SESTŘIH: 47. kolo extraligy, Plzeň - Kometa Brno 3:0

Ode mě to bude všechno. Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán, někdy příště na počtenou!
Matěj Machovský vychytal své druhé čisté konto v sezoně a opět to bylo proti Brnu! I díky němu domácí vyhráli 3:0. V každé třetině vstřelili jednu branku.

Skóre otevřel v 6. minutě Mário Bližňák, druhou branku v průběhu 33. minuty přidal Ján Sýkora. No a i třetí gól Škodovky vstřelil slovenský útočník, tentokráte to byl Jozef Balej. Plzeň tedy zvítězila 3:0!

Nejlepší hráči: Matěj Machovský – Jan Hanzlík
60:00
59:39
Od modré pálil Káňa, Machovský ale lapil jeho střelu. Domácí jsou v plném počtu a od vítězství už je dělí jen několik vteřin.
59:10
Jeřábek dostal puk až do útočného pásma Plzně.
58:50
Domácí zatím dobře brání, opět totiž vyhodili puk. Brno se ale snaží přidat alespoň čestnou branku.
58:29
Kuboš střelou od modré netrefil branku.
58:01
Hollweg na počátku poslední dvouminutovky vyhodil.
57:50
Koreis byl dobře bráněn a Machovský lapil puk.
57:37
Ale v plném počtu zůstali pouhé dvě vteřiny. Nyní je za krosček vyloučen Petr Kadlec (PLZ).
57:35
57:25
Matěj Machovský nastavil lapačku proti střele Tomáše Malce a chytil puk.
57:04
Pulpán odpálil puk. Dnes hraje tento plzeňský obránce dobré utkání.
56:36
Lev zblokoval střelu a domácí vyhodili puk.
56:26
Nyní sám Jan Hanzlík střílel, Machovský ale vyrazil puk.
56:07
Hanzlík zachytil Jeřábkův výhoz podél mantinelu.
55:41
Bližňák vyhodil puk.
Dnešní utkání sleduje 5035 diváků.
55:35
David Sklenička (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Přesilovka Komety přijde po komerční přestávce.
55:09
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí dávají velmi důležitou branku, necelých pět minut před koncem totiž vedou 3:0! Jakub Lev v útočném pásmu přenechal puk JOZEFU BALEJOVI (5+6), který střelou o tyč překonal Čiliaka! Asistence: Jakub Lev (15+11).
54:27
Lukáš Pulpán ve středu hřiště vystavil pěkný bodyček Dočekalovi!
54:02
Z předbrankového prostoru dvakrát hrozil Tomáš Vondráček, ani jednou ale nedokázal trefit klec.
53:34
Vondráček procpal puk před branku, nikoli ovšem za Machovského.
53:10
Na druhou stranu pelášil Jan Hruška, jenže jeho střela šla zcela mimo.
52:52
Sklenička se odhodlal ke střele, Čiliak jí ovšem vyrazil.
52:22
Balejova střela z levé strany byla ztečována tak dobře, že nebezpečí vůbec nenadělala.
51:41
51:20
Nyní hostující strážce svatyně betonem vyrazil Jeřábkův pokus.
51:06
Tvrdá rána Jána Sýkory skončila vedle branky Čiliaka.
50:13
Schleiss na modré přišel o puk, nic z této akce tedy nebylo.
49:41
Za podražení v útočném pásmu je vyloučen Antonín Honejsek (KOM). Ten se navíc rozčiloval tak moc, že navíc inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Petr Mrázek.
49:33
Ptáček nahrál do mezikruží na Čermáka, jeho pokus byl ale zblokován.
48:50
Čermák po přejetí modré čáry vystřelil po zemi, domácí brankář vyrazil puk.
48:23
Honejsek po buly přestřelil.
48:20
Po zajímavých odrazech puku doskákal kus černé gumy až do Machovského lapačky.
47:58
Nepříliš výraznou pasáž hry přerušil Machovský, který pokryl puk.
47:05
Hanzlík to zkoušel padáčkem od mantinelu, puk ovšem dopadl za branku.
46:27
Bilčík sice obdržel pas od Honejska, bylo to už ovšem za modrou čárou a tak útočit nemohl.
45:34
Vondráček se pokusil založit akci, přihrávkou zprava ovšem nedokázal nalézt spoluhráče.
45:17
Ofsajd hráčů Komety Brno.
44:27
Střela Tomáše Sýkory Čiliakovi vypadla z lapačky, Simon už ovšem nedokázal zpracovat puk a zakončit.
43:47
Němec z mezikruží přestřelil branku.
43:46
43:25
A domácí opět vyhodili.
43:08
Malec z blízka trefil pouze Kratěnu, puk skončil až u Čiliaka.
42:49
Jan Káňa po buly zrychlil a ujel po levé straně, nakonec ovšem se svým zakončením neuspěl. Puk opět trefil ochrannou síť.
42:41
Domácí vyvezli puk a dokonce vybojovali buly v útočném pásmu poté, co byl pokus jednoho z hráčů Plzně ztečován do ochranné sítě.
42:20
Antonín Honejsek už dokázal překonat Machovského, puku v cestě do brány ovšem zabránila tyč!
42:07
Tonovu dělovku tečoval před brankou Němec jen těsně vedle.
41:46
Machovský včas zareagoval proti střele Martina Dočekala. Předtím ovšem hákoval Tomáš Sýkora (PLZ), který je tedy vyloučen.
41:40
Teď se ale do pásma dostanou po zakázaném uvolnění Škodovky.
41:20
Nyní podobně dopadl Jan Hruška. Brno se zatím marně snaží zaútočit.
40:45
Káňa projel až do útoku, tam už ale nic nevymyslel.
40:30
40:15
Domácí pokračují ve zbytku přesilovky.
40:01
Hráči už nastupují na ledovou plochu, třetí třetina brzy začne. Stav je zatím 2:0.
Po druhém dějství hry vede Plzeň už o dvě branky, když svůj 20. gól v sezoně vstřelil během 33. minuty Ján Sýkora. Kometa to tak v poslední třetině bude mít značně těžší.
Další třetina začne přibližně v 17:12.
40:00
39:52
Po střele Jána Sýkory se domácí snažili dorazit puk do branky, Vágner ho ale dokázal z brankoviště odpálit do bezpečí!
39:43
Lvova střela z pravé strany byla ztečována do ochranné sítě.
39:30
Hanzlík má puk na holi a šetří cenné vteřiny.
38:51
Nyní poslal puk přes všechny čáry Ptáček.
38:38
Brno ihned vyhazuje.
38:30
Tomáš Malec (KOM) držel Jána Sýkoru, dostává tedy dvě trestné minuty. Plzeň bude na konci třetiny hrát přesilovou hru.
37:56
Ján Sýkora rychlý kontr zakončil střelou nad branku.
37:40
Vondráčkovu střelu Machovský vidět nemohl, ale šla vedle branky a tak mu to nemuselo vadit.
37:29
Zakázané uvolnění Komety přesune hru před Marka Čiliaka.
36:48
36:30
Tomáš Sýkora uspěl v souboji a vyhodil.
36:16
Nyní si Matěj Machovský vychutnal zákrok lapačkou.
36:04
Kuboš vyprášil Machovského betony.
35:55
Brno se usadilo v útoku.
35:07
Martin Dočekal se přes obránce dostal do samostatného úniku, Machovský ale jeho forhendovou kličku zneškodnil!
34:48
Lukáš Pulpán (PLZ) se snažil puk získat zpět tak vehementně, až je za to vyloučen za sekání.
34:45
Pulpán se krásně dostal před braku, kde hledal Baleje, ten ale nezakončil.
34:11
Jakub Lev střílel z pravé strany, Čiliak byl připraven.
33:56
Pokus Davida Ostřížka byl sražený do ochranné sítě nad brankou.
33:12
Nyní slovenský útočník posunul puk na Johnsona, který dostal kotouč před branku. Tam číhal Simon, ten ale nedokázal zakončit kvůli důraznému bránění Jana Hanzlíka!
32:53
Ján Sýkora střelou od modré trefil pouze bránícího Koreise.
32:21
Schleissovu střelu vyrážečkou zlikvidoval Čiliak.
32:05
Komerční přestávka.
32:01
Krátce po vypršení trestu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Po pravé straně ujel JÁN SÝKORA (20+18), jemuž se ještě ve středu nabízel Balej. Nejproduktivnější hráč Plzně to ale vzal na sebe a vstřelil svou dvacátou branku v sezoně! Asistence: Tomáš Sýkora (5+2) a Lukáš Pulpán (1+8).
31:41
31:15
Dobré šance Plzně v oslabení! Nejprve Tomáš Sýkora posunul na Mozíka, který ale nedokázal překonat Čiliaka. Následně to plzeňský útočník zkusil sám, hostující brankář ale vyrazil puk ramenem!
30:51
Kratěna obral Tona o puk a šel do útoku, nebyl ovšem dostatečně rychlý a jeho pokus Čiliak vyrazil.
30:17
Tonovu dělovou ránu Machovský vyrazil betonem!
30:07
Honejskův pokus se od Machovského odrazil do ochranné sítě.
29:41
Za sekání je vyloučený Petr Kadlec (PLZ). Brno má tak další přesilovou hru.
29:37
Vágner při ponechané výhodě zcela minul bránu.
29:19
Tentokráte po akci Jana Hrušky domácí brankář raději podržel puk, následuje komerční pauza.
29:00
Brno nyní velmi tlačí, pokus Hanzlíka od modré šel jen těsně vedle branky Machovského.
28:31
Vondráčkův dobrý pas na Káňu nyní naštěstí pro Plzeň zastavili obránci!
28:18
Koreis dostal přihrávku před branku, nedokázal ovšem zakončit.
28:03
Brno nahodilo puk do pásma, tam se k němu ovšem dostal pouze Pulpán.
27:13
27:02
Dočekal z předbrankového prostoru neusměrnil puk tak, jak zamýšlel!
26:23
Jakub Lev vyhodil přes všechny čáry.
25:48
Jan Hruška perfektním pasem našel Petra Tona, jehož střelu z první ale vyrazil Machovský! Pulpán následně z brankoviště odpálil puk do bezpečí.
25:13
Čermák zdařile obral Jána Sýkoru o puk a šel do šance. Jakub Jeřábek (PLZ) ho ale podrazil a je tak vyloučen.
24:16
Čtvrté formace obou týmů se snažily prosadit, ani jedné to ovšem nevyšlo. Puk za brankou nyní drží Brňané.
23:44
Machovský nyní pokryl puk po aktivním forčekingu od Brna.
23:01
Šance na obou stranách. Nejprve Ton krásně prostrčil puk na Honejska, jeho střela ale šla do betonů domácího brankáře! Následně šli domácí do přečíslení, Balej ale nezachytil Lvovu přihrávku!
22:36
Domácí dostali při rozehrávce puk na zakázané uvolnění, vhazování bude po levici Matěje Machovského.
22:28
22:11
Hráči Komety vyvezli puk až do útoku, kde zakončoval Vondráček. Machovský byl připraven a musel podržet puk.
21:31
Kratěna vyprášil betony hostujícího gólmana, Brno poté vyhodilo.
21:08
Bližňák vyhrál buly na Mozíka, který okamžitě střílel zápěstím. Čiliakova lapačka byla připravena.
21:04
Nyní Jakub Lev z první trefil ochrannou síť.
20:49
Lev střelu Jeřábka dorážel z otočky, puk ale poslal přímo do Čiliaka.
20:28
Za napadení je vyloučen František Ptáček (KOM). Domácí mají tedy zpočátku druhé třetiny přesilovku a šanci odskočit na rozdíl dvou branek.
20:18
Jan Hruška se přes Kadlece dostal ke střele z levé strany, puk ale poslal pouze pod Machovského beton. A nikam dál už kotouč nedojel.
20:01
Začátku třetiny už nic nebrání..
Hráči už nastupují na ledovou plochu, brzy tedy začne třetina číslo dvě. Domácí vedou 1:0 a hostující Kometa Brno se tedy bude muset snažit minimálně o vyrovnání.
První dvacetiminutovka je za námi, Plzeň po brance Mária Bližňáka z přesilové hry vede 1:0. I Kometa měla k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, tu ovšem využít nedokázala.
Další třetina začne přibližně v 16:21.
20:00
19:59
19:45
Zadovku Jána Sýkory nikdo nezachytil, puk je ve středním pásmu.
19:12
Lev se odhodlal k individuální akci, puk ale poslal mimo.
18:49
Dočekal dnes hraje při oslabení výborně, tentokráte vyhodil puk podél pravého mantinelu až k Machovskému.
18:13
Střídačka zasáhla do hry, což znamená jediné – přerušení hry.
17:59
Ján Sýkora se krásně uvolnil před branku a byl zahákován Františkem Ptáčkem (KOM). Zkušený obránce tak dostává dvě trestné minuty.
17:11
Ptáček měl problémy se zpracováním puku a tak o něj přišel.
16:25
Po krásné akci Baleje dorážel do branky puk Tomáš Sýkora, jenže nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi a puk tak skončil těsně vedlě!
15:50
15:34
Tonovu střelu zblokoval Jeřábek, domácí jsou ve čtyřech!
14:48
Ton pouze vyprášil Machovského betony, Hollweg posléze vyhodil.
14:42
Ze strany to nyní po zajímavé kombinaci zkoušel Jan Hruška, Machovský ale utěsnil prostor u své levé tyče.
14:16
Nyní Ton nabil Hanzlíkovi, jeho pokus ale nad branku ztečoval Jakub Jeřábek. A to až do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.
14:04
Ptáček mířil z první nad branku.
13:50
18 sekund po vyloučení Tomáše Sýkory dostává dvě minuty za sekání Lukáš Pulpán (PLZ). Kometa tedy bude hrát velmi dlouho v pěti proti třem, pokud tedy nevstřelí branku!
13:41
Honejsek vyslal střelu z první, ta ovšem šla nad branku!
13:32
Ton posunul puk na Honejska, který byl v šanci podražen Tomášem Sýkorou (PLZ). Brno má tak možnost vyrovnat v přesilové hře.
13:19
Matěj Machovský má puk ve výstroji, následuje přestávka, která slouží jako komerční.
12:51
Jan Káňa posílal puk před branku, tam ovšem chyběli spoluhráči.
12:32
Čermák nahrál na Vágnera, jehož pokus z mezikruží vyrazil Machovský svými betony.
11:59
Nyní slovenský útočník trefil pouze Tomáše Sýkoru.
11:16
Balej se po akci Lva dostal ke střele, tu ovšem hosté zblokovali.
11:00
Dobrý pokus Tomáše Malce od modré čáry letěl přímo do lapačky domácího brankáře.
10:31
Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Marka Čiliaka.
09:43
Petr Ton si vybruslil před branku a vystřelil, branku ovšem nedokázal trefit.
09:29
Od modré to zápěstím zkusil Lukáš Vágner, Machovského lapačka ale byla připravena.
09:25
Střelu Jana Hrušky udržel Machovský, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
09:15
Boháč pěkně vybojoval puk a Lev následně hledal Baleje, první se ke kotouči ale dostali obránci Brna.
08:47
Pulpán zkusil překvapit Čiliaka ze strany. To se mu povedlo, hostující brankář ale přesto dokázal puk vyrazit.
08:28
08:02
Kometa dostala podruhé za sebou puk k Machovskému.
07:45
Schleiss si krásně vybruslil do střelecké pozice, jenže puk poslal mimo tři tyče.
07:22
A další šance Brna v oslabení, opět u toho byl Martin Dočekal. Tentokráte jeho pokus z levé strany Machovský udržel ve své lapačce.
06:55
Plzeňští si přihráli rukou a přijdou tak o pásmo.
06:28
Hostům už vypršel trest, současně ale Jan Hanzlík (KOM) podrazil Schleisse a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici.
06:10
Kvůli hře vysokou holí jsou domácí vykázáni z pásma.
06:06
Opět pálil Vojtěch Mozík, tentokráte ovšem nad branku!
05:40
Dočekal měl v oslabení velmi dobrou šanci, Machovský byl ovšem pozorný a uhasil chybu obránců.
05:31
Puk v ochranné síti, vhazuje se v útočném pásmu Plzně.
05:15
Teď už ale domácímu týmu akce vyšla a je to 1:0! Vojtěch Mozík to od modré zkusil znovu, tentokráte před Čiliakem puk tečoval MÁRIO BLIŽŇÁK (3+3)! Kotouč zapadl až za záda brněnského brankáře. Asistence: Vojtěch Mozík (8+17) a Petr Kadlec (2+22).
05:08
Mozík pouze vyprášil betony Čiliaka.
04:48
Brňané se osvobodili výhozem, puk došel až k Machovskému. Toho napadal Dočekal a tak domácí brankář raději pokryl puk.
04:28
Kometa jde na minutu a 21 sekund do tří! Za hákování putuje na trestnou lavici Leoš Čermák (KOM).
04:00
Brno vyhazuje.
03:49
První přesilovka pro Plzeň. Za sekání je vyloučen Vlastimil Bilčík (KOM).
03:39
Simon si u mantinelu povodil Kuboše a nahrál na Jána Sýkoru, jehož pokus byl ale zblokován.
03:05
02:59
Nyní dokonce muselo bránit, když šla Plzeň do útoku, střela Kratěny šla ovšem mimo.
02:15
Brnu se nedaří založit útočnou akci.
01:55
A tentokráte to byl Jozef Balej.
01:39
A opět, Pulpán vyhodil puk až k Čiliakovi.
01:22
Domácí se osvobozují.
01:13
Kuboš nabil Malcovi, jehož střela šla ale vedle branky.
01:05
A máme tu první vyloučení. David Sklenička (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.
00:54
Z prvního útoku Brna hned přišla střela. Honejsek nahrával na Hrušku, jeho pokus ale bez problémů Machovský chytil.
00:41
Nakonec se ale neprosadila a dopředu míří hosté.
00:25
Domácí první formace se natlačila do pásma a snaží se vymyslet nějakou akci.
00:01
Úvodní formace obou týmů se chystají na zahajovací vhazování dnešního utkání!
A krátce po nich nastupují i hosté.
Dvě minuty před začátkem utkání vstupují na ledovou plochu hokejisté domácího týmu.
Přítomno je nyní zhruba dvacet fanoušků z Brna. Ti sem tak přicestovali i navzdory velké vzdálenosti!
Stadionem zní plzeňská hymna, při níž fanoušci domácího týmu zvedají své šály a točí s nimi nad hlavou.
Do zápasu zbývá zhruba patnáct minut. ČEZ Aréna se pomalu plní, dá se očekávat zhruba pětitisícová návštěva.
Změny v sestavě Brna
V sestavě Komety chybí reprezentační obránce Michal Kempný. Místo něj je v prvním obranném páru s Ptáčkem Tomáš Malec. V pátečním utkání sedmý bek Vlastimil Bilčík dnes bude hrát ve třetím obranném páru s Kubošem, sedmý obránce bude Jan Sedlák.

Po výhře 7:1 je netřeba dělat změny ve složení útočných formací, což brněnští trenéři ví a také tak učinili pro dnešní zápas.
Změny v sestavě Plzně
Ze sestavy Plzně oproti minulému utkání vypadl Jakub Culek. Místo něj hraje v centru třetí formace Tomáš Sýkora, který doposud hrál ve formaci čtvrté. V té ho nahradí nedávno dvacetiletý Roman Přikryl.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Sklenička, Mozík, Boháč, Pulpán, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Přikryl, Hollweg – Beran

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Malec, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Bilčík, Kuboš, Sedlák – Honejsek, Hruška "A", Ton – Dočekal, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák "C", R. Zohorna – Ostřížek, Němec, Mrázek

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Brejcha, Suchánek.
Krásné hokejové odpoledne z plzeňské ČEZ Arény vám přeje Michal Belšán!

Za malou chvíli si představíme sestavy obou týmů. Přeji příjemné počtení!
Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 3.

Počet bodů: 86

Počet vstřelených branek: 143

Počet inkasovaných branek: 121

Nejproduktivnější hráč: Petr Ton 41 (22+19)

Počet vstřelených branek: 127

Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora 37 (19+18)

Vzájemné zápasy
V těch je zatím lepší brněnská Kometa. Dva ze tří totiž vyhrála. Nezačala ale vůbec dobře, doma totiž v prvním vzájemném utkání prohrála 0:5. Poté ale vše dokázala napravit ziskem šesti bodů z následujících dvou utkání.

Brno 0:5 Plzeň
2. J. Sýkora (Pletka), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka)

Plzeň 3:5 Brno
17. Mozík (Kašpařík), 20. Pletka (Kratěna, Johnson), 59. Simon (Hollweg, Pulpán) – 27. Káňa (Dujsík, Honejsek), 34. Burian, 49. Ton (Hruška, Němec), 58. Vondráček (Burian), 60. Vondráček (Kempný)

Brno 4:2 Plzeň
30. Kováčik (Hanzlík, Honejsek), 43. Vondráček (Dočekal, Zohorna), 55. Zohorna (Vondráček, Ptáček), 58. Vondráček (Zohorna, Hanzlík) – 9. Simon (Suchý, Pletka), 60. Balej (Jeřábek)
HC Kometa Brno
Brňané jsou aktuálně na třetím místě tabulky. Po 46 odehraných kolech mají totiž 86 bodů, což je ale pouze o jeden bod méně než druhý Litvínov. Současně to znamená tříbodový náskok na Spartu.

Z posledních deseti zápasů prohrála Kometa pouze dva! A to se Zlínem a Vítkovicemi, jinak se vždy radovala z výhry. A nejvíce asi z té poslední, kdy doslova rozdrtila Pardubice 7:1.

Zápas s perníkáři rozhodla už první třetina, kdy dala Kometa tři branky, z nichž dvě padly v závěru. Díky tomu tak vedla 3:0. Toto vedení ještě zdvojnásobila ve třetině druhé. V posledním dějství sice jednu branku inkasovala, zároveň ale i vstřelila a suma sumárum vyhrála 7:1.

Brno 7:1 Pardubice
3. Vondráček (Dočekal, Koreis), 19. Ton (Dočekal), 20. Kempný (Hruška, Hanzlík), 23. Káňa (Dočekal, Čermák), 24. Mrázek (Němec, Ostřížek), 31. Dočekal (Čermák, Hanzlík), 41. Ton (Ptáček, Malec) – 41. Sýkora (Tybor, Havlík)
HC Škoda Plzeň
Pokus by nyní skončila sezona, hrála by Plzeň předkolo play-off. Po 46 zápasech má totiž na kontě 64 bodů, což jí řadí na deváté místo. Jedná se o sedmibodovou ztrátu na šesté Pardubice a pětibodový náskok na jedenáctý Liberec.

V poslední době se ale Plzni zrovna nedaří. Ze sedmi zápasů totiž vyhrála pouze na ledě Karlových Varů a doma se Slavií. Jinak podlehla Spartě, Litvínovu, Mladé Boleslavi, Třinci a naposledy Hradci Králové.

Na ledě Mountfieldu přitom od desáté minuty vedla 1:0, když se trefil kapitán Kratěna, který se trefil po šesti zápasech. Pak ale domácí po brankách Deje a Valcourta zvítězili 2:1.

Mountfield HK 2:1 Plzeň
29. Dej (Pláněk), 34. Valcourt (Čáp) – 10. Kratěna (Bližňák)
Zdravím vás u přenosu 47. kola hokejové Tipsport extraligy! Na programu máme souboj HC Škoda Plzeň versus HC Kometa Brno.