SESTŘIH: 28. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Pardubice 2:4

Je dobojováno. Bruslaři v domácím prostředí znovu zkolabovali a ztratili nadějný náskok. Středočeši vedli po první periodě 2:0, ale hosté se nadechli ke skvělému obratu a zvítězili celkem 4:2. Ve třetí třetině pojišťoval vítězství Perníkářů svým druhým gólem v zápase Lukáš Radil. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera. Napočtenou!
60:00
59:38
Rittich se ve svém brankovišti rozvalil jak dlouhý, tak široký a zřejmě zabránil páté brance ve své síti!
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:57
Lenc z bezprostřední blízkosti minul! A domácí to zkouší v šesti.
58:17
Bárta se s bolestivou grimasou drží za nos, zřejmě při souboji inkasoval bolestivý zásah holí.
57:28
Rittich s pomocí Čermáka odolal dalšímu útočnému výpadu hostí. Diváci houfně opouští tribuny.
56:29
Hosté vyhazují a oba týmy odjíždí střídat.
55:40
Domácí v plném počtu, Robar už je na ledě.
55:27
Nyní se hosté dostali do útočného pásma, ale byli příliš statičtí na to, aby mohli pomýšlet na další hřebíček do boleslavské rakve.
54:40
Východočechům se v početní výhodě nedaří založit kloudnou akce. Atraktivita hokeje se blíží plácané na rybníku...
53:40
Mitja Robar (MBL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
52:50
Radil zkoušel dokonat hattrick, ale jeho pokus z ostrého úhlu se neujal.
52:18
Hra je opět přerušena. Předváděná hra není v posledních minutách z obou stran příliš atraktivní.
52:06
Ščotka střílel od modré, ale Rittich se nenechal opít rohlíkem.
51:41
Přihrávka rukou. Z domácího kotle se ozývá pokřik "My chceme Bolku!".
51:02
Zakázané uvolnění Boleslavských vrací hru před Davida Ritticha.
50:26
Ani hosté nedotáhli svůj útočný výpad do úspěšného konce, ale v této chvíli je to příliš mrzet nemusí. Perníkáři kontrolují hru a jistě kráčí za třemi body.
49:25
Trška ještě stihl zachytit kotouč na modré, ale Kristan nakonec vůbec nemusel zasahovat.
48:38
Robar založil novou akci z vlastní obranné třetiny, ale Pardubičtí se v pohodě ubránili.
48:09
Dnes si do ŠKOENERGO Arény našlo cestu 3580 diváků.
47:47
Hosté v plném počtu...
46:38
Neujala se ani Bártova střela a hosté se osvobozují...
46:03
Výborný trefil Kristana do betonu a hosté už jsou ve čtyřech.
45:47
Za podražení je na dvě minuty vyloučen Tomáš Zohorna (PCE) a domácí si tak zahrají 16 sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu.
45:22
Michal Bárta svou ránu neusměrnil mezi tři tyče a hosté se znovu osvobozují.
44:57
Vhazování v útočném pásmu Bruslařského klubu je dalším bodem dnešního programu.
44:29
Hostům se dvakrát v krátkém časovém sledu podařilo vyhodit.
44:03
Pacovský byl podražen Janem Ščotkou (PCE), který už míří na trestnou lavici.
43:46
Vhazování před Kristanem.
43:12
Pardubice právě vstřelily branku!
Gól jako na stříbrném podnose. Blaž Gregorc adresoval skvělou nezištnou přihrávku LUKÁŠI RADILOVI, který se z výhodné pozice nemýlil a vstřelil tak svůj druhý gól v zápase. Asistence: Blaž Gregorc.
42:53
Michal Bárta právě opouští trestnou lavici.
42:04
Ani druhý pokus Petra Sýkory nemířil mezi tři tyče.
41:29
Sýkorovi střela vůbec nesedla a Bruslaři se osvobozují.
40:53
Michal Bárta (MBL) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
40:38
Tybor se probil do zakončení a jeho následný pokus zlikvidoval Rittich.
40:08
Domácí ihned po buly vyhazují puk na zakázané uvolnění.
40:01
Ve druhé třetině jsme mohli sledovat velký obrat hostí. Východočeši otočili nepříznivý stav 0:2 ve svůj prospěch, postupně se prosadili Sýkora, Radil a znovu kanonýr Petr Sýkora. Domácí působili jako opaření a připomínali spíše svůj stín, ke dvěma slibným šancím se propracovali až těsně před sirénou. Třetí perioda začne v 19:16.
40:00
39:58
Loskot nedokázal došťourat kotouč, který se povaloval na brankové čáře, za ležícího Kristana!
39:39
Dvě obrovské šance Bruslařů: Pacovský nejprve neproměnil ideální příležitost a poté se kotouč od jeho brusle odrazil do tyče!
39:31
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:44
Bártův projektil zblokoval Aleš Píša, a Kristan tak měl snadnou práci.
38:38
Hostí vyhazují.
38:02
Hruška hledal dobře najetého Štebiha, ale Kristan se nenechal nachytat v nedbalkách.
37:31
Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Ladislav Havlík (PCE).
37:04
Výborný hledal svého parťáka Lence na opačném konci brankoviště, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat skákavý kotouč.
36:48
Přihrávka rukou, buly v útočném pásmu hostí.
36:23
Vidmar se střelou dlouho otálel a nakonec celou nadějnou příležitost prováhal.
35:27
Trma-vrma v obranném pásmu Boleslavi a Jiří Rys – shodou okolností bývalý hráč Pardubic – vyrazil na útočný výlet. Střelou z pravého kruhu Kristana vystrašil, ale nepřekonal.
34:12
Neuvěřitelné, hosté během 13 minut dokonávají obrat! Svůj zabijácký instinkt dnes už podruhé ukázal PETR SÝKORA a svou 15. brankou v sezóně převážil jazýčky vah na stranu hostí. Asistence: Jan Ščotka.
33:38
Bárta ideálně uvolnil Výborného, ale domácímu kapitánovi se střela nepovedla.
32:53
Mikulíkův pokus od modré byl sražen mimo zónu, ve které operuje Robert Kristan.
32:40
Zakázané uvolnění Perníkářů vrací hru do obranného pásma hostí.
32:18
David Rittich byl povalen na zem dotírajícím Tyborem, ale sudí nevylučují a domácí brankář se hodně zlobí.
31:45
Ofsajd zastavuje útočnou akci hostí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:20
Nikdo neviděl, kde je puk, ale hra pokračovala. Po několika sekundách se zorientoval Robar a uklidnil hru.
30:38
Trška vysokou holí tečoval kotouč, který skončil na horní síťce.
30:08
Aktivní Bárta se v rohu kluziště srazil s Gregorcem a umožnil tak Lencovi zakončovat ze zajímavé pozice. Kristan však nakonec zasahovat nemusel.
29:52
Petr Sýkora vyslal svou pověstnou jedovatou střelu, ale Rittich byl na svém místě.
29:35
Tomáš Marcinko z mezikruží nemířil přesně, domácí obratem vyhodili puk na zakázané uvolnění.
29:23
Vrbata utržil ránu do obličeje při souboji se Sýkorou, hra je přerušena.
28:24
28:05
Další Gregorcův pokus letěl příliš vysoko a Bruslaři znovu vyhazují.
27:39
Domácí se osvobozují.
26:24
Luka Vidmar (MBL) je vyloučen na dvě minuty za držení.
25:37
Zdeněk Kubica zakončoval z mezikruží, ale rozduněl pouze zadní mantinel za Kristanovou klecí.
24:33
Je vyrovnáno! Situace téměř identická s prvním gólem hostí a Rittich podruhé inkasuje. Na brankovišti se nejlépe zorientoval LUKÁŠ RADIL a propasíroval puk mezi betony domácího brankáře. Asistence: Lukáš Nahodil.
24:14
Radilův střelecký pokus Rittich eliminoval svou vyrážečkou.
22:55
Trma-vrma na hranici boleslavského brankoviště znamená první gól Perníkářů. Střelu Jana Ščotky Rittich vyrazil do vzduchu, odkud baseballovým způsobem doklepl kotouč do sítě PETR SÝKORA. Asistence: Jan Ščotka.
22:45
Rittich parádním semaforem ukradl jasný gól Blaži Gregorcovi!
22:29
Peter Trška protečoval Čáslavův pas na tribunu.
21:46
"Havířovští" parťáci Jiránek s Loskotem obtěžují pardubickou rozehrávku.
20:54
Výborný chytře hledal před brankou najíždějícího Lence, ale Kristan byl u puku rychleji než domácí forvard s číslem 25.
20:37
Mikulík odebral kotouč Radilovi a nahazuje kotouč na Kristana.
20:01
Po první třetině vedou mladoboleslavští hokejisté nad Pardubicemi 2:0. Úvod utkání připomínal spíše šachovou partii, ale domácí dokázali dvakrát udeřit v přesilovkách – v 15. minutě se prosadil Tomáš Jiránek a o už o minutu později doklepl Bártovu střelu za Kristana Radan Lenc. Druhá třetina začne v 18:22.
20:00
19:26
Další skrytou střelu Tomáše Jiránka pardubický gólman bez problému eliminoval.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:26
Gregorcovo nahození ze středního pásma Rittich ukryl ve své lapačce.
17:30
Neskutečné, co hosté nedali! Kotouč se dlouho povaloval na brankovišti, ale ani jeden z trestuhodně neobsazených hráčů Pardubic jej nedokázal doklepnout za ležícího Ritticha.
17:02
Tým z města automobilů je při chuti, Kubica to zkoušel z otočky, ale minul.
15:56
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Středočeši využívají i svou druhou početní výhodu. Bárta vystřelil od modré a puk trefil břevno. Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale sudí zůstali ledově klidní. Pardubičtí ale přestali hrát a k volnému puku se dostal RADAN LENC, který už měl snadnou úlohu. Asistence: Michal Bárta, David Výborný.
15:38
Trška se efektní kličkou zbavil protihráče, proti jeho projektilu zasáhl Kristan na poslední chvíli!
14:41
Klimenta se dostal do své třetí stoprocentní šance, ale trefil jen přesouvajícího se Kristana!
14:18
Bruslaři mají k dispozici další přesilovku, Jan Starý (PCE) je vyloučen na dvě minuty za držení.
14:06
Domácí se ujímají vedení v přesilové hře! Peter Trška vystřelil od modré a TOMÁŠ JIRÁNEK jeho střelu tečoval za Kristanova záda. Jiránek se prosazuje ve svém prvním letošním extraligovém startu. Asistence: Peter Trška, Michal Bárta.
12:56
Musilův střílený pas svého adresáta nenašel a hosté vyhazují.
12:28
Za podražení inkasoval dvouminutový flastr Tomáš Marcinko (PCE). Domácí si po komerční přestávce zahrají svou první přesilovou hru.
11:58
Na ledové ploše se nic světoborného neděje, oba týmy spíše vyčkávají na chyby toho druhého.
10:57
Středočeši v poklidu rozehrávají další útočný výpad z vlastní obranné třetiny.
10:18
Ofsajd Východočechů, následuje buly ve středním pásmu.
10:08
Zakázané uvolnění Pardubických.
09:32
To už domácí hrají v plném počtu.
09:32
Rittich si dobře vybruslil proti střele Radila z ostrého úhlu a lapil kotouč lapačkou.
08:43
Čáslavova rána od modré trefila Bártu, který navíc sbírá cenné vteřinky v rohu kluziště.
07:46
Pavel Musil se ve vlastním oslabení stahovačkou dostal přes Čáslavu a jeho následná střela mířila centimetry vedle levé tyče!
07:32
Tomáš Klimenta (MBL) si půjde odpykat dvouminutový trest za hákování.
07:04
Mikulík byl v útočném pásmu o krok dříve než puk – ofsajd.
06:55
Pokus Radoslava Tybora z levého křídla Rittich usměrnil vyrážečkou do ochranné sítě. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
06:16
Peter Trška vrací kotouč na pardubické hokejky, stále se v probíhající sedmé minutě hraje bez jediného vyloučení.
05:40
Robert Kristan dlouho neviděl, kde je puk. Měl štěstí, protože kotouč skončil v ochranné síti.
05:28
Další zakázané uvolnění vrací hru před Roberta Kristana. Zatím sledujeme otevřený ofenzivní hokej, který se však zatím – až na výjimky – obešel bez vážnějších šancí.
05:10
Bártovu ránu Kristan vytěsnil ramenem, poté se domácí provinili přihrávkou rukou.
04:56
Buly před Rittichem.
04:35
Klimenta se dostal do další šance, ale stejně jako v úvodní minutě minul kotouč.
04:17
Poprvé byl v kontaktu s pukem také Míha Štebih, který přišel do města automobilů z Jihlavy v rámci střídavých startů.
03:53
Icing hostí.
03:37
Obklíčený Vrbata si neporadil s přesilou, pardubický kapitán Čáslava uklidňuje hru.
03:05
Jiránek upadl po osobním souboji, ale hra pokračovala. Dálnice se tak otevřela před Danielem Voženílkem, který trefil Ritticha přesně do plastronu.
02:19
Špaček měl na hokejce další šanci, z otočky však nemířil mezi tři tyče a Bruslaři obrací hru.
01:43
Lenc netrefil branku a do šance se na druhé straně prokousal Radoslav Tybor, který přitom povalil gólmana Středočechů na led.
01:14
Čárový zapískal ofsajd, ačkoliv se to publiku ani domácím hráčům vůbec nelíbí.
00:42
První velká šance zápasu, ale Klimenta z bezprostřední blízkosti minul puk!
00:27
Úvodní buly ovládli Bruslaři, ale dlouho u kotouče nezůstali.
00:01
Do konce utkání zbývá už jen necelých pět minut.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička M.) – Robar, Vidmar, Hruška, Štebih, Čermák, Trška, Kurka – Mikulík, Musil, Klimenta – Bárta, Výborný, Lenc – Pacovský, Loskot, Jiránek – Rys, Vrbata, Kubica – Kotala.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Ščotka, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Korím, Zdráhal – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Starý – Kňazev, Kaut, Voženílek – Půhoný.

Rozhodčí: Polák, Šindler – Lhotský, Svoboda.
Vzájemné zápasy

Poprvé se nedělní soupeři utkali již v rámci druhého kola, ve vyprodané ŠKOENERGO Aréně se po těsné výhře 4:3 radoval celek z města koňských dostihů a proslulých perníků. Bruslaři záhy prohrávali, ale díky gólům Broše a Pabišky otočili stav utkání ve svůj prospěch. Hosté se však poté třikrát prosadili a Vrbata v závěru už jen snižoval na konečných 3:4.

Ve druhém vzájemném zápase Středočeši jeli do nedalekých Pardubic a do utkání v tamní ČEZ Aréně vstoupili ve velkém stylu – už po deseti minutách vedli díky brankám Pacovského, Mikulíka, Vrbaty a znovu Pacovského už 4:0! A když ve 27. minutě snížil Zohorna, Boleslavští stihli už o minutu později druhou brankou Vrbaty gólově odpovědět. O chvilku později prostřelil bezmocného Halásze Klimenta a na kostce nad ledem svítil stav 1:6. Perníkáři díky dvěma brankám Benáka zkorigovali stav na 3:6, ale poslední slovo měl opět tým z města automobilů – Výborný a Hyka ustanovili konečný stav 3:8.
BK Mladá Boleslav

Bruslařský klub je nováčkem nejvyšší soutěže a momentálně okupuje desátou příčku tabulky. Bruslaři podávají výkony jako na houpačce, po sérii čtyř výher v řadě za sebou tahají sérii tří porážek. V posledním zápase svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka prohráli ve Zlíně, ačkoliv po první periodě vedli 2:0. Vítězná branka Zlína na 3:2 byla vstřelena v čase 58:12. Nechme se překvapit, zdali se tato smolná ztráta bodů podepíše na psychice Středočechů v dnešním utkání.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Perníkáři jsou v tabulce Tipsport extraligy na sedmé příčce, na kterou spadli po páteční domácí porážce 0:4 od Třince. Jednalo se už o sedmou prohru Východočechů v posledních devíti zápasech, i trenér Pardubic Zdeněk Venera v rozhovoru pro hokej.cz přiznal, že nebude úplně jednoduché své svěřence na utkání v Mladé Boleslavi připravit: „Znovu hrajeme o tři body, ale zápas s Třincem jen tak z hlavy pustit nejde. To by bylo moc jednoduché,“ tvrdí zkušený lodivod ČSOB Pojišťovny. Ve zmíněném utkání proti Ocelářům dostal podruhé v sezóně příležitost junior Karel Vejmelka, na kterého šlo více než 50 střel a porážce tak zabránit nemohl. „Karel chytal výborně, Třinec měl podstatně více šancí než na čtyři góly. Je to alespoň jedna pozitivní věc zápasu. Víme, že máme dalšího brankáře, který může kdykoliv nastoupit,“ řekl Venera. Uvidíme, zda dostane před Robertem Kristanem přednost i ve ŠKOENERGO Aréně…
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.