SESTŘIH: 41. kolo extraligy, Litvínov - Plzeň 4:1

A je dobojováno! Litvínov si ve třetí části pohodlně pohlídal své vedení a udržel tři body na vlastním ledě. Za hosty se sice prosadil aktivní Jan Schleiss, ale získaná naděje pro indiány brzy vyhasla po čtvrtém gólu Litvínova, který zařídil František Lukeš.
60:00
59:55
Pavel Francouz chyboval při svém výjezdu za branku, ale jeho zaváhání nedokázal plzeňský Hollweg potrestat.
59:33
Plzeň se ještě snaží založit poslední útočnou akci.
59:18
Petr Kadlec drží kotouč za svoji svatyní.
58:45
58:27
Moravčíkovo chybné vyhození zachytil Hanzl, který ale z prostoru mezikruží nakonec nedokázal zakončit.
58:09
Nyní je ale již verva u kotouče a v útočném pásmu.
57:54
Plzeňští i ve čtyřech dokázali zamknout Vervu.
56:45
V témže čase navíc dostává osobní desetiminutový trest plzeňský náhradní gólman Machovský (PLZ), který nejspíše měl nějaké připomínky na adresu sudího.
56:45
Josef Balej (PLZ) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
55:19
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov si vzal brzy své třígólové vedení zpět a nejspíše definitivně rozhoduje o svém vítězství! Viktor Hübl se dostal do rychlého protiútoku a přesnou přihrávkou našel na druhé straně zcela volného FRANTIŠKA LUKEŠ, který si rychle zpracoval kotouč a v klidu ho poslal nad lapačku Mensatora. Asistence: Viktor Hübl.
54:59
Petr Kadlec od modré trefil pouze obránce Litvínova.
54:08
Vstřelení branka vlila indiánů novou krev do žil. Střelu Lva ze strany obrana domácích ale dokázala zblokovat.
53:18
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni se nakonec dočkávají snížení! Jakub jeřábek našel na modré rozjetého JANA SCHLEISSE, který svůj samostatný nájezd na Francouze parádně zakončil bekhendovým blafákem. Asistence: Jakub Jeřábek, Petr Kadlec.
53:06
Kubátovu střelu Lukáš Mensator nadvakrát dokázala zpacifikovat.
52:39
Dominik Simon zavezl puk do pásma a našel Moravčíka, který ale od modré trefil pouze bránícího Majdana.
52:07
Indiáni se v posledních minutách jen těžce dostávají ke kotouči.
50:55
Litvínovští v poklidu drží kotouč na svých holích a nikam nespěchají.
50:12
Šlégrovu nabídku tečoval Písařík těsně vedle plzeňské svatyně.
49:36
Ján Sýkora si udělal prostor a vypálil, jeho pokus ale mířil pouze do prostředka branky, kde byl připraven gólman Francouz.
49:04
Střela Johnsona z těžkého úhlu brankáře Francouze nemohla překvapit.
48:34
48:20
Tlaku domácích ale nadále chybí potřebná střelba.
47:59
Litvínovští se snaží kombinací rozebrat plzeňskou čtveřici.
47:29
Petružálek se dostal do dobré pozice, Lukáš Mensator ale jeho prudkou ránu výborně vyrazil.
46:57
Právě v tuto chvíli začíná zkrácená přesilovka Vervy.
46:34
Nepříjemná situace pro indiány. Plzeň hrála v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Miroslav Indrák (PLZ).
46:23
Škodovka si opět musí pracně získat pásmo.
46:02
Robin Hanzl osvobozuje své barvy.
45:30
Jan Schleiss překombinoval zajímavou akci a nakonec ani nezakončil.
45:07
Tomáš Pavelka vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
44:57
Tomáš Frolo (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
44:38
Výhoda pro Plzeň, bude se vylučovat.
44:14
Útočnou akci Plzně zastavili Litvínovští již ve středním pásmu.
43:39
Tomáš Frolo se dostal ke střele, jeho slabý pokus ukryl Mensator bez problémů do své lapačky.
43:27
Hosté byli nastěhováni v pásmu Litvínova, ale k zakončení se zatím nedostali.
42:08
Tomáš Sýkora obelstil sice Šlégra, ale jeho následný pas před branku již nenašel najíždějícího Bližňáka.
41:40
Martynek nahodil kotouč do pásma a jeho lajna odjíždí vystřídat.
41:14
Pulpánovu střelu od modré opět bez sebemenších potíží pokryl Francouz.
41:08
Jan Schleiss se opět výborně natlačil až před Francouze, kterého ale z velkého úhlu nedokázal prostřelit.
40:30
Litvínov na chvilku zavřel indiáni, kteří se ale ze sevření rychle dostali.
40:01
Škoda na začátku třetiny pořádně zatápěla svému soupeři, ale kýženou snižující branku se jí vstřelit nepodařilo. Udeřilo tak na druhé straně, kde se hned z první vážnější šance prosadil Šrámek. Litvínov má tak před třetí třetinou velmi luxusní třígólový náskok a má velmi dobře našlápnuto k zisku tří bodů.
Další třetina začne přibližně v 19:13.
40:00
39:39
Závěr druhé části tráví domácí v útočném pásmu.
38:55
38:54
Obrovská šance Plzně! Pulpán se na konci oslabení dostal až před povyjetého Francouze, kterého dokázal z levé strany propálit. Puk ale poté, co prošel mezi jeho betony, minul těsně litvínovskou prázdnou branku!
38:37
Kubátovu ránu od modré rovněž dokázal Mensator velmi dobře vyrazit.
38:30
Viktor Hübl zkusil vystřelit z velkého úhlu, brankář Mensator ale dobře utěsnil prostor u své tyče.
37:49
Odpískaný ofsajd zastavil akci Litvínova.
37:29
Ryan Hollweg dokázal vyhozením osvobodit Plzeň ze sevření.
36:55
Potrestaným je nakonec plzeňský Ján Sýkora (PLZ), který je vyloučen za sekání. Přesilovka pro Vervu.
36:51
Ryan Hollweg se zmocnil kotouče a ukončuje výhodu Litvínova.
36:30
Litvínov nadále v šesti a s pukem na holi.
36:06
Šrámek ve výhodě dostal nabito od Lukeše, Mensator se ale stihl proti jeho ráně přesunout včas.
35:33
František Lukeš vyvezl kotouč a osvobodil svůj tým ze sevření.
35:14
Branka byla vychýlena ze své pozice, po krátké opravě je ale již zpět na svém místě.
35:14
Johnson opět stál před Francouzem a snažil se dorazit kotouč, obránci Litvínova ho ale velmi rychle zpacifikovali.
34:49
Martynek se vydal na steč, ale Mensator jeho střelu vyrážečkou vytěsnil.
34:30
Indiáni jsou sice v pásmu, ale prozatím bojují o kotouč pouze u mantinelu.
33:45
Petružálek si výborně obhodil Moravčíka a následně hledal před brankou najíždějícího Ručinského, který ale v rychlosti nedokázal trefit prudký kotouč.
33:22
Následné menší pošťuchování mezi Johnsonem a Kubátem nechali rozhodčí bez trestů.
33:22
Dominik Simon zkusil vystřelit švihem, brankář Francouz jeho pokus zachytil bezpečně do své výstroje
32:25
Juraj Majdan se pokoušel hned dvakrát v krátké chvíli zakončit, ani jedna z jeho střel ale k Mensatorovi nedošla.
32:08
Verva je nadále nastěhována v útočném pásmu.
31:30
Pavelkova střela z těžkého úhlu nemohla plzeňského Mensatora překvapit.
31:18
30:59
Až nyní je Verva usazena v útočném pásmu.
30:23
Tomáš Sýkora se dostal zpoza branky až k zakončení, na Francouze si ale v oslabení bekhendem nepřišel.
30:10
Plzni se opět podařilo vyhodit kotouč.
29:51
Indiáni se zatím v oslabení v poklidu brání.
29:18
Nicholas Johnson (PLZ) putuje na trestnou lavici za podražení.
29:14
Zakázané uvolnění Litvínova.
28:30
Frolovu nabídku se snažil tečovat Martynek, leč se mu to ale nepovedlo.
28:15
Třetí branka Litvínova oživila domácí barvy.
27:30
Verva se z první vážnější šance ve druhé části dočkala třetí branky! Viktor Hübl nejprve trefil ze strany boční tyč, ale následně se dostal zpátky k puku a poslal ho před branku na zcela volného JAKUBA ŠRÁMKA, který z prostoru mezikruží prostřelil bezmocného Mensatora. Plzeňská obrana byl v tu chvíli doslova jak namalovaná. Asistence: Viktor Hübl.
27:06
Nahození Martynka raději Mensator ukryl do své lapačky.
26:10
Trávníčkovu ránu z pravé strany dobře zablokoval plzeňský zadák Pulpán.
26:00
Nastartovaný Schleiss nedokázal po vjetí do pásma zachytit prudký kotouč.
24:44
Velký závar před brankou Litvínova! Francouz ležel bezmocně na zádech u své levé tyče a měl štěstí, že Simon ani Johnson nedokázali puk dotlačit do jeho svatyně.
24:08
Rychlou akci domácích zakončil Trávníček, brankář Mensator byl připraven na svém místě.
23:48
Indiáni jsou zatím aktivnější a tlačí svého protivníka v pásmu.
23:19
Po střele aktivního Schleisse opět musel zasahovat brankář Litvínova.
22:54
Severočeši se po delší době dostali do útočné třetiny, k zakončení se nicméně nedočkali.
22:24
Jan Schleiss objel branku Litvínova a následně vypálil. Pavel Francouz ale prostor u své pravé tyče výborně utěsnil.
21:55
21:35
Verva vyhazuje kotouč a osvobozuje se ze sevření.
21:03
Ján Sýkora dostal nabito na modrou čáru a vypálil. Brankář Francouz si ale dobře vyjel a chytil Sýkorovu bombu do své lapačky.
20:14
Dominik Simon se dostal k zakončení, Pavel Francouz byl ale opět připraven na svém místě.
20:11
Jiří Šlégr na ledě. Litvínov hraje ve čtyrech.
20:01
Hráči jsou na ledě. Druhá třetina velmi brzy začne.
Litvínov byl v první třetině aktivnější a vypracoval si dvougólové vedení. Plzeňští indiáni příliš nehrozili. Jedinou zajímavou šanci si vypracovali až ke konci třetiny, kdy se Jan Schleiss objevil zcela sám před Francouzem, ale své zakončení nedotáhl do zdárného konce. Škodovka přesto začne druhou třetinu přesilovkou 5 proti 3.
20:00
19:53
František Lukeš (LIT) zahákoval Schleisse a putuje na trestnou lavici. Plzeň bude hrát přesilovku 5 proti 3!
19:50
Jan Schleiss se ocitl v gólové šanci, ale před brankou nedokázal zdárně zakončit svůj bekhendový blafák. V kýžený moment mu totiž ujel puk z hole.
19:30
Kratěna se snažil najít zcela volného Jan Schleisse, obránce Filip Pavlík ale skvěle zasáhl a zastavil přihrávku.
19:08
Střelu Petra Kadlece od modré schoval litvínovský gólman do své výstroje.
18:54
Jakub Lev vjel do pásma v přesilovce a ihned vystřelil. Jeho střelu bez potíží ukryl brankář Francouz do své lapačky.
18:11
Za sekání vyloučen domácí obránce Jiří Šlégr.
16:14
Litvínov zatím jasně přehrává svého soupeře z Plzně, ale zatím Mensator odolává.
14:46
14:19
Litvínov motá hosty před jejich brankou, ale ani dvě rány Ručinského z úhlu Mensatora nepřekonaly.
12:46
Za sekání vyloučen hostující útočník Jakub Lev.
09:02
Domácí využívají přesilovou hru a odskakují na rozdíl dvou branek! Hübl viděl v levém kruhu volného JAKUBA PETRUŽÁLKA, který pohotovou a přesnou ranou překonává Mensatora, který se nestihl přemístit ke své pravé tyči! Asistence: Viktor Hübl, Martin Ručinský.
08:28
Vyloučen hráč Plzně Kadlec – 2 minuty držení protihráče.
07:48
MARIN RUČINSKÝ našel přesně mezeru nad pravým ramenem brankáře Plzně. Asistence: Jakub Petružálek, Robin Hanzl.
06:23
Již v průběhu přesilové hry si na lavičku před šatnami sedl Ryan Hollweg a nechává si upravit brusle.
06:05
05:36
Plzeň sice zavřela domácí v jejich pásmu, ale Francouz příliš práce nemá.
04:05
Vyloučen hráč Litvínova Ručinský – 2 minuty, hra vysokou holí.
00:01
Vzájemné zápasy
7.12.2014 Plzeň – Litvínov 6:5p
24.10.2014 Litvínov – Plzeň 1:0
14.9.2014 Plzeň – Litvínov 2:3sn
HC Verva Litvínov
Chemici stále okupují druhé místo tabulky s odstupem jedenácti bodů na první Třinec a náskokem čtyř bodů na třetí Spartu. Litvínovští se po debaklu na Spartě, který skončil 7:1 rychle vzpamatovali a v posledních dvou zápasech porazili Pardubice 6:2 a Karlovy Vary 0:2. Nejlepším střelcem Litvínova a zároveň lídrem kanadského bodování je stále Viktor Hübl (17+30). Brankářskou jedničkou Vervy je plzeňský odchovanec Pavel Francouz s úspěšností 92.77%.
HC Škoda Plzeň
Plzeň se drží na sedmém místě a na Litvínov momentálně ztrácí 20 bodů. Nejproduktivnějším hráčem indiánů je Ján Sýkora s třiatřiceti body (16+17). Po výhrách nad Pardubicemi 3:4 v prodloužení a Vítkovicemi 5:4 řadu vítězství Plzně utla Sparta s výsledkem 1:2. Brankář Západočechů Matěj Machovský je na šestém místě s celkovou úspěšností 91.74%.
Pěkné nedělní odpoledne. Dnes se na litvínovském ledě v rámci jednačtyřicátého kola Tipsport extraligy utkají mužstva Litvínova a Plzně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.