Ode mě to bude pro dnešek vše, děkuji za pozornost a loučím se s vámi. Na počtenou!
Škodovka v napínavém utkání plném vyloučení zdolala Litvínov v prodloužení.
Hosté se prosadili jako první, když hned ve druhé minutě skóroval Hanzl. Domácí ale poté díky dvěma trefám Jýna Sýkory a jedné Jeřábka, Simona a Mozíka získali vedení 5:1 a už to vypadalo jako jednoznačný zápas. Litvínov ale snížil na 2:5 po gólu Jánského a ve třetí třetině dokázal vyrovnat po trefách Gerháta, znovu Jánského a Martynka.
Domácí ale dotáhli zápas do vítězného konce, když v první minutě prodloužení rozhodl Ján Sýkora!
60:43
Plzeň právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto, Plzeň nakonec dotáhla utkání do vítězného konce! Střelu Petra Kadlece do branky usměrnil JÁN SÝKORA (12+6), který tak dal další hattrick po krátké době! Asistence: Petr Kadlec (1+10).
60:29
Petr Kadlec přestřelil branku Soukupa.
60:13
Tomáš Frolo (LIT) vyloučen za hákování. Škodovka má velkou možnost rozhodnout.
60:01
Litvínov smazal čtyřbrankové manko a v Plzni tak uvidíme prodloužení!
60:00
59:59
Nahození Pavla Kašpaříka ze středního pásma vyrazil Soukup nad sebe, teď při něm stálo opravdu velké štěstí, jelikož kotouč spadnul pouze na branku!
59:35
59:34
Po střele Petružálka dorážel před brankou s hokejkou mezi nohami Jánský, Machovský ale podržel puk! Domácí teď za svou bojovnost sklidili velký potlesk.
59:16
Pavlík nemířil od modré čáry přesně.
58:58
Viktor Hübl minul branku od modré!
58:45
A nyní se Boháč postavil do cesty Petružálkovy střely.
58:29
Dělovku Kubáta dokázal Hollweg zblokovat.
58:10
Pořádný rozruch nadělala střela Petružálka, která Machovskému vypadla, Trávníček jí do branky ale dorazil už v době, kdy byla brána posunutá.
58:03
Domácí jsou ve čtyřech.
57:52
Martin Ručinský vyprášil Machovského betony.
57:49
Hübl nahrál na druhou stranu puk k Trávníčkovi, který ale odkrytou branku trefit nedokázal ideálně, Machovský udržel puk!
57:35
Oddechový čas pro hosty.
57:35
Domácí si to velmi komplikují! Pavel Kašpařík (PLZ) chtěl Kubátovi sebrat puk, počínal si při tom ale nedovoleně a tak je vyloučen. 28 sekund dvojnásobné výhody pro hosty.
56:03
Za faul na brankáře je vyloučen Ján Sýkora (PLZ). Teď nečekají na domácí příjemné momenty.
56:00
Rychlý výpad Plzně zakončoval Simon střelou do Soukupa!
Dnešní utkání sleduje 5070 diváků.
55:35
Dobře ukrytou střelu Jakuba Lva udržel Soukup.
55:13
Protiútok hostů zakončoval Piroš střelou do lapačky Machovského. Jeho spoluhráč byl přitom držen Pavlem Kašpaříkem (PLZ), který je tak vyloučen.
54:46
Hanzl dostal kotouč za bránu Plzně.
54:27
Jakub Petružálek (LIT) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Po komerční přestávce přijde přesilovka Plzně.
53:15
Střelu Michala Trávníčka ve velmi dobré pozici dokázal Machovský vyrazit svým pravým betonem!
52:53
Boháč si sjel na střelu, ta mu ale vůbec nesedla a následně byla zblokována.
52:17
Po střele Pulpána Soukupovi puk vypadl, Lev ho ale do brány nedopravil!
51:57
51:35
Mozík nenahrál přesně a hosté šli do protiútoku, Ručinský nabil Hüblovi, který ale přestřelil.
51:12
Hosté ve čtyřech.
51:06
Ručinský vyhodil puk na střídačku, vhazovat se bude v útočném pásmu Plzně.
50:55
A nyní Jakub Soukup infarktové chvíle přerušil zákrokem a tím, že podržel puk!
50:47
Ján Sýkora nedokázal odražený puk dostat do branky, trefil pouze boční síť!
50:32
Mozík minul branku ve velmi dobré šanci!
49:59
Pavlík vyhodil kotouč.
49:57
Soukup lapil střelu Schleisse, který byl předtím hákován Tomášem Frolem (LIT), jenž dostává dvě trestné minuty! 1:15 dlouhá dvojnásobná početní výhoda pro Škodovku.
49:12
Pulpán inkasoval hokejkou do obličeje, dvě minuty dostal Petr Chaloupka (LIT). Navíc dostal desetiminutový osobní trest.
48:43
Johnson ale mohl vrátit Plzni vedení, jeho střelu ovšem vyrazil Soukup!
48:35
Oddechový čas pro domácí.
48:35
Litvínov právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno, tak to je neuvěřitelné! Plzeň ztratila vedení o čtyři góly, když se o vyrovnání nyní postaral ROSTISLAV MARTYNEK (9+5), který prostřelil Machovského! Bez asistence.
48:13
A máme tu velké drama! Petružálek vystřelil a kotouč byl sražen na hůl Kubáta, který ho předložil PETERU JÁNSKÉMU (9+7), který snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Karel Kubát (5+11) a Jakub Petružálek (2+4).
48:03
Další nebezpečná rána, tentokráte jí obstaral Ručinský, Machovský ale vyrazil puk!
47:52
Karel Kubát si vybruslil do střelecké příležitosti a měl před sebou volný prostor, Machovský ale vyrazil puk!
47:44
Ryan Hollweg (PLZ) byl k velké nespokojenosti fanoušků vyloučen za faul kolenem. Nic s tím ale nezmohou, domácí se budou bránit další dvě minuty ve čtyřech.
47:27
Komerční přestávka.
46:47
Machovský teď neudržel střelu Martynka od mantinelu, naštěstí pro něj s dorážkou nikdo nepřispěchal.
46:27
46:03
Dělovka Jakuba Lva šla nad bránu!
45:05
Ján Sýkora posílal kotouč před branku na Simona, ten se ale ke střele nedostal a tak Litvínov opět vyhodil.
44:45
Kašpaříkovi vůbec nesedla střela před brankou, hosté vyhazují puk.
44:38
Střela Petra Kadlece trefila Soukupa do helmy.
44:27
Za krosček byl vyloučen Tomáš Pavelka (LIT). Přesilovka pro Plzeň.
44:10
Jiří Zeman nahodil puk do útočného pásma, tam ho přikryl brankář Plzně.
43:57
43:28
Po střele Ručinského dorážel před brankou velmi nebezpečně Rostislav Martynek, ale Machovský přikryl puk.
42:51
Dobrou střelu obstaral Karel Kubát, dorazit ale nikdo naneštěstí pro hosty nedokázal!
42:22
Zakázané uvolnění Litvínova.
41:57
Jurčík se před brankou neprosadil, protože byl faulován Jozefem Balejem (PLZ), který tak dostává dvě minuty.
41:49
A opět Juraj Majdan, tentokráte minul.
41:46
Ihned po vhazování pálil Juraj Majdan, domácí brankář ale zareagoval a kotouč udržel.
41:43
Domácí chybovali v rozehrávce, Machovský ale podržel puk a tak z toho nic víc nebylo.
41:18
Tak tohle by ještě mohlo být drama! FRANTIŠEK GERHÁT (1+4) se obtočil a vystřelil, kotouč se před brankou odrazil od jednoho z bránících hráčů a je to 5:3! Asistence: Robin Hanzl (7+11).
40:56
40:55
Na druhé straně to zkoušel Jeřábek, dopadl stejně.
40:30
40:14
Viktor Hübl vystřelil ze středního pásma, Machovský lapil.
40:01
Hosté právě přichází na led. Dokážou se zápasem ještě něco udělat? Současně s nimi přichází i domácí, kteří budou hájit tříbrankové vedení.
Druhá třetina nám přinesla dva góly, nejprve domácí obránce Mozík přidal pátou branku Plzně, o chvíli později snížil Jánský. Stav je tedy 5:2.
Další třetina začne přibližně v 17:22.
40:00
39:52
Johnson statečně zblokoval Ručinského pokus.
39:43
Lehkou střelu Filipa Pavlíka udržel Machovský v lapačce.
38:56
Peter Jánský (LIT) přesekl Kadlecovu hokejku a inkasuje dvě trestné minuty.
38:30
Jakub Lev (PLZ) vyloučen za nedovolené bránění.
37:54
Robin Hanzl se ve velmi dobré šanci obtočil před brankářem kolem obránce a střílel bekhendem, naštěstí pro domácí mimo!
37:46
37:26
Gerhát obdržel velmi dobrou příhru před bránu, tu ovšem nedokázal trefit.
36:56
Kotouč byl sražen do ochranné sítě, bude se vhazovat.
36:24
Škodovka vyhazuje.
36:01
Viktor Hübl z první vyslal nebezpečnou střelu, která ale mezi tři tyče nezamířila.
35:48
35:46
Nicholas Johnson (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání do brankáře Soukupa.
35:46
Dělovou ránu Jakuba Jeřábka Soukup udržel.
34:57
Střelu Jakuba Lva vyrazil brankář Litvínova betonem.
34:36
Nyní Jakub Soukup zasáhl proti Jeřábkově střele.
34:29
Jan Schleiss vystřelil, před brankou ale nebyl nikdo připraven na případnou dorážku a Soukup tak udržel puk.
34:03
Kadlec od modré čáry zařízení netrefil.
33:48
Litvínov jde opět do čtyř, Kamil Piroš (LIT) je vyloučen za úder do oblasti hlavy a krku. Dostává dvě + deset minut, menší trest odpyká Pavel Písařík.
33:30
Verva snižuje na 5:2! Střela Viktora Hübla Machovskému propadla a PETER JÁNSKÝ (8+7) jí pohotově dorazil do branky! Asistence: Martin Ručinský (9+20) a Viktor Hübl (13+23).
33:12
Po střele Petružálka před brankou dorážel Kubát, ale neuspěl!
32:35
Za sekání je vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ). Přesilovka pro Litvínov.
32:10
Matěj Machovský udržel ve své výstroji střelu Písaříka. Následuje komerční přestávka.
31:07
Dobrou střelu Jozefa Baleje dokázal vyrazit Soukup betonem před sebe.
30:36
Machovský podržel kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.
30:12
Pátá, právě teď odbila ... ne, to nejsme na koncertu Heleny Vondráčkové, ale v plzeňské ČEZ Aréně! Škodovka totiž po dělovce VOJTĚCHA MOZÍKA (7+8) dává už na 5:1! Asistence: Jakub Jeřábek (2+8).
29:53
Kubát v oslabení vystřelil od levého mantinelu, bránu ale trefit nedokázal.
29:34
Litvínovští vyhodili puk.
28:45
Jiří Zeman (LIT) vyloučen na dvě minuty.
28:34
27:49
Po zblokovaném pokusu Jana Schleisse Litvínov vyhodil.
27:34
Dobrá střela Kadlece se odrazila před branku, tam se puku ale nikdo z domácích hráčů nezmocnil.
27:18
Dělovka Jána Sýkory mířila mimo.
26:40
Gerhát vyhodil přes všechny čáry.
26:34
Ondřej Jurčík (LIT) vyloučen na dvě minuty za držení.
26:05
Ofsajd Litvínovu přerušil další útočnou akci, následuje přestávka k čištění ledu a k vysílání reklam.
25:38
Střelu Robina Hanzla srazil jeden z plzeňských hráčů do ochranné sítě nad ledem.
25:30
25:06
Icing Litvínova.
24:59
Kubka s Balejem unikli do přečíslení 2 na 1, ke střele se ale Jozef Balej nedostal.
24:45
Cheza se nyní nemůže dostat do útoku.
24:14
Kubát minul bránu.
24:05
Ručinský nabyl Hüblovi, střelu nejproduktivnějšího hráče Litvínova ale Machovský udržel.
23:34
Ručinského střela byla ztečována mimo, Balejovi se při tom ale zlomila hůl.
23:30
Matěj Beran (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
22:44
Kubalíkovu střelu po vhazování Soukup udržel.
22:41
Nyní se zakázaného uvolnění dopustila Cheza.
22:08
Jakub Petružálek vystřelil od modré a minul.
21:59
Icing Plzeňských.
21:24
Ručinskému vůbec nesedla střela z první, kotouč se došoural k plzeňským bekům.
20:39
Soukup má hned v úvodu spoustu práce, Mozíkova střela byla ale zblokována dříve, než k němu prošla.
20:18
Soukup vyrazil Hollwegovu střelu betonem.
20:01
Litvínov do druhé třetiny bude mít v brance Jakuba Soukupa, Lukáš Horák inkasoval čtyři góly ze 13 střel.
Máme za sebou prvních 20 minut, Plzeň po nich vede především díky skvělým přesilovkám 4:1! Jako první se sice prosadili hosté, domácí ale poté stav otočili ve svůj prospěch a vedou tak o tři góly.
Další třetina začne přibližně v 16:27.
20:00
19:45
A další gól v síti litvínovské Vervy! Po střílené přihrávce Pulpána dopravil kotouč do branky DOMINIK SIMON (4+7), je to 4:1! Plzeňští jsou nyní neskutečně efektivní. Asistence: Lukáš Pulpán (1+5) a Jakub Jeřábek (2+7).
19:16
A je to 3:1! Vojtěch Mozík dostal na modré čáře nabito a vystřelil, kotouč se od zadního mantinelu odrazil k JÁNU SÝKOROVI (11+6), který ho u levé tyče Horáka dokázal propasírovat do branky! Asistence: Vojtěch Mozík (6+8) a Petr Kadlec (1+9).
18:59
Johnson z mezikruží mířil nepřesně!
18:34
Horák vyrazil střelu Kadlece, Johnson poté minul bránu.
18:16
A další trest pro Litvínov, to je něco! Viktor Hübl (LIT) vyloučen za podražení.
18:10
Zakončení Lva si jeden z hostů málem srazil do vlastní branky, Horák ale vyrazil puk betonem!
17:46
Johnson vyhrál buly tak prudce, že dokonce vyhodil puk.
17:43
A další dvojnásobné vyloučení pro hosty! Petr Chaloupka (LIT) vyloučen za podražení a Kamil Piroš (LIT) za držení.
17:14
16:23
Lev předkládal puk před branku Johnsonovi, ten ale vystřelit nedokázal. Mozík poté minul bránu.
16:01
Karel Kubát (LIT) a Jan Schleiss (PLZ) se dostali do rozmíšky u střídačky, oba tak dostali dvě minuty.
15:56
V pokračující přesilovce 5 na 4 Litvínov vyhodil.
15:32
Z následného útoku ale dává Plzeň gól na 2:1! JÁN SÝKORA (10+6) dostal přihrávku před Horáka, kterého krásně obešel a poslal domácí celek do vedení! Asistence: Nicholas Johnson (6+7) a Petr Kadlec (1+8).
15:19
Cheza se ovšem hned dokázala osvobodit.
15:14
Za podražení je vyloučen Tomáš Frolo (LIT). K tomu navíc dostala litvínovská střídačka dvě minuty za nesportovní chování. 5 na 3 pro Škodovku! Trest za střídačku odpyká Pavel Písařík (LIT).
15:00
Lev byl v útočném pásmu připraven o puk.
14:03
Po vhazování se k puku dostal Kašpařík a chtěl ho poslat na branku, jeden z Litvínovských ho ovšem ztečoval nad.
13:59
Horák vyjel z branky a přemýšlel, že rozehraje puk. Spoluhráči ovšem byli v nedohlednu a tak raději kotouč přikryl. Komerční přestávka.
12:59
12:55
Sýkorovi nesedla střela, kotouč šel vysoko nad.
12:03
Piroš vyvezl puk do středního pásma, následně vyhodil až k Machovskému.
11:41
Horák vyrazil skrytou střelu Jakuba Lva.
11:25
Litvínov vyhodil kotouč.
11:10
Jeřábkův pokus byl zblokovaný obránci, kteří stáli těsně před Horákem.
10:59
Podražení na Dominika Simona, dvě minuty dostává Petr Chaloupka (LIT).
10:36
10:28
Zeman nezachytil Hanzlův pas, kotouč prošel až k Horákovi.
10:08
Nyní Dominik Boháč zblokoval Zemanovu střelu.
09:41
Boháč vyhodil až za Horákovu branku.
09:16
Kotouč byl nyní přidržen několika hráči ve středním pásmu, bude se znovu vhazovat.
09:08
Gól v oslabení, máme vyrovnáno! JAKUB JEŘÁBEK (2+6) se ve středním pásmu zmocnil kotouče a bekhendovou kličkou překonal Horáka, 1:1! Bez asistence.
08:51
Petružálek z první mířil nad bránu Matěje Machovského.
08:36
Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
08:31
Hübl chtěl vyslat do šance Ručinského, tento pas byl ovšem zblokován.
08:12
Dovedla jí ovšem do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
08:00
Další akci začíná Škodovka zpoza své branky.
07:39
Pokus Martynka vyrazil Machovský betonem za branku.
07:30
Přikryl s Beranem se za brankou neprosadili.
06:49
06:27
Nyní pálil Jeřábek a o dorážku se snažil Lev, Horák ale tento pokus svým betonem zlikvidoval!
06:14
Mozíkova tečovaná střela nadělala před brankou rozruch, nic z toho ale nebylo!
05:42
Plzeňským se v přesilovce vůbec nedaří.
04:53
Karel Kubát vyhodil puk.
04:49
Litvínov ale v pěti dlouho nezůstane, Michal Trávníček (LIT) je vyloučen za krosček.
04:45
Hollweg v dobré šanci před brankou nedokázal skórovat!
04:43
04:25
A opět se to Chemikům podařilo.
04:09
Litvínovští vyhazují přes všechny čáry.
03:33
Jeřábek dostal nabito do dobré šance, bránu ale trefit nedokázal!
03:11
Hraje se 5 na 4.
02:54
Dobrou střelu Jána Sýkory vyrazil Lukáš Horák svým pravým betonem!
02:49
Pavel Kašpařík byl vykázán rozhodčím z ledu, musí tak na střídačku.
02:48
Po vhazování se dostal kotouč k Horákovi, který ho přikryl.
02:43
Karel Kubát (LIT) držel Jakuba Lva a dostal dvě trestné minuty.
02:13
Střelu Vojtěcha Mozíka ze strany dokázal Horák vyrazit.
01:37
A máme tu první gól! Jakub Petružálek vystřelil od modré, tento pokus se dostal zpět před branku, kde ho z otočky za záda Machovského uklidil ROBIN HANZL (7+10)! Asistence: Filip Pavlík (4+8) a Jakub Petružálek (2+3).
01:23
Ke střele se dostal Petružálek, Machovský vyrazil.
01:11
Petr Chaloupka (LIT) a Nicholas Johnson (PLZ) jsou vzájemně vyloučeni.
01:04
V dobré šanci pálil Viktor Hübl nepřesně.
00:48
Plzeňský brankář vyrazil střelu Ručinského z blízkosti.
00:42
Matěj Machovský podržel puk, bude se vhazovat po jeho levici.
00:35
Na druhé straně střílel Trávníček, jehož pokus byl sražený nad branku.
00:11
Mozíkovo nahození vyrazil Horák do rohu.
00:01
Hokejisté právě přichází na led, začátek utkání se nám blíží!
Litívnov dnes bude postrádat brankářskou jedničku Pavla Francouze, místo něj bude v brance Lukáš Horák.

Plzni opět chybí kapitán Ondřej Kratěna.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán, Mozík, Jeřábek (A), Kadlec (C), Boháč, Kubka, Marcel – Hollweg, Kašpařík, Balej – Johnson, Lev, J. Sýkora – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Přikryl, Beran

HC Verva Litvínov: Horák (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo – Ručinský (A), Hübl (A), Jánský – Gerhát, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Piroš, Martynek – Jurčík, Písařík, Majdan

Rozhodčí: Hodek, Souček – Brejcha, Polonyi.
Vzájemné zápasy
Oba vyhrál Litvínov. Plzeň dokázala uhrát pouze bod. Nejprve se tyto celky střetly v rámci druhého kola, kdy Verva zvítězila na samostatné nájezdy. Následovala odveta v Litvínově, která ale Škodovce nepřinesla ani bod – Cheza zvítězila nejtěšnějším možným rozdílem, tedy 1:0.

Plzeň 2:3sn. Litvínov
4. Kubalík (Michel, Machovský), 33. Mozík (Balej, Pletka) – 27. Ručinský (Hanzl), 59. Lukeš (Ručinský), rozhodující nájezd Hanzl

Litvínov 1:0 Plzeň
51. Piroš (Šrámek)
HC Verva Litvínov
Jedno z překvapení letošního ročníku. Loni nehrál Litvínov ani play-off, letos se u tohoto celku mluví o titulu. Ale k němu zbývá ještě hodně ...

Ovšem zatím mají Chemici nakročeno dobře. Po 27 odehraných kolech jsou na druhém místě se ziskem 56 bodů a jednobodovou ztrátou na Třinec. Skóre 90:65.

V posledních osmi zápasech zažila Verva čtyři výhry a čtyři prohry, nutno ovšem podotknout, že dvě prohry byly s bodovým ziskem (po prodloužení, resp. na nájezdy).

Naposledy se na Zimním stadionu Ivana Hlinky konala bitva v rámci Podkrušnohorského derby s Karlovými Vary. Do vedení dostal Litvínov kuriózní trefou Písařík, na 2:0 navýšil na konci první periody Šlégr. Hned v úvodu dalšího dějství snížil Radek Duda, dvoubrankové vedení Cheze ale vrátil v přesilovce Karel Kubát. Pět sekund před vypršením druhé dvacetiminutovky snížil Vachovec, výhru Litvínova ale gólem do prázdné branky potvrdil v 59. minutě Trávníček.

Litvínovští hráči patří mezi nejlepší ve statistikách. Lídrem celé extraligy je Viktor Hübl, který už dal 13 branek a na dalších 22 nahrál. Je tedy nejlepším nahrávačem v lize a třetím nejlepším střelcem. Nejproduktivnější bek týmu je Karel Kubát (5+10).

Brankář Pavel Francouz je s úspěšností zákroků 92,79% druhý nejlepší v soutěži. Jeho náhradníkem je Lukáš Horák, který už zasáhl do čtyř zápasů a má úspěšnost 91,35%. Naposledy to byl on, který stál v brance žlutočerných, jelikož Francouz byl (a možná ještě je) zraněný.
HC Škoda Plzeň
Plzni momentálně patří osmé místo. Na kontě mají po 27 odehraných zápasech 38 bodů a skóre 70:64.

Škodovka se oproti nepovedenému vstupu do sezony zvedá. Z posledních šesti utkání prohrála jediné – na ledě Vítkovic.

Naposledy se Plzeň mohla radovat po skalpu Sparty, která slavila 111. výročí od založení klubu. Domácí sice po brankách Klimka vedli 2:0, hosté ale vyrovnali po gólech Indráka a Lva. Ještě před koncem druhé třetiny ale skóroval Cingel a Sparta opět vedla. Ve třetí třetině se nejprve podařilo díky trefě Pulpána vyrovnat, ve 47. minutě poté dokázal trestné střílení proměnit Ján Sýkora. Tento gól byl nakonec vítězný.

Západočeši v tomto utkání nemohli využít služeb nejproduktivnějšího hráče Václava Pletky (4+12). Nejlepším střelcem je s devíti góly Ján Sýkora, mezi obránce vede produktivitu Vojtěch Mozík (6+7).

Brankářskou jedničkou týmu je Matěj Machovský, jenž letos zasáhl už do 23 utkání a s úspěšností 91,89% je řazen na čtvrté místo v lize. Záda mu kryje Lukáš Mensator (7 zápasů, 91,67%).
V rámci 28. kola hokejové Tipsport extraligy nás čeká souboj týmů HC Škoda Plzeň a HC Verva Litvínov!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.