SESTŘIH: 51. kolo extraligy, Litvínov - Sparta 5:3

Nejlepší hráči utkání

Na straně domácích byl zvolen nejlepším hráčem útočník Jakub Šrámek. Na straně druhé to byl David Dvořáček.
A máme tu konec dnešního zápasu! Hosté sice ve druhé třetině dokázali otočit vývoj utkání ve svůj prospěch, ale Domácí měli vynikající úvod třetí třetiny, kdy se po trefách Trávníčka s Písaříkem dostali zpět do vedení! Hosté se potom ještě snažili o vyrovnání, ale k tomu i díky častým vyloučením nedošlo. Skóre nakonec ještě upravil v padesáté deváté minutě Majdan na konečných 5:3.
60:00
59:49
Jánský s Hüblem ještě ujížděli na útočný výlet do obranného pásma Sparty, ale nakonec je jim odpískán ofsajd.
59:20
Martynek už spíše jen vyvezl kotouč a hosté vyčkávají za vlastní bránou.
58:51
Hosté ještě zkoušejí zabojovat o výsledek, ale Volkovo napadání zatím k zisku puku nevede.
58:30
Litvínov právě vstřelil branku!
Martin Ručinský vybojoval puk za brankou hostí a přihrál na modrou Tomáši Pavelkovi. Ten už jen nahodil puk do skrumáže před Januse, kde se dokázal v pádu zorientovat JURAJ MAJDAN, který pravděpodobně rozhoduje dnešní utkání! Asistence: Tomáš Pavelka a Martin Ručinský.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí mají stále nejnižší možný náskok.
57:58
Jánský dostal kotouč přes celé kluziště do jízdy, ale nakonec končí v brance hostí jen obránce Mikuš.
57:17
Réwaye za brankou dohrál Kokeš a následně Trávníček vyhazuje puk alespoň do středního pásma.
56:36
Horák si našel místečko kudy viděl na kotouč, a Piskáčkova střela tak končí v jeho lapačce.
56:02
Novák si ve středním pásmu obhodil Pavelku a využil trochy volného prostoru tím, že si sjel na střed a vypálil tvrdě na Horáka. Ten byl ale včas vyjetý z brány a zasahuje.
55:45
Baránkovo nahození vytáhl Janus jen ramenem do ochranné sítě. Hostující brankář nyní příliš neviděl na kotouč.
55:31
Cingel dostal puk do výborné pozice na střed, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti mířila nad litvínovskou klec!
55:13
Polášek čeká s kotoučem za brankou Januse a čeká až jeho spoluhráči dostřídají.
54:30
Domácí se zajímavou kombinací přes střed kluziště dostali do pěkné šance! Janus byl však včas připraven na ledě proti Martynkově střele.
54:07
53:23
Ale dlouho domácí v útočném pásmu nezůstali a Lukáš Cingel vyváží puk až k Horákovi.
53:07
Až nyní se daří domácím udržet v pásmu a začínají kombinovat podél mantinelu.
52:20
Hráči pražského celku se rychle uvolnili a Martin Ručinský musí rozehrávat až od Horákovy brány.
52:03
Litvínovští si znovu dokázali vytvořit zajímavý tlak za brankou Sparty, až Janu Piskáčkovi (SPA) nezbylo nic jiného než zahrát nedovoleně. Hostující obránce je vyloučen za hákování.
51:08
Mikušovo nahození nemohlo Horáka rozhodit a domácí brankář sráží puk do rohu kluziště.
51:06
50:30
Polášek si v souboji u mantinelu dokázal odstavit Trávníčka, ale domácí zůstávají u puku.
50:05
Tlak Litvínova přerušuje až nynější přerušení hry po Janusově vyražení Lukešovy střely.
49:42
Pavelkovu dělovku schytal bolestivě do nohy Rolinek a končí na ledě. Musí ale rychle na nohy a pokračovat v bránění.
49:24
Litvínovským se daří držet pásmo a rozehrávat svoji kombinaci.
49:06
Marek Hrbas (SPA) je vyloučen za vražení na hrazení.
48:46
Poláškovo nahození od modré čárou prolétlo chumlem těl, ale nikdo nedokázal sáhnout do dráhy kotouče.
48:37
47:58
Petružálek nyní dokázal prověřit Januse a donutil jej podržet puk pod svojí lapačkou. Vhazuje se tak v obranném pásmu Sparty, což nyní náramně vyhovuje domácím.
47:43
Ručinskému vyhození nevyšlo a trefuje pouze brusle Černocha. To by mohla být příležitost pro Spartu!
46:51
Tentokráte hosté dokázali chvíli kombinovat v útočném pásmu, ale následně se domácí znovu osvobozují.
46:36
Chaloupka přihrával nepřesně na Majdana a kotouče se tak zmocnil Buchtele, který jel sám na Horáka! Petru Chaloupkovi (LIT) už nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchranou brzdu a domácí obránce si tak odsedí dvě minuty za hákování.
46:27
45:47
Pavlík se pokusil ze středního pásma ohrozit branku Sparty, ale nakonec minul Janusovu svatyni. Hostům se nedaří držet chvíli pásmo.
45:01
Pavelka přes celé hřiště vypálil na Januse a hostující brankář musí pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.
44:30
Domácí ale hned z buly posílají puk až k brance Januse.
44:27
Juraj Majdan (LIT) je vyloučen za podražení.
44:06
Domácí jsou po dvou vstřelených brankách znovu na koni a Ručinský s Hüblem drží hosty pod tlakem.
43:19
A domácí strhávají vedení zpět na svojí stranu! Litvínovští získali puk v útočném pásmu, Šrámek přihrál do jízdy PAVLU PÍSAŘÍKOVI a ten už svojí střelou zápěstím překonal Januse! Asistence: Jakub Šrámek.
42:09
Pavelka nastřelil puk rovnou od modré čáry křižně na najíždějícího MICHALA TRÁVNÍČKA, který se pokusil ještě přihrát puk brankovištěm na lépe postaveného spoluhráče, ale padající Jan Piskáček smolně srazil kotouč mezi Janusovy betony. Asistence: Tomáš Pavelka.
41:26
Forman si poradil na podtrženou jedničku, vyvezl kotouč a spolu se svými spoluhráči našetřil cenné sekundy.
41:04
Pavlík se pokusil vysokým obloučkem vysunout Majdana, ale toho přes sebe nepustil Juraj Mikuš (SPA). Ten tak dostává trest za nedovolené bránění.
40:50
Hosté protečovali puk až do útočného pásma, kde jej raději přikryl brankář Horák. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
40:32
40:04
Réway uspěl na úvodním buly třetí třetiny a Sparťané se můžou ještě pokusit něco vytěžit z přesilové hry.
40:01
Prostřední dvacetiminutovku jednoznačně ovládl pražský celek, který se prosadil zásluhou Dvořáčka, Mikuše a Kumstáta hned třikrát. Litvínovští naopak neskórovali ani jednou, a nejenže tedy přišli o vedení, ale dokonce prohrávají. V úvodu poslední části uvidíme ještě krátkou přesilovou hru Sparty, jelikož domácí obdrželi menší trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.
40:00
39:50
Sklenička vyhazuje kotouč přes všechny čáry, do konce periody zbývá pouhých deset vteřin.
39:09
Verva se osvobozuje.
38:32
Lukeše střídá Marek Baránek (LIT), který odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Sparta má těsně před koncem prostřední části k dispozici další přesilovou hru.
37:00
Volek přetlačil Pavelku a uháněl z pravé strany sám na Horáka, ten ale kotouč zachytil, a o velkou příležitost tedy útočníka Sparty připravil. To vše již v době, kdy Réway opustil trestnou lavici.
36:20
František Lukeš (LIT) zahákoval Formana, který si velmi dobře počínal v útočném pásmu, uvidíme hru ve čtyřech mužích na každé straně.
35:22
Hübl střílel z mezikruží, ale Janus škrtl puk výstrojí a vytěsnil ho mimo zařízení.
34:50
Martin Réway (SPA) podrazil protihráče, a nabízí tak příležitost domácím odpovědět na poslední branku.
33:37
Jánský se ocitl osamocený před Janusem, avšak strážce hostující svatyně kotouč zvládl vytěsnit mimo nebezpečné území. A skóre se tedy nemění.
31:40
Sparta právě vstřelila branku!
Již v době, kdy Pavlík opustil trestnou výhodu, Pražané skórují. Rolinek nalezl před brankou osamoceného PETRA KUMSTÁTA, který zacílil přesně do pravého horního rohu. Asistence: Tomáš Rolinek, Michal Barinka.
31:29
Po Barinkově střele se od výstroje odrazil kotouč k Rolinkovi, který sice dorážel z dobré pozice, ale stejně na domácího gólmana nevyzrál.
30:35
Polášek pálil o mnoho nebezpečněji, ale brankář Vervy odolal a navíc vyrazil kotouč přímo ke svým spoluhráčům, kteří se osvobozují.
29:55
Střele Jana Buchteleho chybělo razance, a proto si s ní Horák lehce poradil.
29:39
František Lukeš (LIT) teď spoluhráčům svým výhozem vůbec nepomohl, jelikož se trefil pouze do hlediště a i on musí opustit hrací plochu. Sparta má k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3.
29:34
Filip Pavlík (LIT) se provinil držením, a nabízí tak hostujícímu celku další početní výhodu.
28:50
Barinka si najel mezi kruhy a střelou z první rozezvučel tyč!
28:18
Šrámek z pravé strany vypálil, ale trefil pouze padajícího Hrbase, a z šance tedy žádné větší nebezpečí nehrozilo.
27:05
Hráči ve žluto-černých dresech jsou kompletní.
26:55
Hrbas nebezpečně vypálil a litvínovský gólman vůbec nevěděl, kde kotouč skončil, avšak nakonec ho nalezl mezi svými betony a hra je opět přerušena.
26:16
Kumstát byl na útočné modré čáře nedočkavý a přejel ji rychleji než kotouč, což znamená jediné – ofsajd.
26:08
Chemici dobře napadají, Sparta musí začít znovu až od vlastní klece.
25:05
Domácí se nepoučili a znovu putují na trestnou lavici, konkrétně Martin Ručinský (LIT), který se provinil sevřením kotouče v ruce.
24:58
Forman se ocitl v šanci a snažil se převrhnout misky vah na stranu Sparty, avšak Horák si mezeru mezi betony pohlídal a příležitost zlikvidoval.
24:13
JURAJ MIKUŠ prostřelil gólmana Vervy u bližší tyče, a vyrovnává tak skóre dnešního duelu. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
23:47
Marek Baránek (LIT) inkasuje k nelibosti litvínovských fanoušků menší trest, a uvidíme tedy první přesilovou hru druhé periody.
23:34
Domácí teď doslova uzamkli Pražany v útočném pásmu, avšak ani jeden pokus za Janusem neskončil.
22:22
DAVID DVOŘÁČEK nachytal hostujícího brankáře Horáka, který nahradil po první části Francouze, na švestkách a snižuje gólový rozdíl. Asistence: Jan Piskáček
22:11
Sabolič mířil na Horáka, ten si však s jeho pokusem s ledovým klidem na tváři poradil, hostující útočník následně schytal náraz od Skleničky, ale po chvíli se z ledové plochy zvedl a odjel na střídačku.
20:01
Siréna ukončila první dějství, po kterém jsou spokojenější domácí fanoušci. Jejich tým už ve druhé minutě otevřel skóre, přesto byla aktivnějším týmem Sparta. Ze svého tlaku ovšem neskórovala a Litvínov hrál zkrácenou přesilovku 5 proti 3. Tu ale neproměnil a do hry se opět dostala Sparta.

Pražský celek se ovšem v koncovce trápí. Nebezpečný byl i Litvínov, který v patnácté minutě utkání zvýšil svůj náskok po trefě Františka Lukeše. Druhá třetina začne přibližně v 19:13.
20:00
19:48
Volek byl vykázán z vhazování a přenechal místo Davidu Dvořáčkovi. Ten vhazování prohrál a okamžitě se ke střele dostal Petr Jánský, který mířil mimo.
19:11
O kotouč se bojuje u střídačky Sparty. Hráči obou týmů ho dolují z velkého hloučku.
18:46
Petružálek pálil mimo.
18:17
Verva se dokázala dostat do útočné třetiny, kde byl pod tlakem Hrbas. Sparťanskému obránci se nakonec podařilo rozehrát.
17:48
Sabolič se na levé straně uvolnil od bránícího hráče a svou střelu poslal mimo Francouzovu klec.
17:24
Jánský bojoval na pravé straně kluziště, ale jeho akci zastavil hvizd sudího – ofsajd.
16:55
Pražský celek dokázal zavřít domácí pod zámek, přesto se do zakončení nedostal a domácí se osvobodili.
16:32
Aktivní David Dvořáček střílel ze středního pásma a jeho pokus vyrazil Francouz svým betonem. Novák už se k dorážce nedostal.
16:19
Novákův pokus dokázal Francouz pokrýt. Sparta se snaží, ale domácí brankář hájí své čisté konto.
15:15
Na pravé straně se dostal do další zajímavé šance Petružálek a jeho pokus vykryl Janus svou lapačkou.
14:38
Sparta vyhodila na zakázané uvolnění. Hübl vyhrál vhazování, přes FRANTIŠKA LUKEŠE se dostal kotouč ke Skleničkovi, který vypálil. V souboji se sparťanským obráncem srazil Lukeš kotouč a v pádu ho dokázal backhandem poslat za dezorientovaného Januse – 2:0! Asistence: Zbyněk Sklenička.
14:15
Pech se pokoušel zpoza branky najít Kumstáta, ale jeho pas se k němu odrazil od bránícího hráče. Pech si sjel s kotoučem do rohu kluziště a na druhý pokus už Kumstát prověřil Francouze.
14:10
Za střelou Kumstáta se Francouz pouze otočil. Sparta kombinuje v útočné třetině. Domácí brankář je zatím pozorný.
13:38
Verva se v útočném pásmu neusadila. Hosté se opět osvobozují a Litvínov může znovu zaútočit zpoza své branky.
12:51
Janus si dojel za branku pro nahození Vervy, přesto Sparta nezaútočila. Litvínov si totiž puk vybojoval a donutil hosty vyhodit za cenu zakázaného uvolnění.
12:36
Buchtele dohrál u mantinelu Majdana, který se těžce zvedal z ledu. Tento zákrok se ovšem obešel bez trestu.
12:14
Verva se osvobozuje. Sparta musí pro kotouč až za branku svého brankáře.
11:49
Piskáček pálil o modré čáry a vypadalo to, že se jeho pokus mírně otřel o pravou tyč Francouzovy branky. Sparta pokračuje ve svém tlaku.
11:12
Sparta oslabení ustála a může zaútočit. Pražané se aktuálně usazují v útočném pásmu Vervy.
10:57
Janus zasáhl lapačkou a Sparta se osvobozuje.
10:23
Sparta se teď zapotila. Série přihrávek a střel druhou branku nepřinesla. Když už letěla střela mezi tři tyče, tak byl na místě pozorný Janus. Hosté jsou ve čtyřech.
09:39
Hübl se pokoušel nabít puk Petružálkovi, který ale skákající puk neusměrnil mezi tři tyče. Verva musela pro puk do středního pásma, ale už opět kombinuje v útočné třetině.
09:11
Petružálek pálil z levé strany. Janus byl ovšem pozorný a přední tyčku si pokryl. Litvínov nadále kombinuje v útočné třetině.
09:00
Lukeš se po pravé straně prodíral před branku Sparty, ale Adam Polášek (SPA) si ho podržel a Sparta jde do tří. Dvojnásobná přesilovka pro domácí.
08:43
Začíná zkrácená přesilovka Litvínova. Domácí celek zakládá útok zpoza své branky.
08:21
Po Barinkově střele se domácí osvobodili a přesilová hra Sparty končí. Nedovoleně si počínal Miroslav Forman (SPA) a oba týmy budou hrát ve čtyřech.
07:51
Domácí se vysvobodili díky Skleničkovi, ale Sparta se okamžitě dostala do útočné třetiny. Piskáček posunul od mantinelu kotouč na Poláška, který okamžitě vystřelil, ale Francouz na střelu viděl a bez problémů ji pokryl.
07:21
Sparta kombinovala v útočné třetině a na modré čáře se opřel do puku Michal Barinka. Jeho tvrdou střelu Francouz pokryl a bude se vhazovat po jeho levici.
06:57
Verva se okamžitě osvobozuje.
06:38
Do zajímavého úniku se dostal Lukáš Pech, ale byl zastaven Jiřím Gulou (LIT). Domácí obránce dostane menší trest za držení, což znamená první přesilovou hru Sparty.
06:29
Na druhé straně se neujal střelecký pokus Piskáčka, přesto Sparta udržela kotouč na svých hokejkách.
06:11
Na druhé straně střílel od modré čáry Štindl, jehož tvrdá střela mířila mimo Janusovu branku.
05:28
Parádní akce čtvrtého sparťanského útoku! Dvořáček dostal kotouč do jízdy, v mezikruží se zbavil protihráče a kličkou do backhandu se pokusil posunout kotouč kolem Francouze. Domácí brankář mu ovšem kotouč vypíchl levým betonem. Dojíždějící Volek už se do zakončení nedostal a domácí tak mohou děkovat svému brankáři.
04:23
Sabolič vyvezl kotouč po levé straně hřiště a nabil před branku Piskáčkovi, který pálil mimo.
03:41
Spartu inkasovaná branka nerozhodila a Pražané jsou častěji na puku. Důsledná obrana Litvínova je do zakončení nepouští.
02:40
Sparta se snažila přejít do útoku, ale dlouho se nedokázala dostat do zakončení. Čekání přerušila až individuální akce Hlinky, který zatáhl puk do třetiny a po jeho přihrávce pálil nepřesně Réway.
01:03
Domácí otevírají skóre zápasu. Petružálek jel po pravé straně za nahozeným kotoučem a poslal ho před branku, kde nadvakrát zakončil JAKUB ŠRÁMEK. Asistence: Jakub Petružálek a Filip Pavlík.

5 zápasů, 3 výhry, 1 výhra v prodloužení, 1 prohra, 11 bodů, skóre 22:15
Poslední zápas základní části sehraj dnes večer na svém ledě HC Verva Litvínov, jako již jistý vicemistr základní části sezóny 2014/2015. Naopak HC Sparta Praha stále bojuje na dálku s Kometou Brno o to, kdo vyzve v prvním kole play lepšího z kvalifikantů z předkola o které se stále pere 6 mužstev. Stejně jako ve středu v Liberci tak půjde o duel dvou aktuálně (v posledních 5 kolech) nejúspěšnějších celků ligy.

Jistota druhé pozice rozhodně není něco, co byl domácí motivovalo k podcenění soupeře. Sparta je v Litvínově vždycky tahákem a očekává se jedna z nejvyšších návštěv sezony. Bude se čtvrtý vzájemný duel podobat tomu prvnímu (1 branka) nebo zbylým dvěma (8 a 8 branek)? To začneme rozkrývat úderem 18 hodiny a 20 minuty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.