SESTŘIH: 28. kolo extraligy, Karlovy Vary - Vítkovice 2:0

Hvězdami utkání vyhlášeni Radek Duda a Lukáš Zíb.
Defenzivní utkání končí vítězstvím Energie 2:0. Největší zásluhu na něm mají Radek Duda (1+1) a Vladislav Habal (čisté konto). Domácí nepředvedli žádné útočné hody, ale za trpělivý výkon v obraně si bodovat zasloužili. Hosté neodehráli špatný zápas, vytvořili si však velmi málo gólových příležitostí.
60:00
59:32
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Jeden z hostů promáchl na modré čáře, puku se zmocnil Radek Duda, v přečíslení 2 na 1 předložil puk MICHALU VACHOVCOVI, který pohodlně skóroval do prázdné branky. Asistence: Radek Duda.
58:42
Vítkovice si logicky vybírají oddechový čas. Patrně zkusí přesilovku 6 na 4.
58:42
Tomáš Micka (KVA) vyloučen za držení.
58:26
Power play Vítkovic.
58:07
Flek s Harantem mohli rozhodnout. Ujeli do přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný pěkně zkoušel zakonči do protipohybu Dolejše, ten ale udržel bodové naděje pro svůj tým.
57:46
Další vhazování v karlovarském pásmu. Domácí už teď pouze brání. Budeme zvědaví, zda ubrání první čisté konto v sezoně.
57:09
Hosté nastěhováni v karlovarském pásmu, Habal likviduje příklep Burgera.
56:42
Szturc neustál souboj před brankou, povalil Habala a sám nešťastně spadl. Oba aktéři se dlouho zvedali, ale budou pokračovat ve hře.
56:10
Domácí požádali o oddechový čas.
55:53
Až v plném počtu měli hosté u tyčky dvě gólové šance, Habal obě dorážky pokryl.
55:43
Skuhravý zpátky na ledě, hosté sehráli přesilovku mizerně.
54:55
Lehké nahození Čerešňáka minulo branku a domácí mohou znovu vyhodit puk.
54:27
Utkání sleduje 2841 diváků.
54:27
Úmyslný ofsajd Vítkovic.
54:04
Po zákroku Habala Energie vyhodila do středního pásma.
53:43
v nejméně vhodný okamžik pro domácí přichází faul Václava Skuhravého (KVA), který dostává trest za držení.
53:12
Flek nyní dělá Vítkovickým problémy svým pohybem.
53:03
Po střele Húževky zůstal puk ležet vedle dezorientovaného Habala. Vítkovičtí však byli daleko od branky.
52:25
Domácí nyní šikovně vyhodili tak, že to není icing.
51:42
Vachovec s Flekem drží puk v rohu útočného pásma. Tam se to domácím fanouškům líbí.
50:05
David Hruška vybojoval puk za vítkovickou brankou, následně Micka bekhendem těsně minul levou tyč.
49:24
Svačinovi nevyšla střela z otočky, byla hodně slabá.
48:59
U puku jsou hosté, zatím ale na opačné straně kluziště než by potřebovali.
47:57
Vítkovice v plném počtu a hned vyráží do útoku. Puk skončil v ochranné síti.
47:48
Sledujeme určitě nejlepší přesilovku Energie v dnešním zápase. Tečovaný puk nyní těsně minul tyčku branky hostů.
47:22
Harantovo nahození neúspěšně dorážel Duda.
47:14
Ve výborné střelecké pozici se ocitl David Hruška, jeho příklep se od Dolejšovy masky odrazil do ochranné sítě.
46:51
Balánova nahrávka od tyčky adresáta nenašla. Energie dál tlačí.
45:57
Balán dostal hodně prostoru na křídle, viděl Dolejše hodně vyjetého z branky a tak zkusil obkroužit branku zezadu. Zabránil mu v tom faul faul vítkovického brankáře. Trest za podražení odpyká Svoboda (VIT).
45:29
Hostům se zatím nedaří přejít přes střední pásmo.
44:06
Vítkovičtí mají puk na hokejkách a snaží se něco vymyslet.
43:21
RADEK DUDA nevymýšlel žádnou kombinaci, sebral puk za brankou, vyhroužil z rohu a překvapil Dolejše trefou k bližší tyčce. Asistence: David Hruška.
43:02
David Hruška v brankovišti promáchl nahrávku.
42:46
Rudolf Huna (VIT) podrazil Haranta, který se hodně těžce zvedá z ledu. Přesilovku pro Energii.
42:41
Habal přerušil hru po nahození Vítkovických do pásma.
42:05
David Hruška od mantinelu poslal puk před branku, nikoho v zeleném tam nenašel.
41:24
Balán se vrací z trestné lavice. Současně s tím si Habal připal další zákrok.
40:42
Po nahození od modré se puk odrazil před Szturce, ten před sebou měl odkrytou celou levou polovinu branky. Možná i vinou teče ji netrefil.
40:10
Duda zavezl puk do útočného pásma a zlehka vystřelil.
40:01
Energie opět do třetiny vstupuje v oslabení, z trestu Balána zbývá 85 sekund.
Zdá se, že stejně jako v předešlém vzájemném utkání, nebude ani dnes padat mnoho branek. Vzhledem k defenzivní taktice obou mužstev se aní není čemu divit. Ve druhé třetině byli trochu blíže skórování energetici, po gólu volala především šance Balána a dvojnásobná přesilovka. V ní se však ukázalo, že Karlovarští hráči mají v tomto období k herní pohodě daleko a provází je nervozita. Třetí třetina odstartuje přibližně v 17:12.
40:00
39:43
Hraje se ve čtyřech.
39:24
Stanislav Balán (KVA) dostává trest za nedovolené bránění.
39:11
Před Bičánkem zívala odkrytá klec, ten vší silou vystřelil a minul.
38:48
Dudova nahrávka na Hrušku neprošla.
38:37
Domácí konečně v tlaku.
38:01
Sičák po buly trefil Dolejšův beton. Hosté pak vyhodili.
37:57
Húževka (VIT) ve středním pásmu zbytečně držel Dudovu hokejku a vykoledoval si menší trest. Energii čeká 92 sekund dvojnásobné přesilovky!
37:28
Lukáš Zíb (VIT) dostává menší trest za krosček.
37:08
S výjimkou domácího fanklubu je v hale dnes tichá atmosféra. Vzhledem k předváděné hře obou mužstev se není co divit.
36:42
Ve slušné šanci nyní i Kolouch, hodně prostoru ale přetavil pouze v nepřesnou střelu.
36:31
Dolejš do lapačky schoval Skuhravého padáček ze středního pásma.
36:13
Chyba domácí obrany po které se k puku před Habalem dostal Olesz. Vítkovický útočník stál hodně blízko, moc možností k zakončení neměl a puk poslal do výstroje brankáře.
36:05
Svoboda získal nahrávku na útočné modré, nerozpakoval se a po dvou krocích tvrdě vypálil a připravil těžkou práci pro Habaka.
35:08
Na druhé straně nevyšel průnik ani Němcovi, o puk ho obral Vachovec.
33:53
David Hruška neuspěl při pokusu individuálně přejít přes Zíba.
33:42
Domácí pokazili rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění.
32:00
Až teď to zašumnělo při střele Vítkovicích, za kterou se Habal jen ohlédl. Byl rád, že minula jeho levou tyč.
31:16
Ani jedno z mužstev nyní nedokáže v útoku něco vymyslet, hra se přelévá ze strany na stranu.
30:05
Domácí fanoušci se zlobí poté, co Vojtěch Tomeček po střetu s protihráčem skončil na ledě. Faul tam ale zřejmě nebyl.
29:07
Habal si vychutnal Burgerův příklep od modré a sklízí ovace.
28:27
Další icing Vítkovic. Tentokrát zapříčiněný spíše nepřesností.
28:13
Dolejš přikryl nahození ze středního pásma a nechává spoluhráče vydýchat při vzrůstající aktivitě Energie.
27:33
Dvořák příklepem napálil puk, který vyplul ze závaru před brankou. Nemířil přesně.
26:44
Energie se poprvé ve druhé třetině dostává do souvislejšího tlaku. Vítkovice se osvobodily jen pomocí zakázaného uvolnění.
25:50
Balán zaznamenal dosus největší šanci Energie v utkání. Mezi kruhy kličkou oklamal protihráče, dostal se sám před branku, ale ke své smůle zakončoval do středu branky, kde stál Dolejš.
24:58
Domácí brankář zlikvidoval další pokus ze střední vzdálenosti. Ve druhé třetině má určitě víc práce než jeho protějšek.
24:26
Bičánek se vrací z trestné lavice.
24:26
Dnes velmi aktivní Svoboda opět zaměstnal Habala.
23:54
Harantovi se povedlo vyhodit, Energie může střídat.
23:32
Habal je proti střelám z dálky zatím jistý a drží v oslabení domácí tým.
23:15
Vachovec dobře tělem zblokoval další střelu.
22:59
Proti dělovce Zíba Habal nestihl zareagovat, byl ale dobře postavený a puk ho trefil do betonu.
22:26
Další přesilovka pro hosty, Radim Bičánek (KVA) dostává menší trest za držení protihráče.
21:58
Duda za brankou Dolejše obehrál soupeře, nahrvka naslepo mu ale nevyšla. Puk získali hosté.
21:09
Energie v plném počtu.
20:56
Szturc trefil brusle protihráče, k Habalovi puk nedošel.
20:28
Hosté získali útočné pásmo, Svoboda příklepem z prava donutil Habala k těžkému zákroku.
20:01
Vítkovice odstartují druhou třetinu přesilovou hrou, z trestu Václava Skuhravého zbývá ještě 70 sekund.
První třetina příliš hokejové krásy nepobrala. Viděli jsme především boj na obou stranách a minimum gólových šancí. Hosté působí trochu více hokejovějším dojmem, ale Habal všechny jejich šance spolehlivě likviduje. Druhá perioda začne přibližně v 16:20.
20:00
19:48
Roman zkoušel zakončit zpoza branky, Habal byl u tyčky připravený.
19:09
Václav Skuhravý (KVA) u střídačky hostů fauloval Svobodu a dostává menší trest za hrubost.
18:40
Skuhravý zahrál zakázané uvolnění, následné vhazování ale vyhrála Energie a založila útok.
17:51
Habalovi dělala střela z úhlu problémy, vyrazil ji pouze před sebe.
17:10
Dolejš za brankou špatně rozehrál a měl štěstí, že nahrávka na Balána stojícího před prázdnou klecí neprošla.
15:46
Vítkovické oslabení končí, hosté ho zvládli s přehledem.
15:32
Sičák trefil protihráče, Dolejš opět nemusel zasahovat.
15:02
Balánovi nevyšla nahrávka v obtížné situaci a hosté opět vyhazují.
14:28
A znovu musí Energie zpátky k Habalovi.
13:58
Bičánkovu dělkovu vyrazil Dolejš betony, hosté následně vyhodili puk z pásma.
13:46
Rozhodčí nejprve přehlédl zřejmé držení Mickovy hokejky, následně poměrně přísně vyloučil Richarda Stehlíka (VIT) za nedovolené bránění.
12:49
Redlihs u domácí střídačky čistě poslal k zemi Vandase.
12:36
Potlesk až teď sklidila pěkná střela Koblasy zápěstím, kterou Dolejš efektně schoval do lapačky.
11:59
Týmy se vrací do hry v plném počtu. Více prostoru na ledě žádné velké šance nepřineslo.
11:18
Energii odpískání postavení v brankovišti.
11:02
Zíb měl před sebou hodně prostoru, jeho dělovka skončila na zadním hrazení.
10:15
Hraje se ve čtyřech, Energie zakládá útok.
09:59
Duda (KVA) se dlouho pošťuchoval se Svobodou (VIT), až to přerostlo únosnou mez a rozhodčí oběma udělil menší trest za hákování, respektive hrubost.
09:18
Střelu Burgera vyrazil Habal jen s obtížemi.
08:43
Flekovi při přechodu do pásma nechyběla rychlost, s přesností nahrávky na spoluhráče už to bylo horší.
08:16
Malcovi na modré nesedla střela, puku se zmocnil Skuhravý, který v situaci dva na dva střelou zpoza obránce našel lapačku brankáře.
07:07
Z klubka hráčů před Dolejšel vyšla nahrávka na Sičáka na modré, jeho střele ale chyběla větší razance.
06:35
Domácí fanklub nyní prezetuje choreo s nápisem: "Sedmkrát upadni, osmkrát vstaň."
06:35
Habal schoval lehké nahození před dojíždějícím soupeřem.
05:42
Zatím se častěji hraje před domácí brankou. Energetici se ve svém útočném pásmu příliš nezdržují.
05:11
Romanovu střelu zápěstím schoval Habal do lapačky.
04:34
Hosté dlouho drželi útočné pásmo, ale přes domácí obranu se neprobili do střelecké pozice.
03:50
Na druhé straně se po odpískání u Habalovy branky strkaly Duda se Svobodou.
03:34
Dolejš nedokázal zkrotit Dudův příklep, puk poskakoval před prázdnou brankou, nakonec ho ale Vítkovičtí odpálili na zakázané uvolnění.
02:57
Do nadějné pozice se dostal Burger, na pravém křídle měl hodně prostoru, Habal musel proti jeho dělovce zakročit betonem.
02:09
Kucsera střílel příklepem z pravého křídla, Habal puk vyrazil do rohu. Tlak hostů pokračuje.
01:33
Dolejš zachytil další nahození. Zatím se více přerušuje než hraje.
01:13
Mickova rána těsně minula tyčku.
00:48
Tísněný Szturc vyslal na Habala lehkou střelu, ten puk přikryl a přerušil hru.
00:24
První formace Energie ztratila útočné pásmo a nyní zakládá další akci.
00:08
Dolejš zachytil nahození ze středního pásma, hra je přerušena.
00:01
Obě mužstva nastupují na ledovou plochu. Vítají je hodně prořídlé ochozy KV Areny.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Harant, Sičák, Dvořák, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Šidlík – V. Tomeček, Balán, Duda – D. Hruška, R. Hruška, Micka – Flek, Skuhravý, Vachovec – Koblasa, Kverka, Pšurný.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Maxwell) – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel – Olesz, Burger, Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Němec.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
Oba soupeři se aktuálně nacházejí v odlišeném psychickém rozpoložení. Vítkovice z poslendních tří zápasů vytěžily plný počet bodů (výhry nad Ml. Boleslaví, Plzní a Mountfieldem), zatímco energetici zažívají nevydařené období, které je přiblížilo nadohled suterénu tabulky.
V obou letošních střetnutích se radovaly Vítkovice. Ve 2. kole Ostravané vyloupili KV Arenu 4:3, v kole 15. zvítězili až v samostatných nájezdech. Především druhé zmiňované utkání bylo hodně dramatické. Bezbrankový stav vydržel až do 57. minuty, kdy skóre otevřel Burger, za hosty 18 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Harant.
Nedělní střetnutí domácí Energie s hostujícími Vítkovicemi bude v KV Areně střetnutím o pomyslných šest bodů. Hosté na 11. příčce totiž mají na 13. Karlovy Vary náskok tří bodů. V případě neúspěchu se především Západočechům vidina předkola play-off hodně vzdálí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.