SESTŘIH: 29. kolo extraligy, Pardubice - HC Slavia Praha 4:1

Ode mne je to vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, příjemný zbytek večera!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #79 Tomáš Zohorna
Slavia: #25 Miloslav Hořava
Je konec, Pardubice přidaly ve třetí třetině další dvě branky a rozhodli o tom, že tři body zůstávají v pardubické ČEZ Areně.
60:00
59:21
Robert Kristan předvedl pohotový zákrok lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
58:42
Slavisté nic nevzdávají a aktivně napadají pardubickou rozehrávku ve snaze získat kotouč.
57:27
Pardubice právě vstřelily branku!
O vítězi je už zřejmě rozhodnuto! Lukáš Nahodil našel přesnou přihrávkou volného RADOSLAVA TYBORA, pro něhož nebyl problém překonat bezmocného Furcha. Asistence: Lukáš Nahodil, Lukáš Radil.
56:42
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
56:03
Valachova střela od modré čáry se nevešla mezi tři tyče pardubické klece.
55:30
Radil dlouho váhal se střelou, nakonec mu kotouč vysekl jeden z obránců Slavie a vhazovat se bude v obranném pásmu hostí.
54:56
Vasovu střelu od modré čáry vyrazil Kristan pouze před sebe, ale okamžitě se vrhl po puku a schoval ho pod lapačku.
54:35
Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
53:50
3 na 1 se teď řítili domácí útočníci! Tybor posunul kotouč na volného Radila, kterému puk v koncovce přeskočil přes čepel.
53:09
Pardubice vyhazují kotouč do koncového pásma Slavie a hosté musí celou akci rozjet znovu.
52:28
52:18
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.
51:40
Divíšek hledal svou přihrávkou jednoho ze spoluhráčů, avšak kotouče se zmocnili pouze domácí obránci.
50:53
Hostující pokus končí pouze ve výstroji pozorného Roberta Kristana.
50:28
Lukáš Radil (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
50:07
Slávisté kombinují v útočném pásmu, Kristan je však zatím bez práce.
49:52
Pardubičtí vyhazují na zakázané uvolnění.
49:24
Čáslava se snažil zavést kotouč do útočného pásma, ale zastavil ho dobrým obranným zákrokem Miloslav Hořava,
48:41
Jan Starý vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
48:02
Pardubice odskakují opět na rozdíl dvou branek! LUKÁŠ NAHODIL se dostal do samostatného úniku, v němž nic nevymýšlel a kotouč poslal do horního rohu soupeřovy brány. Asistence: Ladislav Havlík.
47:39
Odražený kotouč se stal suvenýrem pro jednoho z přihlížejících diváků.
47:18
Slávistické nahození končí v lapačce domácího gólmana, který raději nechal přerušit hru.
46:44
Tyborova střela z pravého kruhu pro vhazování nemířila mezi tři tyče hostující brány.
45:55
Divíšek nahrál nepřesně a kotouč skončil až u hostujícího brankáře.
45:16
Kolář přenechal kotouč Starému, jehož střelu zápěstím zlikvidoval brankář Dominik Furch.
45:04
Vlasák se prokličkoval až před bránu Pardubic, odkud to zkoušel bekhendovou střelou, která však skončila pouze v lapačce Roberta Kristana.
44:25
Sýkora si v akci 1 na 1 obhodil hostujícího obránce, avšak pod nohy mu skočil Dominik Furch. Rozhodčí se rozhodli nevylučovat.
44:01
Zdvižená pravice čárového sudího mluví za vše – ofsajd Slavie.
43:45
Čermák se uvolnil z tísně domácích obránců, avšak střelou z otočky na Kristana nevyzrál. Vhazovat se bude po pravici pardubického brankáře.
42:59
Benák pouze nahazuje kotouč za bránu soupeře a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
42:37
Ščotka už se chytal střílet z předbrankového prostoru, ale na poslední chvíli ho odzbrojil Tomáš Doležal.
Na led bylo při prvním gólu Pardubic vhozeno 2045 plyšáků, které poputují do dětského domova!
41:52
41:05
Pardubice kombibují v útočném pásmu, avšak Furch je zatím bez práce.
40:12
První akce domácího celku končí po odpískaném ofsajdu.
40:01
Ve druhé třetině byly k vidění celkem dvě branky. Tu pardubickou vstřelil Petr Sýkora, za hosty se trefil Miloslav Hořava.
40:00
39:56
Střela Blaže Gregorce proletěla nad bránou hostujícího celku.
39:52
Juraj Valach (SLA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
39:31
Slávisté nadále kombinují v útočném pásmu, Pardubice se v posledních minutách dostávají ke kotouči jen stěží.
39:08
38:27
Jan Starý po dlouhém tlaku hostí vyhazuje kotouč za bránu soupeře.
37:50
Königova dělová rána od modré čáry pouze prosvištěla kolem levé tyče pardubické svatyně.
37:08
Lukáš Radil (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
36:41
U kotouče byli tentokrát dlouho hosté, avšak ani oni soupeřova brankáře nikterak neohrozili.
35:49
35:16
Slávistické nahození skončilo pouze v lapačce Roberta Kristana, který kotouč okamžitě rozehrál na své spoluhráče, jejichž akci ukončuje jeden z hlavních rozhodčích, protože některý z diváků vhodil na ledovou plochu dalšího plyšáka.
34:46
34:23
Pardubice kombinují v koncovém pásmu soupeře, avšak Slávisté je zatím nepouští ke střele.
33:49
Petr Sýkora (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
33:19
Krejčí unikl domácím hráčům i při vlastním oslabení, avšak jeho tvrdou střelu příklepem se Kristanovi podařilo vyrazit.
32:46
Juraj Valach (SLA) vyloučen na dvě minuty za držení.
32:13
Slávisté se pokusili ohrozit Kristana i v oslabení, avšak jejich akci ukončila zdvižená pravice čárového sudího.
31:33
Pardubice kombinují v utočném pásmu, ale Furch zatím nemusel zasahovat.
31:10
János Vas (SLA) vyloučen na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
30:29
Po hostujícím nahození posílají obě mužstva na ledovou plochu čerstvé síly.
29:26
Radoslav Tybor se dostal do samostatného úniku, ale na Furcha střelou mezi betony nevyzrál.
29:00
Tomáš Zohorna přijímal přihrávku už za útočnou modrou čárou, ofsajd.
28:16
Jan Ščotka našel volného Starého, jehož přízemní střelu vyrazil Furch pravým betonem.
27:25
Pardubice aktivně napadají hostující rozehrávku, oba brankáři teď nemuseli delší chvíli zasahovat.
26:25
Po přerušené hře následuje komerční přestávka.
25:52
Marcinkovi se podařilo kotouč vyhodit z obranného pásma, u kotouče jsou však nadále hosté z Prahy.
25:20
Slavisté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
23:46
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia snižuje na rozdíl jediné branky! Po skrumáži před pardubickou bránou se dostal ke kotouči MILOSLAV HOŘAVA, jenž překonal domácího brankáře. Asistence: Tomáš Divíšek, Michal Poletín.
22:24
Pardubice vedou o dvě branky! Zohorna poslal přihrávkuna PETRA SÝKORU, ten mu chtěl kotouč vrátit, jenže tento pas si srazil hostující obránce do vlastní klece. Asistence: Tomáš Zohorna.
21:25
Kňazev ukořistil kotouč v útočném pásmu, ale jeho následnou střelu lapil bez větších problémů Furch.
20:53
Tentokrát Pražané vyhazují na zakázané uvolnění.
20:40
Další hostující akce končí po odpískaném ofsajdu.
20:24
První pokus hostí ve druhé třetině letěl mimo, ten druhý už skončil v lapačce Roberta Kristana.
20:01
V první třetině byla k vidění pouze jedna branka, o kterou se postaral Tomáš Zonorna. Po gólu se na ledě objevili plyšáci, kteří poputují dětem v dětských domovech.
20:00
19:50
Pardubické nahození končí za bránou Slavie, víc už v první třetině zřejmě neuvidíme.
19:20
18:50
Pardubice opět vyhazují kotouč až za soupeřovu bránu.
18:02
König zlomil při své střele od modré čáry hokejku, a jeho střela tak nedělala Kristanovi žádný problém
17:25
Rychlá hostující střela ihned po vhazování konce pouze v lapačce domácího gólmana.
17:20
Petr Sýkora (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
16:59
15:50
Tentokrát se ocitli v dobře šanci hosté, ale ani na tři pokusy nepřekonali Roberta Kristana.
15:14
Pardubičtí se uvolňují dlouhým výhozem, který sbírá až brankář Furch.
14:59
Petr Čáslava (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče.
14:27
Pardubický útok končí po nepřesné rozehrávce ve středním pásmu.
13:46
Tyborovi se nepodařilo kotouč zpracovat rukavicí, hra je přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu hostí.
13:12
Čáslava to zkoušel šikovnou kličkou, ale Dominik Furch byl pozorný a kotouč schoval ve výstroji.
12:51
Pardubice se opět zabydlely v koncovém pásmu Slavie.
12:23
Divíškova přihrávka mířící před bránu se odrazila od holenních chráničů Jana Ščotky pouze do lapačky pardubického brankáře.
11:51
Zdvižená pravice jednoho z čárových rozhodčích signalizuje ofsajd Pardubic.
11:28
11:16
Pardubice s kotoučem na holi kombinují v útočném pásmu.
09:52
Sýkora hledal před bránou si najíždějícího spoluhráče, ale trefil pouze hokejku jednoho z obránců Slavie, od které se puk odrazil těsně vedle tyče!
09:28
János Vas (SLA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče.
09:24
Beňovič vyhazuje kotouč až na zakázané uvolnění.
09:02
08:46
Tentokrát to zkoušel Blaž Gregorc, ale ani on se svou střelou od modré čáry neuspěl.
08:25
Slavisté se opět uvolňují z pardubického tlaku poté, co kotouč vyhodili až ke Kristiánovi.
07:38
Petr Sýkora trefil svou tvrdou ranou pouze před bránou clonícího spoluhráče Petra Čáslavu.
07:14
První pardubická přesilovková střela končí v lapačce hostujícího brankáře.
07:02
Tomáš Beňovič (SLA) vyloučen na dvě minuty za podražení.
06:25
Pardubice se dostávají do vedení! Petr Čáslava nabil na modré čáře stojícímu TOMÁŠI ZOHORNOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Na ledě se objevují plyšáci, kteří poputují do dětského domova! Asistence: Petr Čáslava.
06:06
Sýkora hledal střílenou nahrávkou Marcinka, tomu však kotouč přeskočil přes čepel.
04:54
Miloslav Čermák (SLA) vyloučen na dvě minuty za podražení.
04:40
Domácí se uvolňují dlouhým výhozem až za bránu Slavie.
04:16
König pálil od modré čáry, ale kotouč skončil pouze v lapačce Roberta Kristana.
03:45
Vlasák se dostal do slibné šance, ale čároví sudí signalizovali ofsajd.
03:28
Aleš Píša (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
02:51
Tentokrát jsou u kotouče Pražané, ale Kristan zatím nemusel zasahovat.
02:31
Pardubice vyhazují na zakázané uvolnění.
02:15
Pardubice si hned z úvodu utkání vytváří tlak a Furch má plné ruce práce
01:08
Odražený kotouč skončil na holi Lukáše Nahodila, ten ho však nedokázal zpracovat, a promarnil tak obrovskou brankovou příležitost.
00:15
Sýkora to zkusil bekhendem od levého mantinelu, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Benák, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Ščotka, Zdráhal – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Voženílek, Starý – Kňazev, Kaut, Půhoný – Poulíček.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Valach, Štich, Novák, Beňovič, Kolařík, König, Knot – Bedář, Vlasák, J. Doležal – Hořava, Divíšek, M. Doležal – Čermák, Vas, Poletín – Veselý, Krejčí, Andres.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Kis, Lučan.
Slávistických TOP 5:
Góly: Jaroslav Bednář – 10
Tresty: David Štich – 69 TM (3,29/zápas)
Střely: Juraj Valach – 103 (4,12/zápas)
Čas na ledě: Jaroslav Bednář – 22:03/zápas
Vhazování: Michal Poletín – 56,58%
Pardubických TOP 5:
Góly: Petr Sýkora – 15
Tresty: Tomáš Marcinko – 48 TM (2,40/zápas)
Střely: Petr Sýkora – 122 (4,52/zápas)
Čas na ledě: Petr Čáslava – 23:46/zápas
Vhazování: Tomáš Marcinko – 54,61%
Horké téma – HC Slavia Praha:

Tenký led pod Lubinou u Slavie praskl
Výkony Slavie pod vedeném trenéra Ladislava Lubiny byly pouze horší a horší, přičemž pražský celek zaznamenal s Lubinou na lavičce šest porážek v řadě, v nichž obdržel celkem 35 branek (průměrně 5,8 gólů za zápas). Vedení Slavie došla trpělivost a klubový majitel Vladimír Pitter se rozhodl ukončit s bývalým útočníkem Pardubic spolupráci. Nově Slavii vede trenér Petr Novák, avšak ani on nezastavil nepříznivou sérii tohoto týmu poté, co Pražené prohráli v předehrávce 30. kola s Plzní na domácím ledě 1:2.
Horké téma – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Vyhráli jsme zaslouženě, tvrdil Miloš Říha po utkání s Mladou Boleslaví
V posledním utkání těchto dvou celků byla k vidění na ledě Pardubic gólová exhibice v podání bruslařského klubu. Tentokrát se karty obrátily a Východočeši ukořistili na ledě Škoenergo Areny v osmadvacátém kole Tipsport extraligy 3 body. První třetinu režírovali domácí hokejisté, kteří vstřelili dvě branky v přesilové hře, avšak druhé dějství již patřilo Perníkářům. Na 2:1 snížil Petr Sýkora, o vyrovnávající branku se postaral Lukáš Radil a do vedení poslal hosty sniper s číslem 37, který zaznamenal svou druhou trefu v utkání. Ve třetí třetině přidal svůj taktéž druhý gól Lukáš Radil, který bude oblékat dres České hokejové reprezentace na mezinárodním turnaji Channel One Cup. „Bylo pro nás nepříjemné, že jsme prohrávali 2:0. Zápas jsme otočili a až na pár střídání na konci druhé a třetí třetiny si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ sdělil novinářům po utkání asistent trenéra Pardubic Miloš Říha.
Příjemný hokejový podvečer všem příznivcům dobrého sportu, dovolte mi vás dnes provést utkáním 29. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém vyzvou Pardubice na ledě velké haly ČEZ Areny hosty z týmu Slavia Praha.