Děkuji vám za sledování on-line přenosu a z Karlových Varů vám přeji hezký zbytek večera.
Karlovarští hokejisté předvedli ve třetí třetině velmi solidní výkon, využili další dvě přesilové hře a mohou slavit první vítězství v tomto ročníku extraligy. To Sparta prohrála už třetí zápas v řadě a její dnešní výkon opravdu za moc nestál. Výborně chytající Habal v kombinaci s výbornou úspěšností využití přesilových her, to byly hlavní faktory, které dnes rozhodly o triumfu Karlových Varů.
Nejlepší hráči zápasu

KVA – Vladislav Habal

SPA – Michal Barinka
60:00
59:17
Duda s Kverkou jeli sami na jediného obránce, Kverka ale přihrávku domácího kapitána netrefil.
58:34
Domácí fanoušci už slaví, o vítězi je rozhodnuto.
58:05
Energie v plném počtu.
57:34
Kumstát se před brankou k puku nedostal, jelikož Habal kotouč zachytil dřív. Domácí gólman dnes podává opravdu spolehlivý výkon.
57:10
Hosté okupují útočné pásmo, energetici ale statečně brání.
56:34
Skuhravý zabojoval a dostal puk až do obranného pásma pražského klubu.
56:05
Vyloučen Vladimír Sičák (KVA) za nesportovní chování.
55:43
Sičák nahodil puk do útočného pásma, tam se k němu ale dostali hokejisté Sparty.
55:08
54:45
Sparta stále drží útočnou třetinu, k zakončení se ale nedostává.
54:14
Ďaloga vypálil od modré čáry, střela se ale přes hradbu těl k Habalovi nedostala.
53:42
Hosté drží útočné pásmo a snaží se najít nějakou pozici pro střelu.
53:08
Přesilová hra pro Spartu Praha. Vyloučen Vladimír Sičák za držení protihráče.
52:36
Hra je nyní dost rozháraná a často se přerušuje. Hosté nemohou dostat soupeře pod tlak a začíná to vypadat, že si Energie připíše na konto první body.
52:00
Martin Réway dostal na modré čáře hodně prostoru, čehož využil k tvrdé střele, se kterou si ale Habal poradil.
51:21
A nyní se pro změnu píská zakázané uvolnění domácího mužstva.
50:59
Útočnou akci Karlových Varů zastavil ofsajd.
50:40
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
49:20
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Ano, hra v početní výhodě dnes zřejmě doopravdy rozhodne. Rozhozená obrana Sparty nedokázala pokrýt hráče Energie, Sičákovu střelu od modré čáry tečoval RADEK DUDA a domácí vedou už 4:1. Asistence: Vladimír Sičák, Jaromír Kverka.
47:49
Hraje se v obranném pásmu Energie.
47:36
Pokračuje klasická přesilová hra domácího týmu.
47:15
Sičákova střela byla zblokovaná.
46:50
Energetici kombinují v útočném pásmu.
46:08
Sparta jde do tří a domácí mají velkou příležitost! Minuta a půl v pěti proti třem. Vyloučen Michal Barinka za hákování a ve stejném čase přichází také trest pro Dominika Volka za zdržování hry.
45:36
Za držení protihráče dostal menší trest Karel Pilař (SPA).
45:19
Volek pálil z pravé strany z ostrého úhlu, puk skončil mimo.
44:47
Domácí fanoušci nyní roztleskali KV Arenu. Hosté mezitím zahráli kotouč na další zakázané uvolnění.
44:10
Dnes zatím padají branky jen v přesilových hrách, které by mohly rozhodnout o osudu utkání.
43:12
Domácí opět odskakují na rozdíl dvou branek. Po střele z pravé strany vznikl před brankou Sparty pořádný závar. Brankář sice v první chvíli náporu energetiků odolával, na dorážku RADIMA HRUŠKY byl ale krátký. Asistence: Jaromír Kverka.
42:43
Píská se postavení mimo hru. Karlovarským se nedaří přechod přes modrou čáru.
42:07
Harant na modré čáře nezpracoval prudkou Dudovu přihrávku a kotouč utekl do střední třetiny.
41:42
Vhazuje se ve středním pásmu.
41:34
Vyloučen Lukáš Pech (SPA) za vražení na hrazení.
40:41
Kverka se jako lasička protáhl po pravé straně do útočného pásma a dokonce se dostal k zakončení, se kterým si však brankář Sparty poradil.
40:12
Hosté zahajují třetí periodu zakázaným uvolněním. Vhazuje se po levici Filipa Novotného.
40:01
Druhou část zahájila rychlá branka Karlových Varů, které poslal do vedení David Hruška. Ve 28. minutě bylo poté ještě veseleji, když se prosadil Harant. Sparta ale měla v dalším průběhu utkání k dispozici hned tři přesilové hry. Tu zatím poslední využil těsně před koncem druhé třetiny Michal Barinka, a tak jsou hosté stále ve hře. Ve třetí části, která začne asi v 19:53, se může stát prakticky cokoliv.
40:00
39:21
Sparta právě vstřelila branku!
I Sparta dokázala využít přesilovou hru a snižuje na rozdíl jediné branky. Habal měl dokonale zakrytý výhled, a tak nemohl proti přesné střele MICHALA BARINKY z levého kruhu nic podniknout. Asistence: Marek Ďaloga, Martin Réway.
38:54
Domácím se podařilo vyhodit.
38:39
Haranta vystřídal na trestné lavici Radek Duda, který dostal menší trest za krosček.
38:20
Harant se hned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, když si najel před branku na Skuhravého pas. K zakončení se ale díky dobré práci sparťanské defenzivy nedostal.
38:13
37:55
Vhazuje se v obranném pásmu Energie.
37:33
A další vyhození až k brance hostujícího celku.
37:05
Domácí se osvobozují.
36:40
Hrbas nahodil od modré puk na branku, Habal ale kotouč vyrazil mimo vyrážečkou.
36:13
Přesilová hra pro Spartu Praha. Dvouminutový trest za hrubost dostal Tomáš Harant.
35:37
Rolinek v útočném pásmu nepřihrál přesně, a tak se k puku celkem snadno dostali domácí hokejisté.
35:10
Spartě se dneska v rozehrávce moc nedaří, další zakázané uvolnění.
34:32
Kumstát přejel s pukem modrou čáru a poté kotouč přenechal Lukáši Klimkovi, jehož tvrdou střelu z mezikruží však brankář dokázal vyrazit.
34:06
Na opačné straně kluziště zakončoval Radim Hruška, Filip Novotný však jeho ránu chytil.
33:44
Bahenský pálil z levého kruhu, ani on ale na výborného Vladislava Habala nevyzrál.
33:07
Forman využil své rychlosti a dostal puk do útočného pásma, kde hráči Sparty bojují o kotouč.
32:30
Zakázané uvolnění týmu HC Sparta Praha.
32:29
32:00
Martin Réway se dostal až k brance soupeře, Habal ale jeho bekhendový oblouček chytil do lapačky.
31:37
Hosté drží útočné pásmo, energetici ale dobře brání.
31:12
Pilařova tvrdá střela od modré lajny skončila mimo.
30:29
Vyloučen Václav Skuhravý (KVA) za nedovolené bránění.
29:52
Po pravé straně se až před branku prosmýkl Marek Ďaloga, Habal ale jeho bekhendový pokus chytil.
28:51
Hosté se opět musí bránit, Energie dnes skutečně hraje s velkou energií a chutí.
27:33
Energie využívá další přesilovou hru a vede už o dva góly. Po Sičákově nahávce se dělovkou od modré čáry prosadil TOMÁŠ HARANT. Asistence: Vladimír Sičák.
27:24
David Hruška se po závaru před brankou dostal k puku, Novotný ale jeho střelu z mezikruží chytil.
26:46
Karlovarští budou hrát v početní výhodě, Sparta měla na ledě moc hráčů. Trest odpyká Martin Réway.
26:29
Hosté zakládají útočnou akci z vlastní obranné třetiny.
25:58
Hokejisté Sparty poslali puk na zakázané uvolnění.
25:30
Domácí dobře napadají rozehrávku soupeře, který si s tím moc neví rady.
24:54
Branka Sparty vypadla z předepsaného postavení, a tak teď rozhodčí zjednávají nápravu.
23:51
Lukáš Pech získal puk ve vlastním pásmu a poté unikl po levé straně, čímž vzniklo přečíslení dva na jednoho. Pechovu přihrávku před branku ale zblokoval výborným obranným zákrokem Šmach.
23:18
Karlovarská dvojice Kverka – Vachovec se sice s kotoučem dostala do útočného pásma, vzápětí se ale píská ofsajd.
22:41
Hosté se nyní dostali do útočného pásma a Habal po střele z ostrého úhlu raději přikryl puk.
22:07
Sparta dnes opravdu zatím není úplně v pohodě. Dělá víc chyb, než je zdrávo.
21:37
Domácí jsou i nadále aktivnější a okupují útočné pásmo.
20:34
Energetici využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Po rychlé a přesné kombinaci v útočném pásmu se před brankou dostal k puku DAVID HRUŠKA a překonal gólmana Novotného. Asistence: Radek Duda, Stanislav Balán.
20:06
Karlovarští zahajují přesilovou hru zakázaným uvolněním.
20:01
Na ledové ploše už jsou i hokejisté obou týmů.
Rozhodčí už jsou na ledě a domácí kotel je vítá nepříliš lichotivými pokřiky. Fanoušci Energie dnes s výroky sudích spokojeni rozhodně nejsou.
V první třetině diváci branku v KV Areně neviděli, přestože šance k vidění byly. A to hlavně u branky Sparty, kde se do zajímavých pozic dostali David Hruška nebo Štals. Hosté zatím nepředvádějí nijak úchvatný výkon a přestože Habal také musel ukázat své umění, těžší zákroky musel vytáhnout z rukávu Novotný. Uvidíme, v jakém stylu bude utkání pokračovat. Druhá třetina začne cca v 18:55.
20:00
19:58
V závěru první třetiny ještě vyloučen Adam Polášek (SPA) za podražení.
19:19
Sičák nahodil puk do útočného pásma, tam se ale nikdo z energetiků k puku nedostal.
18:58
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Filipa Novotného.
18:38
Akci Energie zastavil ofsajd a domácí fanoušci opět dávají najevo svůj nesouhlas s výrokem sudích.
17:47
Sparta se dostala do útočného pásma, to ale bylo asi tak všechno.
17:10
Skuhravý prostrčil puk na Štalse, který už ale tak přesně přihrát nedokázal, a tak puk získala Sparta.
16:21
David Hruška se po přihrávce do útočného pásma hnal z pravé strany sám na brankáře, jeho střela ale skončila nad.
15:45
Vachovec upadl u mantinelu po souboji s obráncem a diváci se dožadují odpískání nedovoleného zákroku. Sudí se ale shodli na tom, že se o faul nejednalo.
15:21
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
15:07
Radim Hruška vyslal z mezikruží na branku tvrdou ránu, kterou ale Novotný dokázal vyrazit. Sparta je pod tlakem.
14:57
Oba týmy hrají v plném počtu.
13:48
David Hruška poslal zpoza branky kotouč do brankoviště, hosté se ale dokázali ubránit.
12:57
Vyloučeni Radek Duda (KVA) a Lukáš Pech (SPA), oba za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
12:52
Hosté bojují v útočném pásmu u mantinelu o puk s obránci soupeře. Zatím ale neúspěšně.
12:23
Vachovec se dostal k puku ihned po buly v útočném pásmu, Novotný ale jeho střelu bez problémů chytil.
12:14
Rolinek si připravil v útočném pásmu zajímavou pozici, i Vladislav Habal ale ukázal své kvality a vyrazil jeho pokus mimo. Stav je stále 0:0.
11:58
11:25
Kotouč je ve středním pásmu, domácí si mohou na chvíli oddechnout.
10:47
Hráči Sparty obléhají brankou soupeře, zatím se ale nedostávají ke střelbě.
09:58
09:53
Další velkou šanci Energie neproměnil Štals, který měl na pravé straně dost prostoru k zakončení. Gólman ale jeho ránu z první vyrazil.
09:30
Hosté jsou nyní pod tlakem.
09:15
Balán udržel puk v útočném pásmu a z levého kruhu poslal kotouč před branku, kde číhal David Hruška. Novotný si ale s jeho tečí poradil.
08:39
Po ofsajdu Sparty se bude vhazovat ve střední třetině.
08:26
Vachovec otestoval pozornost brankáře Sparty z levého kruhu, Novotný ale puk vyrazil mimo.
08:09
Gorčík udržel puk za brankou proti dvojnásobné přesile a předal puk Heizerovi, jehož střelu ale Novotný chytá.
07:39
Hraje se v obranném pásmu Energie. Hosté se snaží vytvořit si nějakou střeleckou pozici.
07:11
Sparta v plném počtu.
06:46
06:25
Cingel se snažil před brankou tečovat střelu od modré čáry, Habal ale úspěšně zasáhl. Buly po levici domácího gólmana.
05:53
Nyní ofsajd zastavil také domácí hráče a bude se vhazovat ve středním pásmu.
05:36
Kumstátova střela z mezikruží byla zblokovaná obranou Energie, a tak Habal puk v klidu chytil.
05:23
Útočnou akci hostujícího týmu zastavilo postavení mimo hru.
05:11
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Menší trest za hákování dostal Tomáš Rolinek.
04:46
Přesilovou hru si zahraje i pražský klub. Vyloučen Sebastián Gorčík za hákování.
04:34
04:10
Sparta výborně brání a nepouští Energii do žádného tlaku.
03:36
Přesilovka se zatím domácímu týmu vůbec nedaří.
03:01
Energie bojuje o útočné pásmo, hosté se ale zatím dobře brání.
02:34
Vyloučen Zdeněk Bahenský (SPA) za držení hole.
02:29
Skuhravého formace vybojovala pro domácí buly po levici Novotného.
02:00
Skuhravý se snažil zleva poslat kotouč před branku, obrana Sparty ale nic podobného nedovolila.
01:21
Karlovarští byli chvíli pod tlakem, hosté se ale do zakončení nedostali a nyní už opět hrají energetici.
00:32
Sičák vystřelil ze středního pásma a Novotný s tímto pokusem pochopitelně mnoho práce neměl.
00:09
Energetici okamžitě vybojovali vhazování v útočném pásmu.
00:01
Hokejisté obou týmů nastupují na led, zápas za okamžik začne.
Na ledové ploše právě probíhá tradiční předzápasové rozbruslení obou celků.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda (C) – Pšurný, Balán (A), D. Hruška (A) – Štals, Skuhravý, V. Tomeček – Heizer, R. Hruška, Gorčík – Koblasa

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Piskáček, Pilař (A), Barinka, Ďaloga, Hrbas, Polášek, Mikuš – Rolinek (C), Hlinka (A), Sabolič – Klimek, Pech, Kumstát – Přibyl, Cingel, Réway – Forman, Bahenský, Volek

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Pešek, Jelínek.
OHLASY PO POSLEDNÍM KOLE

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): „Připravovali jsme se na to, že Plzeň má od začátku aktivní přístup a dokáže si vytvořit tlak. Sehráli jsme dnes jen 3 přesilové hry a ty jsme nesehráli dobře, což nás dostalo dolů. Od druhé třetiny byl soupeř aktivnější. Přesto musím říct, že jsme dnes byli pozorní jak v obraně ve středním, tak obranném pásmu. Zápas rozhodla jedna situace v obranné třetině.“

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): „Hráli jsme špatnou obrannou hru, neměli jsme dobrý přechod z obrany do útoku a i produktivita byla špatná. Hlavně v prvních deseti minutách a v závěrečné třetině, kdy jsme si vytvořili velkou spoustu velkých střeleckých příležitostí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Pak už na nás dolehla jakási křeč a nebyli jsme schopní zápas alespoň vyrovnat."
HC SPARTA PRAHA

Pražskému klubu se v přípravě dařilo, když prohrál jediné utkání (Pardubice 1:3) a v dalších čtyřech byl úspěšný (Č. Budějovice 7:4, Eisbären Berlín 3:2sn, Medveščak Záhřeb 3:2pp, Liberec 3:0). Spartě se zatím daří i v Champions Hockey League. Na kontě má tři vítězství (KalPa 5:4sn, Växjö 5:2 a 5:4) a jediný neúspěch (2:3 KalPa). Klub je tak s osmi body v čele své skupiny.

Novou extraligovou sezonu zahájili Pražané domácí výhrou 3:1 nad Plzním kterou dvěma brankami režíroval Marek Ďaloga. Ve druhém kole ale Sparta stejným výsledkem padla na ledě Mountfieldu a v úterý doma nestačila na Mladou Boleslav (3:4). V Karlových Varech dnes vyjede na led i duo Petr Kumstát, Lukáš Pech. Oba hráči zde dlouho působili, Kumstát se zatím letos neprosadil, Pech má na kontě už tři asistence a je v tuto chvíli nejproduktivnějším hráčem Sparty.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovarská Energie nepředváděla v přípravě na novou sezonu úplně špatné výkony. Hned v pěti zápasech dokázala zvítězit (Plzeň 2:0, Medveščak Záhřeb 3:2, Litvínov 2:1, Skalica 5:1, Zlín 2:1), ze stejného počtu utkání odešla poražena (Chomutov 2:3, Vladivostok 2:3, Litvínov 0:1, Plzeň 0:1, Slavia Praha 0:1).

Úvodní kola nového extraligového ročníku ale nepřinesla Karlovým Varům mnoho radosti. Po jasné porážce 5:0 na ledě Litvínova přišla domácí prohra 3:4 s Vítkovicemi. Karlovarští sice předvedli zlepšený výkon v ofenzivě, na body to však nestačilo. Pro zápas v Plzni vystřídal nejistého Závorku v brance od první minuty Vladislav Habal, Energie ale znovu padla, a tak jí po třech kolech svítí na kontě nula. Tým by rychle potřeboval zvítězit a zvednout si sebevědomí, dnes má proti favorizované Spartě ideální příležitost.

Vladislav Habal – 2 zápasy, 94.74 %, 1.43 g/z
Přeji vám pěkné páteční odpoledne z Karlových Varů, kde se dnes hraje jeden z celkem sedmi utkání čtvrtého kola Tipsport extraligy. KV Arena uvidí duel týmů, kterým vstup do nového ligového ročníku nevyšel zrovna podle představ. Soupeřem Karlových Varů bude Sparta Praha, která v minulé sezoně ovládla všechny vzájemné zápasy. Kdo bude úspěšnější tentokrát?