SESTŘIH: 23. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Olomouc 4:2

Je dobojováno. Bruslaři zkraje periody zvýšili svůj náskok na 4:0, hosté sice dvěma zásahy v samém závěru snížili, ale na zdramatizování zápasu už neměli dostatek sil a času. Od nás to je pro dnešek vše, děkujeme za pozornost a někdy příště napočtenou!
60:00
59:42
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté snižují na zřejmě konečný stav 2:4. JAKUB HERMAN si u levé tyčky počkal na Zuzinův přesný pas a nekompromisně zavěsil. Asistence: Peter Zuzin, Pavel Skrbek.
59:18
Středočeši se osvobozují, po delší odmlce se s pukem na holi může pomazlit i Jiří Trvaj.
59:05
Houdek napřáhl od modré, Rittich jeho pokus bravurně lapil!
58:41
Roman Čermák (MBL) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
58:27
To už je na ručník! David Rittich přišel – stejně jako v minulém utkání – o nulu až v poslední třetině, tentokrát mu k osobnímu úspěchu chyběla minuta a půl. PAVEL PATERA si mazácky počkal u vzdálenější tyčky a překonal přesouvajícího se mladoboleslavského gólmana. Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Houdek.
58:06
Robar vyhazuje, běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Luka Vidmar (MBL) je vyloučen a posílá svůj tým do tří.
57:38
Bruslařů bylo na ledě šest. Richard Jarůšek (MBL) si půjde odsedět dvouminutový trest.
56:12
Utkání už se jen dohrává, Bruslaři se nikam neženou a hosté nemají dostatek sil k obratu, který by se v tuto chvíli rovnal zázraku.
55:38
ŠKOENERGO Arénou obíhá mexická vlna...Olomoučtí už složili zbraně.
54:49
Pacovský se odhodlal k tvrdé střele, avšak přestřelil svatyni Jiřího Trvaje.
54:24
53:23
Štírek Klimenta doslova odtlačil o hlavu vyššího Majeského do středního pásma.
Dnešní utkání sleduje 3790 diváků!
52:24
Za sekání je na dvě minuty vyloučen David Vrbata (MBL).
51:32
Jarůšek pronikl do útočného pásma, ale jeho pokus z ostrého úhlu nemohl pomýšlet na úspěch.
50:02
Po další chybě v rozehrávce Bruslařů se k volnému kotouči dostal Patera, ale minul Rittichovu klec.
49:37
Zuzin ujel domácím bekům, ale na Ritticha si nepřišel!
48:47
Jednalo se o Tomáše Klimentu, ten nakonec led opustil po svých a dočkal se potlesku fanoušků.
48:47
Na ledové ploše se v bolestech svíjí jeden z Bruslařů.
48:02
Skrbek otestoval Rittichovu pozornost střelou z pravého kruhu. Výsledek? Jistý zákrok strážce mladoboleslavské pokladnice.
47:37
Oba týmy hrají v plném počtu.
46:36
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
O osudu dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto. MATĚJ STŘÍTESKÝ vyslal na Trvaje další ze svých proslulých dělových ran, tato proklouzla mezi betony olomouckého gólmana až do branky. Asistence: David Výborný, Milan Mikulík.
46:14
Stříteského střela prosvištěla těsně vedle pravé tyče, domácí zůstávají v útočném pásmu.
45:31
Mora jde do tří. Ivan Majeský (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
45:29
Trška ujížděl sám na branku, ale o několik centimetrů se mýlil!
45:16
Přesilovka Bruslařů končí. Radan Lenc (MBL) je vyloučen na dvě minuty.
45:02
Jakub Matai (OLO) je vyloučen na dvě mintuy za sekání.
44:31
Diagnóza Michala Broše je známa. Centr Bruslařského klubu utrpěl otřes mozku, už třetí v probíhající sezóně.
43:27
Vidmar přiťukl kotouč Mikulíkovi, ten jej bez okolků vystřelil směrem k Trvajovi, černá pryž však neprošla skrz změť těl před Jiřím Trvajem.
42:34
Hosté v plném počtu, Lenc se ocitl před Trvajem, ale než se stihl zorientovat, veterán v brankovišti Mory přerušil hru.
42:03
Hanáci se osvobozují.
41:27
Trvaj po střele Stříteského přerušil hru, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
41:00
Domácí svou akci překombinovali a jsou zahnáni do rohu.
40:29
To nám to ale začíná... Olomoučtí se budou bránit ve třech, jejich dalším vyloučeným je Martin Cibák (OLO) – dvě minuty, sekání.
40:15
Pavel Musil byl faulován Ivanem Majeským (OLO), jenž je vyloučen za hákování.
40:01
Ve druhé třetině branka nepadla. Bruslaři nevyužili dvojnásobnou početní výhodu dlouhou jako Lovosice, svůj tým podpořil místy skvělými zákroky Jiří Trvaj. Olomoučtí hrozili jen minimálně a v závěrečné dvacetiminutovce, jež začne v 19:20, mají co dohánět.
40:00
39:26
Domácí jsou v plném počtu a navrátivší Hruška hraje s pukem v útočném pásmu.
39:10
Už běží poslední minuta druhé třetiny a tým z města automobilů vyhazuje puk až k Trvajovi.
38:21
Pavel Musil přesprintoval soupeře a ujížděl na Trvaje, jeden z beků Mory na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a natlačil Musila do brankoviště – posunutá branka!
37:52
Středočeši vyhazují.
37:26
Kohouti si po komerčním brejku zahrají přesilovku. Milan Hruška (MBL) je vyloučen na dvě minuty.
36:58
Rác nastřelil Rittichovu vyrážečku, to už jsou Hanáci v plném počtu.
36:03
Hosté už jsou nějakou dobu ve čtyřech, Bruslařům se stále nedaří přelstit defenzívu soupeře.
35:01
Trvaj se na svém brankovišti rozplácl jak dlouhý, tak široký. Vrbata ani Mikulík ale nedokázali trefit poloodkrytou branku!
34:01
Stříteský nemířil přesně, tlak Bruslařů graduje.
33:39
Trvaj si poradil i s dalším pokusem Milana Hrušky.
33:13
Mikulíkův pokus byl zblokován do ochranné sítě, neujala se ani rána Hrušky bezprostředně po buly.
32:32
Chvilku po návratu Majeského na led je tu další faul hostů. Pavel Skrbek (OLO) podrazil Davida Výborného a po odpískání si ještě vyřizoval účty s Mikulíkem, což se vůbec nelíbilo příznivcům Bruslařů.
31:53
Domácí hrají v plném počtu a Kohouti jsou ve třech! Dvojnásobná početní výhoda Středočechů bude trvat zhruba 30 sekund.
31:52
Robar trefil tyč!
31:22
Buly před Rittichem.
30:58
Vrbata trefil jen prvního blokujícího hráče před sebou, Olomoučtí vyhazují.
30:29
Dalším vyloučeným na straně Olomouce je Ivan Majeský (OLO). Na ledě a také v hledišti by se atmosféra dala krájet...
30:11
Radek Dlouhý (OLO) dostal za svůj zákeřný zákrok trest na 5 minut + automatický trest ve hře. Menší trest odpyká Jakub Herman.
Michal Broš s pomocí svých spoluhráčů opouští ledovou plochu.
30:11
Na ledě se po zákroku na Michala Broše strhla neskutečná mela! Broš leží na ledě a je ošetřován, tento obrázek nevidíme rádi.
29:51
Zuzin byl zahákován při přechodu do útočného pásma. Přesto se dokázal zbavit faulujícího Richarda Jarůška (MBL) a předložit kotouč Knotkovi. Olomoucký forvard ale trefil jen Rittichovu lapačku. Jarůšek už sedí za katrem, jedná se o jedenáctý trest dnešního utkání.
28:27
Čermákovi stačilo jen trefit odkrytou klec, ale Trvaj se fenomenálně přemístil a zabránil jistému gólu!
27:24
Rittich udržel Houdkovu štiplavou ránu ve své výstroji a sudí jsou nuceni přerušit hru.
26:59
Na programu je další komerční přestávka.
26:47
26:10
Bruslaři se nemohou dostat do útočného pásma, obranný val Mory funguje jako švýcarské hodinky – paradoxně až po třech inkasovaných brankách.
25:27
Trška nezpracoval kotouč na modré a černý kus pryže mu utíká směrem k červené čáře.
25:05
Hanáci se bezprostředně po buly dlouhým vyhozením až k Rittichově kleci osvobodili.
24:47
Podruhé v zápase je vyloučen Pavel Patera (OLO) – dvě minuty, sekání.
24:31
Klimenta byl odstaven Bucem, ale k volnému touši se dostal Broš a bez okolků jej napálil směrem na Trvaje. Zkušený gólman hostí si poradil.
24:07
David Rittich anticipoval střelu z levého kruhu a bez sebemenších potíží puk lapil.
23:38
Vyrůbalík se vydal na útočný výlet, ale nepochodil a útočné pásmo je nucen opustit s prázdnou.
22:53
Buly před Trvajem.
21:53
Hosté v plném počtu, Škůrek už je na ledě.
21:27
Klimenta se ukličkoval tak, že ztratil rovnováhu. Hosté ale nevyhodili, Stříteský ještě zachránil útočnou akci Boleslavských těsně před modrou čarou.
20:14
Hosté stále hrají v oslabení, Středočeši se však nemohou dostat za červenou čáru, natožpak do útočné třetiny.
20:01
Je za námi první perioda, která se hrála podle velmi hutného a interesantního scénáře. Domácí se poprvé prosadili už v první minutě a postupně svůj náskok zvýšili až na 3:0. Potřebovali na to jen pět střel – Jiří Trvaj tak má zatím hrůzostrašnou úspěšnost zákroků 40%! David Rittich z dvanácti pokusů ani jednou neinkasoval, domácí tak vstoupí do druhé třetiny s tříbrankovým polštářkem. Bylo rozdáno hned osm menších trestů, po čtyřech na obou stranách. Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně v 18:24.
20:00
19:53
David Škůrek (OLO) v samém závěru první třetiny nedovoleně držel protihráče a inkasuje dvouminutový flastr.
19:43
Ještě jedno buly v útočném pásmu Olomouckých.
19:31
Maroszův pokus bekhendem nebyl ničím jiným než z nouze ctností. Puk spadl Rittichovi přímo do klína.
18:54
Domácí v plném počtu, za okamžik se rozběhne závěrečná minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:17
Kucharczyk vyzval ke skórování Dlouhého, ten jeho chirurgicky přesnou nabídkou pohrdl.
17:51
Skrbek napřáhl od modré a...minul.
17:26
Laš vůbec nezpracoval puk v solidní palebné pozici, kotouč utíká do středního pásma.
16:54
Jiří Rys (MBL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
16:36
Matai se svými kličkami "propracoval" do rohu kluziště.
16:17
Zakázané uvolnění mladoboleslavských hokejistů, hra se stěhuje před Davida Ritticha.
15:25
Rychlá akce Bruslařů končí třetím gólem v olomoucké brance. Puk se přes Milana Mikulíka dostal k RADANU LENCOVI, který jej z mezikruží bez rozpaků uklidil až do sítě! Asistence: Milan Mikulík, David Výborný.
15:03
Domácí v plném počtu a mají k dispozici zhruba devadesátisekundovou přesilovku.
14:39
Pavel Skrbek (OLO) si půjde odsedět dvouminutový trest za hákování. Oba celky hrají ve čtyřech.
14:31
Majeský se stal obětí trvrdého, leč čistého hitu v rohu kluziště.
13:55
Marosz se zčistajasna ocitl před Rittichem, ale nestihl zareagovat. Bruslaři vyhazují touš až k Trvajovi.
13:03
Milan Hruška (MBL) si půjde odsedět dvouminutový trest za naprosto zbytečné sevření puku a citelně oslabí svůj tým.
12:20
Zuzin míchá s pukem za svatyní Jiřího Trvaje.
11:57
Rittich musel po delší době zasahovat, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
10:49
Po druhém gólu Bruslařů se hra uklidnila, domácí se nikam zbytečně nehrnou a Olomoučtí ne a ne najít recept na pozornou boleslavskou obrannou hráz. Když už se nějaká chybička vloudí, hráči Mory zpravidla minou Rittichovu pokladnici.
09:56
Chyba v domácí rozehrávce, jenže Roman Rác, nejproduktivnější hráč Kohoutů, neměl seřízená mířidla.
09:26
Knotek ukázal své ekvilibristické dovednosti, avšak s úspěchem se nesetkal. Jeho aktivita byla efektní, ale nikoliv efektivní.
08:52
Domácí si nepohlídali přechod za útočnou modrou, postavení mimo hru. Pokračovat budeme po prvním komerčním brejku.
08:33
Robar u mantinelu čistým způsobem zpacifikoval svého soka a dočkal se potlesku ze zaplněného hlediště.
07:51
Jarůškův záměr přečetl a křížný pas vypíchl Pavel Patera.
07:22
Trška byl na úrovni kruhů dříve než Buc, hostům je odpískáno zakázané uvolnění.
06:32
Domácí jsou v plném počtu, Stříteský opustil lavici hříšníků.
06:03
Tomáš Houdek v další šanci – tentokrát však promáchl.
05:06
Houdek napřáhl k dalekonosné dělovici, s přesností už to bylo horší – kotouč proletěl dobré dva metry vedle Rittichovy svatyně.
04:51
Matai byl v útočném pásmu o krok dříve než puk – ofsajd.
04:32
Dnes se zřejmě bude vylučovat každičký sebemenší faul. Matěj Stříteský (MBL) zahákoval jednoho z Hanáků a už míří za katr.
03:56
Petr Fiala chce uklidnit své svěřence, hosté si vybírají oddechový čas. Ve čtvrté minutě!
03:56
Utkání nabralo neuvěřitelný spád! Druhou branku týmu z města automobilů vstřelil DAVID HRUŠKA, jenž vystřelil z voleje, puk zaplaval a Trvaj neměl nárok. Asistence: Tomáš Klimenta, Michal Broš.
03:11
Hruška pálil od modré, ale přestřelil Trvajovu branku. Vzápětí se Středočeši dostali do další šance, ale ze závaru před olomouckým gólmanem nic nevytěžili.
02:26
A aby toho nebylo málo, máme tu další vyloučení. Roman Rác (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
02:15
Obrovská šance na druhé straně: Radek Dlouhý mířil sám na Ritticha, ale domácí gólman jeho pokus zneškodnil.
01:38
Mikulíkovi na modré v rozhodující moment vypíchl puk jeden z beků Mory.
01:04
Nyní hrají oba týmy ve čtyřech, Bruslaři jsou aktivnější.
00:43
Bruslaři využívají přesilovku čtyř proti třem a rychle se ujímají vedení. DAVID VÝBORNÝ se s tím nepáral a z vrcholu levého kruhu nekompromisně překonal Trvaje. Sám střelec měl i pořádnou porci štěstí, jeho tvrdá rána se totiž otřela o břevno. Asistence: Matěj Stříteský, Michal Broš.
00:34
Neuvěřitelné! Za katr míři olomoucký kapitán Pavel Patera (OLO)!
00:31
Jenže vzápětí fauloval David Vrbata (MBL) – dvě minuty, hákování.
00:19
Vyloučení hned v samotném úvodu – Rostislav Marosz (OLO) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.
00:01
Rozhodčí už jsou na hrací ploše, čeká se na hlavní aktéry – plejery obou celků.
Na ledě před chvilkou začalo rozbruslení, utkání začne za 40 minut.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička M.) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Lenc – Látal, Vrbata, Pacovský – Rys, Musil, Kubica. Trenéři: Výborný a Jelínek.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk. Trenér: Fiala

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer.
Vzájemné zápasy

Nedělní soupeři se už jednou v rámci extraligy setkali. Bruslařům los určil, že 10. kolo odehrají na Hané. Středočeši se zásluhou dvou branek Davida Výborného ujali vedení 2:0, domácí však snížili – prosadil se Erik Hrňa. Ve 30. minutě přidal uklidňující branku Boleslavských Lukáš Pabiška a šest minut před koncem ve vlastním oslabení definitivně rozhodl u triumfu zelenobílých Pavel Musil. Kohouti tak mají týmu z města automobilů co oplácet, jenže Bruslaři zvítězili dvakrát v řadě a rádi by v této lichotivé sérii pokračovali.
BK Mladá Boleslav

Svěřenci velezkušených trenérů Výborného a Jelínka za svým soupeřem lehce zaostávají, avšak jejich manko ne Kohouty je jen dvoubodové. Středočeši jsou devátým týmem tabulky a v případě jakékoliv výhry by Hanáky přeskočili. V opačném případě by ztráta Mladoboleslavských nakynula, dnešní duel je tak doslova soubojem o šest bodů.

Stejně jako utkání Olomouce s Litvínovem, i souboj Bruslařů na Slavii přinesl ofenzivní hody, góly však padaly většinou do jedné branky – do svatyně Dominika Furcha a Adama Svobody, který obvyklou jedničku Pražanů už ve 28. minutě vystřídal. Náskok týmu z města automobilů postupně nakynul dokonce na 5:0, dvakrát se prosadil navrátilec do sestavy Broš, po jedné brance přidali Klimenta, Musil a Jarůšek. Slávisté snížili necelých 13 minut před koncem zásluhou kanonýra Bednáře, pětibodový náskok si však Bruslaři vzali za minutu zpět, to když v přesilové hře zvyšoval už na 6:1 Stříteský. Červenobílí už stihli jen snížit brankou Sklenáře na konečných 2:6.

Nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi je nestárnoucí David Výborný (6+14), nejlepšími střelci jsou další protřelí rutinéři – Michal Broš i Milan Mikulík se v probíhajícím ročníku prosadili sedmkrát. Vzhledem ke zranění Romana Málka (91,15%) nový sportovní manažer Jaromír Látal angažoval expardubického Martina Růžičku, jenž nově kryje záda mladé jedničce Davidu Rittichovi (89,25%). Vytáhlý strážce boleslavské pokladnice však svého nového kolegu zná: "Potkali jsme se, už když jsem byl jako junior na kempu v Pelhřimově," řekl po vítězném utkání na Slavii David Rittich.
HC Olomouc

Snadná kořist? Ustrašený nováček? Kdepak! Celek z města aromatických sýrů, proslulých olomouckých syrečků, je jedním z příjemných překvapení nejvyšší soutěže. Moravané jsou se ziskem jednatřiceti bodů sedmým týmem tabulky. Na šesté Pardubice sice ztrácejí už pět bodů, ovšem jejich polštář na barážové boje již je sedmibodový.

Kohouti se (stejně jako mladoboleslavští hokejisté) představili v rámci extraligy v pátek. V televizním utkání ve své plecharéně přivítali ve velké pohodě hrající borce z Litvínova. Oba celky plným tribunám nabídly skvělou ofenzivní smršť, Mora otočila nepříznivý stav 1:3 ve svůj prospěch, v závěru však o výhře Vervy rozhodli Jánský a Hübl. Kanonáda tak vyzněla lépe pro Severočechy, ti se po velkém dramatu mohli radovat z hubeného vítězství 5:4.

Co se osobních statistik týče, Olomouc našla nového lídra. Po vynuceném návratu ostrostřelce Erika Hrni do Třince se jím stal Roman Rác. Ještě před pár měsíci znali sympatického slovenského forvarda jen opravdoví hokejoví fajnšmekři, avšak nyní je realita diametrálně odlišná. Rác vede týmové kanadské bodování, posbíral už 19 bodů a s 15 asistencemi je čtvrtým nejlepším nahrávačem extraligy! Kvalitních Rácových výkonů si všiml i hlavní lodivod slovenské reprezentace, prošedivělý rutinér Vladimír Vůjtek.

Nejen v asistencích je týmovým lídrem Olomouce Slovák. Nejlepším střelcem Kohoutů je velezkušený bývalý reprezentant Martin Cibák. Forvard, který má zkušenosti z NHL, KHL či Olympijských her, v probíhajícím ročníku nasměroval černou pryž do sítě už jedenáctkrát. Nejvíce času tráví na ledě veterán Pavel Skrbek. Bývalý hráč Pittsburghu či Nashvillu se může pyšnit ice timem 22:11. Spolehlivý zadák Jiří Ondrušek je pak nejlepším hráčem Mory ve statistice +/-, osmadvacetiletý bek má v této kolonce šest kladných bodů. Hanáci nemají jasně určenou brankářskou jedničku, v brance se nepravidelně střídají Tomáš Vošvrda a Jiří Trvaj. První jmenovaný odchytal 14 utkání, veterán Trvaj sice stanul mezi třemi tyčemi jen osmkrát, avšak úspěšnost zákroků (91,7 %) má vyšší než jeho kolega (90,91 %).
Sportu zdar a hokeji zvláště! Vítám všechny hokejové nadšence u sledování podrobného onlajn přenosu z utkání 23. kola Tipsport extraligy, v němž BK Mladá Boleslav přivítá HC Olomouc. Jedná se o duel dvou celků, jež ještě v minulém ročníku proti sobě válčily ve druhé nejvyšší soutěži, rozhodně se máme na co těšit! Úvodní buly bude jedním z arbitrů vhozeno v tradičních 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.