SESTŘIH: 43. kolo extraligy, Pardubice -Hradec Králové 1:2 po PP

Z posledního východočeského derby základní části je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.
Nejlepší hráči utkání:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Robert Kristan
Mountfield HK – Ondřej Kacetl
Pardubice potvrdily svoji dlouhodobě příšernou bilanci v zápasech, které neskončily po třech třetinách. Jiří Šimánek předvedl nejhezčí akci zápasu, tento gól udělal úplně sám. Ač byli domácí dvě třetiny lepším týmem, po špatné koncovce berou pouze bod. Hosté dva a díky tomu utíkají v tabulce svému soupeři na rozdíl dvou bodů.
61:08
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec otáčí zápas a vítězí v prodloužení! JIŘÍ ŠIMÁNEK si udělal vlastní one man show, z vlastního pásma obešel tři protihráče a bekhendovým blafákem rozhodl! Asistence: Karel Pilař.
60:52
Nahození Benáka Kacetl přikryl. Buly před ním.
60:28
Čáslava a Zohorna bojovali o puk na útočné modré, ale hrát budou hosté.
60:01
Hradec vstoupil do třetí třetiny skvěle. Rychle vyrovnal a měl tři další gólové šance, avšak Kristan Pardubice podržel a domácí se postupně vzpamatovali. Zbytek třetiny již příliš vzrušení nepřinesl a tak jdeme do prodloužení. Získaný bod znamená pro Hradec lepší bilanci ze vzájemných zápasů, což může být na konci základní části velmi důležité.
60:00
59:41
Nahodil napřáhl ve středním pásmu.
59:25
Hradec si v rohu za Kristanem pomohl přihrávkou rukou.
58:49
Konec zápasu je z obou stran velmi opatrný, čeká se na prodloužení.
58:26
Marcinko přejel modrou a švihem prověřil Kacetla.
57:55
Pospíšil se Skokanem se málem dostali k další gólovce, domácí obránce však na poslední chvíli srazil finální přihrávku.
57:39
Hosté tentokrát nezvládli rozehrávku a bude se vhazovat před Kacetlem.
57:18
Šimánek na druhé straně příklepem napálil rameno Kristana.
56:54
Náznak přečíslení v domácím podání, Radil čekal na najíždějícího spoluhráče, ale přihrávka neprošla.
56:00
Červený velmi zvláštně chytil hokejku, ale buly vyhrál. Pokračuje se ve středním pásmu.
55:58
Radil opět v akci, švihem pálil po přejetí modré, ale střela neměla razanci a Kacetl zasáhl lapačkou.
55:31
Radilův pokus skončil na plexiskle za brankou.
55:02
Čáslavovu rozehrávku srazili hosté do hlediště.
54:13
Cetkovský z levé strany jen lehce nahodil puk na branku.
53:59
Tybor se protáhl do útočného pásma, avšak skončil u mantinelu a střela nenadělala Kacetlovi problémy.
53:47
Pláňkova střela byla tečována a skončila na vnější straně síťky, kde puk Kristan přikryl lapačkou.
53:13
A je z toho zakázané uvolnění. Vhazování před Kristanem.
53:08
Opět začínají akci za vlastní brankou.
52:43
Pardubicím se nyní nedaří rozehrávka.
52:17
Nahození domácího hráče bylo sraženo do ochranné sítě.
51:44
51:37
Šimánek a Mertl se dostávali do šance v oslabení, avšak první gól Hradce v této herní situaci v sezóně nevstřelili.
51:26
Havlík neudržel modrou čáru.
51:03
Sýkorova přízemní bomba skončila na Kacetlově betonu.
50:20
Hosté se opět osvobozují.
50:17
Šimánek s pomocí teče protihráče dostal puk mimo hřiště.
49:49
Pláněk vyhazuje.
49:44
Červený zbytečně fauloval za brankou Kristana Píšu a dává možnost domácím zahrát si přesilovku. Podražení.
49:35
Dietz nahazoval od modré čáry.
49:18
Druhá polovina přesilovky hostů povedená nebyla a Pardubice se ubránily.
48:33
Radil dostal příležitost ke střele, poté i k dorážce, avšak v oslabení se gólově neprosadil.
48:14
Kombinaci Mountfieldu zakončil Šimánek, jeho ránu domácí srazili mimo hřiště.
47:18
Píša ve střední třetině krosčekoval soupeře a jde si odpočinout na trestnou lavici. Přesilovka pro Hradec.
47:00
Opět Skokan v šanci! Velmi aktivní hráč ve třetí třetině si další gól nepřidal.
46:42
Další akci Pardubic zastavuje ofsajd.
46:16
Rychlý protiútok 3 na 2 zazdili domácí vlastní nepřesností na modré.
46:05
Pardubice absolutně propadají a Hradec má jednu gólovku za druhou! Tentokrát úplně osamocený Mertl dostal přihrávku zpoza brány, avšak Kristan předvedl skvělý skluz a udržel vyrovnaný stav!
45:38
Ščotka zavezl puk za branku a zkouší své spoluhráče trochu uklidnit.
45:11
Dej získal puk po vhazování, protáhl se po pravém křídle a přestřelil.
44:50
Knotek projel s pukem celé kluziště, aby na závěr příklepem pouze vyprášil betony Kristana.
44:36
Zohorna přejel modrou a nahazoval na branku. Trefil však prvního soupeře před sebou, od kterého se puk odrazil do hlediště.
44:13
Opět Skokan před brankou, číhal na přihrávku Mertla, ale nedokázal zasunout puk.
43:57
Pardubice aktivně napadají v útočném pásmu.
42:40
Další velká šance hostů! Pospíšil se dostal sám před branku, udělal blafák Kristanovi, ale dostal se příliš blízko a nepřehodil beton domácího brankáře!
41:41
Hradečtí svůj skvělý vstup do třetiny korunují gólem! Rudolf Červený se v klidu projel podél pravého mantinelu až za branku, Píša se na něj jen díval. Hostující útočník tak neměl problém poslat ideální přihrávku na zadní tyč DÁVIDU SKOKANOVI, který po ledě vyrovnává! Asistence: Rudolf Červený, Martin Pláněk.
41:24
Nahodil dojel jen k červené a odevzdal puk.
40:55
Tentokrát Pospíšil zkusil štěstí, avšak jeho střela byla sražena.
40:36
Dej střílel z otočky, Kristan vyrazil puk do rohu.
40:26
Nahození Kudrny Šimánek netečoval a Kristan schoval puk v náruči.
40:14
Hned na začátku třetí části se hosté provinili zakázaným uvolněním.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 18:54.
Ve druhé třetině pokračoval zajímavý hokej z obou stran. Pardubice byly aktivnější, víc se tlačily do útoku. Hradec, jak je mu venku vlastní, pozorně bránil a snažil se využívat chyby v domácí obraně. K velké šanci se však nedostal a tak se nakonec prosadili domácí hráči, když rychlý protiútok prokazatelně zakončil Jiří Cetkovský kuriózní tečí vlastním pozadím. Střílel Lukáš Radil, který je zatím oficiálně hlášený jako střelec branky, tak uvidíme, zda nedojde k opravě. I po vstřeleném gólu Pardubice pokračovaly v aktivní hře a vytvořily si další šance, které pokryl velmi dobrý Kacetl. Pokud bude chtít Hradec uspět, musí víc hrát dopředu. Zatím vystřelil na branku pouze 16x, což je na dvě třetiny dost málo. Co s tím udělá, to zjistíme ve třetí třetině.
40:00
39:40
Z protiútoku Sýkora málem přepůlil nůž na Jankově brusli.
39:22
Dietz tvrdě pálil z pravého kruhu, Kristan vyrazil před sebe a obránci zažehnali nebezpečí.
39:01
Špaček přejel střední pásmo, poté se sám vyhnal ze střeleckého úhlu a jeho nahození od mantinelu Kacetla nemohlo překvapit.
38:38
Tentokrát hosté vyhodili na zakázané uvolnění. A moc se jim to nelíbí.
38:03
Další hradeckou akci zastavuje ofsajd.
37:31
Vašíček napřáhl po buly, Kristan dobře viděl a zasáhl lapačkou.
37:12
Závar před pardubickou brankou, Pospíšil se dvakrát snažil zasunout puk za čáru. Vše utíná hvizd rozhodčího a postavení Tvrdíka v brankovišti.
36:35
Nahodil zkusil obloučkem hodit puk Kacetlovi na záda, ale neuspěl.
35:57
Benák měl potíže na vlastní modré, jen tak tak se Dej nedostal do samostatného nájezdu.
35:02
Zohorna přihrával zleva najíždějícímu Sýkorovi, který tečoval puk pouze do Kacetlova betonu! Velmi dobrý zákrok hradeckého brankáře!
34:34
Beránek v pokleku pálil z levého kruhu, Kristan vyrazil za branku.
34:01
Tvrdík předvedl elegantní jízdu zpoza vlastní branky, ale na útočné modré o puk přišel.
33:14
Pokračuje se v plném počtu hráčů.
33:10
Následně se Radil dostal do šance! Získal odražený puk před brankou, popojel si od Kacetla, ale nedokázal zavěsit pod břevno!
32:50
Píša si musel chystat puk a to dalo Kacetlovi čas se na jeho ránu připravit.
32:27
Kacetl sice nedokázal po mantinelu vyhodit, ale domácí obránce na modré poslal puk na vlastní střídačku. Vhazování ve středním pásmu.
32:05
Pilař získal puk a hosté si mohou na chvíli vydechnout.
31:44
Sýkora na své pozici v levém kruhu, Kacetl dokázal zasáhnout.
31:29
Gregorc pálil nad branku.
31:14
Radil byl při přechodu středního pásma podražen Mertlem. Přesilovka 4 na 3 pro Pardubice.
30:53
Současné vyloučení po souboji za domácí brankou. Tybor zahrál holí v obličeji Knotka, ten ho na oplátku sekl. Pokračuje se 4 na 4.
29:47
Pardubice právě vstřelily branku!
Rychlý přechod středního pásma a následná kombinace v útočné třetině, to byl recept na úvodní gól zápasu! Již se zdálo, že to domácí hráči překombinovali, až si LUKÁŠ RADIL vybruslil na střed a pálil nahoru. Před brankou puk tečoval svým pozadím Jiří Cetkovský mezi Kacetlovy betony. To však rozhodčí nepostřehli. Domácí jdou do vedení! Asistence: Karol Korím, Jan Semorád.
28:59
Gašparovič zůstal na ledě a na bradě má krvavý šrám od hostující hokejky. Rozhodčí si toho nevšimli.
28:43
V levém kruhu čekající Červený dostal přihrávku od Pláňka, ale netrefil přesně.
28:19
Špaček upět uspěl na buly, ale hostující beci zablokovali střelu do ochranné sítě.
28:05
Ihned po buly napřáhl Píša, netrefil prostor branky.
28:02
Tentokrát se zakázaným uvolněním provinil Hradec.
27:43
Jank pálil od mantinelu, Kristan neměl potíže zasáhnout.
27:14
Čáslava nepřesně rozehrál – zakázané uvolnění.
26:56
26:37
Pilař se uvolnil na modré a místo střely přihrál do levého kruhu, kde čekal spoluhráč, kterému střela absolutně nesedla. Puk v podstatě netrefil.
26:00
Až nyní se Pardubice dokázaly poprvé osvobodit.
25:36
Hosté dlouho kombinovali, až dostali puk mezi kruhy na Šimánka, jehož betonem vychytal Kristan.
24:56
Pospíšil si vybruslil na modrou a švihem nahazoval puk na branku. Před ní clonil Dej, kterého zezadu složil na led Benák a hosté si zahrají přesilovku.
24:20
Marcinko chtěl dlouhou přihrávku na modrou, skok hostujícího hráče to překazil.
23:41
Na druhé straně musel zasahovat Kristan.
23:15
Cetkovský dlouho vozil Troligu na zádech, až se dostal k přihrávce, avšak střelou na branku akce neskončila.
22:25
Špaček si povodil několik protihráčů, ale nakonec s pukem skončil v rohu.
21:36
Další blok hostů, tentokrát již tvrdé střely, a Vašíčka to hodně bolí.
21:31
Benák zkoušel přihrát od mantinelu mezi kruhy najíždějícímu spoluhráči, ale puk byl zablokován.
21:00
Další pokus o útočnou akci Hradce kazí nepřesná přihrávka ve středním pásmu.
20:15
Hned zkraje třetiny hosté zatlačili domácí a nebezpečně pálili od modré.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 18:02.
První třetina branku nenabídla, přestože několik slibných šancí ke vstřelení gólu bylo na obou stranách. Je znát, že oba týmy nechtějí východočeské derby prohrát a důsledně brání. Když už se někdo dostal do zakončení, oba brankáři si dokázali poradit. Hradec ovšem dohrává bez Romana Kukumberga, který byl vyloučen do konce utkání za úder do oblasti hlavu a krku.
20:00
19:51
Šimánek už věděl, že nezbývá moc času a takovou lehčí střelou prověřil pozornost brankáře Kristana.
19:40
Rychlý brejk Pardubic byl zastaven ve svém zárodku a hosté mohou založit další útok zpoza své branky.
19:20
Hra ve čtyřech sedí více Hradci, který kombinuje v útočné třetině, ale zatím se nedokázal dostat do zakončení.
18:48
Jejich nájezdníci neuspěli a naopak se museli bránit oni. Útočnou snahu Hradce Králové ovšem přerušil hvizd sudího. Důvodem byla posunutá branka domácích.
18:28
Hostující Pospíšil se prodral do zakončení, ale puk mířil mimo tři tyče. Domácí mohou zaútočit.
17:41
Hostující Stanislav Dietz (HKM) dostal dvouminutový trest, zatímco Tomáš Zohorna (PCE) inkasoval dvě plus dvě minuty. Znamená to tedy, že se síly na ledě vyrovnají.
17:41
Zohorna zakončil z pravé strany backhandem, který ukryl Kacetl do své výstroje. Následně se strhla mela před brankou Hradce.
17:07
Šimánkovo nahození nebezpečně skočilo těsně před Kristanem, ale puk mířil mimo pardubickou branku. Domácí mohou opět zaútočit.
16:50
Hokejisté Hradce si mohou odpočinout. Kacetl pokryl i střelu Starého a hra je přerušena. Bude se vhazovat po pravici královehradeckého brankáře.
16:26
Tentokrát se domácímu týmu podařilo ohrozit brankáře Kacetla, který si se střelou Tybora poradil. Další vyhození hostujícího celku.
15:49
Pardubice se opět prodraly do útočné třetiny, kde dlouho kombinovaly, ale hostům se podařilo vyhodit.
15:09
Mountfield čeká dlouhá práce, kterou zahájil ve vlastní třetině, ale podařilo se mu vyhodit kotouč.
14:29
Slibná příležitost pro Pardubice! Roman Kukumberg (HKM) dostal po zákroku na Koríma trest 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.
14:29
Hra je přerušena, protože se na ledě ocitl hostující brankář Kacetl. Toho zasáhl při průjezdu kolem branky vlastní hráč a Kacetl zůstal po ráně do masky otřesený.
14:20
Na hostující straně se bude vylučovat. Během signalizované výhody se ke střele dostal Petr Sýkora, jehož jedovatou střelu Kacetl pokryl. Nikdo ze Sýkorových spoluhráčů ovšem nedokázal kotouč dorazit.
13:45
Pardubice se ubránily a Nahodil vedl další útočnou akci svého týmu. Puk je v útočném pásmu.
13:08
Mountfield oslabení zvládl a zaútočil. Nahození ze středního pásma Kristan pokryl, ale hosté vybojovali alespoň útočné pásmo.
12:14
Velká šance Pardubic! Další střela od modré v podání Petra Sýkory se z hloučku propadla až před ležícího Kacetla, ale Zohorna ho u tyčky nedokázal zvednout nad pevně přilepený beton hostujícího brankáře.
11:54
Marcinko pálil od modré čáry a Kacetlovi kotouč vypadl. Bohužel pro domácí fanoušky ho nikdo do branky neposlal.
11:34
Hradečtí následně vyhodili kotouč, který je opět v obranném pásmu Hradce. Ten se zatím úspěšně brání.
10:56
Tybor se ze svého obranného pásma dostal až do útočné třetiny, když se parádně prosmýkl kolem obránců soupeře, ale puk si posunul příliš dopředu a jeho zakončení chyběla razance.
10:33
Dlouhé dobývání Pardubic přineslo alespoň trest na straně hostí. Za nahozeným kotoučem se hnal jeden z domácích hráčů a Bohumil Jank (HKM) si u mantinelu počítal nedovoleně. Dvouminutový trest za nedovolené bránění.
09:34
Nejdříve přihrávka rukou hostujícího hráče v útočném pásmu a následně se hosté ocitli v ofsajdu. U kotouče jsou Pardubice.
09:19
Tlak Pardubic pokračuje. Tvrdíkovi vypadl kotouč z výstroje, ale nikdo z pardubických hokejistů ho směrem na branku neposlal.
08:41
Korím se u mantinelu dostal ke střele a jeho pokus ještě tečoval Starý. Puk zamířil mimo branku, ale Kacetl zareagoval opožděně, takže ho střela pravděpodobně zaskočila.
08:22
Když už se domácí dostanou do útočné třetiny, tak se hraje pouze u mantinelů, což vyhovuje hostujícímu týmu.
07:51
Pardubice mají problémy s defenzivním valem hostujícího celku a snaží se najít skulinky v obranné zdi Hradce.
07:25
Mountfield své obranné pásmo ubránil a domácím nedovolil vystřelit, přesto se nedostal přes střední pásmo a musí se opět bránit.
06:54
Nahození Karla Pilaře nikoho z jeho spoluhráčů nenašlo a zaútočit mohou Pardubice.
06:34
Šimánek ale vjel do ofsajdu a útočné snažení hostí tak prozatím končí.
06:30
Vystřelit ale nedokázaly a Mountfield vyváží kotouč.
06:15
Po delší době se v útočném pásmu usadily také Pardubice.
05:50
Nakonec to vypadalo, že Tvrdík přihraje od hrazení na modrou, tak se ale nestalo a Pardubice poslaly puk do středního pásma.
05:30
Mountfield je v útočném pásmu s pukem, opět ale jen u mantinelu.
05:07
Hra se posouvá do středního pásma, kotouč zůstal pod Trolligou ležícím u mantinelu.
05:00
Omlouváme se za technické potíže, nyní by již mělo vše fungovat.
00:01
Ještě než začne samotné utkání, tak probíhají gratulace Dominiku Haškovi k jeho narozeninám.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím – Sýkora, Marcinko, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Gašparovič, Špaček, Starý – Půhoný, Cetkovský, Semorád.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Dietz, Plášil, Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Pospíšil – Kukumberg, Tvrdík, Červený – Skokan, Troliga, Beránek – Kopta.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Brejcha, Suchánek.
Pardubických TOP 5:
Góly: Petr Sýkora – 24
Tresty: Jiří Cetkovský – 84 (2,80/zápas)
Horké téma – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Derby probíhající sezóny vyhrál vždy domácí celek, naváží Pardubice na tuto sérii?
Dvě domácí derby ovládli hokejisté z Hradce Králové a jedno Pardubice, na body to je tedy mezi oběmi rivaly 3:6 ve prospěch Mounfieldu HK a na góly 11:11. Pardubicím se tolik, jako jejich dnešnímu soupeři nedaří, z posledních pěti utkání vyhráli pouze dvě. Mohou se ale opřít o nejlepšího střelce extraligy Petra Sýkoru, který má o jednu trefu více než hradecký Tomáš Mertl a i další útočníci Pardubic se v posledním zápase ukázali v dobrém světlě.
Horké téma – Mounfield HK:

Hradečtí jsou od vysoké prohry s Kometou na vítězné vlně
Po vysoké domácí prohře 0:7 nad celkem z Brna se Mounfield zvedl, nejprve těsně porazil Slavii na jejím ledě 1:2. I další vítězství bylo o pouhou jednu branku, v domácím prostřední otočili nepříznivý vývoj po druhé třetině a ovládli zápas poměrem 4:3. Ve 41. kole už hráči Hradce Králové vyhráli jasným rozdílem, připsali si trumf v poražení Sparty 0:5 na jejím stadionu. Poslední odehraný zápas byl ale opět těsný, tři body proti Liberci si hráči připsali za vítězství 2:1. Povede se hostům prodloužit vítěznou sérii na pět zápasů, nebo Pardubice v čele s Milošem Říhou starším jejich sérii výher přeruší?
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi vás dnes provést utkáním 43. kola hokejové Tipsport extraligy,v němž se střetnou domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující Mounfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.