Ze ŠKOENERGO Arény je to pro dnešní večer vše. Přeji vám hezký zbytek večera, pohodový víkend a budu se těšit u zítřejšího onlajnu z Extraligy juniorů mezi Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi.
Nejlepší hráči utkání:
David Rittich (MBL)
Jaromír Kverka (KVA)
Mladá Boleslav vítězí poprvé v nové extraligové sezoně doma a zaslouženě si připisuje tři body. Domácí byli po celou dobu zápasu o něco lepším týmem.
60:00
59:40
Stadion děkuje domácím ve stoje. Bruslaři si jen přihrávají za svou bránou a dohrávají zápas. Hosté již snahy vzdali.
59:24
Habal si připisuje další zákrok.
59:06
Na trestné lavici sedí David Hruška (KVA) za nedovolené bránění. O dnešním vítezi je tak nejspíš už rozhodnuto.
59:04
Domácí se dostali do útočného pásma a bude se vylučovat.
59:00
Vhazuje se před Rittichem. Stadionem mezitím obíhá mexická vlna.
59:00
Oddechový čas pro hosty.
58:55
Důležité sekundy šetří Boleslavští v bojích o puk, které se odehrávají u mantinelu.
58:33
Vhazovat se bude před brankou Vladislava Habala.
58:00
Začínají poslední dvě minuty 3. třetiny.
57:15
Hosté stále krouží kolem Rittichovy svatyně, domácí si zatím své protihráče hlídají.
56:43
David Rittich si musel poradit s prudkou střelou Ondřeje Šmacha.
56:26
K vidění byl před chvílí závar u levé tyče Habalovy klece a vhazuje se po gólmanově pravici.
55:13
Mikulík nastřelil jen betony karlovarského gólmana.
53:55
Musil střílel na bránu hostí, gólem však tato příležitost neskončila.
53:17
Stále se hra odehrává kolem branky Davida Ritticha.
51:53
Zdá se, že se v Mladé Boleslavi dočkáme závěrečného tlaku. Hosté jsou nyní na koni a hrají aktivněji než domácí.
51:05
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté se přeci jen prosazují! Na skvělou nahrávku od Michala Vachovce si počkal JAROMÍR KVERKA, který Ritticha prostřelil u levé tyče jeho svatyně. Asistence: Michal Vachovec, Jan Tomeček.
50:19
50:07
Od modré střílel Stříteský, jenže trefil plexisklo za brankou Vladislava Habala.
49:29
Téměř sám byl před Habalem Michal Bárta, jenže jeho zakončení už tak skvěle jako jeho pozice nevypadalo.
49:12
Hostům se záhy podařilo vyhodit a domácí tak musejí začínat za svou bránou.
48:51
A Bruslaři už operují v útočném pásmu.
48:24
48:19
Zdálo se, že hlavní sudí neví, jestli zvednout ruku. Možná že i nevole domácího publika ho k tomu donutila a Radim Hruška (KVA) už sedí na trestné lavici za nedovolené bránění.
47:53
Jenže nevystřelili a Boleslavští po chvíli vyhazují.
47:40
Teď už ale vytvořili přesilovkový zámek.
47:19
Na ledě není moc znát, že by hosté hráli přesilovou hru.
47:05
Dvě velké šance měl Tomáš Hyka, jenže ani z dorážky Habala neprostřelil.
46:31
Ihned po buly mohli hosté skórovat, domácí obrana však Energetiky vytlačila od brány a vyhodila.
46:24
Rozhodčí znovu vylučuje. Dvouminutový trest odpyká Matěj Stříteský (MBL), který se dopustil hákování.
45:50
Hra se z obranného pásma Karlových Varů stěhuje na opačný konec kluzistě. Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
45:22
S ubývajícím časem se hosté snaží více a více, bezprostředně ohrozit domácí svatyni se jim ale nedaří.
44:51
Skuhravého střela se odrazila až k Davidu Rittichovy, jenž si tak připisuje další zákrok.
43:25
Vachovcova dělovka minula jen těsně pravou tyč Rittichovy klece.
43:06
Dnešní utkání sleduje 3 760 diváků.
43:01
Karlovy Vary jsou v ofsajdu.
42:23
Hra je poněkud je nepřesná a hraje se z jedné strany kluziště na druhou.
41:40
I toto oslabení domácí přežili a už jsou v útočném pásmu.
41:05
40:35
Bruslaři se osvobozují.
40:25
Hosté už okupují útočné pásmo.
40:01
Druhá perioda nabídla o něco dramatičtější podívanou než první. Přinesla dva góly, ale jen na straně domácích. Dvojnásobnou přesilovku zužitkoval v 31. minutě Lukáš Pabiška a ve 38. minutě se pak prosadil skvěle mířenou střelou pod víko Habalovy klece Radan Lenc. Hosté jsou však vyrovnaným soupeřem a určitě se dá očekávat dramatická třetí třetina. Tu navíc Energetici začnou početní výhodou, ze které jim zbývá ještě 66 sekund.
Zásahy brankářů ve 2. třetině:
David Rittich (MBL) 9 zásahů
Vladislav Habal (KVA) 8 zásahů.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:38
Domácí se drží zásluhou Klimenty v útočném pásmu.
39:05
Jiří Kučný (MBL) sedí na trestné lavici za hrubost.
39:05
U Rittichovy branky se strhla mela a bude se vylučovat.
38:59
Bruslaři jsou v těchto chvíliích o něco lepším týmem.
38:12
Hra se stěhuje do obranného pásma Karlových Varů, Energetici vyhodili na icing.
37:06
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
RADAN LENC chladnokrevně zvyšuje. Ujel hostujícím hráčům a nekompromisně zavěsil pod víko Habalovy svatyně. Hostujícímu gólmanovi tak nedal šanci. Asistence: Luka Vidmar.
36:42
36:25
Kverka měl gólovou šanci, puk poskakoval na brankové čáře, jenže domácí měli opět štěstí.
36:05
Mikulík dostal přihrávku od Hyky a opět si v oslabení udělal útočný výlet před Habala, gól z toho ale tentokrát nebyl.
35:55
David Hruška střílel z mezikruží, jeho jmenovec David Rittich chytá.
35:41
Domácí se stále nemohou vymanit z tlaku.
35:21
Tato přesilovka hostů vypadá kvalitněji.
34:59
Rittich měl na mále, ale puk šel těsně mimo tyče.
34:42
Další vyloučení. Domácí sice protestují, ale Mitja Robar (MBL) musí na trestnou lavici za vražení. Příležitost pro hosty, aby snížili.
33:45
Balán střílel na domácí svatyni, naštěstí pro domácí se neprosazuje.
33:00
Michal Broš střílel od modré, gólová přiležitost to sice nebyla, ale i přesto Vladislav Habal přerušuje. Bude se vhazovat v pásmu Karlových Varů.
32:43
Klimenta operuje v útočném pásmu domácích.
31:44
A navíc vyhodili na icing a bude se tak vhazovat před jejich svatyní.
31:33
30:30
Jednu sekundu před koncem dvojnásobné přesilové hry se domácí prosazují. Trpělivě a pohotově si počínal LUKÁŠ PABIŠKA a navyšuje náskok domácích. Asistence: David Výborný, Jiří Kučný.
30:08
Jekabs měl dobrou příležitost, ale Rittich znovu úspěšný.
29:33
43 sekund se bude hrát 3 na 3! Vyloučení na straně hostů – pyká David Hruška (KVA) za vysokou hůl.
29:13
Domácí vyhazují.
29:09
Tak tohle byl, troufám si říci, jeden z nejlepších zákroků Davida Ritticha v sezoně. Bravůrně vytasil lapačku za pět minut dvanáct proti střele Dudy.
28:31
Vyloučení na straně hostí. Jaromír Kverka (KVA) vyloučen za hákování.
28:30
28:23
Domácí jdou na dlouhou dobu do tří! Lukáš Pabiška (MBL) vyhodil zakázaně puk mimo hrací plochu a pyká za zdržování hry.
28:16
Diváci se zlobí, ale rozhodčí je nekompromisní. Za držení protihráče si odsedí 2 minuty Jiří Kučný (MBL).
27:44
Broš se v útočném pásmu snažil, jenže hosté ho téměř vůbec k ničemu nepustili.
27:14
Domácí byli v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
27:02
Hraje se ve středním pásmu.
26:31
Kverka se snažil protlačit před Ritticha, jenže domácí mu to neumožnili.
25:45
V těchto chvílích se bojuje o puk u mantinelu poblíž střídaček.
25:20
Martin Látal bojoval o kotouč před hostující brankou, Karlovarští byli úspěšnější.
24:24
David Výborný obdržel dobrý pas zpoza brány hostí, dostal se až před Habala, jenže puk se otřel jen o plexisklo za bránou.
24:01
Klimenta štouchl nenápadně do puku, ale Habal měl co na práci.
23:35
Gorčík byl v útočném pásmu a taktéž pálil na domácího gólmana. Bude se vhazovat právě u něj.
22:40
Heizer skvěle postřehl puk v rozehrávce domácích a stihl i vystřelit, Rittich vyráží.
22:12
Radan Lenc střílel z otočky, Vladislav Habal stále úspěšnější.
21:30
Blízko před Habalem byl Mitja Robar, jenže i jeho střelu gólman vyrazil.
21:18
Tomáš Hyka se hnal na hostujícího brankáře, jenže obrana hostí si ho stihla pohlídat.
20:50
Pšurný měl dobrou příležitost, jenže štěstí mu příliš nepřálo.
20:36
David Rittich si připsal první zákrok ve druhé třetině po střele Kverky.
20:18
Peter Trška čekal uprostřed kluziště na přihrávku, daleko se s ní však nedostal.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
První třetina nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Šťastnějšími můžou ale být domácí. Těm se podařilo v 11. minutě skórovat zásluhou MIlana Mikulíka. To byl zatím jediný zásah do sítě, který jsme tady v Mladé Boleslavi dnes mohli vidět. Uvidíme, co přinese druhé dějství.
Zásahy brankářů v 1. třetině:
David Rittich (MBL) 4 zásahy
Vladislav Habal (KVA) 9 zásahů.
20:00
19:48
19:43
V posledních sekundách měl ještě práci domácí gólman, následovala i krátká potyčka taktéž u brány.
19:23
Hykův pokus přes clonící hráče do klece nazapadl.
19:03
Hruška střela jen o trochu minula levou tyč Habalovy branky.
18:33
Znovu vyhodili až za Davida Ritticha, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.
17:54
Hosté pohotově vyhazují a domácí musí začít za vlastní brankou.
17:48
Vyloučení na straně hostů. Radek Duda (KVA) bude pykat za držení.
17:48
Velká mela za Rittichovou brankou. Bude se vylučovat.
17:33
Pabiška nahrával Hykovi, jenže ten nestačil puk včas usměrnit, a tak se z otočky nemohl trefit.
17:19
Klimenta byl slibně rozjetý, na jeho střelu si ale Vladislav Habal připravil svoji lapačku.
16:57
Na Habala střílel David Vrbata, ten jeho dobrou příležitost taktéž stačil polapit.
16:40
Michal Bárta kličkoval v útočném pásmu tak dlouho, až se kotouče zmocnili hosté. Jenže ti se daleko nedostali.
16:05
Puk nyní skončil na hostující střídačce, vhazuje se v prostředním kruhu.
15:30
Skuhravý chtěl vystřelit od modré, domácí střelu stačili zblokovat.
15:03
Pabiška chtěl nahrát Výbornému, jenže ten jeho úmysly nevyčetl dobře, a tak hosté vyhodili.
14:28
Karlovy Vary se drží u Rittichovy brány.
13:31
Balán nahodil puk do útočného pásma a Klimenta u něj byl jako první. Jel sám na hostující klec, jenže Habal si na jeho příležitost připravil jistý zákrok.
12:54
David Hruška jel málem sám na Ritticha, Peter Trška mu ale stačil vypíchnout puk.
12:47
Hostující brankář raději přikryl další puk, ten se k němu ale spíše jen připlížil.
12:22
Martin Látal byl rozjetý a dal Habalovi důvod vytasit svou lapačku.
11:57
Lenc zkoušel nahrát za brankou Habala Musilovi, Energetici si však tento úmysl pohlídali.
11:17
11:05
Balán nezastihl přihrávku a připravil tak svůj tým o cenné sekundy.
10:47
Hosté jsou však stále před Davidem Rittichem.
10:24
ŠKOENERGO Aréna má rozhodně důvod k jásotu. MILAN MIKULÍK v oslabení nenápadně ujel hostům a stejně tak nenápadně vstřelil i branku, když prostřelil překvapeného Vladislava Habala. Asistence: Peter Trška.
09:54
Hosté už praktikují přesilovkový zámek.
09:17
Poprvé se vylučuje, na trestné lavici sedí Milan Hruška (MBL) na 2 minuty za hákování.
08:45
Na bránu mohl jít Pavel Musil, jenže se s pukem zamotal a nejspíš nevěděl, kde ho má.
07:50
Václav Skuhravý zavedl kotouč do útočného pásma Energie, jenže obrana Boleslavi se jej brzy zmocnila.
07:15
Jiří Kučný pálil od modré, avšak jeho střela měla gólové parametry.
07:09
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Další přerušení během krátké chvíle.
06:37
Komerční přestávka. Hokej se zatím nehraje nikterak atraktivně. Uvidíme, co přinesou další chvíle.
05:42
Energetici nepustili Bártu na zakončení.
05:05
To se ale mohlo změnit. Jenže David Hruška čekal na přihrávku u levé tyče domácí branky marně.
04:42
Domácí jsou stále v útočném pásmu a Rittich moc práce nemá.
03:54
Tomáš Hyka střílel z otočky, ani tato slibná příležitost Boleslavi ale brankou nekončí.
03:42
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, následuje buly u jejich branky.
03:23
Energetici hrají dobře v obraně a Bruslaře před Habala příliš nepouští.
02:43
Bruslaři jsou na puku ale jen ve vlastním obranném pásmu.
01:25
Pabiška byl před Vladislavem Habalem, zakončení se mu ale nepovedlo.
01:10
O puk se bojuje v rohu u Habalovy branky.
00:45
Hosté Hyku k zakončení nepustili. Výborný už to zvládl, nemířil ale přesně.
00:30
Bruslaři jsou v útočném pásmu.
00:01
Hráči i rozhodčí jsou již na ledové ploše a zápas může začít.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Hruška, Kučný, Stříteský, Trška, Robar, Vidmar – Hyka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Lenc – Květoň, Vrbata, Bárta

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček J., Deyl, Šmach, Dvořák, Koblasa – Vachovec, Kverka, Duda – Pšurný, Balán, Hruška D. – Štáls, Skuhravý, Tomeček V. – Heizer, Hruška R., Gorčík

Rozhodčí: Hodek, Horák – Bláha, Špůr.
Z kabiny Energetiků však však také zaznívá respekt vůči soupeři. „Čeká nás náročný zápas. Mladá Boleslav dokáže maximálně využít svého domácího prostředí. Jejich rozpočet je daleko větší než náš a po postupu do extraligy tým vhodně doplnili," řekl asistent trenéra Jaromír Kverka senior.
Karlovy Vary do nové sezony nevstoupily moc dobře. První tři duely prohrály, v následujících dvou však překvapily. Poradily si se silnými soupeři jako jsou Sparta a Hradec Králové.
Bruslaři však určitě nebudou chtít zápas s Karlovými Vary podcenit, což potvrzují i slova mladoboleslavského obránce Matěje Stříteského: "Do zápasu s Vary půjdeme s čistou hlavou, určitě nebudeme myslet na porážku v Plzni a musíme plnit taktické pokyny, které po nás tento týden, když se v úterý nehrálo, trenéři chtěli. Celou dobu jsme se připravovali a veřím, že to v pátek vyjde."
Boleslavští vstoupili po dvouleté pauze do Tipsport extraligy povedeně, když dokázali bodovat ve Zlíně i na Spartě. Poté ale přišly dvě porážky v řadě. Doma nezvládli závěr zápasu s Litvínovem, a prohráli 3:4. V neděli naopak utrpěli debakl v Plzni, odkud si přivezli "nadílku" 1:6.
Další zápas je na programu ve ŠKOENERGO Aréně již dnes. Oba vzájemní soupeři se velmi dobře znají z předchozích bitev v extralize, když se při dřívejším působení Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži potkávali například v play-out.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.