Je tu konec dnešního utkání. Dá se říct, že po dobu celého zápasu tahali hosté za kratší konec, ale faktem je, že Slavia byla ve druhé třetině aktivnější a i do poslední inkasované branky vyvíjela velké úsilí zvrátit utkání na svou stranu. V Karlových Varech dnes úřadovalo mládí, které má po takových výkonech velkou budoucnost. Z KV Areny se s Vámi loučím a těším se u dalšího přenosu.
Štich se ještě po siréně pustil do kapitána Dudy, ale ten jakoukoli šarvátku odmítá.
60:00
59:50
Při hře bez brankáře mohli domácí zvýšit svůj náskok, ale to se nepodařilo pro odskočení puku.
59:30
Kolaříkova střela se nenápadně prohnala kolem branky!
59:17
Hosté si vzali oddechový čas.
59:02
Pšurný vybojoval kotouč v mezikruží, nahrál na Hrušku a ten na druhou tyč Balánovi. Všichni tři teď pěkně Furcha koupali, ale ten se nedal a blýskl se skvělým a důležitým zákrokem.
58:18
Další přerušení hry, tentokrát se hosté dostali do ofsajdu.
58:07
Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny a domácí v další šanci, kterou brankář hostí kryje.
57:06
Hosté hrají v plném počtu.
56:55
Skuhravý si vzal kotouč do své moci a vyrazil s ním až do brankoviště, kde nadělal Furchovi obrovské problémy.
Dnešní utkání sleduje 3202 diváků.
56:30
Domácí operují a kombinují v útočné třetině.
55:55
Ofsajd domácích a to znamená vhazování ve středním pásmu blíže k Furchovi.
55:12
Tomeček teď mířil hodně vysoko. Až mi přišlo, že chce narušit letecký koridor nad Karlovými Vary.
55:05
Štich (KVA) doslova sestřelil domácího hráče u mantinelu a také posílá svůj tým do oslabení – vražení na hrazení.
54:05
Klhüfkova střela šla hodně mimo.
52:45
Pro Slavii musí být takový moment zlomový. Stále se snaží být aktivní, napadat a pak dopustí dostat branku ze situace, kterou by měli mít hráči hostů pokrytou.
52:22
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
MICHAL VACHOVEC dostal vyhranou buly za levý kruh, napřáhl ke stropu a zvyšuje vedení svého týmu na 4:2! To byla rána jak z děla! Je to jeho druhá branka dnešního večera. Asistence: Jaromír Kverka.
52:19
Vachovec dvakrát zkoušel prostrčit kotouč pod Furchem, ale ten svým tělem postavil nepropustnou hráz, a tak se dorazit kotouč za jeho záda později nepodařilo ani Kverkovi.
51:47
Na druhé straně hrozí hosté, kteří operují okolo Závorky.
51:22
Skuhravý s Tomečkem si párkrát nahráli, ale do zakončení se nedostali.
50:38
Balán s Hruškou teď kombinovali, ale jejich snažení přerušilo nadzvednutí branky.
50:11
Polovina třetí třetiny je za námi.
49:44
Kverka se prodral až do brankoviště, kde zalehl Furcha a hra se přerušuje.
49:07
Střela z pravého kruhu mířila do Závorkovo betonu levého. Ten potom hru přerušuje lapením kotouče pod svou lapačku.
49:00
Domácí hrají v plném počtu.
48:49
Domácím se podařilo dostat puk přes modrou. Slavia musí znovu zkusit štěstí.
48:12
Z kombinace se stala střela od modré – kterou vyprodukoval Valach a následná skrumáž v brankovišti. Na Závorkovi leželo několik hráčů, ale i přesto dokázal kotouč schovat pod sebe.
47:41
Hosté pořád v útočné třetině a kombinují.
47:20
Slavia Praha hraje v plném počtu a začíná jí tak přesilová hra.
46:57
Duda (KVA) srovná na 21 vteřin počet hráčů na ledě. Fauloval Bednáře sekáním, což znamená v hokejové terminologii 2 minuty.
46:30
Hosté hrají jako vyměnění. Nahoru, dolů. Napadají jak u sebe, tak i za brankou domácích.
45:50
Hosté aktivně napadají ve své třetině a Energii to znepříjemňuje práci při usazení se v útočném pásmu.
45:19
Vachovec byl udeřen do obličeje a to znamená vyloučení hříšníka Holuba (SLA). Energie si zahraje další přesilovou hru za faul vysokou holí.
44:45
Sklenář proletěl obranou, zakončil a Závorka si připisuje další zákrok.
44:33
Rozehrávka hostí se neshledala s přesností a po ZU se hra přesouvá před Furcha.
44:09
Tomicovu střelu z mezikruží chytá domácí brankář a přerušuje raději hru.
43:14
Tak to bylo rychlé využití přesilové hry. Z dorážky po nepřehledné situaci v brankovišti se prosadil mladý VOJTĚCH TOMEČEK a vrací Energii vedení! Asistence: Radim Hruška, Jekabs Redlihhs.
43:01
Tomica (SLA) odchází k dvouminutovému trestu. Dopustil se hákování.
42:30
Bude se vylučovat na straně hostů.
42:11
Dlouhá přihrávka končí na zakázaném uvolnění. Vhazování proběhne před Závorkou.
42:07
Do útočného pásma se podívala i Slavia, avšak dlouho tam nezůstala.
41:26
Do Balána při jeho příležitosti vletěl Furch, který tak odvrátil výrazné nebezpečí.
41:11
Hruška na Pšurného a Pšurný do brány.. ale Furcha neprostřelil!
40:24
Kotouč opustil hřiště krátce po úvodní buly a bude se opět vhazovat.
40:01
Po druhé třetině je stav zápasu nerozhodný, což znamená, že se ve třetí třetině začne nanovo. Slavia zvýšila aktivitu a podařilo se jí vstřelit dvě branky. Třetí třetina by nám proto měla zaručit kvalitní souboj o tři body. Nebo půjde utkání do prodloužení?
40:00
39:18
Heizer poslal puk před branku zpoza brány, ale tam nikoho nenašel.
37:57
Dudu našli spoluhráči před brankou, ale bek hostí těsně před zakončením karlovarskému kapitánovi kotouč holí zvedl.
37:16
Velký tlak si vytvořila Slavie, ze kterého vyústila skrumáž, do které byl nucen skočit Závorka a hru přikrytím kotouče přerušit.
36:14
Na jedné straně neúspěšná šance dva na jednoho, kterou slávisté nevyužili, na druhé šance Balána, který se také neprosadil.
35:26
Hra je opět přerušená, protože kotouč opustil hřiště.
34:58
Energie neudržela modrou, a tak se musí pokusit o nové založení kombinace.
34:25
Tomečkova střela proletěla kousek nad brankovou konstrukcí.
33:41
Komerční přestávka dá hráčům nyní chvíli oddychnout.
33:35
Šmach se zkusil prosadit skrze skrumáž, ale jeho střela skončila u hráče Slavie.
32:45
Stránský tvrdou střelou mířil nepřesně, konkrétně do masky domácího golmana.
32:10
Slavia právě vstřelila branku!
JURAJ VALACH se dostal v levém kruhu ke kotouči, napřahuje a střílí vyrovnávací branku! Na tuhle střelu neměl Závorka šanci zareagovat. Asistence: Jaroslav Bednář, Marek Tomica.
31:25
31:12
Energie operuje zatím bez střely.
30:31
Domácí zakládají nový útok.
29:57
Ale pykat bude i Duda (KVA). Ten se provinil vysokou holí.
29:57
Na trestnou lavici odchází také Klhüfek (SLA) za držení hole.
29:25
Tento zákrok už nemohl zůstat bez povšimnutí. Kolařík (SLA) za vražení na hrazení nabízí početní výhodu domácím.
29:15
Rozhodčí nechal očividné zakázané uvolnění běžet dál a nepřerušil. Publikum se pískotem snažilo donutit rozhodčího písknout, ale toho využil po nahrávce ROMAN PŠURNÝ, který se dostal s pukem až před Furcha a zakončil gólově. Asistence: Radek Duda, Jekabs Redlihs.
28:29
Sklenář se ocitl na ledě po tvrdém hitu. Domácí si nenechávají zákroky líbit.
28:11
Fraňo teď dvakrát přimhouřil oko při tvrdé práci Slávistů. Tyto zákroky byly hodně na hraně.
27:06
Hostům stačilo pouhých 12 vteřin na zužitkování přesilové hry. Bednář našel MICHALA POLETÍNA, který prostřeluje svižnou střelou Tomáše Závorku. Asistence: Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák.
26:54
Za nesouhlasného hvizdu publika teď posílá rozhodčí Fraňo Balána (KVA) za sekání na trestnou lavici a to znamená, že si přesilovou hru sehrají hosté z Prahy.
26:50
26:38
Balán poslal střílenou přihrávku na Šmacha, který jen těsně minul branku!
26:10
Nejdřív střela Tomečka a poté Redlihse. Obě dokázal Furch zkrotit.
25:46
Stránský kvalitně napadal a získal drahocenné vteřinky v oslabení.
25:20
Hráči Energie si teď nerozuměli na modré a musejí to zkusit znovu.
24:49
Valach (SLA) se dopustil podražení a domácí mají početní výhodu na rovné dvě minuty.
24:40
Na druhé straně Duda ujel po pravé straně a nahrával do brankoviště rozjetému Kverkovi, který však kotouč nezachytil.
24:22
Závorka kryje kotouč pod lapačku a přerušuje hru.
23:59
Zakázané uvolnění energetiků značí, že si Slavie vytvořila slibný tlak. Lubinova léčba střelbou na branku a posíláním tam všeho, co přijde červeno-bílým pod ruku, dělá hráčům v zeleném velké problémy.
23:13
Jedna střela, druhá střela, hosté teď ostřelují Závorku.
22:55
Nepropustný blok na modré v podání Slávistů znamenal pro domácí ztrátu kotouče.
22:40
Na puku domácí, kteří vyráží kupředu.
22:12
Kotouč opět skončil v ochranné síti. Následuje další vhazování.
22:02
Poletín zakončoval z velké blízkosti, ale přes Závorku kotouč za jeho záda nedostal.
21:22
Zakázané uvolnění hostů. Zatím jsou k vidění v začátku druhého dějství spíše postoje na buly, než střelecké šance.
20:45
Při další střele se dostal puk od ochranné sítě.. následuje další vhazování.
20:40
První střela druhé třetiny a Závorka si připisuje další zákrok.
20:26
Hosté se dostali do ofsajdu a následuje vhazování.
20:25
20:01
Je tu konec první třetiny a Energie z tohoto dějství odchází po brance Michala Vachovce s jednobrankovým vedením. Slávisté mi přijdou nějací ospalí a pokud chtějí pomýšlet o vyrovnání, musí do druhé třetiny šlápnout na plyn.
20:00
19:26
Kolaříkovu střelu Závorka vyráží vysoko nad.
19:17
Závorka se zvedá po sražení z ledu a vypadá to, že bude v pořádku.
18:51
Domácím se podařilo poslat kotouč přes všechny čáry.
18:21
Na Redlihse (KVA) byl teď rozhodčí hodně přísný a posílá ho na trestnou lavici za podražení.
17:40
... přerušení se chvíli protahuje. Závorka má problémy s výstrojí.
17:25
Slávisté si teď vytvořili krátkodobý tlak, ze kterého však nic nevytěžili.
16:55
Skuhravý vyčaroval na modré efektní kličku, ale neefektivně nahrál.
16:05
Balán teď založil skvělou akci, kdy dokonce byl sražen u mantinelu a musel se znovu těžce zvedat na nohy, avšak nakonec přišla střela z mezikruží, která ale cestu skrumáží do branky nenašla.
15:25
Hosté operují v útočné třetině.
15:11
Po dlouhé době opět střela. Tentokrát v podání hostů. Závorka pozorně chytá a následuje vhazování.
14:42
Kotouč opustil hřiště a bude následovat další vhazování.
14:21
Rozhodčí musí krotit emoce mezi Kolaříkem a Skuhravým, kteří se po buly začali pošťuchovat.
14:19
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, což znamená přesun před Furcha a vhazování.
14:01
Slávisté nyní hodně přitvrdili a během jedné minuty se hráčům z Prahy podařilo poslat dva energetiky k zemi.
13:23
Hosté dlouho kotouč v držení neměli, domácí zakládají rozehrávku.
12:46
Po krátké pasáži, kdy se hra utvářela spíše u mantinelů, než před brankou je na tahu opět Slavie.
11:44
Buly a nečitelná skrumáž před domácím brankářem. Závorka na poslední chvíli kotouč uviděl a zalehl ho.
11:30
Závorka si musel vyjet pro kotouč, který se k němu po nahození blížil. Následuje vhazování.
11:21
Nenápadnou koncovku Vojtěcha Tomečka Furch nezachytil, až napodruhé se podařilo puk zkrotit.
10:49
Balán nabízel přihrávku do brankoviště, kde však stál bek hostů, který obratem puk posílá do bezpečí.
10:11
První branka večera a jsou to domácí, kteří otevírají skóre dnešního utkání. MICHAL VACHOVEC na hranici pravého kruhu napřáhl a tvrdou střelou nedal Furchovi šanci! Asistence: Radek Duda, Vojtěch Tomeček.
10:05
O pár vteřin později si brankář Slavie připisuje úspěšný zákrok.
10:01
Po nemastné, neslané pasáži se dopustili hosté úmyslného ofsajdu a hra se přesouvá k vhazování před Furcha.
08:53
Stránský opět střílí po buly, avšak teď výrazně mimo branku.
08:49
Stránský na druhé straně poslal nenápadnou střelu z pravého kruhu, se kterou si Závorka hravě poradil.
08:25
Šmach vypálil z chyby obrany hostů od modré a mířil jen o kousek nad.
07:07
Domácí byli v krátkém držení puku, ale špatná rozehrávka zapříčinila, že o puk zase přišli.
06:36
Již druhé zakázané uvolnění hostů za sebou značí zmar ve hře dopředu.
06:06
Po další šanci domácích, kdy se Deyl zkoušel prosadit, se hra přelévá na druhý konec hřiště.
05:48
Gorčík sváděl těžký fyzický souboj v rohu a nakonec z něho vyšel jako vítěz.
05:13
Skuhravý si připisuje střelu a Furch těžký zákrok.
04:48
Po dlouhé době se ke kotouči dostali hosté, ale ihned se vystavili ofsajdu a museli puk nechat napokoji.
04:22
Domácí jsou vykázáni.. postavení hráče v brankovišti.
04:05
Duda si objel pásmo s pukem a poslal zajímavou přihrávku před brankoviště, kde však puk podjel pod holemi všech hráčů.
03:02
Skuhravý našel dobře rozjetého Heizera, který jen těsně míjí branku!
02:40
02:15
Redlihsova střela od modré byla na poslední chvíli vyražena Furchovým betonem.
01:52
Slávisté zatím velice dobře brání a daří se jim i napadání.
01:23
Sice přišla střela, kterou se snažil tečovat Duda, ale o okamžik později je již Energie opět venku z třetiny a musí pásmo znovu dobývat.
00:55
Domácím se nepodařilo udržet útočnou třetinu a musí to zkusit znovu.
00:33
Valach (SLA) se ihned v úvodu utkání dopustil faulu a nabízí početní výhodu domácím a sice za nedovolené bránění.
00:16
Kolařík poprvé vystřelil od modré a Závorka chytá.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček J., Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Pšurný, Balán, Hruška D. – Heizer, Skuhravý, Tomeček V. – Koblasa, Hruška R., Flek – Gorčík.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Tomica, Vlasák, Bednář – Sklenář, Klhüfek, Stránský – Micka, Vas, Weissmann – Poletín, Andres, Tomek.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
A jak vypadá vzájemná historie? V přepočtu na body minulý ročník ovládla pražská Slavia. Osm bodů dokázali Pražané získat během čtyř zápasů proti karlovarské Energii. Karlovy Vary celkově nepamatují na loňskou sezónu se Slavií dobře. Poslední extraligový zápas, který tyto dva celky spolu sehráli – v 51. kole, dopadl poměrem 9:3 právě pro ještě tehdy svěřence Vladimíra Růžičky.
HC Energie Karlovy Vary okupuje se šesti body 12. místo celkové tabulky. Energetici dokázali bodovat zatím pouze doma. Poslední utkání v Mladé Boleslavi karlovarští nezvládli a odvezli si porážku 3:1. Doma, jak už jsem zmínil, se ale domácím daří. Hubená výhra nad Hradcem Králové 2:1 a pár dnů před tím vysoká výhra 4:1 nad pražskou Spartou. Bilance z posledních tří utkání je 6 bodů z devíti.
Slavia Praha má po šesti kolech "pouhých" osm bodů a nachází se na 8. místě tabulky, ale také má jedno utkání k dobru. Poslední zápas sehrála Slavia doma, proti pražské Spartě. Hosté Slavii zdemolovali výsledkem 2:5. Utkání před tím sehrála Slavia opět doma, a také proti silnému soupeři – proti Plzni. To se ale červenobílí radovali z hubené výhry 2:1. A do třetice. Pražanům nevyšla návštěva Pardubic, kdy odjeli také s porážkou 4:2. Bilance posledních tří utkání jsou 3 body z devíti možných.
Vítejte u dnešního utkání 7. kola extraligy. V Karlových Varech dnes bude rušno. Přijede pražská hokejová Slavia, kterou přivítá HC Energie. Oba týmy od sebe v tabulce dělí dva body a vypadá to, že týmy vykročily do nové sezóny extraligy obdobně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.