Ode mě je to pro dnešní večer z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény vše. S přáním hezkého večera a pohodového víkendu se těším opět někdy na počtenou.
Byli jsme svědky opravdu hořkého závěru zápasu pro domácí, kteří inkasovali doslova pár chvil před prodloužením. Stejně jako včera boleslavští junioři však neberou ani bod a před soupeřem musí sklonit hlavu. Dnešní zápas sice vyrovnaný, jenže na to se historie neptá.
Nejlepší hráči utkání:
Matěj Stříteský, BK Mladá Boleslav
Martin Ručinský, HC Verva Litvínov.
60:00
59:46
Litvínov právě vstřelil branku!
A opravdu to bylo osudové buly před Rittichem. Bruslaři si vybrali opravdovou smůlu, když inkasují a neberou z tohoto zápasu ani bod. Ritticha prostřelil JIŘÍ GULA a zajistil tak hostům 3 body. Asistence: Robin Hanzl.
59:42
Domácí ještě vyhodili na zakázané uvolnění a je před námi pro hosty důležité buly před Rittichem.
59:28
Hraje se ve středním pásmu.
59:03
Jenže Litvínovští jsou stále v útoku a hrozí domácí obraně.
58:54
58:19
Litvínov stále operuje před Rittichem a domácí obrana se má co ohánět.
56:54
Vyloučení na straně domácích. Milan Toman (MBL) sedí na trestné lavici za nedovolené bránění. Šance pro Litvínov, aby urval zápas ve svůj prospěch.
56:38
Domácí jsou v útočném pásmu.
56:11
Na druhé straně zasahoval i Rittich, i on drží naděje domácích na bodový zisk nad vodou.
55:33
Trškova střela od modré Francouze překvapila! Zakročil velmi nejistě a chvíli to vypadalo, že mu puk vyklouzne z lapačky.
55:10
Chemikům je pískán ofsajd.
54:32
Pasáž hry ve středním pásmu je provázena nepřestnostmi z obou stran.
54:12
Další šanci ke skórování měli Hyka a opět Mikulík, ani oni nebyli úspěšní.
53:52
Milan Mikulík byl osamocen před bránou, jenže trestuhodně minul!
53:08
Bruslaři jsou stále pod tlakem, nyní se uvolnili jen zakázaně. Následuje buly před Rittichem.
52:35
Martin Látal zakládá útok za vlastní bránou.
51:28
Jenže Litvínovští přidali na obrátkách a dávají Bruslařům zabrat v jejich obranném pásmu. Schyluje se k závěrečnému dramatu.
49:54
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nakonec se však domácí prosazují. TOMÁŠ HYKA využil nahrávky od Michala Broše a už neměl velký problém se zakončením za záda Pavla Francouze. V Mladé Boleslavi tak máme vyrovnáno. Asistence: Michal Broš, David Výborný.
49:45
Ani Klimenta nedokázal zakončit.
49:21
Výborný se snažil zakončit, jenže protihráči mu vzali puk a vyhazují.
48:53
Klimenta obdržel nahrávku od Stříteského, ale těsně míjí!
48:21
Hosté jdou do tří. Jiří Šlégr (LIT) sedí na trestné za nedovolené bránění. Toto může být jedna z posledních příležitostí Bruslařů na srovnání. Mají k dispozici 93 sekund přesily 5 na 3.
47:54
Jiří Zeman (LIT) již sedí na trestné lavici za sekání Broše, který ale i tak stihl zakončit. Jenže střela se pod víko Francouzovy branky nevešla.
47:53
Michal Broš jel v úniku sám na bránu a byl faulován, bude se vylučovat!
47:32
Piroš minul klec domácích o několik metrů.
46:42
Martynek nebezpečně kroužil kolem brány, nic pořádného se mu vymyslet ale nepodařilo.
46:19
Hübl nahrával Jánskému, ale ten jeho pas nezachytil. Ritticha tedy neohrozil.
45:52
Lencova propagační střela minula bránu Pavla Francouze.
44:42
Domácí jsou v útočném pásmu, zatím nestřílí.
43:32
Další velký závar před domácí klecí, opět se vyznamenal David Rittich.
43:14
Tomáš Klimenta nahazoval až od modré, Francouz vytasil lapačku.
42:50
Dnešní utkání sleduje 3920 diváků.
42:09
Domácí faulovali a hosté jeli trestný nájezd. Peter Jánský ale svůj nájezd nevyužil, David Rittich další inkasování nedovolil!
41:15
ŠKOENERGO Aréna se ponořila do tmy a za velkého jásotu domácích fandů Bruslaři snižují! Francouz v souboji před brankovištěm neudržel puk, byl mimo branku a toho využil MICHAL BROŠ, který už neměl těžkou práci, jelikož zakončoval do prázdné brány. Asistence: David Výborný, Matěj Stříteský.
40:54
Kapitán Výborný to zkoušel z velké blízkosti, ale jen do betonu Francouze.
40:31
Klimenta nahrával Stříteskému, jenže i přes clonící hráče si puk do branky hostí cestu nenašel.
40:01
Aktéři utkání jsou opět na ledové ploše a za malou chvilku začne třetí, možná rozhodující třetina zápasu. Do té vstoupí Boleslavští v početní výhodě, ze které jim ještě zbývá 80 sekund.
Druhá třetina byla opět dramatická a doprovázená i emocemi z řad fanoušků, kterým se několikrát nelíbil verdikt rozhodčích. Perioda byla ale úspěšnější pro hosty, kteří byli oproti Boleslavi produktivnější. Zásluhou Šrámka a Kubáta tak hosté vedou ve městě automobilů po čtyřiceti minutách hry 3:1.
Zásahy brankářů ve druhé třetině
David Rittich, BK Mladá Boleslav: 4 zásahy
Pavel Francouz, HC Verva Litvínov: 9 zásahů.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:38
Vrbatova střela skončila málem až za Francouzem. Puku chyběly centimetry. Na ty se ale nehraje, a tak se jde do kabin se skóre 1:3.
39:20
Juraj Majdan (LIT) vyloučen za vysokou hůl. Uvidíme, zda se Boleslav dokáže prosadit i gólově.
39:17
Piroš střílel, nikoli přesně.
38:21
Litvínovským je pískán ofsajd a hra je tak znovu přerušena.
38:10
Lenc po delší době vyslal na hostující klec pořádnou střelu, jenže Francouz má dnes nejspíše svůj den.
37:10
Od modré střílel Toman, trefil jen shluk těl ve žlutých dresech.
36:14
A končí to zakázaným uvolněním Mladé Boleslavi.
36:04
Oba týmy hrají nepřesně.
35:08
Do útoku se po delší chvilce nastěhovali hosté.
34:42
O puk se bojuje převážně ve středním pásmu u mantinelů.
34:19
Děj na ledě nyní nemá takové tempo jako v předchozích fázích zápasu.
33:48
Ani David Výborný teď nenachází recept na obranu hostů.
33:04
32:59
...A Gula také.
32:36
František Lukeš svůj tým osvobozuje.
32:01
Milan Hruška byl opět připravený na modré čáře a Pavel Francouz se musel opět činit. Nutno dodat, že smolně pro Bruslaře opět úspěšně.
31:04
Robin Hanzl (LIT) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Uvidíme, zda Bruslaři něco vymyslí.
31:04
Bruslaři se snaží s průběžným skóre něco udělat, nemají však potřebné štěstí a hosty zatím drží také gólman.
31:00
Další pokus na snížení vzešel z hole Petera Tršky, od modré tato šance neměla potřebnou razanci. Buly opět u Francouze.
30:55
Chemici se ale osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
30:45
David Květoň se snažil ze za branky hostí překvapit, jenže litvínovská obrana ho doslova rozebrala.
29:53
Kapitán domácích David Výborný to zkoušel střelou k levé tyči, tam měl Pavel Francouz připravené betony.
29:36
A domácí vyhazují záhy na icing. Vhazuje se u Ritticha.
29:17
29:09
Hruška pálil téměř od modré, Francouz vyrazil ramenem.
29:04
Přesilová hra Bruslařů se chýlí ke konci a výraznější příležitost jsme zatím neviděli.
28:45
Trška nahrával před bránou hostí Hykovi, ten neměl ideální prostor k zakončení.
28:15
Domácí publikum píská natolik, že se zdá, že domácí aréna skoro spadne. Rozhodčí však nevylučuje.
27:45
Hostům se ale záhy podařilo vyhodit až za Ritticha.
27:30
A opět se hraje. Boleslav je před Francouzovou bránou.
27:17
Hra je stále přerušená. Hostující gólman má problémy s helmou.
27:17
Vyloučení na straně Litvínova. Na trestné sedí Ondřej Jurčík (LIT) za krosček – šance pro domácí snížit.
27:00
Tohle bylo nejspíše otázkou času. Hosté si pohráli s domácí obranou a od modré střílel KAREL KUBÁT, jehož střela propadla až za Davida Ritticha. Asistence: Viktor Hübl.
26:38
Hüblova střela orazítkovala jen plexisklo.
26:13
Litvínovští stále operují před Rittichem.
25:18
Navíc byl vyloučen Milan Mikulík (MBL) na dvě minuty za podražení. To nejsou dobré chvíle pro Bruslaře.
25:18
Hosté se ale přeci jen prosazují! Rozhodčí signalizovali trest pro domácí a Litvínovští přeci jen gól vstřelili. Prosadil se JAKUB ŠRÁMEK! Bez asistence.
25:10
Trška skočil obětavě do jedné ze střel hostů.
23:44
Viktor Lukeš už je ale se spoluhráči v útočném pásmu.
23:23
Vhazuje se před Francouzem.
23:23
Radan Lenc se ocitl až před Francouzem a podařilo se mu nastřádat cenné sekundy ve prospěch Bruslařů.
23:06
Zatím se jim nedaří vystřelit a domácí jedou do útočného pásma.
22:51
Litvínovští kombinují před Rittichem.
22:19
Domácí zatím i přes dlouhý trest operují před litvínovskou brankou.
21:45
Na trestnou lavici odjel kapitán domácích David Výborný (MBL) – odpyká si čtyřminutový trest za hákování. Domácí publikum protestuje.
21:32
Hosté jsou ve výhodě, bude se vylučovat!
20:50
Martynek jel na Ritticha, zvládl i zakončit, jenže domácí gólman jeho šanci vyrazil.
20:30
Úvod druhé periody je zatím rozkouskovaný. Už dvakrát stihli rozhodčí prerušit hru.
20:01
Teď už se začne naostro. Hráči Mladé Boleslavi a Litvínova již krouží po ledě ŠKOENERGO Arény.
Na ledové ploše probíhá v těchto chvílích minizápas boleslavské 3. třídy.
Už zásahy brankářů v první třetině mohou o lecčem vypovídat. První periodu začali lépe Litvínovští, když se trefil již ve druhé minutě Rostislav Martynek. Hned v osmé minutě srovnal na 1:1 exlitvínovský Matěj Stříteský. Od té doby se ale skóre i přes nespočet šancí neměnilo. I tak byla Mladá Boleslav v 1. třetině o něco aktivnějším týmem než hosté. Na to se ale nehraje, a tak na světelné tabuli bude svítit v úvodu 2. třetiny skóre 1:1.
Zásahy brankářů v první třetině
David Rittich, BK Mladá Boleslav: 8 zásahů
Pavel Francouz, HC Verva Litvínov: 14 zásahů.
Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:46
19:25
Matěj Stříteský střílel z mezikruží, minul!
18:57
Agilní obránce to zkoušel znovu od modré, druhý pokus už však hostům příliš vrásek nenadělal.
18:24
Tomanova velká příležitost se jen o trochu nevešla mezi tři tyče!
17:46
Michal Trávníček (LIT) putuje na trestnou lavici, dopustil se zdržování hry, když vyhodil puk přes plexisklo mimo hrací plochu. Boleslav má k dispozici přesilovku v závěru třetiny.
17:22
Majdan to několikrát zkoušel těsně u Ritticha, velké šance taky neproměnil. Zásluhu na tom měli i domácí obránci, kteří puk včas odvezli do bezpečí.
17:09
Boleslavští jsou v těchto chvílích lepším týmem, ale na světelné tabuli svítí stále remíza.
16:45
Pabiška střílel na Francouze, to mu nevyšlo, dalším, kdo zkoušel uspět, byl Látal, i on ale tuto příležitost nevyužil.
16:28
O černou pryž se bojuje v rohu v útočném pásmu domácích.
15:12
Mitja Robar jel sám na branku hostí, natrefil jen gólmana, který pouze vyrazil. K puku se ale dostali rychleji hosté, a tak zůstala tato velká šance nevyužita.
15:05
Stříteský se mohl dostat do úniku, ale akce mu nevyšla dobře.
14:10
Puku se zmocnili domácí a Klimenta s Mikulíkem jeli do útočného pásma, tam jim nevyšla finální přihrávka přímo před brankou.
13:23
Hosté špatně rozehráli a Martin Látal se ocitl s pukem před hostující svatyní, zakončit ale nestihl.
12:56
Až ze středního pásma prověřil Lukáš Pabiška Pavla Francouze a vhazovat se bude před druhým jmenovaným.
12:45
Litvínovští se z tlaku na chvíli vymanili a zahrozili i na druhé straně, David Rittich však svůj tým drží.
12:24
Tomáš Hyka byl před Francouzem a ač měl v zádech mnoho protihráčů, stačil ještě vystřelit a jen o kousek minul.
11:50
Následně mohl skórovat i Radan Lenc, ten však neměl dostatek času, aby mohl něco vymyslet.
11:42
Musil byl nikým nehlídán před Francouzem, nestačil zakončit.
11:19
Hra se stěhuje ze středního pásma před litvínovskou branku, hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
11:12
Slibně rozjetému Brošovi s Klimentou je pískán ofsajd, domácímu publiku se to moc nelíbí.
10:55
Milan Toman jel s Tomášem Klimentou ve dvou na Francozovu svatyni, prvně jmenovaný hráč však Klimentovi nenahrál podle představ, a tak hosty nikterak neohrozili.
10:14
Hra je v těchto chvílích poznamenána nepřestnostmi.
09:25
Kubát před bránou domácích nahrával Hanzlovi, ten se nestačil včas zorientovat, takže Davida Ritticha výrazněji neohrozil.
08:45
Hosté si nyní nerozuměli v rozehrávce a u černé pryže jsou domácí.
08:16
Po vstřeleném gólu se hra odehrává zejména ve středním pásmu.
07:15
Domácí srovnávají a využívají početní výhodu! Kombinace před bránou jim vyšla a střela MATĚJE STŘÍTESKÉHO od modré propadla až za Francouzova záda. Stříteský se tak prosazuje proti svému bývalému týmu, za který hrál ještě v loňské sezoně. Asistence: Tomáš Klimenta, Milan Mikulík.
07:07
A Bruslaři kombinují před bránou Litvínova.
06:52
Klimentovo nahození nebylo pro Francouze žádným problémem.
06:24
David Vrbata byl tvrdě atakován u mantinelu a Jiří Gula (LIT) už sedí na trestné lavice. Druhá příležitost pro domácí, aby srovnali. Ta první jim zatím nevyšla.
Domácí se drží za brankou LItvínova.
05:06
V závěru početní výhody ujel domácím Trávníček, Rittich si s jeho střelou poradil.
05:03
04:53
Domácí stále v tlaku.
04:32
David Vrbata nahrával osamocenému Lukáši Pabiškovi, ten trestuhodně míjí.
04:17
Milan Toman střílel nenápadně od modré, Francouz měl ale co chytat.
04:05
Bude se vhazovat před Francouzem, který raději přerušuje.
03:43
Bruslaři se snaží srovnat, uvidíme, zda jim k tomu početní výhoda pomůže.
03:03
Šrámek (LIT) vyloučen na dvě minuty za sekání.
01:59
Mitja Robar střílel a Musil tečoval jen do gólmana, velká šance domácích.
01:38
ROSTISLAV MARTYNEK se za bránou zbavil Milana Tomana a poté už mu stačilo jen jednodušše zavěsit pod víko domácí brány. Asistence: Martin Ručinský, Jiří Zeman
01:20
Od modré střílel Zeman, nikoli ale přesně.
00:17
V útočném pásmu jsou hosté, kteří mohou něco vymyslet před Davidem Rittichem.
00:01
Hráči právě vstupují na ledovou plochu. Utkání začne za několik chvil.
V Mladé Boleslavi právě končí rozbruslení obou týmů, které se odcházejí připravit do kabin k dnešnímu utkání, které může být zároveň i bojem o vrchol tabulky Tipsport extraligy.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Hruška, Toman, Stříteský, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Látal, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Pacovský, Musil, Lenc – Hyka, Vrbata, Květoň

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Zeman, Šlégr, Gula, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Frodl, Charvát.
Páteční večer tak určitě nabídne kvalitní podívanou. Představí se třetí celek tabulky proti vedoucímu týmu. Postavení v tabulce ale nemusí vůbec nic znamenat. Jak to celé dopadne však bude jasné již brzy.
Vzájemné zápasy
Oba celky se střetly v nedávné době. V rámci přípravných zápasů na sebe narazily dokonce dvakrát. Pokaždé se radovali Boleslavští. Nejdříve vyhráli v Litvínově 4:3 a v domácí přestřelce 6:5.
HC Verva Litvínov
Litvínovští jsou po třech odehraných zápas překvapivě ve vedení české nejvyšší soutěže. Hosté nejprve porazili Karlovy Vary 5:0, poté zvítězili po samostatných nájezdech – nejdříve nad Plzní (3:2sn) a poté si poradili i s Třincem (3:2sn).
BK Mladá Boleslav
Domácím se úvod do nové extraligové sezony povedl. Nejdříve překvapili na ledě úřadujícího mistra ve Zlíně, kde vyhráli 5:2. V neděli sice podlehli Pardubicím těsným rozdílem 3:4, jejich výkon však domácí fandové i tak ocenili děkovačkou. Poslední překvapení nadešlo v úterý – to vyhráli Boleslavští 4:3 na ledě Sparty.
Hezký páteční den, který je v Mladé Boleslavi ve znamení sportu. Od 17:30 se střetnou hokejisté BK Mladá Boleslav s HC Vervou Litvínov a hned po skončení zápasu bude na Městském stadionu na programu utkání Synot ligy Mladá Boleslav – Teplice, které začíná ve 20:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.