SESTŘIH: 25. kolo extraligy, Karlovy Vary - Liberec 5:3

Je tady konec dnešního utkání, ve kterém se sice podařilo Liberci smazat tříbrankový náskok, ale závěr patřil opět domácímu týmu, který nakonec rozhodl o třech bodech. Toto je ode mne pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou!
60:00
59:48
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Jenže Václav Skuhravý skvěle vystihl nepřesnou přihrávku a pelášil sám na prázdnou bránu. Poté ještě předložil přihrávku na RADKA DUDU, který dává konečnou podobu stavu dnešního zápasu. Opravdu krásný pohled na objetí dvou někdejších obrovských rivalů. Asistence: Václav Skuhravý.
59:31
Domácí jsou pod obrovským tlakem a brání se zuby nehty.
59:19
Vampola je na ledě a hostující trenér požádal o oddechový čas. Vhazovat se bude před Závorkou.
59:05
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:49
Redlihs drží kotouč za vlastní bránou a čeká, než mu spoluhráči vystřídají.
57:55
Domácí už příliš neútočí a spíše se snaží šetřit co nejvíce času.
57:18
A nyní se pomalu naděje Liberce rozplývají. Petr Vampola (LIB) naprosto zbytečně fauloval a odsedí i dvě minuty na trestné lavici za hrubost.
56:34
Krenželok je na ledě a pro hosty stále ještě žije šance na vyrovnání.
55:58
Sičák pálil od modré, ale Lašák měl na jeho střelu dobrý výhled a dokázal jí vyrazit.
55:08
Domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se jím zatím nic vymyslet.
54:34
Energie může odskočit na rozdíl dvou branek. Lukáš Krenželok (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení.
54:00
Domácí teď svého soupeře tlačí! David Hruška dostal dobrou přihrávku od Radka Dudy, objel si Lašáka, ale zakončil pouze do tyče!
53:42
Po zákroku libereckého gólmana následuje komerční přestávka.
52:04
Obrovská paráda RADIMA HRUŠKY! David Hruška zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho chvíli podržel a následně poslal přesný pas přes celou šíř kluziště na svého spoluhráče, který Lašáka v bráně výborně vymíchal. Asistence: David Hruška, Radek Duda.
51:22
Balán se hnal do samostatného úniku, ale čárový rozhodčí píská ofsajd.
50:57
Skuhravý teď vymyslel dobrou přihrávku před bránu, ale tam nebyl nikdo, kdo by jeho pokus nasměroval za záda Lašáka.
50:11
Liberec právě vstřelil branku!
Tak a je to tu. Na podruhé už se to MARTINU BARTEKOVI podařilo. Dostal přihrávku na modrou čárou a nechytatelnou dělovkou srovnává stav zápasu. Asistence: Tomáš Urban.
49:46
Bartek zkoušel propálit Závorku z pravé strany, ale domácí gólman si mezeru u tyčky pohlídal.
48:52
Liberec se usadil v útočném pásmu a vyčkává na chybu v karlovarské obraně.
48:11
Václav Skuhravý (KVA) teď zbytečně atakoval libereckého gólmana a je vyloučen na dvě minuty za krosček.
48:05
Harant se pokoušel Lašáka překvapit skrytou střelou od modré, ale hostující gólman si kotouč pohlídal.
47:58
Sičák nahodil z poloviny hřiště skákavý kotouč a Lašák ho raději kryje před dojíždějícím Koblasou.
47:05
Postavení mimo hru domácího celku a následuje komerční přestávka.
46:43
Petr Vampola nyní v obrovské šanci na srovnání! Po dobré přihrávce nedokázal liberecký útočník trefit prázdnou Závorkovu bránu.
46:20
Liberec hraje v plném počtu.
45:58
Petr Vampola opět vyhazuje nahozený kotouč Radkem Dudou a celá liberecká formace odjíždí střídat.
45:10
Domácím se nedaří dostat do útočného pásma, jelikož si ho Liberec dobře střeží.
44:20
Petr Jelínek (LIB) fauloval při střele Radka Dudu a jsou z toho dvě minuty za hákování + deset minut osobní trest za nesportovní chování.
43:40
Domácí trenér Karel Mlejnek požádal o oddechový čas.
43:40
Tak teď už to vypadá s domácími šancemi na úspěch hůře. Liberec rychle přidává další branku po dělovce JAKUBA VALSKÉHO, který propálil Závorku tvrdou střelou do horního rohu. Asistence: Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach.
42:48
Koblasa se dobře tlačil před Lašáka a ten musel jeho bekhendový pokus likvidovat pravým betonem.
42:16
Balán byl až příliš rychlý při přechodu do útočného pásma a ocitl se v postavení mimo hru.
41:48
A hostům se nakonec daří přesilovou hru využít! Jan Výtisk vypálil od modré čáry a před Závorkou dokázal kotouč tečovat PETR VAMPOLA, který dává hostům ještě naději na zvrat v utkání. Asistence: Jan Výtisk.
41:36
Liberec nezvládl přechod přes modrou čáru a je pískán ofsajd.
41:19
Vary vyhazují a celá první obraná řada odjíždí střídat.
40:50
A nyní budou mít hosté dokonce příležitost snížit. Radek Duda (KVA) si jde sednout na trestnou lavici za sekání.
40:41
Liberec vstoupil do třetiny velice odhodlaně a ihned napadá karlovarskou rozehrávku.
40:08
Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě zakládají útočné snažení.
40:01
Je za námi další dvacetiminutovka, ve které opět kralovali domácí, kteří přidali dvě branky, když se podařilo skórovat Radku Dudovi a Radimu Hruškovi. Třetí třetina začne přibližně v 19:49.
40:00
39:10
Běží poslední minuta druhé třetiny a vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:52
David Hruška byl sám před prázdnou bránu, jenže kvůli faulu se ke kotouči nedostal, ale sudí Hodek je opět v klidu.
37:54
Harant se snažil propasírovat kotouč u pravé tyče, ale Lašák byl pozorný.
37:19
Jan Víšek Obdržel u mantinelu opravdu tvrdý hit a chvíli se nemohl zvednout z ledu, než mu pomohli rozhodčí a spoluhráči.
35:56
Tak teď předvedla domácí formace Duda, Harant, Radim Hruška opravdu koncert. Harant přihrál na Dudu, ten na RADIMA HRUŠKU a poslední jmenovaný se z otočky nemýlil. Asistence: Tomáš Harant, Radek Duda.
34:47
No a ke všemu hosté znovu špatně střídali a Petr Vampola (LIB) odsedí dvě minuty na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
34:25
Skuhravý je na ledě a domácí hrají v plném počtu. Přesilové hry opravdu nejsou silnou stránkou Liberce.
34:02
Vachovec znovu vyhazuje a to už zřejmě energetici zvládnou ubránit.
33:35
Hosté nyní navíc chybovali při přechodu přes modrou čáru a je z toho ofsajd.
32:59
Domácí dobře šetří čas a drží kotouč daleko od Závorkovo brány.
32:25
Liberec bude mít možnost snížit. Václav Skuhravý (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
31:44
Jenže to už neplatí! RADEK DUDA si vyměnil kotouč s Davidem Hruškou a rozvážně, nikým neatakován, si najel do střelecké příležitosti a Lašákovi kotouč propadl mezi rukou a tělem. Asistence: David Hruška, Vladimír Sičák.
31:35
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím se nedostali ke střele.
30:54
Liberečtí teď nezvládli střídání a Koba Jass (LIB) odpyká trest za celou hráčskou lavici.
29:56
Štals se nyní hnal do rychlé akce, ale při přebrání puku již dávno přejel modrou čáru, a proto mu je pískán ofsajd.
29:22
Radim Bičánek se dostal do menší potyčky s Vampolou, ale vše se obejde bez jakéhokoliv trestu.
27:56
Tomáš Filippi měl největší šanci Liberce v zápase! Dokázal si položit a objet Závorku a když už se zdálo, že bude zakončovat do prázdné brány, tak karlovarský gólman neskutečně vymrštil pravý beton a puk vykopl.
26:52
Pšurný se až příliš zdržoval s pukem před modrou čáru a je z toho odpískaný ofsajd.
26:25
Zakázané uvolnění Liberce a následovat bude komerční přestávka.
26:19
Koblasa se mohl dostat do dobré šance, ale na poslední chvíli ho odzbrojil Branko Radivojevič.
25:39
Po divném odrazu od mantinelu Lašák raději podržel kotouč u své tyčky a přerušuje hru.
24:50
Mezitím, co na led naskočil Hruška, se ke střele dostal Krenželok, ale Závorka byl velice pozorný a puk přilepil na svou hruď.
24:05
Domácím se daří vyhazovat kotouče a Liberec se nedokáže usadit v útočném pásmu.
23:08
Vachovec se mohl dostat do úniku, ale Lašák vysprintoval rychle z brány a puk odehrál na své spoluhráče.
22:50
Probíhá krátká úprava karlovarského brankoviště a poté se bude vhazovat před Závorkou.
22:50
David Hruška (KVA) nechtěně zahákoval soupeře a jde si odsedět dvě minuty za hákování.
22:42
Od modré pálil tvrdě Štals, ale další dobrý zákrok Jána Lašáka.
22:18
Harant nahodil kotouč z rohu přesně na Radima Hrušku, který trefuje tyč liberecké brány!
21:51
Nakonec pálil Redlihs, ale Lašák jeho střelu vyráží do rohu.
21:39
Energie uzamkla Liberec v jeho obranném pásmu a Tomeček drží kotouč za bránou.
21:21
Až nyní donutil Vachovec Lašáka, aby přerušil hru a vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.
20:39
Druhá třetina začala ve vlažném tempu a ani jeden tým se nikam nežene.
20:01
Je za námi první dvacetiminutovka, ve které byli domácí jasně lepším týmem, což vyústilo ve vedoucí branku, kterou vsítil po krásné individuální akci Balán. Vary mohli zvýšit v několika přesilovkách, ale to se jim nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:58
Dvě vteřiny před koncem třetiny se po střele Redlihse bude vhazovat po levici Lašáka,
19:02
Běží poslední minuta první třetiny a hosté jsou usazeni před Závorkovo bránou.
18:28
Urban nahodil kotouč z rohu na Závorku a ten měl co dělat, jelikož kotouč se ještě odrazil od jednoho z bránících hráčů.
17:40
Radim Hruška nahodil puk na Lašáka a Vary se tak jednoduše dostávají do útočného pásma.
17:19
Pomalu se blíží konec první třetiny a domácí stále vedou o jednu branku a jsou lepším týmem.
16:32
Radek Duda poslal dobře puk na modrou čáru, kde z první pálil Bičánek, ale hradba těl před Lašákem střelu zastavila.
15:39
Jass pálil z pravé strany, ale jeho pokus byl až příliš vysoký a zazvonil o plexisklo.
14:58
Skuhravý pálil od modré čáry, ale Lašák měl připravenou lapačku na správném místě. Vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.
14:25
Krenželok je na ledě a hosté dokázali ustát i tuto přesilovou hru bez úhony.
13:59
Z přesilové hry už příliš nezbývá a Liberci se daří vyhodit.
13:15
Znovu Balán ve velké šanci a opět do byl Lašákův beton, který zůstal pevně přitisknutý u ledu a levé tyčky.
12:24
A další přesilová hra pro domácí. Lukáš Krenželok (LIB) zapíchl svou hokejku do obličeje jednoho z karlovarských hráčů a jde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.
11:46
Jelínek je na ledě. Tak tato přesilovka se domácím příliš nepovedla.
11:00
Tomeček ztratil v souboji kotouč a Liberci se daří vyhodit kotouč až k Závorkovi.
10:01
Radek Duda je na ledě a přesilová hra opět pro Karlovy Vary. Minulá přesilová hra vypadala v podání západočeského celku velice dobře.
09:46
Síly na ledě se opět na chvíli vyrovnají. Petr Jelínek (LIB) si posedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.
09:23
Jass je na ledě a Liberci začíná zkrácená přesilová hra.
08:01
Rozhodčí Hodek nemá na poslední působení ve Varech dobré vzpomínky a myslím, že po dnešním utkání to nebude lepší. Za jasný faul Lašáka na Radka Dudu (KVA) si jde právě sednout karlovarský kapitán za nedovolené bránění.
07:47
Balán mohl přidat druhou branku! Stačilo pouze, aby přehodil Lašákův beton, což se mu ale nepodařilo.
07:22
Vylučovat se teď bude na druhé straně. Koba Jass (LIB) si jde sednout na trestnou lavici za podražení Heizera.
06:48
Radim Hruška je na ledě a Energie hraje v plném počtu.
06:19
Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale vůbec si nevědí rady. Navíc se znovu daří domácím vyhodit.
05:43
Skuhravý dobře napadal a Lašák měl veliké problémy s rozehrávkou, ale nakonec vše zvládl.
05:16
Duda vybojoval puk u mantinelu a daří se mu ho vyhodit přes všechny čáry.
04:48
Radim Hruška (KVA) bude prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání. Odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
04:27
Kverka dobrusloval nahozený kotouč a Lašák ho raději podržel pod svou lapačkou.
04:03
Nepřesná rozehrávka Liberce a píská se zakázané uvolnění.
03:20
Hokejová paráda v podání STANISLAVA BALÁNA! Karlovarský forward dostal od Bičánka puk do jízdy, projel půl hřiště a dlouhou kličkou do forhendu vyšachoval i Lašáka. Asistence: Radim Bičánek.
02:52
Balán si nerozuměl při přechodu modré čáry s Radkem Dudou a píská se ofsajd.
02:02
Radim Hruška se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče Lašákovy brány.
01:39
Pšurný bojuje u mantinelu s Vlachem. Liberec je pod velkým tlakem.
01:11
Liberec se stále nedostal k žádné střele. Domácí nastoupili do zápasu velice aktivně.
00:31
Nyní ihned po buly pálil Koblasa, ale Lašák byl znovu pozorný. Vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.
00:22
David Hruška se snažil propálit Lašáka z pravé strany, ale liberecký gólman vyráží puk mimo.
00:05
Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě se ženou do útoku.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, Deyl, Dvořák – Duda "C", Balán, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, Koblasa – Pšurný, Kverka, V. Tomeček – Heizer, R. Hruška, Štals

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Výtisk "C", Šimek, Voráček, Kolmann, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Jass – Vlach, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Víšek, Urban, Kica

Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Bláha, Špůr.
Vzájemné zápasy

Liberec 1:4 Karlovy Vary – 30. 9. 2014

Liberec 2:0 Karlovy Vary – 4. 2. 2014

Karlovy Vary 4:3 Liberec – 28. 12. 2013
HC Energie Karlovy Vary

Jak již bylo několikrát řečeno, tak domácí borci předvedli jeden z nejlepších startů do sezony, ale jejich forma se začala postupně snižovat, což vyústilo až v pád na dvanáctou příčku a bilanci dvou výher z posledních deseti zápasů. Energie na Liberec ztrácí ale pouze tři body, což se jí může dnes podařit stáhnout. Přispět by k tomu mohl i nejproduktivnější hráč týmu a kapitán Radek Duda s osmi vstřelenými brankami.
Bílí Tygři Liberec

Liberec nepodává v této sezoně nijak oslnivé výkony. Střídají se u něj pravidelně vítězné a prohrané zápasy. Z posledních pěti utkání vybojovali tygři sedm bodů, což jen potvrzuje tvrzení, že Liberec má výkyvy formy. Nyní se hosté nacházejí na hranici postupu do předkola, což je 10. místo v tabulce. Nejlepším střelcem týmu je s devíti brankami Martin Bartek.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 25. kola Tipsport extraligy, v němž se střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a Bílí Tygři Liberec. Utkání v KV Areně začíná v 18:00.