SESTŘIH: 32. kolo extraligy, Olomouc - Liberec 2:0

To je z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího přenosu z plechovky zase někdy na počtenou.

Využití: 1:0
Mora tedy před svými diváky zlomila svou nepříznivou sérii tří proher v řádě, protože dokázala zdolat Bíle Tygry z Liberce 2:0.
60:00
59:59
Poslední střelu utkání ještě v poslední vteřině vyslal z levé strany Rác a Lašák jeho střelu vyrazil za svou bránu.
59:33
Liberec se ještě pokouší o poslední útok.
59:08
Mora jen nahodila puk na Lašáka, který jej ihned předává svým obráncům.
58:39
Jass vystřelil z levé strany, jenže jeho střela letěla mimo bránu Olomouce.
58:02
Staněk se vrací na led z trestné lavice, a tak jsou domácí opět v pěti.
57:46
Puk je nyní v rohu obranného pásma Liberce.
57:22
Střelu Gřegořka zblokoval Laš a domácí následně vyhodili puk.
56:48
Liberec zatím ani nemůže dostat puk ze svého obranného pásma.
56:30
Olomouci se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
56:01
Robin Staněk (OLO) se na ledě příliš dlouho neohřál, protože putuje znovu na trestnou lavici, když tentokrát dostává trest za hru vysokou holí.
55:28
Střelu Gřegořka srazil Dlouhý do rohu kluziště.
55:04
Gřegořek opět neudržel puk v útočné třetině, a tak ani z této přesilové hry Liberce nic nebude.
54:53
Hosté se poté dostali do postavení mimo hru.
54:46
Mora přežila i další menší zámek Liberce, a tak puk míří opět až k Lašákovi.
54:12
Olomouci se podařilo dostat puk ze své obranné třetiny.
54:00
Branka Olomouce je vychýlena ze své pozice, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude po levici Trvaje.
53:42
Gřegořek však neudržel puk v útočném pásmu, a tak se z něj hosté musejí vystěhovat.
53:17
Robin Staněk (OLO) však ještě v posledních minutách utkání oslabuje svůj celek, protože dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
52:46
Radivojevič vystřelil od levého mantinelu, jenže jeho střela končí na hrudi Trvaje.
52:32
Jass si vybruslil z pravé strany až do zakončení, ale jeho střela letěla nad bránu Olomouce.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.
52:13
Následuje komerční přestávka.
52:13
Střela Jelínka z pravého kruhu byla olomouckou obranou sražena až do ochranné sítě.
51:31
Liberec nahodil puk na Trvaje, který jej udržel ve své lapačce.
51:23
Nahození Vlacha bylo prodlouženo Urbanem až do ochranné sítě, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:59
Touš nyní putuje z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů se nemůže protlačit do zakončení.
50:08
Liberci se následně podařilo dostat puk až za Trvajovu bránu.
49:36
Knotek našel z rohu kluziště mezi kruhy najíždějícího Buce, jehož okamžitá střela letěla jen těsně vedle Lašákovy brány.
48:54
Hosté nahodili puk až ze svého obranného pásma přímo na Trvaje, který nakonec skákající puk zkrotil ve své lapačce.
48:27
Domácí vyhazují puk až na zakázané uvolnění.
48:02
Vlach se dostal k odraženému puku ve středním pásmu, jenže jeho střelu vyrazil Trvaj svým betonem.
47:28
Domácí jsou nyní vyhnáni ze svého útočného pásma, protože dle hlavního rozhodčího se jeden z nich pohyboval v brankovišti Lašáka.
47:12
Balaštík posunul touš do útočného pásma, jenže zde se Tygři příliš dlouho neohřáli.
46:36
46:36
Domácí nyní točili touš kolem brány Lašáka, jenže ani Buc a ani Rachůnek nedokázali překonat hostujícího brankáře.
45:54
Radivojevič vystřelil z téměř totožného místa, jako před chvíli Bartek a jeho střela končí na hrudi Trvaje.
45:13
Bartkovu střelu z levé strany srazil nad svou bránu Houdek.
44:47
Výtisk nahodil puk do útočného pásma, jenže za pukem se následně nehnal ani jeden z jeho spoluhráčů.
44:12
Domácí zatím drží puk na svých hokejkách, avšak je to ve svém obranném pásmu.
43:36
Rác zavezl puk až do útočného pásma, a tak mohou domácí hokejisté odejít vystřídat.
43:00
Domácí však vyhodili touš přes celé kluziště, a tak se píská zakázané uvolnění.
42:48
Přesilovka Liberce je už u konce, a tak se Staněk vrací zpět na ledovou plochu.
42:13
Po menším závaru před olomouckou bránou nakonec hlavní rozhodčí vykazuje hru do středního pásma, protože byl jeden z útočícího hráčů postaven v brankovišti Trvaje.
41:50
A tak se nakonec do střely ze středu útočného pásma dostal Vampola, ale Trvaj byl na svém místě.
41:40
Liberec zatím kombinuje ve své útočné třetině, ale je to bez střelby.
41:04
Jass vystřelil z levého kruhu, jenže jeho střela letěla přímo do středu olomoucké brány.
40:44
Robin Staněk (OLO) ihned z úvodu třetí třetiny oslabuje svůj tým, protože si odsedí dvě minuty za hákování.
40:36
Rác se dostal do menších problémů za svou bránou, kde na něj nebezpečně dotírali Radivojevič a Balaštík.

Třetí třetina začne zhruba v 18:42.
Ve druhé třetině se tedy podařilo Olomouci dostat hned do dvoubrankového vedení, když se Mora nejdříve trefila přesně v polovině utkání, ve které se v přesilové hře trefil od modré Škůrek. I o druhou branku Hanáků se poté postaral obránce, protože Zuzin v závěru druhé třetiny připravil gól pro Vyrůbalíka, a tak Mora vede po druhé třetině 2:0.
40:00
39:26
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí se ještě prosazují z téměř poslední akce druhé třetiny. Zuzin si přebral puk ve středním pásmu, odkud se probruslil až před bránu Liberce, kde přihrál před zcela prázdnou klec MARTINU VYRŮBALÍKOVI, který poslal Olomouc do dvoubrankového vedení. Asistence: Peter Zuzin, Jiří Ondrušek.
39:01
Olomouci se podařilo dostat puk až za bránu Lašáka.
38:33
Ihned po buly se puk dostal na modrou ke Gřegořkovi, jehož střela však končí v lapačce Trvaje.
38:29
Voráček nahodil puk do útočného pásma, kde se od zadního mantinelu odrazil před Trvaje, který jej poté schoval do své lapačky.
38:08
Knotek nyní bojuje o puk v rohu útočného pásma Olomouce, kde na něj nebezpečně dotírá právě Bulík.
37:44
Bulík z levé strany pouze trefuje boční síť domácí brány.
37:12
Knotek protečoval touš do útočného pásma, kde se dostal k Lašákovi, který chvíli váhal zda ho rozehrát, ale nakonec raději přikryl puk svou lapačkou.
36:47
Rácova střela byla sražena za bránu Liberce, odkud se však touš odrazil až před Lašáka, který jej raději sebral svou vyrážečkou.
36:13
Krenželok se dostal k velice nebezpečné střele z hranice pravého kruhu, avšak ani tato střela nekončí za zády Trvaje.
36:05
Radivojevič vystřelil ihned po přejetí modré čáry, jenže jeho střela končí přesně v lapačce Trvaje.
35:31
Laš vyslal další střelu směrem na Lašáka, který však vyrazil puk pouze před sebe.
34:46
Vampola se snažil prodrat před bránu Olomouce, jenže byl dobře bráněn domácí obranou.
34:13
Liberec následně pouze vyhodil puk na zakázané uvolnění.
34:06
Střela Knotka ze středu útočného pásma letěla jen těsně nad břevnem hostující klece.
33:39
Marosz se pokusil překvapit Lašáka z hodně velkého úhlu, jenže brankář Liberce byl na své tyči, jako přilepený, a tak má puk ve své moci.
33:08
Jelínek se dostal k puku, jenže jeho následná střela letěla mimo bránu Olomouce.
32:55
Hrát se však bude až po komerční přestávce.
32:55
Do hry se nyní zapojila i střídačka Liberce, a tak se bude opět vhazovat před olomouckou bránou.
32:35
Filippi dostal přihrávku do pravého kruhu, kde však se svou střelou otálel a následně jen trefil blokujícího Kucharczyka, jenž hledal dlouho puk někde ve své výstroji.
32:07
Od modré nyní pálil Bartek, avšak jeho střela letěla přímo na hruď Trvaje.
31:42
Laš dostal přihrávku od Hermana a nakonec se dostal až do zakončení z pravého kruhu, ale jeho střela letěla těsně mimo bránu Liberce.
31:31
Filippi vystřelil z pravé strany a touš skončil až v lapačce Trvaje.
31:22
Šimek vystřelil od modré, ale trefuje hned blokujícího Dlouhého.
31:00
Domácím se podařilo vyhrát buly a poté Olomouc vyhazuje puk.
30:53
Je tu první vyloučení na straně domácích. Jan Knotek (OLO) totiž dostává dvě minuty za držení protihráče, a tak si Liberec zahraje svou první přesilovou hru.
30:14
Střela Marosze z levé strany byla sražena až nad ochrannou sít.
29:52
Domácí jsou za svou aktivitu odměněni první brankou v utkání a Olomouc se znovu tlačí před Lašákovu bránu.
29:39
Mora využívá přesilovou hru! DAVID ŠKŮREK dostal od Hermana přihrávku na modrou čáru, kde chvíli váhal co s pukem, ale poté jej poslal směrem na Lašákovu bránu a touš zapadl přesně do levého horního růžku hostující klece. Asistence: Jakub Herman, Marek Laš.
29:16
Po střele Houdka se puk odrazil od zadního mantinelu před bránu Liberce, kde se po několika odrazech objevil až za zády Lašáka, jenže touš se zastavil přesně na brankové čáře!
29:05
Domácí se drží ve svém útočném pásmu.
28:26
Po špatné kombinaci domácích puk putuje přes celé kluziště.
28:13
Patera byl nyní nedovoleně zastaven před libereckou bránou, a tak si Lukáš Derner (LIB) odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
27:40
27:40
Mora následně přenesla hru až před bránu Liberce, kde se však puk dostal až pod lapačku Lašáka, který si jej nechal pod svou lapačkou.
27:05
Balaštík dostal puk až na útočnou modrou a hosté byli následně dva na jednoho, kdy Balaštík nahrál na druhou stranu Radivojevičovi, jenže toho skvělým zákrokem vychytal Trvaj.
26:32
Puk je po delší době v obranném pásmu Olomouce, ale zde si jel zavezli sami domácí hráči.
26:04
Zuzin nyní střílel z mezikruží, jenže jeho střelu hosté zblokovali.
25:45
Tygrům se daří dostat puk alespoň do středního pásma.
25:15
Liberec pouze vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Úvod druhé třetiny je zatím jasně v režii domácího týmu.
24:46
Před libereckou bránou se k puku dostal Buc, jenže jeho střela mu vůbec nesedla, a tak si Lašák připisuje další úspěšný zákrok.
24:27
Knotkovi se nyní hned na dvakrát nevydařilo přihrát z rohu kluziště před Lašákovu bránu.
23:58
Hosté následně vyhodili puk, a tak Bílí Tygři přežijí i své druhé oslabení.
23:43
Rác vystřelil od modré, jenže jeho střela byla hodně nepřesná.
23:20
Domácí se konečně usazují ve své útočné třetině.
22:52
Mora se stále nemůže dostat do svého útočného pásma.
22:36
Liberci se však podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
22:16
Jenže Mora bude hrát další přesilovou hru, protože Petr Vampola si odpyká dvě minuty za držení protihráče.
22:10
Ondrušek hledal velice pěknou kolmicí Hermana, jenž však před prázdnou bránou promáchl.
22:03
Bartek nyní zahrál touš vysokou holí, a tak se bude vhazovat až před bránou Liberce.
21:43
Bartek si vybruslil zpoza domácí brány, ale jeho následná střela mířila mimo bránu Olomouce.
21:22
Zakázané uvolnění na druhé straně, a tak se hra vrátí před bránu Trvaje.
20:37
Velká příležitost domácích ihned v úvodu druhé části. Rác dostal přihrávku mezi kruhy a jeho následná střela sice byla zblokována, ale puk se i tak dále klouzal do brány Liberce, kde jej z brankové čáry Voráček odpálil na zakázané uvolnění.
20:24
I druhé úvodní vhazování patřilo Liberci, který ihned poslal puk do svého útočného pásma.
20:01
Oba týmy už přicházejí na ledovou plochu, a tak druhá třetina za chvíli vypukne.
Statistiky první třetiny:

Střely: 14:11
Zblokované střely: 6:3
Hity: 6:6
Vhazování: 11:7
Druhá třetina začne asi v 17:48.
Po první třetině je tedy stav utkání stále bezbrankový, ikdyž si oba týmy dokázaly vytvořit několik zajímavých šancí. Asi největší šanci Liberce spálil Balaštík, jenž se dostal k odraženému puku před Trvajem, ale nakonec se mu nevydařilo překonat olomouckého brankáře. Naopak domácí zřejmě nejvíce zahrozili ve své přesilové hře, ve které měli několik zajímavých příležitostí.
20:00
19:50
Hosté ještě nahodili puk do svého útočného pásma, ale v první třetině se už asi nic zajímavého nestane.
19:20
Radivojevič přihrával před olomouckou bránu, jenže zde nebyl ani jeden hráč v tmavě modrém dresu.
18:57
Hosté drží puk ve svém obranném pásmu.
18:30
Olomouci se podařilo zastavit krátký výpad Liberce.
17:53
Bartek nahodil puk do útočného pásma a jeho spoluhráči následně odcházejí střídat.
17:35
Houdek nahodil puk za bránu Liberce, jenže zde si pro něj dojíždí Lašák.
17:13
Až nyní se Liberci podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
16:53
Domácí drží puk ve svém útočném pásmu.
15:38
Od pravého mantinelu vystřelil Filippi a Trvaj jeho pokus vyrazil přímo na hůl Balaštíka, jehož však ve skvělé pozici vychytal domácí brankář.
15:10
Herman schoval svou střelu za bránícího hráče, jenže touš následně trefil dobře postaveného Lašáka.
14:07
Krenželok vystřelil z pravé strany a Trvaj jeho střelu vyrazil za svou bránu.
13:16
Vampola z levé strany nahazoval touš před olomouckou bránu, kde si jej málem do vlastní sítě srazil Ondrušek. Puk se však naštěstí pro domácí odklouzal jen pár centimetrů vedle.
12:58
Marosz nahodil z rohu kluziště puk na Lašáka, který si jej raději ponechal ve své lapačce.
12:38
Balaštík se dostal ke střele ze středu útočného pásma, avšak jeho pokus neměl potřebnou razanci, a tak si na něm Trvaj smlsl.
12:18
Jenže akce Olomouce je zastavena milimetrovým ofsajdem, a tak si hosté z Liberce mohou konečně odpočinout.
12:05
Domácí hokejisté mají nyní hodně navrch a hráči Liberce se jen brání.
11:46
Zuzin se obtočil kolem brány Liberce, ale jeho zakončení neletělo mezi tři tyče.
11:00
Dlouhý se protlačil až před Lašáka, jenže ten mu vypíchl puk z hole.
10:35
Nyní bylo pořádně horko i před bránou Liberce, kde nebezpečně kombinovali Rachůnek a Knotek, ale puk nakonec končí pod lapačkou Lašáka.
10:06
Hosté ujížděli ve dvou na jednoho a celou akci nakonec svou střelou vyřešil Vampola, jenže jeho pokus letěl přímo do Trvaje.
09:54
Ihned po vyhraném vhazování se touš dostal k Rachůnkovi, jehož střelu však Lašák dokázal chytit.
09:50
Hosté jsou již v pěti, a tak je jejich další vyhození už odpískáno. Zakázané uvolnění Liberce.
09:32
Liberci se následně podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
09:16
Marosz už byl sám mezi kruhy, ale olomoucký útočník ještě nesmyslně přihrával k pravé tyči Rácovi, který však byl dobře bráněn.
08:51
Vyrůbalík nabil na modré Ondruškovi, jenže jeho střelu srazil jeden z hostujících do ochranné sítě.
08:23
Liberci se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
08:04
Střelu Škůrka od modré čáry dokázal Lašák vyrazit mimo svou bránu.
07:44
Mora bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za sekání dostává Petr Jelínek (LIB).
07:35
Škůrek od modré trefuje hned prvního hráče Liberce.
07:06
Domácí drží puk ve svém útočném pásmu, jenže Kohouti se nemohou dostat do zakončení.
06:25
Krenželok si od levého mantinelu probruslil až mezi kruhy, kde vystřelil bekhendem a Trvaj musel opět zasáhnout svým betonem.
06:03
06:03
Knotek po delší době otestoval pozornost Lašáka, jenž si však dával pozor a puk má ve své lapačce.
05:28
Vypadá to tak, že Bulík má zřejmě něco se svou rukou, protože na lavičku Liberce odjíždí bez jakékoliv pomoci.
05:28
Hostující Bulík nyní zůstal ležet v rohu obranného pásma Liberce a útočník Bílých Tygrů se svíjí v hodně velkých bolestech.
05:08
Ihned po vhazování se puk dostal na modrou k Výtiskovi, jenže jeho následná střela byla sražena až do ochranné sítě.
05:04
Urban vletěl s pukem do útočného pásma, kde nakonec vystřelil z levé strany, ale Trvaj byl u své tyče připravený.
04:41
Bartek vystřelil od modré čáry a Trvaj jeho pokus vyrazil svým betonem.
04:14
Bílí Tygři uvízli v ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
04:02
Liberec se však od té doby stále drží ve svém obranném pásmu a hostům se nedaří založit kloudnou útočnou akci.
03:32
Rachůnek dostal puk až do rohu útočného pásma, kde však byl zcela osamocený, a tak o touš velice rychle přišel.
02:45
Následně byl Vlach natlačen na domácí bránu, která byla vytlačena ze své pozice, a tak se bude vhazovat po pravici Trvaje.
02:32
Urban získal touš za bránou Olomouce a následně si nabruslil až před Trvaje, jenže z bezprostřední blízkosti už hostující útočník brankáře domácích nepřekonal.
01:42
Ondrušek dostal nabito na modrou čáru, jenže olomoucký obránce se svou střelou trefil hned prvního hráče Liberce.
01:02
Liberec vyhrál následné vhazování a hosté rychle přenesli hru do svého útočného pásma, kde střílel Vampola a Trvaj jeho střelu vyrazil za svou klec.
00:46
Staněk dlouho držel puk za svou bránou, ale následně se domácí obránce rozjel až do útoku, kde z pravé strany vystřelil a Lašák si připisuje první úspěšný zákrok v utkání.
00:11
Ihned po vyhraném vhazování hosté nahodili touš na Trvaje, který jej raději ukryl ve své lapačce.
00:01
Obě úvodní pětky už jsou připraveny, a tak utkání za malou chvíli vypukne.
A následují i domácí, kteří opět obléknou své bílé dresy.
Jako první tedy přicházejí hosté z Liberce, jenž nastoupí ve svých tmavě modrých dresech.
Do začátku utkání zbývá už jen pár okamžiků, jenže ani jeden z týmů ještě stále nevychází ze svých šaten.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Staněk, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Dlouhý, Patera (C), Kucharczyk – Laš, Herman, Zuzin – Buc, Knotek, Rachůnek – Diviš.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Voráček, Vitásek, Derner, Gřegořek, Kajínek, Kolmann – Radivojevič, Filippi, Balaštík – Bulík, Vampola, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Jass.

Rozhodčí: Homola, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
Vzájemná střetnutí

Oba týmy se zatím společně potkaly ve dvou utkáních a v obou zápasech na tom byla vždy lépe Olomouc. Hanáci totiž nejdříve vyhráli ve své plecharéně 4:3, kde však stačilo jen pět minut navíc a Tygrům by se podařilo vyrovnat. Liberec poté mohl srovnat pomyslné skóre před svými diváky, jenže i v Home Credit aréně byl úspěšnější tým z Moravy, který svého soupeře zdolal opět pouze o jedinou branku 3:2.

26.9. HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 4:3
12.11 Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:3
HC Olomouc

Olomouc je na tom po třiceti kolech zatím jen o malý kousek lépe než Liberec, protože jí patří 8. místo, jenže na svého nedělního soupeře mají Hanácí pouze jednobodový náskok. Navíc teď Mora prožívá zatím své nejhorší období po návratu do extraligy, protože si v pátek olomoučtí hokejisté připsali už svou čtvrtou porážku v řadě. Tentokrát svěřenci Petra Fialy nestačili na Pardubice, které svého soupeře zdolali vcelku snadno 6:2. Moru navíc v posledních utkáních trápí i špatná produktivita, jelikož Olomouc v posledních čtyřech utkáních nastřílel pouze pět branek.

Bílí Tygři Liberec

Po třiceti odehraných kolech zatím Bílí Tygři nasbírali 40 bodů, které je aktuálně řadí na poslední postupové 10. místo. Jenže v hodně namačkané extraligové tabulce to zatím příliš neznamená. Liberec zatím střídá malé série výher a proher, ale Severočeši dokáží sehrát vyrovnané partie i s nejlepšími týmy extraligy. Jako tomu bylo v posledním kole, kdy do města pod Ještědem dorazili Oceláři Třinec a Liberec dlouho držel dvoubrankové vedení, které však hostující celek dokázal smazat a Třinec si navíc odvezl i bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech.

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 1:0
PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:1
Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 3:4 po sn.

Tomáš Filippi – 21 bodů (7+14)
Martin Bartek – 19 bodů (10+9)
Petr Vampola – 16 bodů (10+6)
Vítám vás u onlajn přenosu z utkání 32. kola Tipsport extraligy, ve kterém nás čeká souboj dvou celků, jenž jsou v tabulce od sebe odděleni jediným bodem. Konkrétně se proti sobě postaví domácí HC Olomouc, která na svém ledě přivítá Bílé Tygry z Liberce. Utkání startuje v plecharéně přesně v 17 hodin a díky tomuto on-line přenosu u toho můžete být i vy.