SESTŘIH: 19. kolo extraligy, Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:2 v prodl.

K tomuto zápasu je možná dodat pouze to, že Boleslav ztratila skvěle rozehrané utkání, a domácí nakonec získávají velice cenné dva body do tabulky. V prodloužení nakonec rozhodl Vojtěch Tomeček. Na shledanou u dalších utkání.
Nejlepší hráči: za hosty je to Michal Bárta, za domácí kapitán Radek Duda.
61:38
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
VOJTĚCH TOMEČEK si pečlivě na modré čáře připravil střelu, a jeho dělovka slaví dnes v Karlových Varech úspěch! Karlovarský útočník rozhodl dnešní utkání! Asistence: Ondřej Šmach.
60:54
Karlovy Vary zakládají za vlastní brankovou konstrukcí útok.
60:22
Ihned po začátku prodloužení se ke střele dostal Radek Duda, jeho střela se ale neujala. Hra se nám přesouvá na druhou část kluziště.
60:01
Je za námi šedesát minut hry. Domácím se podařilo dvěma góly Radka Dudy vyrovnat a dotáhnout tak zápas až do prodloužení, které nás za malou chvilku čeká.
60:00
59:06
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:56
Zakázané uvolnění Boleslavi. hra se stěhuje před Ritticha.
58:46
Domácí borci se hnali do útoku, ale nezvládli přechod přes modrou čáru a píská se ofsajd.
58:30
Zápas se pomalu chýlí ke konci a vypadá to, že se v Karlových Varech bude prodlužovat.
56:35
Radek Duda je při chuti. Karlovarský kapitán měl další střelu.
54:52
Mladoboleslavský Martin Látal dnes předvádí na ledě parádní kousky. Především pohyb hostujícího útočníka stojí za zmínku.
54:25
Komerční přestávka. Domácí teď mají velikou šanci na výhru, druhý gól Radka Dudy měl velký vliv na psychiku hostí.
53:51
RADEK DUDA teď rozjásal karlovarskou KV Arénu! Po střele Tomáše Haranta se dostal k puku a vymíchal Ritticha! Asistence: Tomáš Harant.
53:34
To je škody pro Energii! Radek Duda našel výborně postaveného Davida Hrušku, který ale z bezprostřední blízkosti Ritticha nepřekonal!
53:14
51:47
Vylučuje se i na druhé straně. Faul na Michala Vachovce je potrestán, Ctirad Ovčačík (MBL) dostává dvě minuty za hrubost.
51:08
Radim Bičánek (KVA) dostává dvě minuty za podražení.
50:00
Na chvíli zase přebírá kontrolu nad pukem tým ze středočeského kraje.
49:20
Domácí mají na vyrovnání dostatek času, otázka je pouze, zda se jim to podaří.
48:30
Karlovarským se vyplatila trpělivost v útočném pásmu! Po sérii šancí se trefil kdo jiný než správný kapitán RADEK DUDA! Jaromír Kverka našel skvělým pasem svého kolegu z útoku, který dělovkou pod horní tyč snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Jaromír Kverka.
48:10
Dobrá Deylova střela, která málem skončila v síti!
Utkání sleduje 2747 diváků.
47:07
Na straně hostí opět stejný taktický manévr. Kapitán domácích Duda se dohaduje s hlavním rozhodčím Turčanem o tom, že jistý hráč hostí má hrát, a ne sedět na střídačce. Neuspěl.
47:07
Další zakázané uvolnění na straně hostí.
46:24
Komplikace na straně hostí. Po zakázaném uvolnění si hosté chtěli odpočinout, a to se jim podařilo.
46:16
Karlovy Vary dnes opravdu nepředvádějí hokej, který by diváka vyloženě bavil. Projevuje se to hlavně na jejich produktivitě, která je zatím nulová.
42:14
Na ledě se objevuje s číslem 47 domácí Sebastian Gorčík.
41:50
Energie vstoupila do třetí části bojovněji, zatím jí to ale není nijak platné.
40:30
Hned ze začátku třetí části se dostal do šance Michal Vachovec, z jeho pokusu byla ale nakonec pouze závar před Rittichem.
40:01
Druhá třetina je za námi, hosté jí opět vyhráli v poměru 1:0. Rozhodujícím momentem této třetiny a možná celého zápasu byla nevyužitá přesilovka 5 na 3, kterou měli domácí hráči k dispozici. Při této přesilovce prakticky ale nevystřelili na bránu, a to se jim vymstilo. Ve třicáté sedmé minutě šikovnou tečí zvýšil Bárta. Třetí třetina začne za 15 minut.
37:36
Zakázané uvolnění hostí. Energii by nyní prospělo, kdyby se do konce této dvacetiminutovky ještě trefila.
36:17
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tvrdá rána pro Energii ke konci prostřední periody. MICHAL BÁRTA šikovně tečoval střelu Milana Hrušky, a potrestal tak unavenou domácí pětku za přílišnou dobu strávenou na ledě! Asistence: Milan Hruška, David Výborný.
35:31
Nyní dobře forčekoval Kverka junior, který v rohu vybojoval kotouč, ten se dostal k Radku Dudovi, který bekhendem přestřeluje.
34:31
Do velké šance se nyní dostal Petr Koblasa, hostující muž s maskou ale dnes zatím výborný.
34:21
33:59
Boleslav hraje v klidu a uvolněně. Na to hlasitě reagují domácí fanoušci, který ženou svůj tým kupředu.
32:41
Následuje krátká pauza v podobě komerční přestávky.
32:38
Po další nepřesné rozehrávce domácího mužstva je tu další zakázané uvolnění. Unavená pětka domácích tak nemůže střídat.
31:37
Střela Radka Dudy, hra bude pokračovat před Rittichem.
30:54
Domácí nedokážou založit řádný útok, pořád jsou uvězněni ve svém pásmu.
29:59
Michal Bárta byl tvrdě zasažen pukem do nohy, odchází na střídačku.
29:59
Pět sekund a hosté jsou kompletní, domácí si téměř dvě minuty dvojnásobného přečíslení nedokázali vytvořit větší šanci.
29:12
Hosté opět dostávají puk z pásma.
28:38
Hosté se osvobozují.
28:09
Jednu minutu a třicet pět sekund tedy budou hrát hosté ve třech.
28:03
Bude se vylučovat. Dvě minuty za zdržování hry si odsedí Milan Mikulík (MBL). Rozhodčí ještě situaci řeší s hlavním koučem Boleslavi Jelínkem.
27:43
Vyloučení na straně Bruslařského klubu. Dvě minuty si odsedí Jiří Rys (MBL). Menší trest vražení na hrazení.
27:30
Zakázané uvolnění hostí.
26:59
David Hruška se dostal ke střele, Rittich ale pozorný.
25:33
Mikulík se dostal se svým kolegou s útoku do přečíslení dva na jednoho, do jeho přihrávky se ale obětavě položil Vladimír Sičák, který si tak vysloužil uznání od karlovarských fanoušků.
24:14
Vojtěch Tomeček dnes již podruhé v obrovské šanci. Obrana energetiků našla dobře rozjetého Stanislava Balána, který předložil puk Tomečkovi, který ovšem přestřeluje klec!
23:31
Hruška s Balánem se dostali do přečíslení, ale díky nepřesnostem se nedostali ke střele.
22:49
Hosté rozehrávají za bránou.
22:10
Opakuje se scénář z první části tohoto utkání, domácím hráčům chybí klid na hokejce při rozehrávce.
21:36
Zakázané uvolnění hostí, vhazování před Rittichem.
20:48
Milan Mikulík si po chybě Václava Skuhravého vybruslil z rohu a z mezikruží střílel, Závorka opět pozorný.
20:19
Domácí fanklub hlasitě žene své miláčky kupředu.
20:01
První třetina je minulostí, BK Mladá Boleslav zatím vede jedna nula. Branka padla z přečíslení v šestnácté minutě hry, když se domácí zapomněli v útoku. K vidění byly šance na obou stranách, z domácích to byl například Tomeček nebo Petr Koblasa. Mladá Boleslav se zdá být ale přesnější v rozehrávce. Druhá třetina začne v 18:49.
20:00
19:55
Tvrdá střela Jiřího Rysa metr za modrou čarou. Závorka má touš v náručí.
19:00
Ohlášena poslední minuta první části.
18:43
Boleslav přebírá iniciativu, operuje v útočném pásmu.
17:56
Hraje se v pěti na obou stranách.
17:22
Teď krásná individuální akce Petra Koblasy, který se úchvatnou kličkou dostal až k zakončení, jeho střela ale byla sražena za bránu.
15:56
Z obou mužstev vyloučeni hráči: Tomáš Hyka (MBL) nafilmovaný pád. Za domácí je to Radek Deyl (KVA), menší trest podražení.
15:17
Nutno ještě podotknout, že vstřelené brance předcházel sporný zákrok na Václava Skuhravého, který oba hlavní rozhodčí jako faul neposoudili.
14:02
Hosté vedou jedna nula! Domácí chybovali v útoku, a do přečíslení se dostali Vrabata s MICHALEM BÁRTOU. Ten vzal zodpovědnost na sebe, vystřelil, a Závorkovi propadl puk za záda. Asistence: David Vrbata, Peter Trška.
13:08
Na druhé straně individuální akce Tomáše Hyky, který se snažil vstřelit branku opravdu z velkého úhlu, Závorka je pozorný.
12:54
Teď chytil Rittich obrovskou šanci domácích! Balán s Tomečkem hráli po rozích, první jmenovaný pak předložil Tomečkovi před bránu ideální přihrávku, Tomeček trefil puk z první, ale narazil na fantastickou lapačku hostující jedničky!
12:27
Teď zase chvíli hraje Boleslav.
11:24
Radek Duda se protlačil do útoku a z rohu trefuje boční síťku.
10:34
Dvanáct sekund před návratem domácího Deyla do hry se vhazuje po Závorkově levici.
10:20
Pabiškova střela od modré míří nad bránu.
09:39
Přerušení hry, puk je mimo hrací plochu.
09:26
Hosté uzamkly domácí.
08:46
Bude se vylučovat! Radek Deyl (KVA) chyboval před vlastní svatyní, přišel o puk, a do šance se dostal Látal. Ten neproměnil, ale Deyl je vyloučen na dvě minuty za sekání.
08:05
Radek Duda vybojoval puk a předložil ho Michalu Vachovcovi. Ten pálí mimo brankovou konstrukci.
07:27
Mela tentokráte na druhé straně, konkrétně za brankou Tomáše Závorky. Vhazování v útočném pásmu Bruslařského klubu.
07:03
Pšurný s Tomečkem kombinovali v útočném pásmu. Druhý jmenovaný nakonec dostal přihrávku zpoza brány, ovšem mezi nohy. Vše vyřešil David Rittich.
06:10
Hosté si opět vynutili tlak a finální slovo měl Martin Látal, který pálil z mezikruží. Puk má Závorka v betonech, následuje komerční přestávka.
05:06
Mitja Robar vyhodil puk z pásma, jeho přihrávka ovšem nenašla svůj cíl a vše končí až hvizdem sudího – zakázané uvolnění.
04:49
Puk je opět u Závorky, rozhodčí přerušuje hru.
03:13
Po střely Luky Vidmara měl Závorka s kotoučem trochu potíže, nakonec si ale karlovarská brankářská jednička poradila na výbornou. Hosté ale zatím mají více ze hry.
02:27
Koblasa se snažil prokáčkovat mezi kompletní pěticí bránících hostů, to se mu ale logicky nepodařilo.
01:35
Tvrdá střela Vojtěcha Tomečka pouze orazítkovala tvrzené sklo nad Rittichovo hlavou, pokračuje se ve hře.
00:50
Do samostatného nájezdu se mohl dostat po chybě beka hostí Václav Skuhravý, kotouč se mu aloe zamotal mezi nohy.
00:32
Vladimíru Sičákovi utekl na modré čáře puk, čárový sudí píská postavení mimo hru.
00:05
Radek Duda posílá puk do útočného pásma, utkání začíná.
00:01
Na ledě už jsou připraveni všichni čtyři rozhodčí, zní hymna Energie, za chvíli bude tedy možnost vidět obě mužstva.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant – Redlihs, Deyl – Bičánek, Šmach – Tomeček J. – Vachovec, Kverka, Duda – Gorčík, Skuhravý, Hruška D. – Pšurný, Bálan, Tomeček V. – Štals, Hruška R., Koblasa

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek ) – Stříteský, Vidmar – Hruška, Ovčačík – Mitja, Trška – Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Bárta – Pacovský, Vrbata, Pabiška – Látal, Renc, Rys

Rozhodčí: Turčan, Svoboda – Pešek, Jelínek.
BK MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavští se po návratu mezi českou elitu zařadili do středu tabulky, kde úspěšně svádí souboje. Aktuálně jsou na 12. příčce s celkovým počtem 22 bodů. Jejich hlavní doménou jsou venkovní zápasy, tedy jsou na tom přesně opačně než Energie. Doma si připsali jen jednu výhru, to právě nad jejich dnešním soupeřem. V posledních zápasech se jim ale také nedaří, na kontě mají tři porážky v řadě.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovarští zažívají poměrně lepší sezonu než v letech předchozích, stále by to ale mohlo být lepší. Aktuálně se s 24 body nachází na 10. příčce tabulky. Avšak střed tabulky je velmi vyrovnaný, 6. a 12. místo dělí pouze 4 body. Energetici se při zisku bodů spoléhají především na domácí utkání, kde získali 18 bodů. Poraženi doma zůstali jen dvakrát – s Vítkovicemi a Pardubicemi. Poslední tři zápasy však karlovarští hokejisté odehráli venku, všechny tři zápasy prohráli. Bod si odvezli z pražské Sparty za prohru po prodloužení.

5. Stanislav Balán – 8 bodů (2+6)
Dobré středeční pozdní odpoledne, vítám vás u sledování online přenosu z extraligového utkání mezi Karlovými Vary a Mladou Boleslaví. Utkání se kvůli nedávné reprezentační přestávce hraje netradičně ve středu, úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.