SESTŘIH: 28. kolo extraligy, Brno - Zlín 2:0

Díky za pozornost a z Brna se pro tuto chvíli loučím. Hezký zbytek neděle.
Střely na bránu: 33:21.
Hráči zápasu: Marek Čiliak – Tomáš Žižka.
Je dobojováno, ve třetí části hry jsme sledovali svižný a atraktivní hokej, kterému nechyběl náboj. Kometa zvýšila po pěkné akci Petrem Tonem a pak přežila dlouhé dvouminutové oslabení, který především Hanzlík s Čiliakem dokázali neskutečně odbránit. Zlín se snažil s výsledkem něco udělat, ale snížení nepřišlo. Kometa bere zasloužené tři body, trefila i dvě tyčky, dala dva góly, byla v tomto duelu lepší.
60:00
59:57
Ještě jedno vhazování, a to ve středním pásmu.
59:50
Tak další trest, hosté jdou do také čtyř. Köhler sekl do hokejky jednoho z brněnských hráčů a dostává dvě minuty.
59:50
Oba kohouti pokračovali v pošťuchování, Jakub Koreis putuje na trestnou lavici za hrubost. Hostující kapitán však nikoliv.
59:24
Poté byl Vondráček dohrán u mantinelu a Čajánek si něco vysvětloval s Koreisem, který ho vyzval na souboj.
59:24
Obrovská šance Marušáka, který střílel od modré a Čiliakovi vypadl před bránou puk, ale nakonec se došoural mimo jeho klec.
58:59
Hromada zůstává na střídačce, hosté to tedy zkusí v šesti hráčích.
58:30
Hosté nemají šancí k odvolání brankáře, Ostřížek s Čermákem dlouho bojovali za brankou o puk a ušetřili domácím nějaký ten čas.
57:37
Dvě minuty do konce třetí části a buly u Čiliaka, který bojuje o druhé čisté konto v sezóně.
57:28
Jakub Svoboda si najížděl před Čiliakovu bránu, ale měl to z úhlu příliš těžké. Navíc je posunutá brněnská klec.
56:38
Na druhé straně chytá puk Čiliak, ale bylo tam postavení hráče v brankovišti, hra se tak přesune do středního pásma.
55:47
Zapeklitá situace před Hromadou, který musel dávat velký pozor na Čermáka a střelu z voleje v podání Ostřížka. Puk poskakoval v brankovišti, ale stav se nemění.
54:52
Dnešní utkání sleduje vyprodané Rondo – tedy 7200 diváků.
54:48
Tonova nepříjemná střela na tečujícího Němce nevypadala vůbec špatně, Hromada však zasahuje.
54:16
Tomáš Žižka tedy potrestán za pád pod nohy.
54:16
Zlínské akcie se propadají. Vilém Burian vybojoval kotouč a také faul. Hosté nevyužili dlouhou přesilovku a nyní si ji zahrají domácí. Ale co předvedl v oslabení Hanzlík, to se jen tak nevidí. Odehrál celé dvě minuty a vybojoval neskutečné množství puků.
53:54
Především šance Marušáka byla stoprocentní, ale Čiliak se natáhl betonem a znemožnil snížení. Hanzlík zůstává na ledě, tak to je neuvěřitelné.
53:31
Obrovská šance Marušáka, který z mezikruží nepropálil čarujícího Čiliaka. Hanzlík zůstal celé oslabení na ledě a předvedl spolu se svými spoluhráči neskutečné věci.
52:35
Trojice bojovníků odpracovala těžké chvíle, Koreis dokázal vyhodit. Ale tlak Zlína pokračuje.
52:14
Zlínský kouč si vyžádal oddechový čas, tohle je samozřejmě velká šance pro Zlín, který bude hrát dlouhou přesilovku 5/3.
52:14
Zlín si zahraje hned dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat dvě minuty. Michal Kempný je potrestán za hákování a František Ptáček za držení.
51:30
Po reklamní pauze se bude vhazovat u Čiliakovy brány.
51:26
Korekce mohla přijít v tuto chvíli. Petr Čajánek dostal mnoho prostoru na modré čáře a rozjel se na Čiliaka, ten ho ale vychytal důležitým zákrokem.
50:17
Zlínští hokejisté jsou v pěti, mají zhruba devět minut na nějaký zvrat v utkání.
48:49
Brňané se usadili v pásmu a roztáčí velký kolotoč. Jenže možná těch kombinací je přespříliš a chybí střelba.
48:16
Po řadě spekulací jde za katr Okál – podražení.
48:16
Kometa si zahraje další přesilovku. Na trestnou se ale hostům vůbec nechce.
47:30
Kometa právě vstřelila branku!
Trochu jsem to přivolal. Brněnská první lajna dostala k dispozici brejk a PETR TON se většinou v těchto situacích neplete. Byť to měl z těžké pozice, tak zakončil přesně pod Hromadovo víko. Němec možná mohl zakončit sám, ale nabídl brněnskému kanonýrovi již sedmnáctou branku v sezóně. Asistence: Vojtěch Němec.
46:59
Káňa vybojoval kotouč a zavezl ho až před bránu, kde byl Čermák, ale v pádu na kotouč nedosáhl.
46:28
Poté se vydal na výlet Burian, který získal útočné pásmo a Vondráček se může vrátit na led.
45:48
Kometa přečkala hostující obležení a vyhazuje Ostřížkem....
44:58
Burian dokázal vyhodit přes všechny čáry, následně jsme viděli rodinný souboj Káňa vs. Čajánek, úspěšnější byl mladší hokejista.
44:29
Ovšem je tu přesilovka Zlína, dnes teprve druhá. Vondráček potrestán za hákování.
44:08
Třetí část hry nabízí zajímavý a útočný hokej na obou stranách. Zlín otevřel obranu a snaží se zatlačit Kometu do svého obranného pásma. Nyní to jsou Brňané, kteří budou chodit do nebezpečných výpadů.
43:13
Jen to zahučelo. Tutovka pro změnu na druhé straně. Čermák si šikovně najel mezi kruhy a bekhendová střela skončila dnes podruhé na zlínské tyči. Poté ještě pálil Dujsík s Hanzlíkem, ale to už si Hromada věděl rady.
42:57
Ptáčkova rána za modrou čárou končí v Hromadově lapačce. Buly u tohoto brankáře.
42:49
Hosté začínají zlobit. Dvě třetiny nebyli vidět, ale teď si musí Čiliak dávat velký pozor. Už na něj dotíral Sedláček, ale zakončit nedokázal.
42:26
Dost možná největší tutovka hostů v tomto zápase, ale Marek Čiliak vytasil ze svého zásobníku další exkluzivní zásah. Na druhé straně se musel činit i Hromada po takovém spíše nahození Kuboše.
41:18
Obrovská šance hostů hned v úvodu třetiny. Jakub Svoboda se natlačil mezi kruhy a jeho střelu likviduje Marek Čiliak, který se roztáhl na brankovišti a zasáhl levým betonem.
40:01
Blíží se začátek poslední třetiny, hráči už jsou na ledě.
Je za námi druhá třetina, která opět nabídla opatrný hokej, ale Kometa byla daleko aktivnější a nakonec se dočkala zaslouženého gólu. V přesilovce vypálil Kempný a jeho bomba zapadla do sítě. Střely 22:7 po dvou třetinách hovoří za vše, hosté se prakticky do ničeho nedostali.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00
39:52
V závěru ještě zkusil Vondráček ohrozit Hromadu, ale ten byl u puku včas a hru přerušil.
39:28
Už se hraje poslední minuta druhé třetiny, Zlín se usadil v pásmu Komety, ale Dujsík s Hanzlíkem zapracovali dobře.
38:20
PSG je v plném počtu, závěr přesilovky nebyl z pohledu Komety vůbec špatný, ale Hromada odolal několika střeleckým pokusům.
37:09
Hosté tentokrát oslabení zvládají bez úhony a posílají puk až k Čiliakovi.
36:09
Zdeněk Okál vyloučen za hru vysokou holí.
36:09
Do sítě se málem dostal puk po obrovské šanci Brna. Ton si dovolil udělat fotbalovou kličku a dostat se až před Hromadu, ten jeho střelu vyrazil, ale na Vojtěcha Němce, který pálil jednak mimo a jednak byl faulován Okálem.
35:40
Tomáš Vondráček hraje výborný zápas, nyní se důrazně natlačil před Hromadu, ale byl čistě odzbrojen a zlínský gólman stihl zavčas vystoupit ze svého stanoviště, protože se brněnský útočník dostal do sítě.
35:37
No a teď je na řadě Zlín, který toho v Brně zatím mnoho nepřevedl.
34:47
Kometu gól nastartoval k ještě větší aktivitě, Káňa s Honejsek teď Hromadovi pořádně zavařili a mladý zlínský gólman si stěžuje, že na něj byli až příliš důrazní.
33:51
Přesilovka je zhodnocena v první gól domácího souboru. Němec přihrál na modrou, kde stál připravený MICHAL KEMPNÝ a jeho dělovka proskotačila do Hromadovy sítě. Brankář Zlína si však na kotouč sáhl lapačkou a zdálo se, že úspěšně zasáhne, ale chyběl mu i kousek štěstí a puk přeci jen došel za jeho záda. Asistence: Vojtěch Němec, Petr Ton.
33:19
Hosté vyhazují přes všechny čáry. O chvíli později střílel tvrdě Kempný, ale nepřesně.
33:01
Přesilovku si zahraje pro změnu Kometa, na trestnou znovu usedá Jiří Marušák – hákování.
32:23
Nyní sledujeme hodně neurovnanou pasáž zápasu, oba týmy chybují v rozehrávkách.
31:22
Na druhé straně vyzkoušel Čiliakovu pozornost Petr Leška, ale jeho střela z otočky nebyla nebezpečná.
30:41
Pěkná akce Petra Tona, který ustál těžkou situaci na modré, v tísni předal puk na Hrušku, jehož utěšená střela skončila těsně vedle pravé Hromadovy tyče.
30:11
Jsme za polovinou utkání a stále máme stav nerozhodný. To už je Ptáček samozřejmě zpátky na ledě.
29:40
Jenže všechno šlo mimo jeho tyče, navíc se do brejku řítil Ostřížek s Vondráčkem, ten ale místo zakončení přihrával a žádná šance se proto nekonala.
28:31
Koreis vyhazuje, ale jen na krátko, hosté se poté na delší čas usadili v pásmu a několika střelami ohrozili Čiliaka.
28:11
První přesilovka Zlína přijde po komerční pauze. Za nedovolené bránění jde na trestnou František Ptáček.
27:31
Aktuálně 15:6 střely na bránu, Zlín čeká evidentně na brejky a soustředí se na obranu. To se zatím daří i za podpory dobře chytajícího Hromady. Tomu v jeden moment pomohla i tyč.
26:37
Ostřížek zkusil své štěstí bekhendem, ale byl ve velkém úhlu a zlínský gólman nemusel zasáhnout.
25:16
Hosté jsou kompletní a výsledek 0:0 udrželi i po střele Tomáše Vondráčka, který byl u Hromady sám, ale za ním nyní zazvonila tyč! Největší šance zápasu nekončí gólem.
24:50
Marušák se za chvíli vrátí na led, ani tentokrát se hosté nemuseli nikterak bát. Kometě se přesilovky v letošní sezóně moc nedaří, patří ji až třinácté místo.
24:26
Němec dělal vše možné i nemožné, aby zakončil, ale nezadařilo. Zlín se v poklidu brání.
23:29
Hosté jsou již ve čtyřech, ale Tonova střela nebyla vůbec špatná, Hromada se jen ohlédl za sebe, kde vlastně má kotouč.
23:07
Zlín jde do tří. Marušák putuje za katr – nedovolené bránění.
22:38
Přesilovka je to opět hodně usilovná a bojovná, Brňanům se nedaří udržet modrou čáru.
21:20
Třetí přesilovka Brna. Ještě loni bek Komety Tomáš Žižka putuje na trestnou za držení. Nic by na tom nebylo zvláštního, kdyby si nepopletl lavici a šel na tu domácí. Nu, také byl za to diváky oceněn a hlasitě vyvolán.
21:05
Krátce poté úřaduje i jeho lapačka po střele Káni, Kometa vlétla do druhé třetiny aktivně.
20:49
Dobrá Hanzlíkova dělovka z pravého kruhu a Hromada musel vytasit zákrok z kategorie ostřejších. Jeho vyrážečka zapracovala na jedničku.
20:39
Před Hromadu se tlačil Němec po souhře s Hruškou, ale Hromada raději puk zalehl a hra je přerušena.
20:16
Druhá část začala, od modré střílel Ptáček a Hromada si připisuje první zákrok této třetiny.
20:01
Máme za sebou první třetinu, ve které byla aktivnější Kometa, ale všechny její šance pochytal dobře chytající Hromada. Hosté se do žádných větších akcí netlačili, přesto si Čiliak musel dávat pozor na brejky PSG. Jinak to byla třetina velmi opatrná a pro oko diváka nepříliš pohledná.
Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
19:38
Ještě v závěru jsme viděli dvě střely Jana Hanzlíka, ale pokaždé mohl být Hromada v klidu.
18:40
Prozatím 9:3 střely na bránu, Kometa se snažila o desátou, ale Kempnému překazil pokus obránce Marušák.
18:01
Další technický přestupek v tomto řekněme opatrném zápase, na Koreise šla přihrávka rukou, což je v hokeji nepovolené.
17:38
Puk mimo hřiště, buly ve středovém kruhu.
16:58
Hosté jsou v plném počtu, druhá brněnská přesilovka nebyla nikterak nebezpečná.
15:58
Kdepak, hosté dobře brání modrou čáru, Kometa se do ničeho vážnějšího nemůže dostat.
15:25
První část oslabení hosté zvládají, chvíli se hrálo u Čiliaka, který musel přerušit hru.
15:00
Výborná práce třetí brněnské formace, která si vynutila faul. Koreis poslal puk na Tomáše Vondráčka, jenž byl sám před Hromadovou bránou, ale Matějíček jej potáhl a jde na trestnou.
14:40
Jeho parťák Petr Kuboš po delší době prověřil pozornost Hromady, který měl však lapačku na pravém místě.
14:18
Jožo Kováčik je zpět na ledě, slovenský tvrďák se tak vrací do utkání.
13:33
Po komerční pauze se bude pokračovat ve středním pásmu.
12:54
Jakub Svoboda se svému vlastně spoluhráči přijel omluvit, Kováčik však zůstává na střídačce a je v péči lékařů.
12:54
První větší emoce tohoto zápasu. Kováčik zůstal po souboji s Jakubem Svobodou na ledě a stále se hrálo, byť už rozhodčí dávno přerušili hru a Čajánek pokračoval ve hře, jenže vystřelil na Čiliaka, za což inkasuje deset minut osobní trest.
11:48
Dobrá Mrázkova střela z mezikruží, ale končí těsně nad hostující klecí.
11:08
Michal Kempný si dlouho hledal na modré výhodnou pozici, ale nakonec ji prováhala a ani nevystřelil. Do brejku se tak mohla dostat zlínská útočná dvojice, ale puk po střele Köhlera končí v ochranné síti.
10:25
Puk vypadl ze hřiště, vhazovat se bude po levici Hromady.
09:49
Burian poslal puk na modrou, kde byl Kuboš, ale ten jen vytloukl Urbancovy bloky.
08:59
Pozor na Zlín, který si nyní vynutil slušný závar před studeným Čiliakem. Nebezpečně střílel Ondráček, leč těsně mimo a poté dotíral z pravé strany Vlach, ale ten už to měl na dlouhou hůl a obrana ho odzbrojila. Každopádně slušná šance hostů.
08:26
Čas na oddech především pro berany, kteří byli pod tlakem, teď se mohou jít v rámci komerční přestávky občerstvit na střídačku.
08:26
Tlak Komety pokračuje, do dobré střelecké pozice se dostával Jan Hruška, ale celkem zaměstnaný Hromada si připisuje další úspěšný zákrok.
07:50
Přesilovka Komety nevypadá vůbec špatně, těch ran šlo na Hromadu hned několik, nyní pálil v závěru početní výhody Ton, ale opět se výsledek nemění.
07:24
...Petr Hromada předvedl exkluzivní semafor po ráně Leoše Čermáka. Brněnský kapitán pálil z levého kruhu a zlinský strážce svatyně ukázal, že je v dobré pohodě.
07:07
Posléze se hosté osvobozují, ale jen na chvíli...
06:38
Další rána Kempného, kterou ještě nebezpečně tečoval Němec, puk končí pod tělem zlínského gólmana.
05:59
Koreis vyhrál buly a ihned od modré vypálil Kempný, Hromada vše viděl a ukryl puk do výstroje. Následně už Čajánek vyhazuje přes všechny čáry.
05:54
Libor Hájek se nebál jit do ostrého souboje a vybojoval pro svůj tým první přesilovku. Pavel Sedláček jej přidržel a už sedí na trestné.
05:37
Tomáš Vondráček projel jako buldozér před Hromadu, který ale ucpal svou levou tyč a nedovolil radost brněnskému útočníkovi.
04:48
Duel má tempo, o tom žádná, ale na týmech je vidět, že nikdo nechce udělat výraznější hrubici.
04:26
Na druhé straně pádil do rychlého brejku Jakub Svoboda, který zdejší led zná jako své boty, ale stejně tak ho znají i domácí obránci, kteří jej dokázali zavčas eliminovat.
03:37
První jakás takás šance Komety a v ní Vojtěch Němec, který dostal puk mezi kruhy a zkusil vypálit bekhendem, na Hromadu si ovšem nepřišel.
03:26
Zatím je to hodně opatrné utkání bez větších šancí. Nahození Kempného nemohlo být pro Hromadu nebezpečné. Spíše si puk osahal.
02:37
Do hry se dostávají také čtvrté formace, na ledě je i šestnáctiletý dorostenec Libor Hájek.
01:37
Koreisova třetí formace udělala v hostující obraně pořádný vítr, ale chybělo nějaké střelecké zakončení.
00:59
Kometa se dopustila icingu, nicméně vyhrála buly a ihned se řítila do brejku. Obrana soupeře však na modré zapracovala velmi dobře.
00:17
Nedělní mač odstartoval útokem první zlínské formace, Čajánek se snažil vypálit přes houštinu těl, ale puk k Čiliakovi neprošel.
00:01
V bráně Kometa po dvouzápasové odmlce opět Marek Čiliak, na druhé straně Petr Hromada, který pendluje mezi druholigovým Vsetínem a mistrovským Zlínem.
Dnes nic takového nehrozí, vyprodaná hala vítá hráče obou celků a také rozhodčí. Dnes Jan Hribík a také ruský mezinárodní sudí Jurij Oskirko.
Hráči nastupují na hrací plochu haly Rondo, kde se za pár chvil uskuteční duel mezi Kometou a Zlínem. V podstatě se tato mužstva potkávají již počtvrté, z toho v Brně potřetí. Hned první zápas překazila, jak jistě víte, mlha.

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Kováčik, Hájek – Ton, V. Němec, J. Hruška – Honejsek, Čermák (C), Káňa – T. Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Ostřížek, H. Zohorna. Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Hromada (Kašík) – Šaur, Marušák, Žižka, Přibyl, Urbanec, Matějíček, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), J. Svoboda – Říčka, Vlach, Ondráček – Köhler, Leška, Okál – Čech, Sedláček, Kubiš. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Hribik, Oskirko (RUS) – Jelínek, Pešek.
Honejsek vs. Jakub Svoboda, aneb Kometa proti Zlínu

Zajímavý duel to bude pro brněnského Antonína Honejska se zlínským Jakubem Svobodou. Oba mladí útočníci se postaví proti svým bývalým týmům. Třiadvacetiletý Honejsek byl až do této sezony neodmyslitelně spjat se Zlínem, nyní však hájí dres Komety. O rok starší Svoboda zase strávil pět sezon v Brně, nyní hledá ztracenou formu na východě Moravy formou hostování.
Kometě se na Zlín letos daří

K prvnímu vzájemnému měření sil moravských týmů mělo dojít již ve druhém kole. Kvůli mlze však bylo utkání odloženo na konec října. V tomto období se Kometa ze Zlínem potkala hned dvakrát během čtyř dní. A v obou případech se z výhry radovali modrobílí. Nejprve zvítězili ve Zlíně v poměru 6:3, v následné odvetě v Rondu pak svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose triumfovali v poměru 4:3.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes nás čeká pikantní derby dvou loňských finalistů, do Brna přijíždí pozvolna se probouzející berani ze Zlína, kteří se po pátečním kole odpoutali z posledního místa. To Kometa se postupnými krůčky vydrápala až na čtvrtou pozici, v případě dnešní výhry na tom může být ještě lépe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.