SESTŘIH: 40. kolo extraligy, Brno - Liberec 3:0

Ode mne je to z Brna vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou!
Utkání je u konce! Kometa vstřelila v každé třetině jednu branku a po zásluze dnes vyhrává. Brňané byli v utkání lepším družstvem a tři body tak zůstávají po právu na jihu Moravy.

Nejlepší hráči utkání:

Kometa: Antonín Honejsek
Liberec: Jaroslav Balaštík.
60:00
59:33
Puk skončil na střídačce Brna. Bude se ještě prohlížet záznam hry, jestli Kempného rána byla doopravdy tyčkou.
59:00
Ohlášena poslední minuta duelu!
58:18
Kempný naskočil na led a ze střely z levého kruhu trefuje vzdálenější tyč liberecké brány!
58:12
58:07
Malec přistrčil puk Čermákovi a ten ho může vyvést pryč z pásma.
57:45
Kometa přečkala tlak soupeře a vyhazuje puk přes všechny čáry.
57:25
Radivojevič se snažil ze vzduchu sklepnout puk do brněnské brány, to se mu ale nepovedlo.
56:36
Burian vyváží puk z obranného pásma.
56:12
Poslední šance pro hosty udělat něco s výsledkem. Kempný (KOM) je vyloučen za hrubost.
55:53
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků! V Brně je tak znovu vyprodáno.
55:53
Ofsajd Liberce.
55:21
Postavení brněnského hráče v brankovišti, domácí jsou vykázáni z útočného pásma.
55:16
Mrázek se na pravém křídle ke střele nedostal. Hostující obránce ho k ničemu moc nepustil.
54:31
Třetí branka dodala na brněnské hole ještě více klidu, což se projevuje i na předváděné hře.
53:19
Kometa právě vstřelila branku!
Perfektní souhra první brněnské formace , která by si mohla říct o nominaci do Zlaté helmy! Petr Ton si vyměnil puk s Janem Hruškou a následně našel dalším nacukrovaným pasem na druhém křídle ANTONÍNA HONEJSKA, který znovu z první uklidil puk s instinktem zabijáka do liberecké brány. Asistence: Petr Ton, Jan Hruška.
52:45
Petr Ton se ihned po buly dral do útoku, obklíčen třemi protivníky se ale do střelecké šance nakonec nedostal.
52:34
Bartek byl velmi aktivní na hranici brněnského brankoviště, nakonec ho ale domácí obránci o puk obrali.
52:08
Hra rychle ubíhá, puk se přelévá ze strany na stranu.
51:26
Mrázek dosprintoval vyhozený puk, místo střely ale volil přihrávku do míst, kde nikdo nebyl.
50:38
Burian šikovnou zadovkou zpoza brány hledal v brankovišti některého ze svých spoluhráčů, nikoho ale nakonec nenašel.
49:51
49:49
Čermákova střela z pravého kruhu, Lašák znovu připraven.
49:10
Kometa se nemůže usadit v útočném pásmu, další puk putuje přes všechny čáry pryč.
48:45
Hosté se dostali na puk a osvobozují se.
48:33
Další Ptáčkova pumelenice, tentokrát mířila vysoko nad.
48:26
Hruška zatáhl puk do útočného pásma, jeho střela švihem z mezikruží ale skončila přímo na hrudi hostujícího brankáře.
48:11
Zakázané uvolnění Komety, buly se stěhuje před Čiliaka.
47:57
Ihned po buly střílel od modré Ptáček, trefil ale jen hostujícího brankáře do výstroje.
47:51
Vyloučen je Urba (LIB) za držení hole.
47:51
Hosté už se dotkli puku, Kometa ve výhodě nevystřelila ani na bránu.
47:30
Kometa má puk na holích a ponechanou výhodu. Bude se vylučovat.
46:54
Kempného nabídka do brankoviště nenašla svého adresáta. Puk brankovištěm jen projel.
46:15
Zakázané uvolnění Komety, hra se vrátí před Čiliaka.
45:12
Ihned po buly vypálil Malec, Lašák skákavý puk nakonec udržel ve své výstroji.
45:07
Dujsíkovo nahození od modré čáry končí v lapačce pozorného Lašáka. Ten raději přeruší hru.
44:43
Střela Bartka z levého křídla. Čiliak ale na puk dobře viděl a kryje ho mezi betony.
44:22
Kometa přečkala oslabení a díky Kováčikovi vyvezla puk pryč z pásma.
43:47
43:41
Balaštíkovu střelu z pravého kruhu zničil Marek Čiliak do lapačky. Liberec zatím hraje ve třetí části lépe, nutno podotknout, že má početní výhodu.
43:27
Následující útok Kometa pokryla a vyhazuje puk přes všechny čáry.
42:59
Hosté zamkli Kometu před Čiliakem, z první pálil po křižném pasu Bakoš, trefil ale jen boční tyčku brněnské brány.
42:15
Bartkova střela od modré lízla Čiliakovu helmu. Střela ale letěla příliš vysoko nad.
42:03
Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude před Čiliakem.
41:47
Malec dle sudích fauloval Bartka a odchází na trestnou. Provinil se hákováním. Přesilovka pro Liberec.
41:36
41:10
Kometa zatím zvládá oslabení na jedničku. Hosté se nemohou dostat do žádné šance.
40:18
Kometa začíná třetinu ve vlastním oslabení, Burian ale dokázal puk vyvést pryč ze třetiny.
40:01
Druhá třetina je u konce, stejně jako v první části, i v té druhé zaznamenala Kometa jednu trefu. Tentokrát se trefil Antonín Honejsek po pěkném pasu od Tona. Kometa byla i ve druhé části lepším týmem, a pokud se herní projev ze strany Liberce nějakým způsobem ve třetí třetině nezmění, Kometa by si dnes ze zápasu měla nějaké body odnést.
Další třetina začne přibližně v 19:42.
40:00
39:36
Kováčik (KOM) je vyloučen za držení protihráče.
39:23
Ostřížek načechral přihrávku do skoro prázdné brány Dočekalovi, ten ale z bezprostřední blízkosti míjí!
38:45
Tlak Komety pokračuje, diváci tleskají, domácí tým diktuje tempo hry. Liberec neví, kam dříve skočit. Teď po puku u brankoviště skočil Lašák a může přerušit hru.
38:30
Nahození Kuboše od modré, Lašák na puk moc neviděl, nakonec ho ale trefil.
38:06
Po chybné rozehrávce hostí pálil Čermák, jeho pokus byl ale spíše jen propagační.
37:16
Kometa je v tlaku, hosté vyhazují puk jen do středního pásma.
36:45
Další velká šance Komety! Vondráček se dral ke střele před brankoviště, jeho pokus ale trefil jen boční tyč!
36:22
O dorážku se snažil i Honejsek, liberecká obrana ale nakonec dokázala puk odpálit pryč přes všechny čáry.
36:13
Hruška se po přečíslení dva na jednoho natlačil před brankáře Lašáka, z těsné blízkosti ho ale překonat nedokázal.
35:45
Vondráčkova střela z mezikruží trefila jen dobře postaveného brankáře Lašáka.
35:21
Postavení mimo hru hostujícího týmu. Buly ve středním pásmu.
35:05
Krenželokova střela z levého křídla byla zablokována domácím obráncem. Ani tentokrát tak nemusel Čiliak zasahovat.
33:51
Na Bakošovou střelu od levého mantinelu Čiliak moc neviděl, nakonec mu puk ale zapadl mimo prostor mezi třemi tyčemi.
33:15
Bartek pronikl do útočného pásma, jeho střela švihem mířila jen do betonu Čiliaka.
32:41
Radim Zohorna hledal před bránou spoluhráče Čermáka, jeho pas byl ale příliš vysoký.
32:31
Zákrok Čiliaka po střele jednoho z hostí. Hra je přerušena a bude následovat komerční přestávka.
32:23
Ptáček nahodil puk jen do útočného pásma, hrají hosté.
31:34
Vondráčkova střela z pravého kruhu, Lašák vytasil svůj pravý beton včas.
30:57
30:45
Voráček byl sám na levém kruhu, trefil ale jen dobře po povyjetého Čiliaka!
30:35
30:19
Hruškův pokus z otočky po rychlém přechodu do útočného pásma mířil mimo.
29:43
Zatím se hraje převážně ve středním pásmu, bez žádné šance ani na jedné straně.
28:52
Počty na ledě se srovnají. Kováčik (KOM) je potrestán za hákování.
28:32
Přesilovka pro Kometu. Za vyhození puku z vlastního pbranného pásma mimo led byl vyloučen Vitásek (LIB)
28:26
Zakázané uvolnění Liberce. Buly před Lašákem.
28:03
Ostřížek našel křižným pasem Dočekala, který byl sám před bránou, puk mu ale v rozhodující moment přeskočil hokejku.
27:20
Z celé strkanice se nakonec vyklubal pěstní souboj. Úspěšněji z něj odešel hostující útočník Vlach. Oba kohouti již zamířili na trestnou lavici, Vlach vyfasoval trest 2+2+10 za hrubost, Kempný jen 2+2.
27:20
Ofsajd Liberce. Následuje postrkovaná mezi Kempným a Vlachem.
26:43
Zakázané uvolnění Liberce, buly se stěhuje před Lašáka.
26:09
Honejskova kličkovaná ladila oku diváka, ze svého individuálního průniku mezi čtyřmi soupeři ale nakonec brněnský útočník nic nevytěžil.
25:43
Vitáskova střela z levého křídla mířila mimo. Čiliak zasahovat nemusel.
25:30
Znovu Dočekal. Jeho střela z levého křídla donutila Lašáka k zákroku a přerušení hry.
24:56
Z druhé vlny pálil příklepem Dočekal, jeho pumelenice ale mířila vysoko nad.
24:03
23:54
Bakošova střela z pravého křídla byla sražena mimo.
23:33
Ofsajd Liberce. Buly ve středním pásmu.
23:20
Dočekal vytlačil soupeře z útočného pásma, ani Liberci se jeho přesilové hry příliš nedaří.
22:45
Kometa vyhrála v obranném pásmu buly a osvobozuje se.
22:43
Další Výtiskův pokus od modré byl nadzvednut do ochranné sítě nad bránou Čiliaka.
22:25
Brňané se zatím dobře brání, soupeř se nemůže dostat do šance.
22:07
Tečovaná střela Výtiska ihned po buly mířila mimo. Kometa se může osvobodit.
22:03
Šance pro Liberec snížit stav utkání. Malec (KOM) je vyloučen za hákování.
21:48
Čermákovo nahození před bránu bylo na Radima Zohornu krátké. U puku byl dřív Lašák.
21:24
Bulíkův pokus z pravého křídla, Čiliak připraven.
20:32
Povedený nástup Komety do druhé třetiny přináší druhou branku v síti Lašáka. Ton zatáhl po pravém křídle puk do útočného pásma, nacukrovaným pasem ho předložil na levé křídlo, kde ho s přehledem dopravil do brány z první ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Petr Ton, František Ptáček.
20:01
Aktéři celého duelu se vrací na ledovou plochu, druhá třetina bude moci brzy začít.
Střely na bránu: 11 – 4.
První třetina je u konce, o gól šťastnější jsou brněnští hokejisté. Ty poslal do vedení v deváté minutě Vondráček, když šikovně tečoval nahození Kováčika. Kometa byla v první třetině aktivnějším týmem, v její obraně ale dokázali hosté najít i přesto několik okének, potrestat už je ale nedokázali.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:30
Teď to halou Rondo jen zadunělo! Po zadovce Hrušky našel Honejsek křižnou přihrávkou zcela volného Tona u levé tyče, brněnský kanonýr ale trefil jen přesouvajícího se Lašáka!
18:48
Kováčik se dostal na levém kruhu ke střele. Jeho dělovka ale připomínala spíše golfový odpal a šla velmi nepřesně. I když daleko.
18:20
Přečíslení hostí dva na jednoho. Bartkovi ale přihrávka nesedla příliš na hůl a nedokázal vystřelit.
17:48
Úsměvná situace. Hostující Urban při souboji o mantinelu omylem podrazil hlavního rozhodčího. Vylučovat se ale nebude.
17:21
Vitáskova střela od modré čáry, puk ale po teči nakonec zamířil mimo.
17:15
Kometě se nevyvedla rozehrávka z vlastního obranného pásma. Buly před Čiliakem se bude kvůli zakázanému uvolnění opakovat.
16:42
Tlak druhé brněnské formace a následující střela Malce z levého křídla. Lašák na puk vůbec neviděl, ale nakonec zasahovat nemusel. Puk letěl mimo.
16:04
Po střele Ostřížka přeruší Lašák raději hru. Následuje komerční přestávka.
15:37
Bartkova střela z pravého křídla byla nepřesná. Liberec ze svého chvilkového tlaku nic nevytěžil.
14:24
Kometa je zase v útočném pásmu. Kempného střela od modré čáry pořádně protáhla libereckého brankáře.
13:52
13:49
Další vyhození Komety.
13:18
Hosté delší dobu svírali Kometu v obranném pásmu, nakonec se ale na puk dostal Malec a vyhodil ho přes všechny čáry.
12:29
Kometa znovu vyhazuje puk přes všechny čáry.
12:03
Kometa vyhrála buly a Koreis s Burianem se ihned vydali do protiútoku. Hosté se ale stihli vrátit a Koreise o puk připravit.
11:52
Přesilovou hru si zahrají i Liberečtí. Za hákování je vyloučen mladík Radim Zohorna.
11:41
Dujsíkova střela od modré byla sražena do ochranné sítě nad bránou Lašáka. Buly po jeho levici.
10:46
Ptáčkova střela z otočky trefila jen nic netušícího brankáře Lašáka. Kometa je při chuti, což se líbí i místním divákům.
10:10
A hned další obrovská šance Komety. Ton uvolnil na pravém křídle Honejska, který se brilantně natlačil před Lašáka, v pádu ale trefil jen jeho beton!
09:52
Puk skončil na střídačce u brankáře Faltera. Buly v obranném pásmu Komety.
09:01
Další tutovka Komety! Petr Mrázek se po rychlém přečíslení dostal ke střele z mezikruží, nikým neatakovaný ale trefil jen povyjetého brankáře Lašáka!
08:14
Vyhrané buly, tečovaná střela a brněnská Kometa střílí úvodní branku! Kováčik se ihned po buly dostal od modré čáry ke střele, kterou mezi kruhy zbrzdil tečí TOMÁŠ VONDRÁČEK. Puk si to nakonec zamířil do brány Lašáka, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jozef Kováčik, Vilém Burian.
08:09
Hra je přerušena. Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude po levici Lašáka.
07:58
Krenželok obral o puk Dusjíka, do zakončení se ale nedostal, protože ho o puk následně obral Dujsíkův parťák z obrany – Jan Hanzlík.
06:30
Po zmatcích v brněnské obraně se k puku dostal Gregořek, z mezikruží ale pálil dělovkou mimo.
05:54
Rána Výtiska z levého křídla trefila jen Kuboše do bruslí.
05:45
05:30
Koreisova střela z pravého kruhu. Lašák ale na celou situaci dobře viděl a v poklidu kryje v lapačce.
04:35
Kometě se zatím početní výhoda nedaří, hosté se dobře brání. Na led naskočil sedmý brněnský bek Kováčik.
04:12
Ptáčkovi se nevydařila rozehrávka, čehož vystihl Jelínek a málem se dostal do protiútoku.
03:54
Hosté vyhráli buly a osvobozují se.
03:44
Přesilovka pro Kometu. Derner je vyloučen za držení protihráče.
03:15
Valský se chtěl kolem Hanzlíka natlačit do střelecké pozice, brněnský bek se ale o něj postaral. S nahozením Čiliak problémy neměl.
02:29
Nevyvedená rozehrávka Komety. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Čiliakem.
02:23
Kometa má zatím více puk na svých holích, hosté ještě nevystřelili jedinou střelu na brněnského brankáře.
01:48
Střela Káni z levého kruhu sražena mimo Lašákovu bránu.
01:13
Burian od levého mantinelu našel před bránou Vondráčka, ten byl ale velmi blízko brankáři Lašákovi a nedokázal již puk nasměrovat do jeho klece.
01:00
Zakázané uvolnění brněnského celku, buly po pravici Čiliaka.
00:33
Hosté vyhráli úvodní vhazování, zatím se ale hraje s pukem ve středním pásmu.
00:01
Brňané nastoupí v tradičních bílých dresech, na hosty z Liberce čekají tmavě modré barvy. Úvodní zápas závěreční čtvrtiny základní části je připraven ke svému začátku.
Všichni aktéři celého duelu již vjíždí na ledovou plochu. Zápas bude moci brzy začít.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Kováčik – Honejsek, Hruška, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák (C), R. Zohorna – Dočekal, Ostřížek, Mrázek.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Výtisk (C), Kajínek, Derner, Gregořek, Voráček, Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Filippi, Balaštík – Bakoš, Bulík, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban.

Rozhodčí: Hejduk, Horák – Gebauer, Lederer.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

1. kolo: Liberec – Kometa 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
14. kolo: Kometa – Liberec 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
27. kolo: Liberec – Kometa 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
HC Kometa Brno

Brněnská Kometa zatím v letošní sezóně předvádí přesně to, co si před sezónou vytyčila. Brňané drží těsný kontakt s vrchními patry tabulky a sebevědomě si kráčí pro přímý postup do play off. Aktuálně jsou Brňané čtvrtí, na svém kontě mají 71 bodů, stejně jako aktuálně třetí Sparta.
Poslední zápas se Kometě navíc velmi vydařil, v Hradci Králové jí do brány soupeře spadlo téměř vše, na co Brňané sáhli, výsledkem byla vysoká výhra 7:0!
Bílí Tygři Liberec

Hokejisté Liberce v letošní sezóně nepředvádí nijak oslnivé výkony. Aktuálně patří libereckým hokejistům osmá příčka, když dokázali nasbírat již 53 bodů. Zajímavostí je, že hned 20 bodů vybojovali svěřenci brněnského rodáka Rostislava Čady, na venkovních kluzištích. Zkušený trenér přišel na sever Čech v průběhu sezony a vnesl do liberecké hry především kvalitní defenzivu. Se střílením branek však mají Bílí Tygři stále problémy. V dosavadním průběhu jich nastříleli pouze 95. Horší je v tomhle ohledu pouze pražská Slavia a karlovarská Energie.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání 40. kola Tipsport extraligy mezi domácí HC Kometou Brno a hosty z Bílí Tygři Liberec. Úvodní buly celého duelu je naplánováno na 18:00 v brněnské hale Rondo.