SESTŘIH: 30. kolo extraligy, Karlovy Vary - Sparta Praha 5:3

To je ode mě pro dnešek vše, já se loučím s přáním hezkého dne a u dalších přenosů zase někdy – NAPOČTENOU!
Energetici nakonec dokázali přidat ve třetím dějství ještě jednu branku a navíc žádnou neinkasovali. Tři body tak zůstávají v KV Areně.
60:00
59:53
Skuhravý také zkusil trefit prázdnou branku, ale stejně jako Bičánek, minul o pár milimetrů.
59:31
Energetici už hrají ve čtyřech hráčích.
59:07
Běží poslední minuta třetí třetiny.
59:00
Jekabs Redlihs dostal ránu kotoučem do kolene a nyní se svíjí v bolestech na ledové ploše.
58:28
Jen těsně teď Radim Bičánek minul prázdnou branku.
58:02
Lukáš je na střídačce a hosté hrají v šesti proti třem.
58:01
Kouč Jandač si bere oddechový čas.
58:01
A je tu dvojnásobná přesilová hra. Vyloučena je další karlovarská opora, tentokráte kapitán Duda (KVA).
57:29
Sparta teď může ale rychle snížit. Václav Skuhravý (KVA) hákoval a oslabí tak své mužstvo na dvě minuty.
57:06
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Všichni sparťanští hráči se teď stáhli na jednu stranu a na druhé zůstal úplně volný JEKABS REDLIHS, jehož perfektním pasem našel Vladimír Sičák. Redlihs dovezl puk až před branku, kde ho nenápadně zasunul mezi Lukášovy betony. Asistence: Vladimír Sičák, Radek Duda
56:44
Domácí zatím volí převážně zakončení od modré čáry. Tentokráte otestoval Lukášovu pozornost Harant.
56:25
Balánova rána od modré skončila na Lukášově betonu.
55:58
Za nedovolené bránění je vyloučen Jan Buchtele. To je další drahocenný čas pro domácí.
55:44
Ale tentokráte se ochozy KV Areny další branky nedočkaly. Tomeček svou kličkou zamotal i sebe a nepodařilo se mi ani vystřelit.
55:44
A je tu další trestné střílení. Pojede Vojtěch Tomeček, který byl ve finální fázi svého úniku faulován.
54:57
Energetici se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Radim Hruška ujíždějící po levém křídle se rozhodl pro střelu, kterou Lukáš vyrazil betonem.
53:34
Energie teď chvíli útočila a získala drahocenné vteřiny.
53:08
Na ledě vznikl opět menší chaos, ale hru opět uklidnil brankář Habal.
51:54
V plném počtu už jsou také Pražané, kteří zakládají zpoza vlastní branky na ofenzivní steč.
51:14
Domácí jsou v plném počtu a hosté ve čtyřech.
51:03
Lukáše nyní prověřil kapitán Energie Radek Duda, ale jeho střela z úhlu moc Lukáše neohrozila.
50:15
Domácí zatím hrají velmi klidně a nikam nespěchají.
49:51
Karel Mlejnek požádal o oddechový čas.
49:51
A Sparta si opět vyzkouší oslabení, to by mohlo domácí uklidnit. Vyloučen je Lukáš Klimek (SPA) za příliš mnoho hráčů na ledě.
49:13
Na obou stranách se teď vylučuje. Za hrubost odchází Jan Buchtele (SPA) a Radim Bičánek (KVA).
49:07
Menší tlak, pod kterým teď Západočeši byli, ukončil svým zákrokem Habal.
47:50
Energetici se snaží co nejlépe napadat a zatím to ofenzivu Sparty dost oslabuje. Domácí však nedokážou puk udržet na svých holích.
47:30
Hosté rozehrávají z vlastní poloviny.
47:04
Domácí opět vyhazují, tentokrát rozhodčí odpískal icing.
46:35
Teď se ale dokázali domácí osvobodit a dostat touš ze svého pásma.
46:27
Sparta teď skutečně výrazně přidala na aktivitě a domácí mají problémy.
46:22
Až teď se favorizovaná Sparta dostává do tempa začíná domácí přehrávat.
45:40
Delší dobu se teď hraje na polovině domácích, přesněji za jejich brankou, kde hráči bojují o puk.
44:58
Žádný celek zatím ve třetím dějství nezískal převahu, hraje se vyrovnaný hokej.
44:14
S pukem na svých holích teď hraje holešovický celek, ale má problém dostat se s ním na soupeřovu polovinu.
43:18
Vojtěch Tomeček si s kotoučem vyjel zpoza branky před ní. Už se zdálo, že puk je v moci Lukáše, ale pražští obránci jej nakonec společně s Tomečkem dotlačili do branky. Sudí ukázal, že gól platí, ale po dlouhé rozmluvě s hráči hostů, svůj názor přehodnotil a stav tak zůstává nepozměněn.
42:34
Lukáš Pech dostal krásnou přihrávku do pohybu, ale ani osamocen v levém kruhu na Habala nevyzrál.
41:36
Zatím je v KV Areně ve třetím dějství vidět spíš souboj o získání kotouče, než převaha jednoho z týmů.
40:01
Sparta do druhé třetiny střídá gólmany, namísto Novotného teď okusí karlovarské projektily Jan Lukáš.
40:01
Ve druhé třetině se dlouho nic nedělo, první branka padla až po uplynulé polovině a s tímto vsítěním, se strhla gólová smršť. Sparta nejprve úspěšně dokonala obrat utkání a zhruba za minutu už vedla 1:3. Pak se ale o slovo přihlásili domácí, nejprve v oslabení snížil David Hruška, poté Balán proměnil trestné střílení a nakonec se trefil Vladimír Sičák, který tak zase dokonal obrat, ze strany domácích. Energie si tedy do třetí třetiny odnáší jednobrankový náskok.
40:00
38:59
Na modré si, po Balánově přihrávce, perfektně vytvořil prostor bývalý pražský obránce VLADIMÍR SIČÁK, který tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Stanislav Balán, Radek Duda
38:52
Jan Buchtele (SPA) se podle sudího dopustil nedovoleného zákroku a musí si tak odpykat dvouminutový trest.
38:04
Ondřej Šmach si dokázal pěkně na modré vytvořit prostor pro střelu, ta ale letěla nakonec mimo branku.
37:06
Vachovec se snažil zavézt puk do útočné třetiny, ale na půlící čáře ho zastavil Jan Piskáček.
36:30
STANISLAV BALÁN měl hodně času na to, aby si rozmyslel co udělá. Počkal si na pohyb Novotného a poté zvolil rychlou kličku doleva a puk pohodlně zasunul za záda Novotného.
36:30
Stanislav Balán byl faulován, když jel sám na branku. Nyní se připravuje k nájezdu.
36:24
Sparta zatím pečlivě brání a navíc se teď dostala do přečíslení.
34:26
Lukáš Cingel, to je jméno dalšího vyloučeného hráče, v dnešním tvrdém utkání. Rozhodčí jej posílá na dvě minuty mimo hřiště, kvůli hákování, kterého se dopustil.
33:47
A další velká šance v podání domácích. Tentokráte ujel Radim Hruška s Tomášem Mickou, ale Ďaloga nejprve vyrazil puk z hole Hruškovi a poté i Mickovi.
32:48
Tak teď se s góly opravdu roztrhl pytel. Ve vlastním oslabení, po chybě pražské defenzivy, ujel DAVID HRUŠKA, který střelou mezi betony Novotného snižuje na 2:3. Asistence: Michal Vachovec
31:28
Sparta právě vstřelila branku!
A je tu další zářez v podání Sparty. Juraj Mikuš perfektně přihrál do levého kruhu osamocenému MICHALU BARINKOVI, který střelou nad Habalovo rameno zvyšuje na 1:3. Asistence: Juraj Mikuš, Lukáš Cingel
30:39
Po pěkně sehrané přesilové hře se do zakončení dostal KAREL PILAŘ, který Habala překonal střelou umístěnou do horní části branky. Asistence: Jaroslav Hlinka, Adam Polášek.
30:16
Sparta se snažila trojici Bičánek-Deyl-Vachovec pěkně rozhýbat, ale karlovarské trio brání perfektně.
29:50
Nepříjemné chvíle pro Energii. Domácí se teď budou muset bránit pouze ve třech, sudí Šindelář totiž za vysokou hůl posílá na trestnou lavici kapitána Dudu (KVA), kterému se však ze hřiště moc nechce. Duda navíc dostává trest 2+2 minuty.
29:46
Za držení protihráče si teď bude muset odpykat trest Tomáš Harant (KVA).
28:45
Sparta si může oddychnout, jeden z karlovarských protiútoků skončil nádhernou střelou Radka Dudy, která jen o milimetry minula branku Novotného.
26:33
Hosté už zvedali ruce nad hlavu, když jeden z útočníků Sparty vysekl puk z Habalovy lapačky do sítě, ale namísto uznané branky, se dočkal pouze nepříjemné masáže od Energetiků.
27:29
Sparta zakotvila v pásmu soupeře kde velmi pohledně kombinuje.
27:11
Domácí už hrají v plném počtu, ale ještě před chvílí se velmi obávali pořádné rány od modré z dílny Michala Barinky, která skončila na rameni brankáře Habala.
26:32
Habalovi teď způsobilo velké potíže Poláškovo nahození, ale strach domácích ukončil vyhazující Šidlík.
26:09
Pražané se snaží Západočechy rozhýbat, zatím se jim však nedaří.
25:07
Po vítězné buly se Kumstát po faulu Balána ocitl na zemi. Verdikt rozhodčího zní – hákování!
24:26
Sabolič udělal pěknou kličku domácímu obránci Redlihsovi, ale nepodařilo se mu už z velkého úhlu vystřelit.
23:25
Duda s Davidem Hruškou mohli po Poláškově chybě nebezpečně ve dvou ujet defenzivě soupeře, ale sám obránce nakonec v leže dokázal puk Hruškovi z hole vypíchnout.
22:50
Hosté jsou v plném počtu a až nyní se domácí dostali k nebezpečné střele.
21:51
Energetici nemohou dostat touš do soupeřova pásma a tak se jejich přesilovka v poklidu blíží svému konci.
21:10
Sparta drží kotouč na svých holích a snaží se získat co nejvíce času.
21:06
Přesilová hra Energie začíná.
20:43
Za Habalovou brankou vznikla hromadná potyčka, které předcházel faul Formana (SPA). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
Puk má na svých holích hned od prvních vteřin Sparta, který zároveň stále pokračuje i v početní výhodě, přetrvávající z předchozího dějství.
20:01
Sparta začala trochu lépe, ale při jednom z protiútoků domácích se dopustil Michal Barinka faulu a domácí přesilovou hru, za něj, potrestali, přesněji Stanislav Balán, který stál ve správný čas, na správném místě. Spartu i nadále sužovala častá vyloučení, ale nakonec se už všem ostatním dokázala ubránit a navíc ke konci třetiny využít i svou početní výhodu. Karlovarská defenziva špatně obsadila protihráče a Jan Buchtele si s volným místem poradil nekompromisní střelou po víko. Stav utkání po první třetině je tedy nerozhodný.
20:00
19:30
Adam Polášek vystřelil na Habalovu hruď a kotouč se od něj odrazil do vzduchu, ale naštěstí pro domácí si ho Habal ohlídal a nenechal ho zapadnout do jeho sítě.
19:05
Už běží poslední minuta třetiny a sudí posílá na trestnou lavici, za podražení, Stanislava Balána (KVA).
18:02
Sparta vyrovnává tři sekundy před vypršením Šmachova trestu. Ve chvíli, kdy se všichni soustředili na souboje Radka Dudy s ostatními hráči soupeře. Dostal se puk k JANU BUCHTELEMU, který z mezikruží zakončil nádherně pod horní tyč Habalovy branky. Asistence: Petr Kumstát, Vladimír Eminger.
16:05
KV Arenou se rozezněl slovenský hit – nejsme zlí – což znamená, že na trestnou lavici odchází jeden z hráčů z řad domácích. Ondřej Šmach (KVA)!
15:54
Holešovičtí hráči dostali domácí pod tlak a vytvořili velký zmatek před jejich bránou. Habal ale stál na svém místě a hru nechal přerušit.
15:17
Sparta už bez úhony hraje v plném počtu a namířila si to rovnou před Habalovu svatyni.
14:35
Teď se navíc touš odrazil na hůl jednoho z útočníků hostů, který hru pozdržel na polovině soupeře.
13:42
Zatím ne příliš pohledná početní výhoda v podání domácích. Hosté se dokázali už třikrát osvobodit a Energetici se nemohou zabydlet na jejich polovině.
13:12
Jen co si hosté konečně zase mohli užít hru pěti proti pěti, jsou opět vyloučeni. Adam Polášek (SPA) vyhodil kotouč mimo kluziště ve vlastním obranném pásmu a sudí si toho nemohl nevšimnout.
12:06
Hosté už hrají sice velkou dobu ve čtyřech, ale není jim to moc platné. Velkou šanci pro vsítění branky teď měl Jan Tomeček, který si vyjel od mantinelu do levého kruhu a prověřil Novotného.
11:16
Po kombinaci domácích se do dobré pozice dostal Stanislav Balán, po jehož střele, se nakonec KV Arenou rozezněla tyč.
10:53
Petr Kumstát (SPA) podlehl tlaku a dopustil se nedovoleného zákroku, za který je trestán. 5 na 3 pro Vary.
09:48
Vladimír Sičák stál sám na modré, když se před ním, směrem k brankáři Novotnému vytvořila vhodná dálnice pro rychlou střelu, se kterou si Novotný nakonec poradil.
09:05
Domácí výhody nevyužili a tak se jim teď dostane dvouminutové početní výhody, vyloučen je Jan Buchtele, který krosčekem za brankou fauloval Skuhravého.
08:50
Domácí dostali hosty pod tlak a Pražené se dopustili prohřešku proti pravidlům a budou vyloučeni.
08:34
Po teči jednoho z karlovarských útočníků skončil puk za plexisklem, tedy mimo kluziště, vhazuje se ve středním pásmu.
07:38
Domácí se snažili rozehrát z vlastní poloviny, ale sami se nepřesnými přihrávkami zamkli ve své třetině, kde nechávají operovat Spartu.
07:11
Balán se snažil nahozením založit na ofenzivní steč, ale sudí jeho nahození posoudil jako zakázané uvolnění.
06:27
Hříšník Harant už je na kluzišti a Energie se může pochválit za velmi povedené oslabení.
05:48
Vary skvěle vyhodily a teď už téměř půl minuty nepouští hosty na svou polovinu.
05:21
Sparta kombinuje především na mantinelu a nemůže se dostat do výhodné pozice.
04:37
Aktivita hostů teď vyústila v obranný faul Tomáše Haranta (KVA), který si za podražení odpyká dvě minuty na trestné lavici.
03:57
Sparťané jsou nyní aktivnější a snaží se soupeře co nejvíce natlačit před jeho branku, domácí ale hosty úspěšně atakují a nenechají ho vytvářet si velké šance.
02:37
Hosté se z vyloučení ani nevzpamatovali a už loví puk ze své sítě. Domácí dostali po vítězném vhazování kotouč pod kontrolu a Tomáš Harant nahodil před branku, kde už stál připravený střelec STANISLAV BALÁN. Asistence: Tomáš Harant, Vladimír Sičák.
02:30
Michal Barinka (SPA) se dopustil nedovoleného zákroku, když domácí hosty v protiútoku přečíslili. Podražení!
02:25
Pech se dostal do velké šance, když se k němu kotouč odrazil v mezikruží, ale nedokázal ho pořádně zpracovat a ke střele se už nedostal.
01:47
Kumstát vyčkal za brankou než všichni vystřídají a poté započal nový útok.
01:18
Až teď si kotouč přivlastnil holešovický host, který kombinuje v pásmu domácích.
00:49
Ani jeden tým si kotouč zatím pořádně neosahal.
00:16
Úvodní buly vyhrál domácí celek. A Radek Duda teď zakládá akci po pravém křídle.
00:01
První formace obou celků se již po kluzišti rozmisťují na svá místa a utkání co nevidět začne.
V rámci 30. kola Tipsport extraligy se západočeská Energie střetne s pražskou Spartou a KV Arena se může těšit na souboj dvou celků z rozdílných částí tabulky.

Vzájemná utkání 2014/2015
04. HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 4:1
17. HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 5:4 pr.

Napříč tomu, že v minulém extraligovém ročníku byli pražané noční můrou Západočechů, a také tomu, že se karlovarská Energie v letošním ročníku trápí a Spartě se naopak velmi daří, ze vzájemných utkání v letošním ročníku zatím vychází lépe právě celek z lázeňské metropole. Vlastně vůbec první body v letošní sezóně získala Energie v utkání ze Spartou na domácím kluzišti, kde soupeře porazila 4:1. Ale zahanbit se nenechala ani v Tipsport Areně, kde Sparťanům podlehla až v prodloužení.

HC Energie Karlovy Vary:
Energii to vázne především v koncovce, ve Varech nebývá výjimečné, že domácí hráči několikrát za utkání nepromění téměř tutovou šanci. To vše dokládá také fakt, že vstřelili za 29 kol pouze 66 branek, méně skóruje už jen Slavie. Energii také velmi škodí bilance na venkovních stadionech, doma si až tak špatně nevede, ale z patnácti zápasů mimo Karlovy Vary získali jen osm bodů. Navíc pouze jednou to byl tříbodoví zisk. To vše tlačí Energii ke dnu, tedy přesněji zatím na dvanáctou příčku.

HC Sparta Praha:
Spartě se letos daří, čemuž odpovídá třetí příčka extraligové tabulky. Holešovický klub se může navíc pochlubit i velmi vyrovnaným kádrem. Rozhodně to není tak, že by Spartu táhla třeba jedna řada, či dokonce jeden hráč, ba naopak, v každém utkání může vyčnívat formace jiná a soupeři tak mají dost těžký taktický úkol a nezávidění hodnou pozici. Poněkud překvapivě vozí Pražané více bodů z venkovních zápasů, na soupeřových kluzištích ukořistili sedmadvacet bodů, kdežto před domácím publikem jenom čtyřiadvacet. Velmi nebezpečná je Sparta v přesilových hrách, dle procent je v proměňování v početních výhod druhá, hned za Litvínovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.