SESTŘIH: 20. kolo, Mladá Boleslav - Třinec 2:4

Z města automobilů je to pro dnešní den vše. Přeji vám ničím nerušený prodloužený víkend a budu se těšit opět v neděli napočtenou u onlajnu z Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Hezký večer.
V Mladé Boleslavi skončil další zápas. Bruslaři prohráli již po páté v řadě a stále drží domácí černou sérii. Ve ŠKOENERGO Aréně totiž naposledy vyhráli 26. září! Třinec si naopak po několika nezdarech připisuje povedené vítězství. Rozhodla především efektivita a proměněná přesilovka pět na tři, kterou hráli hosté. Boleslavští ji sice měli také k dispozici, ale neproměnili ji.
60:00
59:18
Lencova střela skončila ve spárech Šimona Hrubce.
58:42
I v závěru zápasu se Oceláři drží v útočném pásmu. Lidé už odcházejí ze stadionu. Zdá se tedy, že o osudu dnešního zápasu je již rozhodnuto.
58:13
57:49
Boleslavským bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Pár sekund po hvizdu rozhodčího vstřelili domácí branku, ta ale logicky nemůže být uznána. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
57:40
Toto byla velká příležitost domácích. David Výborný byl sám před brankou, jenže z ideální příležitosti přestřelil!
57:21
Do Stříteského střely si obětavě lehl Roufer.
56:53
Bruslaři se stále nemohou usadit před Hrubcem.
56:21
Prakticky ihned se hosté osvobozují.
56:13
Dokáží Boleslavští ještě zkorigovat skóre zápasu?
56:13
Hosté jsou znovu vyloučení. Na trestnou lavici putuje Jakub Orsava (TRI). Odpyká si dvouminutový trest za nedovolené bránění.
55:40
Milan Doudera z dálky jen těsně minul.
54:45
Závěrečný tlak se nejspíše konat nebude. Bruslaři mají dost práce zejména v obranné třetině.
54:11
Krepsovu střelu vytěsnil boleslavský gólman svým betonem.
53:06
Obraz hry je v posledních minutách poměrně monotónní. Třinec si pozorně hlídá obranné pásmo, zatímco Bruslaři se snaží něco vymyslet, ale většinou si nedokáží vytvořit gólové příležitosti.
52:35
Roman Čermák se prezentoval od modré razantnější střelou. I tu však brankář ve službách Třince polapil.
51:26
Luka Vidmar se prokličkoval až do útočného pásma. S jeho střelou ale neměl Hrubec s pomocí svých betonů sebemenší problém.
50:14
Třinec právě vstřelil branku!
Nakonec hráli Třinečtí svou dvojnásobnou přesilovku jen velmi krátkou chvíli. Z obrovského závaru se přesnou střelou prosazuje VLADIMÍR ROTH. Zdá se, že tento náskok už si hosté pohlídají. Asistence: Jiří Polanský, Marek Trončinský.
49:59
Bruslaři jdou do tří! Za vyhození kotouče mimo hrací plochu si odpyká dvouminutový trest Peter Trška (MBL). 118 sekund ve třech by měli hrát hrát Bruslaři proti pěti Ocelářům.
49:59
Doudera míjí Rittichovu svatyni.
48:57
Matěj Stříteský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.
48:09
Nyní se dokonce vhazuje u Ritticha.
47:31
A zásluhou Růžičky, který má puk na holi se dlouho drží v útočném pásmu.
47:14
Oceláři se osvobozují.
46:37
Šance pro Boleslav. Vyloučen byl Jiří Polanský (TRI) na dvě minuty za držení hole.
46:27
Ruferův pokus zblokoval Vidmar.
45:46
Dnešní utkání sleduje 3 873 diváků.
45:42
Roman Čermák byl v útočném pásmu nikým nehlídaný a měl čas na vyslání střely. Ta ale postrádala potřebnou razanci.
44:45
Rufer orazítkoval plexisklo za brankou domácího týmu.
44:31
Icing Mladé Boleslavi.
44:01
Třinec si dobře hlídá své obranné pásmo a Bruslaře do větších šancí nepouští.
43:07
Orsava se výborně prokličkoval až před domácí branku. Nikdo z jeho spoluhráčů mu však nenahrál.
42:12
Látal to zkoušel z otočky, ale netrefil se.
40:48
Střela Adamského minula jen těsně tyč Rittichovy branky.
40:13
Domácí jsou v útočném pásmu.
40:01
Skončila druhá třetina. I v té byli lepší Třinečtí. Ti zasadili domácím tvrdou ránu v podobě dvou svých gólů, které padly v rozmezí necelé minuty! V závěru měli sice Boleslavští příležitost dvojnásobné přesilovky (dokonce 112 sekund), jenže v tu trestuhodně neproměnili i přes nespočet vyložených šancí. Bruslaři nejsou o tolik horšími, jenže zbytečnými hrubkami v obraně přišli o své vedení.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:34
Stříteský ve výborné pozici nedokázal propasovat puk za Hrubce. Třinecký brankář drží skvělými zákroky hosty.
39:19
Třinec se znovu osvobozuje.
39:07
Výborný jen těsně míjí.
38:51
Michal Broš se pokusil překvapit reprezentanta Hrubce. Ten však předvedl bravurní zákrok svou lapačkou!
38:42
Hosté vyhazují.
37:59
Pozor! Hosté jdou do tří. Erik Hrňa (TRI) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a inkasuje za to dvouminutový trest. To je obrovská příležitost pro domácí, kteří mohou hrát skoro dvě minuty 5 na 3.
37:51
Za podražení odjíždí na trestnou lavici Jakub Orsava (TRI). Dokáže Boleslav vyrovnat?
35:14
Hrňova střela se málem otřela o pravou tyč Rittichovy branky.
34:33
Znovu to podobné. Tomáš Hyka byl slibně rozjetý, jenže jeden ze Slezanů jeho střelu výborně zblokoval.
33:48
Kubicovi Třinečtí vůbec nic nedovolili. Opět se ukazuje problém domácích se zakončením.
33:17
Vedení domácího celku se rozplynulo jako pára nad hrncem. Opět za to mohou nedostatky v obranné hře Mladé Boleslavi.
32:23
Tak to je neskutečné. Rittich znovu loví puk ze své sítě. Přihrávku Noska tečoval do branky domácích JAKUB ORSAVA. Asistence: David Nosek.
31:56
Hosté se prakticky z ničeho prosazují. Nedáš – dostaneš se právě potvrzuje. Třinečtí ujeli a za Ritticha propasoval kotouč ERIK HRŇA. Asisntece: Marek Trončinský.
31:41
Střelu Vrbaty zblokoval výtečně Roufer.
31:19
Domácí mají nyní velký tlak.
30:28
O chvilku později se tentýž hráč neprosadil ani z mezikruží.
30:00
Obrovská příležitost v podání domácího kapitána Davida Výborného. Do odkryté branky se však netrefil.
29:47
Marek Trončinský (TRI) sedí na trestné lavici. Provinil se nedovoleným bráněním.
29:18
Roman Čermák obdržel dobrou přihrávku, trefil ale jen rameno Šimona Hrubce.
28:38
Jiří Rys byl sice rozjetý, ale zakončení už do branky Třince nevedlo.
27:40
Třinec působí poněkud zaskočeně a do šancí se dostává jen výjimečně.
26:36
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Pěknou akci předvedl střelec druhé branky Bruslařů MICHAL BÁRTA, jenž byl nikým nehlídaný, a neměl tudíž problém prosadit se. Asistence: Tomáš Hyka, David Výborný.
26:07
Třineckým je odpískán ofsajd.
25:58
Před rozjetým Brošem Hrubec raději přerušuje hru.
25:41
V této početní výhodě byli Třinečtí bezzubí. Uvidíme, jaký bude další vývoj zápasu.
25:29
24:44
Dění na ledě příliš neodpovídá přesilovce hostů. Boleslav už několikrát vyhodila kotouč až za Hrubce.
23:45
Bruslařům se podařilo ujet a navíc dokázal cenné sekundy nastřádat Tomáš Klimenta, který zaměstnal třineckého gólmana.
23:29
Oceláři hráli celkem dlouho výhodu. Michal Broš (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Využijí Třinečtí tuto přesilovku?
23:04
Jakub Orsava je hodně aktivní v útočném pásmu. Třinečtí chtějí očividně strhnout vedení opět na svou stranu.
22:19
Nyní už to tam Bruslařům přeci jen spadlo! Dobrou nahrávku vyslal na RADANA LENCE Martin Látal, přičemž první jmenovaný se nemýlil a chladnokrevně vyrovnal. Asistence: Martin Látal.
21:35
Nyní zívala na Bruslaře prázdná branka Třince. Hosté ale včas nebezpečí zažehnali tím, že vyhodili puk.
21:01
Na začátku druhé třetiny jsou domácí aktivnější. Kotouč dobře tečoval kapitán Výborný.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Skončila první perioda, která zpočátku nenabízela příliš divácky pohledný hokej. V závěru však úroveň zápasu o něco stoupla. Vliv na to měly asi i přesilové hry. V nich prokázali více efektivity hosté, kteří tedy vedou. Mladá Boleslav o sobě ale dávala hlavně v závěru třetiny vědět. Uvidíme tedy, s čím přijdou oba týmy do druhé periody.
20:00
19:50
Hosté si Bruslaře hlídají a nepouští je ke střelám.
18:56
Domácí jsou v závěru třetiny jasně lepší. Jenže jak už to tak doma bývá, chybí jim potřebné štěstí.
18:31
17:47
Dominik Pacovský byl přímo před brankou, kotouč ale za záda Hrubce propasovat nedokázal.
17:15
Bruslaři si vytvořili několik dobrých šancí. Po několika sekundách se ale Třinec osvobozuje.
16:31
Vyloučení na straně hostů. Marek Růžička (TRI) si odsedí dvouminutový trest za sekání.
16:20
Třinec si však v závěru vytvořil velký tlak. Z dorážky se při velikém závaru prosazuje KAMIL KREPS. Asistence: Jakub Orsava, Vladimír Roth.
15:24
Ani Ocelářům se ale početní výhoda příliš nedaří.
14:29
Matěj Stříteský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hákování. První přesilová hra Třince.
14:11
13:59
Hrubec měl s Klimentovou střelou docela problémy, ale gól z toho nebyl.
13:30
A nyní znovu. Obraz této početní výhody je zatím ještě o něco horší než té první.
13:10
Třinečtí se osvobozují.
12:11
Vladimír Dravecký (TRI) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
11:34
Oním hráčem je Milan Hruška, který odjíždí za potlesku publika na střídačku.
11:34
Na ledě zůstává ležet jeden z boleslavských hráčů.
11:21
Rufer dorážel podél tyčky. David Rittich se svým betonem ale nepohnul ani o píď, a drží tedy i nadále remízu.
10:56
Peteru Trškovi se podařilo nahodit do útočného pásma, tam se puku ujali hosté. Nakonec ale zahráli na zakázané uvolnění, a tak se hra stěhuje znovu před Hrubce.
10:27
Na ledě zůstává ležet Jakub Orsava. Nakonec však za pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku. Snad to nebude nic vážného.
10:06
Rys střílel hodně ze strany, i tak měl ale Hrubec co na práci a raději přerušuje.
09:45
O kotouč se svádějí boje v rohu klužistě po pravici Davida Ritticha.
09:13
Zatím jsme v Mladé Boleslavi stále svědky opatrného, ale zároveň také ne příliš atraktivního zápasu.
09:06
Třinečtí byli v ofsajdu. Vhazuje se tedy opět ve středním pásmu.
08:10
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu.
07:50
Bárta se snažil vystřelit. Jeho úmysl mu však Třinečtí překazili obětavým zblokováním střely.
05:42
Skvěle rozjetý Zdeněk Kubica se pokoušel vymíchat Hrubce. Ten se ale nenechal. Stav je tedy i nadále bezbrankový.
05:22
04:50
04:28
Hosté zatím Bruslaře velmi aktivně napadají. Domácí si tak nejsou schopni vytvořit vážnější šanci.
03:22
Vyloučení na straně Třince. Jiří Polanský (TRI) si odpyká dvě minuty za hákování.
03:15
Zatím je na obou stranách k vidění poměrně opatrný hokej.
02:37
Kreps vystřelil a domácí brankář raději přerušil.
02:26
Vhazuje se ve středním pásmu.
01:30
Z otočky vystřelil nikým nehlídaný Nosek a kotouč prosvištěl jen těsně kolem Rittichovy branky.
01:06
Ovčačíkovu přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil. Domácím je tak odpískán icing.
00:13
Puk mají na svých holích hned od začátku Třinečtí.
00:01
Na ledové ploše jsou již aktéři dnešního zápasu. Divácká návštěva však příliš vysoká nebude.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Ovčačík, Trška, Kučný, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Bárta – Látal, Vrbata, Lenc – Pacovský, Kubica, Rys – Jarůšek

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Lihnart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera M., Matyáš, Doudera L. – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Růžička, Rákos – Matuš, Kindl, Jašek

Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy
Letos se oba týmy potkaly zatím jen jednou. Nutno říci, že lepší byl rozhodně Třinec. Nadělil Bruslařům pět gólů, přičemž dva z nich padly dokonce při přesilových hrách Mladé Boleslavi. Na konci září tak Oceláři zvítězili 5:2.
BK Mladá Boleslav
Bruslařský klub se vrátil do extraligy po dvou letech. Boleslavští sice překvapili svým dobrým vstupem do sezony, záhy se však ukázala jejich slabina. To jsou domácí zápasy. V mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně totiž dokázali letos zvítězit zatím jen jednou. Bruslaři mají navíc problémy i se závěry zápasů. O tom vypodívá i jejich poslední duel, který odehráli ve středu v Karlových Varech. Na západě Čech sice ještě 11 minut před koncem 2:0, jenže nakonec zápas prohráli v prodloužení. Byla to tak jejich čtvrtá porážka v řadě. Boleslavští vyhráli doma naposledy 26. září 2014. Podaří se jim uspět 14. listopadu?

Nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi je kapitán David Výborný, který má na svém kontě 18 kanadských bodů (6+12). Jedničkou v brankovišti je pak David Rittich. Dvaadvacetiletý gólman má úspěšnost 89,19 %.
HC Oceláři Třinec
Tým z města, které leží na samé hranici s Polskem, podává v extralize solidní výkony, a tak není žádným překvapením to, že se vyhřívá na krásném druhém místě s 39 body. Poslední dva zápasy ale Oceláři prohráli, před začátkem reprezentační pauzy podlehli doma po nájezdech Liberci, přičemž ve středu si z Plzně odvezli nadílku 5:2. Nejproduktivnějším hráčem Slezanů je Zbyněk Irgl (11+8). V brankovišti se pak Třinec spoléhá na reprezentanta Šimona Hrubce, jenž má nejlepší procentuální úspěšnost v lize (94,67 %).
Pro většinu z nás dlouho očekávaný pátek je konečně tady a s ním i už 20. kolo Tipsport extraligy, ve kterém se potkají dva týmy z opačných pólů tabulky, Mladá Boleslav a Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.