově střele, která směřovala nízko na ledem.
51:20
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění. Plzenští mají šanci rozhodnout utkání a navýšit vedení o tři góly.
51:20
Berani si neví rady s plzeňskou defenzívou a nedaří se jim vymyslet recept na její překonání.
50:38
Slabá početní výhoda v podání domácích hokejistů, Boháč se zmocnil kotouče a osvobozuje Plzeň při hře v oslabení.
49:56
Valentova střela se schovala za bránící klubko plzeňských obránců, Machovského ale nakonec neohrozila.
49:25
Zlínští si svojí aktivitou vynutili přesilovou hru. Vojtěch Mozík (PLZ) 2 minuty za hákování.
47:13
Komerční přestávka a vzápětí následuje buly ve středním pásmu.
46:35
Plzenští se dobře brání a nepouštějí domácí hokejisty do vážnějšího zakončení.
45:47
Čechova zpětná příhra na Valentu vyhnala zlínské z útočného pásma.
45:15
Honejsek se motá s kotoučem kolem branky Machovského a snažil se vymyslet něco zajímavého.
44:34
Pokus zlínského útočníka byl zblokován do ochranné sítě, následuje buly před brankou Škodovky.
43:36
Odraženého kotouče se zmocnil Veselý a rychle upaluje do útočné třetiny.
42:50
Veselého zblokovanou střelu musel Machovský vyrazit vyrážečkou do bezpečí.
42:28
Filip Čech se řítil sám na Machovského branku, ale hrubku v plzeňské defenzivě nepotrestal. Zlínskému útočníkovi těsně před zakončením kotouč utekl.
41:46
Zámorský zákrokem pomocí hokejky zastavil unikajícího Tomáše Sýkoru.
41:09
Nahrávku Tomáše Sýkory nikdo z plzeňských nedokázal zpracovat a píská se zakázané uvolnění.
40:48
Zlín nedokázal třikrát po sobě vyhodit a Duda s Mozíkem se dostali do dobrých šancí. Ani jedna ale gólem neskončila.
40:27
Kašík neudržel Kratěnovu střelu v lapačce a zlínští musejí vyhodit puk do útočného pásma.
40:01
Prostřední třetina nám nabídla celkem pět branek a opět kvalitní hokejovou podívanou. Nejprve navýšil vedení hostí pohotovou střelou do šibenice Jakub Lev a se Zlínem to moc dobře nevypadalo. Vlachova parta se však dokázala schopit a díky přesné Čajánkově teči snížila na 1:2. V následující přesilovce se prosadil vyrovnávací trefou Holík a vypadalo to na pořádné drama. Hosté se ale nenechali dvěma góly domácích rozhodit a okamžitě si stáhli vedení zpět na svoji stranu. Nejprve se prosadil přesnou tečí Pletka a zanedlouho poslal Plzeň opět do dvougólového vedení Jakub Lev. Berani tak budou mít co dělat, aby v poslední části ještě smazali dvoubrankové manko hostí. Poslední třetina začne zhruba v 19:20.
40:00
39:39
Hanzlík nastřelil puk na střídačku Plzně, kde už přeskakoval mantinel střídající Kratěna. Ještě tak stihneme vhazování ve středovém kruhu.
39:03
Brankář Škodovky musel být pozorný, protože na něj letěla střela po ledě od obránce Horáka.
38:56
Čajánek ve finále kombinace posunul puk na Veselého, který trefil pouze dobře postaveného Machovského. Buly u branky Plzně.
38:24
Vhazování před brankou Libora Kašíka.
38:10
Plzeň právě vstřelila branku!
To je pro zlínské hráče pořádně ledová sprcha. Sotva domácí srovnali, tak hosté už odskakují opět na rozdíl dvou branek. Svoji druhou trefu v utkání přidává JAKUB LEV. Asistence: Martin Straka.
37:29
Machovský byl pozorný proti hbité střele Filipa Čecha.
37:15
Škodovka se ale nenechala rozhodit vyrovnávací trefou a stahuje si jednobrankové vedení zpět na svoji stranu. Vlasákovo nahození tečoval za Kašíkova záda dobře tečující VÁCLAV PLETKA. Asistence: Tomáš Vlasák, Jakub Jeřábek.
36:59
Zlín právě vstřelil branku!
Kašpařík ztratil hůl a zlínští si dlouho přihrávali kotouč ze strany na stranu. Poté PETR HOLÍK několika parádními kličkami obehrál plzeňskou defenzívu a vzápětí puk uklidil za klečícího Machovského. Zlínští tak v přesilovce vyrovnávají stav utkání na 2:2. Asistence: Petr Čajánek.
36:20
Čajánek se mohl opět střelecky prosadit a opět to bylo po nahození obránce Valenty. Jemná teč o hokejku zlínského kapitána skončila těsně nad horní tyčkou.
36:11
Berany čeká přesilová hra. Dominik Boháč (PLZ) 2 minuty za sekání.
36:05
Parádní Holíkova zadovka na Filipa Čecha a pozorný Machovského zákrok. Zlín chytá druhý dech a snaží se o vyrovnání.
35:42
Machovský musel být ve střehu a poradil si s pokusem jednoho ze zlínských útočníků.
35:15
Vlasákova vyražená střela od Kašíkova betonu pouze proklouzla mezi bruslemi Radka Dudy, kotouče se chopí Leška a Zlín může dopředu.
34:50
Plzenští zazmatkovali při rozehrávce a málem to potrestal Köhler. Střela zlínského hráče byla ale nepřesná.
34:27
PSG využívají tuhle přesilovou hru a jsou na dostřel jediné trefy. Valentovu přizemní střelu šikovně tečoval za Machovského záda kapitán PETR ČAJÁNEK. Asistence: Tomáš Valenta, Petr Zámorský.
34:19
Dvořák vyhazuje puk přes celé kluziště.
34:00
Plzenští vyhodili kotouč za pomocí mantinelu do hlediště. Další buly před Machovským.
33:51
Vojtěch Mozík (PLZ) 2 minuty podražení.
33:48
Veselý se propracoval do zakončení, kde byl podražen Mozíkem. Zlínští budou hrát přesilovou hru pět na čtyři.
33:10
Kašpařík je vykázán z buly a to se bude opakovat.
33:04
Machovský ukryl puk do lapačky před dojíždějícím Balaštíkem. Následuje komerční přestávka a poté buly u Machovského branky.
32:55
Boháč nepřesně rozehrál a hosty to málem stálo hodně. Köhler se nakonec k odraženému puku neprotlačil.
32:44
Kašík raději odražený kotouč přikryl pod lapačku. Poté se dostal do menší rozmíšky Veselý se Sýkorou.
32:27
Boháč tvrdě krosčekoval Lešku za plzeňskou brankou, rozhodčí se vylučovat nechystají.
31:48
Leška se párkrát obtočil za Machovského brankou a poté to zkusil na bliší tyč, Machovský byl připraven.
31:26
Leška si všiml rozjetého Köhlera, přihrávku na druhého jmenovaného stačil srazit do bezpečí bránící Boháč.
30:44
Je tu komerční přestávka po které se bude vhazovat ve středním pásmu.
29:34
Machovský se nestačil přesunout od levé tyče k pravé a měl štěstí, že Honejskova střela mířila těsně vedle. Vzápětí střílel do Machovského Filip Čech.
28:50
Holík skvěle naznačil střelu vymíchal si dva plzeňské obránce a puk předložil k levé tyči čekajícímu Honejskovi. Druhý jmenovaný to už ale nejspíše nečekal a tak mu kotouč projel pod holí.
28:29
Duda zasáhl Zámorského holí do obličeje, rozhodčí nevylučují a dopředu jde Holík s Honejskem.
27:56
Kašík musel být ve střehu proti nebezpečné střele obránce Boháče.
27:29
Matějíček nepustil dál čistým zákrokem unikajicího Kašpaříka.
26:45
Kašík rychle rozehrál kotouč a dopředu mohou domácí.
26:16
Pouhých 22 vteřin před návratem Čajánka z trestné lavice Plzeň zvyšuje vedení o dvě branky. Pohlednou kombinaci zakončil přesným zásahem do šibenice JAKUB LEV Asistence: Ondřej Kratěna, Pavel Kašpařík.
25:50
Zlín vyhrál vhazování a vyhazuje puk na branku Machovského.
25:43
Kašík nejprvě famózně vychytal u pravé tyčky střílejícího Kratěnu a následně vychytal i další dorážku plzeňského útočníka. Zlín je ve čtyřech.
25:28
Kašík vyráží Mozíkovu dělovku z voleje, Leška vzápětí zblokoval pokus Kratěny.
25:02
Kašík úspěšně kryje Dudovu střelu zápěstím. Další buly v blízkosti zlínského brankáře.
24:38
Petr Čajánek v oslabení bojoval o kotouč a při snaze vyrazil plzeňskému obránci hůl. Z pohledu rozhodčích to je nedovolený zákrok. Zlínský kapitán se možná právem rozčiluje. Každopádně dvě minuty za sekání si odsedět musí. Hosty čeká dvojnásobná přesilovka.
24:20
Ostrý pokus Mozíka Kašík vyráží, Plzeň se ale opět ujímá kotouče a kombinuje.
23:52
Zámorský vypíchl Strakovi kotouč z dosahu a kus černé gumy skončil v hledišti. Opět se vhazuje před Kašíkem.
23:37
Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za držení.
23:35
Dudovu střelu srazil bránící Marušák, Zlín bude hrát oslabení.
23:28
Balaštík neudržel kotouč v rohu kluziště a dopředou míří plzenští.
22:45
Holcovo vyhození podél mantinelu znamená zakázané uvolnění.
21:29
Machovský výborně vyrazil střelu Kubiše a dokázal si poradit i s ostrou dorážkou Petra Čajánka. Zlínští jsou z kraje této části hodně na kotouči a ženou se za vyrovnávací trefou.
20:49
Holík pěkně naservíroval puk Filipu Čechovi. Zlínský útočník v ideální pozici ale přestřelil.
20:28
Machovský si hned z kraje prostřední dvacetiminutovky připisuje první zákrok.
20:01
Viděli jsme solidní první třetinu ve které padla jediná branka. Od úvodu byli lepším celkem domácí, kteří ale nedokázali překonat výborného Machovského a šance se tak chopila Plzeň. Zatímco Berani nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu, tak Indiáni si odpykali svůj trest a konkrétně sám potrestaný Ondřej Kratěna unikl z trestné lavice a přesným zásahem překonal zlínského brankáře. Zlín mohl ještě srovnat. Tutovku v posledních vteřinách však Balaštík proměnit nedokázal. Druhá třetina začne v 18:24.
20:00
19:58
Filip Čech přihrával na druhou tyč volnému Balaštíkovi, tomu ale kotouč projel mezi bruslemi, tutovka Zlína zůstává nevyužita.
19:40
Tomáš Sýkora výbornou obětavou rybičkou zblokoval Leškovu příhru na rozjetého Bedřicha Köhlera.
19:27
Vše je ale v pořádku a může se pokračovat. Následuje buly ve středním pásmu.
19:27
Kubiš u mantinelu dohrá Boháče, který zůstal ležet na ledě a hra je přerušena.
19:19
Probíhá poslední minuta první části.
18:34
ONDŘEJ KRATĚNA obdržel parádní pas do jízdy od Jakuba Lva a v zakončení prostřelil Kašíka střelou nad jeho pravý beton. Asistence: Jakub Lev.
18:34
Tahle přesilovka se Zlínu vůbec nevyvedla, Kratěna může na led.
17:48
Plzni se podařilo v pohodě vyhodit kotouč do středního pásma, Zlín musí znovu zakládat přesilovkovou akci.
17:29
Balaštík zapomněl kotouč za sebou a Mozík osvobozuje svůj celek v oslabení.
16:49
Köhler tečoval Řezníčkovu střelu těsně vedle pravé Machovského tyčky.
16:34
Plzenští budou hrát opět oslabení. Ondřej Kratěna (PLZ) je vyloučen na dvě minutky za hrubost.
16:22
Čechova střela zápěstím končí v moci Machovského. Buly u branky hostí.
16:10
Domácí nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku a vzápětí se střelecky neprosadili ani při hře pět na čtyři. Boháč je na ledě a Plzeň zase v pěti.
15:43
Zlínští kombinují a plzenští obránci se jenom divají a čekají co Zlín vymyslí. Zlínu se ale nic převratného vymyslet nepodařilo. Nejvážnější šanci měl obránce Valenta, kterému v nevhodný okamžit uskočil kotouč z hokejky.
15:19
Plzenští už hrají ve čtyřech a i s trošinkou štěstí se jim podařilo kotouč dostat do středního pásma.
14:56
Balaštík s Leškou nedokázali dotlačit kotouč za ležícího Machovského. Další buly před brankou Plzně.
14:37
Balaštík z první adresoval přihrávku ke druhé tyči, kde kus černé gumy proklouzl Köhlerovi mezi bruslemi.
14:28
Machovský neudržel pokus Zámorského a Zlín je stále na puku.
14:10
Zlín bude hrát 45 sekund přesilovou hru pět na tři. Za sekání si odsedí dvě minuty Dominik Boháč (PLZ)
13:40
Čajánek si všiml na levém kruhu osamoceného Honejska, kterému vyslal parádní pas na střelu. Dělovka zlínského útočníka z voleje našla pouze fantastickou lapačku Machovského.
13:30
Plzni se podařilo i podruhé dostat kotouč pryč z vlastního pásma.
13:18
Kotouč se dostal na hůl Martina Straky, který vyhazuje puk do bezpečí.
12:55
Jiří Hanzlík (PLZ) 2 minuty za nedovolené bránění.
12:50
Po nahození Matějíčka byl nedovoleně k ledu poslán tečující Okál a také Zlín si zahraje první přesilovou hru.
12:48
Kotouč si to namířil mimo hrací plochu a bude se vhazovat u plzeňské klece.
12:24
Honejsek si pohlednou kličkou obešel beka Plzně, ovšem následná příhra na Čecha už přesná nebyla.
12:03
Vracející se Okál z trestné lavice byl slušně rozjetý, ovšem přihrávka od Köhlera byla nad síly zlínského útočníka a píská se zakázané uvolnění. To nic nemění na tom, že domácí první oslabení zvládli na výbornou.
11:39
Jeřábek neudržel kotouč v útočné třetině a Plzeň ztrácí útočné pásmo.
11:22
A do třetice všeho dobrého, kotouč přes celé kluziště vyhazuje obránce Valenta. Zlínští se zatím velmi dobře brání tomuto oslabení.
10:46
Totéž se povedlo po odražené Mozíkově střele Filipu Čechovi.
10:24
Zámorský se po vyhraném vhazování zmocnil puku a vyhazuje ho směr Machovský.
10:03
Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty + 10 minutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Zlínský útočník poslal plzeňského útočníka k ledu a bude za to pykat. Plzni se nabízí první přesilová hra.
9:34
Kotouč je na hokejkách Plzně, která vyhazuje a střídá čerstvé formace.
8:56
Zlín to stále zkouší se udržet v útočné třetině, obrana Plzně je ale proti a nahazuje kotouč do útočného pásma.
8:34
Zlínští se chvíli zdrželi u branky Machovského. Výsledkem této akce byla pouze Köhlerova střela do boční konstrukce.
7:48
Kašík se teď předvedl v dobrém světle. Zlínský brankář zneškodnil dělovku Mozíka z hranice modré čáry, vzápětí zlínský brankář zlikvidoval okamžitou dorážku Schleisse.
7:26
Čajánek se výborně natlačil do zakončení a jeho rána jen těsně minula horní růžek Machovského branky.
6:58
Čajánek byl dlouho obtěžován jedním z plzeňských hráčů, nakonec se domácímu kapitánovi povedlo vydolovat kotouč a poslat do šance Veselého. Jeho pokus zápěstím Machovský vyrazil.
6:35
Další pokus hokejistů Plzně, Kašík byl opět na místě a počínal si na výbornou.
6:29
Také Plzeň se vůbec poprvé vážněji představila. Střelu Lva Kašík s poklidem kryje.
6:08
Kotouč končí v zámezí, tentokrát se hra stěhuje do středního pásma.
6:02
Po komerční přestávce následuje buly v obranné třetině Plzně.
5:47
Bedřich Köhler si nabruslil do útočného pásma a mohl se v přečíslení dvou na jednoho společně s Balaštíkem rozhodnout co udělá. Útočník Beranů si vybral střelu, kterou mu Machovský bez potíží zneškodnil.
4:49
Čajánek šikovně podržel v rohu kluziště kotouč a následně vybídl ke střele Veselého. Jeho ostrý pokus vyrazil Machovský vyrážečkou.
4:28
U zlínské branky proběhla menší výměna názorů rukavicemi mezi Dudou a Zámorským.
3:57
Marušákovo nahození se odrazilo před Balaštíka, zlínský střelec v ideální pozici nedokázal trefit brankové zařízení.
3:40
Čajánek několikrát u mantinelu krosčekoval Pletku a tomu se to samozřejmě nelíbilo. Souboj o kotouč musela ukončit rozhodčího píšťalka. Vhazovat se bude před Machovským.
2:58
Honejsek tečoval pokus svého spoluhráče přímo do náručí plzeňského brankáře.
2:42
Strakova formace se na chvíli usadila před Kašíkem. Vymyslet se ale plzeňské formaci zatím nic nepodařilo.
2:22
Balaštík se protlačil přes bránícího Hanzlíka a následně se kotouč odrazil před osamoceného Lešku. Zlínský centr dorážkou na bližší tyč nepřekvapil Machovského.
1:39
Veselý to myslel hodně dobře s příhrou na rozjetého Okála. Druhý jmenovaný nedokázal ve veliké rychlosti kotouč zpracovat.
1:24
Zlínští alespoň nahodili kus černé gumy do středního pásma a střídají čerstvé síly.
0:57
Čechovu příhru Holík nedostihl a píská se první zakázané uvolnění. Zároveň se poprvé vhazuje před Kašíkem.
0:43
Plzeňský brankář vyrazil Valentovu střelu zápěstím do bezpečí.
0:24
Zlínští nastoupili do duelu hodně z ostra a Machovský musel proti dorážce Balaštíka poprvé zasahovat.
0:19
Úvodní vhazování pro Zlín, Horák nahazuje kotouč do útočného pásma a Berani míří dopředu.
00:01
Můžeme jít na to, oba celky jsou připraveny na ledové ploše.
Ještě před začátkem dnešního duelu proběhla minuta uctění za Karla Guta.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Horák, Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Kotvan – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Honejsek – Veselý, Čajánek, Okál – Kubiš, Ondráček.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Růžička, Boháč, Mozík, Slavík – Lev, Straka, Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Holec, T.Sýkora, Dvořák – J.Sýkora.

Rozhodčí: Čech, Mikula – Jindra, Skopal.
PSG Zlín: Zlínští hokejisté vstoupili do nového roku správnou nohou a bodově se jim daří. Žlutomodří uspěli za dva body v Chomutově, kde vyhráli po samostatných nájezdech. Naopak překvapivě si dovezly tři body z ledu silného Hradce. Vlachovi svěřenci získali v posledních třech utkáních celkem 8 bodů. Přitom všechny duely se odehrály na ledě soupeřů. Berani se tak po delší odmlce vrací na domácí led a budou chtít divákům předvést skvělou podívanou a nejlépe s plným počtem bodů. Do sestavy by se měl po nemoci vrátit Antonín Honejsek. Otazník visí nad startem obránce Radima Tesaříka, který chybí žlutomodrým již několik utkání za sebou. Do branky by se měl podle předpokladu postavit Libor Kašík. Mladý talentovaný brankář prožívá povedené období a bude chtít navázat na své solidní výkony.

Statistické okénko:

Umístění: 5.

Poslední utkání: Mountfield – Zlín 1:2

Nejproduktivnější hráč: Petr Leška 31 (5+26)

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (15)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (26)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský 72 min

Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 91,73%
Libor Kašík 94,41%
HC Škoda Plzeň:Do Zlína přijíždí rozjetá Škodovka Plzeň. Indiáni se pohybují na třetí příčce a to něco o jejich kvalitách svědčí. Po mistrovské sezoně se plzeňský celek neukvapil a i nadále podává kvalitní výkony. S výsledky to maji plzenští jako na houpačce, ovšem body se jim sbírat daří a to ve veliké míře. Poslední duel na domácim ledě proti Pardubicím se Škodovce vyvedl a dnes mají možnost navázat na předchozí tři body. V brance podává spolehlivé výkony talentovaný Matěj Machovský. Bodování Plzně vede hokejový rebel Radek Duda, který v celkovém součtu nasbíral 27 kanadských bodů. Dnes by tedy mělo být na ledě o motivaci rozhodně postaráno.

Umístění: 3.

Poslední utkání: Plzeň – Pardubice 2:1

Nejproduktivnější hráč: Radek Duda (27) (13+14)

Nejlepší střelec: Václav Pletka (16)

Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák, Radek Duda (14)

Nejtrestanější hráč: Radek Duda 84 min

Úspěšnost brankářů: Matěj Machovský 93,43%
Lukáš Mensator 89,22%
Pěkný páteční podvečer ze Zlína. Zlínští fanoušci se již nemohou dočkat dnešního utkání, protože Berani se na domácím ledě představí po dvou týdnech! Ševci se již potřetí v letošní sezoně střetnou v repríze loňského finále s mistrovskou Plzní. Pojdmě si v krátkosti představit aktuální formu dnešních soupeřů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.