Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán. Někdy příště u onlajnů opět na počtenou, hezký zbytek večera.
Střely: 38:26
Plzeň v dnešním utkání naprosto přejela Mladou Boleslav a zaslouženě si tak odnáší tři body!
V 6. minutě skóre otevřel Jakub Lev, o dvě minuty později skóroval Ondřej Kratěna. Ve druhé třetině navýšil vedení na 4:0 dvěma góly Nicholas Johnson, poté se prosadil i Ján Sýkora. Šestou branku do sítě hostujícího týmu vstřelil Jakub Lev, za hosty pouze kosmeticky upravil skóre Tomáš Klimenta.
Konečný stav 6:1.
60:00
59:58
Balejova dělovka šla nad branku!
59:23
Radan Lenc (MBL) dostává dvě minuty, taktéž i Tomáš Sýkora (PLZ).
59:23
Ve velké šanci byl nyní Jan Schleiss vychytán Valentem!
59:05
Další Kubkova střela a po odrazu od zadního mantinelu mohl do prázdné zakončit Tomáš Sýkora, jenže promáchl!
58:55
Kubkovu střelu obránci srazili do rohu.
58:24
Dvě minuty za hákování dostal Pavel Musil (MBL).
58:10
Střela Pavla Musila Machovskému vypadla a Jeřábek poté odpálil kotouč z brankoviště mimo!
57:58
Nahození Klimenty schoval v lapačce Machovský. Oba týmy už se vidí na zaslouženém odpočinku v šatně. Jenom bude mít jeden z týmů náladu o něco lepší, než ten druhý...
57:16
Po střele Lva chtěl Valent rozehrát, neměl ale komu a tak kotouč raději podržel v lapačce.
56:47
Stříteského pokus srazili obránci.
56:40
Ale následuje další icing Plzeňských.
56:20
Látal zahrál vysokou holí a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Plzně.
55:39
Zakázané uvolnění Plzně.
55:29
55:16
Pulpán vyhazuje.
55:00
Robarovu střelu vyrazil Machovský vedle branky.
54:31
Vidmar nadvakrát udržel Mladé Boleslavi útočné pásmo.
53:40
Pacovský mířil vedle brány!
53:29
Nicholas Johnson (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
52:40
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali čestného úspěchu! TOMÁŠ KLIMENTA po střele Milana Mikulíka z úhlu dorazil kotouč do branky a připravil tak Machovského o čisté konto. Asistence: Milan Mikulík.
52:15
Komerční přestávka.
52:02
Dobrou střelu vyslal Hyka a následně Stříteský, ani jeden z nich ale branku netrefil.
51:32
Boleslav útočí a snaží se alespoň o čestný úspěch.
50:47
Kratěna střílel z mezikruží a Valent poté podržel kotouč.
Dnešní utkání sleduje 4093 diváků.
49:07
Machovský na druhé straně ukryl kotouč ve své výstroji.
48:48
Přes obránce se k zakončení dostal Jozef Balej! Valenta sice překonal, ale puk skončil mimo branku.
48:29
Až nyní se kotouč dostal na druhou stranu, ale moc dlouho tam nevydržel.
48:09
Boleslavští hrají za svou vlastní brankou.
47:55
Pulpánovo nahození do pásma tečoval Kratěna a Plzeň následně střídá.
47:19
Plzeňské publikum se pochopitelně skvěle baví. Hlouček boleslavských fanoušků i přes stav 0:6 stále svůj tým podporuje.
47:19
Ofsajd Mladé Boleslavi a komerční přestávka.
46:32
46:27
Plzeň právě vstřelila branku!
Pět sekund před koncem početní výhody Plzeň přidává šestou branku! Po krásné kombinaci se svým druhým gólem v zápase prosadil JAKUB LEV. Asistence: Dominik Simon, Jakub Jeřábek.
45:40
A do třetice plzeňský bek s číslem 74, tentokráte Valent už kotouč schoval v lapačce.
44:32
Michal Broš (MBL) fauloval Jana Schleisse a dostává dvě minuty za držení. Současně je vyloučen i Jiří Kučný (MBL) za hrubost. Dvě minuty dlouhá přesilová hra 5 na 3 pro Plzeň!
44:07
A další zakázané uvolnění hostujího týmu.
43:37
Johnson se obtočil okolo brankáře, který poté podržel kotouč.
43:26
Boleslavští to vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění.
43:09
Plzeň nyní zatlačila svého soupeře a velmi nebezpečně kombinuje v útočném pásmu!
42:33
Ofsajd Plzeňských.
41:48
Střela Milana Hrušky se taktéž odrazila od obránců.
41:00
Na druhé straně zakončoval tísněný Kratěna, Valent puk vyrazil.
40:41
Klimenta se snažil dostat ke střele, po něm i Broš – ale oba ztroskotali na domácí obraně.
40:01
Plzeň pokračuje v dominanci a vede nad nováčkem z Mladé Boleslavi již 5:0! Nejprve dal dvě branky Nicholas Johnson, následně ve 33. minutě skóroval Ján Sýkora. Díky těmto třem brankám tak modrobílá Škodovka dala té zelenobílé již pověstného "bůra" a ve třetí třetině se bude zápas již jen dohrávat.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:05.
40:00
39:19
Ján Sýkora překonal brankáře Valenta, ale kotouč skončil na tyči!
39:04
Pacovského dělovku vyrazil helmou Machovský a následně měl šanci Lenc, ale ten branku minul!
38:37
38:27
Mozík dvakrát neúspěšně hledal spoluhráče.
37:58
Hykova střela šla nad branku.
37:57
36:50
Po střele Michala Bárty ukryl Machovský kotouč v lapačce.
36:37
Skvělou práci odvedl Tomáš Sýkora a faulu se následně dopustil Mitja Robar (MBL) – dvě minuty za sekání.
36:23
Střelu Robara Machovský vyrazil a Plzeň následně vyhodila.
35:57
Na dvě minuty je za hákování vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ).
35:55
Do útoku vyrazila Boleslav a Tomáš Hyka zakončoval sám před Machovským, puk šel ale mimo!
35:37
Pulpánovo nahození srazil Valent mimo branku.
34:58
Ján Sýkora unikal sám na bránu, ale ukličkoval se a nechal puk za sebou!
34:45
Stříteského střela šla nad bránu.
34:20
Aktivní Látal opět bojoval v útočném pásmu, spoluhráče následnou přihrávkou ale nenašel.
33:37
33:29
Dobrou střelu Radana Lence vyráží Machovský!
32:38
Plzeňští se dostali do úniku 2 na 1, který vyřešili naprosto elegantně. Dominik Simon žabičkou předal pul JÁNOVI SÝKOROVI, který navýšil již na 5:0! Asistence: Dominik Simon, Jan Schleiss.
31:46
Hra je nyní ve středním pásmu.
30:40
Práce pro brankáře na druhé straně – útočil Jakub Lev. Hostující golman podržel puk.
30:29
A nyní schoval v lapačce Machovský puk po střele Radana Lence.
30:10
Po Musilově akci kryje puk Machovský.
30:02
29:30
První těžší práce pro Valenta, který musel vyrážet velmi dobrý střelecký pokus Baleje!
29:00
Boleslavští se ale nemohou k ničemu dostat.
28:02
Vojtěch Mozík (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.
27:08
Hosté střídají brankáře. David Rittich je nahrazen Michalem Valentem.
27:08
A je to 4:0, Plzeň využívá přesilovou hru! Lukáš Pulpán nabil Jozefovi Balejovi a jeho střelu do branky dorazil NICHOLAS JOHNSON. Asistence: Jozef Balej, Lukáš Pulpán.
26:26
Mozíkova bomba sražená nad branku! Hlasatel na stadionu zatím oznamuje čas pomocí mikrofonu, omluvte tedy případné neshody.
25:20
Hraje se bez funkční časomíry na kostce nad ledem!
Časomíra ale delší dobu neběžela a hra se tak musela přerušit.
25:15
Domácí v plném počtu a nyní je čeká minutu a 54 vteřin dlouhá přesilová hra 5 na 4.
25:09
Vyloučení na straně hostujího celku – Dominik Pacovský (MBL) dvě minuty za nedovolené bránění.
25:00
Plzeňští se osvobozují.
24:20
Výborný hledal před brankou Mikulíka, ten kotouč ztečoval pouze vedle branky!
23:54
Boleslav dobře kombinuje, zatím se ale nedostala k zakončení.
23:15
Vojtěch Mozík (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.
23:08
Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.
23:05
Střela Květoně sražená mimo branku. Čtvrtá lajna Mladé Boleslavi dnes hraje velmi dobře.
22:34
Velmi dobře hrající Martin Látal se obtočil okolo branky, přímo ohrozit domácího gólmana ale nedokázal.
22:10
Střela Milana Hrušky šla nad bránu Matěje Machovského.
22:08
Machovský na druhé straně podržel kotouč.
21:57
Kratěna mohl mít velmi dobrou šanci, ale byl o puk obrán obranou Boleslavi a zakončit tak nemohl.
20:46
NICHOLAS JOHNSON vystřelil švihem a vymetl levý horní roh Rittichovy branky! Asistence: Jakub Lev.
20:42
Kratěna se snažil zakončit, ale byl zastaven obránci a Rittich následně pokryl kotouč.
20:01
Výborná první třetina z pohledu domácího týmu. V úvodních minutách Plzeň naprosto dominovala a byly z toho dvě branky. V šesté minutě se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Lev, o dvě minuty později udělal z pavouků v Rittichově brance bezdomovce Ondřej Kratěna.
Další třetina začně přibližně v 19:10.
20:00
19:43
Látal se obtočil okolo branky a zakončil, Machovský puk vyrazil.
19:16
Boleslav další akci rozehraje zpoza své branky.
18:27
Hostující obránce se drží za ruku a v bolestech dojel na střídačku.
18:27
Na ledě zůstává ležet boleslavský Milan Hruška.
18:13
Dobrou práci nyní odváděla první lajna domácích, ale zakončení z toho nebylo.
17:36
Pabiška dostával dobrou přihrávku a mohl z boku jít téměř sám na branku, ale puk mu unikl a Machovský ho následně přikryl.
16:49
Mozíkovu střelu kryje brankář Mladé Boleslavi.
16:45
Kadlec našel před brankou nepříliš hlídaného Tomáše Sýkoru, ten ale přes Ritticha kotouč neprocpal!
15:46
Simon poslal do šance Pletku, který ač byl tísněný, tak vystřelil a prověřil pozornost Ritticha.
15:16
A opět slovinský bek v akci, tentokráte zkusil bekhendovou kličku, ale zakončit už nedokázal.
14:53
Boleslavi to ale nevadí a nadále útočí! Nebezpečnou střelu poslal na branku Mitja Robar, šla ale těsně vedle.
14:42
14:16
Klimenta vyslal nepříliš prudkou střelu na Machovského, která byla zřejmě i tečovaná, ale brankář Plzně si jí pohlídal.
13:35
Kratěna vyhazuje.
13:11
Boleslavští se dlouho drželi v útočném pásmu, ale puk následně skončil mimo kluziště. Bude se vhazovat po Machovského pravici.
12:42
Pacovský byl v dobré šanci faulován Lukášem Pulpánem (PLZ) a Mladá Boleslav si tak zahraje druhou přesilovou hru.
12:34
12:12
Lev se obtočil okolo branky, puk ale pouze projel brankovištěm.
11:41
Stříteský nahrál Klimentovi mezi kruhy, ten střelou z první ale přestřelil!
11:25
Klimentova střela sražená mimo.
10:50
Látal s Květoněm se snažili založit útok, přes obranu Plzně se ale nedostali k ničemu.
10:31
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
10:09
Balej vybojoval střelou útočné pásmo, Rittich totiž musel puk podržet. Následuje komerční přestávka.
08:49
Obrovské šance Škodovky vytvořila nyní třetí lajna! Velmi blízko brance měl například Ján Sýkora, ten ale před odkrytou brankou nedokázal dát třetí gól dnešního zápasu!
08:36
Plzeň nadále přehrává svého soupeře!
07:46
Oddechový čas pro hosty.
07:46
Nedáš – dostaneš! ONDŘEJ KRATĚNA se mezi kruhy odhodlal ke střele, která zapadla do pravého horního růžku branky z pohledu Ritticha! 2:0! Asistence: Václav Pletka.
07:05
Bártovu dobrou střelu Machovský pouze vyrazil a dorážet do odkryté branky mohl Látal, ale puk mu odskočil!
06:50
06:30
Lencova střela zblokovaná obranou a Plzeň vyhazuje.
05:41
A nyní se Plzeň ve vlastním oslabení dokonce prosadila! Ondřej Kratěna nahrál na JAKUBA LVA, který pelášil sám na brankáře. Stříteský ho nestíhal a plzeňský útočník tak otevřel skóre dnešního utkání! Asistence: Ondřej Kratěna, Jakub Jeřábek.
05:16
Plzeň teď dlouho držela Mladou Boleslav v jejím vlastním obranném pásmu.
04:50
Radan Lenc tak dlouho kroužil v pásmu až nakonec vybojoval faul. Na dvě minuty za držení odchází sedět Petr Kadlec (PLZ).
04:05
Střelu Milana Hrušky zblokovala obrana.
04:00
Před napadajícím Pabiškou nyní raději Machovský kotouč ukryl.
03:44
Pabiškův pokus mířil mimo Machovského branku.
02:53
Kubkovu ránu vyráží Rittich betonem.
02:50
Plzeň se ale nadále držela v útoku a střelu Schleisse musel Rittich pokrýt.
02:46
02:38
Tentokráte dostal Balej nabito od Johnsona, jeho následný pokus vyrazil Rittich nad sebe!
02:26
Simon nabil Balejovi, ale jeho rána z první mířila do sítě jen z boku. Následně vypadla branka ze svého postavení a hra se přerušuje.
01:38
Lenc zaútočil v oslabení a vypálil na Machovského, ten kotouč vyráží.
01:15
Hosté vyhazují.
00:50
Mozíkovu střelu zblokoval Hyka.
00:46
Za nedovolené bránění v útočném pásmu je vyloučen Lukáš Pabiška (MBL).
00:23
Plzeň se hned vrhla do útoku a střelu Kratěny vyrazil Rittich do ochranné sítě nad branku.
00:01
Hráči obou týmů přichází na led, začátek utkání se neúprosně blíží!
Deset zápasů bude Plzeň postrádat útočníka Ryana Hollwega. 31letý bijec v pátečním zápase fauloval Tomáše Vlasáka kolenem a jelikož se jednalo o druhý letošní prohřešek, dostal americký útočník trest na více zápasů, konkrétně tedy na deset.
Příjemný podvečer z Plzně, u onlajn přenosu derby dvou Škodovek vás zdraví Michal Belšán!
Plzeňský celek před chvílí oslavil zisk tří bodů za výhru 2:0. Mluvíme ovšem o tom fotbalovém. Hokejový tým je jistě bude chtít napodobit a dokráčet si pro stejný počet bodů. V cestě jim ale bude stát nováček z Mladé Boleslavi, který zatím podává dobré výkony. Jistě nás tak čeká zajímavý zápas.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec (A), Jeřábek (A), Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna (C) – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Beran, Michel, Dvořák.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Stříteský, Kučný, Hruška, Trška, Robar, Vidmar, Čermák – Mikulík, Broš (A), Klimenta – Hyka, Výborný (C), Pabiška – Pacovský, Musil, Lenc – Látal, Bárta, Květoň.

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Charvát, Svoboda.
Poslední vzájemný zápas
Ten se datuje až do sezony 2011/2012, konkrétně do 43. kola. Plzeň tehdy v předchozích dvou zápasech nebodovala a v Boleslavi získala pouze bod za prohru v prodloužení.

Mladá Boleslav 5:4pr. Plzeň (Mikulík, Balaštík 2, Podkonický, Bahenský – Pletka 2, Johnson, Havlíček)

V této sezoně skončila Mladá Boleslav poslední a hrála tak v baráži. V té nakonec podlehla 3:4 Chomutovu a sestoupila tak do První ligy.
BK Mladá Boleslav
Nováček ligy zatím příjemně překvapuje. Sice v obou svých domácích duelech prohrál 3:4, ale venku dvakrát vyhrál – ve Zlíně a na Spartě. Boleslavští tak mají aktuálně šest bodů.

V posledním zápase podlehli doma Litvínovu. V zápase prohrávali 0:1 a 1:3, ale dokázali vyrovnat na 3:3. Necelých 15 sekund před koncem ovšem inkasovali a tak domácí fanoušky opět body nepotěšili.
HC Škoda Plzeň
Plzeňští zatím nezažívají zrovna nejlepší vstup do sezony. Po čtyřech kolech mají na svém kontě pouze čtyři body. Jedinou výhru si připsali ve třetím kole proti Karlovým Varům.

V posledním kole na Slavii prohráli 2:1, když vítěznou branku vsítil Tomáš Vlasák, do nedávna ještě hráč Škodovky. V témže zápase dostal trest do konce utkání Ryan Hollweg. Podruhé během tří odehraných zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.