SESTŘIH: 37. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Brno, 3:4 po PP

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešní večer vše. S přáním hezkého večera se těším napočtenou opět v příštím týdnu.
Dva body si tedy připisují hosté. Papírový favorit z Brna vedl 2:0, Boleslavským se vydařil vstup do třetí periody, kdy dokázali vstřelit tři rychlé góly. Jenže prodloužení a ani samostatné nájezdy se Mladé Boleslavi letos vůbec nedaří, a tak v nastaveném čase prohráli i ve druhém vzájemném duelu na ledě ŠKOENERGO Arény.
60:19
Kometa právě vstřelila branku!
A ani tentokrát Boleslavští v prodloužení neuspějí. Po devatenácti sekundách se z nenápadné pozice prosadil ANTONÍN HONEJSEK, který prostřelil Martina Růžičku k tyči. Asistence: František Ptáček, Hynek Zohorna.
60:01
Šedesát minut o osudu tohoto duelu nerozhodlo, a tak je duel po třech třetinách nerozhodný. Lépe do tohoto utkání vstoupili hosté, jenže Bruslařský klub vstoupil do třetí třetiny třemi rychlými góly, které mu zaručují zisk minimálně jednoho bodu. Zajímavostí je, že i poslední vzájemný duel Mladé Boleslavi a Brna tady v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně skončil po šedesáti minutách 3:3 a rozhodovaly jej až samostatné nájezdy. V těch uspěla 12. října 2014 Kometa Brno. Bruslařský klub letos ještě ani jednou v prodloužení či v nájezdech nevyhrál.
60:00
59:48
Trončinský nezachytil kotouč v mezikruží a Brněnští se na chvíli dostali k puku. Následně však vyhodili jen na zakázané uvolnění. Hra se tedy následně stěhuje zpět k Čiliakovi.
59:20
Tu tráví v útočném pásmu Kometa, která má velký tlak.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny!
58:29
Čároví rozhodčí odpískali ofsajd, který následně odvolali. Buly u Martina Růžičky.
58:22
Čas se stále krátí a v posledních sekundách se hraje ve středním pásmu.
57:48
Zkušený Michal Broš to zkusil před brankou z otočky. Trefil ale gólmana hostů.
57:37
Oddechový čas pro hosty.
57:36
Zakázané uvolnění Komety.
56:44
Znovu rychlonohý Martin Látal, který se zčistajasna objevil před brněnskou brankou, kde zkoušel nahrávat někomu ze svých spoluhráčů. Ti se ale ke kotouči nedostali včas.
55:35
Robar nezachytil puk, ke kterému se následně dostali hosté.
54:44
Michal Broš se dostal ke kotouči, jenže přes skrumáž na brankovišti nedokázal z blízkosti puk dotlačit za brankovou čáru. Čiliak měl své betony u sklapnuté.
54:26
Ofsajd Mladoboleslavských.
53:45
Petr Ton svůj nájezd nakonec neproměňuje. Martin Růžička se nenechal vymíchat a brněnský útočník vysoko přestřelil.
53:45
Petr Ton se senzačně dostal k osamocenému kotouči a jel sám na branku domácích. Jenže dle názoru sudích byl faulován a nyní dostane další příležitost v podobě samostatného nájezdu!
53:22
Mikulíkova střela skončila v náruči Marka Čiliaka.
51:59
Jiří Rys mohl dojet až k Čiliakovi, jenže nakonec mu puk sklouzl z čepele.
51:25
V útočném pásmu jsou nyní domácí, kteří se ale nemohou dostat ke střele. Kometa si je dobře hlídá.
50:28
Opět icing v podání Mladé Boleslavi.
50:20
Je vidět, že oba týmy mají o co hrát, nyní je pro změnu v tlaku opět Kometa.
49:47
Zakázané uvolnění týmu z města automobilů.
49:23
Michal Bárta mohl zakončit do zčásti odkryté branky Brna. O kousek ji však minul.
49:11
Hruškova střela skončila v ochranné síti za mladoboleslavskou brankou.
48:21
Dnešní utkání sleduje 4 020 diváků.
48:20
Nenápadná nahození Petera Tršky, který se vrátil do sestavy po několikazápasové odmlce, málem prošlo mezi betony Marka Čiliaka až do branky. Brněnský gólman sklapl betony za pět minut dvanáct.
47:39
Hraje se z jedné strany na druhou. Nesčetné množství šancí musí lahodit oku diváka.
46:38
Kometa se snaží dostat opět do vedení. Dnes velmi aktivní Petr Ton opět střílel.
45:25
Ostřížek v obrovské šanci trefil tyč Růžičkovy branky!
45:05
Hraje se ve velkém tempu. Nezáživná třetí třetina je již zapomenuta.
44:09
Hruška vystřelil i přes signalizovaný ofsajd.
43:43
Látal poslal z mezikruží kotouč na Pabišku, kterému nechybělo příliš, aby dotlačil puk až do branky.
43:10
Buly před mladoboleslavským brankářem.
42:49
TOMÁŠ VONDRÁČEK ujel Bruslařům a prostřelil Martina Růžičku z dálky, když se trefil k horní levé tyči. Stav je tedy opět vyrovnaný. Asistence: Vilém Burian.
42:37
ŠKOENERGO Aréna najednou ožila. Takto skvělý vstup do třetí periody totiž domácí fanoušci dlouho nezažili.
41:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Neskutečné! Boleslavští dokonce vedou. V signalizované výhodě vystřelil Martin Látal od modré a MITJA ROBAR kotouč tečoval až za bezmocného brankáře Komety. Asistence: Martin Látal, Pavel Kašpařík.
41:04
Tak přeci jen to domácí dokázali. Dvougólový náskok Komety je pryč. MICHAL BÁRTA poslal kotouč z mezikruží a ten skončil až za Čiliakem. Asistence: Milan Mikulík.
40:19
Boleslavští začali třetinu zakázaným uvolněním.
40:01
Už to vypadalo, že druhá perioda skončí bezbrankově. Nakonec ale Boleslavští dokázali snížit zásluhou Robara, který se prosadil dvanáct sekund před hvizdem oznamujícím konec třetiny. Tento duel tedy nejspíše rozhodne třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:48
Nakonec to tam domácím přeci jen spadlo. Stříteský vystřelil od modré a z blízkosti ztečoval kotouč do branky ještě MITJA ROBAR. Díky slovinskému obránci ve službách Mladé Boleslavi vstřelili domácí Brnu gól do šatny. Asistence: Matěj Stříteský.
39:33
Poslední sekundy tráví oba týmy bojem o puk podél mantinelu, u kterého sedí trestoměřiči.
39:01
Mitja Robar od modré neuspěl. Čiliak sklapl své betony včas.
38:29
Ofsajd Mladé Boleslavi. Ta se stále nemůže prosadit, i když se v posledních chvílích drží v útočném pásmu.
37:54
Musil si vyřizoval nějaké účty s Kempným, rozhodčí oba kohouty včas rozehnali.
36:33
Další ze závarů před Čiliakem, tentokráte neměl brněnský brankář kotouč pod kontrolou, jenže Pabiška, ani jeho spoluhráči nedokázali propasovat puk do branky.
35:39
Jeden z hostů to zkusil od modré. Branku Martina Růžičky minul.
34:28
Radan Lenc obdržel přihrávku zpoza brány a v obrovské šanci nedokázal brněnského gólmana prostřelit. Čiliak má stále našlápnuto k čistému kontu.
34:20
Jiří Rys si vyklestil cestu až k brance, kde trefuje pouze Čiliakův beton.
33:54
Branka hostů je mimo svou pozici. Hra je přerušena.
33:21
Jeden z domácích dokonce nahrál Petru Tonovi, který však nemířil přesně.
33:07
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu. Otěže zápasu tak stále drží ve svých otěžích pevně Kometa Brno.
32:06
32:01
Je to stále podobné. Početní výhody domácího týmu vypadají slibně, ale chybí tomu střely.
31:29
Trončinský to zkusil až od modré. Jeho pokus byl ztečován.
30:46
Rozhodčí řeší další skrumáž u mantinelu za brněnskou brankou. Tentokrát se však vylučovat nebude.
30:23
Skvěle rozjetý Pacovský mohl dotlačit kotouč až do branky hostů. I tentokrát ale Bruslařům chybělo potřebné štěstí.
30:06
Vyloučuje se pouze na straně Komety. Michal Kempný (KOM) – 2 minuty za hrubost.
30:06
V brankovišti Komety se strhl velký závar, ale ukázalo se, že Čiliak má puk pevně pod svou kontrolou. Následně se strhla šarvátka a bude se vylučovat.
29:35
Hostující fanoušci mezitím ve svém minikotli ukazují domácímu stadionu své zajímavé choreo.
29:35
Nyní Boleslavští zahrozili. Radan Lenc objel branku a zkoušel poslat kotouč podél levé tyče. Čiliak měl beton na správném místě.
29:07
Zdá se, že Bruslaři si dnes s Kometou absolutně neví rady. Hosté si s domácími dělají, co chtějí.
27:54
Boleslavští hrají v plném počtu.
27:53
Klimenta ujel až k Čiliakovi, nakonec toho však příliš nevymyslel.
27:08
Výborný s Trončinským nyní potrápili Brno ve vlastním obranném pásmu.
26:42
Hosté si nyní nerozuměli s přihrávkou a museli se pro kotouč vracet do střední třetiny.
26:16
Němcova střela byla ztečována a Boleslavští následně vyhazují až k Čiliakovi.
26:03
Hanzlík se s ničím nepáral a hned vystřelil od modré. Martin Růžička s obtížemi chytá.
25:54
Dlouho však nebyli. Vyloučen byl nyní Michal Bárta (MBL), opět za podražení.
25:22
24:57
I Jana Hanzlíka vychytal boleslavský brankář.
24:15
Hruška našel zadovkou Tona, druhý jmenovaný ale nedokázal přesně vystřelit.
23:46
A Kometa je i nadále před boleslavskou brankou, kde si s domácí obranou pohrává.
23:22
Rozhodčí znovu zvedá pravici. Vyloučen byl nejmladší hráč boleslavského týmu Roman Čermák (MBL). Dostal dvě minuty za podražení.
23:07
Na Hanzlíkovu střelu si Martin Růžička počkal a vychytal ji s pomocí své lapačky.
22:14
Opět rychlé nohy Martina Látala, který ze slibného brejku trefuje gólmana Brna.
21:51
Pacovský byl slušně rozjetý, ale nedokázal puk propasovat až do Čiliakovy branky.
21:22
Hosté v plném počtu. Tato přesilovka domácím opět vůbec nevyšla.
21:12
Dočekal už odjel na střídačku. Před brankou domácích po něm ale zůstala kaluž krve, kterou nyní ledaři uklízejí.
21:12
Martin Růžička se snažil vypíchnout puk, jenže v jeho blízkosti stál nešikovně Dočekal, který zůstává ležet na ledě.
20:27
Ti se zatím usadili v pásmu, ale nedokázali vystřelit. Následuje vyhození ze strany hostů.
20:09
I nadále pokračuje přesilová hra Boleslavských.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:22.
V mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně skončila první třetina utkání mezi Mladou Boleslaví a Kometou Brno. Podle očekávání jsou na tom zatím lépe Brněnští, kteří vedou 2:0. Podařil se jim vstup do utkání, když vstřelil ve čtvrté minutě branku Ptáček a následně v páté minutě navýšil Honejsek. Kometa byla po většinu první periody lepším týmem.
20:00
19:48
Boleslavští mají tlak, jenže ještě ani jednou nevystřelili.
19:22
Hosté jdou za katr. Jan Hruška (KOM) byl potrestán dvěma minutami za podražení.
18:44
Martin Látal se rozjel až k brance Komety, kde však neměl komu přihrát. Když už to zkusil na Tršku, tak to nevyšlo.
18:00
David Výborný si skvěle vypíchl puk, jenže o dvě sekundy později jej o něj jeden z hostů stejně obral znovu.
17:44
Dominik Pacovský byl v ofsajdu.
17:01
Musil s Ostřížkem bojují o kotouč dlouhé sekundy v obranném pásmu Brna.
16:34
Icing Mladé Boleslavi. S touto hrou na Kometu domácí vážně nevyzrají.
15:20
14:58
Hosté znovu vyhazují až za Růžičku.
14:46
Na Mikulíka zívalo půl odkryté brány, jenže v rozhodující okamžik poslal puk úplně mimo.
14:08
Robar udržel útočné pásmo, jenže záhy hosté kotouč stejně vyhazují.
13:39
Ofsajd Středočechů.
13:20
Nyní už jsou hosté vyloučeni. Konkrétně Tomáš Vondráček (KOM) – 2 minuty za hákování.
13:07
Famózní zákrok Martina Růžičky, který se obtočil kolem své pravé tyče a dorážky Františka Ptáčka byly marné.
12:15
Domácí publikum je nyní hodně naštvané. Rozhodčí se dnes domácím asi příliš nezavděčí.
11:44
Stříteského střele od modré chyběl jen kousek, aby propadla až do branky Brna.
09:13
Ptáčkovu střelu vyráží opět Martin Růžička.
08:49
Mikulík vyhazuje až k Čiliakovi.
08:25
Hruška se pokusil vyzrát na boleslavského brankáře. Především díky Martinu Růžičkovi je to stále jen 0:2.
08:12
Další vyloučení na straně Mladé Boleslavi. Tentokráte si odsedí dvě minuty Ctirad Ovčačík (MBL) – držení protihráče.
07:58
Martin Růžička znovu přerušuje hru.
07:30
Nakonec se kromě jedné povedené akce Boleslav v početní výhodě téměř na nic nezmohla. Zdá se, že krize Mladé Boleslavi se ještě více prohlubuje...
07:19
06:21
Výborného střela mohla s pomocí Mikulíkovy teče skončit až za zády brněnské brankáře. Chyběly tomu centimetry.
06:03
Marek Čiliak znovu podržel puk.
05:48
Přesilovka Boleslavi vypadá slibně, z dobré souhry vystřelili domácí ale jen do obranné sítě.
05:19
Další vyloučení je již na straně hostů. Dvouminutový trest si odsedí Jan Hanzlík (KOM) – provinil se vysokou holí.
04:31
Další povedená akce Komety, která využívá přesilovou hru. Vondráček poslal puk na osamoceného ANTONÍN HONEJSEK, který zakončil naprosto přesně do pravé části boleslavské branky, která byla odkrytá. Asistence: Tomáš Vondráček, Hynek Zohorna.
03:27
První vyloučení na straně domácích. Za katrem si odsedí dvě minuty Dominik Pacovský (MBL) – 2 minuty za podražení.
03:02
Naprosto přesné. FRANTIŠEK PTÁČEK v mezikruží nic nevymýšlel a chladnokrevně poslal kotouč k pravé tyči Růžičkovy branky. Asistence: Jan Hruška.
02:32
Pabiškova střela z mezikruží byla zblokována. Kometa se znovu žene do útočné třetiny.
01:55
Dočekal byl v obrovské šanci a Martin Růžička skvělým zákrokem podržel domácí.
01:27
Klimenta ani Mikulík Čiliaka nepřekonali.
01:05
Brno se drží ve svém útočném pásmu, zatím hostům ale chybějí střely.
00:44
Zakázané uvolnění domácích.
00:21
Do útoku se hned ženou domácí, kteří už se dostali i k úvodní střele.
00:01
Zápas začne za malou chvíli. Většina diváků ve ŠKOENERGO Aréně dnes sedí na sedačkách jednotlivých tribun. Kotel domácích je absolutně prázdný. Domácí fanoušci do něj vyvěsili transparent se slovy, že baráž nechtějí.

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Stříteský, Ovčačík, Trončinský, Hruška, Robar, Trška, Čermák – Pacovský, Broš, Klimenta – Mikulík, Výborný, Bárta – Látal, Kašpařík, Pabiška – Lenc, Musil, Rys – Volf

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Zohorna, Honejsek – Kusko, Ostřížek, Mrázek

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Barvíř, Blümel.
Vzájemné zápasy
Ze vzájemných zápasů letos paradoxně vytěžil více outsider dnešního zápasu. Na ledě ŠKOENERGO Arény prohráli Bruslaři 3:4 až po samostatných nájezdech a v brněnské hale Rondo Boleslavští zvítězili 3:2. Bude se tentokrát ze tříbodového zisku radovat Kometa, nebo Mladá Boleslav zapracuje na svých výkonech?
BK Mladá Boleslav
Boleslavští se po vyrovnaných výkonech ze začátku sezony, kdy dokázali pravidelně bodovat, pomalu propadávají tabulkou až ke dnu. Z posledních dvanácti zápasů Mladá Boleslav deset prohrála. Středočeši se tak krčí na třinácté, barážové, pozici se ziskem 43 bodů. Horší v lize už je pouze pražská Slavia. V posledních třech zápasech Bruslařského klubu padlo vždy nevídané množství gólů. Nejdříve prohráli ostudně s hradeckým Mountfieldem (sužovaným velkou marodkou) 2:9, následně si poradili se Slavií doma 7:1, jenže v pátek opět propadli v souboji s ještě loni prvoligovou Olomoucí 4:7. Problém domácích je tedy jasný – obrana. To je to, co tým koučů Výborného a Jelínka nejspíše trápí nejvíce. Zajímavá je také otázka kolem gólmanů. Předsezónní posila David Rittich v posledních zápasech vůbec nehraje, ačkoliv je zdravotně v pořádku. Roman Málek je stále zraněný a Martin Růžička byl v posledním zápase vystřídán starším dorostencem Janem Růžičkou. Je tedy opravdu těžké hádat, kdo se dnes do brankoviště Mladé Boleslavi postaví. Pokud budete sledovat náš online přenos, budete mít informace samozřejmě z první ruky.
HC Kometa Brno
Moravané se po nezdarech ze začátku soutěže svými dobrými výkony dostali až na současnou čtvrtou příčku Tipsport extraligy, na které mají k dispozici dokonce devítibodový náskok na páté Pardubice. Poslední dva zápasy Komety skončily vždy až samostatnými nájezdy. Nejdříve se o tom, že se se silnějšími soupeři dá bodovat, přesvědčily Karlovy Vary, které prohrály s Brnem 1:2 po penaltovém rozstřelu. Z dalších nájezdů už ale Kometa brala pouze jeden bod. V pátek podlehla Třinci 3:4sn. Bude se ze tříbodového zisku radovat dnes?
Opět je tady neděle a s ní i další porce extraligových zápasů. My vám dnes z Mladé Boleslavi zprostředkujeme duel mezi dvěma dlouholetými rivaly. Ano, je to tak. U říčky Klenice se dnes neutká nikdo jiný než BK Mladá Boleslav a HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.